Crkva (zajednica)

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Crkva (zajednica)

Počalji od SION taj 2014-01-20, 17:07

Beži iz crkve gde se čovek proslavlja, a ne Bog!...
Beži iz crkve gde nema Biblije, ni krsta u teologiji...ni pokajanja za greh...Gde se ne spominje Krv Hristova,beži!
Beži iz crkve gde se dobro osećaš sa svojim gresima...

SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-20, 17:19

SION ::Beži iz crkve gde se čovek proslavlja, a ne Bog!...
Beži iz crkve gde nema Biblije, ni krsta u teologiji...ni pokajanja za greh...Gde se ne spominje Krv Hristova,beži!
Beži iz crkve gde se dobro osećaš sa svojim gresima...

Da, na više foruma se postavlja taj klip ali on govori samo pola istine.
Krst nikoga nije spasao jer ta naprava datira davno pre Isusovog raspeća ali nas zato ŽRTVA spasava.
Drugo BEŽI IZ CRKVE KOJA NE STRAŽI to je poruka koju Isus viče jer gde žižak (REČ ) ne svetli tamo se NE SLUŠA UPOZORENJE CRKVI O ŽIGU I BROJU I IKONI I BEZAKONIKU I VREMENU CRKVE KOJA IDE KROZ ISKUŠENJA te da se OBUČA U SVE ORUŽJE BOŽJE BEĆI ODATLE jer tu je lukavstvo i MILE REČI koje se od početka čuju NEBOJTE SE NEĆETE SE VI MUČITI niti umreti vi ste Božja stvorenja zato je hades pun.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-20, 17:27

Ako sad ima nešto za pitati lakše ti je i preglednije jer nemamo tablu da pravimo dijagrame i pratimo svaki deo ali bar ovako pomoći koliko je moguće. ::

Nema potrebe razjasnio si mi dobro, sad sam shvatio o čemu je reč.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-20, 17:41

SION ::

Nema potrebe razjasnio si mi dobro, sad sam shvatio o čemu je reč.

Bogu dragom hvala On otvara. Ako ipak se pojavi neštro tu smo.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-20, 18:04

lavić ::Brate Ispravka sve što si gore iskukao da se ne razume to ti ne razumeš i samo u svoje ima to možeš reći inače sve je to jasno kome je otvoreno i dato da može da posaluži crkvi ali kad crkva bude htela da čuje i ako bude htela. Zato se govori onima izvan koji imaju uho kad neće oni unutra koji su sebi dovoljni pa im ništa Božje ne treba do glasolalija a one zaista ne znaju niti mogu niti razumljive jer nisu date za učenje već za moljenje.
naj gore neznanje je znanja. u proroku isaiji Bog kaže da zbog takih narod gine.
sve stvari koje su navedene su jasno napisane i ako to prenebegnemo u ovoj dokazujućoj a bespotrebnoj raspravci(da se dokaže nečija pamet samo oko vaskrsa kad ide) onda kako možemo reći da nešto znamo. toliki broj citata jasno sređenih za upoređivanje ti nazivaš praznom retorikom? pa dobro. mnogo će takih slavoljubivih znanaca biti jednog dana doista u istini da nisu bili u istini ali kasno i da su promašili mnogo važne stvari kao što je i "glasolalija. mogu ti reći da ovako potpiusuješ samko okretanje Božjeg lica kad god budeš stajao da moliš za svetoga Duha.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-20, 18:51

Sveti Duh je u meni i glasom i silom i razumom jer mi se glasom objavi i reče mi pošto me je tri puta imenom oslovio:
,,JA ĆU TE POUČITI SVAKOJ ISTINI,,

Bog je na nebu a mi smo prah i evo uzimam Boga za svedoka da ISTINU GOVORIM a to brate moj što ti ne razumeš i nećeš ja ti ne mogu pomoći sve dok ne poveruješ u Istinu kao Božju objavu i da su DAROVI RAZLIČITI.

Kad kažem da glasolalije nisu dar učitelja onda kažem Pavlove reči da onaj ko govori glasolalije GOVORI BOGU a NE LJUDIMA a ljudima se ne obraća glasolalijom jer ih time ništa ne možeš poučiti jer je to dar za LIČNU IZGRADNJU ali koliko vidim ti baš i ne koristiš tu alatku ni sa zvoju korist već samo sudiš i osuđuješ po foriumima moju braću koju i Isus naziva svojima jer reče KOJI VRŠE VOLJU OCA MOGA ONO SU moja braća.

SVE ali SVE što si učio nije istina i kad te upitah da bar kažeš šta je mera za ispitivanje samo se izgovaraš i bežiš jer znaš da ću na tas staviti sve ali znaš i da će se tvoje pokazati neispravim i onda bežiš i pokušavaš se iza duhova kriti ali reč i to razobličava er je ona PO DUH stigla i svi duhovi se njom ispituju.

Ponovo ti kažem samo ono o krštenu u Isusovo ime što crkva u kojoj si uči je ispravno a one ostalo TVOJE što si pokupio i učiš nije ispravno i uvek kad sam pokušao da stavimo na tas to tvoje učenje ti si Duha i da DAR koji primih NIJE OD DUHA...ne plašiš se Boga?
Ja tebi NIKAD ne rekoh da glasolalije nisu od Duha jer jesu i govorim ti njihovu svrhu i kad te upitah da kažeš KOJI OD VRSTA JEZIKA JE ZNAK KOJI SVI TREBAJU IMATI NISI ODGOVORIO...zašto...zatp što neznaš brate i nećeš da priznaš ne znanje zbog ponosa i suda i da li je to poslušnost i ljubav bratska koju Isusov Duh ima?
Mogao sam te pustiti da odvlačiš ljude u smrt tim učenjem i gasiš im veru ali tvoja krv bi se našla na mojim rukama jer mi je DATO da mogu pomoći a ako bih dalje ćutao ja bih bio kriv ovako nisam jer rekoh i tebi da nije istina a onima koje interesuje objasniću Božjom pomoći svaki deo toga i sve će se pokazati kao neistinito jer će oni hteti čuti za razliku od tebe i zvoje brzine za osudu a spor za čuti.

Ostavi se gatalica i ljudi koji se zavode već se prvo moli za oprost da ne sudiš više nikome niti govoriš da je neko otpao već sebe ispitaj a ako ne želiš onda čitaj šta ću pisati ljudima i nemoj se ubacivati jer ti neću moći uvek pisati jedno isto i igrati se tvoje igre skrivalica već ću Božjom pomoći otvoriti i postaviti da se vidi šta je svetlo a šta tama i to ti može mnogo pomoći ako si iskren.

Prvo skini onaj greh koji te drži a to je osuda svih koji ne misle kao ti a onda otvori uho i ne greši više.
To što ti sudiš i kažeš da će Bog okretati lice od mene je tvoja želja srca a meni tuga zašto svima kažem BRATE.Bog čeka i najveće grešnike a ti Božju decu nazivaš otpadom i osuđuješ..gde ti je Božji strah???

Bogu dragom hvala za ono što primih i voleo bih da po milosti tebi oprosti i otvori razum da vidiš šta si radio i da se ispraviš i počeneš BOGU SLUŽITI u istini i krotosti. Odgledaj te video materijalle i čuj sudiju pa obriši SVE to i pokaj se a ostavi samo ono o krštenuju i radi ono gde te Bog može upotrebiti a ne ono što ti nije dao.

Bog te blagoslovio i pomogao da mi postaneš brat i Božji poslušni sin, amin.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-20, 21:15

kad si čuo taj glas,u danima kada si mislio da je svako izlivanje duha bilo već na ivici hule?
pavle kaže da može anđeos a neba DA DOĐE I NEŠTO KAŽE ALI AKO JE SUPROT pISMA PRIKLET ANĐEO DA BUDE.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-21, 02:57

Da, na više foruma se postavlja taj klip ali on govori samo pola istine. ::

Uvek samo treba uzimati istinu, a drugo odbacivati.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-21, 09:01

SION ::

Uvek samo treba uzimati istinu, a drugo odbacivati.

istina je neki puta toliko blizu a ipak toliko daleko.danas na internetu ima toliko "istina" da je teško odvojiti laž!

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-21, 20:56

ispravka ::kad si čuo taj glas,u danima kada si mislio da je svako izlivanje duha bilo već na ivici hule?
pavle kaže da može anđeos a neba DA DOĐE I NEŠTO KAŽE ALI AKO JE SUPROT pISMA PRIKLET ANĐEO DA BUDE.

toliko je veliko tvoje neznanje da više nemam reči....
Kao prvo rekoh da mi se IZNUTRA TIHI GLAS JAVIO IZ MENE POZIVAJUĆI ME IMENOM I REKAO: ,,JA ĆU TE POUČITI SVAKOJ ISTINI,,
Anđeo ne ulazi u čoveka bar to bi trebao znati ali kad toliko toga neznaš zašto bi i to morao...?
Vidiš kako si izrekao anatemu na Duha Svetoga ,,,ali i to mi je normalno za onog ko prvo ruši REČ PO DUHU onda će i Duha odbaciti i ožalostiti.

Tvoja želja je jedno a Božja je sasvim drugo tako da svu tvoju mržnju i osudu Bog blagosilja i ne dopire do mene. Mera koju je Isus dao jeste i danas ko je moj brat i ko su moje sestre Isus odgovori pa ko su Njegovo to su i moji po istom uslovu.Tebe zavodi i pokušava prevariti preko tebe one što ne straže i što su plašljivi a tvoja mržnja ne može oduzeti od božje blagodati nikome niti izbaciti dar koji DUH SVETI dade, meni je drago što ti nisi sudija jer bi sam ostao u svom carstu i sve bi samo tvoje bilo.

Ako se pokaješ onda će ti Bog otvoriti da istinu shvatiš a ako ne ostaćeš u svojim razglednicama i slikama da slikaš u večnosti svoju volju ali ne u raju jer tamo idu oni što drže zapovesti Božje i imaju veru Isusovu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-22, 15:17

lavić ::
ispravka ::kad si čuo taj glas,u danima kada si mislio da je svako izlivanje duha bilo već na ivici hule?

toliko je veliko tvoje neznanje da više nemam reči....
Kao prvo rekoh da mi se IZNUTRA TIHI GLAS JAVIO IZ MENE POZIVAJUĆI ME IMENOM I REKAO: ,,JA ĆU TE POUČITI SVAKOJ ISTINI,,
Anđeo ne ulazi u čoveka bar to bi trebao znati ali kad toliko toga neznaš zašto bi i to morao...?
Vidiš kako si izrekao anatemu na Duha Svetoga ,,,ali i to mi je normalno za onog ko prvo ruši REČ PO DUHU onda će i Duha odbaciti i ožalostiti.

Tvoja želja je jedno a Božja je sasvim drugo tako da svu tvoju mržnju i osudu Bog blagosilja i ne dopire do mene. Mera koju je Isus dao jeste i danas ko je moj brat i ko su moje sestre Isus odgovori pa ko su Njegovo to su i moji po istom uslovu.Tebe zavodi i pokušava prevariti preko tebe one što ne straže i što su plašljivi a tvoja mržnja ne može oduzeti od božje blagodati nikome niti izbaciti dar koji DUH SVETI dade, meni je drago što ti nisi sudija jer bi sam ostao u svom carstu i sve bi samo tvoje bilo.

Ako se pokaješ onda će ti Bog otvoriti da istinu shvatiš a ako ne ostaćeš u svojim razglednicama i slikama da slikaš u večnosti svoju volju ali ne u raju jer tamo idu oni što drže zapovesti Božje i imaju veru Isusovu.
eh brate moj pa ja ti u brizi rekoh. otkud ti sad ideja da anđeo jedan govori nad čovekom i javlja a drugi anđeo govori u čoveku. pa sve je to dragi brate od Gospoda,Bog tako govori,njegov glas je jasan niko ne sumnja u to! zar misliš da pavle za sebe kaže da je lažan apostol,a i ostali apostoli da su lažni? jer je rekao u istom paketu ako li anđeo sa neba ili jaili mi apostoli dožemo drugo jev.propovedati proklet da bude svaki. nije lažan anđeo,niti lažan apostol pavle petar jakopv,vež ako bi anđeo doneo laž proklet da bude. ili apostol pavle da sad počne da uči drugo nešto proklet da bude i on. ajde,malo se saberi samo. sve još može da se sredi. ne treba brzati.ljiudi čitaju i treba da se da odgovor pred Bogom. daj da molimo.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-25, 21:12

Crkva, Izrael, nacije, sekte..

http://hcshalom.com/files/CRKVA_Izrael_NACIJE.pdf
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-27, 21:35

Postoje danas učenja kako crkva leti u nebo pre nevolje.
Koja je svrha kreatora te nauke da tako nešto plasiraju?
Razlog je da crkva ostane u zabludi i ne straži i ne prati ko je zver i ko bezakonik i šta je žig i broj i baš to ni ne izučavaju jer šta će im oni su SIGURNI oni odlaze gore PRE BEZAKONIKA I NEVOLJE.

Ako neko nađe citat da pokaže mesto gde se vidi kako crkva ide u nebo PRE nevolje a to znači pre prvog opšteg vaskrsa neka postavi to ovde a ako nema znajte da je istinita reč kako će izaći lažni učitelji i proroci i zavodiće vas jer vam je mila uhu reč za uzeće crkve pre nevolje.

Koristićemo SAMO BIBLIJU u dokazivanju tvrdnje.
1.Piše da ŽIVI NEĆE PRETEĆI MRTVIJEH a to znači da mrtvi u Hristu usztaju najpre a to je VASKRS. Čitamo u Otk 20 gl. o prvom vaskrsu i kad se dešava isti.
2.Gde se vidi da truba za vaskrs ide pre truba zala (citat)?
3.Kad se oglašava poslednja truba u kom vremenu?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-28, 11:35

lavić ::Postoje danas učenja kako crkva leti u nebo pre nevolje.
Koja je svrha kreatora te nauke da tako nešto plasiraju?
Razlog je da crkva ostane u zabludi i ne straži i ne prati ko je zver i ko bezakonik i šta je žig i broj i baš to ni ne izučavaju jer šta će im oni su SIGURNI oni odlaze gore PRE BEZAKONIKA I NEVOLJE.

Ako neko nađe citat da pokaže mesto gde se vidi kako crkva ide u nebo PRE nevolje a to znači pre prvog opšteg vaskrsa neka postavi to ovde a ako nema znajte da je istinita reč kako će izaći lažni učitelji i proroci i zavodiće vas jer vam je mila uhu reč za uzeće crkve pre nevolje.

Koristićemo SAMO BIBLIJU u dokazivanju tvrdnje.
1.Piše da ŽIVI NEĆE PRETEĆI MRTVIJEH a to znači da mrtvi u Hristu usztaju najpre a to je VASKRS. Čitamo u Otk 20 gl. o prvom vaskrsu i kad se dešava isti.
2.Gde se vidi da truba za vaskrs ide pre truba zala (citat)?
3.Kad se oglašava poslednja truba u kom vremenu?
tebi je brate jedina briga i mera da li crkva ide pre ili posle u nebo? i sad oni koji veruju da idu pre velikih nevolja su u spavanju? mislim da ne znaš ništa kao što bi trebao znati.ali neka ti bude.
toliko puta sam ti postavio neka piutanja ti samo ideš u krug bez odgovora,jer ga nemaš logično. reći da je veliko mnoštvo iz nevolje ta mala šaka ,malo stado koje Isus napominje kao svoje je smešno. tebi je slon i mrav isto. ali tebe to ne zanima. ti imaš svoju učiteljsku službu i svima držiš predavanje kako su bahati ui svom daru a ti navodno krotak i fer. mislim da ne vidiš dalje od nosa. ali što se može.
pitao sam te kako ti misliš da je anđeo i arhanđeo isto? mtebi jeste meni nije.
pitao sam te kad si već u čitelj sve istine ovde,kad će to vaskrsnuti prvo mrtvi,a kad živi? u kom razmaku. pavle u kor.prvoj 15. kaže u treptaju oka je razmak. to je jedno vaskrsenje samo je razmak u dizanju živih i mrtvih, treptaj oka.
slušao sam jednog adventistu propovedao je sedam zala. i čovek kaže da je već isteklo vreme truba,sad još sedam zala se čeka,armagedon. pominje dan Gospodnji,lokaciju oko jerusalima,sve a nikako jevreje da ukuca u to. dobro to ne razume. ali slušam ga,kaže ,biće glad i ljudi će juriti sa KRAJA NA KRAJ TRAŽEŠ REČ bOŽJU.- TAČNO TAKO. I NEĆE JE NAĆI. KAKO NEĆE JE NAĆI PA NEćE JE ANTIHRIST POJESTI ,SVE LJUDE, BIBLIJE; PAPIR I ŽIVE SVEDOKE,AKO SE TVRDI DA JE CRKVA TU, A TAČNO JE DA ĆE VLADATI GLAD ZA REČJU I ŽEĐ? pa dovoljno je samo okrenuti se i pitasti crkvu ,što je ovo šta da činimo? ali kako nema reči? pa crkva je reč sva ,crkva drži reč. i ako ona je uzneta normalno da će ljudi svatati gde stoje, u prvari ,i da će biti najvažnija stvar reč, ali je neće više biti.do dolaska svedočanstva kroz dva svedoka izraelu.
kako to da će dvoje mleti za žrvnjem i jedna se uzima druga ne? kako to da će doći kao lupež po noći,kad od momenta početka delovanja nevolja i antihrista na zemlji znaće se tačan broj godina kada dolazi Isus na maslinsku goru,maksima 7. godina? kako kao lupež po noći će doći? kad se tad zna. kad će doći nenadno onda?
nije toliko strašno nešto ne razumeti oko toga,to nije lokacija spašenja već biti spašen. imati svoje mišljenje nije još greh ali onima koji oće da dometnu na svoje njima je mila raspravka,oni sve znaju a niko ne zna ništa i oni su sve. ako nije kako oni kažu nema spašenja. žalosno je jedno vreme,toliko je raspravke,a tako malo molitve i ljubavi i strpljenja i čelanja na Reč u D uhu. jedna konfuzija. svi nešto oće da uče,svi bi hteli to, a nebo neka čeka.
eto ja sam spreman da to ostavim tebi na srce,neka ne ide crkva prvo u nebo,i sad što dalje? ja to ne vidim tako ali nije tu kraj sveta. ja stražim kao da će sutra početi a onda gledam da budem spreman za svaku moguću opciju.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-28, 19:45

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-28, 21:57

Gore u priči je rečeno samo jedno mesto kao citat i pročitano kao uporište da je to mesto koje govori o uznesenju crkve I Solunjanima 4 glava da čujemo šta kaže ta glava jer čovek sa livade je rekao da postoji REČ i ANTIREČ pa da to izmerimo po Bibliji i čujemo ko šta uči:

I Sol. 4 gl.
,,4:13 Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
4:14 Jer ako verujemo da Isus umre i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s Njim.

U ono vreme bilo pogrešnih učenja koja su tvrdila kao i čovek sa livade da je prvi vaskrs bio u Isusovo vreme jer neznaju značenja praznika i onda se to odražava na ostalo. Pavle se tad susretao sa tom istom naukom i verni su počeli pitati čemu onda da se nadaju kad nema vaskrsa jer je već bio vaskrs i pavle ih teši ovim rečima koja mi čujemo da IMAJU NADU jer još nije bio prvi vaskrs već ispunjemnje snopa prvina kao praznika a vaskrs je žetva koja će uslediti tek.
Vidite takvih učitelja je i tad bilo koji su istu jeres učili da je već bio vaskrs i žalostili su duše svetih ali hvala Bogu za Pavla i Jovana i Mojsija i ostale koji dadoše podatke kako bi se zaista otkrila antireč i bila ugašena svetlošću Božje reči da sveti tek trebaju vaskrsnuti. Tako apostol reče da je grob Davidov tako i dalje i da David nije ustao pa ako je bio vaskrs onda ga Bog zaboravi.
No, nije tako jer ćemo videti u nastavku.

4:15 Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.

Molim vas čujmo da piše kako ŽIVI NEĆE PRE VASKRSA BITI UZETI:
mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
A sad da čujemo kad ustaju prvo mrtvi da bi i živi sa njima mogli otići:
I Kor.
15:51 Evo vam kazujem tajnu: jer svi nećemo pomreti, a svi ćemo se pretvoriti.
15:52 Ujedanput, u trenuću oka u poslednjoj trubi; jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti.
15:53 Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
4:16 Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
4:17 A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
4:18 Tako utešavajte jedan drugog ovim rečima.,,

Sad čitamo opis prvog vaskrsa jer smo čuli da prvo mrtvi ustaju znači ide prvo vaskrs i to u poslednjoj trubi a onda opis:
Otk. 20
I videh anđela gde silazi s neba, koji imaše ključ od bezdana i verige velike u ruci svojoj.
20:2 I uhvati aždahu, staru zmiju, koja je đavo i sotona, i sveza je na hiljadu godina,
20:3 I u bezdan baci je, i zatvori je, i zapečati nad njom, da više ne prelašćuje naroda, dok se ne navrši hiljadu godina; i potom valja da bude odrešena na malo vremena.
20:4 I videh prestole, i seđahu na njima, i dade im se sud, i duše isečenih za svedočanstvo Isusovo i za reč Božiju, koji se ne pokloniše zveri ni ikoni njenoj, i ne primiše žig na čelima svojim i ruci svojoj; i oživeše i carovaše s Hristom hiljadu godina.
20:5 A ostali mrtvaci ne oživeše, dokle se ne svrši hiljada godina. Ovo je prvo vaskrsenje.

Čujemo da je satana vezan i da je bezakonik bačen sa lažnim prorokom u jezero i mrtvi ustaju u poslednjoj trubi kao što piše.
Oni žele PRE prvog vaskrsa da naprave još neki za koji Bog nezna pa On misli da je ono prvi tamo.

Oni ne uče po proroštvu Božjem već po tipovima ljudskim mudrostima i nemaju uporište u Bibliji ali zato sude svima i nazivaju Bibliju antireč jer nema njihovog pred prvog vaskrsa.

Da bi pokušali izmanevrisati svoju neistinu kaže da anđeli imaju trube a da je ona što vaskrsava Božja truba...a otkud anđelima trube testamentom nasledili ili šta već?
Oni dele i kažu trube koje se oglašavaju njih 7 oglašavaju vreme zala a ona truba trubi da mrtvi ustaju i koja je tu poslednja truba?
Ako kažu anđeoska onda je to SEDMA a ako kažu da je poslednja pre tih 7 onda im ne ide mnogo je providno zato kažu da je jedna Božja truba a druge anđeoske pa da čujemo:
4:16 Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba;
Gospod ima zapovest i čuje se glas arhanđela i truba Božja trubi.

8:2 I videh sedam anđela koji stajahu pred Bogom, i dade im se sedam truba.
i jedna i druga truba se od Boga dobijaju kao i nalog -zapovest za trubljenje.

Šta ćemo sad?
Koja je poslednja truba?
Ako prvo ide ona gde Gospod silazi pre onih 7 truba onda nije poslednja jer za njom trubi još sedam truba a ako je ona kojim slučajem odmah iza sedme onda će biti poslednja ali to ne odgovara antireči jer onda verni moraju proći kroz nevolju kao što i piše.

A da bi pokušali zakamuflirati očiglednu grešku kaže biće više delimičnih vaskrsa....a gde to piše, pa u njihovim glavama.
Čitajući vide da SVE grupe na nebu su iz nevolja i nemaju onu što je bez nevolje otišla pa onda ide pokušaj manevra da je deo vernih otišao gore a deo ostao što smo i na livadi čuli gore.

Ko čita čuće da je otvaranjem 6-og pečata isteklo vreme paganima i ko je do tad zapečaćen Duhom taj ima život i može postradati biće vaskrsnut oni kažu jedan deo će otići a oni što ostanu kao crkva će stradati pa će onda u drugom vaskrsu otići sa Jevrejima pošto postradaju ...crkva ili ide sva verna ili ne ide.

Nema onaj kome je vreme isteklo kako da se zapečati a delo stradanja ga ne može otkupiti već Duh samo i žrtva Hristova.
Nigde nema vaskrs samo Jevreja već SVIH vernih i piše kad je prvi vaskrs i u kojoj trubi a što bi bilo milo uhu kao što reče čovek na livadi to može onima kojima golica uho ali reč Božja neda da prođe ista nauka sa kojom se i Pavle borio koja odvlači od straženja.

Ništa žalosnije nema nego kad vam neko počne govoriti da onih 10 devojaka pola imalo Duha a pola ne koje su to igrarije...tako im Duh i pape zadržava a one odradile posao.
Čujmo šta piše:
Gospod daje više priča koje trebaju pokazati kako da se razume CARSTVO BOŽJE.

,,Tada će biti carstvo nebesko kao deset devojaka koje uzeše žiške svoje i iziđoše na susret ženiku.

Sve devojke uzimaju svoje žiške da STRAŽE ) žReč je tvoja ŽIŽAK nozi mojoj)izaći na susret znači čekati ga STRAŽEĆI pazeći po reči tako Isus i u Matej 24 daje opis znakova kad će stići.

25:2 Pet od njih behu mudre, a pet lude.

Jedni verni su mudri drugi nisu a SVI ČEKAJU imajući reč.

25:3 I lude uzevši žiške svoje ne uzeše sa sobom ulja.

Pazimo sad u ne znanju oni ovde ulje ubacuju ošto se uljem pomazivali proroci i carevi pa da je to Duh, dobro čućemo.
Važno je da sad znamo pola njih ima to a pola nema.

25:4 A mudre uzeše ulje u sudovima sa žišcima svojim.
25:5 A budući da ženik odocni, zadremaše sve, i pospaše.

Jedni imaju to uz žiške a drugi nemaju to NISU UZELE.
Ali SVI ZASPAŠE a onda.

25:6 A u ponoći stade vika: Eto ženika gde ide, izlazite mu na susret.

Neko ih obaveštava da ide ženik.

25:7 Tada ustaše sve devojke one i ukrasiše žiške svoje.
25:8 A lude rekoše mudrima: Dajte nam od ulja svog, jer naši žišci hoće da se ugase.

I sad GASI SE ŽIŽAK a ženik je tu...kako? Fali im nešto da se nebi ugasilo i traže da dobiju od onih drugih.

25:9 A mudre odgovoriše govoreći: Da ne bi nedostalo i nama i vama, bolje je idite k trgovcima i kupite sebi.

Nedaju ove mudre to već kažu da idu KUPITI to, to se kupuje.

25:10 A kad one otidoše da kupe, dođe ženik, i gotove uđoše s njim na svadbu, i zatvoriše se vrata.

Musdre uđoše a ove iz kupovine se vratiše ali iako kupiše ZAKASNIŠE...poenta je u tome jer nisu STRAŽILE odnosno nisu bile spremne.

25:11 A posle dođoše i one druge devojke govoreći: Gospodaru! Gospodaru! Otvori nam.
25:12 A On odgovarajući reče im: Zaista vam kažem: ne poznajem vas.
25:13 Stražite dakle, jer ne znate dana ni časa u koji će Sin čovečiji doći.

Ključna poruka priče nije prodaja Duha jer se Duh ne prodaje u trgovini već ovo što čujemo STRAŽITE STALNO nemojte da budete zatečeni jer Isus reče da će biti kao u Nojevo vreme ješće i piće dok iznenada ne dođe.Tako svaka priča govori o STRAŽENJU a ne o bukvalnosti kopiranja tadašnjeg zbivanja ili ovde prodaje Duha u trgovini neozbiljno.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-29, 11:33

e,moj brate.... tako je to jadno kad čovek sluša tvoje naklapanje stihova pa tumačenje. kad tebi paše onda reč kupitzi ima značenje bukvalno idu u trogivinid a kupe??? >!!! e,laviću laviću muko. pa onda su otišlki da kupe što?stražarenje? nisi rekao što idu da kupe.m jeste neozbiljno bi bilod a idu kupiti i ulje tj. Duha i ime Isusovo i pokajanje,ali isto i stražarenje,onda reci što su išlid a kupe kad si tolko naočit u reči navodno vrsni učitelj sveznajući,ne reče napokon a što su išli da kupe? banane?
onda što je tu problem. stražariti. pa to je straža ali na čemu,pazite doće mnogi na moje ime i prevariće mnoge stražite. sad još veća muk,a opet svrtzi Duh a tu se stvari baš ne uklapaju i onda ne moćže biti da je ulje sveti Duh. doista što li je to bilo ulje u Bibliji? bar jedan motiv da to nije sveti Duh? čum,ja te odavna ne smatram ozbiljnim u razgledanju Pisma. mislimd a je to za sad gubljenje vremena sa tobom. što si primio primio,kako si primio sa time ideš pred Boga.
katastrofalno je tumačenje vaskrsa. po tebi prvi vaskrs je veliko mnoštvo iz velikih nevolja. a drugo o kojem pavle piše za crkvu i sebe ako bude neko dočekao vernik živ a oće,onda to drugo je za žive,dakle na kraju nakon 1000 god.dakle opšti vaskrs. tako crkva živih ide sa grešnicima na kraju,samod a bi ti bio u pravu. kakav apsurd. kontra. oni koji nemaju ulje i odbiju istinu u vreme nevolje imaju doista šansu smrću da zapečate i oni na kraju su grešnici idu na sud. malo stado dakle gdee je ono u tome svemu? sa grešnicima po tebi?
pavle kada piše on sve stavlja u jednu rečenicu,kaže pretgvoriće sea mi živi potoim u trenuću oka samo.to je jedno vaskrsenje crkve,s tim da mrtvi imaju prvi na treptaj oka a potom sledeži sekund živi. i počinje gnev Boćji,strašni dan Gospodnji ,u dolini sudskoj itd. Bog sudi neposluhu. i ti daN gOSPODNJI KOJI JE TOLKO OPISAN STAVLJAŠ CRKVI NA TERET KAO SUD? ZA ŠTO? ŠTO JE HODALA SA rEČJU? JA SAM DAN gOSPODNJI NALAZIO POSVUDA KAO SUD SAMO. AMOS,SOFONIJA,JOILO,MIHEJA,ZAHARIJA,ISAIJA SVUGDE SAMO SUD. i velika muka za jakova i šansa da ostatak uđe. u solunjanima kaže pavle ali od nas se očekjuje bolje da ne spavamo da ne budemo u grehu već u svetlosti da nas Gospod ne poziva n a sud na gnev. jasno. Božja volja nije da nevesta IDE U GNEV. CENA JE PLAĆŽENA. ONBA ĆE IMATI NEVOLJA ISKUŠENJA ALI TEST KO MODRŽI NE IDE NA KONAČNI SUD I GNEV U DAN gOSPODNJI. KAO I ENOH. KAO I U SLUČAJU JOSIFA I BRAĆE.
TAKO TO ŠTO TI LAKO STAVIŠ POD "SUD" DA JE LAŽNO UČITELJOVANJE MOŽE TI DOĆI JEDNOG DANA KAO OSUDA,RAZMISLI O TOME. PREKOVIŠE BRZO IDEŠ U NEKE STVARI. LIČIŠ NA AMANA IZ JESTIRE,PREKOVIŠE SI BRZ.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-30, 23:09

Nisam pitao da mene sudiš ili analiziraš...tema brate nisam ja, ako možeš verovati NISAM JA TEMA već tvoje učenje o uznesenju crkve PRE NEVOLJE pa daj citat ja hoću verovati tako ako mi ponudiš citat da se jasno vidi EVO OVDE CRKVA LETI U NEBO I SVETI SU GORE.
Tebi je lakše pisati deset strana pijace nego dati citat i nekoliko rečenica...a zašto?
Ja znam zašto ali neću te ostaviti u neznanju zato iznesi citat pa ću ti sa desetinom citata pokazati da ništa nema od toga, ne ja Biblija će ti pokazati. Ako ima crkve gde leti onda ja nemam argumente zato daj to daj let crkve i sve si rešio izostavi mene nisam ja tema.

Evo prilika da čujem kako učiš istinu i da se ja izvinim ako ti ponudiš citat gde crkva leti pre nevolje zato izvoli, slušam:

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-30, 23:22

katastrofalno je tumačenje vaskrsa. po tebi prvi vaskrs je veliko mnoštvo iz velikih nevolja. a drugo o kojem pavle piše za crkvu i sebe ako bude neko dočekao vernik živ a oće,onda to drugo je za žive,dakle na kraju nakon 1000 god.dakle opšti vaskrs. tako crkva živih ide sa grešnicima na kraju,samod a bi ti bio u pravu. kakav apsurd.

Zaista neznam sad šta da ti kažem...ili pišeš na sto foruma pa neznaš više sa kim i o čemu razgovaraš ili mi namerno stavljaš u usta a to činiš već više puta reči koje mi ne padaju na pamet....rekoh li ja da si ti učio kako će Evcrpa potonuti u okean nisi to rekao kako nisi kad jesi...zvuči fino zar ne?
Vidiš tako i meni zvuči svaki put kad mi tako ubaciš neku izjavu za koju prvi put čujem od tebe.

Pa ti uopšte neznaš kako ja verujem u vaskrsenje a toliko sam pisao i davao citate na više foruma....šta da radim na silu ti znanje ne mogu a ni memoriju usaditi. samo nemoj se bar služiti tim stvarima jer je to ružno.

Dosad sam imao MNOGO sagovornika ali još nisam sreo nekog da ni jedan citat nije dao niti da mi je stavljao u usta tvrdnje koje nisam rekao...neznam šta je sa tobom? Ako ti nije dobro reci ...ne mogu verovati da to namerno radiš jer je to van pameti ali....neznam, ako si bolestan reci da molim.
Vrlo čudno. pitam te jedno ti deseto i stoto da li si preživeo neki veliki šok pa posaledica?Vidiš da i tamo na livadi skačeš na deset tema uopšte nisi usredsređen na ono što si kao temu stavio...neznam šta da ti kažem.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-31, 16:27

lavić ::
katastrofalno je tumačenje vaskrsa. po tebi prvi vaskrs je veliko mnoštvo iz velikih nevolja. a drugo o kojem pavle piše za crkvu i sebe ako bude neko dočekao vernik živ a oće,onda to drugo je za žive,dakle na kraju nakon 1000 god.dakle opšti vaskrs. tako crkva živih ide sa grešnicima na kraju,samod a bi ti bio u pravu. kakav apsurd.

Zaista neznam sad šta da ti kažem...ili pišeš na sto foruma pa neznaš više sa kim i o čemu razgovaraš ili mi namerno stavljaš u usta a to činiš već više puta reči koje mi ne padaju na pamet....rekoh li ja da si ti učio kako će Evcrpa potonuti u okean nisi to rekao kako nisi kad jesi...zvuči fino zar ne?
Vidiš tako i meni zvuči svaki put kad mi tako ubaciš neku izjavu za koju prvi put čujem od tebe.

Pa ti uopšte neznaš kako ja verujem u vaskrsenje a toliko sam pisao i davao citate na više foruma....šta da radim na silu ti znanje ne mogu a ni memoriju usaditi. samo nemoj se bar služiti tim stvarima jer je to ružno.

Dosad sam imao MNOGO sagovornika ali još nisam sreo nekog da ni jedan citat nije dao niti da mi je stavljao u usta tvrdnje koje nisam rekao...neznam šta je sa tobom? Ako ti nije dobro reci ...ne mogu verovati da to namerno radiš jer je to van pameti ali....neznam, ako si bolestan reci da molim.
Vrlo čudno. pitam te jedno ti deseto i stoto da li si preživeo neki veliki šok pa posaledica?Vidiš da i tamo na livadi skačeš na deset tema uopšte nisi usredsređen na ono što si kao temu stavio...neznam šta da ti kažem.
pisao sam ti tolko puta. ako već misliš da nešto donosiš moraš osnovne pojmove svesti u neki red. ne jedno vaditi i donositi. ja sam ti postavlujao pitanje kako veliko mnoštvo i kako malo stado isto. kako će da vaskrsnu oni koji niti su kršteni u Isusovo ime već u neko trojstvo niti primili svetoga Duha jer hule na to. ako nema vaskrsa do tog časa utork.20 onda kako su vaskrsli pravednici kada su sepokazali u jerusalimu. pravilo je pravilo,ako je tv oje jasno pravilosamo 20 gl. i jedno vaskrsenje onda kad ide drugo? KAD I ŠTO SA ONIMA KOJI NISU BILI PO rEČI I OSTANU? ko su iz ,mnogih naroda iz velike nevolje koji ulaze u nevolje i vaskrs 20 gl.? to nije malo stado,ko su? što sa onima trojičarima? prevareni ali ipak žude?
kako razumetzi glas arhaNŠELA I bOĆJU TRUBU., KAKO VIDIŠ SEDMOG ANĐELA DA JE GLAS ARHANĐELA? ANĐEO JE ANĐEOA ARHANĐEO JE ARHANĐEO. A REČ JE O VASKRSU? SVE OVO MORAŠ SVESTI U JEDNO INAČE NE IDE.?
KAKO SOLUNJANI PAVLE KAŽE A MI NISMO U TAMI NI U NOĆI VEĆ U VIDELU I NISMO U SPAVANJU I BOG NAS NE POZVA NA GNEV,NA VELIKE NEVOLJE NEGO U RADOST SPAŠENJA.ZAR ON NIJE PLATIO CENU,ZAR NAM SE SUDI I OVDE I GORE I ZA ŠTO? KAO SVIM GREŠNICIMA TE ULAZIMO U TAKE UŽASE I IZLIVE GNEVA? U SUD BOŽJI. NISAM RAZUMEO DA JE ONIMA U HRISTU KOJE JE ISUS OPRAVDAO SLEDI IPAK STRAĐNI DAN GOSPODNJI I SUD?
VIDIŠ SVE TO STOJI I SAD TREBA SREDITI SA JEDNIM STIHOM KOJI UPORNO FORSIRAŠ. AKO VEĆ MISLIŠ DA JE BITNO ONDA Ajde redom na sve odgovore,ali jasno. i ti nekako donosiš konfuzno zavijeno i onda kažeš nisi rekao....
rekao si ovako nekako,nema pravedni pa jevreji već svi verni se pečate i to je taj vaskrs 20 gl. dobro. a onda ostali idu na opšti sud? sad tu moraŠ GORE NAPISANO SVE UVESTI POD TO. I MALO STADO I SVE OSTALO ŠTO SAM TE PITAO.PA ĆEŠ SAM VIDETI GDE SI I DA LI SAM LOŠE RAZUMEO.NEKI PUT MOŽDA TI TEBE NE RAZUMEŠ SAMO DOBRO.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-31, 17:52

Brate moj, iako me ne samatraš ozbiljnim bar bibliju smatraj ozbiljnom knjigom i meni dosta.
Ako tako pišeš i u tekstu ispada da sam razgovaraš samnom ili sa sobom i nemam nigde pitanje meni...video si kako sam ja tebi postavljao pitanja na forumima tako i ti meni redom pitanje po brojevima redom i navedi koji citat imaš u vidu da ja ne moram nagađati našta si mislio i rado ću ti ovako ,neozbiljan , ozbiljno odgovoriti.

Znači samo uradiš ono:
Pitanja.
1.-------
2------
3-------
i tako redom poredaj i napomeni gde stoji to što pitaš pisca glavu i stih i ne brini.
Samo ovde se držimo teme pa SVA pitanja koja imaš u vezi crkve i uznesenja i vaskrsa pitaj i nemoj ubacivati ovde iz deset tema pitanja već samo o ovom što govorimo ali pre toga bi bilo pošteno da samo jedno uradi što odavno tražim ali ne daješ treba mi STIH koji pokazuje jasno da crkva PRE NEVOLJE IDE GORE to je samo mala sitnica koju tražim jer ako se tvrdi crkva ide u nebo PRE nevolje onda obavezno ide tekst koji to potvrđuje zat ne...možeš li to dati?
A onda mogu sva pitanja o crkvi koliko želiš.
Bog te blagoslovio.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-31, 22:54

Znači na svadbu sa Jagnjetom ide Novozavetna i Starozavetna Crkva?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-31, 23:28

lavić ::Brate moj, iako me ne samatraš ozbiljnim bar bibliju smatraj ozbiljnom knjigom i meni dosta.
Ako tako pišeš i u tekstu ispada da sam razgovaraš samnom ili sa sobom i nemam nigde pitanje meni...video si kako sam ja tebi postavljao pitanja na forumima tako i ti meni redom pitanje po brojevima redom i navedi koji citat imaš u vidu da ja ne moram nagađati našta si mislio i rado ću ti ovako ,neozbiljan , ozbiljno odgovoriti.

Znači samo uradiš ono:
Pitanja.
1.-------
2------
3-------
i tako redom poredaj i napomeni gde stoji to što pitaš pisca glavu i stih i ne brini.
Samo ovde se držimo teme pa SVA pitanja koja imaš u vezi crkve i uznesenja i vaskrsa pitaj i nemoj ubacivati ovde iz deset tema pitanja već samo o ovom što govorimo ali pre toga bi bilo pošteno da samo jedno uradi što odavno tražim ali ne daješ treba mi STIH koji pokazuje jasno da crkva PRE NEVOLJE IDE GORE to je samo mala sitnica koju tražim jer ako se tvrdi crkva ide u nebo PRE nevolje onda obavezno ide tekst koji to potvrđuje zat ne...možeš li to dati?
A onda mogu sva pitanja o crkvi koliko želiš.
Bog te blagoslovio.

MISLIM DA SI OPET BRZ U RAZMIŠLJANJU. otkuda ti ideja da neko uči da je vaskrs već bio? vaskrs pravednika,zar nije bio? pa onda pISMO NE GOVORI ISTINU? pokazaše se isti u jerusalimu. PAVLE JE JEDNE IZBACIO IZ CRKVE JER SU UČILI DA JE VASKRSENJE VEĆ BILO. TI SU IMALI TVOJ PROBLEM. POŠTO su verovali da samo jedno vaskrsenje sledi onda budući da su razumeli da se to desilo u jerusalimu umislili su učeć da je vaskrs već bio. no,pavle ovde u solunjanima ne govori za te pod karom u drugoj poslanici već za one i ove danas namnožene vernike sa poljnom pobožnosti koji ne evruju da ikako vaskrsenje će biti,već koga zemlja pokrije taj više ne ustaje. pavle u kor.posl. još jednom ima posla sa takima paq kaže,ako neće biti vaskrsa onda ni Isus ne vaskrse,a ako Isus ne vaskrse onda zalud i naša nada i vera,ajde da svi midemo i bivamo bezbožnici.
tako ti ni to slovo nisi dobro razumeo pa se posle "ljutiš" na druge koji navodno dovode raspru do nepotrebnosti i daje mesta đavolu... ti prvi brzaš ne moliš,ne čuješ ništa osim tvoje priče.
spominjao si sa zapovešću Isus dolazi,sa glasom arhanđela i trubom Božjom. otkuda sad tu arhanđelski glas i Boćja truba ako po tebi tamo sedmi anđeo donosi trubu vaskrsa.anđeo je anđeo a arhanđeo je ARHANĐEO. SEDMI DONOSI KAO I DRUGI SUD A CRKVA ako će biti u gnevu velikih nevolja, postavlja se jasno pitanje(ali ti ne voliš pitanja kad nemaš odgovor) kako to da crkva za koju je Isus platio cenu ide pod gnev Boćji kao i svi grešnici.
2.pitanje: ako je pisano da će svi biti pobijeni u velikoj nevolji ko se ne prikloni žigu i zveri,ko su oni što će živi biti vaskrsnuti,ako po tebi su oni u 20 gl. iz velike nevolje defakto vaskrsavajući jedini,onda živi pravednici crkve nisu ubijeni kao oni koji ne žele žig ilis u primnili žig ili idu na poslednji vaskrs sa grešnicima na sud opet?
3. kako se slaže veliko mnoštvo i malo stado?

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-01, 17:55

MISLIM DA SI OPET BRZ U RAZMIŠLJANJU. otkuda ti ideja da neko uči da je vaskrs već bio?

Pa brate moj neznam šta da ti kažem osim da idem na Kršćanski forum i izlistam pa ti nađem gde si to tvrdio i pokažem jer smo i tamo o istom govorili i tvrdio si da je ono bio prvi vasks kad je Isus ustao i sa njim oni u gradu.To se proširilo i učenici su tad počeli to objanjavati da to nije prvo vaskrsenje isto kao što si ti tamo tvrdio pa ti tad rekoh kao i sad da je to ispunjenje praznika snopa prvine a ne žetva.

Ako si ti već zaboravio šta si pre par sedmica tvrdio onda je uzalud sve ovo jer ne mogu uvek ponavljati tvoje da ti pokažem šta si pre toga govorio a šta sad...i onda kažeš da ja to nisam razumeo jer si nešto drugo hteo reći a lepo kažeš da je tad bio prvi vaskrs...neznam zaista šta se dešava, ako ne vredi kopiraću ti tvoju izjavu jer ovo nije prva stvar koju tvrdiš pa negiraš.

Nigde ne vidim da si nešto pitao što smatraš da trebam odgovoriti pa nemam potrebu za dalje pisanje.
Još uvek stoji pitanje sa moje strane gde molim da mi daš citat u kojem se jasno vidi da crlva PRE nevolje ide gore?
To pitanje stoji i na Kršćanskom isto ne odgovoreno a kad ja dam citat koji to negira ti onda napadaš mene jer Biblijom rušim to učenje umesto da daš citat i kažeš evo tu piše i stvar rešena, biblija se ne može na časnu reč objašnjavati bar ja tako vidim.

Može li bar ovde citat koji pokazuje da crkva ide PRE NEVOLJE?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-01, 18:26

(ali ti ne voliš pitanja kad nemaš odgovor)

Da li je ovo istina što si napisao gore? Eno Kršćansakog foruma sve stoji pa vidi koliko pitanja ti postavih i nisi NI NA JEDNO ODGOVORIO i na to ti je Kainos sugerisao ali nikad nisi odgovorio.Ja sam na svako pitanje koje si postavio dao odgovor to je detinjasto tako nešto reći a znaš da je stanje obrnuto.

Ovde gore vidim neko pitanje beoj 2 i 3 broj 1 ne vidim.

Da vidimo šta pitaš:
2.pitanje: ako je pisano da će svi biti pobijeni u velikoj nevolji ko se ne prikloni žigu i zveri,ko su oni što će živi biti vaskrsnuti,ako po tebi su oni u 20 gl. iz velike nevolje defakto vaskrsavajući jedini,onda živi pravednici crkve nisu ubijeni kao oni koji ne žele žig ilis u primnili žig ili idu na poslednji vaskrs sa grešnicima na sud opet?

Bilo bi dobro brate da budeš malo jasniji jer ovo što si napisao ne nalazim u Bibliji evo šta kažeš:,,ko su oni što će živi biti vaskrsnuti,, ja nigde u Bibliji ne nalazim da ŽIVI VASKRSAVAJU već samo MRTVI a živi mogu samo biti preobraženi.

Mogu samo iz ovoga pokušati nahađati šta si mislio da pitaš jer uopšte nije jasno pitanje.
a) Ako si mislio na to šta će biti sa onima koji nebi bili ubijeni u vreme bezakonika i živi dočekali Isusa to je kraj vremena oni će biti PREOBRAŽENI kad mrtvi ustanu u to vreme.
b) Ako si mislio o pravedicima kao 144000 oni imaju pečat na čelu i oni neće smrti okusiti.
c)Ako si mislio na to šta će biti sa crkvom koja je upisana u knjigu života i postradala zbog zapovesti Božjih jer nisu prihvatili obožavati zver niti klanjati ikoni istog oni će ustati tad u zadnjoj trubi pošto istrube čaše zala jer je to poslednja truba.

Molim te daj mi pitanje da ga razumem šta pitaš jer ne mogu ti reći kad vaskrsavaju živi toga nema u Bibliji.

3. kako se slaže veliko mnoštvo i malo stado?

Zar nisam gore napisao da napišeš koja glava i stih i koja knjiga vidi iznad da te to zamolih jer opet treba da nagađam našta si mislio.
A) Ako si mislio na MALO STADO iz jevanđelja hajde da čujemo zbog čega ta izjava:
Luka 12
,,12:24 Pogledajte gavrane kako ne seju ni žanju, koji nemaju podrume ni žitnice, i Bog ih hrani: a koliko ste vi pretežniji od ptica?
12:25 A ko od vas brinući se može primaknuti rastu svom lakat jedan?
12:26 A kad ni najmanje šta ne možete, zašto se brinete za ostalo?
12:27 Pogledajte ljiljane kako rastu: ne trude se, niti predu; ali ja vam kažem da ni Solomun u svoj slavi svojoj ne obuče se kao jedan od njih.
12:28 A kad travu po polju, koja danas jeste, a sutra se u peć baca, Bog tako odeva, a kamoli vas, maloverni!
12:29 I vi ne ištite šta ćete jesti ili šta ćete piti, i ne brinite se;
12:30 Jer ovo sve ištu i neznabošci ovog sveta; a Otac vaš zna da vama treba ovo.
12:31 Nego ištite carstva Božijeg, i ovo će vam se sve dodati.
12:32 Ne boj se malo stado! Jer bi volja vašeg Oca da vam da carstvo.

Narod se brine za telesno više nego za duhovno i zato im govori o obećanju da se ne brinu i da će dobiti carstvo. Kome se to Isus obraća? Učenicima i onoj šačici koja ga sluša da se ne boje jer kad bude vreme vaskrsa primiće carstvo.
Ako na VELIKO MNOŠTVO misliš na Otk. 7 gl 9 stih i dalje čujmo odakle oni stigoše u nebo:

7:9 Po tom videh, i gle, narod mnogi, kog ne može niko izbrojati, od svakog jezika i kolena i naroda i plemena, stajaše pred prestolom i pred Jagnjetom, obučen u haljine bele, i palme u rukama njihovim.
7:10 I povikaše glasom velikim govoreći: Spasenje Bogu našem, koji sedi na prestolu, i Jagnjetu.
7:11 I svi anđeli stajahu oko prestola i starešine i četiri životinje, i padoše na lice pred prestolom, i pokloniše se Bogu.
7:12 Govoreći: Amin; blagoslov i slava i premudrost i hvala i čast i sila i jačina Bogu našem va vek veka. Amin.
7:13 I odgovori jedan od starešina govoreći mi: Ovi obučeni u bele haljine ko su, i otkuda dođoše?
7:14 I rekoh mu: Gospodaru! Ti znaš. I reče mi: Ovo su koji dođoše od nevolje velike, i opraše haljine svoje i ubeliše haljine svoje u krvi Jagnjetovoj.
7:15 Zato su pred prestolom Božijim, i služe Mu dan i noć u crkvi Njegovoj; i Onaj što sedi na prestolu useliće se u njih.
7:16 Više neće ogladneti, i neće na njih pasti sunce, niti ikakva vrućina.
7:17 Jer Jagnje, koje je nasred prestola, pašće ih, i uputiće ih na izvore žive vode; i Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovih.

ta ti tu nije jasno to što je onom stadu obećao da se ne boje i da će primiti carstvo u svoje vreme i onda pojava mnoštva spašenih iz svih naroda? Ako je to u pitanju onda nisi razumeo da Isus sem onih koji su išli za njim ima još mnogo kroz istoriju koji će ga verovati i spasiti se.

Postavi i pitanje beoj 1 i postavi brate više postavi sva pitanja samno MOLIM TE da budu jasna i nema problema jer ja ne mogu znati šta si ti mislio dok ne pitaš jasno.

B) Ako misliš na MALO STADO kao malo onih koji nalaze put u život

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh