Sve o zakonu

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Sve o zakonu

Počalji od lavić taj 2014-01-29, 13:17

nigde subote. ko tu nije verovao u subotu,ispadaš smešan laviću. svi su verovali u subotu. mogli nsu kršiti ali da nisu verovali to je smešno.

Evo pa se smej reči i dalje:

16:4 A Gospod reče Mojsiju: Evo učiniću da vam daždi iz neba hleb, a narod neka izlazi i kupi svaki dan koliko treba na dan, da ga okušam hoće li hoditi po mom zakonu ili neće.
16:5 A šestog dana neka zgotove šta donesu, a neka bude dvojinom onoliko koliko nakupe svaki dan.
16:6 I reče Mojsije i Aron svim sinovima Izrailjevim: Doveče ćete poznati da vas je Gospod izveo iz zemlje misirske;
16:7 A sutra ćete videti slavu Gospodnju; jer je čuo viku vašu na Gospoda. Jer šta smo mi da vičete na nas?
16:8 I reče Mojsije: Doveče će vam dati Gospod mesa da jedete a ujutru hleba da se nasitite; jer je čuo Gospod viku vašu, kojom vičete na Nj. Jer šta smo mi? Nije na nas vaša vika nego na Gospoda.
16:9 I reče Mojsije Aronu: Kaži svemu zboru sinova Izrailjevih: Pristupite pred Gospoda, jer je čuo viku vašu.
16:10 I kad reče Aron svemu zboru sinova Izrailjevih, pogledaše u pustinju, i gle, slava Gospodnja pokaza se u oblaku.
16:11 I Gospod reče Mojsiju govoreći:
16:12 Čuo sam viku sinova Izrailjevih. Kaži im i reci: Doveče ćete jesti mesa, a sutra ćete se nasititi hleba, i poznaćete da sam ja Gospod Bog vaš.
16:13 I uveče doleteše prepelice i prekriliše logor, a ujutru pade rosa oko logora;
16:14 A kad se diže rosa, a to po pustinji nešto sitno okruglo, sitno kao slana po zemlji.
16:15 I kad vide sinovi Izrailjevi, govorahu jedan drugom: Šta je ovo? Jer ne znahu šta beše. A Mojsije im reče: To je hleb što vam dade Gospod da jedete.
16:16 To je za šta zapovedi Gospod: kupite ga svaki dan koliko kome treba za jelo, po gomor na glavu, po broju duša vaših, svaki neka uzme za one koji su mu u šatoru.
16:17 I učiniše tako sinovi Izrailjevi; i nakupiše koji više koji manje.
16:18 Pa meriše na gomor, i ne dođe više onom koji nakupi mnogo, niti manje onom koji nakupi malo, nego svaki nakupi koliko mu je trebalo da jede.
16:19 I reče im Mojsije: Niko da ne ostavlja od toga za sutra.
16:20 Ali ne poslušaše Mojsija, nego neki ostaviše od toga za sutra, te se ucrva i usmrde. I rasrdi se Mojsije na njih.
16:21 Tako ga kupljahu svako jutro, svaki koliko mu trebaše za jelo; a kad sunce ogrevaše, tada se rastapaše.
16:22 A u šesti dan nakupiše hleba dvojinom, po dva gomora na svakog; i dođoše sve starešine od zbora, i javiše Mojsiju.
16:23 A on im reče: Ovo kaza Gospod: Sutra je subota, odmor svet Gospodu; šta ćete peći, pecite, i šta ćete kuvati, kuvajte danas; a šta preteče, ostavite i čuvajte za sutra.
16:24 I ostaviše za sutra, kao što zapovedi Mojsije, i ne usmrde se niti beše crva u njemu.
16:25 I reče Mojsije: Jedite to danas, jer je danas subota Gospodnja, danas nećete naći u polju.
16:26 Šest ćete dana kupiti, a sedmi je dan subota, tada ga neće biti.
16:27 I u sedmi dan iziđoše neki od naroda da kupe, ali ne nađoše.
16:28 A Gospod reče Mojsiju: Dokle ćete se protiviti zapovestima mojim i zakonima mojim?
16:29 Vidite, Gospod vam je dao subotu, zato vam daje šestog dana hleba na dva dana. Stojte svaki na svom mestu, i neka ne odlazi niko sa svog mesta u sedmi dan.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-29, 19:14

lavić ::
nigde subote. ko tu nije verovao u subotu,ispadaš smešan laviću. svi su verovali u subotu. mogli nsu kršiti ali da nisu verovali to je smešno.

Evo pa se smej reči i dalje:

16:4  A Gospod reče Mojsiju: Evo učiniću da vam daždi iz neba hleb, a narod neka izlazi i kupi svaki dan koliko treba na dan, da ga okušam hoće li hoditi po mom zakonu ili neće.
16:5 A šestog dana neka zgotove šta donesu, a neka bude dvojinom onoliko koliko nakupe svaki dan.
16:6  I reče Mojsije i Aron svim sinovima Izrailjevim: Doveče ćete poznati da vas je Gospod izveo iz zemlje misirske;
16:7  A sutra ćete videti slavu Gospodnju; jer je čuo viku vašu na Gospoda. Jer šta smo mi da vičete na nas?
16:8  I reče Mojsije: Doveče će vam dati Gospod mesa da jedete a ujutru hleba da se nasitite; jer je čuo Gospod viku vašu, kojom vičete na Nj. Jer šta smo mi? Nije na nas vaša vika nego na Gospoda.
16:9  I reče Mojsije Aronu: Kaži svemu zboru sinova Izrailjevih: Pristupite pred Gospoda, jer je čuo viku vašu.
16:10  I kad reče Aron svemu zboru sinova Izrailjevih, pogledaše u pustinju, i gle, slava Gospodnja pokaza se u oblaku.
16:11  I Gospod reče Mojsiju govoreći:
16:12  Čuo sam viku sinova Izrailjevih. Kaži im i reci: Doveče ćete jesti mesa, a sutra ćete se nasititi hleba, i poznaćete da sam ja Gospod Bog vaš.
16:13  I uveče doleteše prepelice i prekriliše logor, a ujutru pade rosa oko logora;
16:14  A kad se diže rosa, a to po pustinji nešto sitno okruglo, sitno kao slana po zemlji.
16:15  I kad vide sinovi Izrailjevi, govorahu jedan drugom: Šta je ovo? Jer ne znahu šta beše. A Mojsije im reče: To je hleb što vam dade Gospod da jedete.
16:16  To je za šta zapovedi Gospod: kupite ga svaki dan koliko kome treba za jelo, po gomor na glavu, po broju duša vaših, svaki neka uzme za one koji su mu u šatoru.
16:17  I učiniše tako sinovi Izrailjevi; i nakupiše koji više koji manje.
16:18  Pa meriše na gomor, i ne dođe više onom koji nakupi mnogo, niti manje onom koji nakupi malo, nego svaki nakupi koliko mu je trebalo da jede.
16:19  I reče im Mojsije: Niko da ne ostavlja od toga za sutra.
16:20  Ali ne poslušaše Mojsija, nego neki ostaviše od toga za sutra, te se ucrva i usmrde. I rasrdi se Mojsije na njih.
16:21  Tako ga kupljahu svako jutro, svaki koliko mu trebaše za jelo; a kad sunce ogrevaše, tada se rastapaše.
16:22  A u šesti dan nakupiše hleba dvojinom, po dva gomora na svakog; i dođoše sve starešine od zbora, i javiše Mojsiju.
16:23  A on im reče: Ovo kaza Gospod: Sutra je subota, odmor svet Gospodu; šta ćete peći, pecite, i šta ćete kuvati, kuvajte danas; a šta preteče, ostavite i čuvajte za sutra.
16:24  I ostaviše za sutra, kao što zapovedi Mojsije, i ne usmrde se niti beše crva u njemu.
16:25  I reče Mojsije: Jedite to danas, jer je danas subota Gospodnja, danas nećete naći u polju.
16:26  Šest ćete dana kupiti, a sedmi je dan subota, tada ga neće biti.
16:27 I u sedmi dan iziđoše neki od naroda da kupe, ali ne nađoše.
16:28  A Gospod reče Mojsiju: Dokle ćete se protiviti zapovestima mojim i zakonima mojim?
16:29  Vidite, Gospod vam je dao subotu, zato vam daje šestog dana hleba na dva dana. Stojte svaki na svom mestu, i neka ne odlazi niko sa svog mesta u sedmi dan.
dakle gde je tu da nisu verovali subotu? nisu poštovali,kršili da ali da nisu verovali. zbog neverovanja se ne ulazi ne zbog ne držanja!!! mislim da ti namećeš stvari koje su potpuno van Pisma. vidi 4.mojsijeva 13 14 gl. jasno piše što ne uđoše ne treba tvoje pakovanje ovde!

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-30, 22:52

dakle gde je tu da nisu verovali subotu? nisu poštovali,kršili da ali da nisu verovali. zbog neverovanja se ne ulazi ne zbog ne držanja!!! mislim da ti namećeš stvari koje su  potpuno van Pisma. vidi 4.mojsijeva 13 14 gl. jasno piše što ne uđoše ne treba tvoje pakovanje ovde!

Brate moj pišem istim razumljivim jezikom ...evo sad ću sa tumačem:
Niko nije pisao da nisu verovali subotu kao dan niti se u Jevrejima poslanici kaže da nisu verovali u dan već nisu verovali BOGU.
Bog reče SUTRA NEMOJTE IZLAZITI DA SKUPLJATE JER NEĆE BITI a oni da li poverovaše da neće biti ili izađoše jer ne poverovaše da neće biti? Oni su ušli u subotu ali nije im se računao ODMOR jer IZIĐOŠE DA SKUPLJAJU zato im uzalud reč da je tad odmor kad izlaze jer BOGU na reč NE VERUJU.

Šta piše u 4 Mojsijevoj da čujemo daj citat......

Ako misliš na uzimanje teritorije onda ne govorimo o istoj temi ja ne govorim o osvajanjima već o ODMORU.
Ponovo počinješ padati pod uticaj neprijatelja i reči kritike, može li to ljudski malo?
Daj citat i reci evo SUBOTE ovde da vidim kad to odmaraju oni što ulaze u Božji odmor da li isto kad i Bog odmara od dela svojih jer tako piše u Jevrejima.Znači kad uđemo u tuđu zemlju onda smo u odmoru..ili kako ide ti reci samo bez citata ništa nema Biblija služi brate da se koristi zato slobodno postavi citate i pokaži evo to je to što je odmor svim na zemlji da znamo.Lako je reći ne pakuj van Biblije je za to ne treba ni vera ni Biblija a za istinu treba citat da vidimo šta je izvan a šta ne.

Zamolio sam te da počneš davati citate jer bez toga nema razgovora niti učenja to je početno slovo.Ne uči sa tako što se matematički nabaca destak brojeva jer brojevi ništa nisu već smisao teksta koji se< ČITA i Isus je čitao ako ti smatraš da si veći izvini onda ...reci da znam.Citat pa objašnjenje i to je to izvoli.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-31, 16:10

dakle gde je tu da nisu verovali subotu? nisu poštovali,kršili da ali da nisu verovali. zbog neverovanja se ne ulazi ne zbog ne držanja!!! mislim da ti namećeš stvari koje su  potpuno van Pisma. vidi 4.mojsijeva 13 14 gl. jasno piše što ne uđoše ne treba tvoje pakovanje ovde!

Brate moj pišem istim razumljivim jezikom ...evo sad ću sa tumačem:
Niko nije pisao da nisu verovali subotu kao dan niti se u Jevrejima poslanici kaže da nisu verovali u dan već nisu verovali BOGU.
Bog reče SUTRA NEMOJTE IZLAZITI DA SKUPLJATE JER NEĆE BITI a oni da li poverovaše da neće biti ili izađoše jer ne poverovaše da neće biti? Oni su ušli u subotu ali nije im se računao ODMOR jer IZIĐOŠE DA SKUPLJAJU zato im uzalud reč da je tad odmor kad izlaze jer BOGU na reč NE VERUJU.

Šta piše u 4 Mojsijevoj da čujemo daj citat......

Ako misliš na uzimanje teritorije onda ne govorimo o istoj temi ja ne govorim o osvajanjima već o ODMORU.
Ponovo počinješ padati pod uticaj neprijatelja i reči kritike, može li to ljudski malo?
Daj citat i reci evo SUBOTE ovde da vidim kad to odmaraju oni što ulaze u Božji odmor da li isto kad i Bog odmara od dela svojih jer tako piše u Jevrejima.Znači kad uđemo u tuđu zemlju onda smo u odmoru..ili kako ide ti reci samo bez citata ništa nema Biblija služi brate da se koristi zato slobodno postavi citate i pokaži evo to je to što je odmor svim na zemlji da znamo.Lako je reći ne pakuj van Biblije je  za to ne treba ni vera ni Biblija a za istinu treba citat da vidimo šta je izvan a šta ne.

Zamolio sam te da počneš davati citate jer bez toga nema razgovora niti učenja to je početno slovo.Ne uči sa tako što se matematički nabaca destak brojeva jer brojevi ništa nisu već smisao teksta koji se< ČITA i Isus je čitao ako ti smatraš da si veći izvini onda ...reci da znam.Citat pa objašnjenje i to je to izvoli.

mir tebi.sakupljanje dva dana za jedan je bilo samo za subotu.a NJIHOV POKUŠAJ DA SKUPE POHLEPNO za dva dana je uhvastano. jer B og ne želi da mi se oslonimo na sebe ni jedan dan već da svakid an revno čekamo Božjke obećanje. tako da sakupljanje dva dana unapred nije neki greh već jedno nerazumevanje stvari na čas. to se potom nije više ponovilo.
no reč je o ne verovanju. ne verovati znači ja u opšte ne verujem ni u kaku priču o suboti.da to u opšte postoji za mene. to je kad neko ne veruje. kao kad neko kaže ja u boga ne verujem. dakletaj ne veru je,taj ne greši nekoj zapovesti pa zato je kriv najpre već je u startu kriv jer ne veruje Boga.
tako je sa ulaskom u obećanu zemlju.obećana zemlja nije tuđa,ako Bog nešto obeća onda ona nije više tuđa.
ne verovanje u obećanje za zemlju je jasno kazano u 4.mojs. 14. zašto ti nećeš da citiraš to mesto? zato što to jasno piše. jasno piše za što nisu ušli i za što su lutali 40. god. tačno dan za godinu 40. dana 40. godina. ako Bog kaže tamo je to dato vam onda to je to. a oni su rekli to nije to. zbog toga i toga. halev je rekao,to tako doista stoji divovi i sve to,ali Bog je rekao i to je naše. a kako, Bog je rekao. ili se veruje ili ne.tu nema subota,idoli,laž,mržnja,ne samo ili veruješ ili ne.
jevrejima 4. se ne bavi nikakim neverovanjem u subotu,ovu onu zapovest već u krštenje Duhom. jedni kažu nema taka stvar i to je klasično neverovanje. jevreji su rekli to je pijanstvo. da su oni to verovali oni tol nikad ne bi rekli. oni bi to primili.drugi su rekli što nam je činiti i primili. sve se razdvaja u dve st vari vera i nevera.to nema veze sa ovim ojnim zapovestima. prvo najpre čovek mora da veruje da ima Bog onda da ga ispituje Pismom. ako čovek najpre ne veruje,što će on ispitivati,ništa. kad poveruje najpre onda ide iskanje potraga i plata.
tako pojam verujem i ne verujem je u pitanju.
krštenje duhom je zato pečat nebeski i to je toliko krupno koliko je krupno da je Isus po tom istom duhu vaskrsao. i mi ne moćemo vaskrsnuti ni po čemu drugom osim po tome istom Duhu. za to je to bitna osnovica i na to se mora svaki jedan od nas okrenuti i iskati i tragati.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-31, 18:04

Brate, ako imaš nešto da ti iz ZAKONA gore RIMLJANIMA poslanice nije po meri ti kopiraj taj citat i postavi i pokaži šta to zaisza znači jer radimo ovde temu ZAKON a ako želiš o ODMORU i poslušnosti otvori temu o tome i ponudi tamo kako ti razumeš tu tematiku naravno uz postavlje citata da svi čujemo ima to smisla jer priča bez reči Pisma su proizvoljna sve< dok se ne postavi REČ.
Hajde da nastavim dalje ako o Rimljanima u prvoj polovini imaš šta ti postavi citat i daj pravi smisao da se može raditi ovo što je tema.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-31, 23:11

lavić ::Brate, ako imaš nešto da ti iz ZAKONA gore RIMLJANIMA poslanice nije po meri ti kopiraj taj citat i postavi i pokaži šta to zaisza znači jer radimo ovde temu ZAKON a ako želiš o ODMORU i poslušnosti otvori temu o tome i ponudi tamo kako ti razumeš tu tematiku naravno uz postavlje citata da svi čujemo ima to smisla jer priča bez reči Pisma su proizvoljna sve< dok se ne postavi REČ.
Hajde da nastavim dalje ako o Rimljanima u prvoj polovini imaš šta ti postavi citat i daj pravi smisao da se može raditi ovo što je tema.
PA TI SI PISAO O ODMORU.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-01, 19:51

ispravka ::
lavić ::Brate, ako imaš nešto da ti iz ZAKONA gore RIMLJANIMA poslanice nije po meri ti kopiraj taj citat i postavi i pokaži šta to zaisza znači jer radimo ovde temu ZAKON a ako želiš o ODMORU i poslušnosti otvori temu o tome i ponudi tamo kako ti razumeš tu tematiku naravno uz postavlje citata da svi čujemo ima to smisla jer priča bez reči Pisma su proizvoljna sve< dok se ne postavi REČ.
PA TI SI PISAO O ODMORU.

Pavle je pisao o odmoru a ti si komentarisao ovako:

Trebao si a dadoh ti priliku citatom pokazati da nije tako ali nisi već voliš reći da nije tako na časnu reč bez Biblije a to nije izučavanje.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-01, 19:56

Istinu govorim tako mi Hrista, ne lažem, to mi svedoči savest moja Duhom Svetim:
9:2 Da mi je vrlo žao i srce me moje boli bez prestanka;
9:3 Jer bih želeo da ja sam budem odlučen od Hrista za braću svoju koja su mi rod po telu,
9:4 Koja su Izrailjci, kojih je posinaštvo i slava, i zavet i zakon, i bogomoljstvo, i obećanja;
9:5 Kojih su i oci, i od kojih je Hristos po telu, koji je nad svima, Bog blagosloven va vek. Amin.
9:6 A nije moguće da reč Božija prođe: jer nisu svi Izrailjci koji su od Izrailja;
9:7 Niti su svi deca koji su seme Avraamovo, nego u Isaku, reče, nazvaće ti se seme.
9:8 To jest, nisu ono deca Božija što su po telu deca, nego deca obećanja primaju se za seme.
9:9 Jer je ovo reč obećanja: U ovo vreme doći ću i u Sare će biti sin.
9:10 Ne samo, pak, ona nego i Reveka, kad zatrudne od samog Isaka, oca našeg.
9:11 Jer još dok se deca ne behu rodila, ni učinila dobra ni zla, da ostane Božija naredba po izboru,
9:12 Ne za dela, nego Onog radi koji poziva reče joj se: Veći će služiti manjem,
9:13 Kao što stoji napisano: Jakov mi omile, a na Isava omrzoh.
9:14 Šta ćemo, dakle, na to reći? Eda li je nepravda u Boga? Bože sačuvaj!
9:15 Jer Mojsiju govori: Koga ću pomilovati, pomilovaću, i na koga ću se smilovati, smilovaću se.
9:16 Tako, dakle, niti stoji do onog koji hoće, ni do onog koji trči, nego do Boga koji pomiluje.
9:17 Jer pismo govori Faraonu: Zato te isto podigoh da na tebi pokažem silu svoju, i da se razglasi ime moje po svoj zemlji.
9:18 Tako, dakle, koga hoće miluje, a koga hoće otvrdoglavi.
9:19 Reći ćeš mi: Zašto nas još krivi? Jer ko se može suprotiti volji Njegovoj?
9:20 A ko si ti, o čoveče! Da protivno odgovaraš Bogu? Eda li rukotvorina govori mastoru svom: Zašto si me tako načinio?
9:21 Ili zar lončar nema vlasti nad kalom da od jedne guke načini jedan sud za čast a drugi za sramotu?
9:22 A kad htede Bog da pokaže gnev svoj i da objavi silu svoju, podnese s velikim trpljenjem sudove gneva koji su pripravljeni za pogibao.
9:23 I da pokaže bogatstvo slave svoje na sudima milosti koje pripravi za slavu;
9:24 Koje nas i dozva ne samo od Jevreja nego i od neznabožaca,
9:25 Kao što i u Josiji govori: Nazvaću narod svojim koji nije moj narod, i neljubaznicu ljubaznicom.
9:26 I biće na mestu, gde im se reče: Vi niste moj narod; tamo će se nazvati sinovi Boga Živoga.
9:27 A Isaija viče za Izrailja: Ako bude broj sinova Izrailjevih kao pesak morski, ostatak će se spasti.
9:28 Jer će On izvršiti reč svoju, i naskoro će izvršiti po pravdi, da, ispuniće Gospod naskoro reč svoju na zemlji.
9:29 I kao što proreče Isaija: Da nam nije Gospod Savaot ostavio semena, onda bismo bili kao Sodom i Gomor.
9:30 Šta ćemo, dakle, reći? Da neznabošci koji ne tražiše pravde dokučiše pravdu, ali pravdu od vere.
9:31 A Izrailj tražeći zakon pravde ne dokuči zakona pravde.
9:32 Zašto? Jer ne traži iz vere nego iz dela zakona; jer se spotakoše na kamen spoticanja,
9:33 Kao što stoji napisano: Evo mećem u Sionu kamen spoticanja i stenu sablazni; i koji ga god veruje neće se postideti.
Braćo! Želja je mog srca i molitva k Bogu za spasenje Izrailja.
10:2 Jer im svedočim da imaju revnost za Boga, ali ne po razumu.
10:3 Jer ne poznajući pravde Božije i gledajući da svoju pravdu utvrde ne pokoravaju se pravdi Božijoj.
10:4 Jer je Hristos svršetak zakona: koji Ga god veruje opravdan je.
10:5 Jer Mojsije piše za pravdu koja je od zakona: Koji čovek tako čini živeće u tom.
10:6 A pravda koja je od vere ovako govori: Da ne kažeš u srcu svom: Ko će izići na nebo? To jest da svede Hrista;
10:7 Ili: Ko će sići u bezdan? To jest da izvede Hrista iz mrtvih.
10:8 Ali šta govori pismo? Blizu ti je reč u ustima tvojim i u srcu tvom, to jest reč vere koju propovedamo.
10:9 Jer, ako priznaješ ustima svojim da je Isus Gospod, i veruješ u srcu svom da Ga Bog podiže iz mrtvih, bićeš spasen.
10:10 Jer se srcem veruje za pravdu, a ustima se priznaje za spasenje.
10:11 Jer pismo govori: Koji Ga god veruje neće se postideti.
10:12 Jer nema razlike među Jevrejinom i Grkom: jer je On Bog svih, i bogat za sve koji Ga prizivaju.
10:13 Jer koji god prizove ime Gospodnje spašće se.
10:14 Kako će, dakle, prizvati koga ne verovaše? A kako će verovati koga ne čuše? A kako će čuti bez propovednika?
10:15 A kako će propovedati ako ne budu poslani? Kao što stoji napisano: Kako su krasne noge onih koji donose glas za mir, koji donose glas za dobro!
10:16 Ali svi ne poslušaše jevanđelja: jer Isaija govori: Gospode! Ko verova našem propovedanju?
10:17 Tako, dakle, vera biva od propovedanja, a propovedanje rečju Božijom.
10:18 Nego, velim: zar ne čuše? Još ode po svoj zemlji glas njihov, i po krajevima vasionog sveta reči njihove.
10:19 Nego velim: zar ne razume Izrailj? Prvi Mojsije govori: Ja ću razdražiti, ne svojim narodom, nerazumnim narodom rasrdiću vas.
10:20 A Isaija govori slobodno: Nađoše me koji me ne traže; i javih se onima koji za me ne pitaju.
10:21 A k Izrailju govori: Sav dan pružah ruke svoje k narodu koji ne da da mu se kaže i odgovara na suprot.
Govorim, dakle: eda li Bog odbaci narod svoj? Bože sačuvaj! Jer sam i ja Izrailjac od semena Avraamovog, od kolena Venijaminovog.
11:2 Ne odbaci Bog naroda svog, koji napred pozna. Ili ne znate šta govori pismo za Iliju kako se tuži Bogu na Izrailja govoreći:
11:3 Gospode! Proroke Tvoje pobiše i oltare Tvoje raskopaše, a ja ostah jedan i traže dušu moju da je izvade.
11:4 A šta mu govori Božji odgovor? Ostavih sebi sedam hiljada ljudi koji ne prikloniše kolena pred Vaalom.
11:5 Tako, dakle, i u sadašnje vreme ostatak bi po izboru blagodati.
11:6 Ako li je po blagodati, onda nije od dela, jer blagodat već ne bi bila blagodat; ako li je od dela nije više blagodat, jer delo već ne bi bilo delo.
11:7 Šta dakle? Šta iskaše Izrailj ono ne dobi; a izbor dobi; ostali pak zaslepiše.
11:8 Kao što je napisano: Dade im Bog duha neosetljivog, oči da ne vide, i uši da ne čuju do samog današnjeg dana.
11:9 I David govori: Da bude trpeza njihova zamka i gvožđa, i sablazan i plata njima;
11:10 Da se njihove oči zaslepe da ne vide, i leđa njihova jednako da su pognuta.
11:11 Govorim, dakle: eda li se spotakoše da padnu? Bože sačuvaj! Nego je njihova pogreška spasenje neznabošcima, da bi se i oni razdražili.
11:12 A kad je pogreška njihova bogatstvo svetu i šteta njihova bogatstvo neznabošcima, a kamoli da se ispune?
11:13 Jer vama govorim neznabošcima; jer, budući da sam ja apostol neznabožaca, hoću da hvalim svoju službu;
11:14 Ne bih li kako razdražio svoj rod, i spasao koga od njih.
11:15 Jer kad je odmet njihov primirenje svetu, šta bi bilo primljenje, osim život iz mrtvih?
11:16 Ako je kvasac svet, to je i testo; i ako je koren svet, to su i grane.
11:17 Ako li se neke od grana odlomiše, i ti, koji si divlja maslina, pricepio si se na njih, i postao si zajedničar u korenu i u masti od masline;
11:18 Ne hvali se granama; ako li se, pak, hvališ, ne nosiš ti korena nego koren tebe.
11:19 A reći ćeš: Odlomiše se grane da se ja pricepim.
11:20 Dobro! Neverstvom odlomiše se, a ti verom stojiš; ne ponosi se, nego se boj.
11:21 Jer kad Bog rođenih grana ne poštede, da i tebe kako ne nepoštedi.
11:22 Gledaj, dakle, dobrotu i nepošteđenje Božije: nepošteđenje na onima što otpadoše, a na sebi dobrotu Božiju, ako ostaneš u dobroti; ako li pak ne, i ti ćeš biti odsečen.
11:23 A i oni, ako ne ostanu u neverstvu, pricepiće se; jer ih je Bog kadar opet pricepiti.
11:24 Jer kad si ti odsečen od rođene masline, i pricepio se na nerođenu pitomu maslinu; a kamo li ovi koji će se pricepiti na rođenu svoju maslinu!
11:25 Jer vam, braćo, neću zatajiti tajnu ovu (da ne budete ponositi), slepoća Izrailju pade u deo dokle ne uđe neznabožaca koliko treba.
11:26 I tako će se spasti sav Izrailj, kao što je napisano: Doći će od Siona Izbavitelj i odvratiće bezbožnost od Jakova.
11:27 I ovo im je moj zavet kad otmem njihove grehe.
11:28 Po jevanđelju, dakle, neprijatelji su vas radi; a po izboru ljubazni su otaca radi.
11:29 Jer se Bog neće raskajati za svoje darove i zvanje.
11:30 Jer, kao i vi što se nekad suproćaste Bogu a sad biste pomilovani njihovog radi suproćenja,
11:31 Tako i oni sad ne hteše da veruju vašeg radi pomilovanja da bi i oni bili pomilovani.
11:32 Jer Bog zatvori sve u neverstvo, da sve pomiluje.
11:33 O dubimo bogatstva i premudrosti i razuma Božijeg! Kako su neispitivi Njegovi sudovi i neistraživi Njegovi putevi!
11:34 Jer ko pozna misao Gospodnju?
11:35 Ili ko Mu bi savetnik? Ili ko Mu napred dade šta, da mu se vrati?
11:36 Jer je od Njega i kroz Njega i u Njemu sve. Njemu slava vavek. Amin.
Molim vas, dakle, braćo, milosti Božije radi, da date telesa svoja u žrtvu živu, svetu, ugodnu Bogu; to da bude vaše duhovno bogomoljstvo.
12:2 I ne vladajte se prema ovome veku, nego se promenite obnovljenjem uma svog, da biste mogli kušati koje je dobra i ugodna i savršena volja Božija.
12:3 Jer kroz blagodat koja je meni data kažem svakome koji je među vama da ne mislite za sebe više nego što valja misliti; nego da mislite u smernosti kao što je kome Bog udelio meru vere.
12:4 Jer kao u jednom telu što imamo mnoge ude a udi svi nemaju jedan posao,
12:5 Tako smo mnogi jedno telo u Hristu, a po sebi smo udi jedan drugom.
12:6 A imamo različite darove po blagodati koja nam je dana: ako proroštvo, neka bude po meri vere;
12:7 Ako li službu, neka služi; ako je učitelj, neka uči;
12:8 Ako je tešitelj, neka teši; koji daje neka daje prosto; koji upravlja neka se brine; koji čini milost neka čini s dobrom voljom.
12:9 Ljubav da ne bude lažna. Mrzeći na zlo držite se dobra.
12:10 Bratskom ljubavi budite jedan k drugom ljubazni. Čašću jedan drugog većeg činite.
12:11 Ne budite u poslu leni; budite ognjeni u duhu, služite Gospodu.
12:12 Nadanjem veselite se, u nevolji trpite, u molitvi budite jednako.
12:13 Delite potrebe sa svetima; primajte rado putnike.
12:14 Blagosiljajte one koji vas gone: blagosiljajte, a ne kunite.
12:15 Radujte se s radosnima, i plačite s plačnima.
12:16 Budite jedne misli među sobom. Ne mislite o visokim stvarima, nego se držite niskih. Ne mislite za sebe da ste mudri.
12:17 A nikome ne vraćajte zla za zlo; promišljajte o tome šta je dobro pred svim ljudima.
12:18 Ako je moguće, koliko do vas stoji, imajte mir sa svim ljudima.
12:19 Ne osvećujte se za sebe, ljubazni, nego podajte mesto gnevu, jer stoji napisano: Moja je osveta, ja ću vratiti, govori Gospod.
12:20 Ako je, dakle, gladan neprijatelj tvoj, nahrani ga; ako je žedan, napoj ga; jer čineći to ugljevlje ognjeno skupljaš na glavu njegovu.
12:21 Ne daj se zlu nadvladati, nego nadvladaj zlo dobrim.
Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene.
13:2 Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe.
13:3 Jer knezovi nisu strah dobrim delima nego zlim. Hoćeš li, pak, da se ne bojiš vlasti, čini dobro, i imaćeš hvalu od nje;
13:4 Jer je sluga Božji tebi za dobro. Ako li zlo činiš, boj se; jer uzalud ne nosi mača, jer je Božji sluga, osvetnik na gnev onome koji zlo čini.
13:5 Tako se valja pokoravati ne samo od straha nego i po savesti.
13:6 Jer za to i poreze dajete; jer su sluge Božije koje su za to isto postavljene.
13:7 Podajte, dakle, svakome šta ste dužni: kome dakle porezu, porezu; a kome carinu, carinu; a kome strah, strah; a kome čast, čast.
13:8 I ne budite nikome ništa dužni osim da ljubite jedan drugog; jer koji ljubi drugog zakon ispuni.
13:9 Jer ovo: Ne čini preljube, ne ubij, ne ukradi, ne svedoči lažno, ne zaželi, i ako ima još kakva druga zapovest, u ovoj se reči izvršuje, to jest: Ljubi bližnjeg svog kao samog sebe.
13:10 Ljubav ne čini zla bližnjemu; dakle je ljubav izvršenje zakona.
13:11 I znajući ovo vreme da je već čas došao da ustanemo od sna; jar nam je sad bliže spasenje nego li kad verovasmo.
13:12 Noć prođe, a dan se približi: da odbacimo, dakle, sva dela tamna, i da se obučemo u oružje videla.
13:13 Da hodimo pošteno kao po danu: ne u žderanju i pijanstvu, ne u kurvarstvu i nečistoti, ne u svađanju i zavisti;
13:14 Nego se obucite u Gospoda Isusa Hrista; i telu ne ugađajte po željama.
A slaboga u veri primajte lepo, da se ne smeta savest.
14:2 Jer jedan veruje da sme svašta jesti, a koji je slab jede zelje.
14:3 Koji jede neka ne ukorava onog koji ne jede; i koji ne jede neka ne osuđuje onog koji jede; jer ga Bog primi.
14:4 Ko si ti koji sudiš tuđem sluzi? On svom gospodaru stoji ili pada. Ali će ustati; jer je Bog kadar podignuti ga.
14:5 Tako jedan razlikuje dan od dana, a drugi drži sve dane da su jednaki: svaki da bude uveren za svoju misao.
14:6 Koji razlikuje dane, Gospodu razlikuje; i koji ne razlikuje dana, Gospodu ne razlikuje. Koji jede, Gospodu jede: jer hvali Boga; i koji ne jede, Gospodu ne jede, i hvali Boga.
14:7 Jer ni jedan od nas ne živi sebi, i ni jedan ne umire sebi.
14:8 Jer ako živimo, Gospodu živimo; a ako umiremo, Gospodu umiremo. Ako, dakle, živimo, ako umiremo, Gospodnji smo.
14:9 Jer zato Hristos i umre i vaskrse i ožive da ovlada i mrtvima i živima.
14:10 A ti zašto osuđuješ brata svog? Ili ti zašto ukoravaš brata svog? Jer ćemo svi izići na sud pred Hrista.
14:11 Jer je pisano: Tako mi života, govori Gospod, pokloniće mi se svako koleno, i svaki jezik slaviće Boga.
14:12 Tako će, dakle, svaki od nas dati Bogu odgovor za sebe.
14:13 Zato da ne osuđujemo više jedan drugog, nego mesto toga ovo gledajte da ne postavljate bratu spoticanja ili sablazni.
14:14 Znam i uveren sam u Hristu Isusu da ništa nije pogano po sebi, osim kad ko misli da je pogano, onome je pogano.
14:15 A ako je brat tvoj jela radi žalostan, već se ne vladaš po ljubavi: ne gubi jelom svojim onog za kog Hristos umre.
14:16 Gledajte, dakle, da se ne huli na vaše dobro.
14:17 Jer carstvo Božije nije jelo i piće, nego pravda i mir i radost u Duhu Svetome.
14:18 Jer koji ovim služi Hristu ugodan je Bogu i mio ljudima.
14:19 Tako, dakle, da se staramo za mir i za ono čim vodimo na bolje jedan drugog.
14:20 Ne raskopavaj delo Božije jela radi; jer je sve čisto; nego je pogano za čoveka koji jede sa spoticanjem.
14:21 Dobro je ne jesti mesa, i vina ne piti, i ono ne činiti na šta se tvoj brat spotiče, ili oda šta gori postaje ili slabi.
14:22 Ti imaš veru? Imaj je sam u sebi pred Bogom. Blago onome koji ne osuđuje sebe za ono šta nađe za dobro.
14:23 A koji se sumnja osuđen je ako jede, jer ne čini po veri: a šta god nije po veri greh je.
Dužni smo, dakle, mi jaki slabosti slabih nositi, i ne sebi ugađati.
15:2 I svaki od vas da ugađa bližnjemu na dobro za dobar ugled.
15:3 Jer i Hristos ne ugodi sebi, nego kao što je pisano: Ruženja onih koji Tebe ruže padoše na me.
15:4 Jer šta se napred napisa, za našu se nauku napisa, da trpljenjem i utehom pisma nad imamo.
15:5 A Bog trpljenja i utehe da vam da da složno mislite među sobom po Hristu Isusu,
15:6 Da jednodušno jednim ustima slavite Boga i Oca Gospoda našeg Isusa Hrista.
15:7 Zato primajte jedan drugog kao što i Hristos primi vas na slavu Božiju.
15:8 Ali kažem da je Isus Hristos bio sluga obrezanja istine radi Božije, da utvrdi obećanje očevima,
15:9 A neznabošci po milosti da proslave Boga, kao što stoji napisano: Zato ću Te hvaliti među neznabošcima, Gospode, i pevaću ime Tvoje.
15:10 I opet govori: Veselite se neznabošci s narodom Njegovim.
15:11 I opet: Hvalite Gospoda svi neznabošci, i slavite Ga svi narodi.
15:12 I opet Isaija govori: Biće koren Jesejev, i koji ustane da vlada nad neznabošcima u Onog će se uzdati neznabošci.
15:13 A Bog nada da ispuni vas svake radosti i mira u veri, da imate izobilje u nadu silom Duha Svetog.
15:14 A ja sam i sam uveren za vas, braćo, da ste i vi sami puni blagodati, napunjeni svakog razuma, da možete druge naučiti.
15:15 Ali vam opet, braćo, slobodno pisah nekoliko da vam napomenem radi blagodati koja mi je dana od Boga,
15:16 Da budem sluga Isusa Hrista u neznabošcima, da služim jevanđelju Božijem, da budu neznabošci prinos povoljan i osvećen Duhom Svetim.
15:17 Imam, dakle, hvalu u Hristu Isusu kod Boga.
15:18 Jer ne smem govoriti šta koje Hristos ne učini kroza me za poslušanje neznabožaca rečju i delom,
15:19 U sili znaka i čudesa silom Duha Božijeg; tako da od Jerusalima i naokolo tja do Ilirika napunih jevanđeljem Hristovim.
15:20 I tako se trudih da propovedim jevanđelje ne gde se spominjaše Hristos, da na tuđoj zakopini ne zidam;
15:21 Nego kao što je pisano: Kojima se ne javi za Njega, videće; i koji ne čuše razumeće.
15:22 To me zadrža mnogo puta da ne dođem k vama.
15:23 A sad više ne imajući mesta u ovim zemljama, a imajući želju od mnogo godina da dođem k vama,
15:24 Ako pođem u Španjolsku, doći ću vam; jer se nadam da ću tuda proći i vas videti, i vi ćete me otpratiti onamo kad se najpre nekoliko nasitim vas.
15:25 A sad idem u Jerusalim služeći svetima.
15:26 Jer Makedonija i Ahaja učiniše dragovoljno neki porez za siromahe svete koji žive u Jerusalimu.
15:27 Oni učiniše dragovoljno, a i dužni su im; jer kad neznabošci dobiše deo u njihovim duhovnim imanjima, dužni su i oni njima u telesnim poslužiti.
15:28 Kad ovo, dakle, svršim, i ovaj im plod zapečatim, poći ću preko vas u Španjolsku.
15:29 A znam da kad dođem k vama, doći ću s obilnim blagoslovom jevanđelja Hristovog.
15:30 Ali vas molim, braćo, zaradi Gospoda našeg Isusa Hrista, i zaradi ljubavi Duha, pomozite mi u molitvama za me k Bogu;
15:31 Da se izbavim od onih koji se protive u Judeji, i da služba moja za Jerusalim bude po volji svetima;
15:32 Da s radošću dođem k vama, s voljom Božijom, i da se razveselim s vama.
15:33 A Bog mira sa svima vama. Amin.
Preporučujem vam, pak, Fivu sestru našu, koja je sluškinja kod crkve u Kenhreji,
16:2 Da je primite u Gospodu kao što prilikuje svetima, i da joj budete u pomoći u svakoj stvari koju od vas zatreba; jer je ona mnogima pomogla, i samome meni.
16:3 Pozdravite Priskilu i Akilu, pomoćnike moje u Hristu Isusu,
16:4 Koji za dušu moju svoje vratove položiše, kojima ne ja jedan zahvaljujem, nego i sve crkve neznabožačke, i domašnju crkvu njihovu.
16:5 Pozdravite Epeneta, meni ljubaznog, koji je novina iz Ahaje u Hrista.
16:6 Pozdravite Mariju, koja se mnogo trudila za nas.
16:7 Pozdravite Andronika i Juniju, rodbinu moju, i moje drugare u sužanjstvu koji su znameniti među apostolima, koji i pre mene verovaše Hrista.
16:8 Pozdravite Amplija, meni ljubaznog u Gospodu.
16:9 Pozdravite Urbana, pomoćnika našeg u Hristu, i Stahija, meni ljubaznog.
16:10 Pozdravite Apelija, okušanog u Hristu. Pozdravite domaće Aristovulove.
16:11 Pozdravite Irodijona, rođaka mog. Pozdravite domaće Narkisove, koji su u Gospodu.
16:12 Pozdravite Trifenu i Trifosu, koje se trude u Gospodu. Pozdravite Persidu ljubaznu, koja se mnogo trudila u Gospodu.
16:13 Pozdravite Rufa izbranog u Gospodu, i mater njegovu i moju.
16:14 Pozdravite Asinkrita, Flegonta, Erma, Patrova, Ermija, i braću koja su s njima.
16:15 Pozdravite Filologa i Juliju, Nireja i sestru njegovu, i Olimpana, i sve svete koji su s njima.
16:16 Pozdravite jedan drugog celivom svetim. Pozdravljaju vas sve crkve Hristove.
16:17 Molim vas, pak, braćo, čuvajte se od onih koji čine raspre i razdore na štetu nauke koju vi naučiste, i uklonite se od njih;
16:18 Jer takvi ne služe Gospodu našem Isusu Hristu nego svom trbuhu, i blagim rečima i blagoslovima prelašćuju srca bezazlenih.
16:19 Jer vaše slušanje razglasi se svuda. I radujem se za vas; ali hoću da ste vi mudri na dobro a prosti na zlo.
16:20 A Bog mira da satre sotonu pod noge vaše skoro. Blagodat Gospoda našeg Isusa Hrista s vama. Amin.
16:21 Pozdravlja vas Timotije, pomoćnik moj, i Lukije i Jason i Sosipatar, rođaci moji.
16:22 Pozdravljam vas i ja Tertije, koji napisah ovu poslanicu u Gospodu.
16:23 Pozdravlja vas Gaj, domaćin moj i cele crkve. Pozdravlja vas Erast, blagajnik gradski, i brat Kvart.
16:24 Blagodat Gospoda našeg Isusa Hrista sa svima vama. Amin.
16:25 A onome koji vas može utvrditi po jevanđelju mom i propovedanju Isusa Hrista, po otkrivenju tajne koja je bila sakrivena od postanja sveta,
16:26 A sad se javila i obznanila kroz pisma proročka, po zapovesti večnog Boga, za poslušanje vere među svima neznabošcima,
16:27 Jedinom premudrom Bogu, kroz Isusa Hrista, slava vavek. Amin.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-02, 02:16

ispravka ::
PA TI SI PISAO O ODMORU.

Pavle je pisao o odmoru a ti si komentarisao ovako:

Trebao si a dadoh ti priliku citatom pokazati da nije tako ali nisi već voliš reći da nije tako na časnu reč bez Biblije a to nije izučavanje.
NISI LI AKCENAT STAVIO JA JEVREJIMA 4. I REKAO DA SU PREKRŠILI NAVODNO SUBOTU JER SU SKUPLJALI MANU DVA DANA NAPRED. kad god se pojavi problem krštenja Duhom ti ćeš gledati da to eliminišeš zarad priče o zakonu ,suboti itd. subota kao subota niie problem osim kaD JE NEKO STAVLJA DA JE ZAMENA ZA VEČNI ODMOR U DUHU. TAD TO POSTOJA DOGMA KOJA SLEPI OČI. subota je lični izbor i ko drži eka ne ukorava onoga ko ne drži niti nameže priču da nema odmora za večnost takav. dva odmora za večnost ne postoje.inače imamo dvoja vrata ,dve istine itd. postoje senke i stvarnost. ko je u senci nema spoznaju stvarnosti. to treba jasno naglasiti i stvar je onda u redu. čovek može da iskazuje svoju umnost donekle ali ne kad je u pitanju temelj za večni život to je opasno i nedopustivo i pavle je to jasno okarakterisao kao nauka đavolja. pavle take zakonike nije štedeo ni malo i oštro ih je osuđivao i savetovao učenike da sa takima čak ne raspravljaju jer taki vole prepirke bez kraja i smisla i smeta veru nekih.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-02, 12:09

http://www.youtube.com/watch?v=1jAyKqjRf2c

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-06, 22:56

Istinu govorim tako mi Hrista, ne lažem, to mi svedoči savest moja Duhom Svetim:
9:2 Da mi je vrlo žao i srce me moje boli bez prestanka;
9:3 Jer bih želeo da ja sam budem odlučen od Hrista za braću svoju koja su mi rod po telu,
9:4 Koja su Izrailjci, kojih je posinaštvo i slava, i zavet i zakon, i bogomoljstvo, i obećanja;
9:5 Kojih su i oci, i od kojih je Hristos po telu, koji je nad svima, Bog blagosloven va vek. Amin.

Pavle tuguje zato što Izrailj kao izbrani narod neće da prihvati Mesiju iako su po telu i izboru Božjem prvenci oni odbacuju Mesiju.
Njima prvima je data reč i obećanje i zakon te su prvi trebali znati a oni ostaju u tami.

9:6 A nije moguće da reč Božija prođe: jer nisu svi Izrailjci koji su od Izrailja;
9:7 Niti su svi deca koji su seme Avraamovo, nego u Isaku, reče, nazvaće ti se seme.

Kao što od Avraama nisu obojica obećani sinovi zako ni svi Izraelci nisu verni.

9:8 To jest, nisu ono deca Božija što su po telu deca, nego deca obećanja primaju se za seme.
9:9 Jer je ovo reč obećanja: U ovo vreme doći ću i u Sare će biti sin.

Sara je dobila obećanje i kroz nju ide seme obećano.U ono vreme su svi Avraamovi potomci znači i Arapi pokazivali sebe decom Božjom zbog Avraama ali obećanje nije bilo kroz Agaru već kroz Saru.

9:10 Ne samo, pak, ona nego i Reveka, kad zatrudne od samog Isaka, oca našeg.
9:11 Jer još dok se deca ne behu rodila, ni učinila dobra ni zla, da ostane Božija naredba po izboru,
9:12 Ne za dela, nego Onog radi koji poziva reče joj se: Veći će služiti manjem,
9:13 Kao što stoji napisano: Jakov mi omile, a na Isava omrzoh.
9:14 Šta ćemo, dakle, na to reći? Eda li je nepravda u Boga? Bože sačuvaj!
9:15 Jer Mojsiju govori: Koga ću pomilovati, pomilovaću, i na koga ću se smilovati, smilovaću se.
9:16 Tako, dakle, niti stoji do onog koji hoće, ni do onog koji trči, nego do Boga koji pomiluje.

Boćji izbor i sad biva u broju 144000 posebnog ostatka.

9:17 Jer pismo govori Faraonu: Zato te isto podigoh da na tebi pokažem silu svoju, i da se razglasi ime moje po svoj zemlji.
9:18 Tako, dakle, koga hoće miluje, a koga hoće otvrdoglavi.
9:19 Reći ćeš mi: Zašto nas još krivi? Jer ko se može suprotiti volji Njegovoj?
9:20 A ko si ti, o čoveče! Da protivno odgovaraš Bogu? Eda li rukotvorina govori mastoru svom: Zašto si me tako načinio?
9:21 Ili zar lončar nema vlasti nad kalom da od jedne guke načini jedan sud za čast a drugi za sramotu?
9:22 A kad htede Bog da pokaže gnev svoj i da objavi silu svoju, podnese s velikim trpljenjem sudove gneva koji su pripravljeni za pogibao.

Bog je kao grnčar i postavlja ko će gde biti po svojoj volji.

9:23 I da pokaže bogatstvo slave svoje na sudima milosti koje pripravi za slavu;
9:24 Koje nas i dozva ne samo od Jevreja nego i od neznabožaca,
9:25 Kao što i u Josiji govori: Nazvaću narod svojim koji nije moj narod, i neljubaznicu ljubaznicom.
9:26 I biće na mestu, gde im se reče: Vi niste moj narod; tamo će se nazvati sinovi Boga Živoga.
9:27 A Isaija viče za Izrailja: Ako bude broj sinova Izrailjevih kao pesak morski, ostatak će se spasti.
9:28 Jer će On izvršiti reč svoju, i naskoro će izvršiti po pravdi, da, ispuniće Gospod naskoro reč svoju na zemlji.
9:29 I kao što proreče Isaija: Da nam nije Gospod Savaot ostavio semena, onda bismo bili kao Sodom i Gomor.

zbog stalnih tvrdnji Jevreja da pagani ne mogu biti spašeni ako se ne obrežu Pavle dokazuje po Božjem izboru da i pagani bivaju izbrani i daje proroštva kao dokaz za tvrdnju,

9:30 Šta ćemo, dakle, reći? Da neznabošci koji ne tražiše pravde dokučiše pravdu, ali pravdu od vere.
9:31 A Izrailj tražeći zakon pravde ne dokuči zakona pravde.

Izrael nije VEROVAO kad su čuli glas kao ni u pustini pa tad izađoše da kupe iako je rečeno da ne izlaze jer neće biti.Kako tad ne verovaše reči tako ni sad glasu da se obrate. Hteli su u zakonu naći opravdanje ali tamo imaju amo osudu jer se hreh ne čisti zakonom već krvlju.

9:32 Zašto? Jer ne traži iz vere nego iz dela zakona; jer se spotakoše na kamen spoticanja,

Spotakoše se na žrtvu koja ih čisti i hoće svojim znakom na telu da se opravdaju a trebao im je znak vere u Mesiju kao žrtvu umesto znaka na telu.Novi znak je u veri kroz Mesiju a ne delo ruku.

9:33 Kao što stoji napisano: Evo mećem u Sionu kamen spoticanja i stenu sablazni; i koji ga god veruje neće se postideti.
Braćo! Želja je mog srca i molitva k Bogu za spasenje Izrailja.
10:2 Jer im svedočim da imaju revnost za Boga, ali ne po razumu.
10:3 Jer ne poznajući pravde Božije i gledajući da svoju pravdu utvrde ne pokoravaju se pravdi Božijoj.

Umesto MILOSTI oni sebe gledaju u odnosu na druge i upoređuju umesto da se milosti pokore i prime oprost.

10:4 Jer je Hristos svršetak zakona: koji Ga god veruje opravdan je.

Kao što stoji obećanje da žrtvava i darova nije hteo zato posla telo da ispuni službu žrtvenog sistema koji je dat kao zakon.Ko veruje Isusa taj je opravdan jer je to žrtva koja uzima grehe sveta.
Isus je srvršetak-ispunjenje zakona o žrtvi gde se verom u Njega bivši znak vere obrezanje ispunjava kroz telo koje traži veru.
Više nije obrazanje znak vere već Isus kao žrtva.

10:5 Jer Mojsije piše za pravdu koja je od zakona: Koji čovek tako čini živeće u tom.

Mojsije je doneo zako o hramu i žrtvama i ko je vršio te prinose imao je život jer ga je žrtva životinje kao sen držala uračunatom pravdom dok prava nije stigla i sve pokrila što beše sen.Svi koji su žrtve prinosili u davna vremena uračunalo im se kao Hristova žrtva jer kad se sen pretvori u original onda je tu ispunjenje otkupa.

10:6 A pravda koja je od vere ovako govori: Da ne kažeš u srcu svom: Ko će izići na nebo? To jest da svede Hrista;
10:7 Ili: Ko će sići u bezdan? To jest da izvede Hrista iz mrtvih.
10:8 Ali šta govori pismo? Blizu ti je reč u ustima tvojim i u srcu tvom, to jest reč vere koju propovedamo.

Vera ne sumnja u vaskrs Hrista i kad se srcem veruje ustima se priznaje.

10:9 Jer, ako priznaješ ustima svojim da je Isus Gospod, i veruješ u srcu svom da Ga Bog podiže iz mrtvih, bićeš spasen.
10:10 Jer se srcem veruje za pravdu, a ustima se priznaje za spasenje.
10:11 Jer pismo govori: Koji Ga god veruje neće se postideti.

Ovde je presek poruke o načinu spasenja i o otkupu kroz ispunjeni žrtveni sistem.

10:12 Jer nema razlike među Jevrejinom i Grkom: jer je On Bog svih, i bogat za sve koji Ga prizivaju.
10:13 Jer koji god prizove ime Gospodnje spašće se.
10:14 Kako će, dakle, prizvati koga ne verovaše? A kako će verovati koga ne čuše? A kako će čuti bez propovednika?

Vera ne traži više znak na telu niti pravi razliku jer SVI sad imaju žrtvu i oprost koji Ga veruju.Da bi verovali trebaju ČUTI.

10:15 A kako će propovedati ako ne budu poslani? Kao što stoji napisano: Kako su krasne noge onih koji donose glas za mir, koji donose glas za dobro!
10:16 Ali svi ne poslušaše jevanđelja: jer Isaija govori: Gospode! Ko verova našem propovedanju?
10:17 Tako, dakle, vera biva od propovedanja, a propovedanje rečju Božijom.

Može se propovedati ali ako nema vere onda je besplodno.

10:18 Nego, velim: zar ne čuše? Još ode po svoj zemlji glas njihov, i po krajevima vasionog sveta reči njihove.
10:19 Nego velim: zar ne razume Izrailj? Prvi Mojsije govori: Ja ću razdražiti, ne svojim narodom, nerazumnim narodom rasrdiću vas.
10:20 A Isaija govori slobodno: Nađoše me koji me ne traže; i javih se onima koji za me ne pitaju.
10:21 A k Izrailju govori: Sav dan pružah ruke svoje k narodu koji ne da da mu se kaže i odgovara na suprot.

Unapred je rečeno da neće verovati jer gore piše da Bog daje ko će koji sud biti i kad će po izboru šta činiti.

Govorim, dakle: eda li Bog odbaci narod svoj? Bože sačuvaj! Jer sam i ja Izrailjac od semena Avraamovog, od kolena Venijaminovog.
11:2 Ne odbaci Bog naroda svog, koji napred pozna.

Mnogi nevole ovu izjavu ali Pavle je daje iz prorokih zapisa.
ipak Bog ostavlja po SVOM IZBORU ostatak Izraelu.

Ili ne znate šta govori pismo za Iliju kako se tuži Bogu na Izrailja govoreći:
11:3 Gospode! Proroke Tvoje pobiše i oltare Tvoje raskopaše, a ja ostah jedan i traže dušu moju da je izvade.
11:4 A šta mu govori Božji odgovor? Ostavih sebi sedam hiljada ljudi koji ne prikloniše kolena pred Vaalom.
11:5 Tako, dakle, i u sadašnje vreme ostatak bi po izboru blagodati.

Tako i sad 144000.

11:6 Ako li je po blagodati, onda nije od dela, jer blagodat već ne bi bila blagodat; ako li je od dela nije više blagodat, jer delo već ne bi bilo delo.
11:7 Šta dakle? Šta iskaše Izrailj ono ne dobi; a izbor dobi; ostali pak zaslepiše.

Oni što od DELA htedoše naći pravdu ne nađoše a izbor Božji će naći u veri.

11:8 Kao što je napisano: Dade im Bog duha neosetljivog, oči da ne vide, i uši da ne čuju do samog današnjeg dana.
11:9 I David govori: Da bude trpeza njihova zamka i gvožđa, i sablazan i plata njima;
11:10 Da se njihove oči zaslepe da ne vide, i leđa njihova jednako da su pognuta.
11:11 Govorim, dakle: eda li se spotakoše da padnu? Bože sačuvaj! Nego je njihova pogreška spasenje neznabošcima, da bi se i oni razdražili.

Trebalo je to slepilo omogućiti paganima da ih razdraže da i oni budu zainteresovani za to što Bog ponudi.

11:12 A kad je pogreška njihova bogatstvo svetu i šteta njihova bogatstvo neznabošcima, a kamoli da se ispune?
11:13 Jer vama govorim neznabošcima; jer, budući da sam ja apostol neznabožaca, hoću da hvalim svoju službu;
11:14 Ne bih li kako razdražio svoj rod, i spasao koga od njih.
11:15 Jer kad je odmet njihov primirenje svetu, šta bi bilo primljenje, osim život iz mrtvih?

Pavle zna da treba razdražiti jevreje spasenjem pagana ali oni neće da veruju.

11:16 Ako je kvasac svet, to je i testo; i ako je koren svet, to su i grane.
11:17 Ako li se neke od grana odlomiše, i ti, koji si divlja maslina, pricepio si se na njih, i postao si zajedničar u korenu i u masti od masline;
11:18 Ne hvali se granama; ako li se, pak, hvališ, ne nosiš ti korena nego koren tebe.
11:19 A reći ćeš: Odlomiše se grane da se ja pricepim.
11:20 Dobro! Neverstvom odlomiše se, a ti verom stojiš; ne ponosi se, nego se boj.
11:21 Jer kad Bog rođenih grana ne poštede, da i tebe kako ne nepoštedi.
11:22 Gledaj, dakle, dobrotu i nepošteđenje Božije: nepošteđenje na onima što otpadoše, a na sebi dobrotu Božiju, ako ostaneš u dobroti; ako li pak ne, i ti ćeš biti odsečen.

Niko nema sigurnost sve dok ne istrči trku u borbi proti sila tame.
Neka se niko ne smeje Jevrejima već nek pazi na svoj život.

11:23 A i oni, ako ne ostanu u neverstvu, pricepiće se; jer ih je Bog kadar opet pricepiti.
11:24 Jer kad si ti odsečen od rođene masline, i pricepio se na nerođenu pitomu maslinu; a kamo li ovi koji će se pricepiti na rođenu svoju maslinu!
11:25 Jer vam, braćo, neću zatajiti tajnu ovu (da ne budete ponositi), slepoća Izrailju pade u deo dokle ne uđe neznabožaca koliko treba.

Obećanje o vremenu kad će Izrael poverovati.

11:26 I tako će se spasti sav Izrailj, kao što je napisano: Doći će od Siona Izbavitelj i odvratiće bezbožnost od Jakova.
11:27 I ovo im je moj zavet kad otmem njihove grehe.

Kad otme grehe onda će biti čisti.

11:28 Po jevanđelju, dakle, neprijatelji su vas radi; a po izboru ljubazni su otaca radi.
11:29 Jer se Bog neće raskajati za svoje darove i zvanje.
11:30 Jer, kao i vi što se nekad suproćaste Bogu a sad biste pomilovani njihovog radi suproćenja,
11:31 Tako i oni sad ne hteše da veruju vašeg radi pomilovanja da bi i oni bili pomilovani.
11:32 Jer Bog zatvori sve u neverstvo, da sve pomiluje.

Po IZBORU Božjem primaju DAR VERE jer kao što pagani nekad ne verovaše tako sad Jevreji ne veruju dok ne prime dar vere da budu verni i ne ostanu u nevrestvu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-08, 00:39

akcenatje kod avraama na obećanju semenu ali ne mislis e na arape da su samo avraamovo koleno mpo telu već svi narodi. i kako izraelci nisu svi izraelci tako mi ovi nisu svi seme većs amo od obećanja. pavle napominje još i za decu isava i jakova dqa dok još nisu učinili ni dobra ni zla Bog je već sačinio izbor. takos ve je na obećanju i po izboru Božjemu. a sve je u jednom obećanju ne dva. i ismailo kao predstavnik onih pod zakonomn od agare ,gore agar u sinaju gde mojsije dobija ploče u kamenu ispisane zapovesti,a druga je slobodna koja je gornji jerudalim slika sare i roda njenog isaka.te Bog pokazuje upravo da sarin predlog da avraam istera ropkinju i sina da ne nasledi ,je Bog odobrio i to je slika toga da zakon i milost ne mogu skupa nasleditzi neba ,tj. da je obećanje samo u jednoga ne u dva. zato se kaže da nisus vi izraelci niti svi deca obećanja. a OBE GRUPE IMAJU ŠANSU KAO IS VE NACIJE ALI SAMO KROZ OBEĆANJE ;HRISTA.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-08, 18:18

akcenatje kod avraama na obećanju semenu ali ne mislis e na arape da su samo avraamovo koleno mpo telu već svi narodi. i kako izraelci nisu svi izraelci tako mi ovi nisu svi seme većs amo od obećanja.

Ako neki stih nije dobro urađen kopiraj-navedi isti i ti ga objasni kako misliš da treba.
Kažeš da se ne misli na arape već na sve nisi me razumeo jer pagani se ne obrezuju kao deca jer nisu bili deca dok Isus nje stigao i kao što je Avraam ugodio Bogu VEROM i DELOM iz VERE i znak NA TELU beše do Isusa a od tad je sam Isus znak vere ili ne vere i to obuhvata sve narode. Tako postoji razlika PO TELU do Isusa.
Pozadina tog izrečenog je da su svi obrazani u obrezanju videli znak spasenja i priznanja a Pavle im je govorio da je dobro što su obrezani ali da im to nije dovoljno jer život imaju u ŽRTVI koju moraju verovati.
Jer svako u svom zvanju neka dođe ko je obrezan kao obrezan a ko ne obrezan kao ne obrezan.O tom zakonu koji je zahtevao obrezanje kao znak vere Pavle piše da prestaje to od isusa biti jer je žrtva veća od znaka na telu i ona čisti.
Vera koja nema žrtvu prazna je.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-08, 18:52

11:33 O dubimo bogatstva i premudrosti i razuma Božijeg! Kako su neispitivi Njegovi sudovi i neistraživi Njegovi putevi!
11:34 Jer ko pozna misao Gospodnju?
11:35 Ili ko Mu bi savetnik? Ili ko Mu napred dade šta, da mu se vrati?
11:36 Jer je od Njega i kroz Njega i u Njemu sve. Njemu slava vavek. Amin.

Bog sve određuje i sve vidi unapred.

Molim vas, dakle, braćo, milosti Božije radi, da date telesa svoja u žrtvu živu, svetu, ugodnu Bogu; to da bude vaše duhovno bogomoljstvo.
12:2 I ne vladajte se prema ovome veku, nego se promenite obnovljenjem uma svog, da biste mogli kušati koje je dobra i ugodna i savršena volja Božija.

Ovde Pavle savetuje da odbace stari način života i da svoja tela postave na božju službu.Promena uma obuhvata i promenu življenja.

12:3 Jer kroz blagodat koja je meni data kažem svakome koji je među vama da ne mislite za sebe više nego što valja misliti; nego da mislite u smernosti kao što je kome Bog udelio meru vere.
12:4 Jer kao u jednom telu što imamo mnoge ude a udi svi nemaju jedan posao,
12:5 Tako smo mnogi jedno telo u Hristu, a po sebi smo udi jedan drugom.

Ovde se Pavle sukobljava sa današnjim novim učenjima gde smo svi isti ud i nismo različiti jer po istom daru istu službu vršimo i izgubi se telo.Mi sa svim našim razlikama i različitim darovima činimo celovitost tela sa svim delovima niti su svi proroci niti učitelji niti tumače nii govore jezike zato po redu ide i dar i služba.

12:6 A imamo različite darove po blagodati koja nam je dana: ako proroštvo, neka bude po meri vere;

Pavle brate neznam šta da ti kažem osim da sam saglasan sa tobom ali novi učitelji te negiraju i uče da svi imaju isti dar.

12:7 Ako li službu, neka služi; ako je učitelj, neka uči;

Ne daju brate jer SVI moraju biti u daru govora jezika a ostalo i ne treba.

12:8 Ako je tešitelj, neka teši; koji daje neka daje prosto; koji upravlja neka se brine; koji čini milost neka čini s dobrom voljom.
12:9 Ljubav da ne bude lažna. Mrzeći na zlo držite se dobra.
12:10 Bratskom ljubavi budite jedan k drugom ljubazni. Čašću jedan drugog većeg činite.

Ako se daje čast Bogu i reči Božjoj onda ne nailazimo na ljubav među braćom jer oni imaju svoju istinu.Kad bi svi vršili svoj posao onda bi tek bilo kao što Pavle reče.

12:11 Ne budite u poslu leni; budite ognjeni u duhu, služite Gospodu.

Na želost danas se služi dogmi a reč se gazi.

12:12 Nadanjem veselite se, u nevolji trpite, u molitvi budite jednako.
12:13 Delite potrebe sa svetima; primajte rado putnike.
12:14 Blagosiljajte one koji vas gone: blagosiljajte, a ne kunite.
12:15 Radujte se s radosnima, i plačite s plačnima.
12:16 Budite jedne misli među sobom. Ne mislite o visokim stvarima, nego se držite niskih. Ne mislite za sebe da ste mudri.

Bog vas blagoslovio.

12:17 A nikome ne vraćajte zla za zlo; promišljajte o tome šta je dobro pred svim ljudima.
12:18 Ako je moguće, koliko do vas stoji, imajte mir sa svim ljudima.
12:19 Ne osvećujte se za sebe, ljubazni, nego podajte mesto gnevu, jer stoji napisano: Moja je osveta, ja ću vratiti, govori Gospod.

Kad ljudi dođu u crkvu i vide kako ima deset različitih učenja nije im do zajednice.A samo je jedan razlog a to je ne poštovanje darova i upozorenja da ne mogu svi sve raditi kao ni Koreju što nije dato.

12:20 Ako je, dakle, gladan neprijatelj tvoj, nahrani ga; ako je žedan, napoj ga; jer čineći to ugljevlje ognjeno skupljaš na glavu njegovu.
12:21 Ne daj se zlu nadvladati, nego nadvladaj zlo dobrim.
Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene.

Kako smo ne poslušni takvu ćemo vlast imati.

13:2 Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe.
13:3 Jer knezovi nisu strah dobrim delima nego zlim. Hoćeš li, pak, da se ne bojiš vlasti, čini dobro, i imaćeš hvalu od nje;
13:4 Jer je sluga Božji tebi za dobro. Ako li zlo činiš, boj se; jer uzalud ne nosi mača, jer je Božji sluga, osvetnik na gnev onome koji zlo čini.
13:5 Tako se valja pokoravati ne samo od straha nego i po savesti.
13:6 Jer za to i poreze dajete; jer su sluge Božije koje su za to isto postavljene.

Poslušnost svima je potrebna sve dok zemaljska vlast ne zahteva kršenje Božje reči.Tako i brat tvoj ako greši ukori ga i pokaži mu grešku ako uči van pisanog jer i to je u sukobu sa poslušnošću.

13:7 Podajte, dakle, svakome šta ste dužni: kome dakle porezu, porezu; a kome carinu, carinu; a kome strah, strah; a kome čast, čast.
13:8 I ne budite nikome ništa dužni osim da ljubite jedan drugog; jer koji ljubi drugog zakon ispuni.

Uvek treba ljubiti brata bez obzira na razliku.

13:9 Jer ovo: Ne čini preljube, ne ubij, ne ukradi, ne svedoči lažno, ne zaželi, i ako ima još kakva druga zapovest, u ovoj se reči izvršuje, to jest: Ljubi bližnjeg svog kao samog sebe.

Apsolitno tako jer ljubav je u deset tački razložena i može se u dve sažeti jer ko ljubi Boga neće kršiti ono što je Bog rekao a ko ljubi brata neće kršiti ono što je Bo rekao (ne ubi,ne zaželi,ne laži..)u ljubavi se to ne dešava jer je ljubav IZNAD osude zato ko živi po ljubavi taj ne može biti pod osudom jer nije prekršio zakon.

13:10 Ljubav ne čini zla bližnjemu; dakle je ljubav izvršenje zakona.

Tačno tako, jer ako kaže da ljubim Boga a zapoveti ne držim bio bih laža i nebih istinu govorio.Ako Bog kaže seti se dana za odmor a ja kažem ljubim te Bože ali me ne zanima tvoja zapovest šta bih bio..?
Opravdavaju se oni poslušni a oni vrše volju i tad nisu pod osudom.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-09, 00:40

2:4 Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema;

Koje zapovesti je dao Isus a koje Bog, ako je Isus Bog ko onda radi On i Otac?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-10, 18:44

tako i ti brate prekoviše si se "napio" NAUKE JAMVRIJEVE TJ. VALTERA FAJTA i njegove bogohulne učiteljske doktrine protiv svetoga Duha
.

Neznam kakve veze ima Fajt sa Pavlovom poslanicom o kojoj pišem?
Zašto stalno kvariš temu?
Rekoh daj citat STIHA i ispod njega postavi svoje mišljenje kako treba da glasi i obrazloži šta nevalja u onom što sam ja napisao i zašto.

Ovo neznam kako definisati što ti uporno radiš....niti citat stiha daješ već kopiraš cele tekstove i pišeš o svemu i svačemu da skreneš sa teme i svakog stiha.Nigde nema ovog što ti pišeš u poslanici kojom se bavim...zašto urednik ovo dozvoljava ja neznam...ako je to znak da prestanem pisati u redu prestaću jer neznam šta drugo reći za ovo igranje po temi...?

Kad pišem o Jevrejima ti o Rimljanima kad o Rimljanima ti o Jevrejima neznam šta da kažem...

,
,onaj koji deli molistinju ili čini neku mudru stvar,ili je darodavatelj,savetnik,dakle tebi je znak da je čovek kršten Duhom? ,,

Gde sam ja rekao da je dar Duha sve to?

različitost darova ne cepa jedinstvo Duha i jedinstvo tela,samo ti to loše vidiš i dalje.

A ko reče da cepa? Evo čitaj šta napisah i uvek prvo pročitaj i pokušaj zapamtiti šta si pročitao pre nego odgovoriš:
Mi sa svim našim razlikama i različitim darovima činimo celovitost tela sa svim delovima niti su svi proroci niti učitelji niti tumače nii govore jezike zato po redu ide i dar i služba.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-11, 21:44

Hvala, možemo dalje:

13:11 I znajući ovo vreme da je već čas došao da ustanemo od sna; jar nam je sad bliže spasenje nego li kad verovasmo.

Verovali su u Boga ali sad je carstvo tu i videše Ga i bliže im je spasenje jer je sad U NAMA.

13:12 Noć prođe, a dan se približi: da odbacimo, dakle, sva dela tamna, i da se obučemo u oružje videla.
13:13 Da hodimo pošteno kao po danu: ne u žderanju i pijanstvu, ne u kurvarstvu i nečistoti, ne u svađanju i zavisti;
13:14 Nego se obucite u Gospoda Isusa Hrista; i telu ne ugađajte po željama.

Živimo novim životom obučeni u Hrista što znači u pravdu Njegovo po Duhu Svetom priznati a kroz krv očišćeni.

A slaboga u veri primajte lepo, da se ne smeta savest.
14:2 Jer jedan veruje da sme svašta jesti, a koji je slab jede zelje.

Tad su postojali razni pravci asketskog života a među njima i oni Terapeuti koji su bili na postu i jeli su samo bilje.Oni su imali mnoge pozitivne stvari po pitanju molitve i iscelenja bolesnih ali to nije smelo biti merilo vere.

14:3 Koji jede neka ne ukorava onog koji ne jede; i koji ne jede neka ne osuđuje onog koji jede; jer ga Bog primi.
14:4 Ko si ti koji sudiš tuđem sluzi? On svom gospodaru stoji ili pada. Ali će ustati; jer je Bog kadar podignuti ga.

Tako biljojed ne može zameriti mesojedu i obrnuto. Ovde uopšte nema pomena vrste hrane kao čista ili nečista već hrana koju su konzumirali Jevreji u ono vreme.

14:5 Tako jedan razlikuje dan od dana, a drugi drži sve dane da su jednaki: svaki da bude uveren za svoju misao.
14:6 Koji razlikuje dane, Gospodu razlikuje; i koji ne razlikuje dana, Gospodu ne razlikuje. Koji jede, Gospodu jede: jer hvali Boga; i koji ne jede, Gospodu ne jede, i hvali Boga.

Hrana nije mera jer onaj koji jede samo bilje ne može osuđivati onog koji jede meso.Ko razlikuje dane on ih proslavlja a ko ne razlikuje on drži da je svejedno koji je dan ili presnih hlebova ili očišćenja,trubni,pashe,duhova,prvina...svi su mu dani isti.
A svaki čovek i vernik i nevernik su znali koji je prvi a koji sedmi dan jer su svi narodi imali sedmicu niti je bilo naroda sa 5 niti sa 10-to dnevnim intervalom već svi imali sedam dana i znali koji za kojim ide.

14:7 Jer ni jedan od nas ne živi sebi, i ni jedan ne umire sebi.
14:8 Jer ako živimo, Gospodu živimo; a ako umiremo, Gospodu umiremo. Ako, dakle, živimo, ako umiremo, Gospodnji smo.
14:9 Jer zato Hristos i umre i vaskrse i ožive da ovlada i mrtvima i živima.

Svi se kroz Isusa čistimo i imamo život kroz Njega.

14:10 A ti zašto osuđuješ brata svog? Ili ti zašto ukoravaš brata svog? Jer ćemo svi izići na sud pred Hrista.

Jedan zna kad je koji dan za slavljenje a paganin u veri nezna ali ga Hristov prinos očisti i ne mora znati koji je dan koja proslava.Neće onaj što razlikuje dan pedesetnice biti svetiji od onog koji nezna jer su svi grešni znao ili ne znao to znanje ga ne opravdava već žrtva.

14:11 Jer je pisano: Tako mi života, govori Gospod, pokloniće mi se svako koleno, i svaki jezik slaviće Boga.
14:12 Tako će, dakle, svaki od nas dati Bogu odgovor za sebe.
14:13 Zato da ne osuđujemo više jedan drugog, nego mesto toga ovo gledajte da ne postavljate bratu spoticanja ili sablazni.

Nesmemo postavljati spoticanja a to su razna pranja, obrezanje,razlikovanje dana svetih od nesvetih,jedenje mesa ili bilja jer u Isusu se opravdasmo.

14:14 Znam i uveren sam u Hristu Isusu da ništa nije pogano po sebi, osim kad ko misli da je pogano, onome je pogano.

Pavle je govorio o idolskim žrtvama kako idol nije ništa i zna da je ta hrana čista ali da nebi brat pomislio videći nekog da jede hranu žrtvovanu idolu pomislio da je to sveto onda je bolje nejesti iako nije nečisto jer ako bi jeo i neko se spotakao na to onda bi to bila trpeza đavolska jer što je đavolima žrtvovano nije nama za jelo iako samo po sebi to nije nečisto.Ako jare zakoljemo i odnesemo na žrtvu đavolu da li je to jare bilo nečisto? Nije, ali kad je posvećeno onom kome je prineto onda u toj trpezi ne trebamo učestvovati iako znamo da je to jare dobro kao meso i nije po sebi bilo loše jer da nije pineto valjalo bi jer je meso isto.

14:15 A ako je brat tvoj jela radi žalostan, već se ne vladaš po ljubavi: ne gubi jelom svojim onog za kog Hristos umre.
14:16 Gledajte, dakle, da se ne huli na vaše dobro.
14:17 Jer carstvo Božije nije jelo i piće, nego pravda i mir i radost u Duhu Svetome.

Ko uslovljava nekog na biljnu ili mesnu hranu ne vlada se po ljubavi.

14:18 Jer koji ovim služi Hristu ugodan je Bogu i mio ljudima.
14:19 Tako, dakle, da se staramo za mir i za ono čim vodimo na bolje jedan drugog.
14:20 Ne raskopavaj delo Božije jela radi; jer je sve čisto; nego je pogano za čoveka koji jede sa spoticanjem.

Jevrejin piše poslanicu znajući da Jevreji jedu ono što i danas i kaže im da ako JEDU sa SPOTICANJEM znači sumnjajući da li je čisto onda neka ne jedu.Kako sad tako i nekad su se prodavale u Jevrejskim mesarama ugotovljene životinje koje su neki prinosili idolu i Pavle je odgovarao da sve to što se u mesarama prodavalo mogu jesti bez obzira što se u Rimu iz mesare kupovalo za idola meso jer to meso samo po sebi nije pogano ali je pogano onome ko misli da jeste jer je namenjeno za žrtvu.

Tako i danas mogu otići i kupiti ribu koju su doneli da slave Nikolu meni je to čista riba iako je mahom kupuju za proslavu svom kućnom bogiću.

14:21 Dobro je ne jesti mesa, i vina ne piti, i ono ne činiti na šta se tvoj brat spotiče, ili oda šta gori postaje ili slabi.

Sve je dobro činiti što vodi na bolje.

14:22 Ti imaš veru? Imaj je sam u sebi pred Bogom. Blago onome koji ne osuđuje sebe za ono šta nađe za dobro.
14:23 A koji se sumnja osuđen je ako jede, jer ne čini po veri: a šta god nije po veri greh je.
Dužni smo, dakle, mi jaki slabosti slabih nositi, i ne sebi ugađati.

Pavle predlaže da nosimo slabosti slabih jer ko jede samo zelje taj je slab u veri i iz raznih razloga nejede meso a pogotovo iz verskih jer se plaši da će pojedeni deo krvi iz mesa koja se ne može iscediti biti nečist ili da će okusiti od životinje koja je idolu namenjena i zaklana jer mu je vera slaba.Zato ih ne treba dražiti već im jačati veru.

15:2 I svaki od vas da ugađa bližnjemu na dobro za dobar ugled.
15:3 Jer i Hristos ne ugodi sebi, nego kao što je pisano: Ruženja onih koji Tebe ruže padoše na me.

Pred njima trebamo biti takvi da ih ne sablaznimo jedimo ono što oni jedu ali po veri kad smo sami jedimo slobodno jer znaš da smeš ali kad je brat tu nemoj ga sablazniti.

15:4 Jer šta se napred napisa, za našu se nauku napisa, da trpljenjem i utehom pisma nad imamo.
15:5 A Bog trpljenja i utehe da vam da da složno mislite među sobom po Hristu Isusu,
15:6 Da jednodušno jednim ustima slavite Boga i Oca Gospoda našeg Isusa Hrista.

Zajednica nesme zbog razlike u hrani biti oštećena jer jeo biljku ili meso Bog te prima.

15:7 Zato primajte jedan drugog kao što i Hristos primi vas na slavu Božiju.
15:8 Ali kažem da je Isus Hristos bio sluga obrezanja istine radi Božije, da utvrdi obećanje očevima,
15:9 A neznabošci po milosti da proslave Boga, kao što stoji napisano: Zato ću Te hvaliti među neznabošcima, Gospode, i pevaću ime Tvoje.
15:10 I opet govori: Veselite se neznabošci s narodom Njegovim.
15:11 I opet: Hvalite Gospoda svi neznabošci, i slavite Ga svi narodi.

Radi Jevreja i Isus je obrazan po zakonu ali piše da ne ide spasenje po TELU već PO VERI i svaki koji GA veruje opravdan je.

15:12 I opet Isaija govori: Biće koren Jesejev, i koji ustane da vlada nad neznabošcima u Onog će se uzdati neznabošci.
15:13 A Bog nada da ispuni vas svake radosti i mira u veri, da imate izobilje u nadu silom Duha Svetog.

Silom Duha Svetoga da izobilujemo u nadi.

Ovde bih zastao da čujem i druga mišljenja o pojedinim mestima uz obrazloženja za svaku tvrdnju.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-12, 09:38

lavić ::2:4  Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema;

Koje zapovesti je dao Isus a koje Bog, ako je Isus Bog ko onda radi On i Otac?
ovde svi znamo Pismo,tako da citati su suvišni. apostoli nisu se bavili citatima kolko razgledanjem.
Isus je jasno rekao da Otac radi. doista on je radio taj dan u subotu.radio je na spašenju na iscelenju ,Isus je jasno to nazvao radom. radio je u mnogo čemu,pa i novi dan je dao stoga,nazvao ga Danas.on uvodi u večnost ili se docni.jasno i jednostavno.
svi dani su nekome jednaki,a reč svi odnosi se na sve dane u suštini.naročito je bio prepoznat dan subota i pavle ne bi smeo sebi dozvoliti da jednoj paganskoj zajednici zaboravi reći da misli na neke praznike,a nbe na dan. on je o praznbicima jasno zborio i nije koristio reči dane.
kada neko ne želid a vidi onda se koristi telesnost,a ne dUH SVETI,. U TOME JE RAZLIKA. TELESNO UMOVANJE JE SMRT I NE POKORAVCA SE bOGU I NJEGOVOM ZAKONU.ZAKONU KOJI SE ZOVE IZBOR,OBEĆANJE.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-12, 15:05

ovde svi znamo Pismo,tako da citati su suvišni. apostoli nisu se bavili citatima kolko razgledanjem.

I Isus i apostoli su jasno citirali svitke kao dokaz tvrdnje i nisu koristili razglednice. Zbog tog novog pristupa Pismu imamo sve to što imamo jer svi kažu ZNAMO a kad treba postaviti šta Bog kaže onda toga nema.

Isus je jasno rekao da Otac radi. doista on je radio taj dan u subotu.radio je na spašenju na iscelenju ,Isus je jasno to nazvao radom. radio je u mnogo čemu,pa i novi dan je dao stoga,nazvao ga Danas.on uvodi u večnost ili se docni.jasno i jednostavno.

Tako je, Isus dobro čini i subotom jer nije subota postavljena da jo čovek robuje već da ona njemu posluži za odmor i sećanje na Boga kao stvoritelja.
Daj mi molim te citat za tu tvrdnju da je Isus postavio NOVI DAN-DANAS. ,,novi dan je dao stoga,nazvao ga Danas,,
ja samo nalazim da su PROROCI najavili DANAS ako ISUSOV ili glas DUHA SVETOGA čuješ na budi drvenastog srca i ne vidim neki poseban dan jer svako ima dan kad će se obratiti i to se dešava SVAKODNEVNO. Taj dan NIJE VEČĆNOST iz prostog razloga što vreme milosti i obraćenja ima voj rok.

,,on je o praznbicima jasno zborio i nije koristio reči dane.,,
Treba mi citat za ovu tvrdnju.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-13, 08:10

I Isus i apostoli su jasno citirali svitke kao dokaz tvrdnje i nisu koristili razglednice. Zbog tog novog pristupa Pismu imamo sve to što imamo jer svi kažu ZNAMO a kad treba postaviti šta Bog kaže onda toga nema.  

Tako je, Isus dobro čini i subotom jer nije subota postavljena da jo čovek robuje već da ona njemu posluži za odmor i sećanje na Boga kao stvoritelja.
Daj mi molim te citat za tu tvrdnju da je Isus postavio NOVI DAN-DANAS. ,,novi dan je dao stoga,nazvao ga Danas,,
ja samo nalazim da su PROROCI najavili DANAS ako ISUSOV ili glas DUHA SVETOGA čuješ na budi drvenastog srca i ne vidim neki poseban dan jer svako ima dan kad će se obratiti i to se dešava SVAKODNEVNO. Taj dan NIJE VEČĆNOST iz prostog razloga što vreme milosti i obraćenja ima voj rok.

,,on je o praznbicima jasno zborio i nije koristio reči dane.,,
Treba mi citat za ovu tvrdnju.

dobro činjenje u subotu Isus je nazvao radom. ako se ne razume smisao suzbote tose kosii sa ostatkom Pisma jednostavno. pavle kažem kad je govorio o praznicima onda je nazivao to jasnim naglašenim imenom,a dane nazivao danima,a dan nazvao dan,neko razlikuje dan a neko sve ,SVE DANE DRŽI DA SU MU JEDNAKI. neko ko drži subotu za odmor,ne bi smeo ovako nešto ni umisliti a kamoli napisati,sve dane.
Pismo citiram i ja ,ali ne hiljaDE CITATA,APOSTOLI TO NISU ČINILI. na kraju citati su več rolnama donešeni ovde i zna se o čemu je reč. treba samo razgledanje. ja na kraju nisam jedan kancelarijski propovednik.
dokonim ljudima uvek nešto fali.
Bog je govorio o jednom Danu ne o danima. to što je nazvan Danas pavle ga je jasno objasnio. kDanas kad poveruješ,a ŠTO? SUBOTU? VEĆ SU JE IMALI. onda što ,koji dan i što? pa glas pedesetnice petrov govor,pavlog govor. kada je pavle sreo 12. učenika,zna SE ŠTO JE NJEGOVO PITANJE BILO. TO JE BILO KOJI DAN,ALI JEDAN DAN JESTE I to što poveruješ toga dana ulaziš u večnost. odmaraš. počivaš od svojih posala.
onaj ko ima Hrista AKO hRISTOS U NAMA ŽIVI,ONDA IDE REČ DA KO NJEGA VERUJE NE UMIRE NIKAD. ko ima Hristovog duha taj je Hristov. pavle je jasno pitao učenike za to. pečat zalog neba je Duh sveti. taj duh svedoči našemu duhu da li smo deca Božja. i zato je pavle samo to pitao. toga dana ko poveruje ulazi u pokoj večnosti u samo nebo.
sve ostalo je filozofija. ta vračara je pred pavlom najlepše stvcari donosila ali je pavle izagnao tog duha iz nje. zar bi pavle izgonio dobrog duha iz vračare? A LEPE DOBRE STVARI JE GOVORILA,O bOGU ČAK. zato treba reći Reč života da to ljudi prime a ne prazne raspravke danima.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-13, 10:06

Nisi me razumeo a nije ni važno.
Reci mi šta znače Pavlove reči da će BOLJI PUT POKAZATI?
Koji je to bolji put i kome rekao pokazati.

U Otk.14.12 objasni zbog kojeg zakona sveti trpe?

Zašto Pavle zakon naziva svetim i dobrim kad mu smrt donese?

Zašto u Mateju 7 Isus odbacuje verne sa velikim darovima Duha i od koga primiše te darove?

Kako razumeš one Isusove reči da neće ni slovce iz zakona nestati dok je neba i zemlje?

Koga je Isus nazivao braćom i majkama i sestrama govoreći da oni vrše VOLJU OCA koja je to volja navesti?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-13, 10:55

Rečeno je da radimo na spasenju ljudi,naravno to i jeste pre svega posao svakog vernika ali danas je to obrnotim redosledom postavljeno.
Evo praktičnog primera po tvom receptu:
Verujete li Isusa:VERUJEMO.
Primiste li Duha:Mnogi će reći po čemu da znamo a neki će reći govorimo u jezicima neki će reći da imaju i druge darove.

I sad Otvorimo Mateja 7 glavu i čitamo gde Isus tera od sebe one sa velikm darovima nazivajući ih BEZAKONICIMA koji je povod za takvu izjavu?Isti onaj zašto i čoveka bezakonja zove bezakonikom. a zašto bezakonika zove bezakoniko to je pitanje broj jedan. SVI oni će reći PRIMISMO DUHA ali čuće ODLAZITE koji činite bezakonje ne čine po zakonu već protiv zakona.

Da li su oni onda spaseni?

Znači taj recept je POVRŠAN i Petar baš zbog toga upozorava da oni koji NISU NAUČENI čemu naučeni brate? Šta se tad učilo? U Sinagogama su učili o Isusu ili ne...ne.
Pavle je Isusa propovedao i tu nije bilo puno problema ali jajveći deo poslanica se bavi čime....ZAKONOM!
I ko nije naučen zakonu taj olako gazi po istom i onda čuje ODLAZITE VI KOJI ČINITE BEZAKONJE.

Šta je bilo bezakonje to što su iscelili ili isterali nečistog duha iz osobe ili mnoga čuda da ljudi slave Boga šta je u tome loše?
On ih TERA i naziva BEZAKONICI kakve veze ima dar sa zakonom ili bezakonjem? Vidiš sad težinu Petrovih upozorenja jer i tad je bilo toga SAMO VERUJ I NE BRINI nisi ti pod zakonom GENERALNO ne razlikujući pod kojim delom zakona šta je ispunjeno a šta nije.

Ponudih ti Isaiju 66 da mi kažeš o kom vremenu se radi i zašto se tamo to pominje nisi odgovorio...pa kako možeš tvrditi suprotno a to nisi znao?
Pitah te za trpljenje svetih zbog kojeg zakona trpe nisi odgovorio a uporno odbacuješ zakon ne razumevajući o čemu se radi niti ti je važno da znaš pokušavaš se sakriti iza dara to je milosni dar koji i svi oni imaju što im govori bezakonici.

Ako misliš da su to lažni darovi reći ću ti znak kojim potvrđujem da su Božji a to je isterivanje zlih duhova jer Isus reče da satana satanu ne izgoni kad im objašnjava pitajući čijom silom sinovi vaši to čine jer su oni znali da je to Božja sila.Tako i pored Božje milosti oni ostadoše u BEZAKONJU i pogaziše MIOSNI dar završiše gde ne valja.

Oni su dizali ruke i slavili i propovedali Isusa i pomagali drugima i Pavle je to radio ali šta Pavle kaže još i pored svih darova i poslanstva da se pazi kako SAM NEBI OTPAO kako on poslanik može otpasti? Može ako nebi ostao u svemu da čini što je volja Božja jer bi se mogao naći bezakonikom. Zato čitamo gde isti obreza sina grka i gde izvrši nazirejski prinos.

Hajde bar ovde daj odgovor o ovom citatu iz Isaije u KOM VREMENU SE RADNJA DEŠAVA?
Kome je upućen taj tekst?
Kome navedeni zakon važi?
Da bi druge mogli učiti prvo sami trebamo biti naučeni zar ne inače smo prekršili upozorenje NE BUDITE MNOGI UČITELJI.

Izvoli:
66:15 Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
66:16 Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
66:17 Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod.
66:18 A ja znam dela njihova i misli njihove, i doći će vreme, te ću sabrati sve narode i jezike, i doći će i videće slavu moju.
66:19 I postaviću znak na njih, i poslaću između njih koji se spasu k narodima u Tarsis, u Ful i u Lud, koji natežu luk, u Tuval i u Javan i na daleka ostrva, koja ne čuše glas o meni niti videše slavu moju, i javljaće slavu moju po narodima.
66:20 I svu će braću vašu iz svih naroda dovesti Gospodu na dar na konjima i na kolima i na nosilima i na mazgama i na kamilama ka svetoj gori mojoj u Jerusalim, veli Gospod, kao što prinose sinovi Izrailjevi dar u čistom sudu u dom Gospodnji.
66:21 I između njih ću uzeti sveštenike i Levite, veli Gospod.
66:22 Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati seme vaše i ime vaše.
66:23 I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.
66:24 I izlaziće i gledaće mrtva telesa onih ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umreti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom telu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ihtus taj 2014-02-14, 19:04

lavicu sve je to lijepo sroceno i naoci ima smisla ali nije tako kako velis.U tekstove si vidno ucitavao onako kako tebi pase, ili bolje receno kako ti vjerujes.Da ti ovdje odgovorim, na 66 radnja se odvija u buducnosti u carstvu bozijem koje ce doci.
ihtus

Broj poruka : 3
Datum upisa : 17.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-15, 14:40

lavić ::Rečeno je da radimo na spasenju ljudi,naravno to i jeste pre svega posao svakog vernika ali danas je to obrnotim redosledom postavljeno.
Evo praktičnog primera po tvom receptu:
Verujete li Isusa:VERUJEMO.
Primiste li Duha:Mnogi će reći po čemu da znamo a neki će reći govorimo u jezicima neki će reći da imaju i druge darove.

I sad Otvorimo Mateja 7 glavu i čitamo gde Isus tera od sebe one sa velikm darovima nazivajući ih BEZAKONICIMA koji je povod za takvu izjavu?Isti onaj zašto i čoveka bezakonja zove bezakonikom. a zašto bezakonika zove bezakoniko to je pitanje broj jedan. SVI oni će reći PRIMISMO DUHA ali čuće ODLAZITE koji činite bezakonje ne čine po zakonu već protiv zakona.

Da li su oni onda spaseni?

Znači taj recept je POVRŠAN i Petar baš zbog toga upozorava da oni koji NISU NAUČENI čemu naučeni brate? Šta se tad učilo? U Sinagogama su učili o Isusu ili ne...ne.
Pavle je Isusa propovedao i tu nije bilo puno problema ali jajveći deo poslanica se bavi čime....ZAKONOM!
I ko nije naučen zakonu taj olako gazi po istom i onda čuje ODLAZITE VI KOJI ČINITE BEZAKONJE.

Šta je bilo bezakonje to što su iscelili ili isterali nečistog duha iz osobe ili mnoga čuda da ljudi slave Boga šta je u tome loše?
On ih TERA i naziva BEZAKONICI kakve veze ima dar sa zakonom ili bezakonjem? Vidiš sad težinu Petrovih upozorenja jer i tad je bilo toga SAMO VERUJ I NE BRINI nisi ti pod zakonom GENERALNO ne razlikujući pod kojim delom zakona šta je ispunjeno a šta nije.

Ponudih ti Isaiju 66 da mi kažeš o kom vremenu se radi i zašto se tamo to pominje nisi odgovorio...pa kako možeš tvrditi suprotno a to nisi znao?
Pitah te za trpljenje svetih zbog kojeg zakona trpe nisi odgovorio a uporno odbacuješ zakon ne razumevajući o čemu se radi niti ti je važno da znaš pokušavaš se sakriti iza dara to je milosni dar koji i svi oni imaju što im govori bezakonici.

Ako misliš da su to lažni darovi reći ću ti znak kojim potvrđujem da su Božji a to je isterivanje zlih duhova jer Isus reče da satana satanu ne izgoni kad im objašnjava pitajući čijom silom sinovi vaši to čine jer su oni znali da je to Božja sila.Tako i pored Božje milosti oni ostadoše u BEZAKONJU i pogaziše MIOSNI dar  završiše gde ne valja.

Oni su dizali ruke i slavili i propovedali Isusa i pomagali drugima i Pavle je to radio ali šta Pavle kaže još i pored svih darova i poslanstva da se pazi kako SAM NEBI OTPAO kako on poslanik može otpasti? Može ako nebi ostao u svemu da čini što je volja Božja jer bi se mogao naći bezakonikom. Zato čitamo gde isti obreza sina grka i gde izvrši nazirejski prinos.

Hajde bar ovde daj odgovor o ovom citatu iz Isaije u KOM VREMENU SE RADNJA DEŠAVA?
Kome je upućen taj tekst?
Kome navedeni zakon važi?
Da bi druge mogli učiti prvo sami trebamo biti naučeni zar ne inače smo prekršili upozorenje NE BUDITE MNOGI UČITELJI.

Izvoli:
66:15  Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
66:16  Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
66:17  Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod.
66:18  A ja znam dela njihova i misli njihove, i doći će vreme, te ću sabrati sve narode i jezike, i doći će i videće slavu moju.
66:19  I postaviću znak na njih, i poslaću između njih koji se spasu k narodima u Tarsis, u Ful i u Lud, koji natežu luk, u Tuval i u Javan i na daleka ostrva, koja ne čuše glas o meni niti videše slavu moju, i javljaće slavu moju po narodima.
66:20  I svu će braću vašu iz svih naroda dovesti Gospodu na dar na konjima i na kolima i na nosilima i na mazgama i na kamilama ka svetoj gori mojoj u Jerusalim, veli Gospod, kao što prinose sinovi Izrailjevi dar u čistom sudu u dom Gospodnji.
66:21  I između njih ću uzeti sveštenike i Levite, veli Gospod.
66:22  Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati seme vaše i ime vaše.
66:23 I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.
66:24  I izlaziće i gledaće mrtva telesa onih ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umreti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom telu.
matej 7.rekosmo kao i matej 12.govori samo o dva drveta. sve se ukazuje u mateju 7.na ime Isus a u 12.gl. na krštenje Duhom. to je jedino bezakonje.
kao što je kazano,ako piše od mladine do mladine gede je onda i to danas,osim subote da se drže? ili da seckamo. prvo ide mladine,pa ne idu ,a opet idu?
a oko učitelkja isto smo govorili. da bi eko bio učitelj mora prvo mimati krtšenje Duhom. potom mora imati svedočanstvo iz vana i unutar u crkvi. i ne sme biti nanovokršten ,da se ne bi naduo i pao u sud đavolji. po ovome tzi bi trebao sačekati malo sa učenjem.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-15, 18:45

matej 7.rekosmo kao i matej 12.govori samo o dva drveta. sve se ukazuje u mateju 7.na ime Isus a u 12.gl. na krštenje Duhom. to je jedino bezakonje.
    kao što je kazano,ako piše od mladine do mladine gede je onda i to danas,osim subote da se drže? ili da seckamo. prvo ide mladine,pa ne idu ,a opet idu?
 a oko učitelkja isto smo govorili. da bi eko bio učitelj mora prvo mimati krtšenje Duhom. potom mora imati svedočanstvo iz vana i unutar u crkvi. i ne sme biti nanovokršten ,da se ne bi naduo i pao u sud đavolji. po ovome tzi bi trebao sačekati malo sa učenjem.

Nisam brate uopšte pitao o rodovima Duha već o radnji kad se odvija iz gornjeg citata.Nisi odgovorio.

Ti mi odgovaraš o učiteljima i stažu vernika a pitan je je jasno i citat postavljen kad ide radnja gore opisana možeš li to reći drugo me ne interesuje u ovom odgovoru.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: