Duhovni Darovi i službe

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Duhovni Darovi i službe

Počalji od lavić taj 2014-01-30, 11:42

dobro sad pazi što si citirao. 14.14 stih rekao si da oni koji govore Bogu da govore iBog razume. a onda si u 14 27 stih rekao upravo to,da je reč o istom jeziku samo ako nema tumača da ne govore u crkvi već sebi i Bogu. dakle to je ponavljanje stiha 14 .
ja samm ti skrenuo pažnju da paziš na stvari. nerazumljivi jezik kada je pri služi ne treba da se govori jer nema tumača već takav da bOGU GOVORI,A KADA IMA TUMAČ DA GOVORI JER JE TO KAO PROROŠTVO. DAKLE ISTI NERAZUMLJIVI JEZIK KAD IMA TUMAČ JE PROROŠTVO,A KAD NEMA DA GOVORI bOGU. ONDA BRATE DA LI SI PRIMETIO DA JE TO JEDAN ISTI JEZIK A TI SI IH DELIO SVE VREME NA DVA JEZIKA,I SAD JA TU PRAVIM NEKU TUĐU STVAR I PRIZIVAM SOTONU,PO ČEMU?
TAKO NE TREBA POVEĆAVATI CITate već povećati oprez i strah gospodnji pre nego se nešto donosi da je slovo od Boga a nije.

Nisam brate rekao da prizivaš satanu već da ne dozvoliš da nam to radi, zar ne čuješ reči koje smo počeli govoriti???
Svaki put kad hoću pisati odgovor osetim grižu savesti ali znajući da je neistina onda mi teško da pustim.Ono što Bog želi jeste da imamo miran razgovor jer ljubav mora biti iznad jezika i osude.

Mi se razmimoilazimo u samo tri BITNE STVARI:
1. Obaveznost govora jezika za sve.
2.Uznesenje crkve pre nevolje.
3.Pitanje zakona.

Proročki lanci i ostalo znam da crkva ne izučava i tu možemo ići lagano ako znaš istoriju. Meni je važnije ono pitanje zakona jer samo kad bi hteo čuti mi bi se lako složili akli ti još imaš predrasude i ne želiš čuti.
Uznesenje crkve ako možemo ići redom pokazaću da toga nema redom svaki citat iz svih učenja Pentakostalaca o uznesenju i videćeš i sam ako htedneš čuti da nije tako sve što si pominjao tu ćeš čuti pa onda reci da li ili ne jel može tako?

Što se tiče jezika brate meni uopšte ne smeta neka bude i jedan jezik samo ono što je očigledno jest da onda taj jedan jezik jednom govori razumljivo na govor narodnih jezika gde ne treba tumač, drugi put govori ne razumljivo i treći put čujemo služi za molitvu jer Bogu govori tajne i znaš da crkva na kraju naglas svi govore u jezicima to je molitva i zahvalnost i ne treba tumača.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-30, 12:07

A sad će ti tvoj brat reći zašto je ovo oko jezika važno:
Zato što sam i sam prolazio kroz mnoga pitanja i ljudi me pitali ,,KAKO NEKO MOŽE GOVORITI JEZIKE A NIKO NE TUMAČI KAD PIŠE DA BEZ TUMAČA ĆUTE?,,

KAKO MOŽE GOVORITI JEZIKE A KRASTI I PSOVATI I PRELJUBA?,,
Čak sam i sam svedok istog.

Molio sam i Bog mi je otvorio da vidim da postoji jezik kad ne treba tumača i da postoji kad treba i zato kad se neko moli u jezicima ja znam da mi ne treba tumač a drugi NE ZNAJU jer vas ne interesuje da im pomognete a oni GINU za koje je Isus došao...zbog vašeg nemara.
Tražio sam da crkva izađe i uči o tome kako bi svi mogli biti od koristi ali koga briga sebičnost je velika i ponos koji sudi druge umesto da ih pouči i da moli za iste. Petar i Jovan odmah odoše u samnariju da polože ruke jer ljubav to čini i nisu sudili i govorili ETO VI NE GOVORITE JEZIKE OTPALI STE.

Gde je ono što piše da smo dužni ŽIVOTE POLAGATI ZA BRAĆU a ovamo osuđujemo iste.....zašto nema rukopolaganje sa silom a Duh dođe i na ostale da imaju radost?
Ako brate mo vidiš u daru jezika sigurnost žiovota otvori Matej 7 i čitaj kako BOŽJI DAROVI bivaju a tako veliki odbačeni ne dar već onaj koji ga je posedovao i gde mu je sigurnost u daru?????

Derik Princ je moj omiljeni propovednik koga godinama slušam ali i kod njega ima nekih tački što nisu ispravne jer negde kaže molite da budete proroci i bićete.Onda kaže da ne piše kako je jezik najmanji dar piše po hijerarhiji se vidi da onaj koji tumači je veći od onog koji govori i da njima ne mže crkvi koristiti i zato Pavle kaže TEŽITE ZA VEĆIM DAROVIMA da bi mogli zajednici koristiti i sad vidi brate ako ja pčnem učiti i potvrđivati šta piše da li će to pomoći vernima ili ako ti pčneš govoriti jezike šta će im to pomoći?

A što se tiče ZNAKA piše i proroštvo je znak onima koji veruju a jezik onima što ne veruju da bi shvatili da je zaista Duh Sveti u vernima i obratili se.
Isceljenje i čudotvorstvo je takođe znak prisutnosti Duha svetoga.
Ako kažeš da da je Pavle rekao istinu a jeste onda ne moraju svi imati ni proroštvo niti isceljenje niti tumačenje niti jezik već svakome daje šta hoće.

Mi možemo lako ispitati sve samo kad bi ti hteo poslušati i čuti a onda CITATOM odgovoriti i nebi imali problem uopšte. Kad pitam šta znači u Otk . 14.12 ti reci nemoj ćutati. Kad pitam šta Pavle kaže da li svi govore jezicima ili ne ti reci nemoj ćutati i sve CITATIMA potvrdi i sve smo u trenu rešili da li je to problem?

Meni nije a tebi?Naše svedočenje pokazuje šta smo dobili ili ne zato budi malo strpljiv i pitaj i uveri se jer kao što ti tvrdiš da ovo što primih nije od Duha bilo bi isto kao kad bih ja tvrdio da jezik koji govoriš nije od Duha (Bože sačuvaj) ja tako nesmem tvrditi a ti smeš mene negirati bez da ispitaš i budeš mudriji.Znaš li da je u pitanju hula u oba slučaja i to ista?

Vidim tvrdiš za Valtera Fajta da je duh antihrista i za Miroljuba Petrovića iszo vrdiš ti se ne bojiš a ja nebih se igrao kao ti. Pogledaj šta ti učiš i sad neko može reći i za tebe isto kao i ti za nih jer niste taj dar primili gde uskačete umesto da svako u svom deluje sviju nagoni onaj što i Branhama dok se ne sunovrati iz greške u grešku jer mu se učinili da ima istinu a učitelji Božji potvrđuju reč u slovo dok drugi uče ono što ne piše.

Ja uvek stojim na raspolaganju i proveru samo mi ti bežiš i nikad nećeš citatom da pokažeš nauku...to već nije dobro.
Hajde za promenu od sad uzmi Bibliju i UVEK stavi CITAT za ono što tvriš kako bi a video da jeste tako jer ja tako radim pa ako imamo isto lako ćemo se složiti a ako si ti uzeo nešto što nisi primio onda<ćeš se spotiicati i svoje učiti bez da apostole potvrđuješ učićeš svoje a to se onda zove lažni učitelji i to nije dobro.

Možemo li mi sad kao braća razgovarati jer me je već sramota dalje ovako raditi?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-30, 12:21

lavić ::A sad će ti tvoj brat reći zašto je ovo oko jezika važno:
Zato što sam i sam prolazio kroz mnoga pitanja i ljudi me pitali ,,KAKO NEKO MOŽE GOVORITI JEZIKE A NIKO NE TUMAČI KAD PIŠE DA BEZ TUMAČA ĆUTE?,,

KAKO MOŽE GOVORITI JEZIKE A KRASTI I PSOVATI I PRELJUBA?,,
Čak sam i sam svedok istog.

Molio sam i Bog mi je otvorio da vidim da postoji jezik kad ne treba tumača i da postoji kad treba i zato kad se neko moli u jezicima ja znam da mi ne treba tumač a drugi NE ZNAJU jer vas ne interesuje da im pomognete a oni GINU za koje je Isus došao...zbog vašeg nemara.
Tražio sam da crkva izađe i uči o tome kako bi svi mogli biti od koristi ali koga briga sebičnost je velika i ponos koji sudi druge umesto da ih pouči i da moli za iste. Petar i Jovan odmah odoše u samnariju da polože ruke jer ljubav to čini i nisu sudili i govorili ETO VI NE GOVORITE JEZIKE OTPALI STE.

Gde je ono što piše da smo dužni ŽIVOTE POLAGATI ZA BRAĆU a ovamo osuđujemo iste.....zašto nema rukopolaganje sa silom a Duh dođe i na ostale da imaju radost?
Ako brate mo vidiš u daru jezika sigurnost žiovota otvori Matej 7 i čitaj kako BOŽJI DAROVI bivaju a tako veliki odbačeni ne dar već onaj koji ga je posedovao i gde mu je sigurnost u daru?????

Derik Princ je moj omiljeni propovednik koga godinama slušam ali i kod njega ima nekih tački što nisu ispravne jer negde kaže molite da budete proroci i bićete.Onda kaže da ne piše kako je jezik najmanji dar piše po hijerarhiji se vidi da onaj koji tumači je veći od onog koji govori i da njima ne mže crkvi koristiti i zato Pavle kaže TEŽITE ZA VEĆIM DAROVIMA da bi mogli zajednici koristiti i sad vidi brate ako ja pčnem učiti i potvrđivati šta piše da li će to pomoći vernima ili ako ti pčneš govoriti jezike šta će im to pomoći?

A što se tiče ZNAKA piše i proroštvo je znak onima koji veruju a jezik onima što ne veruju da bi shvatili da je zaista Duh Sveti u vernima i obratili se.
Isceljenje i čudotvorstvo je takođe znak prisutnosti Duha svetoga.
Ako kažeš da da je Pavle rekao istinu a jeste onda ne moraju svi imati ni proroštvo niti isceljenje niti tumačenje niti jezik već svakome daje šta hoće.

Mi možemo lako ispitati sve samo kad bi ti hteo poslušati i čuti a onda CITATOM odgovoriti i nebi imali problem uopšte. Kad pitam šta znači u Otk . 14.12 ti reci nemoj ćutati. Kad pitam šta Pavle kaže da li svi govore jezicima ili ne ti reci nemoj ćutati i sve CITATIMA potvrdi i sve smo u trenu rešili da li je to problem?

Meni nije a tebi?Naše svedočenje pokazuje šta smo dobili ili ne zato budi malo strpljiv i pitaj i uveri se jer kao što ti tvrdiš da ovo što primih nije od Duha bilo bi isto kao kad bih ja tvrdio da jezik koji govoriš nije od Duha (Bože sačuvaj) ja tako nesmem tvrditi a ti smeš mene negirati bez da ispitaš i budeš mudriji.Znaš li da je u pitanju hula u oba slučaja i to ista?

Vidim tvrdiš za Valtera Fajta da je duh antihrista i za Miroljuba Petrovića iszo vrdiš ti se ne bojiš a ja nebih se igrao kao ti. Pogledaj šta ti učiš i sad neko može reći i za tebe isto kao i ti za nih jer niste taj dar primili gde uskačete umesto da svako u svom deluje sviju nagoni onaj što i Branhama dok se ne sunovrati iz greške u grešku jer mu se učinili da ima istinu a učitelji Božji potvrđuju reč u slovo dok drugi uče ono što ne piše.

Ja uvek stojim na raspolaganju i proveru samo mi ti bežiš i nikad nećeš citatom da pokažeš nauku...to već nije dobro.
Hajde za promenu od sad uzmi Bibliju i UVEK stavi CITAT za ono što tvriš kako bi a video da jeste tako jer ja tako radim pa ako imamo isto lako ćemo se složiti a ako si ti uzeo nešto što nisi primio onda<ćeš se spotiicati i svoje učiti bez da apostole potvrđuješ učićeš svoje a to se onda zove lažni učitelji i to nije dobro.

Možemo li mi sad kao braća razgovarati jer me je već sramota dalje ovako raditi?
mir tebi. treba moliti ali moliti a do tada ne ići slepo u neke stvari. evo recimo pitanje darova. ko kaže da nema darova osim jezika. da nema tumačenje jezika. ima. ali i ja kažem da je crkva postala lenja na iskanju. kad zaboli onda jauk do neba i onda se dogodi isceljenje. ali zašto ne bi tražili to svaki put i konstantno? crkva bi trebala imati dar tumačenja bar 50 posto slučćajeva a ne samo 5.posto. trebala bi imati 90 posto proročki dar qa ne samo 2.posto. isto isceljenje izgon demona ne 1.posto već bar 70 posto.
svaki dar ima anomaliju kad je u pitanju nauka život. i današnji evangelisti i učitelji svi. ali to sad ne znači da sve to nije Gospod dao svoj blagoslov po iskanju.i plata ide svakom.
volter fejt ja nisam rekao suvišno. uzdam se da si ga dobro čuo. javno je hulio na dar na duha. javno. bez zadržke. nazvao to jasno od zloga. što je onda hula? ja nisam rekao da je nekid ar od đavola već da neko učenje nije po Pismu a neko jeste.a na dar mene nećeš čuti da tako kažem nešto. pa priča je ovde išla čak za tog beni hina i ja sam i tu u rezervi. Bog sudi. ono što uči je kod mene ad akta,ali dar neću da sudim.ti i sliči kako oćete ja ne. mene zanima reč najpre a dar je dar. dar bi trebao da mu služi za posluh na nauku ali teško je vreme i ljudi ne slušaju glas duha na žalost. mnogi iz interesa.što se može. ja sam načisto ako neko moli u ime Isusa reč je jasna ne može dobiti falš ma ko molio. ako pak moli u Isusa ime. tako se Bog obavezao ja tu neću da kvarim reč. zato ja ne idem u to tako.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-30, 15:44

E sad smo tek stigli do istine a to je ono što mi je poznato odavno.
Gore samo napomenuh da VI koji govorite jezike imate VELIKU odgovornost a zašto?
1. Zato što VI isti NEDATE ostalim darovima da se ispolje osim neki za interes TELA kao isceljenje a učiteljski dar ne da fali već DUH PLAČE zbog NE ZNANJA i svi nešto RAZGLEDAJU i IGRAJU SE ja stojim iza svake reči jer dobro znam koja crkva šta uči a šta nezna.

2. Dužni ste MOLITI I poštovati JEDANOKO SVE DAROVE a ne jezik dizati u nebo a znanje odbaciti jer piše ko znanje odbaci Bog njega odbacuje.NIKO iz crkve gde smo nezna odgovor na Matej 7.21 zato što se ne uči.Neću nabrajati šta se sve nezna reći ću samo šta se zna a to je da svi trebaju govoriti u jezicima i to ćemo staviti na test kod Pavla i ostalih.

3.Niste osetili ljubav za izgubljenim a to ISUSOV DUH oseća i doseže te duše pa ni braći ne pomažete pa ni sami sebi jer ste zavedeni da vama ne trebaju VEĆI DAROVI i zato me bog poslao ali vrata se odmah zatvoriše samo JEDNA DUŠA je htela.

4.Da se učiteljki izučavalo niti bi se tako o reči svetoj govorilo-zakonu niti bi drugi kao Adventisti i JS i još nekoliko crkvi hulilo jer bi im vi trebali biti svetlo ali NISTE jer jezik ne svetli već izgrađuje pojedinca a Pavle reče CRKVU IZGRAĐUJTE a SVI koji Isusa prihvataju su crkva.

Da ne idem dalje problem postoji i Bog nije ni nas vojicu slučajno spoio razmisli malo o tome i možemo i na PP ako želiš SVAKU TAČKU uraditi da se uveriš i onda kad uvidiš DUŽAN SI TO I NOSITI samo ćeš tad imati problem sa onim iz livade koji je suprotno učio i sudio....moraćeš brisati SVE osim o krštenju.

Vidiš ti SUDIŠ Valtera i Miroljuba umesto da MOLIŠ i pomogneš im ali jezik im ne može pomoći zato MOLI jezikom i umom za nih jer tako DECA čine a sudu neprijatelj i opada.

Nisam gore NI REČI rekao o nikakvom falšu jer jezik jeste dar Duha kao i SVI DAROVI ali ne kaže ko primi jezik taj i prorokuje i učii isceljuje i čuda čini...jer ponovo Pavle stoji sa RAZLIČITI DAROVI.
Što se tiče ZNAKA čitamo da su svi darovi ZNAK jeni više sluše za poverovati vernima a drugi nevernima da bi se obratili a ne znak da su sad bezbrižni jer Pavle je govorio jezike a kaže SVAKI DAN UMIRAO SEBI zašto pa ima jezik...šta se plaši?

Pavle je znao da možeš imati SVE darove i otpasti ako plod ne stigne.Trka se trči do kraja a ta trka je BORBA sa tamom.U Mateju 7 veliki darovi u osobama ali odbačene...znaš li odgovor brate?
Nema veze sa krštenjem jer nebi dobili dar Duha da nisu kršteni već isus daje veioma precizan odgovor zašto ih tera ALI...sad je tu predrasuda KAKO ZAKON????

Zato što NEDAJU VEĆIM DAROVIMA DA SLUŽE crkvi i zato toliko NE ZNANJE. Mogu ti pokazati osobe u istoj crkvi kako različito veruju u neke tačke učenja i toga ima svuda gde se ne stoji na reči a apostol kaže da imamo JEDINSTVO VERE ono se postiže SAMO BIBLIJOM bwez simbolike gde je nema, bez tipologije i bez vađenja iz konteksta pustajući i slušajući i TESTIRAJUĆI učitelje PO DARU da kažu i svi imaju jedinstvo vere i reči jer po istom Duhu svima isata reč i vera a ovako pometnja.

Kad pitah za izučavanje ćute a onda upitah da proverimo znanje kad već se sve zna jedan pravi brat mi reče ,,NEMOJ jer nije lepo mnogi neznaju puno toga,,ja to znam i njega jedinog nađoh iskrenog Bog ga blagoslovio.Lenjost jeste velika a razlog???????

IMATE JEZIKE IMATE SIGURNOST !!!!!!
Neistina! Tek da ih udarim tim gromom onda bi skočili i uželi svu spremu i oružje<i išli u boj vadeći duše iz ognja SILOM I REČJU.
SVE BIBLIJOM mogu pokazati ne ja već ONAJ KOJI MI DAJE.
Ponovo kaže NIJE NIŠTA SLUČAJNO i Bog zna svačiju potrebu ali oni neće...a razlog sad gore rekoh lažno uljuljkavanje. Pavle toliko darova a SVAKI DAN umirao sebi i kaže da pazi kako SAM NEBI BIO ODBAČEN...može li se to čuti brate?

Šta misliš zašto mi je toliko stalo iz ljubavi ili mržnje?
Misliš li da se nešto može desiti bez Božje dozvole i znanja slučajno se sreli ili slučajno me pošalje...nema slučajnosti brate.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-30, 16:16

Na prošloj strani pri dnu ti ponudih mog omiljenog propovednika Derika Princa za kojeg ti reko da je imao i slabosti ali je ISKREN on isti je nekad tvrdio kao deset zapovesti Božih nisu potrebne jer samo sude a slušaj ga sad brate čuj čoveka posebno obrati pažnju ima par greškica koje gore navedoh a kad počne o 10 zapovesti i Pavlu tad DOBRO SLUŠAJ šta kaže DOBRO SLUŠAJ kako Pavle 9 lako održa ali ima problem i onda daje čovek odgovor PO DUHU SVETOM i više ne govori kao nekad protiv jer sad zna ISTINU i kako se istina ispunjava to je oblast Duhovnog razumevanja zato kaže pažljivo slušaj da li odbaci sad ili potvrdi i ko čoveku pomaže da SVE MOŽE ODRŽATI telo siogurno ne a ti čuj pa javi.

Ono pola poslanice Rimljanima što rekoh tamo imaš istu stvar koji je Derik razumeo kasnije kao stariji i tu je dobro izneo.

http://www.youtube.com/watch?v=Q8q9wqrqHF8

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-30, 17:57

lavić ::Na prošloj strani pri dnu ti ponudih mog omiljenog propovednika Derika Princa za kojeg ti reko da je imao i slabosti ali je ISKREN on isti je nekad tvrdio kao deset zapovesti Božih nisu potrebne jer samo sude a slušaj ga sad brate čuj čoveka posebno obrati pažnju ima par greškica koje gore navedoh a kad počne o 10 zapovesti i Pavlu tad DOBRO SLUŠAJ šta kaže DOBRO SLUŠAJ kako Pavle 9 lako održa ali ima problem i onda daje čovek odgovor PO DUHU SVETOM i više ne govori kao nekad protiv jer sad zna ISTINU i kako se istina ispunjava to je oblast Duhovnog razumevanja zato kaže pažljivo slušaj da li odbaci sad ili potvrdi i ko čoveku pomaže da SVE MOŽE ODRŽATI telo siogurno ne a ti čuj pa javi.

Ono pola poslanice Rimljanima što rekoh tamo imaš istu stvar koji je Derik razumeo kasnije kao stariji i tu je dobro izneo.

http://www.youtube.com/watch?v=Q8q9wqrqHF8
pA JA NISAM BRATE U MERI DEREKA PRICA,JER NTAJ ČOVEK JE ETO SA TVOJOM IZJAVOM O ZAKONU NISAM ČUO ZA NJEGA ALI SA TVOJOM IZJAVOM TO JE ONDA ČETVRTO UČENJE KOJE JE MENJAO ZA ŽIVOTA!! ČOVEK KOJI SE LJULJHA NEPOSTOJAQN JE NA SVIM SVOJIM PUTEVIMA. PRVO JE BIO VERNIK JEDNOG BOPGA PA OTIŠAO U TROJIČARE TU SE PROSLAVIO,ONDA OTIŠAO U DARODAVCE BLAGODATI I SAD ČUJEM U ZAKONIKE.
MORAŠ NEŠTO SHVATITI,nigde ne stoji da svi sve znaju .Duh je dat da nas vodi ka Hristu. Bog najpre daje svetoga Duha crkvi a potomi službe i darove . ne može neko dobiti službu pre nego dobije pomazanje to je Biblija. to što čovek dobije a potom odbaci Bog se ne raskajava za to. on je pozvao izrael,raspeli su ga i opet ih poziva. i mako si sekurvala evo ja ti kažem vrati se meni kaŽE GOSPOD-on je pozvao judu,petra tri puta ga zanekao,davida kurvao je ubio,je li bio ppomazan onda?* nije. po tebi nije. kako neko moće biti pomazan a ubiti i kurvati? saul isto. jakov,avraam,isak dva puta lagali,jakov lagao itd. što sad?
pavle sve vreme ne govori kontra od petra i ostalih. on govori o darovima službvama redu u crkvi upotrebi istih. on se ne bavi krštenjem tu. tako da kad govori eda lis u svi proroci itd,to je tačno tako. da li svi imaju darove za upotrebuz pri crkvi? pa nemaju. ali ako neko nema krštenje Duhom što sa time? nije to mržnja već briga .

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-30, 19:41

Ako je briga brate onda se svi mole da nebi bila briga jer piše da će Bog dati ako se traži a Pavle i Samarija nisu ni tražili već su drugi položili ruke na njih po nalogu zar ne?
Gde su danas apostoli da polažu ruke znaš li ijednog koji kad položi ruke prima se Duh?

Brate ti tv rdiš da Pavle na govori o darovima već o redu u crkvi evo meni nije teško postaviti ponovo da čuješ o čemu govori i da mi kažeš da li svi moraju govoriti jezike:

A za duhovne darove neću vam, braćo, zatajiti.

Govori o DAROVIMA.

12:2 Znate, da kad bijaste neznabošci, idoste k idolima bezglasnim, kako vas vođahu.
12:3 Zato vam dajem na znanje da niko ko duhom Božijim govori neće reći: Anatemate Isusa; i niko ne može Isusa Gospodom nazvati osim Duhom Svetim.
12:4 Darovi su različni, ali je Duh jedan.
12:5 I različne su službe, ali je jedan Gospod.

Govori o razlici DAROVA koje daje isti Duh.A onda kaže i službe su različite jer po razlici dara idu jer ne može proricati zato što mu neko daje službu proroka već zbog dara prima službu.

12:6 I različne su sile, ali je jedan Bog koji čini sve u svemu.
12:7 A u svakome se pojavljuje Duh na korist;

Naravno nije za svaki dar ista sila potrebna nije isto govoriti u jeziku ili dizati mrtve.I onda ide ČUDNA IZJAVA da se u SVAKOME naravno ko veruje pojavljuje DUH na korist...NA KORIST ako samo sebi koristi jezikom slaba vajda a ako čezne i dobije veći dar onda koristi crkvi ja to volim.

12:8 Jer jednom se daje Duhom reč premudrosti; a drugom reč razuma po istom Duhu;

Jednome jedno drugome drugo nije isto zar ne?

12:9 A drugom vera, tim istim Duhom; a drugom dar isceljivanja, po tom istom Duhu;

Kako ćeš brate prepoznati dar VERE? i ovde različite DAROVE nabraja. Vidiš kako kad se Biblijom razgovara mnogo je lakše jer na časnu reč ništa ne ide.

12:10 A drugom da čini čudesa, a drugom proroštvo, a drugom da razlikuje duhove, a drugom različni jezici, a drugom da kazuje jezike.

I ovde razlika pa čak zamisli i jezik imaju neki ne svi ali dobro praviću se da nisam počitao.

12:11 A ovo sve čini jedan i taj isti Duh razdeljujući po svojoj vlasti svakome kako hoće.

Mnogo jaka izjava razdeljujući kako kome hoće da li to znači svima isto?Čućemo posle a sad ovo gore ide u pokaznoj priči kako smo svi mi različiti kao udi u telu i različite službe jer su i darovi različiti.
Ne mogu svi biti čudotvorci a vršiti različite službe kad imaju isti dar i istu službu po daru.

12:12 Jer kao što je telo jedno i ude ima mnoge, a svi udi jednog tela, premda su mnogi, jedno su telo: tako i Hristos.
12:13 Jer jednim duhom mi se svi krstismo u jedno telo, bili Jevreji, ili Grci, ili robovi, ili sami svoji; i svi se jednim Duhom napojismo.
12:14 Jer telo nije jedan ud, nego mnogi.
12:15 Ako kaže noga; ja nisam ruka, nisam od tela; eda li zato nije od tela?
12:16 I ako kaže uho; ja nisam oko, nisam od tela; eda li zato nije od tela? Kad bi sve telo bilo oko, gde je čuvenje?
12:17 A kad bi sve bilo čuvenje, gde je mirisanje?
12:18 Ali Bog postavi sve ude u telu kako je koga hteo.
12:19 A kad bi svi bili jedan ud, gde je telo?
12:20 Sad su pak mnogi udi, a jedno telo.
12:21 Ali oko ne može reći ruci: Ne trebaš mi; ili opet glava nogama: Ne trebate mi.
12:22 Nego još koji se udi tela čine da su najslabiji najpotrebniji su.
12:23 I koji nam se čine da su najsramotniji na telu, na one udaramo najveću čast;
12:24 I nepošteni naši udi najveće poštenje imaju; a pošteni udi ne trebaju. Ali Bog složi telo i najhuđem udu dade najveću čast,
12:25 Da ne bude raspre u telu, nego da se udi jednako brinu jedan za drugog.
12:26 I ako strada jedan ud, s njim stradaju svi udi; a ako li se jedan ud slavi, s njim se raduju svi udi.
12:27 A vi ste telo Hristovo, i udi među sobom.

Eh, sad treba ponovo o razlici slušati po hijerarhiji darova idu i službe.

12:28 I jedne dakle postavi Bog u crkvi prvo apostole, drugo proroke, treće učitelje, a potom čudotvorce, onda darove isceljivanja, pomaganja, upravljanja, različne jezike.

Kako može postaviti za učitelja neko ko nie primio DAR učitelja?
Kako može biti čudotvorac ako nema DAR za to?
Kako može biti apostol ako nije poslat i ovlašten sa silom za službu?
Kako može govoriti jezike ako nije taj DAR primio?
Kako može tumačiti jezike ako nije taj DAR primio?

12:29 Eda li su svi apostoli? NE!

Eda li su svi proroci? NE!

Eda li su svi učitelji? NE!

Eda li su svi čudotvorci? NE!

12:30 Eda li svi imaju darove isceljivanja? NE!

Eda li svi govore jezike? (brate ovde ti odgovori.........)
Samo DVA SLOVA trebaju.

Eda li svi kazuju? NE!

12:31 Starajte se, pak, za veće darove; pa ću vam još bolji put pokazati.

Veoma dobra izjava ako govoriš onda niko nema koristi pa Pavle savetuje traži bar tumačenje da budeš od koristijer je to veći dar koji koristi crkvi.

Držite se ljubavi, a starajte se za duhovne darove, a osobito da prorokujete.

To je suština dara da POMAŽE BRAĆI.

14:2 Jer koji govori jezike, ne govori ljudima nego Bogu: jer niko ne sluša, a on duhom govori tajne.

Ne treba tumač a Bog zna tajne ali ljudi ne znaju i treba im tumač.

14:3 A koji prorokuje govori ljudima za popravljanje i utehu i utvrđenje.
14:4 Jer koji govori jezike sebe popravlja, a koji prorokuje crkvu popravlja.

Treba li komentar šta je veće i korisnije?

14:5 Ali ja bih hteo da vi svi govorite jezike, a još više da prorokujete: jer je veći onaj koji prorokuje negoli koji govori jezike, već ako ko kazuje, da se crkva popravlja.

Pavle bi HTEO da SVI govore jezike ...zašto pa zar ne govore kad bi hteo?

14:6 A sad, braćo, ako dođem k vama jezike govoreći, kakvu ću korist učiniti ako vam ne govorim ili u otkrivenju, ili u razumu, ili u proroštvu, ili u nauci?
14:7 Kao neke stvari bezdušne koje daju glas, bila svirala ili gusle, ako različan glas ne daju, kako će se razumeti šta se svira ili gudi?
14:8 Jer ako truba da nerazgovetan glas, ko će se pripraviti na boj?
14:9 Tako i vi ako nerazumljivu reč kažete jezikom, kako će se razumeti šta govorite? Jer ćete govoriti u vetar.
14:10 Ima na svetu Bog zna koliko različnih glasova, ali nijedan nije bez značenja.

14:11 Ako dakle ne znam silu glasa, biću nemac onom kome govorim, i onaj koji govori biće meni nemac.

Drugim rečima ko ne razume šta govori treba da ne govori pred drugima u jezicima jer to vije u redu zato što ne nosi poruku niti onaj razume ali može BOGU GOVORITI-moliti, slaviti.Bog voli Bogomoljce koji se MOLE DUHOM i istinom-iskreno.

14:12 Tako i vi, budući da se starate za duhovne darove, gledajte da budete onima bogati koji su na popravljanje crkve.

Znači da molim za jezike da me ne razumeju i tako im pomognem.

14:13 Zato, koji govori jezikom neka se moli Bogu da kazuje.
14:14 Jer ako se jezikom molim Bogu, moj se duh moli, a um je moj bez ploda.
14:15 Šta će se dakle činiti? Moliću se Bogu duhom, a moliću se i umom; hvaliću Boga duhom, a hvaliću i umom.
14:16 Jer kad blagosloviš duhom kako će onaj koji stoji mesto prostaka reći "Amin" po tvom blagoslovu, kad ne zna šta govoriš?
14:17 Ti dobro zahvaljuješ, ali se drugi ne popravlja.
14:18 Hvala Bogu mom što govorim jezike većma od svih vas.
14:19 Ali u crkvi volim pet reči umom svojim reći, da se i drugi pomognu, nego hiljadu reči jezikom.

Zašto...pa dođi sad da čuješ šta je pretežnije.

14:20 Braćo! Ne budite deca umom, nego pakošću detinjite, a umom budite savršeni.
14:21 U zakonu piše: Drugim jezicima i drugim usnama govoriću narodu ovom, i ni tako me neće poslušati, govori Gospod.
14:22 Zato su jezici za znak ne onima koji veruju, nego koji ne veruju; a proroštvo ne onima koji ne veruju, nego koji veruju.
14:23 Ako se dakle skupi crkva sva na jedno mesto, i svi uzgovorite jezicima, a dođu i prostaci, ili nevernici, neće li reći da ste poludeli?
14:24 A ako svi prorokuju, i dođe kakav nevernik ili prostak, bude pokaran od svih i suđen od svih.

To je nevernima potreba kao ZNAK a ne verujućim jer kaže ako neverni dođe a verni se utvrđuje kad čuje proroštvo da jeste od Boga.

14:25 I tako tajne srca njegovog bivaju javljene, i tako padnuvši ničice pokloniće se Bogu, i kazaće da je zaista Bog s vama.

Zbog ovoga gore treba nevernom ZNAK da prihvati Boga a ko ga je prihvatio zar mu treba ponovo znak da poveruje?

14:26 Šta će se dakle činiti, braćo? Kad se sabirate svaki od vas ima psalam, ima nauku, ima jezik, ima otkrivenje, ima kazivanje; a sve da biva na popravljanje.
14:27 Ako ko govori jezikom, ili po dvojica, ili najviše po trojica i to poredom; a jedan da kazuje.

Svi imaju različit posao jer su darovi različiti.I kaže veoma važnu stvar da sve ide na POPRAVLJENJE a ko ne tumači neka ćuti i takav crkvu NE POPRAVLJA. Zato piše treba TUMAČ.A ako nema on ili ko da tumači šta onda...čitamo ispod.

14:28 Ako li ne bude nikoga da kazuje, neka ćuti u crkvi, a sebi neka govori i Bogu.

-----------------------
14:39 Zato, braćo moja, starajte se da prorokujete, i ne zabranjujte govoriti jezicima.
14:40 A sve neka biva pošteno i uredno.

ALI UREDNO to znači neka jezici govore a ako su u crkvi pred braćom a nemaju tumačenje tad ćute javno a Bogu mogu govoriti tiho a moliti glasno kad se završi učenje ili propoved jer se i tako slavi Bog.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-30, 19:50

http://www.youtube.com/watch?v=Q8q9wqrqHF8[/quote]
pA JA NISAM BRATE U MERI DEREKA PRICA,JER NTAJ ČOVEK JE ETO SA TVOJOM IZJAVOM O ZAKONU NISAM ČUO ZA NJEGA ALI SA TVOJOM IZJAVOM TO JE ONDA ČETVRTO UČENJE KOJE JE MENJAO ZA ŽIVOTA!! ČOVEK KOJI SE LJULJHA NEPOSTOJAQN JE NA SVIM SVOJIM PUTEVIMA. PRVO JE BIO VERNIK JEDNOG BOPGA PA OTIŠAO U TROJIČARE TU SE PROSLAVIO,ONDA OTIŠAO U DARODAVCE BLAGODATI I SAD ČUJEM U ZAKONIKE.
      MORAŠ NEŠTO SHVATITI,nigde ne stoji da svi sve znaju .Duh je dat da nas vodi ka Hristu. Bog najpre daje svetoga Duha crkvi a potomi službe i darove . ne može neko dobiti službu pre nego dobije pomazanje to je Biblija. to što čovek dobije a potom odbaci Bog se ne raskajava za to. on je pozvao izrael,raspeli su ga i opet ih poziva. i mako si sekurvala evo ja ti kažem vrati se meni kaŽE GOSPOD-on je pozvao judu,petra tri puta ga zanekao,davida kurvao je ubio,je li bio ppomazan onda?* nije. po tebi nije. kako neko moće biti pomazan a ubiti i kurvati? saul isto. jakov,avraam,isak dva puta lagali,jakov lagao itd. što sad?
   pavle sve vreme ne govori kontra od petra i ostalih. on govori o darovima službvama redu u crkvi upotrebi istih. on se ne bavi krštenjem tu. tako da kad govori eda lis u svi proroci itd,to je tačno tako. da li svi imaju darove za upotrebuz pri crkvi? pa nemaju. ali ako neko nema krštenje Duhom što sa time? nije to mržnja već briga .[/quote]

Nigde nisam rekao da svi sve trebaju znati zato i pokazah kako ISKRENI vernik postupa nije rođen sveznajući ali se ispravio.Ako bih ja uzeo nekoliko tvrdnji koje si govorio i ti promeniš neku od istih a već si neke menjao onda bi isto moglo i za tebe reći da te vetar ljulja ...nije to dobro tako. Apostoli kao takvi su ispravljali jedan drugog i nije niko bio tvrdoglav jer jedan zna nešto bolje drugi ono treće zna bolje i zato su jedno telo da se pomažu. Zar je Petar znao kao Pavle ...ni blizu, ali Petar je iskren i to priznaje.
Kad se dokaže da crkva NIKAKO pre nevolje ne ide i kad se pokaže zakon gde mu je mesto i kad se čuje da ne govore svi jezicima da li ćeš prihvatiti istinu iz Biblije ili svoje terati nasuprot?

Ako se ispraviš onda si iskren i draža ti je reč Božja od svog razuma i eto te vetar ljulja NA BOLJE.
Ne znanje nije problem ali odbijanje znanja jeste. Bilo bi dobro da ovde stavimo tačku pošto odgovoriš tamo gore kod Pavla da li svi govore jezike ostavi ti prazno mesto jer čujemo da govori o darovima koji imaju poredak u službi.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-30, 19:53

Samo DVA SLOVA trebaju.

Može li brate DVA slova uz obrazloženje?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-31, 12:15

pavle sve vreme ne govori kontra od petra i ostalih. on govori o darovima službvama redu u crkvi upotrebi istih. on se ne bavi krštenjem tu. tako da kad govori eda lis u svi proroci itd,to je tačno tako. da li svi imaju darove za upotrebuz pri crkvi? pa nemaju. ali ako neko nema krštenje Duhom što sa time? nije to mržnja već briga .[/quote]

Nigde nisam rekao da svi sve trebaju znati zato i pokazah kako ISKRENI vernik postupa nije rođen sveznajući ali se ispravio.Ako bih ja uzeo nekoliko tvrdnji koje si govorio i ti promeniš neku od istih a već si neke menjao onda bi isto moglo i za tebe reći da te vetar ljulja ...nije to dobro tako. Apostoli kao takvi su ispravljali jedan drugog i nije niko bio tvrdoglav jer jedan zna nešto bolje drugi ono treće zna bolje i zato su jedno telo da se pomažu. Zar je Petar znao kao Pavle ...ni blizu, ali Petar je iskren i to priznaje.
Kad se dokaže da crkva NIKAKO pre nevolje ne ide i kad se pokaže zakon gde mu je mesto i kad se čuje da ne govore svi jezicima da li ćeš prihvatiti istinu iz Biblije ili svoje terati nasuprot?

Ako se ispraviš onda si iskren i draža ti je reč Božja od svog razuma i eto te vetar ljulja NA BOLJE.
Ne znanje nije problem ali odbijanje znanja jeste. Bilo bi dobro da ovde stavimo tačku pošto odgovoriš tamo gore kod Pavla da li svi govore jezike ostavi ti prazno mesto jer čujemo da govori o darovima koji imaju poredak u službi.[/quote] e,sad si ovde rekao jednu već normalnu hrišćansku retoriku. ne znaju svi sve. ja sam od prvog dana tako i govorio. i da sve treba ispitivati. sad kad si ti rekao snažno pavle je rekao,ja sam to znao pre tebe 25 godina. i svaki puta ja sam to držao u molitvi,ne samo ja već mnoga braća po crkvi i crkvama. svi oni a i ja sam znao da takože stoji i "kontraverzni stih" 14 gl. 21 22.stih. i da reći jedni samo to a ne videti što si sam citirao je znak prve blage nerazumnosti. koja se može pretvoriti u bunt i prevaru. što to znači.? pa to značid a je svaki trrebao sad dalje ispitivati a držati kako pavle kaže ono što su hiljade i hiljade u praksi doživeli krštenje Duhom. daljes e samo svako molio da se ti stihovi donesu u pravom svetlu jer to hrišžanin treba da radi. pavle kaže za daljim sežem a ono što sam dostigao držim-. to znači ako neko jaže ja imam dar to tzreba da drži a za daljim da seže ispitujuć što nije jasno. tako razmišljanje nbije neznanje. i naprotiv nije znanje reči ja znam. ko zna?
svako po nešto dobija i dodaje i to se stavlja pod proveru. ja sam samo tvoje rezonovanje oko tog stiha stavio na proveru kao i drugih pa i svoje jer sam i ja sam pitaoGospoda oko toga. ali ti si rekao ne ja znam, i nisi obraćao pažnju na sijaset kontradiktornosti pod znbacima navoda jer kontradiktornosti u Pismu nema. tu je tvoja greška i to sotona koristi za raspravku. jer da si titako postupio i molio i doneo neko valjano otkrivenje stihova 21 i 22 a ne samo ponavljaol jedan stih onda bi mnogi te ozbiljno respektovali u tomne. ne treba dakle da koristiš nečiji oprez kao znak neznanja. onda je krstitelj bio jedan ljuljajući vernik,a Isus kaće da je on jedan dobar vernik. sve ispitujte na dobro kaže Pismo. drugi post ću ti dalje odgovoriti.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-31, 12:56

lavić ::
Samo DVA SLOVA trebaju.

vidiš brate,sve počinje prilom sa jednim stihom. bez dva svedoka ni jedna stvar u Pismu nije validna. imaš sijaset svedočanstava u delima gde je direkto crkva primala svedočenje krštenja Duhom. to obavezuje budnog vernika na pitanje i isto na molitvu i čekanje na Gospoda. pravilo broj jedan ap.pavle je napisao,dokle sam dostigao dotle sežem. dakle neko je dostigao do te mere moćda je to poslednja mera,moćda ne,ali on sada seže pita dalje. ima mesta. stih koji si pokazao nisi ti otkrio prvi već mnoga braća rekoh. i oni su otkrili da treba moliti. i čekati. a držati dobijeno. ulog je velik. takođe stih 21 22. u istom su rangu i traže veliki oprez. ako to znamo stih koji si doneo ne znači skoro ništa u smislu eto vidiš piše. naprotiv on dosta govori u tvom slučaju. sada respektivno ja sam te sve vreme slušao kažeš primio sam dar učitelja,ja to zovem služba,no dobro to bi bilo to. sada kako to mora ići po Pismu da ne bi pali u sud đavolji. da li ti ako hrišćanin si i jedan učitelj trebaš znati prvo slovo u toj službi da bi učio druge da sebe učiš prvo? ovo nije provokacija ni uvreda. ovo je za red i mir u ckvi,Bog je Bog reda i mira. pavle u poslanici sve vreme govori o redu i miru ne o krštenju Duhom. to je jasno svakom učitelju od Boga nadahnutom.
sada iz poslanice se može izvući i smisao oko krštenja naravno. ali temeljno ne. moće se samo posegnuti u nešto što se zove prevara i to vrlo lako. pa petar je na to opominjao oko pavlovih poslanica,naravno ne samo njegovih ali najpre njegovih jer je on dobijao mnoga otkrivenja,a to onda doista može doneti pogrešku tumača. sada Pismo prvo donosi red. a red je sledeći. mlad krštenik ne moće da bude ni sveštenik,pastor,ni đakon,ništa osim da se uči. kako tek mlad krštenik moće biti učitelj? niko,važi za sve čaK I ZA AP.PAVLA. kako bi pavle mogao da uči druge a sebe nije tome naučio.dakle,što je pavle dobio,odmah na putu za damask jaSNO SVEDOČENJE,DA JE POZVAN ZA SLUŽBU APOSTOLA MEĐ PAGANIMA.ONDA ST VAR BI ZA NEKE MOGLA BITI TAKO JASNA. ON JE LIČNO ČUO POZIV. I SVEDOC I SU TU BILI. I ANANIJA DRUGI SVEDOK(DVA SVEDOKA MORAJU NAJMANJE) JE JASNO OD BOGA TO ČUO,ON MI JE IZABRANI SUD. to je rečeno čak pre nego je i primio krštenje tek je bio slep u sob i u samoći i očajno molio,pavle. a ananija je bio poslan sa svedočanstvom broj dva. drugi svedok.i taj drugi je bio već učvršćen u službi sveštenik dakle. on sa aposytolskom naukom krštenja vodom i Duhom odlazi ka pavlu i kaže mu te reči. pavle se krštava. počinje da svedoči,on je jedan svedok. svedoči samo da je Isus mesija. nema učenja,nema još otkrivenja.samos vedok. kao apolos 12,jov učenika. SAMO TO.
SADA DA LI JE PAVLE REKAO JA KREŽEM U AKCIJU ja znam sada sve.ja sam apostol,čuo sam glas? ne. on ne kreće. on prvi mora biti naučen da bi učio.on odlazi gde? u tars. što radi? tri godine čita< Pisma i moli. i potom? kreće u akciju? ne,još uvek ne. ide petru potom da učvrsti svoje pozvanje da uredi sa zdelom i merom Boćjom koja je ključlna,temeljno ključevi carstva otkrivenje sa neba da ne bi zalud trčao trku.
pavle je bio poniztan Pismu. ne ljudima.od ljudi ništa nije primiom osim petrovu službu u meri Božjoj.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-31, 13:08

sada ti bi brate LAVIĆU TREBAO da imaš istu ovu meru Pisma. ako si novokršten trebao bi da se najpre naučić. ni njedna služba ti ne sledi pre nego se našeć u svedočanstvu crkve,poniznost,poslušnost krotost,spreman da se uči sluša starešine. svedočanstvo iz vana ,oba svedočanstva dobra. krštenje Duhom. pomazanje za službu dalje. dotle svedočanstvo da je Isus spašenje. ispitivanje molitva u Pismu. potom poziv za službu. molitva crkve. to ti je sve nuđeno ja sam svedok tome,pohvale,samo malo strplenja in učenja to je izostalo.) o tome nestrpljenju novokrštenog >Pismo mi opominje i uči crkvu. da novokršten ne može imati niti jednu službu ZAŠTO? JER JE TO HIR CRKVE? NE. BOŽJA REČ JE PROTIV TOGA.ZAPRAVO PISANO JE ,DA TAKI PADA U ĐAVOLSKI SUD. BRZO DONOSI NEKE STVARI PRE NEGO JE MOLIO ISPITIVAO. PROVEREN ZA SLUŽBU SVEDOČANSTV O VAN I SPOLJA. POTOM IDE MOLITVA CRKVE. POLAGANJE RUKU,POST. ČEKANJE NA GOSPODA. I TEK ONDA NEKO POSTAJE U SLUŽBI UČITELJ SVEŠTENIK NEBITNO.
ovo je sve braTE IZOSTALO KOD TEBE. PAVLE TRI GODINE U TARSU TO ČINI. UČITELJ DAKLE trebada bude oprezan. ako jedan stih kaže ovako drugi onako on to treba sa crkvom da moli danima ako treba dok to ne dođe a dokle se stiglo da se čuva za daljim višim seže. to je isto izostalo. kada neko kaže piše i citira jedan stih to je znak da ništa nije dobijeno. na žalost.
kada neko u crkvi ti je kazao da ne razume i da se oko toga moli crkva,starešine po službama ti si rekao,eto vidiš niko ne zna. sud đavolji je to. jovan nije b io ljuljajući vernik kada je slao da pitaju iz tamnice je li Isus taj mesija? i onda ti si sve to znao ,a ništa od Pisma ispunio nisi kao novokršten.
naravno ti ćeš reći ali ako sva crkvaje u otpadu? o tome sam ti pisao. onda Bog će tebe pozvati,ali ti ćeš primiti svedočenje apostolske službe jer to je Pismo,a ne prvo učiteljske.,. ti ćeš dobiti otkrivenu reč naravno i onda ćeš početi delovati,i kad počneš dobijatri ljude onda ćeš postaviti u crkvi učitelje i druge i to je to. kako god okrenbeš ti nisi u ispunjenju Pisma ovde. i zato bi trebao blago pognuti glavu u molitvi i reći ponizno jer je to vrlina slugu Božji sagrešio sam braći a i Bogu najpre,daj da to ispravim. i od pavla su se u crkvi sklanjali iz početka kada je svedočio samo.on se nije ljutio već razumevao. varnava je podupirao istog objašnjavao crkvi da je u redu. ti si nekako sve to prezreo. samo si upadao u đavolji sud i video sve samo ne i sebe. to je tipično za nas ljude.
mir svima.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-31, 18:10

Samo DVA SLOVA trebaju.

Ako ćeš mi dato DVA SLOVA a to su DA ili NE i onda obrazloženje jer verovao ili ne samo prvi red pročitah jer vidim da nema odgovora pa nemam potrebu dalje čitati. Kad bude ono DA ili NE tako vidno onda čitam i obrazloženje tih DA ili NE a ovako nebih gubio vreme jer nema odgovora.
Uvek tražim samo malo pa ne dobijam ti od mene traži koliko želiš SVE ću ispoštovati.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-31, 23:09

Samo DVA SLOVA trebaju.

Ako ćeš mi dato DVA SLOVA a to su DA ili NE i onda obrazloženje jer verovao ili ne samo prvi red pročitah jer vidim da nema odgovora pa nemam potrebu dalje čitati. Kad bude ono DA ili NE tako vidno onda čitam i obrazloženje tih DA ili NE a ovako nebih gubio vreme jer nema odgovora.
Uvek tražim samo malo pa ne dobijam ti od mene traži koliko želiš SVE ću ispoštovati.
ne. a SAD ČITAJ.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-01, 20:12

ispravka ::
Samo DVA SLOVA trebaju.

ne. a SAD ČITAJ.

Pa kad kažeš NE kao i Pavle i ja zašto onda raspravljamo i tvrdiš da nemam Duha Hristovog jer nemam taj dar?
Sve ovo dosad je uzalud muka i rasprava dosad si tvrdio da MORAJU SVI imati jezik kao dar i ZNAK da imaju Duha a sad kažeš NE moraju.Mene raduje tvoj odgovor i dobro je kad čovek prihvati Bibliju i apostole i menja se tako i Derik Princ je i zakon odricao a sad uči kako treba jer Duh Sveti poučava kad smo krotki svakoj istini.

Što se tiče saveta od gore uopšte nije sporno sve što si pisao o uređenju u crkvi samo ima tu propusta koje si zaboravio jer Timotije beše mlad po godinama a nije morao čekati starost već Pavle reče da uči slobodno jer POZNAJE PISMA. A šta ćemu Pisma kad samo milost treba propovedati jer u to vreme kad se kaže Pisma postojali su Zakon i Proroci bez NZ spisa pa šta ih je iz SZ učio?

Pavle govori o REDU u crkvi ali time ne kaže da se gasi dar koji čovek primi da ga ostavi po strani dok neko ne smiluje se posle koju godinu da mu dozvoli da koristi primljeni dar.Ja nisam mlad u veri niti po godinama i propovedao sam u dve tri crkve različite po učenju.U nekima mnogo puta i držao sam se pisanog jer nije moje ništa izvan reči koju apostoli doneše i treba je potvrditi kao istinitu a kad se to čini onda redovno imam sukob sa svim dogmama.
Dogma se želi sakriti i svakog koji brani pisanu reč pokušavaju ismejati.UVEK sam pred bilo kime spreman Božjom pomoći nraniti svako slovo i smisao poruke i citate davati za svaku tvrdnju samo dogma nije nikad to volela.Koliko dipl. teologa je obećalo doći i dati dokaze i nikad ih više nisam video.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-01, 20:39

Vidiš brate kad sam predložio crkvi da se izučava ja sam već desetak godina molio i dobijao i rečeno mi je pre skoro 6 god, to što ti napisah.Ušavši u crkvu osetio sam neku hladnoću i rekoh tad starešini da to osećam iako je na oči sve u redu nije znao šta je po sredi a ni ja.
Vraćajući se počeh se pitati šta je problem ovde kad sve izgleda u redu ja bih rekao na sve okom što videh amin ali nešto iznutra osetim nevalja i istog trena dođe ono što ti tad na PP rekoh šta je problem.

Potom oni nebi izučavali ja ćutim i čekam. posle par meseci Brat propoveda baš onaj problem u crkvi i ja slušam i znam da je to od Boga dobio i u sili reči ide služba.čekam oko 10-11 meseci ništa nema poziva...čekam i dalje.Poziv stiže na kao mali sabor i ponovo isti brat ISTU TEMU o ISTOJ STVARI govori. I ponovo mu saopštavam podsećajući ga kako je prošli put to govorio i tad mu rekoh da je to meni rečeno i sad ponavlja tu poruku i jasno mi je da iz moje ruke to nebi primili iz više razloga zato Bog koristi onog u koga imaju više poverenja.

Čim im se ponavlja znači nisu se mrdnuli.Treba im još MNOGO drugog ali čekam i dalje na vreme jer znam da Bog ima vreme za sve ko zna možda si ti bio tu povod za jedno dobro delo a možda ćeš ponovo biti nikad se nezna jer ćeš možda ti morati raditi tamo istu stvar i učiti isto jer Bog ne želi da na jednom mestu ide jedno a na drugom drugo u crkvi zato svaku PREPREKU prvo mora ukloniti ili rečju ili ko zna kako.

Istina NEMA alternativu ona hoće da svetli samo je pitanje hoće li i ko biti spreman da je čuje?
Bog i to zna i prošlo je 13 meseci a ja čekam i dalje iako mi je bilo obećano da može samo dok termin bude i još ga nema a to je znak da još nisu poradili na sebi da bi mogli biti malo ozbiljnije angažovani u delu. Ono je MLAKO stanje čim se izađe sve staje nema akcije nema tuge za izgubljenim nema pomoći zabludelima nema trke dobreo im u bogatstvu materijalnom a tako je sve blizu i tako bi ih proterao da nebi mogli stajati ne ja nego Bog.

I mladi i stari bi radili sve bi se pokrenulo samo čekam na Boga da im stavi želju i eksplodiraće lagodnost i oganj će paliti videće beznađe kapitala i strah će biti zbog nemara samo dok Bog ugotovi ja čekam.Ne brini brate ništa neću ja raditi ali čućeš šta radi Duh Sveti kako će forma nestati i krenuće ostatak vernih da SLUŽI BOGU i bližnjima.

Strah imaju samo oni što se boje i neznaju ili nisu sigurni. Kažeš molimo i molimo pa zar misliš da Bog ne odgovara samo vi NE VIDITE!
Reći ću ti jenu priču:
Čovek vernik se davi u reci i viče Boga da mu da ruku i izvadi ga i eto ga čamac sa čovekom unutra i pruža mu ruku ali on odbija jer oće Bog svoju da pruži i još viče isto i nailazi drugi čamac i pruža mu ruku a on daveći se odbije i udavi se.Pojavljuje se pred Bogom i pita: ,,Bože zašto mi nisi pružio ruku da se ne udavim?,,
PRUŽAO SAM TI DVA PUTA TI SI ODBIO.

Bog ima svoja oruđa koja šale gde je potreba za nečim ali oni hoće lično Bog da dođe.Ništa nije slučajno. Možda je Bog odgovorio ali odbijaju.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-01, 23:43

ispravka ::
Samo DVA SLOVA trebaju.

ne. a SAD ČITAJ.

Pa kad kažeš NE kao i Pavle i ja zašto onda raspravljamo i tvrdiš da nemam Duha Hristovog jer nemam taj dar?
Sve ovo dosad je uzalud muka i rasprava dosad si tvrdio da MORAJU SVI imati jezik kao dar i ZNAK da imaju Duha a sad kažeš NE moraju.Mene raduje tvoj odgovor i dobro je kad čovek prihvati Bibliju i apostole i menja se tako i Derik Princ je i zakon odricao a sad uči kako treba jer Duh Sveti poučava kad smo krotki svakoj istini.

Što se tiče saveta od gore uopšte nije sporno sve što si pisao o uređenju u crkvi samo ima tu propusta koje si zaboravio jer Timotije beše mlad po godinama a nije morao čekati starost već Pavle reče da uči slobodno jer POZNAJE PISMA. A šta ćemu Pisma kad samo milost treba propovedati jer u to vreme kad se kaže Pisma postojali su Zakon i Proroci bez NZ spisa pa šta ih je iz SZ učio?

Pavle govori o REDU u crkvi ali time ne kaže da se gasi dar koji čovek primi da ga ostavi po strani dok neko ne smiluje se posle koju godinu da mu dozvoli da koristi primljeni dar.Ja nisam mlad u veri niti po godinama i propovedao sam u dve tri crkve različite po učenju.U nekima mnogo puta i držao sam se pisanog jer nije moje ništa izvan reči koju apostoli doneše i treba je potvrditi kao istinitu a kad se to čini onda redovno imam sukob sa svim dogmama.
Dogma se želi sakriti i svakog koji brani pisanu reč pokušavaju ismejati.UVEK sam pred bilo kime spreman Božjom pomoći nraniti svako slovo i smisao poruke i citate davati za svaku tvrdnju samo dogma nije nikad to volela.Koliko dipl. teologa je obećalo doći i dati dokaze i nikad ih više nisam video.
rekao sam ne tvome verovanju . i obrazložio zašto ne zbog Pisma i reda Božjeg. u crkvi ne govore svi jezike pri službi,jer da bi govorili mora biti tumač. tako taj govori sebi i Bogu. svi moraju imati krštenje Duhom za nebo,a Bog nikome neće to uskratiti. ako se iska. ja nisam price da menjam perje. kad dobijem što mod Gospoda ONDA ĆU REĆI SVIMA TO JAVNO.
TIMOTIJE nije bio mlad u veri ako je bio mmlad u godinama. ali princip Pisma se ne može menjati. ti si novokršten,i u sebe si uzeo nauku ove one gruzpe i potom si primao više i to je dobro. ali kao nvokršten trebaš čekati na Pismo i red. ti to nisi uradio moraš priznati pa se događa Pismod a padaš olako u đavolji sud.
čekanje ne gasi dar,naprotiv dokazuje dar. ako se duhjovi proročki pokoravaju prorocima onda to i te kako važi za dar učitelja.
Pisma koja treba poznavati znači poznavati Pisma koja govore o milosti i Hristu. timotije nije propovedoa zakon niti temeljio spašenje na starozavetnim spisima već na jevanđelju.
ti teolozi koji nisu došli k tebi zapravo su samo teolozi a takima reč ne dolazi i trebaju i sami biti učeni.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-02, 12:52

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-02, 20:05

Kao brata te zamolim da samo kažeš odgovor na citat IZ BIBLIJE koji postavih evo ga:

Samo DVA SLOVA trebaju.

Eda li svi kazuju? NE!

Potom nisi tri puta odgovarao na nuđeno pitanje i konačno kažeš NE. jer te pitah da odgovoriš na pitanje iz BIBLIJE ne moje verovanje jer ja nisam pisao Bibliju niti rekao šta je tu mje već citirao i pošto rekoh da smo sad saglasni jer si odgovorio kao što je apostol pisao NEMAJU svi ovo NEMAJU SVI ono i redom a ti mi sad kažep E, to nije odgovor Bibliji nego meni na moje verovanje a gde te ja pitah za MOJE VEROVANJE?

Upitan si samo da upišeš u citat Biblije SVOJE MIŠLJENJE o tome što apostol negira. I ti ni sad nisi odgovorio već kažeš da nisi odgovorio na to što te pitam već nešto što te nisam pitao.

Ostaj mi u zdravlju i Bog neka te blagoslovi i nemoj mi zameriti ali ja stvarno ne mislim da sam umom poremećen da bi se toliko igrao samnom i izigravao me svaki put kad želim razgovarati ti bežiš i nešto drugo govoriš.

Ljudi sretno vam bilo.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-03, 14:04

lavić ::Kao brata te zamolim da samo kažeš odgovor na citat IZ BIBLIJE koji postavih evo ga:

Samo DVA SLOVA trebaju.

Eda li svi kazuju? NE!

Potom nisi tri puta odgovarao na nuđeno pitanje i konačno kažeš NE. jer te pitah da odgovoriš na pitanje iz BIBLIJE ne moje verovanje jer ja nisam pisao Bibliju niti rekao šta je tu mje već citirao i pošto rekoh da smo sad saglasni jer si odgovorio kao što je apostol pisao NEMAJU svi ovo NEMAJU SVI ono i redom a ti mi sad kažep E, to nije odgovor Bibliji nego meni na moje verovanje a gde te ja pitah za MOJE VEROVANJE?

Upitan si samo da upišeš u citat Biblije SVOJE MIŠLJENJE o tome što apostol negira. I ti ni sad nisi odgovorio već kažeš da nisi odgovorio na to što te pitam već nešto što te nisam pitao.

Ostaj mi u zdravlju i Bog neka te blagoslovi i nemoj mi zameriti ali ja stvarno ne mislim da sam umom poremećen da bi se toliko igrao samnom i izigravao me svaki put kad želim razgovarati ti bežiš i nešto drugo govoriš.

Ljudi sretno vam bilo.
pa dobro daćuz ti odgovor kako je Isus kad su ga pitali faqriseji davao odgovor,jer valjda ne sumnjaš da je Isus time dao odgovor a ne da je vrdao,kada je kao odgovor postavio istim pitanje?!
dakle,šta bi ti odgovorio na sotonin citat u pustinji,pisano je,skoči sa te visine anđelima će svojim zapovediti da te podrže. da li treba skočiti ili ne ,po citatu. tu ti je odgovor na tvoje pitanje da li treba reći samo ne ili pak još nešto,pisano je i još nešto kako je Isus dao odgovor sotoni. ali za tebe je pitanje da li treba skočiti ili ne i po istom rezonu koji si ti meni doneo nemoj da vrdaš samo da ili ne?!!

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-14, 17:00

Kakve veze ima Psalam 91 koji satana nije razumeo kao ni učenici i mislio je da onaj opis koji ide za cara može primeniti na Mesiji i ti porediš sa Pavlovom tvrdnjom da bi svoju stavio iznad Pavole...evo šta Pavle kaže.

Eda li svi govore jezike? NE!

Eda li svi kazuju? NE!

Pavlu je SVE sa NE a tebi ima sa DA koji je od vas dvojice veći apostol da znam koga slušati?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-15, 18:41

lavić ::Kakve veze ima Psalam 91 koji satana nije razumeo kao ni učenici i mislio je da onaj opis koji ide za cara može primeniti na Mesiji i ti porediš sa Pavlovom tvrdnjom da bi svoju stavio iznad Pavole...evo šta Pavle kaže.

Eda li svi govore jezike? NE!

Eda li svi kazuju? NE!

Pavlu je SVE sa NE a tebi ima sa DA koji je od vas dvojice veći apostol da znam koga slušati?
sotona je doneo iskušenje. ako sotona ne bi znao što je reč u psalmu ne bi došao ni tebe ni mene da kuša a kamoli sina Božjega. ja sam ti rekao da kad kažeš reci da ili ne da onda rešiš pitanje oko sotonskog iskušenja da li bi poslušao sotonu i ispunio reči Božje iz psalma sa da ili ne?
oko učiteljske službe kao što je rečeno,treba najpre imati svedočanstvo spolja,iznutra,a najpre da ne bude novokršten čovek. tako budući da ti si u tom promislu ti ne bi trebao da uzmeš da učiš.
oko darova ti nećeš nikad hteti da uzmeš ono što bi ao učitelj svcaki čovek trebao da uzme,da pavle niti jednim smislom tu ne govori o krštenju Duhom,vgeć o redu u crkvi i službama. takod a tvoje zaključivanje je čisto fiksiranje stvari. praksa kod apostola dovoljno sama pos ebi svedoči. kao što sam rkeao niko od kritičara krštenja Duhom još nijew ndoneo niti jedan od dokaza da je kršten Duhom osim kiritike.
čitajući nikejske oce video sam da svi kritikuju krštenje duhom da više nije u funkciji iz ovih onih razloga,ali akcenat na krtšenju kod njih je uvek bio kritika Duha tj jezika,dakle njima nije bilo strano da je to krštenje jer je prekoviše sveže bilo sve to oko krštenja u vreme nikeje. sada je sotona prekoviše jak oko krštenja duhom jer ne ide tom linijom već priznanjem da je duh potreban ali da je akcenat na nečemu sasvim drugom.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-15, 19:04

Napisao si svašta od krštenja preko otaca do novokrštenih i učiteljskog dara preko psalma....uz to tvrdiš da je satana znao a to nije istina to ti mogu dokazati u temi ako je otvoriš a NIŠTA NISI ODGOVORIO NA PITANJE KO JE VEĆI I ČIJA REČ JE VEĆA TVOJA ILI PAVLOVA?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-16, 14:24

lavić ::Napisao si svašta od krštenja preko otaca do novokrštenih i učiteljskog dara preko psalma....uz to tvrdiš da je satana znao a to nije istina to ti mogu dokazati u temi ako je otvoriš a NIŠTA NISI ODGOVORIO NA PITANJE KO JE VEĆI I ČIJA REČ JE VEĆA TVOJA ILI PAVLOVA?
misliš daje satani slučajno palo da mu to ispriča nije li rekao,pisano je,svaki put?
novokršten ne moće da bude ni u jednoj službi.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-16, 20:51

misliš daje satani slučajno palo da mu to ispriča nije li rekao,pisano je,svaki put?
novokršten ne moće da bude ni u jednoj službi.[/quote
]

Ne mislim već iz Pisma čujem da satana nije razumeo kao ni učenici tad zato što Bog otvara razum.
Nisam ništa pitao o novo ili staro krštenim ljudima već o tome čija je istinita Pavlova da nemaju svi dar jezika ili tvoje da imaju to mi odgovori a ostalo kad pitam.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics