Duhovni Darovi i službe

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Duhovni Darovi i službe

Počalji od lavić taj 2014-01-24, 17:04

Pošto nemaš pitanja znači saglasan si neznam kome i šta si gore pisao jer samo prelistam pijačne dane a čitam tamo gde se konkretno nešto piše sa citatima ni ovaj iznad nisam ceo pročitao jer vidim da nije za mene već nekom tamo niti ima pitanja niti citata.
Kad se javi neko ko ima pitane ili citat kojim nešto može pokazati tad ću razgovarati o Bibliji.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-24, 23:03

lavić ::Pošto nemaš pitanja znači saglasan si neznam kome i šta si gore pisao jer samo prelistam pijačne dane a čitam tamo gde se konkretno nešto piše sa citatima ni ovaj iznad nisam ceo pročitao jer vidim da nije za mene već nekom tamo niti ima pitanja niti citata.
Kad se javi neko ko ima pitane ili citat kojim nešto može pokazati tad ću razgovarati o Bibliji.
to ti baš neće puno pomoći kada bude se stajalo pred Bogom i morao dati odgovor za svaku izgovorenu reč. samo ti nastavi da sam sa sobom pričaš tu si naj bolji tumač.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-27, 20:40

Isus je imao poslanike -apostole koji NISU razumeli mnogo toga čak nisu verovali u vaskrsenje dok nisu videli.Potom im Isus kaže da idu i ČEKAJU obećanje Duha Svetoga i oni primiše darove i ogjnjene jezike i počeše učiti.
Sad imamo Petra koji dvoliči i Pavla koji mu staje nasuprot. Petar kaže da u njegova usta ne uđe ništa nečisto a Pavle piše da su sva< jela očišćena...da li oni uče isto?

Onda čujemo gde postoje unutar u crkvama uticaj Jevreja koji su takođe tamo i vrše pritisak da se i pagani moraju obrezivati kao i oni zato je morao da bude u Jerusalimu sabor da odluče kako bi isto učili.Pavla je prati glas kako uči otpadništvu od zakona a on izvrši po tolikom vremenu nakon Isusovog vaznesenja obred Nazirejstva i obreza sina grka a galaćanima reče da će izgubiti Hrista ako se obrežu.

Vidimo da i tad beše među apostolima ne razumevanja nekih stvari ali vera u Isusa im beše ista i to je ono što je ključno.Sad možemo čuti da su poslanici davali MERU učiteljima po daru šta da uče...to je neispravno jer ono što Pavle govori nekim od UČENIKA ne govori da im je on dao nauku učitelja niti dar već im je skrenuo pažnju da se ne zavode već da iz Pisma koja su VEĆ ZNALI svedoče i uče.

Duh Sveti je postavio po daru i službe jer nije Pavle izabirao ko će učiti već Duh niti Pavle govori šta će Duh otvoriti učitelju da uči on je tu da pazi na crkvu i otvara nove a oni što ostaju utemeljeni na Hristu sa DAROM DUHA nemaju potrebu da pitaju proroka šta da uče ili poslanika jer im je svakome po daru i služba dana.

Apostol prepoznaje darove i pomaže zajednici u nekim stvarima pogotovo u novoj zajednici gde uleću razne stvari da se očiste i da ih ojača u veri jer mladom učitelju neće da veruju kao onima na glasu.To ne znači da recimo Timotej nije znao nauku već mu je trebala podrška zbog bunta i ne poslušnosti kao što sad u crkvama uleću razna učenja letenje crkve pre nevolje i obaveznost jezika za sve kao ZNAK a čitamo koliko znakova ima u crkvi.

Tako svaka crkva ima svoje ubačene elemente koji uče suprotno od reči i nikad neće da stanu na reč već svi se izgovaraju oslanjajući se na svoju ideju više nego na Bibliju kao meru svemu.
Crkva e telo i unutar nje svako ima svoju službu kao što Pavle reče a da bi mogao imati službu prvo mora dobiti DAR da bi mogao služiti jer duh određuje ko će šta dobiti a time i ko će šta raditi.

Nigde ne piše da imamo dva krštenja Duhom već jedno i u tom jednom se dobija DAR kome koji i koliko i ako bi SVI morali imati jedan dar isti onda darovi nisu trazličiti i Pavle je onda pogrešio govoreći da su različiti darovi i jezik navodi u nisu tih različitih darova. Da je izostavio jezik kao dar onda bi mogli govoriti o obaveznosti istog ovako piše NE TUMAČE SVI JEZIKE, NE GOVORE SVI JEZIKE.

Da li je to Biblijski koncept ili ne? Ako Pavle pogreši onda da izbacimo njegove poslanice ako nije pogrešio onda ne možemo učiti suprotno od toga bar je to jasno. Svaki izučavalac Biblije čitaće u Korinćanima gde Pavle kaže za Glasolalije da služe za molitvu i kazivanje Bogu jer ne govori ljudima već Bogu i ne treba tumač. Čuće dalje gde u crkvi postoji jezik koji se TUMAČI jer se tako prenosi važna poruka-opomena i tu treba tumač jer je to druga vrsta jezika. Treći jezik čujemo kako govori na razumljivom jeziku naroda kojima ne treba tumačenje i to čujemo u Delima 2.

Nigde ne rekoh da ne priznajem jezike i da to nije dar to nisam rekao niti mislim reći postoje postovi iznad koji svedoče za sve što napisah.Samarija nije odmah primila Duha dok nisu otišli i položili ruke na verne zašto su to učinili nisu trebali mogli su reći:
,,VIDIMO DA STE U VELIKOJ MUCI OKO DAROVA ŠTA ĆEMO VAM MI AKO NE PRIMITE OTPALI STE,,

Ali nisu tako uradili jer su to Biožji ljudi kohji polažu ruke i Duh stiže na braću i zajedno slave Boga.Da su danas kojim slučajem poverovali ostali bi bez Duha jer nebi imao ko položiti ruke i svi bi im se smejali i rugali govoreći.
,, GDE VAM JE DUH UZALUD VAM VERA U ISUSA!,,
Nikad manje ljubavi i nikad više sebičnosti u istoriji nije bilo nego u zadnja vremena a i piše ohladneće ljubav i pojaviće se lažni učitelji koji neće Božje učiti u skladu sa ostalim rečima po duhu datim već će gatalice govoriti i žalostiti duše vernika koji svedoče za Istinu.

Pitao sam ima li čovek koji kad položi ruke stiže Duh Sveti kažu sve duhovne crkve da NEMAJU.A zamislite imate mnoštvo tzv apostola a sile nigde.Čitamo u Mateju 7. 21 da veliki darovi po Duhu kao isterivanje neč.duhova koji je dokaz Božjeg dara jer Isus reče da satana satanu ne izgoni tako je to dokaz Božjeg dara a ipak smejali su se onima što nemaju jezike a oni imali velike darove i trebam li citirati šta im Isus govori a šta onima koji vrše volju Oca i koji stradaju zbog zapovesti Božjih.

Božja reč je mera i svako sebi sudi svojim rečima jer sve što nije po reči odseca se zato uvek tražim da se po meri pokaže šta piše a šta se uči i zamislite beže uvek...zašto?
Zato što je reč Božja svestlost koja otera tamu i ne može ostati.
Zato kažem uvek ću rado razgovarati sa SVAKOM DUŠIM koja citatom pokazuje veru a gatalice i prazne priče bez utemeljenja na citatu su ništa.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-27, 21:06

ispravka ::
lavić ::Pošto nemaš pitanja znači saglasan si neznam kome i šta si gore pisao jer samo prelistam pijačne dane a čitam tamo gde se konkretno nešto piše sa citatima ni ovaj iznad nisam ceo pročitao jer vidim da nije za mene već nekom tamo niti ima pitanja niti citata.
to ti baš neće puno pomoći kada bude se stajalo pred Bogom i morao dati odgovor za svaku izgovorenu reč. samo ti nastavi da sam sa sobom pričaš tu si naj bolji tumač.

Bogu dragom hvala što je tebi dao jezik i dao ti da osuđuješ.
Gde je ljubav u osudi? Da li je moja greška što tražim Bibliju za merilo i neću da pričamo bajke već po reči svetoj da merimo?Meni je žao ali Pavle reče da jezik nije dar za učenje već za ličnu izgradnju i molitvu.A kako je proroštvo ZNAK tako je i jezik ZNAK i iseljenje i ostali darovi jer kaže NISU SVI ni učitelji ni proroci ni isceltelji ni tumači niti svi govore jezike i ko se tu suprotstavlja pisanom?
VERUJ ISUSA HRISTA I SPASIĆEŠ SE TI I SAV DOM TVOJ da li apostoli prevariše rimskog stražara?
Rođenje Duhom je PROMENA ličnosti i ako ja osuđujem braću ja bi ih opadao i kako sam ja rođen?
Da li je Isusov Duh u meni akpo bi govorio da su drugi otpali koji Isusa veruju....da li ja imam ljubavi kad je moj bližnji gladan a ja ne marim a još više ako ja govorim a moj bližnji traži a nije dobio kao i ja zar bih mu se rugao Isusov Duha?

Isusov Duh se ne bavi gatalicama već istinom i jasnom rečju i trpi i oprašta i sve snosi i ne nadima se niti veliča već krotko luži.Sa žalosnima je žalostan sa radosnima je radostan jer taj Duh LJUBI i prašta pa zar će odbaciti onog ko ga zove i moli? Ljudi hoće Isus ne.On zbog IZGUBLJENE ide ostavljajući sve da nađe onu izgubljenu i raduje se izgubljenom sinu kad se vrati i ne kaže mu ŠTA DA TI TRADIM NEMA NADE ZA TEBE to ne govori Isusov Duh On se raduje onima koji mu dolaze.

Nateže stanje je kad grešan čovek primi dar i ponese se ne videći kakav bi bio da je ostao bez toga i onda šiba bližnje kao da nije primio.Postoji priča o divljoj i pitomoj maslini za mudre doviljno.
Onaj što je tebi dao jezik meni je dao ono što primih hvala mu u svu večnost.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-28, 10:39

lavić ::Isus je imao poslanike -apostole koji NISU razumeli mnogo toga čak nisu verovali u vaskrsenje dok nisu videli.Potom im Isus kaže da idu i ČEKAJU obećanje Duha Svetoga i oni primiše darove i ogjnjene jezike i počeše učiti.
Sad imamo Petra koji dvoliči i Pavla koji mu staje nasuprot. Petar kaže da u njegova usta ne uđe ništa nečisto a Pavle piše da su sva< jela očišćena...da li oni uče isto?

Onda čujemo gde postoje unutar u crkvama uticaj Jevreja  koji su takođe tamo i vrše pritisak da se i pagani moraju obrezivati kao i oni zato je morao da bude u Jerusalimu sabor da odluče kako bi isto učili.Pavla je prati glas kako uči otpadništvu od zakona a on izvrši po tolikom vremenu nakon Isusovog vaznesenja obred Nazirejstva i obreza sina grka a galaćanima reče da će izgubiti Hrista ako se obrežu.

Vidimo da i tad beše među apostolima ne razumevanja nekih stvari ali vera u Isusa im beše ista i to je ono što je ključno.Sad možemo čuti da su poslanici davali MERU učiteljima po daru šta da uče...to je neispravno jer ono što Pavle govori nekim od UČENIKA ne govori da im je on dao nauku učitelja niti dar već im je skrenuo pažnju da se ne zavode već da iz Pisma koja su VEĆ ZNALI svedoče i uče.

Duh Sveti je postavio po daru i službe jer nije Pavle izabirao ko će učiti već Duh niti Pavle govori šta će Duh otvoriti učitelju da uči on je tu da pazi na crkvu i otvara nove a oni što ostaju utemeljeni na Hristu sa DAROM DUHA nemaju potrebu da pitaju proroka šta da uče ili poslanika jer im je svakome po daru i služba dana.

Apostol prepoznaje darove i pomaže zajednici u nekim stvarima pogotovo u novoj zajednici gde uleću razne stvari da se očiste i da ih ojača u veri jer mladom učitelju neće da veruju kao onima na glasu.To ne znači da recimo Timotej nije znao nauku već mu je trebala podrška zbog bunta i ne poslušnosti kao što sad u crkvama uleću razna učenja letenje crkve pre nevolje i obaveznost jezika za sve kao ZNAK a čitamo koliko znakova ima u crkvi.

Tako svaka crkva ima svoje ubačene elemente koji uče suprotno od reči i nikad neće da stanu na reč već svi se izgovaraju oslanjajući se na svoju ideju više nego na Bibliju kao meru svemu.
Crkva e telo i unutar nje svako ima svoju službu kao što Pavle reče a da bi mogao imati službu prvo mora dobiti DAR da bi mogao služiti jer duh određuje ko će šta dobiti a time i ko će šta raditi.

Nigde ne piše da imamo dva krštenja Duhom već jedno i u tom jednom se dobija DAR kome koji i koliko i ako bi SVI morali imati jedan dar isti onda darovi nisu trazličiti i Pavle je onda pogrešio govoreći da su različiti darovi i jezik navodi u nisu tih različitih darova. Da je izostavio jezik kao dar onda bi mogli govoriti o obaveznosti istog ovako piše NE TUMAČE SVI JEZIKE, NE GOVORE SVI JEZIKE.

Da li je to Biblijski koncept ili ne? Ako Pavle pogreši onda da izbacimo njegove poslanice ako nije pogrešio onda ne možemo učiti suprotno od toga bar je to jasno. Svaki izučavalac Biblije čitaće u Korinćanima gde Pavle kaže za Glasolalije da služe za molitvu i kazivanje Bogu jer ne govori ljudima već Bogu i ne treba tumač. Čuće dalje gde u crkvi postoji jezik koji se TUMAČI jer se tako prenosi važna poruka-opomena i tu treba tumač jer je to druga vrsta jezika. Treći jezik čujemo kako govori na razumljivom jeziku naroda kojima ne treba tumačenje i to čujemo u Delima 2.

Nigde ne rekoh da ne priznajem jezike i da to nije dar to nisam rekao niti mislim reći postoje postovi iznad koji svedoče za sve što napisah.Samarija nije odmah primila Duha dok nisu otišli i položili ruke na verne zašto su to učinili nisu trebali mogli su reći:
,,VIDIMO DA STE U VELIKOJ MUCI OKO DAROVA ŠTA ĆEMO VAM MI AKO NE PRIMITE OTPALI STE,,

Ali nisu tako uradili jer su to Biožji ljudi kohji polažu ruke i Duh stiže na braću i zajedno slave Boga.Da su danas kojim slučajem poverovali ostali bi bez Duha jer nebi imao ko položiti ruke i svi bi im se smejali i rugali govoreći.
,, GDE VAM JE DUH UZALUD VAM VERA U ISUSA!,,
Nikad manje ljubavi i nikad više sebičnosti u istoriji nije bilo nego u zadnja vremena a i piše ohladneće ljubav i pojaviće se lažni učitelji koji neće Božje učiti u skladu sa ostalim rečima po duhu datim već će gatalice govoriti i žalostiti duše vernika koji svedoče za Istinu.

Pitao sam ima li čovek koji kad položi ruke stiže Duh Sveti kažu sve duhovne crkve da NEMAJU.A zamislite imate mnoštvo tzv apostola a sile nigde.Čitamo u Mateju 7. 21 da veliki darovi po Duhu kao isterivanje neč.duhova koji je dokaz Božjeg dara jer Isus reče da satana satanu ne izgoni tako je to dokaz Božjeg dara a ipak smejali su se onima što nemaju jezike a oni imali velike darove i trebam li citirati šta im Isus govori a šta onima koji vrše volju Oca i koji stradaju zbog zapovesti Božjih.

Božja reč je mera i svako sebi sudi svojim rečima jer sve što nije po reči odseca se zato uvek tražim da se po meri pokaže šta piše a šta se uči i zamislite beže uvek...zašto?
Zato što je reč Božja svestlost koja otera tamu i ne može ostati.
Zato kažem uvek ću rado razgovarati sa SVAKOM DUŠIM koja citatom pokazuje veru a gatalice i prazne priče bez utemeljenja na citatu su ništa.
nije cilj raspravka već nebo. niko ne sudi već napominje da se ne uči pogrešno i ne oduzme od večnosti i sebi i drugima,potencijalno naravno i zatose sve i razgleda uz veliki oprez. ja ovde ne nalazim baš oprez. samo dosta bahatosti,ili se bar graniči sa bahatošću. kao slon u stAKLARSKOJ RADNJI.
kako razumeti učiteljstvo ovde? petar je rekao nikad nisam kusao a pavle kaže da se sve čisti molitvom.
petar je doista tako i verovao i nesamo on i jakov i drugi. svi u jerusalimu su to tako držali. osim pavla po paganskim crkvama. kada je pavle došao u jerusalim pa savet je primio da je mudro da i sam prin ese dar i da se ostriže. sad ti bi trebao kao učitelj da već središ to sa učenjem,jer ja sam davno rekao da se zakon ne deli i nbaveo ovaj primer. nikad nisi odgoovorio,a sad koristiš to pitanje ovde i meni ga šalješ. to je tvcoj fah ti si tvrdio da je zakon take vrste ukinut a živ samodekaloški deo. doista kako je moguće da pavle ipak prinosi i striže se,kao da zakon u tom kontekstu nije ukinut. a onda pavle govori o zakonu kako govori i normalno da svaki jedan kao i ti morate odmah to suzbiti pričom da je deo zakona ukinnut.- no sad opet kad vam paše pominjete kao neki dokaz da je pavle upravo držao taj deo zakona? pa vi st e učitelji kako to da ne znate?

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-28, 10:43

dakle ,očito da stvar nije tako laka za rešiti. i da doista treba čovek vođstvo Duha da to razmrsi. a tu treba molitve i čekanja rod duha strpljenje,toga baš nema ovde.
kada sam ja molio godinama oko samo dva stiha u posl. korinćanima i kada je to došlo kad je došlo nakon oko 3.meseca posta i kad je Bog to doneo ,kolko je doneo,onda je stvar postala čak nervozna.
dakle žene su otišle na grob ali naravno po suboti. zašto bi neko ginuo za stvar zakonsku kada je to bespotrebno? zato je pavle uzeo o ostrigao se i prineo dar u hram. to nije greh. druga je stvar da kada je to petar zazorno loše demonstrirao u paganskom oruženju da je pavle ustao protiv toga . jer to što je jakov moćda nerazumevanjem još držao samo kao sigurnost,to su eki kao u galatima već propovedali da je za spašenje. a i drugde da je to izazvalo sabor čak. jer kako i piše ako to neko nameće kao spašenje to jedenje i ne jedenje da je pavble to čak nazvao đavolskim naukama,bapskim pričama,gatalicama itd.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-28, 10:50

jednom sam već sugerisao oko darova ali nema odgovora,osim ponovnog tumačenja uz jedinu garanciju da neko ima dar učenja i kvit.to nije garancija. dakle,postoje ovde se kaže tri vrste jezika. ja sam to testirao rečju ali nema odgovora rekoh samo ponavljanje iste tvrdnje.
ako je razumljivi jezik na dan duhova navodno taj jedan jezik za propovedanje,i ako sam tražio dokaz da je to bilo propovedanje u 2.gl.dela apostola i nigde toga dokaza. pitanje koje i sad postavljam,ako je to jedan jezik koja je grupa jezika druga treća,bila kod kornilija? petar tvrdi jakovu i bvraći da je to isti taj jezik kao u njih u početku,na dan duhova. nop tu je bio nerazumljivi jezik. koji je jezik bio kod jovnovih učenika,kod apostola pavla,koji za sebe tvrdi da je bio nerazumljivi jezik? a reč je o krštenju Duhom svaki put? po tebi laviću to je drugi jezik ,a treći jezik je navodno onaj koji ima tumačenje. ali tumačenje nije treći jezik već poseban dar"! no to se ne primećuje da je čak tu jedan lapsus u pitanju!
dar tumačenja jezika ide na govornom jeziku kao proroštvo što i jeste tako da je dar tumačenja poseban dara ne treća vrsta jezika. jer i nije tuđi jezik već upravo razumljivi razagajući smisao.
jasno je da je reč o samo jednom daru duha sa pedesetnice. drugih varijacija NEMA. jezik u crkvi ima svoja dva poziva. ako ima dar tumačenja onda on ide ako nema koristi ga čovek sam za sebe. jer Bog zna što taj govori. nema ni druge ni treće klase jezika dakle.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-28, 11:08

o službama???
pavle je postavljao po crkvama ljude učitelje ,starešine tako stoji. vidimo da je u crkvi bila molitva i polaganje ruku za to i post uz to. oko biraanja đakona suštinski vladao je princip da se između nekolicine izabranih kako su apostoli učili,svi budu dokazno ispunjeni već Duhom. i ako bi rekli pa đakon je tek,iskano je za službu, da se navrši mera >Pisma da je pomazanje tu. u slućaju biranja apsotola izabrani su naravno dvojica i bačena je po molitvi kocka da Bog pokaže na jednoga. uslov za kandidate je da taki budu od vremena delovanja Isusovog do kraja dok nije uznet. kandidat koji nije bio u tom intervalu svedok da se ne uzima za biranje.
naravno da je crkva znala šta čini. sve je bilo u molitvi i strahu Gospodnjem. često je i Duh Boćji davao proroštva da se neko odvoji za određenu službu kao pavle i sila i varnava i drugi. jedan filip šakon i stefan jedan šakon postajui snažni svedoci sledećeg časa za delo Božje.
Bog ima meru i sveti treba da znaju tu meru.učitelj ne moćže da dobija otkrivenje,onda je on apsotol i trebao bi imati to svedočenje. ako pak tvrdi da je učitelj onda on treba da uči po već dobijenom otkrivenju onih koji dobijaju od Reči a ne da ispadne da učitelj dobija otkrivenje .onda takav ne poztnaje službu koja mu je zadata. on je ili apostol ili proročki dar ima.onaj ko ima dar proročki on treba da proriče ostali da razgledaju,a ne da on uči da bude učitelj ili apostol itd.
to je mera da sotona ne bi pravio haos u učenju.svako tzreba da zna koje mu je mesto u telu.to je jako klimava stvar danas i to se vidi da ima na hiljade učenja.
službe jesu blagosloveni pozivi ,ali to nije dar svetoga Duha. darovi duha su jasno nabrojani i deli ih već prisutni sveti duh krštenjem u crkvi. apostol i bilo koji službenik već mora imati pomazanje pre nego bi mogao biti nu službi. prvo ide pomazanje,pa darovi Duha potom idu službe. niko ne može krenuti u službu pre pomazanja. klasičan primer prevare je jerovoam. bez pomazanja on je uzeo k srcdu da služi-apstol ili učitelj koji nuzme k sebi da služi bez znaka pomazanja na sebi je u poziciji jerovoama. danas na žalost ima PUNO JEROVOAMA KOJI ODVLAČE NAROD BOŽJI OD TELA I REČI.
BUDUĆI DA JE TO PRAVILO bOžJE NORMALNO DA sotona želi nupravo doneti tu prevaru i uvesti lažna učenja. kako da to uspe ako najpre ne odbaci pravilo Božje- pa onda to je i u nikeji postalo pravilo,pomazanje napolje,a onda je saldo jasan bio dalje. otpad.
da li je neko imao takozvane spise otaca u rukama iz tog doba naročito avgustina kao vrha učenja toga doba. iz njegovih učenja moćže se videti da je on priznavao da je krštenje duhom aposlutno dar jezika,ali se upravo otpala crkva snažno borila protiv toga rečima da to više nije potrebno crkv i jer je navodno jevanđelje kanonisano ispisano. onis nu vrlo precizni oko jezika sigurno znaju da je to znak kršptenbja Duhom ali samo to odbacuju. danas je lukavstvo još opasnije,jedni isto,odbacuju,drugi koji nemaju ni jedan dokaz ni jedan dar tvrde da postoje mnogi darovi kao dokaz krštenja a treći opet da je duh sveti naravno potreban ali da je dokaz toga učenje crkve. tako da imamo tolko crkvi i učenja i automatski tolko i duhova samo što oni nisu sveti duh naravno.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-28, 22:35

ispravka ::jednom sam već sugerisao oko darova ali nema odgovora,osim ponovnog tumačenja uz jedinu garanciju da neko ima dar učenja i kvit.to nije garancija. dakle,postoje ovde se kaže tri vrste jezika. ja sam to testirao rečju ali nema odgovora rekoh samo ponavljanje iste tvrdnje.
   ako je razumljivi jezik na dan duhova navodno taj jedan jezik za propovedanje,i ako sam tražio dokaz da je to bilo propovedanje u 2.gl.dela apostola i nigde toga dokaza. pitanje koje i sad postavljam,ako je to jedan jezik koja je grupa jezika druga treća,bila kod kornilija? petar tvrdi jakovu i bvraći da je to isti taj jezik kao u njih u početku,na dan duhova. nop tu je bio nerazumljivi jezik. koji je jezik bio kod jovnovih učenika,kod apostola pavla,koji za sebe tvrdi da je bio nerazumljivi jezik? a reč je o krštenju Duhom svaki put? po tebi laviću to je drugi jezik ,a treći jezik je navodno onaj koji ima tumačenje. ali tumačenje nije treći jezik već poseban dar"! no to se ne primećuje da je čak tu jedan lapsus u pitanju!
   dar tumačenja jezika ide na govornom jeziku kao proroštvo što i jeste tako da je dar tumačenja poseban dara ne treća vrsta jezika. jer i nije tuđi jezik već upravo razumljivi razagajući smisao.
  jasno je da je reč o samo jednom daru duha sa pedesetnice. drugih varijacija NEMA. jezik u crkvi ima svoja dva poziva. ako ima dar tumačenja onda on ide ako nema koristi ga čovek sam za sebe. jer Bog zna što taj govori. nema ni druge ni treće klase jezika dakle.

Gornji postovi koje si napisao govore o zakonu a imamo temu o zakonu zato tamo to pitaj a ovde ćemo o darovima kao što tema glasi.

ako je razumljivi jezik na dan duhova navodno taj jedan jezik za propovedanje,i ako sam tražio dokaz da je to bilo propovedanje u 2.gl.dela apostola i nigde toga dokaza.

Dela 2
2:4 I napuniše se svi Duha Svetog, i stadoše govoriti drugim jezicima, kao što im Duh davaše te govorahu.
2:5 A u Jerusalimu stajahu Jevreji ljudi pobožni iz svakog naroda koji je pod nebom.
2:6 A kad postade ovaj glas, skupi se narod, i smete se: jer svaki od njih slušaše gde oni govore njegovim jezikom.
2:7 I divljahu se i čuđahu se govoreći jedan drugom: Nisu li ovo sve Galilejci što govore?
2:8 Pa kako mi čujemo svaki svoj jezik u kome smo se rodili?
2:9 Parćani, i Miđani, i Elamljani, i koji smo iz Mesopotamije, i iz Judeje i Kapadokije, i iz Ponta i Azije,
2:10 I iz Frigije i Pamfilije, iz Misira i krajeva livijskih kod Kirine, i putnici iz Rima, i Judejci i došljaci,
2:11 Krićani i Arapi, čujemo gde oni govore našim jezicima
veličine Božje.

pitanje koje i sad postavljam,ako je to jedan jezik koja je grupa jezika druga treća,bila kod kornilija? petar tvrdi jakovu i bvraći da je to isti taj jezik kao u njih u početku,na dan duhova. nop tu je bio nerazumljivi jezik.

Piše govorahu u jezicima bez naznake da li je bio razumljiv ili nije.A pošto se poziva na vreme kad su oni primili onda čujemo iz opisa kako su SVI oni Jevreji u rasejanju čuli na jeziku u kom su SE RODILI znači na teritoriji gde se taj jezik tako govorio preko 20 vrsta jezika. Zamisli sad odeš negde na sabor i počnu da propovedaju i čuješ njih gomilu kako svaki drugim jezikom propoveda jedan Mađarski drugi ,Albanski, treći Bugarski, Rumunski,Italijanski......šta bi rekao čovek? Ovi kao da su se napili sve zvoni od raznih jezika i svako može na svom jeziku u kom se RODIO ko se rodio u Egiptu na Egipatskom čuje.

koji je jezik bio kod jovnovih učenika,kod apostola pavla,koji za sebe tvrdi da je bio nerazumljivi jezik?

To možeš čuti gde Pavle kaže kako taj jezik služi za molitvu i da treba tumač jer je taj ne razumljiv to je druga vrsta od one ali Pavle je govorio i više razumljivih jezika bio je obrazovan.

dar tumačenja jezika ide na govornom jeziku kao proroštvo što i jeste tako da je dar tumačenja poseban dara ne treća vrsta jezika

A ko tro osporava?
Ja govorim o TRI vrste jezika koje služe za tri svrhe i ne ubacujem DAR TUMAČENJA U JEZIK otkud ti to?
Ponoviću jer nećeš da zapišeš da ti je pred očima i odmah zaboraviš:
1 JEZIK KOJI SLUŽI ZA PROPOVREDANJE i imaš ga gore u Delima 2 iznad.
2.JEZIK KOJI SE GOVORI JAVNO U CRKVI I TREBA TUMAČENJE.
3. JEZIK (GLASOLALIJE) KOJI NE TREBA TUMAČA JER SLUŽI ZA MOLITVU I NE GOVORI LJUDIMA KAO ONA DVA VEĆ BOGU.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-28, 23:05

Počeo si dobro o SLUŽBAMA ali samo par redova i odmah beži u pogrešno....dokle?
Možeš ti brate nejesti deset godina ako ne veruješ reči već više ljudskoj mudrosti-tipovima jer ti nisu dobio iz Biblije već od ljudi u Bibliji imaš par pokazatelja kao naveštavanja a ne primcipa za tumačenje. Ništa post ne vredi bez poslušnosti-vere u reč.

A ko je rekao da učitelj treba da dobija otkrivenja?
Apostoli su već dali otkrivenja i učitelji samo to PRIMLJENO govore u značenju a ne nešto novo da uče. Oni potvrđuju proroštva i apostole ali samo BOŽJE.
Dalje nisam čitao jer čim krene pogrešno ostavljam jer onda redovno ie u osudu i prozivku i na video klipovima i na pisanju a mene to ne zanima već citati iz Biblije koji ti UVEK fale jer tvoja glava bolje zna od proroka i apostola i nećeš citate davati jer se odmah može otkriti ako nešto škripi zar ne?

Da si korektniji brzo bi se pokazalo sve ovako izbegavaš odgovore Biblijom date već samo pijace radiš na livadi a to je sve šuplje i prazno. Daj citat za svaku tvrdnju pa onda imamo o čemu ovako da priče analiziram nije mi stalo.

Govoriš o službama i darovima pa kako ćeš poznati ko je učitelj i kako ćeš ponati ko je jevanđelista i kako ko ima dar VERE?Možeš li bar na to odgovoriti?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-28, 23:14

lavić ::Ne jedim se ja ništa već samo po reči apostolskoj sklušam šta govori apostol a šta ljudi danas. Ponovo kažem da mi je jasno da Duh Sveti daje dar koji kome hoće a pošto Pavle i jezik svrstava u DAROVE onda potom kaže da nemaju svi isti DAR već RAZLIČIT to mi je čudno jer Pavle tvrdi jezik je DAR ti kažeš NE, jezik je ZNAK krštenja.

Ja ti onda pokažem da su SVI darovi ZNAK i ništa nisi odgovorio.
Pavle navodi i pita da li su svi apostoli i ja pitam jesu li svi apostoli i ako kažeš NISU onda smo sa pavlom u skladu ali idemo dalje na proveru.
Pavle pita dar za darom redom po veličini i službama i dolazi na kraju da li svi tumače jezike pitam i ja da li svi tumače jezike ako si dosad na sve odgovorio kao i Pavle sa NE onda smo saglasni i međuse i sa Pavlom i sad Pavle na kraju kaže NE GOVORI SVI NI JEZIKE i ja kažem NE a šta ti sad kažeš?

Ako kažeš da moraju svi govoriti u jrzicima tvrdiš da je Pavle pogrešio jer je jezik DAROM nazvao i rekao da ne govore svi jezike i rekao da su darovi RAZLIČITI a jezik je kako Pavle kaže DAR. Da li si ti ili Pavle u pravu čuću iz tvog odgovora.

ja se slažem sa tvojim pitanjima,godinama ja sam stajao u takim pitanjima. i godinama sam stajao u pitanju oko 14.gl. 22 stiha. ništa tu nije bilo tako glatko. pavle kao da kaže jedno u 12.gl.a u 14 drugo. to je potpuno realna slika ako čovek gleda realno i moće samo reći da,to je čudno,što stoji u tome svemu?
ako čitam 12 gl. kako piše tako je. ako pak čitam 14 gl. 22 stih nije nikako tako. i onda ostaje molitva i čekanje,jer odgovor mora da postoji.jednostavno mora. tako se i zbilo. sva tajna je u pavlovom naglasku da on želi da stvar donese oko darova u crkvi.oko službi oko reda. akos e stvar akcentuje na dokaz tu da je to reč o krštenju Duhom dolazi opet na 22. stih i sve pada u vodu. ako pak obrati pažnju da je sve vreme reč ne o krštenju Duhom već o službama pri crkvi i upotrebnosti darova sve biva jasno ili bar jasnije u kom pravcu iskati odgovor dalje.
tako dolazi promisao oko 22.stiha. tek tada nema kontradiktornosti kod pavla. čas je jezik znak nevernicima a čas opet vernicima . a prooštvo čas znak verujućima a potom odmah pavle kaže znak neverujućima.
isaija 28 i joilo 2. su uzeti u pavlovom citatu nema sumnje. jer kad god se ide ka krštenju Duhom mora se računati na petrov govor i jasno pozivanje na proroštvo joila. zato što je petar rekao ukazao na suštinu,ovo što čujete(čuli su nemaq dvojbe jezike) dakle to što su oni mogli da čuju upravo jeste(jezici jesu) prorok joilo,tj. to je proricao joilo već da ima doći,izliću na svako telo od svojega duha i.... idu darovi od tog iuzlivenog Duha za crkvenu nadgradnju/joilo nabraja. /
dakle proroštvo je tu u službi verujućih da prime ono na što je petar ukazao,na jezike,a da je to proricao joilo.
takođe isaija proriče u 28 gl. da su jezici znak nevernima,jer neće verovati,što neće poverovati,pa na svedočanstvo petrovo i na ono što su čuli,jezike koji su govoreni,a o kojima je proricao joilo takođe. tako jezici su jednima nevernima znak da neće verovatim a drugima njih 3000 duša koji nsu verovali da je to joilo 2. je znak da prime krštenje Duhom i vodom da to jeste to,a ne pijanstvo. to je pavle rekao na čas u 21 i 22,satihu kor.prve 14. da bi potom nastavio suštinsku nauku upotrebe darova i službi pri crkvi. te je zaključio na čas reklo bi se kontradiktorno,da su jezici znak VERUJUĆIMA,A PŠROROŠTVO NEVERNIMA.jer jezik bez dara tumačenja pri službi nema vsrhu i služi samo onom ko ga verom već poseduje,a proroštvo pri službi je znak neverniku da poveruje da je Bog sa njima jer mu je proročkim darom srce raskazano. kada poveruje da je Bog tu,onda će i sam doći u pokajanje,primiče krštenje vodom i Duhom itd. ovako da čuje jezike bez tumačenja reće da su ludi. tako su jezici skoro beskoristan ud pri službi i najmanji u udovima ali Bog ga s razlogom stavlja u najveću čast zbog krštenja Duhom i proročkog slova u joilu.
ovo mi je donešeno tek pre moćda mesec ili dva dana nazad nakon nekoliko godina molitvi. naravno ovo je za razgledanje.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-28, 23:19

Vidiš kad pitam ima li nešto nejasno da pitaš ćutiš a kad tražim odgovor onda nedoumica....zašto?
Ako smo neka braća šta je problem reći VIDI BRATE NISAM SIGURAN U VEZI OVOG ŠTA TI MISLIŠ O TOME...onda je to drugo stanje jer smo tad ravnopravni kao braća a ovako se neko drži velikim a to nije dobro tako, no daće Bog slomiće reč mnoge ljudske ideje i onda ćemo moći kao prava braća zajedno isto učiti a dotle je borba reče sa idejom koja se krije.

Mene ovde zanima samo odgovor koji se traži DA LI JE I JEZIK DAR KAKO PAVLE REČE I DA LI SVI MORAJU IMATI ISTI DAR?
A ako imaš problem oko dvojnog opisa postavi ga i rešiće se Božjom pomoći i nemoj gladovati ni telesno ni duhovno.
Bog te blagoslovio.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-29, 09:57

še govorahu u jezicima bez naznake da li je bio razumljiv ili nije.A pošto se poziva na vreme kad su oni primili onda čujemo iz opisa kako su SVI "oni Jevreji u rasejanju čuli na jeziku u kom su SE RODILI znači na teritoriji gde se taj jezik tako govorio preko 20 vrsta jezika. Zamisli sad odeš negde na sabor i počnu da propovedaju i čuješ njih gomilu kako svaki drugim jezikom propoveda jedan Mađarski drugi ,Albanski, treći Bugarski, Rumunski,Italijanski......šta bi rekao čovek? Ovi kao da su se napili sve zvoni od raznih jezika i svako može na svom jeziku u kom se RODIO ko se rodio u Egiptu na Egipatskom čuje."
niko ne spori da li su oni razumeli već da li je to bilo propovedanje? ako je bilo propovedanje onda zašto je petar propovedao dalje i na kom jeziku je propovedao? očito na jevrejskom. i svi su razumeli jer su bili jevreji iz dijaspore rasejanja,ne pagani,jer pagani nisu smneli ni prići hramu a kamoli imati tolku masu u inicijativi da slave jevrejski praznik!
ako bi kod kornilija bio razumljivi jezik onda su oni svi do jednog primanjem duha govorili jedan jezik,samo jedan,mjer petar je razumeo kao prost ribar samo jedan galilejski! očito da je bio nerazumljivi jezik. i da je pavle u efezu čuo nerazumljiv jezik od njih 12. i da je lično pavle govorio nerazumljiv jezik,jezike,jer ti si začudo uračunao pavlov grčki koji je on naučen bio da je to dar jezika od Duha svetoga! nadam se da se šališ oko ovoga.
vidiš brate kako stoje stvari sa učenjem ovde kod tebe. ti kažeš recimo piše,e da li svi govore jezike? ali piše i 21 22 .stih kontra od svega toga. koliko onda ima razuma u tvojem kazivanju. kao i svi drugi koje sam sreo moje iskreno u bogobojazno stanje da ne budem jedan laodikejac koji sve znba sve vidi,jer takav tek ništa potencijalno ne zna i ne vidi,a ti eto,odmah skočiš vidiš da ne znaš. pa onda postavlja se pitanje po tebi da li je petar bio apstol pošto je on isto pokazao da ne zna sve oko poslanica pavlovioh osim da je skrenuo pažnju da mnogi olako ulaze u to. možda je potom sreo se sa pavlom pa pitao ali poslanica oko toga nije došla. kaO ŠTO SAM TI KAZAO,KOD MENE JE UVEK I KAD JE NAJSIGURNIJE UVEK 99 MPOSTO,JA JEDAN POSTO OSTAVLJAM OTVORENOSAT SEBE ZA gOSPODA.TI SAD OSTAVI SVE STO POSTO ZA SEBE. TO JE TVOJ IZBOR.
ŠTO JA DA KAŽEM kad čujem taku izjavu d aje jedan od jezika i maternji u opticaju? ili kada čujem priču o tri vrste jezika. onaj koji je nerazumljiv je jezik koji je za ličnu upotrebu a ujedno kad ima tumač isti jezik je za crkvenu upotrebu kao proroštvo. samo jedan momenat sa jezičcima je bio razumljiv. i to ne čini dve vrste jezika. isti raZUMLJIVI KASNIJE NERAZUMLJIV KOD PAVLA ,JOVANOVIH UČENIKa kornilija JE BIO DOKAZ DA JE NEKO PRIMIO DAR SVETOGA DUHA. PRIMIO JE SVETOGA DUHA NE KAŽE PETAR ČAK PRIMIĆETE DAROVE VEĆ DAR-SVETOGA DUHA.
TAKO DA tvoja tvrdnja je očito manjkava do kraja. bez ikakog dokaza na kojis euporno pozivaš, čista pretpostavka bez jednoG DOKAZA DA PIŠE,JER ZNAŠ DA NE PIŠE.
PRAKSA JE JASNO UKAZALA NA JOIULA I NA PETROV GOVOR. TO NIKAD NIJE BILO NEŠTO DRUGO. I TO TREBA OZBILJNO RESPEKTOVATI PR ENEWGO SE PRIĐE PA<VLOVOM GOVORU O REDU U CRKV I. SVE DOK PAVLOVE POSLANICE BUDEŠ KORISTIO ZA DOKAZ KRŠTENJA SVETIM DUHOM MISLIM DA ĆEŠ BITI DALEKO OD ISTINE.AKO TO ČINIŠ TO NE MOĆE IĆI DALJE DO LI DO 21 22.STIHA 14 GL. I ONDA SVE PADA U VODU. TI KAŽEĐ PAVLE JE REKAO,E DALI SVI GOVORE JEZIKE,ALI JE ISTO TAKO REKAO ŠTO JE REKAO U 22.STIHU I SAD ŠTO SA TIME? REĆI JEDNO A NE RAZUMETI UKLOPITI DRUGO JE PROMAŠKA. JA SAM ZATO REKAO DA NISAM RAZUMEO A NE DA SAM PREPAMETAN PA SVE RAZUMEM. ZA TO JE POTREBNO RAZGLEDANJE d UHOM. AKO JE PROBLEM DUH SVETI A MI MISLIMO VIŠE NEGO ŠTO IMAMO ONDA SMO TEK U NEVOJI,ONDA SAAMO NEŠTO NATUCAMO.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-29, 10:06

lavić ::   lavić ::Ne jedim se ja ništa već samo po reči apostolskoj sklušam šta govori apostol a šta ljudi danas. Ponovo kažem da mi je jasno da Duh Sveti daje dar koji kome hoće a pošto Pavle i jezik svrstava u DAROVE onda potom kaže da nemaju svi isti DAR već RAZLIČIT to mi je čudno jer Pavle tvrdi jezik je DAR ti kažeš NE, jezik je ZNAK krštenja.

Pavle navodi i pita da li su svi apostoli i ja pitam jesu li svi apostoli i ako kažeš NISU onda smo sa pavlom u skladu ali idemo dalje na proveru.
   Pavle pita dar za darom redom po veličini i službama i dolazi na kraju da li svi tumače jezike pitam i ja da li svi tumače jezike ako si dosad na sve odgovorio kao i Pavle sa NE onda smo saglasni i međuse i sa Pavlom i sad Pavle na kraju kaže NE GOVORI SVI NI JEZIKE i ja kažem NE a šta ti sad kažeš?

Ako kažeš da moraju svi govoriti u jrzicima tvrdiš da je Pavle pogrešio jer je jezik DAROM nazvao i rekao da ne govore svi jezike i rekao da su darovi RAZLIČITI a jezik je kako Pavle kaže DAR. Da li si ti ili Pavle u pravu čuću iz tvog odgovora.

ja se slažem sa tvojim pitanjima,godinama ja sam stajao u takim pitanjima. i godinama sam stajao u pitanju oko 14.gl. 22 stiha. ništa tu nije bilo tako glatko. pavle kao da kaže jedno u 12.gl.a u 14 drugo. to je potpuno realna slika ako čovek gleda realno i moće samo reći da,to je čudno,što stoji u tome svemu?
ako čitam 12 gl. kako piše tako je. ako pak čitam 14 gl. 22 stih nije nikako tako. i onda ostaje molitva i čekanje,jer odgovor mora da postoji.jednostavno mora. tako se i zbilo. sva tajna je u pavlovom naglasku da on želi da stvar donese oko darova u crkvi.oko službi oko reda. akos e stvar akcentuje na dokaz tu da je to reč o krštenju Duhom dolazi opet na 22. stih i sve pada u vodu. ako pak obrati pažnju da je sve vreme reč ne o krštenju Duhom već o službama pri crkvi i upotrebnosti darova sve biva jasno ili bar jasnije u kom pravcu iskati odgovor dalje.
tako dolazi promisao oko 22.stiha. tek tada nema kontradiktornosti kod pavla. čas je jezik znak nevernicima a čas opet vernicima . a prooštvo čas znak verujućima a potom odmah pavle kaže znak neverujućima.
isaija 28 i joilo 2. su uzeti u pavlovom citatu nema sumnje. jer kad god se ide ka krštenju Duhom mora se računati na petrov govor i jasno pozivanje na proroštvo joila. zato što je petar rekao ukazao na suštinu,ovo što čujete(čuli su nemaq dvojbe jezike) dakle to što su oni mogli da čuju upravo jeste(jezici jesu) prorok joilo,tj. to je proricao joilo već da ima doći,izliću na svako telo od svojega duha i.... idu darovi od tog iuzlivenog Duha za crkvenu nadgradnju/joilo nabraja. /
dakle proroštvo je tu u službi verujućih da prime ono na što je petar ukazao,na jezike,a da je to proricao joilo.
takođe isaija proriče u 28 gl. da su jezici znak nevernima,jer neće verovati,što neće poverovati,pa na svedočanstvo petrovo i na ono što su čuli,jezike koji su govoreni,a o kojima je proricao joilo takođe. tako jezici su jednima nevernima znak da neće verovatim a drugima njih 3000 duša koji nsu verovali da je to joilo 2. je znak da prime krštenje Duhom i vodom da to jeste to,a ne pijanstvo. to je pavle rekao na čas u 21 i 22,satihu kor.prve 14. da bi potom nastavio suštinsku nauku upotrebe darova i službi pri crkvi. te je zaključio na čas reklo bi se kontradiktorno,da su jezici znak VERUJUĆIMA,A PŠROROŠTVO NEVERNIMA.jer jezik bez dara tumačenja pri službi nema vsrhu i služi samo onom ko ga verom već poseduje,a proroštvo pri službi je znak neverniku da poveruje da je Bog sa njima jer mu je proročkim darom srce raskazano. kada poveruje da je Bog tu,onda će i sam doći u pokajanje,primiče krštenje vodom i Duhom itd. ovako da čuje jezike bez tumačenja reće da su ludi. tako su jezici skoro beskoristan ud pri službi i najmanji u udovima ali Bog ga s razlogom stavlja u najveću čast zbog krštenja Duhom i proročkog slova u joilu.
ovo mi je donešeno tek pre moćda mesec ili dva dana nazad nakon nekoliko godina molitvi. naravno ovo je za razgledanje.
VIDIŠ SVI MI SLUŠAMO ŠTO SU REKLI APOSTOLI I SAD KO SLUŠA A KOL NE? ZAŠTO BI TI TO REKAO ZA SEBE A JA NE BI REKAO ZA SEBE. OČITO DA TO NIJE DOVOLJNO. ili smo mi starci stari već oko 2000 god. pa smo se družilis apavlom petrom jovanom pa sve znamo kao iz rukava?
kad slušam tebe ispada da si ti više dobio od apostola.oni jedno ti drugo. ti misliš da to nije tako ali ja vidim tako.
pavle nas zato i uči da budemo mudri da ne sagrešimo Bogu. ne bih rekao da danas vlada mudrost. ja ne vidim ni gram opreza ,samo sto posto tumačenje kao da ste usta apostola. ja kad tako srećem ljude ja imam duboku sumnju. naročito hvatanje za jedan stih. to je već jasni znak da čovek čak ne zna osnovno pravilo Biblije. kako da nauči druge a sebe ne uči?
učitelj treba da ima doista učenje onoga što je kazano jasno i glasno. dalje nije njegov fah. ja ovde vidim da učitelj raspravlja oko svih mogućih stvari ,petar kaže da su pavlove posolanice teške,sad posle 2000 god. iza njih dođeš ti kaožeš učitelj si i ti perfektno znaš što je pavle učio,bez greške,bez truna opreza! to je takav apsurd kakav se opisati ne može.to može čovek koji ne mari puno za svoju dušu kamoli za tuđu. učitelj koji nema potporu niti jednog čoveka u crkvi? dobro to rećeš nije mera,taČNO. SVA CRKVA MOŽE DA BUDE U EFEU ,PA LOGIČNO DA NEĆEMO IĆI U TOSLEPOI. ALI ONDA bOG SE OBAVCEZUJE DA TI NEĆEŠ BITI SA DAROM UČITELJA,VEĆ ĆE BOG PRVO DA TI DADE DAR APOSTOLSKI PA ĆE TI DATI REČ ,JER JE TO PRVO.,POTOM ĆE DOĆI UČITLJSKA SLUŽBA,NE MOGU KONJI ISPRED KOLA. I TAKO ĆE BOG PONOVOM IMATI SVOJU CRKVU NA NOGAMA NBARAVNO. ALI OVAKO JA NE POZNAJEM OVAKO BOĆJU MERU-. SAM ČOVEK NASTUPA I ON NEMA DAR PROROŠTVA ZA OČEKIVCATI ILID AR APOSTOLSTVA NEGO DAR UČITELJSKI. TO JE OD NATRAŠKE. TAKO VEĆ NA POČETKU SUMNJA JE JASNA. razmisli malo o ovome. nećeš ti nauditi meni ili ne znam kome,prvo sebi,svojoj duši ako tako nastaviš bez nekog pokrićča ići u reč kroz navodnu službu učitelja.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-29, 11:49

Brate samo da te podsetim da su to gore tvoji postovi i sam sebe si komentarisao ne moraš sebe komentarisati jer meni je samo važno da odgovoriš na jedno prosto pitanje koje ti sad treći put ponavljam i ti nikako da odgovoriš jer te pijaca odvlači.
Evo ga treći put isto pitanje:

lavić :: lavić ::Ne jedim se ja ništa već samo po reči apostolskoj sklušam šta govori apostol a šta ljudi danas. Ponovo kažem da mi je jasno da Duh Sveti daje dar koji kome hoće a pošto Pavle i jezik svrstava u DAROVE onda potom kaže da nemaju svi isti DAR već RAZLIČIT to mi je čudno jer Pavle tvrdi jezik je DAR ti kažeš NE, jezik je ZNAK krštenja.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-29, 12:18

I TO TREBA OZBILJNO RESPEKTOVATI PR ENEWGO SE PRIĐE PA<VLOVOM GOVORU O REDU U CRKV I. SVE DOK PAVLOVE POSLANICE BUDEŠ KORISTIO ZA DOKAZ KRŠTENJA SVETIM DUHOM MISLIM DA ĆEŠ BITI DALEKO OD ISTINE.AKO TO ČINIŠ TO NE MOĆE IĆI DALJE DO LI DO 21 22.STIHA 14 GL. I ONDA SVE PADA U VODU. TI KAŽEĐ PAVLE JE REKAO,E DALI SVI GOVORE JEZIKE,ALI JE ISTO TAKO REKAO ŠTO JE REKAO U 22.STIHU I SAD ŠTO SA TIME? REĆI JEDNO A NE RAZUMETI UKLOPITI DRUGO JE PROMAŠKA. JA SAM ZATO REKAO DA NISAM RAZUMEO A NE DA SAM PREPAMETAN PA SVE RAZUMEM.

Vidiš gde je problem, nikad ne odgovarar niti pitaš već samo želiš osuđivati jer si sam sebe za meru uzeo ako nisi siguran kao što kažeš PITAJ a ako jesi onda nemoj bežati od odgovora ti ni tamo ni vamo na jednoj strani sudiš svima a ovamo kad treba Biblijom proveriti tvoje tvrdnje onda se pokušavaš iza Duha sakriti.Mene interesuje to što ti učiš jer je to TVOJE pa brani to što uvek govoriš jer sam spreman Biblijom ti pokazati da SVE što učiš je neistinito osim krštenja u Isusovo ime i ti bežiš od pitanja već pokušavaš kriti se dokle?

Stani na reč pa ako si u pravu ja ću priznati svoju grešku nikakav problem nije jer mi je stalo do istine ma ko je god učio ali tebi nije stalo jer uvek bežiš od odgovora i citata a zašto bežiš, zato što ne želiš da se otkrije neistina koju učiš jer sebi laskaš jer da zaista misliš da neznaš sve nebi preko 300 pijaca na livadi uradio u sudio svima tamo nikad nisi rekao da neznaš ni ovde nećeš jer ne voliš istinu i nije ti draga a to je teško stanje, eno ti Piramida ima isti sindrom kao i ti samo on tera jedno a ti drugo potpuno isto i nikom od vas ne pada na pamet da se pomeri jer imate svoje istine.

Ali opet je sa njim lakše razgovarati jer čovek bar daje stihove jer iskreno veruje i akouvidi grešku on prizna i ispravi odmah za razliku od tebe ti ne možeš podneti da ti propadnu 300 video klipova i da se pokaže neistina. Zoki se nikad jezikom nije hvalio kao ti što radiš
ako se hvališ onda ostani u reči da judi vide blagodat jezika pa će i oni moliti videći da taj dar pomaže vernima a ne bežati od odgovora i Biblije.

Da imaš nekog pored sebe na pijaci da te uvek pita za svaku tvrdnju ni jedna priča nebi prošla ali tako ti pijačariš a nema ko da ti kaže da je neistina i zato ti odgovara.Pozovi me rado ću doći i uvek Biblijom pokazati da SVE što si pijačario nije tako to je svakom iskrenom verniku veliki podstreh da zaista ispita se kako nebi ostao u greški.
Ti ni na forumu gde te niko nezna nećeš da ni pokušaš proveru e to je stanje koje si dobro opisao gore sebe si opisao najbolje moguće i lako je prepoznati.Mislio sam da si otvoreniji i iskreniji sve dok nije došlo do provere onog što učiš niti sam znao da si postavio toliko spoticanja na netu ljudima juče videh šta si sve pijačario a kažeš kako se boliš Boga a sudiš i otpadnicima zoveš sve pa i mene koji je kršten u Isusovo ime i koji brani reč svetu, koji poštuje zakon jer je to Božja reč i kad te upitah o zakonu na Kršćanskom nisi odgovorio već je ukinuto i ispunjeno a ovamo ženama namećeš zakon a ispunjen je...koji je to apsurd zar ne možeš baš ništa videti već samo srljaš...Isiju ti postavih ti prekorači i svakog proroka prekoračiš i teraš svoje a ovamo kažeš skroman i bogobojažljiv NIJE TAČNO, pogledaj one video koje si uradio da li tako govori i uči Bogobojazan?

Ako ti je stalo da čuješ istinu PITAJ i reći će ti se kao i za jezike i citatom ti pokazah ali tebi nije stalo do toga već do sakrivanja ma ko i ma šta da ti pokaže biblijom ništa to tebi ne znači i nije te briga a ubacuješ se u sve iako ništa od toga neznaš na žalost.Ali nije strašno ako neznaš već što nećeš ni da saznaš jer si se napunio svojom mudrošću i Božja reč ne može unutra osim kao paravan za guranje ljudskog iza nje.

Ako ono om jezicima nije tako ti uzmi citate iz Biblije i postavi kojima ćeš dokazati da nije a pijaca prolazi samo kod nepismenih baka ovde ne. Da li treba još da ti uvećam slova iz Biblije da ih uočiš reci uvećaću kako bi video šta piše.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-29, 12:27

1 JEZIK KOJI SLUŽI ZA PROPOVREDANJE i imaš ga gore u Delima 2 iznad.
2.JEZIK KOJI SE GOVORI JAVNO U CRKVI I TREBA TUMAČENJE.
3. JEZIK (GLASOLALIJE) KOJI NE TREBA TUMAČA JER SLUŽI ZA MOLITVU I NE GOVORI LJUDIMA KAO ONA DVA VEĆ BOGU.

Ako ovo nije tako uzmi Bibliju i citiraj reči koje negiraju ovo ovde i iznad što ti postavih u celosti kao dokaz da su u Delima svi oni čuli i RAZUMELI svako u svom jeziku gde JE ROĐEN.

Drugi se u crkvi govori i treba tumača a treći može govoriti Bogu a ne ljudima i tu ne treba tumaš trebam li ti ponovo citate dati za ove tvrdnje?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-29, 12:35

Dužan si odgovor ovde jer nećeš ponovo valjda pobeći da kažeš DA ili NE jer Bogobojažljivi ne osuđuju zato hrabro odgovori ovde.

Evo ti potvrda ponovo za Dela 2 da su propovedali i nije im trebao tumač:

Dela 2
2:4 I napuniše se svi Duha Svetog, i stadoše govoriti drugim jezicima, kao što im Duh davaše te govorahu.
2:5 A u Jerusalimu stajahu Jevreji ljudi pobožni iz svakog naroda koji je pod nebom.
2:6 A kad postade ovaj glas, skupi se narod, i smete se: jer svaki od njih slušaše gde oni govore njegovim jezikom.
2:7 I divljahu se i čuđahu se govoreći jedan drugom: Nisu li ovo sve Galilejci što govore?
2:9 Parćani, i Miđani, i Elamljani, i koji smo iz Mesopotamije, i iz Judeje i Kapadokije, i iz Ponta i Azije,
2:10 I iz Frigije i Pamfilije, iz Misira i krajeva livijskih kod Kirine, i putnici iz Rima, i Judejci i došljaci,
2:11 Krićani i Arapi, čujemo gde oni govore našim jezicima veličine Božje.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-29, 19:08

lavić ::

Dužan si odgovor ovde jer nećeš ponovo valjda pobeći da kažeš DA ili NE jer Bogobojažljivi ne osuđuju zato hrabro odgovori ovde.

Evo ti potvrda ponovo za Dela 2 da su propovedali i nije im trebao tumač:

Dela 2
2:11 Krićani i Arapi, čujemo gde oni govore našim jezicima veličine Božje.
šta su govorili jezike veličine Boćje. Božje veličine,je proročki govor. šta je onda tu propovedano? petar je potom propovedao,na kojem od nepoznatih jezika? kako to da petar im propoveda potom o Hristu? na kom tuđem jeziku? ako su oni pre toga svi propovedali,ja koliko razumem da se duhovi proročki pokoravaju prorocima,i da kad jedan propoveda ne propoveda njih 120 odjednom zar ne? dakle što su oni tu radili govorili su tuđe jezike a svaki je razumeo na svom jeziku samo jednu stvar proslavljanje Boga Božju veličinu. gde je tu propoved?
jedan isti jezik koji je nepoznat o kome pavle kaže je jezik koji kad nema tumača da se ne govori jer taj govori Bogu a kada ima tumaČA ISTI TAJ JEZIK KOJIM SE GOVORI bOGU DRAGI MOJ NADRIUČITELJU,TADA JE PROROŠTVO I JEZIK SA TUMAČEM SAMO .DAKLE ISTI JEZIK NEPOZNATI GOVORI BOGU A KAD IMA tumača uhvati ovo,je isti taj jezik ali sada na službu svetima. dakle kao proroštvo. tako da nepoznati jezik kad ima tumača služi za svrhu a kad nema da se ne govori već da se govori za sebe jer samo Bog razume. lapsus laviću. ne radi se o dva jezika već o jednom. sad još samo da se raskaješ od te priče učiteljske jer je kisela . a i od priče da razumljivi jezik je druga vrsta jezika! kada je razumljiv ne treba tumača po logici. ko će Bogu da zabrani kad i kako da deluje?
dakle pavle za nepoznati jezik kaže da kad ima tumača da ide a kad nema da ne ide. to je onda jedan nepoznati jezik a ne dva.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-29, 21:35

DRAGI MOJ NADRIUČITELJU,

Hvala ti brate.

Moj omiljeni propovrednik i čovek koga godinama veoma uvažavam

Derik Princ

http://www.youtube.com/watch?v=Q8q9wqrqHF8

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-29, 22:06

ja koliko razumem da se duhovi proročki pokoravaju prorocima,i da kad jedan propoveda ne propoveda njih 120 odjednom zar ne?

I napuniše se svi Duha Svetog, i stadoše govoriti drugim jezicima, kao što im Duh davaše te govorahu.

jedan isti jezik koji je nepoznat o kome pavle kaže je jezik koji kad nema tumača da se ne govori jer taj govori Bogu a kada ima tumaČA ISTI TAJ JEZIK KOJIM SE GOVORI bOGU DRAGI MOJ NADRIUČITELJU,TADA JE PROROŠTVO I JEZIK SA TUMAČEM SAMO .DAKLE ISTI JEZIK NEPOZNATI GOVORI BOGU A KAD IMA tumača uhvati ovo,

Da li su oni govorili ili tumačili?

Nigde nema prevođenja već samo GOVOR U JEZICIMA i to različiotim od svih naroda. Prvo si tvrdio kako su svi oni Jevreji pa je Jevrejski govorio a sad pošto to ne ide pokušavaš dosetkama kao i uvek pokriti neistinu ali uvek je kratko.

Ja baš o tome RAZUMLJIVOM jeziku i govorim a ne o tumačenju jer ga u tom slučaju nije trebalo kao i danas što ljudi po africi idu i počnu govcoriti jezikom onog naroda i ne treba mu tumač.Nigde ne piše PRORICALI nemoj to raditi očigledno je jer piše GOVORILI U JEZICIMA veličina Božja je i slavljenje i čudotvorstvo i isceljenje i jezici to je sve BOŽJA VELIČINA.

Po toj tvom pokušaju izbegavanja pisane reči sve višetoneš u greške.Pošto kaže da svi govore u jezicima a ti reče da je to proroštvo onda su SVI I PROROCI i ponovo Pavle po tebi laže zašto to radiš?
I Kornelije i svi tamo počeše govoriti kao i apostoli u pčetku i tebi to znači svi oni prorokovaše a Petar ne reče da su prorokovali ni tamo ni ovamo već govorili u jezicima.Sve što se više boriš više si u pogrešci umesto da priznaš grešku i poveruješ Bibliji ti se ne boriš protiv mene brate moj ja ti samo Bibliju ponudim a ti udaraš u zid ali Biblija stoji.

Treba li da još povećam slova iz Biblije da vidiš kako ima jezik za molitvu kojem ne treba tumač jer govori BOGU i jezik koji TREBA tumača jer govori LJUDIMA i jezik koji govori narodni jezik kad već nećeš bratu poverovati odnosno Bibliji pitaj teologe koji znaju grčki nek ti kažu koje reči su korištene za opis kojeg jezika ja ti pisah ali ne vredi jer ti nećeš reč već sebe držiš autoritetom iznad apostola Pavla zato si u sukobu sa Biblijom.

Tamo imaš opis kad je GRAĐAVSKI-NARODNI jezik koji se čuo u Delima a kad ne razumljivi pitaj brate druge nemoj meni verovati pa kad poveruješ Bibliji onda ćeš videti ko istinu zastupa.

Bog te blagoslovio i nedaj satani da nam to radi teraj ga.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-29, 22:21

I Kor. 14

14:2 Jer koji govori jezike, ne govori ljudima nego Bogu: jer niko ne sluša, a on duhom govori tajne.
14:3 A koji prorokuje govori ljudima za popravljanje i utehu i utvrđenje.

Govori Bogu ne treba tumača i proroštvo odvaja od dara jezika sem ako po jeziku stigne tumačenje onda je proroštvo a dotle je manje od proroštva.

14:14 Jer ako se jezikom molim Bogu, moj se duh moli, a um je moj bez ploda.
To je taj od gore.

14:27 Ako ko govori jezikom, ili po dvojica, ili najviše po trojica i to poredom; a jedan da kazuje.(tumači)
14:28 Ako li ne bude nikoga da kazuje, neka ćuti u crkvi, a sebi neka govori i Bogu.

Da li u crkvi SVI govore u jezicima sad na kraju i ko tumači...ako nema tumača zašto onda u glas SVI govore...zato što je to MOLITVA brate a kazivanje ide pojedinačno i govor pojedinačno kad je poruka.

Za Jezik koji razumeše dadoh ti iz Dela Apostolskih gde svi čuju na svom jeziku GDE SU ROĐENI dakle na svim tad poznatim jezicima.
Da li nas dvojica imamo istog Gospoda ako da zašto si onda protiv apostolskih zapisa? Zar ne vidiš ko citira Pismo a ko priča priču?
Možemo li mi kao ljudi razgovarati?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-29, 23:59

lavić ::
ja koliko razumem da se duhovi proročki pokoravaju prorocima,i da kad jedan propoveda ne propoveda njih 120 odjednom zar ne?

I napuniše se svi Duha Svetog, i stadoše govoriti drugim jezicima, kao što im Duh davaše te govorahu.

jedan isti jezik koji je nepoznat o kome pavle kaže je jezik koji kad nema tumača da se ne govori jer taj govori Bogu a kada ima tumaČA ISTI TAJ JEZIK KOJIM SE GOVORI bOGU DRAGI MOJ NADRIUČITELJU,TADA JE PROROŠTVO I JEZIK SA TUMAČEM SAMO .DAKLE ISTI JEZIK NEPOZNATI GOVORI BOGU A KAD IMA tumača uhvati ovo,

Da li su oni govorili ili tumačili?

Nigde nema prevođenja već samo GOVOR U JEZICIMA i to različiotim od svih naroda. Prvo si tvrdio kako su svi oni Jevreji pa je Jevrejski govorio a sad pošto to ne ide pokušavaš dosetkama kao i uvek pokriti neistinu ali uvek je kratko.

Ja baš o tome RAZUMLJIVOM jeziku i govorim a ne o tumačenju jer ga u tom slučaju nije trebalo kao i danas što ljudi po africi idu i počnu govcoriti jezikom onog naroda i ne treba mu tumač.Nigde ne piše PRORICALI nemoj to raditi očigledno je jer piše GOVORILI U JEZICIMA veličina Božja je i slavljenje i čudotvorstvo i isceljenje i jezici to je sve BOŽJA VELIČINA.

Po toj tvom pokušaju izbegavanja pisane reči sve višetoneš u greške.Pošto kaže da svi govore u jezicima a ti reče da je to proroštvo onda su SVI I PROROCI i ponovo Pavle po tebi laže zašto to radiš?
I Kornelije i svi tamo počeše govoriti kao i apostoli u pčetku i tebi to znači svi oni prorokovaše a Petar ne reče da su prorokovali ni tamo ni ovamo već govorili u jezicima.Sve što se više boriš više si u pogrešci umesto da priznaš grešku i poveruješ Bibliji ti se ne boriš protiv mene brate moj ja ti samo Bibliju ponudim a ti udaraš u zid ali Biblija stoji.

Treba li da još povećam slova iz Biblije da vidiš kako ima jezik za molitvu kojem ne treba tumač jer govori BOGU i jezik koji TREBA tumača jer govori LJUDIMA i jezik koji govori narodni jezik kad već nećeš bratu poverovati odnosno Bibliji pitaj teologe koji znaju grčki nek ti kažu koje reči su korištene za opis kojeg jezika ja ti pisah ali ne vredi jer ti nećeš reč već sebe držiš autoritetom iznad apostola Pavla zato si u sukobu sa Biblijom.

Tamo imaš opis kad je GRAĐAVSKI-NARODNI jezik koji se čuo u Delima a kad ne razumljivi pitaj brate druge nemoj meni verovati pa kad poveruješ Bibliji onda ćeš videti ko istinu zastupa.

Bog te blagoslovio i nedaj satani da nam to radi teraj ga.

mir tebi i svima.
ti si za jezike koji su govoreni rekao da su ih svi razumeli da su oni služili za propoved tu. sad ja sam te pitao gde je tu propoved. čuli su ih na svom narečju svaki da govore jezike veličine Boćje. veličina Boćja ja sam rekao moguće da označava samo proročko slovo ako je bio razumliv jezik,moguće kažem,jer ti si za reč veličine Božje rekao da je to dokaz da su oni zapravo propovedali . po najmanje je to dokaz propovedi,ta reč veličiune Boćje,pre proročka misao. recimo Bog je svet ,Bog je ovde,obećanje je ovde,otd. na tuđem a rqazumnom jeziku. velike stvari na slavu Boga su izricane kao neka vrsta prorštva kroz razumljive tuđe jezike. nikako ne propoved,jer petar je potom propovedao na jasnom jevrejskom jeziku. i ja nisam nikad tvrdio ništa drugo osim da je reč o jevrejima iz dijaspore. sigurno d a tu nisu bili pagani! rekao sam zašto nisu mogli biti.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-30, 00:04

lavić ::I Kor. 14

14:2  Jer koji govori jezike, ne govori ljudima nego Bogu: jer niko ne sluša, a on duhom govori tajne.
14:3  A koji prorokuje govori ljudima za popravljanje i utehu i utvrđenje.

Govori Bogu ne treba tumača i proroštvo odvaja od dara jezika sem ako po jeziku stigne tumačenje onda je proroštvo a dotle je manje od proroštva.

14:14  Jer ako se jezikom molim Bogu, moj se duh moli, a um je moj bez ploda.
To je taj od gore.

14:27  Ako ko govori jezikom, ili po dvojica, ili najviše po trojica i to poredom; a jedan da kazuje.(tumači)
14:28  Ako li ne bude nikoga da kazuje, neka ćuti u crkvi, a sebi neka govori i Bogu.

Da li u crkvi SVI govore u jezicima sad na kraju i ko tumači...ako nema tumača zašto onda u glas SVI govore...zato što je to MOLITVA brate a kazivanje ide pojedinačno i govor pojedinačno kad je poruka.

Za Jezik koji razumeše dadoh ti iz Dela Apostolskih gde svi čuju na svom jeziku GDE SU ROĐENI dakle na svim tad poznatim jezicima.
Da li nas dvojica imamo istog Gospoda ako da zašto si onda protiv apostolskih zapisa? Zar ne vidiš ko citira Pismo a ko priča priču?
Možemo li mi kao ljudi razgovarati?
dobro sad pazi što si citirao. 14.14 stih rekao si da oni koji govore Bogu da govore iBog razume. a onda si u 14 27 stih rekao upravo to,da je reč o istom jeziku samo ako nema tumača da ne govore u crkvi već sebi i Bogu. dakle to je ponavljanje stiha 14 .
ja samm ti skrenuo pažnju da paziš na stvari. nerazumljivi jezik kada je pri služi ne treba da se govori jer nema tumača već takav da bOGU GOVORI,A KADA IMA TUMAČ DA GOVORI JER JE TO KAO PROROŠTVO. DAKLE ISTI NERAZUMLJIVI JEZIK KAD IMA TUMAČ JE PROROŠTVO,A KAD NEMA DA GOVORI bOGU. ONDA BRATE DA LI SI PRIMETIO DA JE TO JEDAN ISTI JEZIK A TI SI IH DELIO SVE VREME NA DVA JEZIKA,I SAD JA TU PRAVIM NEKU TUĐU STVAR I PRIZIVAM SOTONU,PO ČEMU?
TAKO NE TREBA POVEĆAVATI CITate već povećati oprez i strah gospodnji pre nego se nešto donosi da je slovo od Boga a nije.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-30, 10:18

jer ti si za reč veličine Božje rekao da je to dokaz da su oni zapravo propovedali . po najmanje je to dokaz

Zašto brate bar ne zapamtiš šta sam napisa pa to ti je tu odmah...
Evo čitaj ponovo:

Nigde ne piše PRORICALI nemoj to raditi očigledno je jer piše GOVORILI U JEZICIMA veličina Božja je i slavljenje i čudotvorstvo i isceljenje i jezici to je sve BOŽJA VELIČINA.

Kažeš sad:
ja sam rekao moguće da označava samo proročko slovo ako je bio razumliv jezik,moguće kažem,

A evo šta si rekao:

Nikad niko nije ni pominjao da su tamo bili pagani jer oni nisu svetkovali praznike a Jevreji u rasejanju su govorili jezike naroda u kom su se rodili a to znači ko je generacijama bio u neklog zemlji tamo je rođen u tom jeziku i tim jeikom je govorio.Tako piše da je svako čuo u jeziku u kom je rođen ne u Jevrejskom već u svakom od tih.

Niko nikad nije ni sporio da je kasnije Petar objašnjavao zašto su predhodno čuli svako u svom jeziku koji NIJE TREBAO TUMAČA to je sporna tačka i ništa drugo.Ti tvrdiš da je to sve jedan isti jezik i da svi moraju taj jezik govoriti to su sporne tačke u ovoj oblasti.

Pitah te da li je Pavle rekao istinu da ne govore svi jezike i ni sad nisi odgovorio a tri puta pitam isto ovde i na svakom forumu isto pitam i nikad ne odgovoriš jer si u sukobu sa Pavlom pa pitam da li tebe da poslušam ili Pavla?

Neznam zašto ti je toliko tepško postaviti citat iz biblije i objasniti primerom da vidim da jeste jedan jezik svima i da ga treba ili ne treba tumačiti i da svi moraju govoriti jezike te citate daj i sve je rešeno...zašto to ne učiniš već pišeš priče?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics