Sve o zakonu

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Sve o zakonu

Počalji od ispravka taj 2014-02-16, 14:27

lavić ::
matej 7.rekosmo kao i matej 12.govori samo o dva drveta. sve se ukazuje u mateju 7.na ime Isus a u 12.gl. na krštenje Duhom. to je jedino bezakonje.
    kao što je kazano,ako piše od mladine do mladine gede je onda i to danas,osim subote da se drže? ili da seckamo. prvo ide mladine,pa ne idu ,a opet idu?
 a oko učitelkja isto smo govorili. da bi eko bio učitelj mora prvo mimati krtšenje Duhom. potom mora imati svedočanstvo iz vana i unutar u crkvi. i ne sme biti nanovokršten ,da se ne bi naduo i pao u sud đavolji. po ovome tzi bi trebao sačekati malo sa učenjem.

Nisam brate uopšte pitao o rodovima Duha već o radnji kad se odvija iz gornjeg citata.Nisi odgovorio.

Ti mi odgovaraš o učiteljima i stažu vernika a pitan je je jasno i citat postavljen kad ide radnja gore opisana možeš li to reći drugo me ne interesuje u ovom odgovoru.
reč je o rodovima,o dva DRVETA u mateju 7. a rod ide samo preko stene. ili je na steni to što drvo rađa,ili je na pesku. akcenat je na Steni nA hRISTU. AKO ĆE U NJEGOVO IME SVE ČINITI A NEĆE DONETI REČI SPAŠENJA NIJE LI TO KLASIČNO BEZAKONJE. KO JE NA hRISTU TAJ NEĆE UČITI ANTIREČ.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-16, 21:19

Brzo zaboraviš pitanje pre nego počneš odgovarati pa neka ti stoje pred očima da možeš konačno odgovoriti evo izvoli:

Reci mi šta znače Pavlove reči da će BOLJI PUT POKAZATI?
Koji je to bolji put i kome rekao pokazati.

U Otk.14.12 objasni zbog kojeg zakona sveti trpe?

Zašto Pavle zakon naziva svetim i dobrim kad mu smrt donese?

Zašto u Mateju 7 Isus odbacuje verne sa velikim darovima Duha i od koga primiše te darove?

Kako razumeš one Isusove reči da neće ni slovce iz zakona nestati dok je neba i zemlje?

Koga je Isus nazivao braćom i majkama i sestrama govoreći da oni vrše VOLJU OCA koja je to volja navesti?

I ono drugo:
Izvoli:
66:15 Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
66:16 Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
66:17 Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod.
66:18 A ja znam dela njihova i misli njihove, i doći će vreme, te ću sabrati sve narode i jezike, i doći će i videće slavu moju.
66:19 I postaviću znak na njih, i poslaću između njih koji se spasu k narodima u Tarsis, u Ful i u Lud, koji natežu luk, u Tuval i u Javan i na daleka ostrva, koja ne čuše glas o meni niti videše slavu moju, i javljaće slavu moju po narodima.
66:20 I svu će braću vašu iz svih naroda dovesti Gospodu na dar na konjima i na kolima i na nosilima i na mazgama i na kamilama ka svetoj gori mojoj u Jerusalim, veli Gospod, kao što prinose sinovi Izrailjevi dar u čistom sudu u dom Gospodnji.
66:21 I između njih ću uzeti sveštenike i Levite, veli Gospod.
66:22 Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati seme vaše i ime vaše.
66:23 I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.
66:24 I izlaziće i gledaće mrtva telesa onih ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umreti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom telu.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-17, 10:10

lavić ::Brzo zaboraviš pitanje pre nego počneš odgovarati pa neka ti stoje pred očima da možeš konačno odgovoriti evo izvoli:

Zašto u Mateju 7 Isus odbacuje verne sa velikim darovima Duha i od koga primiše te darove?

Kako razumeš one Isusove reči da neće ni slovce iz zakona nestati dok je neba i zemlje?

Koga je Isus nazivao braćom i majkama i sestrama govoreći da oni vrše VOLJU OCA koja je to volja navesti?

I ono drugo:
Izvoli:
66:15  Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
66:16  Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
66:17  Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod.
66:18  A ja znam dela njihova i misli njihove, i doći će vreme, te ću sabrati sve narode i jezike, i doći će i videće slavu moju.
66:19  I postaviću znak na njih, i poslaću između njih koji se spasu k narodima u Tarsis, u Ful i u Lud, koji natežu luk, u Tuval i u Javan i na daleka ostrva, koja ne čuše glas o meni niti videše slavu moju, i javljaće slavu moju po narodima.
66:20  I svu će braću vašu iz svih naroda dovesti Gospodu na dar na konjima i na kolima i na nosilima i na mazgama i na kamilama ka svetoj gori mojoj u Jerusalim, veli Gospod, kao što prinose sinovi Izrailjevi dar u čistom sudu u dom Gospodnji.
66:21  I između njih ću uzeti sveštenike i Levite, veli Gospod.
66:22  Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati seme vaše i ime vaše.
66:23 I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.
66:24  I izlaziće i gledaće mrtva telesa onih ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umreti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom telu.
bolji put je Božji put u Hristu.put otkrivenja. jer je Isusovo svedočanstvo duh proroštva.
sveti ne trpe zbog zakona već zbog Hrista i Reči. za iste je kazano da su stradali za Božju reč i Isusa. Božja zapovest je ljubi Boga i bližnjeg svoga. u vreme antihrista ,ko bude iskazao ljubav ka Bogu biće ubijen. a ko bude spreman da ljubi brata bićem ubijen. spomeneš li svedočanstvo o Isusu ide smrt. imena mojega radi će vas ubijati. on je jasno rekao čega radi. ne zakjona radi. zakon ne u Hristu našao svoje ispunjenje. ne postoje dva putza,kroz zakon i kroz Hrista u nebo,jer zakon nam ne daje nikaku nadu za nebo već samo sud u nebu a Isus je put.
zakon je dobar jer nas posvedočava da smo sagrešenici,i da trebamo umreti i uzeti spasenje u Hristu.on je bio pedagog,ali DO HRISTA. tako je zakon dobar.
mrtav čovek kako će mrtav čovek da reaguje kada mu kažeš po zakonu ne ubij,ne laži ne kurvaj? kako će mrtav čovek da ustane sa odra da ubije? mora prvo da oživi,zar ne? pavle jasno kaže ako je neko mrtav u Hristu,ako je umro starom čoveku onda zakon ne vlada više nad takime. ako li ustane stari čovek greha ako odbaci milost onda je ponovo pod zakonom. zapravo pod smrću. dokle god je mrtav on nije pood zakonom jer je u Hristu inače je Isus postao mopet sluga grehu!
ako je neko u velikim nevoljama odbacio Hrista onda zakon će vladati nad takim. ali ako je neko spreman umreti za Hrista ovaj put mora umreti fizičkom smrću jer je milost uzeta u vreme nevolja tako fizičkom smrću trpeći za Hrista dobiće šansu u blaženom vaskrsu pravednih iz velike nevolje.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-17, 10:34

bolji put je Božji put u Hristu.

Pogrešno, jer se obraća već obraćenima.

put otkrivenja. jer je Isusovo svedočanstvo duh proroštva.

Zar ti nereče da je Otk. za Pavla trice?

sveti ne trpe zbog zakona već zbog Hrista i Reči.

14:12 Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu.

za iste je kazano da su stradali za Božju reč i Isusa.

A šta je Božja reč kad nije zakon?
13:15 I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina, i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj.

Božja zapovest je ljubi Boga i bližnjeg svoga. u vreme antihrista ,ko bude iskazao ljubav ka Bogu biće ubijen. a ko bude spreman da ljubi brata bićem ubijen.

Pogrešno.
Ljubav prema Bogu je definisana:
Ko ima ljubavi k Bogu držaće ŠTA?

spomeneš li svedočanstvo o Isusu ide smrt.

Daj citat:

imena mojega radi će vas ubijati. on je jasno rekao čega radi.

To je rekao apostolima jer se tad Isus nije smeo propovedati.

ne zakjona radi. zakon ne u Hristu našao svoje ispunjenje.

14:13 I čuh glas s neba gde mi govori: Napiši: Blago mrtvima koji umiru u Gospodu od sad. Da, govori Duh, da počinu od trudova svojih; jer dela njihova idu za njima.

ne postoje dva putza,kroz zakon i kroz Hrista u nebo,jer zakon nam ne daje nikaku nadu za nebo već samo sud u nebu a Isus je put.

A ko govori da se zakonom opravdavamo?

zakon je dobar jer nas posvedočava da smo sagrešenici,i da trebamo umreti i uzeti spasenje u Hristu.

Živiš li onda po DOBROM? Pošto je ispunjen za tebe onda ti je svejedno kakav je to ti nije razlog za trpljenje jer će samo SVETI zbog zakona trpiti a ostali pokloniti zveri.

on je bio pedagog,ali DO HRISTA.

Gde piše PEDAGOG?

tako je zakon dobar.

Kako kad je na smrt?

mrtav čovek kako će mrtav čovek da reaguje kada mu kažeš po zakonu ne ubij,ne laži ne kurvaj? kako će mrtav čovek da ustane sa odra da ubije? mora prvo da oživi,zar ne? pavle jasno kaže ako je neko mrtav u Hristu,ako je umro starom čoveku onda zakon ne vlada više nad takime. ako li ustane stari čovek greha ako odbaci milost onda je ponovo pod zakonom.

Da li zakon onda važi ili je ispunjen?

zapravo pod smrću. dokle god je mrtav on nije pood zakonom jer je u Hristu inače je Isus postao mopet sluga grehu!

A kad oživi ponovo nije pod zakonom jer je zakon ispunjen u Isusu kao što tvrdiš. Kako zakon da važi kad kažeš da je ispunjen i nema ga? Isus nije sluga grehu već ljudi koji krše zakon.

ako je neko u velikim nevoljama odbacio Hrista onda zakon će vladati nad takim.

Sad nije ispunjen....ponovo važi? Kako onda sa subotom stoje stvari?

ali ako je neko spreman umreti za Hrista ovaj put mora umreti fizičkom smrću jer je milost uzeta u vreme nevolja tako fizičkom smrću trpeći za Hrista dobiće šansu u blaženom vaskrsu pravednih iz velike nevolje.

A koliko to vaskrsenja ima? Da li mogu živi otići pre opšteg vaskrsa mrtvih koje je na kraju u zadnjoj trubi?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-17, 14:02

Postoji jedan razlog svega ovoga a to je moj POKUŠAJ objasniti da ISUS NIJE UKINUO ništa već ono što je bilo SEN ŽRTVE i OPRAVDANJA da je to ISPUNIO.

Znači postoje ljudi koji se obrezuju i drže subotu i jedu čistu hranu i oni pored svega toga nemaju žrtvu i propadaju. Postoje ljudi koji ne drže ništa od toga ali su Isusa prihvatili i pokajali se i promenili svoj život i Isus ih čisti od greha.

Ali postoji BOLJI PUT a to je OPRAVDATI SE u Isusu kroz VERU a uzvratiti Bogu poslušnošću ljubeći i Boga i bližnje i tad shvaramo da zakon NIJE UKINUT već da ga mi ŽIVIMO u novom životu ne osuđujući druge a kad vršimo volju Božju to znači da ništa što je Bog rekao za dobro ne odbacujemo jer će Bog Izraela sve sa hranom i subotom uzeti i obrezanjem ako imaju ISUSA.

Tako svaki paganin koji tvrdi da je zakon Isus ukinuo ili ispunio ne poznaje smisao zakona jer i takav će čitati gde se ZAPOVESTI U SRCE stavljaju i tad sam sebi kontrira tvrdeći da je ISPUNJEN ili UKINUT a onda STAVLJA SE U SRCE...zašto će tamo kad nema više svrhu?
Hrist nam omogućava da živimo novi život a nije isključeno da pogrešimo i molimo za oprost jer imamo obavez ispravnog življenja jer ako bi Isus ispunio ceo zakon za nas onda nema šta da nas osuđuje i možemo živeti kako hoćemo i tad bi ispalo da je Isus došao kao sluga grehu da bi mi ostali u istom življenju a to nije tako.

Zato Pavle kaže ko razlikuje dane ma koji bili neka ih razlikuje DOBRO ČINI a ko ne ne mora.A sad ako onaj koji NE RAZLIKUJE kaže da je to loš put taj gazi reč Božju. A ako neko postavlja te zakone kao uslov spasenja već spasenom kroz Isusa čini isto kao i onaj što zakon odbija.

Ove je znači sve bilo u službi POTVRDE da ZAKON stoji dok nebo i zemlja stoje ali to nije uslov za spasenje već izbor BOLJEG PUTA jer ko odbaci onog koga Hrist prihvati krv Hristovu za poganu drži misleći da da ga ona ne može očistiti. Tako i onaj koji bude prihvaćen i odstupi od puta pravednog kršeći rač Božju što je zapovest biva odbačen.

Zato Pavle kaže da mu je zakon bio po pitanju SPASENJA na smrt jer ga on ne otkupi ali kad govori o korisnosti i boljem putu poslušnosti onda govori o istom zakonu kao DOBROM i SVETOM.
Ne želeći dalje da se raspravljam jer vidim da me baš ništa ne razumeš u najkraćem iznesoh da bi mogao sagledati pa ako razumeš Bogu hvala ako ne ja prostije od toga ne umem.

Svako dobro.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-17, 21:19

lavić ::Postoji jedan razlog svega ovoga a to je moj POKUŠAJ objasniti da ISUS NIJE UKINUO ništa već ono što je bilo SEN ŽRTVE i OPRAVDANJA da je to ISPUNIO.

Znači postoje ljudi koji se obrezuju i drže subotu i jedu čistu hranu i oni pored svega toga nemaju žrtvu i propadaju. Postoje ljudi koji ne drže ništa od toga ali su Isusa prihvatili i pokajali se i promenili svoj život i Isus ih čisti od greha.

Ali postoji BOLJI PUT a to je OPRAVDATI SE u Isusu kroz VERU a uzvratiti Bogu poslušnošću ljubeći i Boga i bližnje i tad shvaramo da zakon NIJE UKINUT već da ga mi ŽIVIMO u novom životu ne osuđujući druge a kad vršimo volju Božju to znači da ništa što je Bog rekao za dobro ne odbacujemo jer će Bog Izraela sve sa hranom i subotom uzeti i obrezanjem ako imaju ISUSA.

Tako svaki paganin koji tvrdi da je zakon Isus ukinuo ili ispunio ne poznaje smisao zakona jer i takav će čitati gde se ZAPOVESTI U SRCE stavljaju i tad sam sebi kontrira tvrdeći da je ISPUNJEN ili UKINUT a onda STAVLJA SE U SRCE...zašto će tamo kad nema više svrhu?
Hrist nam omogućava da živimo novi život a nije isključeno da pogrešimo i molimo za oprost jer imamo obavez ispravnog življenja jer ako bi Isus ispunio ceo zakon za nas onda nema šta da nas osuđuje i možemo živeti kako hoćemo i tad bi ispalo da je Isus došao kao sluga grehu da bi mi ostali u istom življenju a to nije tako.

Zato Pavle kaže ko razlikuje dane ma koji bili neka ih razlikuje DOBRO ČINI a ko ne ne mora.A sad ako onaj koji NE RAZLIKUJE kaže da je to loš put taj gazi reč Božju. A ako neko postavlja te zakone kao uslov spasenja već spasenom kroz Isusa čini isto kao i onaj što zakon odbija.

Ove je znači sve bilo u službi POTVRDE da ZAKON stoji dok nebo i zemlja stoje ali to nije uslov za spasenje već izbor BOLJEG PUTA jer ko odbaci onog koga Hrist prihvati krv Hristovu za poganu drži misleći da da ga ona ne može očistiti. Tako i onaj koji bude prihvaćen i odstupi od puta pravednog kršeći rač Božju što je zapovest biva odbačen.

Zato Pavle kaže da mu je zakon bio po pitanju SPASENJA na smrt jer ga on ne otkupi ali kad govori o korisnosti i boljem putu poslušnosti onda govori o istom zakonu kao DOBROM i SVETOM.
Ne želeći dalje da se raspravljam jer vidim da me baš ništa ne razumeš u najkraćem iznesoh da bi mogao sagledati pa ako razumeš Bogu hvala ako ne ja prostije od toga ne umem.

Svako dobro.
onaj ko drži nikad ne kažed a je loš put onoga ko drži.ne znam otkuda ti ta IDEJa? oni koji drže obično kažu ne spasava a onda KAŽU MORAš držati. NIJE NEGO.
ZAKON JE DOBAR JER NAS VODI KA hRISTU I TU MU JE SVRHA ISPUNJENA U hRISTU. a zakon kako pavle kaže u timoteju još važi za ubice,pederaste,preljubnike itd. jer nisu uzeli Hrista.
ti si brate tolikoputa ovde to izneo i toliko puta ti je rečeno da nisi ništa razumeo,ali tebi je jednostavno telesno umovanje problem i to ne može dalje. ti to jasno je odavna ovde ,ne možeš razumeti. meni ne znači ništa što ti držiš zakona ,drži ga ko ti brani,ali kad ga namećeš drugima onda donosiš jednu opasnu zamku za neutvrđene duše. i za tu stvar možeš biti kriv Bogu jednog dana.
a oko vaskrsa smo toliko puta pričali. kada dođe do nulte tačke ti nemaš mnogo baš refleksa. pitan si lepo da središ oko tih stvari ako su svi u velikim nevoljama koji ustaju u 20 gl.pobijeni gde su oni živi kioji će živi dočekati vaskrs? a gde oni mrtvi kroz vekove takođe? ili si doista slep za te činjenice ili teraš svoje.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-17, 22:54

Toliko puta sam izneo i evo ni sad me ništa nisi razumeo.Mislio sam da ćeš iz ovoga konačno razumeti da zakon postoji i da nije ukinut kako se nekad tvrdilo a onda preinačilo u ispunjen i da nije sve ispunjeno zato postavih na forumima ista pitanja na koja nisi odgovorio jer si u problemu kako priznati zakon koji odbacuješ.

Postoji citat da je u SRCU ZAPISAN ZAKON i pitah zašto je tamo kad nemaš ništa sa tim i o kom vremenu Isaija piše gore u 66 ni tu nisi odgovorio kao ni na drugim forumima.I sad ti ponovo kažem da će bog Izrailja uzeti sve onako obrezane i sa čistom hranom i sa subotom i neće im tražiti da to odbace da bi ih prihvatio i tome ti pokušavam reći ali....

Kad govorimo o temi vaskrsenja onda tamo piši o tome a ne uvek obrnuto na teni o zakonu pišeš o darovima a na temi o darovima o zakonu jer nema citata koji traži odgovor pa plasiraš neku priču koja sa temom nema ništa, zašto uvek kontra radiš?

Nikad mi nismo došli do nulte tačke već ti nikad nisi dao odgovor pa sa kim da razgovaram nisam na pijaci da pričamo istovremeno i o kruškama i lubenicama i šljivama već da se držimo teme i uredno ponudimo odgovor.To rade svi forumaši i koji se slažu i koji se ne slažu jedino ti nikad ni jedan citat niti odgovor već pijačariš i gde je tu nulta tačka?

O krivici Bogu prepusti Bogu a ti Biblijom pokaži da je krivica a ako ne možeš stani na tas zvani REČ i sve će se pokazati zašto nikad ne odgovaraš...pa za tebe je bolje da se pokaže i shvatiš da si pogrešno učio i ispraviš se nego da sudiš svim crkvama nije li tako?
Sa tobom kako god čovek hoće dobro ne može uvek teraš nešto svoje bez citata i dokaza.To jeste OGROMAN problem jer u crkvama na žalost naučeno je da se propoveda ko šta želi po šeširu i nikako nemože da se izučava jer bi se tek tad videlo šta se nudilo.

Kad ovde ne odgovaraš kako bi pred crkvom odgovorio na svako pitanje?Ja bih voleo da za sto sednemo pred crkvom i da svako MORA citatom SVAKU TVRDNJU pokazati i da nema izlaska dok se cela tema ne ispita do kraja pa bilo to 2 ili 20 sati i sledećeg dana druga tema i tako redom na licu mesta sve uraditi i svi da mogu SVE PITATI pa onda bi video ono što sad ne želiš.

Znači, kad je tema vaskrs tamo piši o tome i ne šetaj sa teme na temu da te vijam za odgovore, voleo bih da tamo na livadi uz svaku izjavu odmah mogu postaviti pitanje i proveriti sve to radi naroda da vidimo šta stoji od svega toga i ostala bi jedan video o krštenju.
Nisam Bogu hvala slep niti moje teram već tražim iz biblije odgovore koje ne daješ a one iz šešira mi ne trebaju to može nagluvim bakama.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-17, 22:58

lavić ::Brzo zaboraviš pitanje pre nego počneš odgovarati pa neka ti stoje pred očima da možeš konačno odgovoriti evo izvoli:

I ono drugo:
Izvoli:
66:15  Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
66:16  Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
66:17  Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod.
66:18  A ja znam dela njihova i misli njihove, i doći će vreme, te ću sabrati sve narode i jezike, i doći će i videće slavu moju.
66:19  I postaviću znak na njih, i poslaću između njih koji se spasu k narodima u Tarsis, u Ful i u Lud, koji natežu luk, u Tuval i u Javan i na daleka ostrva, koja ne čuše glas o meni niti videše slavu moju, i javljaće slavu moju po narodima.
66:20  I svu će braću vašu iz svih naroda dovesti Gospodu na dar na konjima i na kolima i na nosilima i na mazgama i na kamilama ka svetoj gori mojoj u Jerusalim, veli Gospod, kao što prinose sinovi Izrailjevi dar u čistom sudu u dom Gospodnji.
66:21  I između njih ću uzeti sveštenike i Levite, veli Gospod.
66:22  Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati seme vaše i ime vaše.
66:24  I izlaziće i gledaće mrtva telesa onih ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umreti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom telu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-18, 11:03

lavić ::Toliko puta sam izneo i evo ni sad me ništa nisi razumeo.Mislio sam da ćeš iz ovoga konačno razumeti da zakon postoji i da nije ukinut kako se nekad tvrdilo a onda preinačilo u ispunjen i da nije sve ispunjeno zato postavih na forumima ista pitanja na koja nisi odgovorio jer si u problemu kako priznati zakon koji odbacuješ.

Postoji citat da je u SRCU ZAPISAN ZAKON i pitah zašto je tamo kad nemaš ništa sa tim i o kom vremenu Isaija piše gore u 66 ni tu nisi odgovorio kao ni na drugim forumima.I sad ti ponovo kažem da će bog Izrailja uzeti sve onako obrezane i sa čistom hranom i sa subotom i neće im tražiti da to odbace da bi ih prihvatio i tome ti pokušavam reći ali....

Kad govorimo o temi vaskrsenja onda tamo piši o tome a ne uvek obrnuto na teni o zakonu pišeš o darovima a na temi o darovima o zakonu jer nema citata koji traži odgovor pa plasiraš neku priču koja sa temom nema ništa, zašto uvek kontra radiš?

Nikad mi nismo došli do nulte tačke već ti nikad nisi dao odgovor pa sa kim da razgovaram nisam na pijaci da pričamo istovremeno i o kruškama i lubenicama i šljivama već da se držimo teme i uredno ponudimo odgovor.To rade svi forumaši i koji se slažu i koji se ne slažu jedino ti nikad ni jedan citat niti odgovor već pijačariš i gde je tu nulta tačka?

O krivici Bogu prepusti Bogu a ti Biblijom pokaži da je krivica a ako ne možeš stani na tas zvani REČ i sve će se pokazati zašto nikad ne odgovaraš...pa za tebe je bolje da se pokaže i shvatiš da si pogrešno učio i ispraviš se nego da sudiš svim crkvama nije li tako?
Sa tobom kako god čovek hoće dobro ne može uvek teraš nešto svoje bez citata i dokaza.To jeste OGROMAN problem jer u crkvama na žalost naučeno je da se propoveda ko šta želi po šeširu i nikako nemože da se izučava jer bi se tek tad videlo šta se nudilo.

Kad ovde ne odgovaraš kako bi pred crkvom odgovorio na svako pitanje?Ja bih voleo da za sto sednemo pred crkvom i da svako MORA citatom SVAKU TVRDNJU pokazati i da nema izlaska dok se cela tema ne ispita do kraja pa bilo to 2 ili 20 sati i sledećeg dana druga tema i tako redom na licu mesta sve uraditi i svi da mogu SVE PITATI pa onda bi video ono što sad ne želiš.

Znači, kad je tema vaskrs tamo piši o tome i ne šetaj sa teme na temu da te vijam za odgovore, voleo bih da tamo na livadi uz svaku izjavu odmah mogu postaviti pitanje i proveriti sve to radi naroda da vidimo šta stoji od svega toga i ostala bi jedan video o krštenju.
Nisam Bogu hvala slep niti moje teram već tražim iz biblije odgovore koje ne daješ a one iz šešira mi ne trebaju to može nagluvim bakama.
sad ja idem sa teme na temu. pročitaj svoje postove,ko ide? je liu prošao koji post u zadnje vreme bez iritiranja priče o vaskrsu o duhovnim darovima??
ako tebi Isus nije centar Pisma i ako njegova reč da zakon i proroci o njemu govore,sve Pismo,onda ako ti misliš da je Boćji izbor dobioo promenu te više ne vađi obećanje samo semenu već semenima dakle i onima u Hristu i onima pod zakonom onda ajde da se igramo Pisma. gde bi taj skup starešina stigao? negde posle sto godina imali bi smo samo jedno gubljenje vremena podmovakim pričama. ti prvo treba da se naučiš redu u crkvi Hristovoj da novokršten treba da se nauči da ima svedočanstvo da ne moće da bude ni đakon kao takav a kamoli učitelj nad učiteljima.
zakon je dobar jer nas dovodi ka Hristu. to mu je bila svrha. da sav svet stavi pod greh. da nema ni jednog pravednog. nema delenja zakona zaboravi na to. to je samo tvoja pusta želja.da budeš u pravu.žrtveni deo nikad ne bvi bio ukinut pre nego bi bio ukinut smisao osude kroz ostali deo zakona. žrtveni prinos je zato i bio tu a ne sam sebe radi. Isus je jednom umro neće više ići gore. on ti je dao slobodu. po zakonu ti si uvek pod proklestvom i uvek i uvek. pre nego je dat on je bio upisan u savest u srce kako oćeš. ko neće Hrista ima zakon u srcu i savest ga zato sudi i pravda. zašto naj teži paganin bez Hrista jedan teški ateista kaže,nisam to trebao učiniti,nisam dobro odradio to? zašto? po kojem zakonu to kaže? po onom u savesti. sada zakon ga treba pritisnuti da prizna Mesiju jer je na smrt osuđen takav. ako neće,on če kurvati i dalje protiv savesti i biće suđen jer za takog važi zakon. dakle to je lepo predstavljeno u starom zavetu. kada se svaki rob otpustao oprosne godine on je mogao samo ostati rob ako oće i onda je javno morao biti probušenog uha. do života rob. ako bi vremenom gospodar bio prek,mogao bi ubiti ga a da nema žalbe neke,onda on bi možda se predomislio,ali to niko ne bi uvažio jer je sam pristao do života biti rob. sam je sebi kriv ,jer je imao slobodu nije je uzeo. tako i ti pod zakonom. ako si sam ušao u to,kriv si doživotno,Isusa ti tu ništa ne moće pomoći kako pavle kaže galatima. oDBACIO si milost i vratio se pod proklestvo. nema mešanja te dve stvari. što bi pavle žalio galate ? zar samo reda radi? osim ako nije rekao gde leži zamka.
drugi primer je čovek koji je ubio ,imao je šansu u određenim gradovima utočištima. to je slika na Gospoda. po zakonu mi smo uvek ubice ,lažci nema šanse niko zakona ne ispuni. pod Hristovom krvlju smo u gradu zaštite,ti si moje spasenje grad čiji su opkopi snažni neprobojni,taj grad je moj Bog ,slava Bogu. ali ako izađem po zakonu je tamo kazano,ako ikad izađem izvan granica tog grada biću punopravno osvećen ubijen,jer je pisano po zakonu krv za krv ruka za ruku. zakon nema milosti krivica označava platu smrt i samo smrt. sada ako neko oće dobrovoljno van Hrista pod zakon biće kriv i osveta zakona će doći na njega sud dolazi na takoga. jer je kriv. a izašao je van Hrista. van zaštite. unutar je imao slobodu od zakona. ali samo unutar!! unutar ja nisam kriv jer Isus pokriva to jer on je bio za mene kriv.ako učinim nepravdu kriv sam ali ne u Hristu. ali ako sa nepravdom izađem van Hrista pod zakon isti čas sam kriv. nema mi spasa. Isus zaštita mi ne može pomoći jer sam napustio grad utočište tj. Hrista.
u tome je opasnost bila z a galate. i sad za ove "galate" danas.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-18, 11:51

ko neće Hrista ima zakon u srcu i savest ga zato sudi i pravda.

Znači KO HOĆE HRISTA on NEMA ZAKON u srcu jer si gore rekao da onaj ko NEĆE ISUSA taj ima zakon sad čuj ove što po tvoje IMAJU ZAKON to jest NEĆE HRISTA:

Vidiš oni što po tebi NEĆE HRISTA i imaju zakon Bog ih SVETIMA naziva ...ko greši ti ili Biblija?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-18, 12:04

Vidiš li koliki je problem kad se samo osuđuje brat umesto ispravi kriva nauka.Ti mešaš obrezanja sa svime kao i praznike zato si stalno u sukobu sa Biblijom.
Ti vidiš da je Isus ispunio sve praznike koji su po zakonu dati i sve tačke zakona koje su čoveku date ali ka je reč o ISTOM ZAKONU gde se govori o pdeći i hijerarhiji onda je tu Isus bio nemoćan da i to ispuni pa žene moraju izneti na maramama ostatak ispunjenog zakona...a ovamo tvrdiš kako je sve jedan zakon koji je Isus ispunio a teraš žene da budu pod istim.

Vidiš koliko nerazumevanja u tim izjavama koje su veoma neozbiljne i nelogične Isus ispunio a onda nije sve moralni naravno sa svim praznicima po tebi jeste ali marame i učenje nije mogao pa će žeme pripomoći jer kažeš sve je to jedan zakon a pokazah ti citatom da nije jedan jer svaka oblast reguliše svoje bar to pokušaj shvatiti da ne govoriš tako smešne stvari.

Kad već forsiraš red u crkvi onda prvo uspostavi da se pod broj jedan ispitaju učitelji PO BIBLIJI pa ko uči izvan iste da ućuti bez obzira na radni staž u zajednici jer je istina veća od radnog staža.
Bog neće plaćati radni staž već dobar posao zato stani na tas i pogledaj šta Biblija kaže i saslušaj šta Bog o darovima i službama preko Pavla govori i nemoj negirati Božje poslanike.
To pod broj jedan uradi a ostalo će ići lako kad eliminišweš one što ne uče po Bibliji pa makar ti taj bio nemoj gledati na staž već na Boga.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-18, 14:42

lavić ::Vidiš li koliki je problem kad se samo osuđuje brat umesto ispravi kriva nauka.Ti mešaš obrezanja sa svime kao i praznike zato si stalno u sukobu sa Biblijom.
Ti vidiš da je Isus ispunio sve praznike koji su po zakonu dati i sve tačke zakona koje su čoveku date ali ka je reč o ISTOM ZAKONU gde se govori o pdeći i hijerarhiji onda je tu Isus bio nemoćan da i to ispuni pa žene moraju izneti na maramama ostatak ispunjenog zakona...a ovamo tvrdiš kako je sve jedan zakon koji je Isus ispunio a teraš žene da budu pod istim.

Vidiš koliko nerazumevanja u tim izjavama koje su veoma neozbiljne i nelogične Isus ispunio a onda nije sve moralni naravno sa svim praznicima po tebi jeste ali marame i učenje nije mogao pa će žeme pripomoći jer kažeš sve je to jedan zakon a pokazah ti citatom da nije jedan jer svaka oblast reguliše svoje bar to pokušaj shvatiti da ne govoriš tako smešne stvari.

Kad već forsiraš red u crkvi onda prvo uspostavi da se pod broj jedan ispitaju učitelji PO BIBLIJI pa ko uči izvan iste da ućuti bez obzira na radni staž u zajednici jer je istina veća od radnog staža.
Bog neće plaćati radni staž već dobar posao zato stani na tas i pogledaj šta Biblija kaže i saslušaj šta Bog o darovima i službama preko Pavla govori i nemoj negirati Božje poslanike.
To pod broj jedan uradi a ostalo će ići lako kad eliminišweš one što ne uče po Bibliji pa makar ti taj bio nemoj gledati na staž već na Boga.
SLAŽEM SE DA SVAKI UČITELJ TREBA OD DRGUIH UČITELJA BITI UREĐEN. ali ako svaki učenik bude imao fiks ideju da on uči i ispravlja jao toj crkvi.
vidim da kad ostaje jedna vakumska praznina ti ideš u neke stvari koje ni sam ne verujem da vidiš kao ispravne to sa maramom i ženom.
već sam ti rekao,oni koji su u slobodi pavle kaže,samo da vaša sloboda ne bude na želju ili sloboidu telesnu. ne da sad kurvamo lažemo. kako će čovek u kome Isus živi to činiti? kada je žena u Hristu onda ona bi trebala takođe da se trudi da održi svoje mesto. kao što menis ad u Hristu nije slobodno da lažem kurvam itd tako i njoj nije sad slobodno da krši Boćju namisao oko njenog mesta u telu.
ako je van Hrista ona će to činiti i ne samo to,već i bludničiti. i zakon važi za nju. zato pavle i gofori ženi koja je uzela da uči u korintu da se podseti da je time van Hrista već istupila van zaklona i da je pod zakonskom osudom za to. dok je u Hristu ona će držati zapovest i neće učiti. kad je prevarena zavedena ona će učiti i ako se ne vrati u Hrista biće suđena po zakonu.
očito da telesan čovek ništa razumeti ne može! dok smo u zidinama tog grada utočišta nemamo ništa sa zakonom,niti smo pod njime,a ni pod smrću,a kada izađemo van Hrista dobrovoljno imamo pod zakonom smrt. van Hrista zakon još uvek vlada i važi u punoj snazi. tato on nije ukinut van Hrista,van tog zaklona ili grada utočišta ka kome je pribegao onaj ko je u sagrešenju.zakon je time svet. ako ne bi postojao jedan zakonski akt u državi pa nastao bi haos. onima koji su u Hristu zakon je nepotreban pa ni državni .meni ne treba paragraf jer sam u Hristu osvedočen.
tako kada žena ide van Reči za nju važi zakon jer je izašla van Hrista i zato pavle se opoziva ka ženi kroz zakon.
očito da ti telesnost prtavi jedno pokrivalo i ne možeš to videti ne kaćžem ovo da te povredim,čitaj rimljanima 8. čak šta više ,glavna prepreka da ne primaš ni krštenje duhom ti je zakon., vidi galatima posl. a i rimljanima 8. i 9. jer blagodat ne ide kroz zakon.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-18, 23:20

Znači brate sad zakon važi i nije ispunjen.Zbog kojeg zakona oni u Otk. 14.12 stradaju zbog marame ili zbog odeće ili propovedanja?
Ja tebe neću nikad zvati telesnim ma koliko god grešio niti ću se praviti pametan i vikati da oni od deset godina od krštenja ima da ćute bez obzira primili ili ne.

Ja znam kome verujem i na mene ljudi nemaju uticaj osim kad nešto iz biblije korisno uče onda mi je to radost.
Ko šta vidi ili ne to bog zna i po Bibliji se lako prepozna.
Nisi se ni osvrnuo jer uvek menjaš mišljenje tako si na Kršćanskom istrajavao da je zakon CELINA i da nema CEPKANJA istog važi ovo a ono ne važi a sad kažeš kako žena treba držati zakon a kažeš da ti NISI POD ZAKONOM jer je Isus ISPUNIO za tebe zakon a za ženu nije pa mora i dalje držati.

Nikad ja nisam govorio da ženi ne treba pokrivalo i ti to dobro znaš ali više voliš reći pogrešno nego istinu.Ja ti uporno to i želim pokazati da vidiš kako jedno govoriš a drugo praktikuješ.Ako tvrdiš kao što si tvrdio da je Isus ispunio zakon i da je on celina onda otkud za ženu obaveza držanja isapunjenog zakona a ti je nemaš ni jednu tačku.

Kažeš da je zakon Agara robovanje i nećeš u ropostvo kao oni iz Otk. 14 glave što stradaju zbog tvog ropstva i želiš slobodu od Božje reči.
Oitao sam te i za oni izjavu iz Mateja 7 gl i počeo si tvrditi kao to znači da nisu kršteni u Isusovo ime i kad si video da nije tako ćutao si. Možda sad imaš neku drugu ideju pa reci šta to Isus traži da VRŠE kako bi bili prihvaćeni:

7:21 Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji Oca mog koji je na nebesima.
7:22 Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! Nismo li u ime Tvoje prorokovali, i Tvojim imenom đavole izgonili, i Tvojim imenom čudesa mnoga tvorili?
7:23 I tada ću im ja kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje.

Koji je sad razlog pošto su SVE u Gospodnje ime činili da ih nazove bezakonicima?

očito da ti telesnost prtavi jedno pokrivalo i ne možeš to videti ne kaćžem ovo da te povredim,čitaj rimljanima 8. čak šta više ,glavna prepreka da ne primaš ni krštenje duhom ti je zakon., vidi galatima posl. a i rimljanima 8. i 9. jer blagodat ne ide kroz zakon.

Po čemu meriš ko je kršten Duhom?
Po čemu meriš ko uzvraća ljubav Bogu?
A ko je rekao da blagodat ide kroz zakon?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-19, 10:19

lavić ::Znači brate sad zakon važi i nije ispunjen.Zbog kojeg zakona oni u Otk. 14.12 stradaju zbog marame ili zbog odeće ili propovedanja?
Ja tebe neću nikad zvati telesnim ma koliko god grešio niti ću se praviti pametan i vikati da oni od deset godina od krštenja ima da ćute bez obzira primili ili ne.

Ja znam kome verujem i na mene ljudi nemaju uticaj osim kad nešto iz biblije korisno uče onda mi je to radost.
Ko šta vidi ili ne to bog zna i po Bibliji se lako prepozna.
Nisi se ni osvrnuo jer uvek menjaš mišljenje tako si na Kršćanskom istrajavao da je zakon CELINA i da nema CEPKANJA istog važi ovo a ono ne važi a sad kažeš kako žena treba držati zakon a kažeš da ti NISI POD ZAKONOM jer je Isus ISPUNIO za tebe zakon a za ženu nije pa mora i dalje držati.

Nikad ja nisam govorio da ženi ne treba pokrivalo i ti to dobro znaš ali više voliš reći pogrešno nego istinu.Ja ti uporno to i želim pokazati da vidiš kako jedno govoriš a drugo praktikuješ.Ako tvrdiš kao što si tvrdio da je Isus ispunio zakon i da je on celina onda otkud za ženu obaveza držanja isapunjenog zakona a ti je nemaš ni jednu tačku.

Kažeš da je zakon Agara robovanje i nećeš u ropostvo kao oni iz Otk. 14 glave što stradaju zbog tvog ropstva i želiš slobodu od Božje reči.
Oitao sam te i za oni izjavu iz Mateja 7 gl i počeo si tvrditi kao to znači da nisu kršteni u Isusovo ime i kad si video da nije tako ćutao si. Možda sad imaš neku drugu ideju pa reci šta to Isus traži da VRŠE kako bi bili prihvaćeni:

7:21  Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji Oca mog koji je na nebesima.
7:22  Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! Nismo li u ime Tvoje prorokovali, i Tvojim imenom đavole izgonili, i Tvojim imenom čudesa mnoga tvorili?
7:23  I tada ću im ja kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje.

Koji je sad razlog pošto su SVE u Gospodnje ime činili da ih nazove bezakonicima?

za mateja 7 nisam ćutao jasnos am tiviše puta rekao da je tu reč o steni. Isus opominje da zidamo na steni ne na pesku. rodovi se lako prepoznaju.samo dva roda uvek samod va roda Isus upoređuje. a kad je reč o dva roda jedni za badava viču gospode gospode i čine čudesa A ODBACUJU STENU hRISTA I NE ZIDAJU NA OTKRIVENJU KO JE ON,MATEJ 16 I DRUGI ZIDAJU NA TOJ ISTINI iSUSA hRISTA. TO SU JEDINA DVA RODA I SAMO ONA SU U PREPOZNAVANJU. JER UNUTAr toga je nebo.
još jednom da pokušam tvoju telesnost malo pokrenuti u duhovnom smeru....vidim da ništa ne razumeš ili nećeš da razumeš... gde sam pisao da neko nije pod zakonom a žena i dalje jeste pod zakonom? rekao sam da pavle piše za ženu u korintu koja je uzela da uči u crkvi,i opomenuo je da to ne čini. taka je nizašla izvan Pisma i Hrista,i više ne živi po slobodi u Hristu već je slobodu niskoristila da sagrešuje.kao što je rekao,pazite da ova sloboda ne navodi vas da sagrešujete sad. ako smo u Hristu ne bi sad trebali da grešimo i slobodu od kletve koristimo da se blagodat množi na pogrešan način kako piše u rimljanima,6.gl. na početku glave. dakle ako ja sad uzmem da kurvam i kažem pa ja sam u Hristu zakon ne važi za mene jer sam u Hristu iza zidova grada utočišta,onda ja sam bezuman,jer isti čas ja nisam više pod utočištem i automatski kako i piše zakon stupa na snagu na meni i sudi mi. u istom kontekstu ti sotjiš sada pod zakonom dobrovoljno,dakle izašao si dobrovoljno pod zakon van grada utočišta tj. van hrista i blagodati i Hristos ti ništa više ne može pomoći a zakon ti sudi i osuda je smrt,jer nema šanse da ma kolko se trudio da zakon održiš.
isto je sa ženom koju pavle opominje da joj zakon biva sudija jer je uzela sebi za pravo da ide van Reči van Hrista i da uči.on je opominje da se vrati na svoju poziciju u telu. da ćuti u crkvi. ako li ne bi htela učiniti to,bila bi suđena po zakonu. tako život u Hristu nas drži van zakona,a nikako oslobađa da kršimo Božju reč. zato pavla kaže da je greška njegovih kritičara da on je učio ljuee da zakon se odbacuje. i kaže,niko zakona ne odbacuje,naprotiv sad ga u Hristu tek ispunjavamo. naravno ako smo u Hristu nećemo grešiti.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-19, 20:59

naravno ako smo u Hristu nećemo grešiti.

Tako je, ko je U ISUSU kako ti reče taj NIJE POD ZAKONOM i nema potrebu kao ti održavati zakon jer ti je to ROPSTVO kako si izjavio na Kršćanskom i sad vidi kako oni pod zakonom stradaju zbog zakona u Otk. 14. 12 šta da radimo sa tim svetima koji su po tebi TELESNI?

Po običaju nikad ne odgovaraš na pitanja:

Nisam pitao ništa u vezi rodova već zašto one naziva bezakonicima i koju to Očevu volju nisu vršili?
Otkud sad žena treba ostati u zakonskom okviru da ne uči kad je slobodna kao i ti od subote tako i ona od pokrivala jer si rekao da je zakon jedan i nemože se cepkati?Ili sve ili ništa pro tvom principu, dakle ili je i žena slobodna od zakona kao i ti ili oboje imate poslušnost zakonu?

za badava viču gospode gospode i čine čudesa A ODBACUJU STENU hRISTA I NE ZIDAJU NA OTKRIVENJU KO JE ON,MATEJ 16 I DRUGI ZIDAJU NA TOJ ISTINI iSUSA hRISTA. TO SU JEDINA DVA RODA I SAMO ONA SU U PREPOZNAVANJU. JER UNUTAr toga je nebo.

A nije li tu u pitanjuu možda ono uzalud me poštuju učeći naukama ljudskim pa su BEZAKONICI?

gde sam pisao da neko nije pod zakonom a žena i dalje jeste pod zakonom?

Pisao si na Kršćanskom da je zakon ispunjen i da je on tebi ropstvo i nisi pod tim ropstvom ali žena jeste za nu onaj ispunjeni deo nije ispunjen pa ona mora ispuniti jer ti reče zakon je JEDAN pa sam ti citatom pokazao da i tu grešiš.
To što ti menjaš izjavu ja ne mogu ništa, možda sutra prestaneš učiti letenje crkve pre nevolje i prvog vaskrsa ili da ne moraju svi imati isti dar jezika i tako redom i nisam ja kriv tome zato kažem da je izaludno gubiti vreme pišući nekome ko negira pisanu reč.

Ja nemam problema ni sa verom u Isusa ni sa zakonom ni sa rečju u celosti niti se igram tipovana pa kad čitam mogu samo reći AMIN a ne menjati pisane reči po tipu i antitipu.Proroci kaže neće živi mrtve preteći a mrtvi u poslednjoj trubi ustaju na kraju a ti čitaš da je vaskrs pre truba i pre vezivanja satane a onda druga tura kad mrtvi ustaju a živi već na nebu PRE MRTVIH otišli i tad piše prvi vaskrs i propade Pismo jer živi pretekoše mrtve i tako ceo niz ISPRAVKI Biblije i proroka i apostola jer svi oni po tebi pogrešiše sve sa Pavlom koji tvrdi da NE GOVORE SVI JEZIKE a ti tvrdiš suprotno ..ali svako radi svoj posao.

Meni i ovde dovoljno nebih gubio vreme, ko želi sretno bilo.
Svako dobro.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-20, 11:37

BOJIM SE DA mnogoviše vrmeena ja gubim ovde sa tobom brate moj.
mislim da ili si zaslepljen ili nećeš da razumeš bar napisano pa ne moraš da se složiš. dakle ko je rekao da je zakon ispunjen i sad da ja nisam rob zakonu a onda da sam ja rekao ali on važi? zašto izvrćeš?
ako je žena u Hristu ona će služeći verom u Gospoda zauzeti svoje mesto kao što treba,da ne uči.ako ona nije u Hristu ona je u krivom i ide na sud po zakonu. dok je u Hristu i drži se Gospoda koji je umro za nju da ne bude kriva zakonu ona je u redu. kad ide van Hrista ona nije u redu ni za nju taku van Hrista važi zakon. ako li neko oće stoga sam van Hrista pod zakon ima sud smrt. što tu nije jasno? zašto se ponašaš kao bezumnik i pokušavaš ovde zamajati moćda nekoga ko ovo čita!? Isus je došao da nas oslobodi na krstu od zakonske kletve. zakon je do njega ispunio svrhu pedagošku. zašto sada govoriš kako je pavlu kazano mu rimljanima 5 i 6.gl. da on to navodi ljude da sad kad nisu pod zakonom već pod blagodati slobodno mogu da laću,kurvaju itd jer se time samo umnoćava blagodat. ne,time se samo ispunjava svrha zakona da čovek trudeći se da služi Bogu u Hristu ima meru zakona ne sad više sud,već blagodat u Hristu.
no bojim seda je tebi punotoga jasno ali da je malo kasno. ja ti tu ne mogu pomoći. Bog je sudija tome.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-22, 10:48

lavić ::
dakle ko je rekao da je zakon ispunjen i sad da ja nisam rob zakonu a onda da sam ja rekao ali on važi? zašto izvrćeš?
zakon je u Hristu našao svoje ispunjenje.

dakle ko je rekao da je zakon ispunjen i sad da ja nisam rob zakonu a onda da sam ja rekao ali on važi? zašto izvrćeš?
dakle ako ja sad uzmem da kurvam i kažem pa ja sam u Hristu zakon ne važi za mene jer sam u Hristu iza zidova grada utočišta,onda ja sam bezuman,

Bog te blagoslovio brate.
i tebe.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-04-03, 23:04

Bog je uvek opominjao ljude o sudovima koji će doći. Oni koji su verovali Njegovoj vesti i koji su svoju veru izrazili poslušavši Njegove zapovesti, izbegli su osude koje su stigle neposlušne i neverne.
Svet u svim njegovim perverzijama zadesiće ljudska pogibao u poplavama, nepogodama, požarima, zemljotresima, gladi, ratovima i krvoproliću. Bog je spor na gnev i velik u moći, ali ipak neće opravdati nepokajane.

Danas se u svetu teži ka bezakonju, kriminalu svake vrste. Ne treba ni da se čudimo. Kada se ljudi ne pokoravaju Božjem zakonu, kako možemo očekivati od njih da poštuju ljudske zakone?
Svet ljubi greh, a mrzi pravdu i to je bio uzrok neprijateljstva prema Isusu. Svi koji odbijaju Njegovu beskrajnu ljubav dolaze do zaključka da je hrišćanstvo činilac koji remeti njihov mir.

SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-04-04, 08:28

SION ::Bog je uvek opominjao ljude o sudovima koji će doći. Oni koji su verovali Njegovoj vesti i koji su svoju veru izrazili poslušavši Njegove zapovesti, izbegli su osude koje su stigle neposlušne i neverne.
Svet u svim njegovim perverzijama zadesiće ljudska pogibao u poplavama, nepogodama, požarima, zemljotresima, gladi, ratovima i krvoproliću. Bog je spor na gnev i velik u moći, ali ipak neće opravdati nepokajane.

Danas se u svetu teži ka bezakonju, kriminalu svake vrste. Ne treba ni da se čudimo. Kada se ljudi ne pokoravaju Božjem zakonu, kako možemo očekivati od njih da poštuju ljudske zakone?
Svet ljubi greh, a mrzi pravdu i to je bio uzrok neprijateljstva prema Isusu. Svi koji odbijaju Njegovu beskrajnu ljubav dolaze do zaključka da je hrišćanstvo činilac koji remeti njihov mir.

Božiji zakon oko koga je reč pavle napominje konkretno u rimljanima 9.gl. mislim.on jasno kaže da postoji Boćiji zakon ali konkretno navodi na što se misli,na Boćiji zakon izbora. Bog je uvek delovao na taj način.izabira jakova i ako je ovaj sa ezavom bio još u utrobi i kako pavle kaže nikad nisu bili u sagrešenju do tada jer su bili još u utrobi majke,ali Bog je već po svom zakonu izabrao jakova. ko će mu stati na suprot kaće pavle. ne radi se dakle o tome koliko ko je dobar loš već o Božjem izabiru. ako to zaboravimo neće pomoći ništa niti jednom čoveku. najpre se moramo tom zakonu Boćjem pokoriti da bi u opšte bili u milosti. a to znači da kada je Bog rekao avaraamu po svom zakonu izbora da će sara nerotkinja da rodi i da će to biti isak onda ništa nije vredelo potom što je avraam forsirao rođenog ismaila. Boćji zakon je neprikosnoven. iz isaka dolazi rođeni mesija i to uvek ide u jedini. akos e tom zakonu izbora ne pokoremo,da je samo kroz Hrista spašenje a ne kroz zakon plus Hristos onda ništa neće pomoći. jer Bog je tako odredio.i on uvek deluje kroz jednoga ne kroz dvojicu. jer je Bog jedan.to je određena tajna koju mi ne moćemo prodreti neki puta ali možemo se tome pokoriti i verovati.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-26, 22:13

Pozdrav braći.
Zakon je velika tema i žao mi je što nema sagovornika o istom gde bi smo konkretno svaki deo i suštinu zakona odradili.
Pavle je poslanik koji je bio poučen o zakonu ali je kao čovek imao i svojih slabosti a opet sa druge strane odviše mudrosti po kojoj je nudio odgovore na pitanja zakona i dovodio u nezgodnu situaciju i ostale učenike ali i danas mnoge vernike.

Bilo bi dobro čuti Petrove reči o Pavlovoj premudrosti koja zna biti vrlo opasna za one koji nisu poučeni.Od koga su tad trebali biti poučeni...ko je tad učio o veri?
Ako kažemo sveštenici u pravu smo ali oni su učili o zakonu!
Da, o zakonu su učili i Petar govori da NE NAUČENI mogu IZVRNUTI smisao i pogaziti ono što isti autor Pavle naziva SVETIM I DOBRIM.

Kao prvo treba do 50-te god. kad se održao sabor u Jerusalimu a povod za isti je upravo Pavlovo učenje ispratiti Pavlovu službu i to pažljivo i uočiti početak njegove službe a potom dalji put u veri i videti početni stav gde ide sa ponosom i govori da nipočemu nije manji od prevelikih i slavnih apostola.
Potom govori o hvalama i osuđuje učenike koji su obrativši se prihvatili obrazanje tela.

A opet isti vrši obrezanje sina grka.Isti Pavle izvršava nazirejski obred u Jerusalimu.Pavle dolazi u sukob sa Petrom ali i sa Jakovom.
Do sabora se podrazumevalo da svaki obraćeni na Judejsku veru prihvati i ono što ona nosi sa sobom.Piše da bio došljak ili stranac koji se nađe pod krovom Judejina mora šabatom odmoriti a kamo li kad veru primi.

Stari zapisi svedoče o tim stvarima i onda pavle uskače i govori o slobodi i tu počinje zlo jer se taj izraz kod ne naučenih izvrće na svoju pogibao kao što Petar upozorava.Pavle piše O SPASENJU da se BLAGODAĆU dobija i to niko ne može sporiti jer jedino žrtva može uzeti grehe i ništa drugo.I tu je opasnost jer se ne sagledava način spasenja i način života kao uzročno posledična zbivanja već se cepaju.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-26, 22:35

Gospod Isus je tražio veru u Njega ali je potom saopštavao IDI I NE GREŠI VIŠE. Da li je tu vidljivo jedinstvo vere i dela? Naravno oni su spojeni jer ko ljubi taj živi po ljubavi i samim tim neće ići na stari put.
Da nebih gubio vreme vadeći citate oni koje zanima mogu naći sva mesta gde Isus govori o nagradi ili plati i NIGDE neće naći platu po milosti već na svim mestima PO DELIMA.

Pavle pak zagovara veru i slobodu, od čega slobodu?
Slobodu od smrti i pošto se paganima obraća slobodu od ceremonijalnog zakona koji je uređivao žrtveni sistem i obrazanje tela.
Time Pavle nije rekao sad možete živeti kako hoćete...ne,postoji norma ponašanja koju je Bog dao i ko zbacuje normu ponašanja taj ne želi Boga kao Tvorca već zadržava krunu da sam vlada nad sobom i da njegova volja bude a ne Božja.

Pavle je nastupao u početku sa visine ali onda je bio oblikovan da ne ide u svojoj sili mudrosti već da Hrista i to raspetog govori.
Sad pogledajmo da se nije Pavle pojavio a znajući da su svi ostali apostoli zakon zagovarali kako bi se danas verovalo?

Ne vidim krivicu na Pavlu, Bože sačuvaj već premudrost koja se treba razumeti.Pavle spašenima govori koji imaju darove da će im JOŠ BOLJI PUT POKAZATI kad budu imali veće darove a time i više znanja.Koji je to BOLJI PUT?
Paganinu je prvo trebalo odneti radosnu vest i ponuditi život kroz veru u Isusa a potom Duh Sveti daje i svedoči i izgrađuje ali u telu postoje službe po istom Duhu koje služe za pokazivanje boljeg puta i veće svetlosti.

Šta to zapravo znači?
Neko zna tablicu množenja i on će položiti razred a onaj koji rešava jednačine i trigonometrijske funkcije on svakako bolje poznaje materiju i boljom ocenom prolazi a obojica su učenici.
Isus je takođe govorio kao i proroci o boljim stvarima pa i Pavle se osvrće na iste.Zašto Pavle insistira za većim darovoma...baš iz razloga boljeg služenja kroz veću spoznaju.

Da nebi bilo ono IZVRĆU NA SVOJU POGIBAO treba im spoznaja boljeg puta ali bez većih darova neće moći a ko dozvoljava darovima da se ispolje...koja crkva to dozvoljava....znate li i jednu?
Ljudi i sad postavljaju službe umesto da idu po daru Duha i zato sad svi uče svašta i opšta pometnja vlada u svim zajednicama.
Dakle gde je koren zla? U gaženju darova i službi, kad se prestane po ljudskoj i platežnoj definiciji raditi.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-26, 23:48

Tek tad može punina otkrivenja i pouke stići kanalom koji je Bog dao a ne preko teološkog.Nema u teološkom ništa loše ali ni dobro jer on je u zavisnosti od dogme koja se plasira i samim tim je više ili manje loše to delovanje.I apostoli su imali dogmu to je normalno ali ona nije zasnovana na ideji već na veri u pisano i rečeno.

Kad preko Duha Svetog kroz vernike stiže učenje onda to jedinstvo vere i poslušnosti mogu biti oslovljeni dogmom u pozitivnom smislu jer istinu uče i ne uče svoje niti svog kolege već govore Božje.
Tako Pavle dozvoljava da svako onakav u kojem zvanju je bio dođe Jevrejin obrezan kao obrezan bez ukora sve sa subotom jer je naučen od zakona dok paganin koji nije obrezan niti je žrtve prinosio i ne mora stupa u veru u kojoj će na BOLJEM PUTU jednog dana se sresti sa Isaijom 66 gde ide uredba kroz proroštvo da će na zemlji u milenijumu biti vršena služba u hramu subotom i mladinama.

To što neko nije naučen i izvrće pa taj period prebacuje u večnost umesto tamo gde pripada i dovodi druge u loš položaj je posledica ne slušanja upozorenja gde se kaže da ne budu mnogi učitelji.
Oni što će živeti u onom okviru oko Jerusalima će dolaziti dok oni izvan jednom godišnje na praznik Senica sve to piše za verujuće i oni znaju.

Pavle nije mogao gaziti zakon i onda ga veličati jer ga nije gazio već govorio da paganin nije u obavezi vršiti ceremonijalne obaveze kao ni Jevrejin jer je to bilo sen stvarnosti.Ako bi kao ne naučeni rekli da je Isus ukinuo ili ispunio vreme za odmor onda mi nemamo više vreme koje je dato za odmor jer ga je neko umesto nas ispunio i mi možemo odmarati kad mi želimo tako ni roditelje ne moramo poštovati jer je umesto nas neko to obavio.

Tim činom rušimo Isijino proštvo o suboti u milenijumu a onda i Danila o bezakoniku koji će menjati vremena i zakon jer zašto bi se nazivao bezakonik kad nema šta menjati i da želi ne može jer je to ispunjeno u Isusu i onda nije bezakonik.
Pavlove poslanice pretenduju za bolji put ali samo ako razumemo da je to izvršanjanje dobrih dela iz ljubavi znajući da smo već blagodaće spašeni.

Kao što se jedan od 10 gubavaca isceljenih vrati da zahvali tako i spašen iz zahvalnosti čini Božju volju i ne može suditi onog koji ne vidi taj put već mu treba pomoći da ga i on uoči.
Izjava koji hoće pod zakonom da bude izgubi Hrista je nekima adud da pokušaju opravdati svoje bežanje od zakona ali onda Pavle kaže da je zapovest SVETA I DOBRA pa kako može biti nešto sveto a odaljava nas od Hrista?

Toliko nelogičnosti ima u tim vađenjima iz konteksta jer tamo se zapravo govori o obrezanju tela kao znaku vere i pripadnosti a to niko od pagana nije morao držati da bi bio spašen jer se u život VEROM ulazi a potom menja život u novom pravcu i time vrše druga dela koja su u srcu stavljena po Duhu Svetome.Pavle objašnjava da pošto već primiše Duha nisu trebali imati drugi znak da su prihvaćeni i zato ih ukorava a da su se obrazali PRE nego primiše Duha nebi ih mogao ukoriti jer piše ko pristupi veri dužan je vršiti isto.

Čitamo da oni koji PRISTANU uz Jevreje dobiće teritoriju tamo i šta mislite da li će samo Jevrejin Šabatom ići u hram?Da li će u novom Edemu jedni odmatari Šabatom a drugi raditi?
Da li će Bog tamo dovesti one što mrze na Šabat?
Dakle paganin nije u obavezi držati ništa da bi primio spasenje ali kad ga primi kroz veru onda i za njega važi Božja reč jer više nije buntovnik već je izmiren i ne treba grešiti više.

Tako čitamo u Otk 14.12 kako u vreme delovanja zveri sveti trpe jer im se nameće da slave čoveka umesto Boga i da klanjaju kipu-liku i trpiće glad i žeđ jer neće imati žig da mogu kupovati.Zver će promeniti vremena i zakon i ponudiće im drugi dan od Božjeg za odmor ali ko zna proroštva taj trpi zbog zapovesti Božjih. Tako onaj koji nalazi bolji put vidi zakon kao svet i dobat jer razlikuje koji zakon šta reguliše.Ko ne nalazi bolji put on može na svoju pogibao izvrnuti reči i promašiti te pogaziti reč Božju.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-04-27, 14:02

Hvala brate Laviću za ove reči.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-04-27, 14:10

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-27, 20:21

Bogu hvala i za ovaj forum i za svaku dušu koju Bog čeka da se vrati.
U prošlim postovima nisam rekao glavnu misao o spasenju i zakonu i sad ću pokušati u najkraćem i na najprostiji način to učiniti.

Mnoštvo verom dolazi i prima spasenje i darove. I sad se možemo zapitati pa ako je već primio Duha kao Galati šta mu još treba zar već nije primljen?
Naravno da Bog prima svakog grešnika koji dolazi i ostavlja greh.
Ali sad takav vernik odbacuje reči i uputstva kakav treba biti govoreći kako ima dar.U redu i Pavle potvrđuje darove ali traži da imaju veće darove preko kojih mogu naći bolji put...pa zašto im treba bolji put šta fali ovom gde si prihvaćen i imaš dar?

Jezik kaže mogu govoriti i pevati šta će mi još nešto pored toga ali ne čuje niti vidi niti se kreće kroz predele niti može nešto uraditi...treba li mu svaki deo tela ili ne?
Naravno da treba kako bi mogao videti i čuti i hodati boljim putem.
Takav može lalo biti izgubljen ne zato što je negde ponovo zgrešio već zato što nije znao šta mu Bog poručuje od čega da se čuva i gde je zamka.

Bog kaže ko odbaci nauku i Bog će njega odbaciti,nije tu reč o svetskoj nauci već o nauci Božjoj.Zato telo mora imati sve udove jer će biti slepo ili šantati ili biti nemo bez celine nema napredka i onda se stvara u ustajaloj vodi svakakvo zlo koje Bog oslovljava lažnim udovima koji će imitirati prave noseći imitaciju poruke sa izvrnutim smislom kako telo nebi moglo na vreme reagovati.

Evo par primera:
1.Negde uče kako je nedelja žig zveri i mase naroda čekaju da pored ove nedelje SAD ponovo izglasaju da je nedelja kojom odmaraju dan za odmor, sad nebih nabrajao sve promašaje te ideje već ukazao koliko naroda prima sve kartice kojima mogu kupovati i trgovati a i mikro-čip će primiti jer čekaju da se ponovo nedelja proglasi nedeljom.

2.Drugi pak uče da im ne treba Otk. po Jovanu ni Danilu jer njih se to ne tiče to je valjda iz dosade dato nevernima da ne veruju a verni će PRE svega prorečenog otići u nebo.Zar ima lakši način da se prevari narod...ja ga ne nađoh.

Koliko je ispravna nauka važna to se vidi iz Biblije jer je tu pitanje života i to večnog, mali li je ulog?Previsok i nepovratan jer tu nema popravnog zato je bolje i ući u debelu raspravu ako će biti od koristi i bolje je raspravljati se iz ljubavi nego večno biti izgubljen, nije li tako?

Ne mislim da onaj što nezna i nije naučen gubi život, ne.
Ali, ako smo svesni šta je bolji put i ignorišemo ga i drugima govorimo da to ne važi a znamo da važi onda smo bogoborci.
Bog nije dao dar zato što smo dobri već da bi imali alatku kojom ćemo se izgrađivati i drugima biti od koristi u tom poslu.

Bog nikad nije dao dar koji će rušiti reč.
Možemo ovde postaviti pitanje šta će biti sa onim ko sagreši kako mu se to gleda za sud ili za pomilovanje?
Pokajanom na pomilovanje.
Sad možemo redom zapovesti navoditi i pitati koji prestup, koje zapovesti neće biti oprošten...svaki će biti oprošten pa i rad subotom.

Uvek se moramo vratiti na POKAJANJE da nebi išli na osudu a ako svesno nećemo da idemo boljim putem a znamo ga onda se ne možemo pokajati jer je naš izbor po nauci ostao na starom putu i kako ćemo platu primiti i koju za izbegavanje činjenja dobrih dela?
Tačno je da nam zakon pokazuje gde smo i on nas sudi ako ga kršimo a pošto svi grešimo onda smo svi pod smrću.

Da nebi tako i ostali tu je žrtva i mogućnost da menjanjem pravca kretanja u životu vratimo se Bogu jer piše ko će se pred Bogom opravdati, neće oni koji slušaju zakon već oni koji ga tvore.
Da ponovim nije zgoreg:

20. Rim. Glava 02

,,... i koji u zakonu sagrešiše, po zakonu će se osuditi 2:13 (Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore;

Zar nije ispunjen zakon...ako jeste šta mi imamo da tvorimo odnosno živimo po tome kad to ne važi za nas ukinuo Isus jeddni kažu a drugi ispunio Isus i mi smo slobodni od tvorenja i opravdanja.
Kako ćemo se opravdati....blagodaću kažemo svi i to je tačno ali kad? Tad dok smo u NE ZNANJU i obratimo se a kad znamo i navalice gazimo reč ko će tad proliti krv i zašto Pavle koji kako ga citiraju UKINU zakon i OSLOBODI nas može reći kontru u odnosu na to da se opravdava onaj koji i živi po zakonu?

Kad bi uzeli i pretražili sva mesta gde Pavle hvali zakon i govori o držanju istog a onda mesta o slobodi od zakona videli bi čudne stvari...Pavle je najkontraverzniji lik u Bibliji ali samo za NE NAUČENE jer premudrost Pavlova govori o nekim zakonima koji se ispuniše a od ostalih traži TVORENJE jer su merilo koje Bog postavi.
Poštenije je reći neznam i zamoliti da se ponude dokazi o zakonu i ne biti tvrdovrat već slušati veoma pažljivo i ako se javi neka kontra zbog ne razumevanja Pavlovih poruka pitati iskreno i sam u molitvi ispitivati i tad će videti zašto se u Otk. na kraju 11 glave pokazuje kovčeg zaveta i zašto proroštvo mora stajati kako Isaije tako i Danila.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: