Armagedon

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Armagedon

Počalji od ispravka taj 2014-01-18, 14:16

lavić ::
ispravka ::
lavić ::Da li postoji mogućnost dobiti ta tri citata jer ti učiš da crkva leti u nebo a to ne treba učiti jer tu ima slabih koji ništa neznaju pa im prvo Isusa treba raspeta propovedati zato nemoj to učiti.
Da li se može Duh Sveti prepoznati po bilo kojem drugom daru sem jezika?

Ništa brate ja ne kontriram već pitam za dokaz tvojih tvrdnji da se potvrdi istinitost učenja ništa više jer ti reče da sve treba što nije dobro razobličiti pa te posalušah samo ne žele stati ne tas uvek beže...neznam zašto jer Duh Sveti ne beži već brani svoje zar ne?
pisalo je se o tome ,i duh sveti ne vodi čoveka na nepotrebnu raspravku. akoti misliš da crkva ide u nevolje pa dobro. ovako ili onako čovek mora BITI SPREMAN. MI IDEMO PUTUJEMO I ONDA KAD ODEMO NAMA JE SVE TO U ISTOM,VALJA STATI PRED BOGA. A AKO UĐEMO U SVE TE DOGAĐAJE OVAKO ILI ONAKO NE MENJA PUNO STVAR,KO JE SPREMAN SPREMAN JE. NEĆE CRKVA U SVAKOM SLUĆAJU BITI NA ČOKOLADI NI U JEDNOM KONTEKSTU,BAR JA TAKO SPOZNAJEM. ko je Božji on će i sada imati veliko rešetanje,jer sotona ištem Božje,ti bi to trebao znati.
        što se tiče duha svetoga dokle sam stigao dotle držim,a za dalje sežem. za sada JA NE MOGU REĆI DA SAM DOBIO NEŠTO VIŠE OD GOSPODA OSIM VEĆ REČENOG DA SVETI DUH JE UKAZAN JASNO NA PEDESETNICI I DRUGDE POTOM A I DANAS NA IDENTIČAN NAČIN. ako neko dobija nešto drugo i više treba to ozbiljno dokazati.

Nikad ništa ne pitam bez potrebe a povod je progresivno učenje pokrenuto iz krugova koji kontrolišu svet u koje su uleteli i neki iz crkvi.Ti si brate to zastupao i prpovedaš to a kad pitam da to stavimo na test reči onda više ne sudiš niti tvrdiš već sežeš....da si odmah tako radio sve bi bilo drugačije a predlagao sam da se ne trči i ne žuri u učenju ali si samo prekoračio predlog i terao dalje.
Kako sad nije važno kad će šta biti...a toliko propovedi i vremena izgubljeno i sad staješ..ako već uviđaš da je greška bilo bi pošteno postaviti video i reći da si pogrešio i navesti u čemu sve a ostaviti samo propoved o krštenju u Isusovo ime a ako ne misliš da je greška onda stani i pokaži Biblijom da je to istina što učiš.

Na svaku temu koju si propovedao može se biblijom srušiti osim one o krštenju u Isusovo ime to ti i pre godinu dana rekoh da to jeste istina i da te u tom poslu Bog koristi ali ni Branham se nije zaustavio na datom mu već je uzeo sve da uči i eto dokle je stigao.Ja neću ništa tvrditi jer imam Bibliju koja ruši sve što nije istina tako se samo postavi jedno naspram drugog i to je to svako može videti samo odmah pobegnu oni što uče i neće da budu na toj temi niti da odgovore.Ako nešto zastupam onda ću to da branim ali Biblijom sve do momenta ako mi neko pokaže Biblijom da nisam u pravu i to bude očigledno javno bih priznao da sam pogrešio i ispravio bih učenje jer je to po meni pošteno.
ja SAM VRLO PRECIZAN BIO OKO SVAKE STVARI. NEKA TO BOG MERI.ZNAM ŠTO SAM GOVORIO. TO ŠTO JA UVEK KAŽEM DA 99 POSTO TVRDIM DA JE TO DOBIJENO 1 POSTO OSTAVLJAM UVEK GOSPODU DA JE ON U PRAVU A JA POTENCIJALNI LAŽAC. TO SAD MNIGI KORISTE PA KAĆU VIDIŠ DA NE ZNAM 100 POSTO. TO VI I DALJE TVRDITE JA NE.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-18, 16:39

Jelena i Rasel i Branham su imali 100 posto istinu ali kad se stave na meru 90 posto nije istina.Iz mog ugla su te mere u obrnutoj srazmeri zato i apelujem da pogledaš REČ.Izraz DOBIO sam čuo mnogo puta i kad upitah kako su dobili da li su glas čuli koji im je rekao ili im je Bog otrvorio da razumeju po reči iz Biblije oni imaju to kao dobio sam IDEJU...mnogo neobiljno Bog se ne bavi idejama već REČJU.

Eto rekoh kako je bilo i sad ima MNOGO učitelja a istine nema jer onu istinu koja je jednom data poklapaju svojim ,istinama, zato SVE njih kroz reč nalazim neispravne a Duha Svetoga kao ISTINITOGA I SVETOGA i ne mogu dozvoliti da se Duhu Svetom pripisuje neistinito učenje.To je VRLO opasan posao.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-20, 09:50

lavić ::Jelena i Rasel i Branham su imali 100 posto istinu ali kad se stave na meru 90 posto nije istina.Iz mog ugla su te mere u obrnutoj srazmeri zato i apelujem da pogledaš REČ.Izraz DOBIO sam čuo mnogo puta i kad upitah kako su dobili da li su glas čuli koji im je rekao ili im je Bog otrvorio da razumeju po reči iz Biblije oni imaju to kao dobio sam IDEJU...mnogo neobiljno Bog se ne bavi idejama već REČJU.

Eto rekoh kako je bilo i sad ima MNOGO učitelja a istine nema jer onu istinu koja je jednom data poklapaju svojim ,istinama, zato SVE njih kroz reč nalazim neispravne a Duha Svetoga kao ISTINITOGA I SVETOGA i ne mogu dozvoliti da se Duhu Svetom pripisuje neistinito učenje.To je VRLO opasan posao.
brate moj mislim da bi ti trebao prvi da proveriš sebe i učenje.
ja ne volim da se puno hvalim glasovima koji pozivaju na slu-bu. pavle je nateran da se hvali ali mislim da je to suvišno. ja bi isto imao čime da se hvalim,aLI MISLIM DA TO NEĆU UČINITI IPAK OVDE NITI JEDAN PUT.
KOLIKO PUTA SAM SAMO NAIŠAO NA TU priču što sam iskreno rekao kao antilaodikejac,da 99 posto verujem u to a jedan posto ostavljam Bogu. vi onda kažete eto vidiš da ne znaš. 99 posto je još uvek laž. tako su tek za jovana mislili kad je proveravao Mesiju da je teški nevernik,a Isus ne kaže tako. danas ima puno laodikejaca koji kažću ja znam ,to znači 100 posto. to su sigurnbi laodikejci nišpta ne vide na žalopst. jer oni ne bi to bili da ne kaću upravo da vide 100 posto. zasto i jesu laodikejci. ja u tome nisam iskreno nisam. ostajem na svojih 99 posto. i to je preskromno. ali samo za one laodikejce tako postavljam stvar.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-20, 14:56

Nisam znao brate da si ti iz Azije i iz mesta Laodikije....mislio sam da si iz oveh krajeva a ti Laodikejac.Ako kažeš da je Reč Božja mera onda je lako proveriti učenje sviju i to ti ne paše pa onda pokušavaš reći da je Duh u čoveku mera i tad ti ponudim one za koje tvrdiš da imaju Božji Duh i pomenem Branhama i Jelenu i ostale ti onda kažeš da su oni učili laž Božjim Duhom....koja ti je to nauka?

Pa Biblija zato i kaže da DUHOVE kušamo da oni lažni učitelji i proroci ne uče istinu a Isusov Duh je ISTINA pa kako može Isusov Duh biti u službi laži ....hajde stani malo i konačno se opredeli šta je mera REČ ili Duh pa da krenemo sa proverom i nećemo ništa trebati reći ko ima ili nema nešto samo će se otkriti i svaki čitalac će jasno videti ko ima a ko nema ISTINU.

Zašto se uvek beži od odgovora i provere?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-20, 15:17

Evo zapis reportera o istoriji za one što ne vole istoriju već tipovanje.
Reporteri ,,Svedoka", otac i sin Dragan i Stefan Damjanović, u mestima u kojima je Gospod Isus Hristos kroz „Otkrovenje“ ukazao zašto će, kada i kako doći do apokalipse ljudske civilizacije (4)
Svetski Satanin poredak

Pošto smo obišli Efes, Smirnu i Filadelfiju, mesta u kojima su davno postajale ranohrišćanske crkve, i koje su ušle u istoriju tako što im se preko apostola Jovana Bogoslova, Pismom obratio Gospod Isus Hristos, odlučili smo da odemo i u mesta gde su bile preostale četiri, od ukpno sedam ovakvih crkava iz Jovanovog ,,Otkrovenja“.
Dakle, zaputili smo se ka Pergamu, Tijatiri, Sardu i Laodikiji.
Pergam ondašnji, danas Bergam turski. Nekada davno u tom gradu, kada iz Egipta nije stizao papirus, učeni ljudi koristili su kože životinja, da bi na njima pisali knjige, pergamente.
Grad je bio poznat i po svojoj velikoj biblioteci, bolnici, tvrđavi, a imao je i oltar posvećen Satani.
Ne čudimo se, jer i danas, kada je Gospod potvrdio svoju moć, svoju milost, svoju pravdu, nije malo satanista, onih koji gospodaru tame prinose čak i sebe kao žrtvu.
- Ono što je najveća nesreća čoveka jeste da veruje u đavola. To verovanje proizvodi zlo. Evo, ako uzmemo istoriju od Isusa do pre tridesetak godina, bilo je šesnaest muškaraca i žena koji su imali gotovo svu vlast nad ljudima, širom sveta. Oni su u svetu ostali poznati kao zlotvori, znači, zla su stvarali, i to zla kakva ljudski um ne može da zamisli. U stvari, varam se. I danas se nad ljudima čine zla, zato je i tema koju vi istražujete pravi lek za one koji hoće da shvate kuda će ih zlo povesti, ako mu se priklone, kazuje Mensur Balkan Bibuljica, dok posećujemo brdo na kojem su ostaci tog grada, ali samo kao trag koji možemo nazreti jedino kroz Otkrovenje.
Vlast vodi ljude u ogrehovljenu silu, u kojoj obitava za normalan um neshvatljiva kvarnost. A bogatstvo u duhovni pad i bezobzirnost prema drugima - zaključujemo.
Pergam sa tadašnjim najvećim amfiteatrom, moćnom tvrđavom u čijim zidinama su ljudi uživali u nakitu od raznih metala, kupali se u prirodnim cvetovima, sipali po telima sok od slatkih biljaka, a onda se međusobno lizanjem naslađivali, više ne postoji.
Nijedno od tih imena tako moćnih bogataša nije ostalo ni na kamenu zapisano.
Čak je i novi grad, čiji su stanovnici danas Turci, pomeren na pogodnije, niže mesto. Ima dosta džamija, na osnovu čijih građevinskih podloga je moguće zaključiti da su nekada bile crkve.
Na putu od Pergama prema Sardu nailazimo na Tijatiru, čije je današnje tursko ime Akhisar. To mesto je na obalama reke Likus. Bio je sav ispunjen mnogobožačkim hramovima, a u vreme širenja jevanđelja, veoma poznat po proizvodnji tkanina i boja za njih.
Tijatira se u Otkrovenju pominje kao mesto sa značajnom crkvom kojoj Isus Hristos upućuje pismo u kojem kaže: „...Malo mi je krivo na tebe što dopuštaš ženi Jezavelji, koja veli za sebe da je proročica, da uči i zavodi sluge moje da bludniče i da jedu žrtve idolske...“
Očigledno je da ih Gospod prekoreva za popustljivost prema jeresi nikolita, zbog bezbožništva i proroka figurativno nazvanog jezavelja, koja je žene podvodila ljudima usred hrama, ugovarala sastanke uzimajući za to zlato i srebro, klanjala se Satani i sablažnjavala raznim ovozemnim nemoralom i sveštenike i vernike. Ona je govorila da leči od raznih bolesti, ulazila u hram i izlazeći kazivala da je njena moć tolika da i Bog za nju zna, i poštuje je, a onda je u vedrim noćima pokazivala ljudima zvezde koje, navodno, svetlucajući s neba klanjaju se njenoj moći.
Ima uverenja da je sa pojedinim osobama razgovarala tako kao da su u prošlosti bili u opasnosti od koje su postradali, pa se opet rodili, i da će im ona život učiniti srećnim i večnim. Na sve ove vrste đavolskog ponašanja ukazivao je pre toga Sveti Mojsije, koji je svaku vrstu magije zakonom zabranjivao.
Na važnom trgovačkom putu od Egejskog mora prema Persijskom zalivu, na pedesetak kilometara jugoistočno od Tijatire - Akhisara, približivamo se Sardu, trgovačkom gradu u vreme prodora ranog hrišćanstva. Možda je početak propadanja bogatog grada nagovešten strašnim upozorenjem kojim se Isus Hristos obraća kroz pismo apostola Jovana crkvi u Sardu.
Nastavljamo dalje za Laodikiju, razgovarajući kako je Gospod svojom najavom-proročanskom slikom-video i najavio sve šta će se desiti pred Njegov Drugi dolazak.
Laodikija je imala izvanredan položaj, kroz nju su morali da prolaze brojni trgovci putujući između Efesa i obližnjeg Kolosa. U vreme zatočeništva apostola Jovana Bogoslova na ostrvu Patmos, Laodikija se počela oporavljati od jakog zemljotresa i to novcem svojih imućnih stanovnika, mahom trgovaca vunenim tkaninama.
Crkvu u Laodikiji Gospod upozorava na zabludu o zadovoljstvu svim što je stečeno. Jer, u pitanju je bogatstvo, materijalno obilje, a to je vrlo propadljivo.
Gospodnja pisma ovim crkvama lako je pročitati u Novom zavetu, i to na samom kraju Jevanđelja, u kojem Jovan Bogoslov, beležeći ove poruke Božije, odmah prelazi na ono što je glavno, na ključnu priču o tome kako mu je Isus Hristos omogućio da se Duhom uznese do Božijeg prestola i otuda sazna šta će se događati i sa ovim crkvama i sa ljudskim rodom od tada, pa sve do kraja vremena i sveta.
Mnogo je u ove, skoro dve hiljade godina, bilo tumača Jovanovog Otkrovenja, i mnogo je bilo onih koji su razna, naročito teška, ratna i vremena kuge i gladi, očekivali skori smak sveta. Slikoviti način na koji je apostol Jovan izložio događaje, prepun je simbola, i mora, kako tvrde savremeni eksperti, da se razumeva, ne samo materijalnim činjenicama, nego i duhovnim sagledavanjem. U svakom slučaju, većina tumača, od kojih su neki bili i svetitelji, slaže se da će pre kraja ovog sveta Isus Hristos svakako doći, kao što je i obećao, i biće to Drugi dolazak Sina Božijeg da „sudi živima i mrtvima“.
A nešto malo pre toga doći će lažni Isus Hristos, koga apostol Jovan naziva Antihristom. Desiće se to u vremena mnogo teška, kada čitavo čovečanstvo zapadne u jedan sveopšti rat, i kada se na čelo svetske zajednice, na volšeban način, koristeći razne obmane i natprirodna svojstva, popne čovek kojim će rukovoditi sam Satana. Biće to Antihrist.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-20, 15:35

lavić ::Predložio bih pošto je tema Armagedon da u toj temi pomogneš onoliko koliko ti je Bog dao o tome a ostalo možemo u temama koje se bave ovim stvarima.Dakle brate Ispravka reci o ovoj temi šta imaš?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-20, 16:56

Konstatovali smo da je sled događaja ovakav:

1.Kraj vremena milosti za crkvu.
2.Ulazak Jevreja (njihovo vreme kao izbora Božjeg).
3.Armagedon
4.Vaskrsenje pravednika
5.Uznošenje na nebo.
6.Silazak i početak milenijuma.

A kada dolaze dva svedoka da propovedaju u Jerusalimu? Koje je to vreme po ovom redosledu?
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-20, 18:07

SION ::Konstatovali smo da je sled događaja ovakav:

1.Kraj vremena milosti za crkvu.
2.Ulazak Jevreja (njihovo vreme kao izbora Božjeg).
3.Armagedon
4.Vaskrsenje pravednika
5.Uznošenje na nebo.
6.Silazak i početak milenijuma.

A kada dolaze dva svedoka da propovedaju u Jerusalimu? Koje je to vreme po ovom redosledu?  

Otvaranje neba obeležava 6-ta truba i ona ima vreme trajanja sve do sedme poslednje trube a u tom razdoblju ide pečaćenje 144000 Jevreja jer stigla je nevolja i oni imaju VIDNI ZNAK NA ČELU koji duhovna bića vide.Crkva ima NE VIDLJIV PEČATspolja ali je IME u knjizi života na nebu i zato mogu stradati jer i piše BLAGO ONIMA KOJI OD TAD UMIRU U GOSPODU JER TA DELA STRADANJA IDU ZA NJIMA kao znak vernosti.

Bezakonik seda u Hram i želi totalni primat i vojska kreće u obračun sa nacijom koja neće dan sunca, Malo pre toga se pojavljuju dva proroka i oni rade svoj posao a sve to je vreme šeste trube gde traje i Armagedonska bitka i čuda dvojice proroka a kad se završi njihovo svedočenje taj bezakonik ih ubija i nedugo zatim Isus hvata bezakonika i lažnog proroka i baca u jezero a veže zmiju-satanu i baca u tamu najkrajnju to ide po zadnjoj sedmoj trubi a period između 6 i kraja sedme satana koristi da zatre svete 144000 ali tad Bog čini čuda i to čitamo u 12 glavi Otk.u drugoj polovini opisa jer prva opisuje Izrael koji rađa Mesiju a druga polovina Izrael koji ima ostatak što ga zmija hoće vojnom silom zatrti koji nije bio u Armagedonu već u Jerusalimu. Armagedon kao mesto istorijskih poprišta će to ostati i tamo će se krv prolivati ponovo a Jerusalim je izvan tog poprišta u tom vremenu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-20, 18:26

Da ti to još pojednostavim:
1.Otvara se nebo isteklo je vreme crkve ko je tu ,tu je.

2.Pečate se od anđela 144000 Jevreja koji će proći kroz nevolju kao i crkva samo oni neće biti dirani (Otk. 9.4) za razliku od crkve koja je duhom zapečaćena za život i imena su im u knjizi života.

3.Bezakonik koji se pojavi u parusiji (imitaciji Isusa gde će mu se sve crkve koje uče o uzeću iste pre nevolje pokloniti) udivljuje svet i traži pokolonjenje i obožavanje. Sad se preko navodne Marije javlja taj lisac a posle će preko njegovog sluge sa kapom koja nosi hulno ime.
4.U Jerusalimu se javljaju dva PROROKA (Ilija i Mojsije) i potom dolazi bezakonik te seda tamo u hram i pokazuje onaj u njemu sebe Bogom kroz to telo. (u svemu ide imitacija Boga i prati u korak sve.Bog diže telo iz zemlje satana pokazuje svog aduta iz zemlje.Bog izabira Jerusalim zmija bira Jerusalim. Bog daje svoje proroka da svedoče istinu zmija daje lažnog da vara.Bog čini čuda zmija čini LAŽNA ČUDA.)

5.Po isteku vremena od 3,5 god. datih prorocima bezakonik ih ubija a nedugo zatim i njegovo vreme ističe za toliko vremena kasnije koliko su pre proroci počeli službu jer im je isto vremenko razdoblje dato pa oni prvi kreću i prvi završavaju biće da je nekoliko dana samo u pitanju.

6.U tom istom vremenu traje rat u visoravni Megida na obroncima okolnih planina u dužini oko 150 km. Tamo će se sjatiti neviđena sila zbog dva cilja.
1. Da zatre Jevreje.
2. Da se bore protiv Isusa i ne dozvole da uspostavi catrstvo u Jerusalimu a Megido je kapija za ulazak i osvajanje.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-21, 00:22

Bezakonik seda u Hram i želi totalni primat i vojska kreće u obračun sa nacijom koja neće dan sunca, ::

Samo ovo da razjasnimo ko će izgraditi Hram i kada?
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-21, 00:49

Tu je igra i to velika.
Kao što se Navuhodonosor mogao nazvati slugom ili Kir tako može i Cionistički establišment koji drži novac.
A oni ne vole Jevreje verne Bogu.
Satana je Isusu nudio sve blago da bi mu se poklonio On nije ali neko drugi jeste i imaju materijalno i oni prave hram i odavno je spreman pola u SAD a pola u Jerusalimu (okolini)i oni postavljaju za svog lidera to da on sedne tamo i postavljaju na to mesto osobe koje su poreklom Izraelci.

Čekaju već nekoliko god. da se oteli čisto crvena junica i bilo je ali sa primesom a kad se oteli i bude poveće i bez fleke čisto crvena onda se mojtira hram jer kad junica bude imala punu godinu tad se u gotovom hramu prinosi.SVE je spremno i sve o finansiraju cionisti i vojsku i platili za državu a ne znaju tačno zašto....misle valjda da će ostati njima.

Priča je inače veoma duga..možda bi ovo pomoglo da se uvidi delić iz svega:
http://www.youtube.com/watch?v=U3VSsStOrFI&feature=related

Odslušaj sva tri dela.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-21, 01:04

Tu je igra i to velika. Kao što se Navuhodonosor mogao nazvati slugom ili Kir tako može i Cionistički establišment koji drži novac. A oni ne vole Jevreje verne Bogu. Satana je Isusu nudio sve blago da bi mu se poklonio On nije ali neko drugi jeste i imaju materijalno i oni prave hram i odavno je spreman pola u SAD a pola u Jerusalimu (okolini)i oni postavljaju za svog lidera to da on sedne tamo i postavljaju na to mesto osobe koje su poreklom Izraelci. Čekaju već nekoliko god. da se oteli čisto crvena junica i bilo je ali sa primesom a kad se oteli i bude poveće i bez fleke čisto crvena onda se mojtira hram jer kad junica bude imala punu godinu tad se u gotovom hramu prinosi.SVE je spremno i sve o finansiraju cionisti i vojsku i platili za državu a ne znaju tačno zašto....misle valjda da će ostati njima. ::

Ja mislim da Bog njih koristi da naprave infrastrukturu za skorašnje obraćenje Izraela koje nam predstoji. Bog radi po etapama, prvo je pre 2000 godina preko Rimljana rasejao Izraelce po svetu pa je pre 80 godina podigao jednog Hitlera i preko njega delovao da se Izraelci isele u Svetu Zemlju, a predhodno je iskoristio Rokfelera da otkupi zemlju u Palestini i da su tu obnovi država, tako danas koristi cioniste da očuvaju državu Izrael i sve to radi u cilju onoga što im priprema kad istekne vreme Crkve.

Što se hrama tiče on se mora izgraditi da bi se prinosile žrtve kako je opisano u pročkim knjigama i Otkrovenju. E sad koga će Bog izabrati za to delo videćemo.

Priča je inače veoma duga..možda bi ovo pomoglo da se uvidi delić iz svega: http://www.youtube.com/watch?v=U3VSsStOrFI&feature=related Odslušaj sva tri dela. ::

Ovo su klasične antsemitske gluposti. Gledao sam davno.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-21, 09:07

Isus je rekao srušite ovaj hram i za tri dana sačiniću nov. govorio je o hramu svog tela. tako to je jedini hram koji ljudi mogu naći za službu. to prvo. potom Isus je rekao da ljudi više neće ići u jerusalim da se mole,već on oće duhovne bogomoljce koji mu se mole ma gde u duhu i istini. mnogo je akcenta na hramu,to nije suština spašenja niti će biti. kao i sa kovčegom zaveta kod priči po internetu(miroljub i slični) jeremija kaže da kovčeg više neće ni tražiti niti ga pominjati ,jer slika kovčega je Isus.slika hrama je Isus. Isus je sve Pismo jednostavno.
kao isa medenom zmijom koju je jezikija razbiti dao,jer je služila pogrešnoj svrsi. ljudi sa manjkavosti duha uvek iskaju nešto opipljivo.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-21, 11:13

ispravka ::Isus je rekao srušite ovaj hram i za tri dana sačiniću nov. govorio je o hramu svog tela. tako to je jedini hram koji ljudi mogu naći za službu. to prvo. potom Isus je rekao da ljudi više neće ići u jerusalim da se mole,već on oće duhovne bogomoljce koji mu se mole ma gde u duhu i istini. mnogo je akcenta na hramu,to nije suština spašenja niti će biti. kao i sa kovčegom zaveta kod priči po internetu(miroljub i slični) jeremija kaže da kovčeg više neće  ni tražiti niti ga pominjati ,jer slika kovčega je Isus.slika hrama je Isus. Isus je sve Pismo jednostavno.
kao isa medenom zmijom koju je jezikija razbiti dao,jer je služila pogrešnoj svrsi. ljudi sa manjkavosti duha uvek iskaju nešto opipljivo.

Sve ovo stoji što si rekao, ali Hram će se obnoviti jer tako piše u proročkim knjigama SZ i Otkrivenju. Sve je to Božiji plan koji ide svojim tokom i niko ga neć sprečiti.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-21, 17:47

Ovo su klasične antsemitske gluposti. Gledao sam davno.
Ti misliš da je glupost ja ne mislim.
Što se tiče one tvoje konstatacije gore saglasan jer Bog stavlja u srca a mnogi nisu svesni zašto čine sve to.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-21, 17:59

ispravka ::Isus je rekao srušite ovaj hram i za tri dana sačiniću nov. govorio je o hramu svog tela. tako to je jedini hram koji ljudi mogu naći za službu. to prvo. potom Isus je rekao da ljudi više neće ići u jerusalim da se mole,već on oće duhovne bogomoljce koji mu se mole ma gde u duhu i istini. mnogo je akcenta na hramu,to nije suština spašenja niti će biti. kao i sa kovčegom zaveta kod priči po internetu(miroljub i slični) jeremija kaže da kovčeg više neće  ni tražiti niti ga pominjati ,jer slika kovčega je Isus.slika hrama je Isus. Isus je sve Pismo jednostavno.

Do juče si na Piramidi zuagovarao da će Izrael imati hram i svoje vreme obraćenja a sad negiraš ono što si do juče tvrdio tako i sa merom jednom je reč drugi put Duh...i tako mora biti jer bez korena vetar baca kako koga hoće. Nebi me uopšte iznenadilo da za par godina pišen o zakonu i braniš zakon koji sad služi kao otirač za noga.Nebi me iznenadilo da počneš govoriti kao će prvi vaskrs tek biti a dosad si tvrdio da je bio. Nebi me iznenadilo ni da prestaneš forsairati da je glasolalija obevezan dar svima.Nebi me iznenadilo da odbaciš i letenje crkve pre nevolje koje sad zagovaraš jer sve zavisi sa koje strane dune koji vetar.

Senice koje sad odbacuješ u video propovedi ćeš možda potvrđivati pa će ljudi misliti da imaš dvojnika koji suprotno od tvog uči. Ništa me više ne može iznenaditi sa te strane ma šta god govorio danas to sutra već možeš pogaziti i tako je svaka nauka koja se na kuli od karata gradi po tipologiji i simbolima služi kao idejna razglednica pa kako se kad iz kog ugla posmatra tako se menja i nauka...čudo nad čudima ali nisi usamljen u tome ako ti je to za ohrabrenje a tek će ih biti kad se nebo otvori nisad ne znaju šta veruju a tad će ih oduvati REČ.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-22, 23:11

ako se nešto ne razume onda se ne razume. ja sam stavio akcenat da se mnogo locira pogled na dizanje hrama,što neće biti centralnin događaj već će Hristos biti taj centralni hram i događaj. žao mi je što kad god se Isus uzdiđe odmah se ustaje ako se samo nanese šteta telesnom razgledanju oko zakona hrama subote itd.
tako sam slušao petrovića oko kovčega. smislio je u tu svrhu priču da je kovčeg sakrio valjd amisli prorok jeremija. gde je to samo mogao naći? jeremija nproriče suprto toj tezi. ali ja se time ne teretim samo mi smeta da se Isus ne stavi u centar a on je upravo sve to što je kovčeg označavao.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-23, 18:33

ispravka ::ako se nešto ne razume onda se ne razume. .

To nije dobro stanje zato se nemoj predavati već budi uporan da nešto bar naučiš.

ja sam stavio akcenat da se mnogo locira pogled na dizanje hrama,što neće biti centralnin događaj već će Hristos biti taj centralni hram i događaj.

Ne, NISI.
Govorio si baš o državi Izrael i hramu i vremenu ispunjenja kao znaku kraja koga zanima može to čuti u pastirskim pričama na livadi.

žao mi je što kad god se Isus uzdiđe odmah se ustaje ako se samo nanese šteta telesnom razgledanju oko zakona hrama subote itd.

Zato to nemoj više raditi kad već znaš da nije dobro gaziti reč koju ni Isus nije pogazio.

tako sam slušao petrovića oko kovčega.

Ti imaš svoj fenjer koji ti obasjava ne treba ti Miroljub tebi Bog govori onda ti ne treba slušati po netu razne govornike počev od tebe.

smislio je u tu svrhu priču da je kovčeg sakrio valjd amisli prorok jeremija.

Tako piše i pismeni to čitaju.

gde je to samo mogao naći?

Postoji jedna debela knjiga i zove se Biblija.

jeremija nproriče suprto toj tezi. ali ja se time ne teretim

Ovo onda tvoj duh piše pošto se ti time ne opterećuješ.

samo mi smeta da se Isus ne stavi u centar a on je upravo sve to što je kovčeg označavao

Čak i u Miroljubovoj propovedi i svih koji o kovčegu govore je ISUS centar samo da bi se to čulo treba uho.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-23, 18:47

Kad je tema o zakonu pišeš o nečem trećem. Kad je tema o Armagedonu onda ponovo nešto treće. Kad je o Darovima pišeš o svemu i svačemu i NIKAD nigde ne pišeš o temi niti ikad daješ citat za svaku tvrdnju a i što će ti kad si ne pogrešiv i Bibliju trba prema tebi korigovati.

Na SVAKOJ temi na SVAKOM FORUMU kad tražim citat i odgovor NIKAD NISI DAO.Kažeš uvek nekome si negde odgovorio mane to ne zanima onda tamo sa tim razgovaraj a samnom može samo CITAT i kratko jasno izložena misao a tralalajke ne tražim.

Kao prvo nekultruno je na svakom videu prozivati sve crkve otpalim i učiti neistinu kao što ti radiš to rade i drugi ali oni su iskreni i ne beže od pitanja pa bar odgovaraju jer tako veruju i brane svoje učenje a ti nemaš svoje već čupni od ovog nešto od onog nešto i nemaš koren niti možeš braniti ono što si samo čuo a ne razumeš.

Opadaš DAROVE DUHA SVETOG vičući kako to nije dar a kažeš da po DUHU SVETOM učiš i opadaš braću i sudiš redom a reč koju nudiš nikad ne želiš da vidiš na tasu jer UVEK se pokaže neistina.
Dokle misliš tako raditi?

Već sam ti desetinu puta rekao da ne možeš tako nastupati i samo prekoračiti svaki post i svako pitanje tebi upućeno i ponavljati kao papagaj jedno isto jer je neistina. Kulturan čovek će stati i odgovoriti sagovorniku citatom zašto tako veruje i potrudiće se da objasni i pokaže da je to što veruje ispravno tako rade normalni sagovornici.

Ako ne misliš kao i dosad da citate ne daješ ne da navedeš samo na šta misliš već kopiraj tekst iz Pisma i ponudi na uvid kao argument onda više nećemo razgovarati jer ovo nije razgovor već igra gluvih telefona.I nemoj se ubacivati u temu koju otvorim jer te nisam ništa pitao a ako smaraš da nešto nije u redu onda CITAT postavi koji će demantovati moju tvrdnju a priče i bajke postavljati i uneređivati mi temu nije ni malo ljudski.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-23, 20:12

Tema je ARMAGEDON, molim da tako i ostane!
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-23, 20:57

SION ::Tema je ARMAGEDON, molim da tako i ostane!
lavić je već nervozan i sve izvrće. naj bolje neka se sam oglasi oko ove teme. da ne muči sebe oko problema sa stvarima kao krštenje duhom. voleo bih da mi se samo citira u nekoj temi gde je jeremija sakrio zavetni kovčeg? moŽda DOISTA NISAM VIDEO,NE KAŽEM DA SAM SAVRŠEN.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-30, 00:37

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-30, 00:57

slušao sam jednu propoved adventiste koji je pričao o armagedonu i gde eje locirana bitka i sve ali nigde izraela unutar. mislim da ovde to nije problem i to je dobro,onda će se moći nešto ovde naučiti.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-30, 01:08

ispravka ::slušao sam jednu propoved adventiste koji je pričao o armagedonu i gde eje locirana bitka i sve ali nigde izraela unutar. mislim da ovde to nije problem i to je dobro,onda će se moći nešto ovde naučiti.

Ovaj film se više bavi uzrocima i događanjima pred Armagedon.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-30, 02:48

Skoro sam čitao neka islamska naučavanje po pitanju Armagedona i sve je suprotno od onog što nam Biblija govori što je još jedan dokaz satanske prirode Islama.

Oni uče da će sa na Armagedonu muslimani i hrišćani zajedno sukobiti sa satanskom koalicijom predvođenom jevrejima i da će jevreji biti uništeni u tom ratu, a da će posle muslimani pobiti i hrišćane i tako zavladati svetom.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu