Crkva (zajednica)

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Crkva (zajednica)

Počalji od lavić taj 2014-01-13, 23:16

SION ::

Oni dobijaju Dar, da u ime Isusovo čine čuda i isteruju đavole i to je fakat! Ali oni se pozivaju na te darove i daju nam ih kao zalog da bi trebali njima verovati kao verskim autoritetima i njihovom učenju (koje može biti totalno pogrešno).

Sad dođe nevernik u crkvu i čuje neistinu i pogleda u Bibliji da se kose te izjave te pita ostale JEL TO OD BOGA oni kažu JESTE. Oni tad podržavaju laž koju nesmeju kvalifikovati tako jer isti po DARU radi.
Ne mogu ga isterati jer je DUHOVAN i ima DAR BOŽJI a po DARU stiže neistina...čovek čini ČUDA i ona budu lažna kako Duh sveti da čini laž a On je merilo istine i još ako znamo da je to Isusov Duh gde smo onda?

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-14, 10:16

lavić ::

Oni dobijaju Dar, da u ime Isusovo čine čuda i isteruju đavole i to je fakat! Ali oni se pozivaju na te darove i daju nam ih kao zalog da bi trebali njima verovati kao verskim autoritetima i njihovom učenju (koje može biti totalno pogrešno).

Sad dođe nevernik u crkvu i čuje neistinu i pogleda u Bibliji da se kose te izjave te pita ostale JEL TO OD BOGA oni kažu JESTE. Oni tad podržavaju laž koju nesmeju kvalifikovati tako jer isti po DARU radi.
Ne mogu ga isterati jer je DUHOVAN i ima DAR BOŽJI a po DARU stiže neistina...čovek čini ČUDA i ona budu lažna kako Duh sveti da čini laž a On je merilo istine i još ako znamo da je to Isusov Duh gde smo onda?
kako su proroci govoriliDuhom,tako i Isus je zapovedio apostolima da NE IDU IZ JERUSALIMA I AKO SU ONI SVE TO VIDELI ,VEĆD A ČEKAJU SILUS A VISINE SVETOGA DUHA I TEK ONDA ĆE BITI SVEDOCI.ZAŠTO DA ČEKAJU KAD SU VEĆ VIDELI I RAZUMELI KO JE ON? ISTI DUH MORA BITI NA NJIMA DA BI ONI U OPŠTE BILI SVEDOCI. NEĆE
ČOVEK UNIŠTITI DAR!
PROSTO DA OVO TVOJE SVEOBUHVATNO rezonovanje ljudsko brate laviću svedemo na jednu paralelu. dođe juda poslan sa ostalih jedanaest od Isusa i počne da svedoči za mesiju po gradovima gde je Isus tek trebao doći tako i ostalih sedamdesetorica i ujedno juda izbacuje demone leči bolesne jer je isto u paketu dobio. i sada posle izvesnog vremena juda visi na drvetu kao proklet ,izdao Hrista. svi kojima je svedočio po gradovim a što po tebi treba da kažu,pa taj Isus mora da nije ni bio mesija. i sve to što je izgonio demone i isceljivao i dizao mrtve mora da je velika greška. i još ako bi čuli da JE TO iSUS LIČNO POZVAO KSEBI ŠTO TEK ONDA DA KAŽU?
možda kao fariseji,da ne zna kaka ga se žena dotiže ,kad ga se dotakla u brisdanju nogu. ili kad je ušao kod carinika.
naj bolje da mi ovde restauriramo kako to da je Bog mogao u tolkom neznanju biti kad je hinu benu i sličnim davao svoje darove,da li su to darovi doista od Boga?! je li to da pitamo? ja ne bih!
jer onda bi trebali da se pitamo,kakoto da je u lozi do Isusa bilo čak i kurvi? koje su ušle u bračne zavete sa bOŽJIM LJUDIMA. RECIMO SAMO SLUČAJ DAVIDA I ŽENE OD NJEGOVOG VERNOG SLUGE KOJEGA JE U BEZUMLJU DAO UBITI ČAK PA MU SVE OPROŠTENO? IZ NJe take dolazi solomon.
OĆE MO LI MI BITI U VEĆEM OD BOGA PAVLE KAŽE DA SU ČUDESNI BOŽJI PUTEVI. KO IH MOŽE ZNATI.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-15, 19:59

Brate moj mi se ne razumemo ponovo ...moraćemo pisati na Španskom da bi se bolje razumeli jer nam ovaj jezik nije razumljiv.
Pominješ Judu i ostale...ja ne pominjem da li je Juda bio apostol ili ne niti govorim da li je učio ispravno ili činio šta drugo jer mi ovde idemo u problem LAŽNIH učitelja i LAŽNIH čudotvoraca i LAŽNIH proroka a ako su lažni zašto se tako zove po kojem duhu govore laž?

A po kojem Duhu govore pravi proroci, zar svi oni nisu Božji pa zašto ih ponda deli kad je isti duh i dar...zar Duh sveti govori neistinu?

Da li je moje ljudsko ili Božje to će Bog reći.

Nadam se da neću ljudski odgovor dobiti na pitanja već po Duhu Svetom zašto se lažni zove lažni a istiniti zove istiniti i pravi.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-16, 13:46

lavić ::Brate moj mi se ne razumemo ponovo ...moraćemo pisati na Španskom da bi se bolje razumeli jer nam ovaj jezik nije razumljiv.
Pominješ Judu i ostale...ja ne pominjem da li je Juda bio apostol ili ne niti govorim da li je učio ispravno ili činio šta drugo jer  mi ovde idemo u problem LAŽNIH učitelja i LAŽNIH čudotvoraca i LAŽNIH proroka a ako su lažni zašto se tako zove po kojem duhu govore laž?

A po kojem Duhu govore pravi proroci, zar svi oni nisu Božji pa zašto ih ponda deli kad je isti duh i dar...zar Duh sveti govori neistinu?

Da li je moje ljudsko ili Božje to će Bog reći.

Nadam se da neću ljudski odgovor dobiti na pitanja već po Duhu Svetom zašto se lažni zove lažni a istiniti zove istiniti i pravi.
ovde je reč sve vreme o beni hinu kako taj čovek deluje i otkuda mu sad sveti Duh?
kola se najpre ne urežu pre konja nego konji pre kola.
dakle prvo ide konji da se upregnu. to znbači da mi ne možemo prvo ispitivati duhove ako isami nemamo dar za to.
osnovica je da svaki jedan čovek mora najpre primiti svetoga Duha. potom ide reč da će mnogi lažni proroci i učitelji doći i zavesti mnoge. da li smo dobro čuli MNOGI. to znači moćda na hiljade hiljada. i sada tu su oni. kako neko možebiti prorok ili učitelj ako nema svetoga Duha? to je prvi stav? dakle to i nije prorok.,nije učitelj. toga odmah eliminišemo,što imamo brinuti oko takih. neka pričaju što im je volja. to je kao žabe da krekeću.
ali sada mi trebamo videti da prorok znači onaj koji je doista primio od duha Božjega.učitelj isto. ali oni će ipak kako Isus A I KOD MOJSIJA PIŠE će uneti prevaru i da Bog čak to dopušta da vidi ko će više voleti njega Boga ili čoveka.
tako lažni učitelji i lažni proroci su upravo opasnost u tome da imaju dokaz Duha ali nemaju Reč izvrću je. take treba razobličavati javno. bilo je lažnih učitelja kaže petar oduvek i pavle je našao lažne apostole. no ovde se stalno meša dar sa učenjem. i nemojmo se lagati jer Bog zna misli naše,da je ovde akcenat od prve strane bio na darovima,otkuda darovi a take stvari rade i uče. ja sam jasno rekao primer jude saula i drugih.
Isus se na kraju okreće i oko učenja. neki ljudi uče da trebamo biti ufrčkani a neki opet da budemo u koće obučeni i onda kažu neko je tu lažni učitelj. ne,Isus je preciztan kada razgleda lažno učenje,što je opasno i zove se lažno učenje. u mateju 12.on kaže to kao mi u mateju 7. i u poslanicama. suštinski to je sledeće na udaru lažnih učitelja. poisvećenje,krštenje vodom i Duhom. ostalo je za razmatrati. jer petar je recimo imao problem jakov isto oko jedenja i sličnih problema a pavle ne. to nije nazvano lažnim učenjem. jedni drže dan drugi ne,to nije nazvano lažnim učenjem. ima još primera.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-16, 18:39

Neznam koga nazivaš da ,laže,...?
Ništa te nisam razumeo prvo kažeš da oni što su verni a NEMAJU DUHA krekeću kao žabe i odmah ih treba isključiti saglasan a koja je MERA ZA TO po čemu ih javno možemo prepoznati?

A potom kažeš da zapravo prava opasnost jesu oni što IMAJU DUHA SVETOGA i njih treba RAZOBLIČITI jer su LAŽNI UČITELJI i LAŽNI PROROCI koji Svetim duhom uče laž i Svetim duhom lažno proriču...brate moj jesi li siguran da to Sveti Duh čini taj posao ako znamo da je to ISUSOV DUH a On kaže da je ON ISTINA.

Sad mi objasni kako krekeću oni što im uskrati Duh a veruju i kako otkriti lažno učenje i lažne proroke kojom merom?
Tako što će neko reći JA SAM DUHOVAN I MENI MORATE VEROVATI A OVI DRUGI DUHOVNI NISU PRAVI VEĆ LAŽNI DUHOVNI ili neki drugi način postoji?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-17, 07:50

lavić ::Neznam koga nazivaš da ,laže,...?
Ništa te nisam razumeo prvo kažeš da oni što su verni a NEMAJU DUHA krekeću kao žabe i odmah ih treba isključiti saglasan a koja je MERA ZA TO po čemu ih javno možemo prepoznati?

A potom kažeš da zapravo prava opasnost jesu oni što IMAJU DUHA SVETOGA i njih treba RAZOBLIČITI jer su LAŽNI UČITELJI i LAŽNI PROROCI koji Svetim duhom uče laž i Svetim duhom lažno proriču...brate moj jesi li siguran da to Sveti Duh čini taj posao ako znamo da je to ISUSOV DUH a On kaže da je ON ISTINA.

Sad mi objasni kako krekeću oni što im uskrati Duh a veruju i kako otkriti lažno učenje i lažne proroke kojom merom?
Tako što će neko reći JA SAM DUHOVAN I MENI MORATE VEROVATI A OVI DRUGI DUHOVNI NISU PRAVI VEĆ LAŽNI DUHOVNI ili neki drugi način postoji?
onda prvo morate ovde izneti što vam je u srcu pa onda pitati. a ne obrnuto. počeli ste negirati darove pričom da neko unutar lažno uči. to ne negira dar Božji. naveo sam judu i ostale primere. a ako je reč o onima koji su navešteni da će doći kao lažni učitelji,oni najpre da bi u opšte bili lažni proroci u opšte proroci moraju imati najpre dar. ja ne priznajem proroka koji čak nema dar proricanja. jasno kaod an. a onaj ko kaže da je prrook,kao slučaj branhama i sličnih,koji su za sigurno imali dar proročki i mogli su sebe deklarisati kao prorok,onda to što je taj čovek učio je
lažno učenje bilo. ali dar na njemu nije laž. učenje da LI je laž proverava se rečju. ali ne dar da se odbaci već učenje. dar ne menja stvar. Bog se ne kaje kao kod jude za zvanja i darove. ovde to nije razlučeno bilo od prve. i ja sam stao na supropt toga. zato sam rekao,najpre postavite stvar na noge pa onda ištite priču. ne znam da li je to još uvek učinjeno ili ide lukavljenje i dalje?

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-17, 11:53

Kako se može nazvati Branham prorok ako je lažni?
Kako se može reći on to po daru Duha Svetog proriče jwer se tvrdi da on ima DAR DUHA a piše da se DUHOVI PROROČKI POKORAVAJU PROROCIMA i tako DUH se pokori učenju Branhama i onda to više ne može biti laž vić istina.

Ko govori da je Juda uopšte učio ili prorokovao Juda je odrekao Isusa i izvršio samoubistvo i nikom drugom štetu nije naneo kao lažni proroci i učitelji.
Ovde se zapravo pokušava zameniti teza i opravdati svako učenje i proricanje pod izgovorom ETO TO BOŽJI DUH proriče i uči jeste da je LAŽNO ALI JE BOŽJE....to ne prolazi zato što apostol nije rekao da kušamo proroke već DUHOVE.

A kad kušamo duhove ne po našem duhu već po REČI onda se vidi ko uči iz te osobe i ČIJI DUH. Nema sakrivanja iza Božjeg Duha jer je to Isusov Duh koji kaže da je On ISTINA!
Kako se sme onda staviti plašt Isusovog Duha na laž da bi se pokrila???? Piše i za Saula koji duh je bio piše i za Judu koji duh ga je nadvladao piše i koji duh je iz Petra odrekao Isusa i koji je rekao Isusu ,,neće to biti od tebe,, u vezi stradanja i sad bi neko da sve to pokrije Svetim Duhom to može tamo gde se Duhovi ne znaju proveriti i gde nema izučavanja reči niti straženja da prođe.

Zna se koji je duh laži a koji je istine i ne može se laž Istinom pokrivati.Tako po tebi Isusov Duh u Judi izvrši samoubistvo i Isusov Duh uči laž kroz Branhama i kroz Rasela i redom ...to ovde ne prolazi jer kušamo duhove KROZ SVETU REČ zato uvek pokušavam javno staviti sve na tas -merila i iskreni ne beže već stanu na merila dok oni drugi se kriju i stalno beže i nikad ne odgovaraju na reči mere već sa kriju iza i beže valjda im smeta merilo.

Reči koje vam rekoh duh su i život su i mera su za duhove u nauke a ko uči suprotno onom Duhu koji proroke vodi i apostole taj je Bogoborac zato sam uvek voljan počev od mene do bio koga sve na tas baciti pa nek pokaže da svi vidimo na čemu ko stoji ali ne štima svakome mera jer taj mač odvaja kal od zlata pretopljenog a oni bi da se predstavljaju zlatom a meni smeta prevara pa uzeh meru i opremu da izvagamo i ispitamo šta je šta.

Pomozi mi brate da sve te učitelje stavimo na Božju meru da mi ne beže stalno kako bi se videlo šta pokazuje mera.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-17, 16:04

lavić ::Kako se može nazvati Branham prorok ako je lažni?
Kako se može reći on to po daru Duha Svetog proriče jwer se tvrdi da on ima DAR DUHA a piše da se DUHOVI PROROČKI POKORAVAJU PROROCIMA i tako DUH se pokori učenju Branhama i onda to više ne može biti laž vić istina.

Ko govori da je Juda uopšte učio ili prorokovao Juda je odrekao Isusa i izvršio samoubistvo i nikom drugom štetu nije naneo kao lažni proroci i učitelji.
Ovde se zapravo pokušava zameniti teza i opravdati svako učenje i proricanje pod izgovorom ETO TO BOŽJI DUH proriče i uči jeste da je LAŽNO ALI JE BOŽJE....to ne prolazi zato što apostol nije rekao da kušamo proroke već DUHOVE.

A kad kušamo duhove ne po našem duhu već po REČI onda se vidi ko uči iz te osobe i ČIJI DUH. Nema sakrivanja iza Božjeg Duha jer je to Isusov Duh koji kaže da je On ISTINA!
Kako se sme onda staviti plašt Isusovog Duha na laž da bi se pokrila???? Piše i za Saula koji duh je bio piše i za Judu koji duh ga je nadvladao piše i koji duh je iz Petra odrekao Isusa i koji je rekao Isusu ,,neće to biti od tebe,, u vezi stradanja i sad bi neko da sve to pokrije Svetim Duhom to može tamo gde se Duhovi ne znaju proveriti i gde nema izučavanja reči niti straženja da prođe.

Zna se koji je duh laži a koji je istine  i ne može se laž Istinom pokrivati.Tako po tebi Isusov Duh u Judi izvrši samoubistvo i Isusov Duh uči laž kroz Branhama i kroz Rasela i redom ...to ovde ne prolazi jer kušamo duhove KROZ SVETU REČ zato uvek pokušavam javno staviti sve na tas -merila i iskreni ne beže već stanu na merila dok oni drugi se kriju i stalno beže i nikad ne odgovaraju na reči mere već sa kriju iza i beže valjda im smeta merilo.

Reči koje vam rekoh duh su i život su i mera su za duhove u nauke a ko uči suprotno onom Duhu koji proroke vodi i apostole taj je Bogoborac zato sam uvek voljan počev od mene do bio koga sve na tas baciti pa nek pokaže da svi vidimo na čemu ko stoji ali ne štima svakome mera jer taj mač odvaja kal od zlata pretopljenog a oni bi da se predstavljaju zlatom a meni smeta prevara pa uzeh meru i opremu da izvagamo i ispitamo šta je šta.

Pomozi mi brate da sve te učitelje stavimo na Božju meru da mi ne beže stalno kako bi se videlo šta pokazuje mera.
pa sad ovo je već realnije.
kako juda nije imao silu da izgoni demone? zaR NJIH 70 NISU DOŠLI I TO JAvno rekli Isusu. i onda su otišli. pa saul,zar on nije činio da prorokuje i otišao je vračari. juda je navestio carstvo i Hrista ,kako nije.učio sve ih je Isus poslao da uče.
sad ako biti rekao da sva ta proroštva koja je branham imao su lažna onda biti rkeao da je on to govorio pomoću velzevula? to je isto bliska hula ako ne hula.ja to ne bih rekao. ti kako hoćeš.
duhovi proročki se piše pokoravaju prorocima da mogu da ne govore u glas većd a čekaju na red. to zbači pokoravajus e a ne da sad po mateju 12,neko iska Duha od Boga a ispadne da mu je tosotoina dao nadahnuće jer on kasnije pogrešno uči. pa u tome i jeste muka mnogiuh što uzimaju tuđe mesto u službama i ne znaju meru dara. zna se na pšto je jovan mislio kada je rekao kako s e proveravaju Duhovi i kako.ali ako to opet donesem ti ćeš reći zar opet pedesetnica.
to što neko primi blagoslov a potom ne želi biti poslušan Duhu ne znači da že Bog da se odrekne svog dar a. špetar je rekao suvbišnu reč više puta i sad već je imao apostolstzvo,da li je to pozvanje bilo greška. zamisli appostol i kasnije je bilo problema a ne uči sve sto posto već treba čuti pavla? da li je on do tada dok pavle ga nije ukorio oko tog jedenja bio lažni apstol? svakako da nije. zato je Bog i razdelio službe id arove u crkvi da se crkva ne ljulja od lažnih nauka. čovek odlazi od Boga kao i branham. nemoj reći da nije učio dobro u početkiu. a potom svak moće biti zaveden i špto sad.? Bog trEba DA POVRATI DAR? pa Bog kaže da će neki puta slati nam take da proveri naša srca- tako sve s e ispituje rečju.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-17, 20:45

Kada će isteći vreme Crkve i šta će biti sa njom u poslednjim vremenima? Pošto je Otkrivenje ne pominje u periodu velikih nevolja od 6 do 19 glave.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-17, 21:00

SION ::Kada će isteći vreme Crkve i šta će biti sa njom u poslednjim vremenima? Pošto je Otkrivenje ne pominje u periodu velikih nevolja od 6 do 19 glave.

Biću veoma kratak i reći da ŽIVI neće preteći MRTVIJEH a to znači da ŽIVI ne mogu otići pre PRVOG VASKRSA a 20 gl. Otk. govori kad je prvi vaskrs i da se tad ŽIVI preobražavaju u trenu oka ali tek kad mrtvi ustanu a tad je poslednja truba.A što se tiče navedenog vremena u glavama tu je više opisa stvari od 6 do 19 gl. jer prate se pečati a onda trube sa čašama paralelno.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-17, 21:09

Gore rekoh ukratko o uzimanju crkve. A o isteku njenog vremena za obraćenje jeste otvaranje 6-og pečata od tad se zatvaraju vrata paganima i crkvi a otvaraju vrata naciji kao Božjem izboru.Bog Iliji reče da je On OSTASVIO 7000 imena tako i sad ostavlja Izraela.

Crkva će prolaziti kroz nevolju ali nevolju od ZVERI a zverini podanici nevolju od Boga.Sveti trpe zbog zapovesti i bivaju ubijani jer se neće klanjati tom liku niti osobi niti će moći kupovati niti prodavati sve materijalno će im propasti. Neće se moći ni lečiti niti opstati u sistemu biće progonjeni i izbačeni kao nepoželjni sektaši i neprijatelji poretka.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-17, 21:16

Ja sam pitao za kraj vremena milosti vreme Crkve (za nas pagane)? Jer kad to vreme istekne Bog se okreće Izraelu i uslediće njegovo obraćenje i oni događaji iz proročkih knjiga. Dakle šta će tad biti sa Crkvom i koja je njena uloga tad jer znamo da će tad ući dovoljan broj pagana (nas).
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-17, 21:27

Ono što bih želeo napomenuti u vezi crkve jeste sledeće:
Otvaranje 6-og pečata je završetak pečaćenja crkve i sad počinje opis pečaćenja Jevreja i odmah se uočava da njih pečati anđeo ali po Božjem izboru i tu se vidi razlika između crkve i Jevreja kao Božjeg izbora.Ta sedma glava je pokazatelj završetka crkvenog vremena za obraćenje ko je tu, tu je i tad kako apostol reče spada slepilo Izraelu.
Ide opis Božjeg izbora 144000 koji će živi Isusa dočekati.

A pošto se pokazao Božji izbor onda ide i opis crkve kao čiste u beloj haljini ali ide i opis kroz čega su ti sveti prolazili da bi potom nastavio opis sleda događaja.
ako ima nešto da treba pojasniti tu sam ako znam reći ću Bogu na slavu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-17, 21:52

SION ::Ja sam pitao za kraj vremena milosti vreme Crkve (za nas pagane)? Jer kad to vreme istekne Bog se okreće Izraelu i uslediće njegovo obraćenje i oni događaji iz proročkih knjiga. Dakle šta će tad biti sa Crkvom i koja je njena uloga tad jer znamo da će tad ući dovoljan broj pagana (nas).

Crkva dolazi u vreme gde biva izložena ataku neprijatelja jer kaže OVDE JE TRPLJENJE SVETIH i blago onima koji od tad umiru jer oni su već upisani u knjigama živih jer su dokazali svoju veru žrtvovanjem za REČ.
Sve što čitamo u 13 glavi crkva prolazi i to je vreme zverinog sistema koji je na snazi već odavno i tad će čovek bezakonja udiviti svet i moći će zmija kroz njega raditi sve dozvoljeno. ALI, da bi mogli oni krenuti prvo se sveti pečate i ističe vreme gde Duh pečati iznutra one što će ustati a oni koji će živi proći kroz nevolju imaju na čelu pečat koji će duhovna bića videti i neće takve doticati a to su 144000 dok će oni Duhom zapečaćeni i u knjizi upisani stradati i tek kad istekne to vreme nevolje i Hrist podigne mrtve tad se vide oni iz Otk. 7.9 u opisu Otk. 20 glave.

Oni neće primiti niti žig niti broj niti klanjati kipu-liku niti osobi niti će gaziti zakon Božji jer sveti u sebi imaju osvedočenje Duhom i ne mogu raditi protiv reči onog za koga su život spremni položiti.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-17, 21:53

lavić ::Ono što bih želeo napomenuti u vezi crkve jeste sledeće:
Otvaranje 6-og pečata je završetak pečaćenja crkve i sad počinje opis pečaćenja Jevreja i odmah se uočava da njih pečati anđeo ali po Božjem izboru i tu se vidi razlika između crkve i Jevreja kao Božjeg izbora.Ta sedma glava je pokazatelj završetka crkvenog vremena za obraćenje ko je tu, tu je i tad kako apostol reče spada slepilo Izraelu.

A pošto se pokazao Božji izbor onda ide i opis crkve kao čiste u beloj haljini ali ide i opis kroz čega su ti sveti prolazili da bi potom nastavio opis sleda događaja.

Koliko sam shvatio Crkva će biti zapečaćena i neće više biti propovedi i pozivanja drugih u spasenje? Znači li to da će Crkva živeti van države Izrael? I da li će drugi neznabošci da prihvate Gospoda kroz državu Izrael?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-17, 22:13

lavić ::Ono što bih želeo napomenuti u vezi crkve jeste sledeće:

Koliko sam shvatio Crkva će biti zapečaćena i neće više biti propovedi i pozivanja drugih u spasenje? Znači li to da će Crkva živeti van države Izrael? I da li će drugi neznabošci da prihvate Gospoda kroz državu Izrael?

Uz svo uvažavanje nebih se složio oko ove konstatacije da se može obratiti kroz Izrael kao državu ona postoji od 48 i ništa ne znači u pitanju obraćenja.Kad izađe vreme crkvi više NEMA VREMENA tu je tačka.
Piše kako će se trčati od mora do mora i biće željni čuti istinu ali tad više neće biti propovedi niti obraćenja ostao je samo Božji izbor koje je On odredio.

Crkva će biti kao i sad SVETI po celom svetu i svako će tamo gde je trpiti zbog sistema i zbog držanja reči jer je i ovo reč Božja da se ne klanjamo liku niti zveri niti broj primimo niti žig jer zapovest stoji.Mnoge crkve uče letenje crkve iz fotelje u nebo i ne uče Otk. a to je mera za verne ko tu meru ne drži kao žižak upecali su se u varku i slobodno imaju kartice i mikročipove i kad se bezakonik pojavi po otvaranju neba verovaće da je to Isus jer su tako naučeni i tako učili druge i zavodili narod neki svesno neki ne.

Zato je to pitanje veoma važno inače će se pokloniti zveri i odoše u jezero sve sa darovima. Ono su duhovni darovi iz Mateja 7 glave i to veliki ali ih Isus odbacuje i objašnjava razlog samo ga ne žele čuti jer mile reči su uvek mile ko još želi dati život zbog vere jednom date svetima?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-17, 23:11

Ne mislim bukvalno kao državu već kao na jedno veliko čudo kada se Gospod okrene ka njima i izlije svoj Duh na Izrael npr. kao u ovim tekstovima:

"Ovako veli Gospod nad vojskama: još će dolaziti narodi i stanovnici mnogih gradova;
Dolaziće stanovnici jednoga u drugi govoreći: hajdemo da se molimo Gospodu i da tražimo Gospoda nad vojskama; idem i ja.
Tako će doći mnogi narodi i silni narodi da traže Gospoda nad vojskama u Jerusalimu i da se mole Gospodu.
Ovako veli Gospod nad vojskama: u to će vrijeme deset ljudi od svijeh jezika narodnijeh uhvatiti jednoga Judejca za skut govoreći: idemo s vama, jer čujemo da je Bog s vama."

"I ko god ostane od svijeh naroda koji dođu na Jerusalim, svak će dolaziti od godine do godine da se pokloni caru Gospodu nad vojskama i da praznuje praznik sjenica.
I ako koji od plemena zemaljskih ne bi došli u Jerusalim da se poklone caru Gospodu nad vojskama, na njih neće biti dažda;"

"I razdijelite tu zemlju među se po plemenima Izrailjevijem.
A razdijelite je u našljedstvo među se i među inostrance koji se bave među vama, koji bi izrodili sinove među vama, i oni neka su vam kao domorodac među sinovima Izrailjevijem, s vama neka dobiju našljedstvo među plemenima Izrailjevijem.
I u kom se plemenu inostranac bavi, u onom mu podajte našljedstvo, govori Gospod Gospod."

"I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.
Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima.
Gospod Gospod govori, koji sabira prognanike Izrailjeve: još ću mu sabrati osim onijeh koji su sabrani."

Govori se o neizraelcima koji će dolaziti u Izrael, jel su čuli da je Bog tamo, paraznovaće Senice, držati Shabbat, Prinosiće žrtve u novoizgrađenom Hramu, dobiće deo zemlje u nasledstvo...
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-18, 10:42

Sad se razumemo,to je vreme milenijuma kad se uspostavi carstvo tad će se sabirati svi Jevreji jer će znati koje su pleme jer ih Bog poznaje i dovešće ih jer su rasejani po celom svetu.
Biće i stranaca naravno onih koji ostanu po ostrvima što nisu čuli glasa o Bogu i onih će biti što su bili odvedeni nehotice na Jerusalim pa ne budu pobijeni i oni će dolaziti.

Oni neće tamo u toj teritoriji živeti među šatorima svetih već izvan tog okola ali će imati mir jer nema ko da ih buni i zavodi jer sve što nevalja čine buntovnici a satana će tad biti vezan i nema moć da deluje.Oni će morati dolaziti jednom godišnje na praznik da se poklone Bogu inače neće imati kiše niti roda ako ne dođu ali pošto su već sad ispunjeni praznici onda oni ne će dolaziti i propada proroštvo Božjih proroka zarad novog jezuitskog učenja koje plasiraju preko svojih pomoćnika masona i cionista.

Posebno su akcenat stavili na Pravoslavne teritorije sa tim učenjem da ih uvuku u zamku Rima kako bi u čudu koje će se zbiti poklonili njihovom predstavniku..ima tu još nekih stvari koje izostavljam nisu nam za ovu temu bitni.

Tvoja konstatacija na dnu je ispravna.Ti narodi su bili živi u to vreme i ostaju na zemlji i dugo će živeti i množiće se veoma i smrt će još postojati ali izvan granica onog prodola a unutar su vaskrsnuti i preobraženi i nad njima nema smrti. Tad postoji hram i prinosiće se žrtve ali ZAHVALNE jedino žrtva za greh je nestala jer je SEN zamenjena originalom.

Mnogi na žalost to ne znaju šta je šta nije ispunjeno pa sve prospu i ponište Jezekijino proroštvo jer ne izučavaju a to ne rade zato što jezici izbaciše ostale darove i narod je žedan znanja ali što se to radi već žaloste Duha Svetog i braću učeći pogrešno o darovima i krštenju ne razlikujući osnovne stvari a to je da Isus nije rekao ko se ne krsti Duhom već ko se ne RODI DUHOM a to su različite stvari.

U Mateju 7 imamo KRŠTENE DUHOM i odbačeni su ali DUHOM ROĐENI nikad ne bivaju odbačeni.Krštenje služi da bi se tim alatom služilo telu Hristovom a oni što ne mogu služiti jer jezicio ne služe onda uzimaju ko im šta ponudi i lako upadaju u zamku jwer nisu naučeni pa izvrću i bore se protiv većih darova koji JESU OD KORISTI.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-18, 14:05

SION ::Kada će isteći vreme Crkve i šta će biti sa njom u poslednjim vremenima? Pošto je Otkrivenje ne pominje u periodu velikih nevolja od 6 do 19 glave.
to je problem? crkva je na svadbi. kao i izrael u gesenu van dometa gnevai kao i enoh,nestade ga. nestati ,ne zvuči kao tu je negde,već nestade ga. gde je nestao. misteriozno zvuči?

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-18, 14:09

SION ::Ja sam pitao za kraj vremena milosti vreme Crkve (za nas pagane)? Jer kad to vreme istekne Bog se okreće Izraelu i uslediće njegovo obraćenje i oni događaji iz proročkih knjiga. Dakle šta će tad biti sa Crkvom i koja je njena uloga tad jer znamo da će tad ući dovoljan broj pagana (nas).
u tome jeste problem. crkva pagana mora da uđe tačno na broj. pre nego izrael uđe kroz armagedon u prepoznava je mesije.
matej 22.o kome se tu govori? ko nema haljinu za nebo. tu je već sve završeno i svadba je gore.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-18, 14:14

SION ::Ne mislim bukvalno kao državu već kao na jedno veliko čudo kada se Gospod okrene ka njima i izlije svoj Duh na Izrael npr. kao u ovim tekstovima:

"Ovako veli Gospod nad vojskama: još će dolaziti narodi i stanovnici mnogih gradova;
Dolaziće stanovnici jednoga u drugi govoreći: hajdemo da se molimo Gospodu i da tražimo Gospoda nad vojskama; idem i ja.
Tako će doći mnogi narodi i silni narodi da traže Gospoda nad vojskama u Jerusalimu i da se mole Gospodu.
Ovako veli Gospod nad vojskama: u to će vrijeme deset ljudi od svijeh jezika narodnijeh uhvatiti jednoga Judejca za skut govoreći: idemo s vama, jer čujemo da je Bog s vama."

"I ko god ostane od svijeh naroda koji dođu na Jerusalim, svak će dolaziti od godine do godine da se pokloni caru Gospodu nad vojskama i da praznuje praznik sjenica.
I ako koji od plemena zemaljskih ne bi došli u Jerusalim da se poklone caru Gospodu nad vojskama, na njih neće biti dažda;"

"I razdijelite tu zemlju među se po plemenima Izrailjevijem.
A razdijelite je u našljedstvo među se i među inostrance koji se bave među vama, koji bi izrodili sinove među vama, i oni neka su vam kao domorodac među sinovima Izrailjevijem, s vama neka dobiju našljedstvo među plemenima Izrailjevijem.
I u kom se plemenu inostranac bavi, u onom mu podajte našljedstvo, govori Gospod Gospod."

"I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.
Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima.
Gospod Gospod govori, koji sabira prognanike Izrailjeve: još ću mu sabrati osim onijeh koji su sabrani."

Govori se o neizraelcima koji će dolaziti u Izrael, jel su čuli da je Bog tamo, paraznovaće Senice, držati Shabbat, Prinosiće žrtve u novoizgrađenom Hramu, dobiće deo zemlje u nasledstvo...
to je tačno milenijum. kogod ne bude unutar spašenih u roku dolaziće tada. ko ostane posle armagedona i nevolja. potom pustanje sotone i vidimo mnogi će opet postati protivnici.
veliko mnoštvo je zato odvojeno od malog stada. Gospod ne govori o crkvi ništa do 19 gl. kada se vraća sa svetima na maslinsku goru da interveniše oko izraela u armagedonu. iz velike nbevolje veliko mnoštvo će biti ubijeno ,samo tako postaju blaženi ,svojom smrću Gospoda radi. ne bih savetgovao da ljudi to izaberu. neka bi pre ušli u lađu spašenja.biće vreme kakog nije bilo na zemlji.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-18, 14:40

crkva je na svadbi. kao i izrael u gesenu van dometa gnevai kao i enoh,nestade ga. nestati ,ne zvuči kao tu je negde,već nestade ga. gde je nestao. misteriozno zvuči? ::

Kojoj svadbi? Gde će biti ta svadba i kad?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-19, 14:50

4.Vaskrsenje pravednika 5.Uznošenje na nebo. 6.Silazak i početak milenijuma.
Pa to onda znači, da se sve ove stavke dešavaju u isto vreme?

Piše da prilikom vaskrsenja se uznose u nebo i tamo idu na svadbu koliko će se vremena zadržati gore to nemamo dato ali piše da će sići i uspostaviti carstvo na zemlji.Tako je sve se zbiva jedno za drugim.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-19, 15:18

Kojoj svadbi? Gde će biti ta svadba i kad?
kada dođe kraj vremena milosti odna se uzima crkva na svadbu koja traje do dolaska na maslinsku goru i početka milenijuma,uzimanjem crkve počinju velike nevolje. vreme od kad se uzimaju je već jasno omeđeno kroz poslednju sedmicu iz danila.tako oni koji uđu u velike nevolje a spoznaju suštinu Pisma neće imati dvojbe da znaju kad će doći kraj nevolja i početak milenijuma. to se ne podudara sa rečima Hrista da niko ne zna dana i časa oko dolaska Gospoda. ako je u velikim nevoljama DAKLE AKO JE U VELIKIM NEVOLJAMA U 20 GL. TO VASKRSENJE SVIH ,TJ. NEVESTE I ONIH IZ VELIKE NEVOLJE,ONDA ONI ZNAJU TAČNO ROK,A ISUS KAŽE DA MI NE MOžEMO ZNATI. ONDA KO NE MOžE ZNATI? NEVESTA KOJA MORA ZNATI JEDNU DRUGU stvar da mora sve vreme kao enoh hodati sa Bogom reči i biti na straži i prvoj i drugoj i trećoj.
sada,kada je enoh uzet potop je potom došao.kada je sodoma trebala biti spržena najpre je Bog poslao anđele da izvedu pravednika van toga. kada je u jezekilju 9. trebao Bog vdeći po gradu opačinu prvo je poslat anđeo da zapečati pravedne koji pate i žale i ridaju nad opačinama. ponovo odvajanje. dakle u misiru kada Bog oće biti misirce on gesen i izrael Božji narod odvaja izvan zala. kada ide zatornik oni pod krvi slika na krštene u ime iSUSA SU VAN POŠASTI I SMRTI.
i na kraju crkva pre nego dođu nevolje u solunjanima ap.pavle kaže da se od nas očekuje da nas Bog ne poziva u veliku nevolju u dan Gospodnji već na spašenje u nebo.
treće ,što treba primetiti je da dan Gospodnji neće doći dok ne pojavi se čovek bezakonja ,to je prvi stav,,već se radi tajna bezakonja dakle,trajuće vreme i onda ide,kojega(buduće vreme po velikim nevoljama) će Bog uništiti svetlošću svog dolaska.
sledeće za ispitivanje. piše da će svi koji ne budu hteli primiti žiga biti ubijeni
svi. dalje piše blaženi su oni koji umiru u Gospodu od tad. to je veliko mnoštvo.
sledeće, Isus spominje MALO STADO KOJE SE NE UKLAPA U VELIKO MNOŠTVO 20 GL.
DALJE, arhanđeo koji se pojavljuje sa trubom u solunjanima nije isto što i anđeo sedmi iz sedam anđela koji trube pošasti. PRIMETLJIVO,OVDE TRUBA TRUBI NA RADOST USKRSA,NE NA GNEV JEDNA OD SEDAM TRUBA SEDMORICE ANĐELA. NA TRUBI SEDMOG ANĐELA JASNO SE ČUJE NA NEBU DA IDE SUD za grešne i plata za pravedne.početaK MILENIJUMA. ISTINA JE DA SE MOŽE UZETI DA MILENIJUM UNUTAR IMA ONE KOIJI NEMAJU SMRT I ONI VAN KOJI ĆE IMATI SMRT.
POSEBNO ZA PRIMETITI AKO SVI KOJI NEĆE PRIMITI ŽIG ,ĆE BITI UBIJENI,SVI ONDA KAKO RAZUMETI KORINĆANIMA PRVU 15. O VASKRSU KADA PAvle kaže da će mo mi živi koji ostanemo bitin uzneti koji ŽIVI KAD U VELIKOM MNOŠTVU IZ VELIKE NEVOLJE SVI BIVAJU UBIJENI? AKO OVO NIJE ODVOJJENO SA NEVESTOM MALOM GRUPOM MALIM STADOM OD VELIKE MNOžINE ONDA IMAMO TEŽAK PROBLEM OVDE.
SLEDEćE U VREME VELIKE NEVOLJE MI ZNAMO POSLEDNJE VREME KOLKO TRAje velika nevolja ali kad će vaskrs ne znamo.jer kaže se kako razumeti dvoje će mleti jedna se uzima druga ostavlja?
ko je čovek bez odeće na svadbi? ko su ribe koje su loše a bile su u mreži koje se izbacuju iz mreže? u priči o carstvu?
tako ima dosta za razmišljanje ali bez žustre raspravke već kad se već toliko smatra bitnim,ja ne mislim da je to bitno već je bitno biti spreman za uznesenje.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-20, 16:18

Brate Ispravka sve što si gore iskukao da se ne razume to ti ne razumeš i samo u svoje ima to možeš reći inače sve je to jasno kome je otvoreno i dato da može da posaluži crkvi ali kad crkva bude htela da čuje i ako bude htela. Zato se govori onima izvan koji imaju uho kad neće oni unutra koji su sebi dovoljni pa im ništa Božje ne treba do glasolalija a one zaista ne znaju niti mogu niti razumljive jer nisu date za učenje već za moljenje.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: