Izaija 9,6 Jer, dijete nam se rodilo..

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Izaija 9,6 Jer, dijete nam se rodilo..

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 11:52

Izaija 9,6
Jer, dijete nam se rodilo,
sina dobismo;
na plećima mu je vlast.
Ime mu je:
Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni.

----------------
Da li je to proročanstvo?
Za KOGA je to proročanstvo?

piramida4

Broj poruka : 140
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Izaija 9,6 Jer, dijete nam se rodilo..

Počalji od SION taj 2013-12-26, 13:59

Piše ti koje "Ime mu je.."
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-26, 14:41

piramida4 ::Izaija 9,5
sina dobismo;
na plećima mu je vlast.
Ime mu je:

----------------
stara priča. pa anđeo je rekao ko je to rodio se,Isus. a isaija to naziva Otac večni.

ispravka

Broj poruka : 295

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 18:15

SION ::Piše ti koje "Ime mu je.."

Da li je to proročansto i ostvareno već?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 18:17

ispravka ::
sina dobismo;
na plećima mu je vlast.
Ime mu je:

----------------
stara priča. pa anđeo je rekao ko je to rodio se,Isus. a isaija to naziva Otac večni.
Nisam se baš razumio.

Što je Anđeo rekao?
A što je Izaija reko?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-26, 18:44

Da li je to proročansto i ostvareno već? ::

Da.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 18:47

SION ::

Da.

Dobro!
TAJ je Isus - jel tako?

Kad je tako - onda znači da u NZ ima jasni stih
koji kaže da je Isusu dano ime -

-----------------------------
Pošto ti To tvrdiš,
molio bi te stihovnu NZ potporu!

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-26, 18:56

Dobro! TAJ je Isus - jel tako? Kad je tako - onda znači da u NZ ima jasni stih koji kaže da je Isusu dano ime - Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni. ----------------------------- Pošto ti To tvrdiš, molio bi te stihovnu NZ potporu! ::

Zato što je On večni Bog i ima već to ime, piše Ime mu je dakle On već ima to ime! Nigde ne piše da će mu to biti danao VEĆ DA GA VEĆ POSEDUJE!

A čije je to Ime imena? Ko može imati to ime? Ko je Bog Silni? Ko je Divni savetnik? Otac Večni? Odgovori?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 19:04

Zato što je On večni Bog i ima već to ime, piše Ime mu je dakle On već ima to ime! Nigde ne piše da će mu to biti danao VEĆ DA GA VEĆ POSEDUJE!

A čije je to Ime imena? Ko može imati to ime? Ko je Bog Silni? Ko je Divni savetnik? Otac Večni? Odgovori?

Počnimo do OTAC.

Isus nije OTAC - sam to kaže!
------------------------------------------

IVAN 10;29
"Otac moj, koji mi ih dade, veći je od svih i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Očeve."

IVAN 14;28
"Čuli ste, rekoh vam: Odlazim i vraćam se k vama. Kad bi ste me ljubili, radovali biste se što idem Ocu jer Otac je veći od mene."

IVAN 13;16
"Zaista, zaista, kažem vam: nije sluga (Isus) veći od gospodara (Jahve) niti poslanik (Isus) od onoga koji ga posla (Jahve)."

1. KORINĆANIMA 11,3
Ali htio bih da znate: svakomu je mužu glava Krist, glava ženi muž, a glava Kristu Bog.
-------------------------------

Jel to jasno?
OTAC - NIJE = SIN

Znači - ili je proročanstvo lažno,
ili je Biblija u kontradikciji,
ili je NEŠTO TREĆE U PITANJU!?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-26, 19:11

To sam ti objasno. Jehova je na zemlji Mesija i vrši mesijansku službu i tako se ponaša i tako govori i radi! Gledaj kontekst u kome piše nešto nemoj tumačiti ko sektaš neki!!!

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-26, 19:16

A sad mi odgovori čije je to Ime, Imena?

Ko može imati to ime?
Ko je Bog Silni?
Ko je Divni savetnik?
Ko je Otac Večni? Odgovori?

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 19:44

SION ::A sad mi odgovori čije je to Ime, Imena?

Ko može imati to ime?
Ko je Bog Silni?
Ko je Divni savetnik?

Gospodin Isus - Sigurno - NE!

TO nisu Osobna IMENA!
--------------------------

Bježiš!
Gdje u NZ ima da je za ikoga bilo takvo IME?
Koji stih!
TI tvrdiš - to je Isus!
Dokaži Stihom, ne samo sa ljudskom pričom!

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-27, 00:27

TO nisu Osobna IMENA! ::

A gde to piše, molim stih?

Jasno stoji: "Ime mu je"

TI tvrdiš - to je Isus! Dokaži Stihom, ne samo sa ljudskom pričom! ::

Ispred piše:

"Jer, dijete nam se rodilo,
sina dobismo;
na plećima mu je vlast."

Jer se Isus rodi?
Jel On Sin?
Jel On ima vlast?

Ako to nije Isus, a ko je onda?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-27, 07:17

Niko od Njih ne može biti "otac vječni" jer u vječnosti prije sveg stvaranja Bog nije bio "otac" jer nije imao čemu biti otac...čitavu vječnost prije stvaranja Bog nije bio niti bog jer nije čemu imao biti bog...On, Duh Sveti bio je samo Onaj koji jeste.

Slavo

Broj poruka : 30
Datum upisa : 24.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-27, 13:19

piramida4 ::
ispravka ::
sina dobismo;
na plećima mu je vlast.
Ime mu je:

----------------
Nisam se baš razumio.

Što je Anđeo rekao?
A što je Izaija reko?
isaija je za to dete rekao da je Otac večni ime a anđeo da je to ime Isus.za istu osobu.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deran taj 2015-08-01, 21:27

Bilo bi lepo vratiti se na originalni Hebrejski tog stiha pa videti da je sve to loš prevod koji u celoj Bibliji stavra zabune o trojstvu i dali je Mesija Bog..danas sam vec pisao o tome da gde god pise Bog treba da stoji isključivo Jahve, gde god piše Crkva treba da stoji Sinagoga (skupština), kuća gospodnja-kića Jahveova i sl. tako da cela Biblija sa tom činjenicom upada u kontradiktornost......naime kada sam počeo intenzivnije da proučavam Bibliju od prevoda Vuka Karadzića NZ dosta stavri je bilo nelogično i izgubilo se u prevodu sa Hebrejskog na Grčki pa sa Grčkog na Srpski......
Deran

Broj poruka : 6
Datum upisa : 10.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2015-08-02, 21:52

Deran ::Bilo bi lepo vratiti se  na originalni Hebrejski tog stiha pa videti da je sve to loš prevod koji u celoj Bibliji stavra zabune o trojstvu i dali je Mesija Bog..danas sam vec pisao o tome da gde god pise Bog treba da stoji isključivo Jahve, gde god piše Crkva treba da stoji Sinagoga (skupština), kuća gospodnja-kića Jahveova i sl. tako da cela Biblija sa tom činjenicom upada u kontradiktornost......naime kada sam počeo intenzivnije da proučavam Bibliju od prevoda Vuka Karadzića NZ dosta stavri je bilo nelogično i izgubilo se u prevodu sa Hebrejskog na Grčki pa sa Grčkog na Srpski......

Izvini jel ti to ozbiljno?

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deran taj 2015-08-03, 08:42

lavić ::
Deran ::Bilo bi lepo vratiti se  na originalni Hebrejski tog stiha pa videti da je sve to loš prevod koji u celoj Bibliji stavra zabune o trojstvu i dali je Mesija Bog..danas sam vec pisao o tome da gde god pise Bog treba da stoji isključivo Jahve, gde god piše Crkva treba da stoji Sinagoga (skupština), kuća gospodnja-kića Jahveova i sl. tako da cela Biblija sa tom činjenicom upada u kontradiktornost......naime kada sam počeo intenzivnije da proučavam Bibliju od prevoda Vuka Karadzića NZ dosta stavri je bilo nelogično i izgubilo se u prevodu sa Hebrejskog na Grčki pa sa Grčkog na Srpski......

Ja se izvinjavam mozda sam pogresi, dali se ovde tezi istini?
Kada u pomenutim stihu u originalu nadješ na reč Bog javi se da raspravljamo, ja tvrdim da je Hrišćansi prevod pogresan i za to imam argumente http://www.scripture4all.org/OnlineInterlinear/OTpdf/isa9.pdf
Ja definitivno ne razumem Hebrejski ali imena kao Bog, Isus, Crkva....... tamo ne postoje...
Zadnjih par dana gledam vase rasprave i prilično su smešen jer se baziraju na pogresnim prevodima.
Deran

Broj poruka : 6
Datum upisa : 10.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2015-08-04, 10:28

Deran ::

Kada u pomenutim stihu u originalu nadješ na reč Bog javi se da raspravljamo, ja tvrdim da je Hrišćansi prevod pogresan i za to imam argumente http://www.scripture4all.org/OnlineInterlinear/OTpdf/isa9.pdf
Ja definitivno ne razumem Hebrejski ali imena kao Bog, Isus, Crkva....... tamo ne postoje...
Zadnjih par dana gledam vase rasprave i prilično su smešen jer se baziraju na pogresnim prevodima.
ta priča o prevodima,to je poznato već u zadnje vreme i prorokovano je o takima u posl.petrovoj da će u poslednje dane doći rugači.to je sklonost mnogih "derana" ili jednostavniji prevod(opet prevod) skorojevića i dosadnjaka.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2015-08-05, 08:02

Deran ::

U pravu si ti.
Nema crkveveć Eklesije kao zajednice vernih.
Nema reči Bog već JHVH a da to nije neki kuvar?
Nema Isus već Jehošua ili na grčkom Jošua na drugim jezicima Isus i razni oblici izgovaranja a ko bi mogao biti Jehošua tzv.Js ne znaju.

Neznam zašto neko pokušava nešto dokazati a nezna neke osnovne stvari?
Za SZtreba Hebrejski i meni bi bilo drago kad bi Bog otvorio razum mnogima da i oni mogu reći kao Pavle da se On javi U TELU te da je to za mnoge tajna pobožnosti,tako i Jovan reče kako reč TELOM POSTADE.
Isti se uOtk.predstavlja prvim i poslednjim govoreći da nema drugogsamo treba imati uho.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu