Hiljadugodišnje carstvo

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Hiljadugodišnje carstvo

Počalji od SION taj 2014-01-18, 01:27

Šta je to hiljadugodišnje carstvo?
Da li ono treba da se shvati bukvalno?
Kad će nastati i gde?
Ko će vladati njime?

"I vidjeh prijestole, i sjeđahu na njima, i dade im se sud, i duše isječenijeh za svjedočanstvo Isusovo i za riječ Božiju, koji se ne pokloniše zvijeri ni ikoni njezinoj, i ne primiše žiga na čelima svojima i ruci svojoj; i oživlješe i carovaše s Hristom HILJADU GODINA" (Otk 20:4)
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Hiljadugodišnje carstvo

Počalji od lavić taj 2014-01-18, 10:19

Da bi se ovo pitanje odgovorilo treba isčitati Jezekilja od 40 do kraja pažljivo i sve nejasno postaviti ovde.

Isus sad vrši svešteničku službu u svetinji nad svetinjama i kad baci kadionicu i bude SVRŠI SE prestaje pečaćenje i milost za crkvu završena. Sveti su u knjizi živih a tela će im trpiti na zemlji kako kome od gladi, žeđi, glotinji, bolestima,batinanja, ubijanja.

Kad završi ta služba oblači haljinu za boj i silazi da gazi u kaci gneva te je sledeća služba a potom se vraća i dolazi kao mladoženja na oblacima i vaskrsava te mu se u susret na nebu odlazi.Po završenoj svadbi i primanju zvanja tad silazi i staje nogom na goru maslinsku i tad se velika prodol pravi oko teritorije gde će biti carstvo granice su precizno date.

U prilog da je milenijum carstvo na zemlji nudim sledeći adrese:
I Moj. 8. 22
,,Otsele dokle BUDE ZEMLJE, neće nestajati (čega?)sjetve ni žetve, studeni ni vrućine, ljeta ni zime, dana ni noći,,

Dokle bude ljudi na zemlji....NE, ne kaže tako već : DOKLE BUDE ZEMLJE,,
A dokle će biti zemlje na kojoj se vozikamo?

Neće nestajati dok god je te zemlje ni setve ni žetve.
Vetar može da seje raznoseći semena ali ko će da žanje DOK GOD IMA ZEMLJE ?

Isaija 24

Isaija 65

Zaharije 14 glava
Amos 9 glava
Joil 3 glava
Osija 2 glava
Isaija 66 glava
Isija 60 glava
Isaija 11 glava
Jeremija 31 glava
Jezekilj 34 glava
Jezekilj 37 glava
Jezekilj od 40 do 48 glave
Danilo 2. 44 uporediti sa 7. 18 i 7.22 vidite kad se tu PREUZIMA carstvo iz ruke u ruku.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-18, 14:58

U Otk 20:4 jasno stoji da pre hiljadugodišnjeg carstva mora uslediti vaskrsenje slugu Božijih koji se nisu poklonili zveri niti primili njen žig.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-18, 15:21

SION ::U Otk 20:4 jasno stoji da pre hiljadugodišnjeg carstva mora uslediti vaskrsenje slugu Božijih koji se nisu poklonili zveri niti primili njen žig.

Tako je.
Vaskrsli idu na oblacima u susret Isusu koi je na oblacima i vodi ih gore na svadbu i primanje zvanja carevi i sveštenici.
Potom silaze dole i onda staje nogom na goru Maslinsku i tad se pravi granica teritorije gde će ti koji su došli sa njim, biti i tu nema smrti dok izvan tog prostora van gde će biti ostali biće smrti ali će dugo živeti.Tek po prvom vaskrsu sveti idu gore na svadbu nema svadbe pre vaskrsa mrtvih a ono je posle nevolje za crkvu i zala nad nevernima.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-19, 15:43

ne slažem se oko redosleda vaSKRSA,ali ostalo može da se uvidi.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-20, 03:49

gde će biti ostali biće smrti ali će dugo živeti. ::

Znači to su oni koje će Sotona ponovo prevariti na kraju milenijuma i povesti ih na Jerusalim?

"I kad se svrši hiljada godina, pustiće se sotona iz tamnice svoje,
I izići će da vara narode po sva četiri kraja zemlje, Goga i Magoga, da ih skupi na boj, kojijeh je broj kao pijesak morski.
I iziđoše na širinu zemlje, i opkoliše oko svetijeh, i grad ljubazni; i siđe oganj od Boga s neba, i pojede ih."
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-20, 16:21

SION ::

Znači to su oni koje će Sotona ponovo prevariti na kraju milenijuma i povesti ih na Jerusalim?

"I kad se svrši hiljada godina, pustiće se sotona iz tamnice svoje,
I izići će da vara narode po sva četiri kraja zemlje, Goga i Magoga, da ih skupi na boj, kojijeh je broj kao pijesak morski.
I iziđoše na širinu zemlje, i opkoliše oko svetijeh, i grad ljubazni; i siđe oganj od Boga s neba, i pojede ih."

Tačno tako. Oni će se tad izmneriti na merilima jer su dugo uživali i videli slavu Božju kao Izrailj u pustinji i opet će poželeti da pokažu bunt i oganj sa neba će ih spaliti.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-18, 21:48

ispravka :: ne slažem se oko redosleda vaSKRSA,ali ostalo može da se uvidi.

A što se brate ne slažeš da je prvo vaskrsenje zaista ono prvo što je opisano da ide u poslednjoj trubi i po hvatanju satane a piše u 20-oj glavi Otk.ima li negde da piše kako pre prvog ima predprvo?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-10-18, 23:27

lavić ::

A što se brate ne slažeš da je prvo vaskrsenje zaista ono prvo što je opisano da ide u poslednjoj trubi i po hvatanju satane a piše u 20-oj glavi Otk.ima li negde da piše kako pre prvog ima predprvo?
pisali smo dosta o tome.fali mnogo toga ako se uzme da je 20 gl. tako u razumevanju.svadba je već bila u 19.-gl. sa kime? to je već postavljano pre,nije šlo baš u jednom duhu očito. ako u velikim nevoljama svbi bivaju ibijeni pitano je pre,što sa onima iz kor.prve 25.živima .ako su svi pobijeni imaju biti pobijeni koji ne prime žiga gde su živi ako je to definitivno prvi vaskrs .nigde uklapaja toga niti svadbe u 19 gl.pre nevolja i pre pomena prvog blaženog vaskrsa iz velikog mnoštva u prvom vaskrsu 20 gl. gde je malo stado?dosta pitanja i već je išlo sve u nejedninsvo pre. mir svima.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-19, 20:17

ispravka ::
lavić ::

pisali smo dosta o tome.fali mnogo toga ako se uzme da je 20 gl. tako u razumevanju.svadba je već bila u 19.-gl. sa kime? to je već postavljano pre,nije šlo baš u jednom duhu očito. ako u velikim  nevoljama svbi bivaju ibijeni pitano je pre,što sa onima iz kor.prve 25.živima .ako su svi pobijeni imaju biti pobijeni koji ne prime žiga gde su živi ako je to definitivno  prvi vaskrs  .nigde uklapaja toga niti svadbe u 19 gl.pre nevolja i pre pomena prvog blaženog vaskrsa iz velikog mnoštva u prvom vaskrsu 20 gl. gde je malo stado?dosta pitanja i već je išlo sve u nejedninsvo pre. mir svima.

Ličnpo nemam problem po pitanju hoće li neko deliti moje mišljenje ili ne, naravno da mi je draže ako je tako ALI, to me onda drži na oprezu i osećam odgovornost i pitam se:ŠTA AKO SMO OBOJICA POGREŠILI?
Ali kad su različita mišljenja onda u principu uporedim iznova ono što tvrdim i šta piše u Bibliji ali i ono ponuđeno od rugog uporedim jer ne mislim da sve znam niti to od nekog na forumima očekujem da će reći.

Meni je ovo razgovor kao da sedimo negde u učionici i razgovaramo o teologiji i možemo se složiti a možemo i ne složiti sve je to normalno. Niti su svi apostoli niti proroci niti učitelji tako darovi različiti daju se različitim ljudima. Ono što nama mora biti isto jeste SPASENJE a Bogu hvala tu se slažemo u slovo. Neko vidi samo dotle a neko i više od toga i to je već nešto što ne mora biti isto jer nismo zajedno sve to izučavali da bi bilo.

Kažeš ovako:
svadba je već bila u 19.-gl. sa kime? to je već postavljano pre,nije šlo baš u jednom duhu očito.

Ja nisam našao u 19 glavi svadbu pa mi ti citiraj taj deo koji o svadbi govori da se uverim da je to svadba.
Što se tiče ove konstatacije gde kažeš da razlika u nekom mišljenju nije isti duh nikako se nebih složio jer pogledaj Petra i Pavla i još neke apostole kako su imali nesuglasice oko banalnih stvari i ja vrdim da su imali ISTI DUH. A šta bi sve čuli od istih da su svi oni tumačili celo Otkrivenje svaki zasebno šta bi onda bilo?
Čak ni oko zakona nisu imali isti pogled pa ni u hrani ali im je bio ISTI DUH.

ako u velikim nevoljama svbi bivaju ibijeni pitano je pre,što sa onima iz kor.prve 25.živima .ako su svi pobijeni imaju biti pobijeni koji ne prime žiga gde su živi ako je to definitivno prvi vaskrs .nigde uklapaja toga niti svadbe u 19 gl.pre nevolja i pre pomena prvog blaženog vaskrsa iz velikog mnoštva u prvom vaskrsu 20 gl. gde je malo stado?

U velikim nevoljama koje imaju VERUJUĆI od strane ZVERI i njenih oruđa ne stradaju svi.
Zašto?
Zato brate moj što zverka seda u Jerusalim i ona će prvenstveno TAMO delovati jer će je tamo odvesti lažni prorok da sedne u hram.
Naravno da će on imati mnoštvo svojih pristalica velika većina ali oni brate neće stići na svaki pašnjak ili selo ili grad u svetu da ponude kip te osobe, neko će možda ležati bolestan u postelji i takav neće ni izaći napolje. Zver ima SAMO 3,5 godina i da juri Ferarijem i svi u koloni da se klanjeju nebi stigao ceo svet obići i sva mesta-naselja.

Ja bih bio zahvalan kad bi ti želeo da idemo deo po deo tako je najbolje da poredamno sve prvo da rasčistimo 19 glavu gde ti vidiš svadbu da li je to svadba ili ne i u kom vremenu ide radnja pa ćemo dalje jel valja tako?
Ja sam uvek voljan za dijalog ali bez brzanja i predrasuda.
Ti postavi svaku stavku koja ti je problematična pa ćemo zajedno čuti šta tamo piše, možda smo nešto prevideli? Uvek je dobro proveriti i svoje i drugoga.
Svako dobro.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: