Crkva (zajednica)

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Crkva (zajednica)

Počalji od SION taj 2014-01-04, 01:13

Mnogi ljudi danas smatraju da je crkva građevina. Ovo nije biblijsko razumevanje crkve. Reč crkva dolazi od grčke reči "Ecclesia" koja se definiše kao "zajednica,” ili “oni koji su pozvani.” Koren reči “crkva” ne označava građevinu već ljude. Ironija je u tome da ako danas pitaš ljude u koju crkvu idu, oni će ti reći Baptističku, Metodističku ili neku drugu denominaciju. U mnogo slučajeva pod tim oni podrazumevaju zgradu ili denominaciju. Pročitaj Rimljanima 16:5: "…isto pozdravite crkvu koja je u njihovom domu..." Pavle misli na crkvu koja je u njihovoj kući, ne na crkvu kao građevinu, več na telo verujućih.

Crkva je telo Hristovo. Efescima 1:22-23 kaže, "I sve je pokorio pod Njegove noge, a Njega je dao Crkvi za glavu više svega; ona je Njegovo telo, punoća onog koji sve ispunjava u svemu." Telo Hristovo je sastavljeno od svih verujućih od dana Pentekosta do dana Uznesenja. Telo Hristovo obuhvata dva aspekta:

(1) univerzalna crkva je crkva koju čine svi koji imaju ličan odnos sa Isusom Hristom. Prva Korinćanima 12:13,14 kaže, "Jer smo svi mi jednim Duhom kršteni za jedno telo, bili Judeji ili Grci, bili robovi ili slobodni. I svi smo jednim Duhom napojeni. Pa ni telo nije jedan ud, nego mnogi." Vidimo da svi oni koji veruju su deo tela Hristovog. Istinska crkva Božija nije neka posebna zgrada ili denominacija. Univerzalna crkva Božija su svi oni koji su primili spasenje kroz veru u Isusa Hrista.

(2) lokalna crkva je opisana u Galatima 1:1-2, "Pavle, apostol…i sva braća koja su sa mnom, crkvama u Galatiji." Ovde vidmo da je u provinciji Galatiji bilo mnogo crkvi – ono što mi zovemo lokalna crkva. Pravoslavna crkva, Anglikanska crkva, Katolička crkva, Baptistička crkva itd. nije Crkva, kao univerzalna crkva – već lokalna crkva. Univerzalna crkva se sastoji od onih koji su poverovali u Hrista za spasenje. Članovi univerzalne crkve treba da traže zajdeništvo i pouku u lokalnoj crkvi.

Crkva nije građevina ili denominacija. Prema Bibliji, crkava je telo Hristovo – svi oni koji su poverovali u Isusa Hrista za spasenje (Jovan 3:16; Prva Korinćanima 12:13). Postoje članovi univerzalne crkve (tela Hristovog) u lokalnim crkvama.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Crkva (zajednica)

Počalji od ispravka taj 2014-01-08, 22:01

SION ::
Mnogi ljudi danas smatraju da je crkva građevina. Ovo nije biblijsko razumevanje crkve. Reč crkva dolazi od grčke reči "Ecclesia" koja se definiše kao "zajednica,” ili “oni koji su pozvani.” Koren reči “crkva” ne označava građevinu već ljude. Ironija je u tome da ako danas pitaš ljude u koju crkvu idu, oni će ti reći Baptističku, Metodističku ili neku drugu denominaciju. U mnogo slučajeva pod tim oni podrazumevaju zgradu ili denominaciju. Pročitaj Rimljanima 16:5: "…isto pozdravite crkvu koja je u njihovom domu..." Pavle misli na crkvu koja je u njihovoj kući, ne na crkvu kao građevinu, več na telo verujućih.

Crkva je telo Hristovo. Efescima 1:22-23 kaže, "I sve je pokorio pod Njegove noge, a Njega je dao Crkvi za glavu više svega; ona je Njegovo telo, punoća onog koji sve ispunjava u svemu." Telo Hristovo je sastavljeno od svih verujućih od dana Pentekosta do dana Uznesenja. Telo Hristovo obuhvata dva aspekta:

(1) univerzalna crkva je crkva koju čine svi koji imaju ličan odnos sa Isusom Hristom. Prva Korinćanima 12:13,14 kaže, "Jer smo svi mi jednim Duhom kršteni za jedno telo, bili Judeji ili Grci, bili robovi ili slobodni. I svi smo jednim Duhom napojeni. Pa ni telo nije jedan ud, nego mnogi." Vidimo da svi oni koji veruju su deo tela Hristovog. Istinska crkva Božija nije neka posebna zgrada ili denominacija. Univerzalna crkva Božija su svi oni koji su primili spasenje kroz veru u Isusa Hrista.

(2) lokalna crkva je opisana u Galatima 1:1-2, "Pavle, apostol…i sva braća koja su sa mnom, crkvama u Galatiji." Ovde vidmo da je u provinciji Galatiji bilo mnogo crkvi – ono što mi zovemo lokalna crkva. Pravoslavna crkva, Anglikanska crkva, Katolička crkva, Baptistička crkva itd. nije Crkva, kao univerzalna crkva – već lokalna crkva. Univerzalna crkva se sastoji od onih koji su poverovali u Hrista za spasenje. Članovi univerzalne crkve treba da traže zajdeništvo i pouku u lokalnoj crkvi.

Crkva nije građevina ili denominacija. Prema Bibliji, crkava je telo Hristovo – svi oni koji su poverovali u Isusa Hrista za spasenje (Jovan 3:16; Prva Korinćanima 12:13). Postoje članovi univerzalne crkve (tela Hristovog) u lokalnim crkvama.
crkva je rođena na dan kada je duh sveti došao na ljude. to je rođenje onih koji sebe mogu nazvati "crkva" u pravom smislu.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-08, 22:08

crkva je rođena na dan kada je duh sveti došao na ljude. to je rođenje onih koji sebe mogu nazvati "crkva" u pravom smislu. ::

Da to se desilo Pentakost (praznik sedmica).
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-09, 15:27

SION ::

Da to se desilo Pentakost (praznik sedmica).
upravo tu. na krstu ona je izvučena iz njegovog probodenog rebra kao i eva iz adamovog rebra. zapećenu crkvu Duhom Bog će podići jer je Isus dignut istim duhom treći dan iz groba iz smrti.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-11, 09:56

Crkva kao zajednica vernih počinje Isusovim pozivanjem učenika jer oni poverovaše u Njega i behu u zajednici i davaše im pouke naučio ih je molitvi dao im je vlast da vrše službu obraćenja a sve se to dešavalo pre Pedesetnice.

Oni su bili učenici ali i vernici koji su tad POMAGALI kao što apostol i reče da smo pomagači i mi danas.Pedesetnicu nisu čekali neverni već oni koji poverovaše a to je ulaznica za postajanje tela Hristovog kao što Petar govoreći reči života Korneliju Isusa propoveda i on POVEROVA tako Etiopljanin poverova i obavi delo vere.

Crkvi je Isus osnovao PRE Pedesetnice.Pedesetnica kao praznik Duha je bila sen silaska sledeće službu koja se po Duhu odvija gde verni primaju darove i počinju biti od koristi jedan drugome a ko rovari u telu nudeći drugo osim što po Duhu stiže taj je uljez koji se krije iza Isusa i nudi ljudsko a ljudsko nije Božje jer piše čije je.

Merilo za poznavanje učenja su apostoli ali i sam Isus ostavili i ko nezna ta merila može mu se svaka nauka podmetnuti.Svrha Duha Svetoga je da POTVRDI veru i osposobi telo da živi po volji Božjoj.To znači da budemo sveti kao što je On svet a da bi to bili osvedočava nas o vakom grehu koji moramo odbaciti.Osvedočava o postojanju suda kazne.Poučava nas na više načina.Daje darove za izgradnju zajednice.Zapečaćava nas za večni život.

Na prazniku je već postojeća crkva kao zajednica vernih samo potvrđena i to traje sve do isteka vremena milosti za pagana.Tad je silazak Duha morao biti vidljiv da bi prepoznali i shvatili po ognju od koga im stiže znak i darovi koje primiše.Petar dobijenu VLAST (ključeve)pre dara Duha od tadpočinje koristiti i otključava svojom propovedi vrata SVIMA da uđu u zajednicu koja je postojala.

Danas na žalost postoje plaćeni ljudi koje finansira zapadni ogranak da se nosi nova nauka o crkvi i nova učenja.Oni su gospodari sveta i vlasnici novca i mnogi duša te koristeći svoju mašineriju u svrsi potiranja vere jednom date svetima preko mnogih izdavačkih kuća kao i filmske industrije te raznih propovednika da poklope svetiljku-žižak Božji koji svetli i obasjava stazu pravedičku kao REČ BOŽJU.

MNOGI svesno ili ne su u tome i rade posao ljudi iz senke koji su i osnovali prvu pagansku crkvu ubacivši je na mesto prave koju pobiše ognje i mačem i spališe mnoga svedočanstva koja na iste ukazivahu.Dva uporišta koja mija koristi da istinu ugasi jesi preterana simbolika i tipovi jer je to najlakši način da laike ulove u mrežu zbog primamljivosti jer ne naučen i neiskusan vidi neku sličnost i požuri u tu zamku.

Kad jednom uđe u to kolo retko ko može izaći.U tom novom učenju se stihovi REDOVNO vade iz konteksta i ubacuju u šemu da budu u svrsi simbola ili tipa.Simbol treba da odvoji čoveka od realnosti a tip potom da mu ponudi drug kombinaciju ,istine,koju će progutati i sve će dalje funkcionisati po tome.Ko ne veruje istini KAKO ČITAŠ i PISANO JE daće mu se simbl i tip da veruje ljuskoj ideji.

Crkvu kao telo truju mnogi učitelji učenjem koje je plasirao ogranak vojske koja brani svog ,Isusa, i po njemu se zovu a taj nikakve sličnosti nema sa stvarnim Isusom.Tu postoji bezbroj neistina koje su se polako kroz istoriju bacivale.Počev od ukidanja Božjeg dana preko nuđenja tri Boga krštenjem u titule.Zatim proglašavanjem Marije večnom devicom čime se ikazuje da je Isus Duh a ne telo samo prikriveno to rade TAJNO, ondauznesenje iste da bi slavili krijući se iza iste CARICU NEBA kao jednu.

Pretvaranje hleba u telo je žin Vavilonskog nasleđa i svaki dan žrtvuju istog i imaju mnoge posrednike i mnoge za slavljenje pored onog kome jedinom pripada sva slava.Ubacili su inkarnaciju čoveka,zagrobni život,čistilište,mitarstva...nikako ne žele da Isus bude stena i temelj i glava crkvi već pokušavaju prebaciti nešto na Petra da bi njihov Isus imao alibi.Ne izučavaju o zveri i bezakoniku jer nije lepo otkrivati tajnu bezakonja.

Glume svetost i vernost a vrše službu paganskim nasleđenim idolima i kroz likove i datume.Crkva ima službu po DAROVIMA i gde ne ide na taj način tu je seme ljudske nake a merilo je REČ koju Duh Sveti po kojem je stigla ne potire već otvara razum onima što po daru primiše službu da uče istinu i o Istini.Ko ne propoveda Isusa raspetog i vaskrslog i ko drži reč čistu i ne zazornu taj nije u tami i oni iz tame nemaju uticaj nad istim jer poznaje lozinku kako razumeti svetu reč zato što i pravog pastira znaju i On njih.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-11, 13:21

brate moj,opet imaš problem sa osnovnim učenjem Božjim. svakako da je zajednica zajednica. ali Isusove reči nisu za baciti. jovan 3.je jasno navestio što jeste crkva neba. možemo mi biti ovde zajednica pozvanih,kako je Isus i pozuvao mnoge,i rekao mnogo je zvanih ALI MALO IZABRANIH. i sedameset je bilo pozvano i demone izgonilo,ali je otpalo otišlo.i juda je između 12,čak pozvan ali je otpao. i ezav i saul i ahav i ko zna kolko takih. niko još nije bio crkva neba ,dok on nije bio dignut u punom smislu. jer je za to on došao. on je postavio temelj u mateju 16,ali pavle koji je spoznao temelj je rekao,da trku trči do kraja. KO ISTRČI ON JE CRKVA. i apolos je trčao i jednoga dana je morao da razume akilu i priskilu da bolji put treba uzeti ,jer niti je znao krštenje vodom niti Duhom. tako je i kornilije bio pozvat od Boga ali je trebao čuti reči večnog životA od petra.
sinoć je upravco došla vizija u vezi dvoje ljudi i poziv im je upućen i još jedna vizija za mladog u veri koji nije u zavetu još i kaže se da mu se ukaže da pazi na dela 2 gl. da je sve >Pismo skocentrisano u tome.
da su oni bili dovoljno spremji ne bi Gospod slao nikoga da čeka silu sa visine.
tako niko od nas ne može Gospoda čak nazvati Gospodom osim Duhom svetim,svojim Gospodom. upravo podupire mateja 25,pet ludih je čulo ne poznajem vas idite od mene. ko ste vi. Gospode rekli su., nemoguće je bilo nazvati ga SVOJIM GOSPODOM jer nisu posedovali najvažnije svetoga Duha za uznesenje. tako pedesetnica kako pišeš nije nikaka sen ničega,ona je punina svega poslatog,sami pečat. ona je sušta stvarnost i iza nje nema ničega stvarnijeg više. duh sveti je poslat sa jasnom svrhom da uči. tako da reći kruto da je merilo apostoli je loša mera. ne apostoli već sveti Duh je mera. to bi onda značilo da kad je jezekilj pozvan u viziju gazeći vodu,da je trebao imati samo prvu meru kada je pozvan sam sebe kao meru. ali tek kada je morao plivati ,je bila mera svetoga Duha. prva mera je pokajanje,druga krštenje a treća je krštenje Duhom,i konačna.
kako jedan juda može biti mera. pa i petar koji je čas ovako čas onako mislio. ne mera je bila na petru kada je sveti Duh došao na njih i na njega.ne piše kruto da je znak apostoli već da taj Duh BOžji Duh svedoči našemu duhu da smo deca Božja. ako su tio trebali apostoli da bi nas tako naučili onda ni mi ne bi trebali tako reći ovlaš mera su apostoli.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-11, 14:38

Treba podsetiti da se za to vreme Petar tri puta odrekao Hrista.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-11, 15:43

Gore rekoh da su oni verom bili crkva koju je Duh potvrdio kao i danas i osposobio da vrše svoju službu.Ako ne veruješ apostolskim zapisima jer su slabi ljudi i grešni ti nemoj ja verujem i Pavlu koji pristade u smrt Stefana. Jer inače nebih čuo u Efes. 2 gde kaže da smo blagodaću spašeni kroz veru.

Zašto nazivaš apostole slabe osobe kojima nije za verovati a držiš po rečima Pavla da nemaš više zakonskih obaveza?On je samo slab i grešan čovek kao i Petar.Ne verujem ja grešnom čoveku već onome koji je njih promenio i kroz njih svedočio. Ali tu leži ogromno pokrivalo gde se mnogi lažni pokušavaju sakriti iza DUHA pod taj plašt svi beže.

A ko razotkriva šta je od Svetog a šta nije...REČ.Po toj reči se TESTIRA ono što bi svi za zaklon a to je duh jer kaže kušajte duhove. A kad se na tas reči stavi duh onda biva bežanje.Znači više duhova postoji i valja kušati iste po REČI jer Isusove reči i reči apostola sa pedesetnice i nakon iste su mera.

Piše po Otk. Jovanovom da će SVETI držati do kraja BOŽJE zapovesti a duh koji svedoči da zapovesti ne važe je u suprotnosti sa onim Duhom koji Jovanu reče.Petar se jeste odrekao i Pavle jeste saučesnik ubistva ali Isus istom Petru daje vlast i Pavlu veliku službu.
Dali ćemo nipodaštavati njih a sebe ne videti i reći mi smo sveti i mi istinu imamo a oni su samo slabi ljudi?

Danas viču mi smo Božji imamo glasolalije a nebih ni pominjao šta čine ali što čine bezakonje tud i zakon odriču a čujemo kako SVETI trpe zbog onog što drugi za otirač nogu stavljaju.Tako je lako proveriti samo treba čuti.Eno bezbroj videa parade gde kažu DUH JE MERA a reč gaze i valjaju se i bacaju narod po podu i tresu se i koče eto test ko ne čini tako nije svet....a kad je o BOŽJOJ ZAPOVESTI REČ to mrze gadi im se ni čuti ne mogu subota Božja ih veoma ljuti ali čuda su tu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-11, 15:57

http://www.youtube.com/watch?v=jdzSseghu58

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-11, 16:00

http://www.youtube.com/watch?v=mJ9oBCLwwL0

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-11, 16:14

http://www.youtube.com/watch?v=srPtMNmbnBY

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-11, 16:18

http://www.youtube.com/watch?v=MLHShyZrOKE

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-11, 16:29

Šta hoćeš da kažeš sa Beni Hinom?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-11, 20:52

Te duše neznaju ni da postoji žig zveri niti broj a Bog zbog toga u jezero baca.Neznaju ko je zver koja hoće da ih udivi te da joj se poklone.Oni su tamo radi zabave a on da malo uveća iznos na kontu.Pogledaj brate koliko bogatstvo su stekli čudima imaju neki svoje CELE GRADOVE drugi su samo milijarderi i oni milionera ima mnoštvo koji su na tom poslukoji čine u funkciji svo gospodaru jer i rečeno je ne može Bogu i novcu.

Nebi sad nabrajao oko dvadesetak poznatih bogataša koji na ,propovedima, jedan drugog veličaju.Neću ja ništa reći oni sami za sebe govore dok stado prima kartice i čipove da bi mogli uživati gazde u svojim avionima naplaćuju po 5000 dolara da se ime nečije nađe na avionu.
Posle iscelenja dobija se broj konta ili postoji mesto gde se ubacuje novac za primljeno zdravlje.Nekoliko god. čitao sam njihove knjige neke sam kao Haginove imao u vlasništvu i sve su posklužile u zimskim danima.Čitao sam dosta njihovih i gledao mnoge videi i meni dosta.

Svi se kriju iza Duha a u Mateju 7 piše kako će vikati Gospoda ali on ih ne poznaje jer kome slavu dadoše....čiju volju vršiše?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-11, 21:58

Sada je prava inflacija lažnih učitelja kao što je i prorečeno u Pismu. Ovi "hrišćanski" propovednici najviše liče na one gurue iz Indije.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-11, 22:04

SION ::Sada je prava inflacija lažnih učitelja kao što je i prorečeno u Pismu. Ovi "hrišćanski" propovednici najviše liče na one gurue iz Indije.

Drago mi je da pratiš jer video si kako oni gurui sebe bogovima predstavljaju i vidiš šta imaju a robovi njegovom duhu služe istom. Kad bi hrišćanin toliko sebe Bogu žrtvovao davno bi raj bio. Nije samo što ima mnogo lažnih učitelja već i čudotvoraca a narod više voli čuda i tu se daleko više ulove nego u nauci jer malo njih vole učenja svet bi zabavu po onom hleba i igara.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-11, 22:20

lavić ::Gore rekoh da su oni verom bili crkva koju je Duh potvrdio kao i danas i osposobio da vrše svoju službu.Ako ne veruješ apostolskim zapisima jer su slabi ljudi i grešni ti nemoj ja verujem i Pavlu koji pristade u smrt Stefana. Jer inače nebih čuo u Efes. 2 gde kaže da smo blagodaću spašeni kroz veru.

Zašto nazivaš apostole slabe osobe kojima nije za verovati a držiš po rečima Pavla da nemaš više zakonskih obaveza?On je samo slab i grešan čovek kao i Petar.Ne verujem ja grešnom čoveku već onome koji je njih promenio i kroz njih svedočio. Ali tu leži ogromno pokrivalo gde se mnogi lažni pokušavaju sakriti iza DUHA pod taj plašt svi beže.

A ko razotkriva šta je od Svetog a šta nije...REČ.Po toj reči se TESTIRA ono što bi svi za zaklon a to je duh jer kaže kušajte duhove. A kad se na tas reči stavi duh onda biva bežanje.Znači više duhova postoji i valja kušati iste po REČI jer Isusove reči i reči apostola sa pedesetnice i nakon iste su mera.

Piše po Otk. Jovanovom da će SVETI držati do kraja BOŽJE zapovesti a duh koji svedoči da zapovesti ne važe je u suprotnosti sa onim Duhom koji Jovanu reče.Petar se jeste odrekao i Pavle jeste saučesnik ubistva ali Isus istom Petru daje vlast i Pavlu veliku službu.
Dali ćemo nipodaštavati njih a sebe ne videti i reći mi smo sveti i mi istinu imamo a oni su samo slabi ljudi?

Danas viču mi smo Božji imamo glasolalije a nebih ni pominjao šta čine ali što čine bezakonje tud i zakon odriču a čujemo kako SVETI trpe zbog onog što drugi za otirač nogu stavljaju.Tako je lako proveriti samo treba čuti.Eno bezbroj videa parade gde kažu DUH JE MERA a reč gaze i valjaju se i bacaju narod po podu i tresu se i koče eto test ko ne čini tako nije svet....a kad je o BOŽJOJ ZAPOVESTI REČ to mrze gadi im se ni čuti ne mogu subota Božja ih veoma ljuti ali čuda su tu.
duh Božji je pisac reči. svako može reći reč ali Duh Božji je taj koji je doneo Reč. svako može reći tačno tako ja imam Duha ali ako nema Reč neće puno vredeti. ali svako može reći imam Reč a da nema Duha svetoga,kaka je to Reč onda? Duh i Reč su život kaže Isus.tako je upravo sve rečeno.
ne bih da komentarišem posao Duha koji natura zakon mesto milosti. prekoviše je bilo komentara. neka svako bude uveren za svoju misao.
oko beni hina ja ne volim mnogo komentara ni tu. Bog je sudija. j ne bih išao tamo niti nekom savetovao,ali sudija ne volim da budem,ja razdeljujem silu Duha od čoveka koji može da greši,da pogrešno uči. kada se oseti da je akcenat sila,a povod greška ljudska onda ja se sklanjam ispred te oluje. jer sve se prašta hula ne. ne mogu ja znati o tom čoveku što je iskao,pretpostavljam da nije izgubio um da je iskao od sotone duha i sile,već od Hrista. i saul je sa samuilom i prorocima ovoga celu noć ležao gol na zemlji,pa što ja da umislim? neka drugi misli ja ne bih.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-11, 22:45

U pravu si brate Duh jeste AUTOR reči a pisac je čovek i sad čujemo reč od Duha datu preko proroka i apostola i pojavi se neko te ruđi te reči i on tvrdi da po Duhu daje i bori se protiv onog slova od Duha Božjeg kako ćemo tog na tasu izmeriti?

Kako ti znaš recimo ko ima Božjeg Duha a ko ne nećeš da tvrdiš ništa u vezi Benija ali zato REČ iz Biblije može da se ruši bez problema ...mislim da to nije dobro jer ako imaš respekt prema milijarderu na čudu zar ne treba bar toliki respekt prema reči proroka i apostola.

Crkva nije mesto samovolje već poslušnih zar ne? Ako čitamo da SVETI pred vaskrsenje TRPE zbog ZAPOVESTI BOŽJIH nije li čudno reći da je zakon ispunjen i nestao te da su oni što potvrđuju tu reč bez Duha svetoga?

Brate, zar Isus nije upozorio na kušanje i učitelja i proroka i ludotvoraca a čujemo da veliki darovi se neće naći u carstvu pa gde će se naći najmanji ako još odbija tu reč preko Duha to lujemo u Mat. 7 gl. Naravno da svako zadržava svoje verovanje ali nismo tu da bi ćutali već bili od koristi onima koje interesuje šta piše i mi trebamo svako izneti svoje verovanje i biti spreman saslušati i druge šta kažu i izvagati sve kroz reč.

Ako neko drži da je iznad ostalih to nije dobro tako i Pavle piše jer bez tasa ništa nije validno tek kad prođe kroz REČ potvrđeno onda je znak da je Božjim Duhom dato jer se duh Božji ne bori protiv sebe zar ne?

Duh Sveti je dat pa kaže sa kojom svrhom da nas osvedoči o sudu i grehu te da nas pouči i zapečati a sad ako je ono duhovni rast i pouka onda ok. Piše da od Boga izlazi sve ali nekome na korist ko je pokoran a nekome na štetu ko nije. Piše koji je duh napadao Saula.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-11, 22:50

U gornjem tekstu reč ČUDOTVORAC je greškom napisana ludotvorac ne nalazim po poslatom odgovoru mogućnost vraćanja i ispravljanja< teksta ako može dodati tu mogućnost ili mi je promakla. Hvala.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-11, 22:54

19:9 Potom zli duh Gospodnji napade Saula kad seđaše kod kuće i držaše koplje u ruci, a David udaraše rukom o gusle.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-13, 14:00

lavić ::19:9  Potom zli duh Gospodnji napade Saula kad seđaše kod kuće i držaše koplje u ruci, a David udaraše rukom o gusle.
ovde je odgovor i za beni hina. pitanje je bilo zbog ovog događanja sa saulom kako je menjao raspoloženje i gonio pravednijeg ,e da li je i saul među prorocima? jeste. david i Pismo kažu da je on nazuvan pomazanikom. gotovo. kao što je balaam dao najveće proroštvo možda i što sad? da to odbacimo? da odbacimo i judu mora da je greška,nije apostol.ali Isus insistira da ga je on izabrao?
rimljanima posl. kaže pavle kako su čudni putevi Božji ko ih može znati. mi gledamo na beni hina na judu na saula ajde i na solomona ,daj da izbacimo sve njegove spise iz kanona,sagrešio je? dakle mi gledamo na čoveka mesto na dar. Bog daje i ne raskajava se za darove i zvanja tako piše,a on je i pravedni sudija. drugo je dar,ja sam rekao o beni hinu jasno,ja ne bih išao tamo niti nekog savetovao,ali o daru neću da zborim,neka to čini kome jev olja ovde. ja ne bih savetovao da neko danas čita judino nejavnđelje ali ne bih savet davao da ga odb vace između 12. kad ga je Isus pozvao. i njih 70 ne bih odbacio zato što su zbog teške propovedi otišli. verujem i pored toga da je juda činio čuda,da su 7o. njih znano činili moćna čuda. dar ostaje i ja u dar ne diram. a judu znam ko je i saul ko je i beni hin ko je.
tumačiti nešto je jedno gde se može i promašiti i potrefiti ali sve se to ipak ne odnosi na dar sa sumnjom- dar je nešto drugo. bez toga mi čak ne možemo nekoga ni uzeti u razmatranje kad nešto donosi od učenja.
pre nego bi neko bio prorok od Boga u sz. on je najpre dobijao pohođenje Duha i na njega bi bio pomazani duh. to je pravilo. niko nije ušao u hram u pustinji pren ego bi se oblak nadnaravni spustio. nadav i avijud su to probali i to je nazvano tuđ ili ljudski kad i Bog ih je ubio.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-13, 15:41

Niko ne spori dar, već ličnost i nauku Beni Hina.

"Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! nijesmo li u ime tvoje prorokovali, i tvojijem imenom đavole izgonili, i tvojijem imenom čudesa mnoga tvorili?
I tada ću im ja kazati: nikad vas nijesam znao; idite od mene koji činite bezakonje."
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-13, 18:54

SION ::Niko ne spori dar, već ličnost i nauku Beni Hina.

"Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! nijesmo li u ime tvoje prorokovali, i tvojijem imenom đavole izgonili, i tvojijem imenom čudesa mnoga tvorili?
I tada ću im ja kazati: nikad vas nijesam znao; idite od mene koji činite bezakonje."
isto mislimo

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-13, 22:40

SZ proroci su bili pomazivani i dobijali su silu i objavu da govore Božju reč.NZ DAR PROROŠTVA nije isto što i SZ prorok ni po čemu jer su oni tad vodili cara i naciju sudili i izvršavali sud.Oni su činili čuda i donosili nove objave i zakone.

Piše da će izaći LAŽNI učitelji i LAŽNI proroci i da će PREVARITI i zavoditi.Proroke ćemo lakše prepoznati jer kažu i ne zbude se ali učitelje i čudotvorce teže. Mene interesuje da li su lažni učitelji i LAŽNI proroci i lažni čudotrvorci od Boga dobili dar da njime čine istinu ili laž i da li se može Božjim darom činiti laž?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-13, 22:50

Mene interesuje da li su lažni učitelji i LAŽNI proroci i lažni čudotrvorci od Boga dobili dar da njime čine istinu ::

Oni dobijaju Dar, da u ime Isusovo čine čuda i isteruju đavole i to je fakat! Ali oni se pozivaju na te darove i daju nam ih kao zalog da bi trebali njima verovati kao verskim autoritetima i njihovom učenju (koje može biti totalno pogrešno).
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu