Čovek bezakonja (Antihrist)

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Čovek bezakonja (Antihrist)

Počalji od ispravka taj 2014-02-16, 14:28

lavić ::Zato i rekoh da se to radi u crkvigde postoji tabla ili video bim i ide reč po reč u detalj i crta na tabli i svugde zastaje dok svi ne shvate i pitaju ko šta ima a ovde se samo površno baci pa ko razume neka razume jer se tu ne može detaljisati nebi tako cele godine završili jednu glavu Danila. Zato se samo govore smernice koje oni što znaju prepoznaju sve ostalo u vezi toga.

A da bi se Danilo učio prvo se istorija treba znati ja sam tri god, cele potrošio na malte ne celu biblijoteku rimskoj i jevrejskog carstva od do.To je uslov da bi se krenulo po Danilovim zapisima. Ja tad nisam imao net moralo se sve čitati u knjigama sad mnogo brže i dostupnije imaš na netu i knjige i već odrađen dobar deo a ja sam to sve sam morao prelaziti i izučavati.

Samo nejasnoće Bog otkriva kad čitaš i ne razumeš jer piše ko koliko traži toliko i nalazi.Znači nije problem ova tema već se ona ovako ne može raditi već samo davati smernice koje sve treba povezati znanjem onaj ko želi znati.
PAVLE JE SVE TO DRŽAO ZA TRICE,A PROPOVEDAO hRISta.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-16, 21:02

Radi ostalih jedna info, Pavle je umro ranije nego je Otkrivenje po Jovanu stiglo i Pavle nije držao za trice ono što nije ni čuo.
Nije primerno deklasirati jednog tako važnog apostola kao što je Pavle i izjavljivati da isti stavlja pod noge Otkrivenje kao trice jer je to nemoguće iz gornjeg razloga a sem toga Pavle je bio vrsni poznavalac zakona i nebi ni jedno slovo izbacio a to što tu premudrost NE NAUČENI ne razumeju Pavle nije kriv.

Otkrivenje je lično ISUSOVO i ne može biti trice već je ŽIVOTNO VAŽNO ZA VERNE.Propovedati Isusa je početak da čovek primi oprost ali onda verni imaju upozorenje čega da se čuvaju a posk a poslušni će imati žiške upaljene i stražiti. Ti nemaš razloga za brigu ti ideš pre u nebo od mrtvih čim se pojavi bezakonik u slavi i sili zmije imitirajući Isusa i mnogi će kojima si propovedao tako a dočekaju pokloniti se tom ,,Isusu,, jer nisu bili poslušni Božjoj reči ni zakonu.

Priznanje krivice i moljenje za oprost pred Bogom je vrlina koju verni imaju.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-16, 21:10

Nije uzaludno upozorenje da mnogi ne ulaze u posao koji im nije dat.
Pavle te demantuje jer on upozorava na prevaru da će prvo bezakonik dođi u slili i slavi zmije i to lažno i prevariće one koji ljubavi ISTINE ne primiše već verovaše novim učiteljima iz masonske pozadine koji finansiraju te projekte gde neki za novac to uče a neki neuki žele drugima potruriti kukavičje jaje.

Kad bi se svako držao onog što mu je dato onda nebi bilo svega ovoga.Da si propovedao o krštenju i ostao u tome bio bi blagosloven izobilno a ovako počinješ Bogoborački posao pokušavajući se sakriti iza jezika zato čitaj Matej 7 gl.i čuj kako veliki darovi ne ostaju. Možeš imati sve darove i poslanstvo sa silom a otpasti shvataš li to? Čitaj Mateja i čuj šta znači VRŠENJE VOLJE OČEVE i vidi koje Bog naziva SVETIMA što zbog Njegove reči-zakona trpe i nemoj ih mrziti jer su to Božji sveti.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-18, 11:18

lavić ::Nije uzaludno upozorenje da mnogi ne ulaze u posao koji im nije dat.
Pavle te demantuje jer on upozorava na prevaru da će prvo bezakonik dođi u slili i slavi zmije i to lažno i prevariće one koji ljubavi ISTINE ne primiše već verovaše novim učiteljima iz masonske pozadine koji finansiraju te projekte gde neki za novac to uče a neki neuki žele drugima potruriti kukavičje jaje.

Kad bi se svako držao onog što mu je dato onda nebi bilo svega ovoga.Da si propovedao o krštenju i ostao u tome bio bi blagosloven izobilno a ovako počinješ Bogoborački posao pokušavajući se sakriti iza jezika zato čitaj Matej 7 gl.i čuj kako veliki darovi ne ostaju. Možeš imati sve darove i poslanstvo sa silom a otpasti shvataš li to? Čitaj Mateja i čuj šta znači VRŠENJE VOLJE OČEVE i vidi koje Bog naziva SVETIMA što zbog Njegove reči-zakona trpe i nemoj ih mrziti jer su to Božji sveti.
PAVLE JE OSIM RASPETOG hRISTA SVE STAVLJAO NA STRANU. zakonske priče posebno. upozoravao je da taki niti znaju što uče niti što veruju. i da je raspravka sa takima prazna i smeta veru nekih.
ti prvi ulaziš mnogo dalje nego ti je dato.ali su umislio da znaš. kao pile koje je odmah krenulo da leti sa visoke stene.niti je operjalo niti zna koliko ima leta pred sobom.
oko uznesenja već je koliko puta rečeno. daj već jednom se probudi. gdee su svi pobijeni nu 20 gl. a gde su živi koji će živi dočekati Hrista? ako nisu svi pobijeni a jesu gde su onda ti živi? kad oni ustaju? u 20 gl. otkr. jasno piše svi pobijeni niz nevolje samo oni ustaju tad. gde su svi mrtvi kroz vekove i živi?
pogledaj pažljivo 19 gl pre nego iz velike nevolje ustaju u 20 gl. kako misliš da iseckaš jasni redosled događaja.prvo ide poziv na svadb u mnogi glasovi na nebesima,čiji kad tek u 20 gl. ustaju iz velike nevolje. kad Isus dolazi za armagedon nakon svadbe jasno piše 19 gl. i staje na maslinsku goru. prvo je susret u oblacima a ovo je nešto drugo jasno stoji,. sada nakon glasova na nebu ide svadba Isus ženikm poznaje svoju ženu dotle je ona nevesta devica u Pismu. dakle potom ide na belom konju sa svetima u belima prema armagedonu tako piše. meljava u bitci. krev do uzda konjima. izrael obraćen.ostatak.hvatanje sotone u bezdan vezan bacanje lažnog proroka i zveri u ognjeno jezero,za početak milenijuma. tek onda ide 20 gl. vaskrs onih pobijenih blaćenih. blaženisnu oni koji umiru od sad u Gospodu (14.gl. otkr,čitaj)
sada ko je na svadbi,mnoštvo gllasova ,u početku 19 gl. još tu nema događaja 20 gl. i vaskrsa onih pobijenih blaženih?! uzmi to već jednom pa sredi,pre nego proglasiš sebe velikim učiteljem i razobličiniteljem masonke nauke ovde!!!

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-18, 12:20

Sve što si napisao je neistinito.
Kao prvo ti učiš da crkva ide u nebo pre prvog vaskrsa i to vidiš u 19 gl kako kažeš a POTOM u 20 TEK potom kažeš ide vaskrs to je NEISTINA!

Evo ti ponovo po ko zna koji put dokaz koji ti nemaš ali imaju verni:

4:15 Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
4:16 Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
4:17 A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo,
i tako ćemo svagda s Gospodom biti.

Meni je jasno da tvoje tipovanje ne trpi Božju i apostolsku reč ali time Božju ne možeš srušiti.
Apostol jasno svima koji znaju čitati govori da PRVO MRTVI imaju vaskrsnuti a ONDA TEK ŽIVI zajedno sa tim vaskrsnutim mrtvima idu GORE ZAJEDNO. Evo ti prvi vaskrs osim ako Jovan laže po tebi:

,20:4 I videh prestole, i seđahu na njima, i dade im se sud, i duše isečenih za svedočanstvo Isusovo i za reč Božiju, koji se ne pokloniše zveri ni ikoni njenoj, i ne primiše žig na čelima svojim i ruci svojoj; i oživeše i carovaše s Hristom hiljadu godina.
20:5 A ostali mrtvaci ne oživeše, dokle se ne svrši hiljada godina. Ovo je prvo vaskrsenje.

Sve igre i kombinacije tipova padaju pred Božjom reči i pokazuju se učitelji.Sad si ti na redu da pokažeš CITATOM gde se vidi jasno da je Pavle i Jovan i apostoli pogrešili i da ne idu živi tek kad MRTVI VASKRSNU već PRE MRTVIH daj citat za tu tvrdnju nemoj zaboraviti CITAT iz Biblije.

Ako je tvoje tipovanje ispravno onda Pavle salaga da prvo mrtvi ustaju i da živi ne mogu pre otići. Daj i ovde da vidimo Pavle ili ti ko je u pravu?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-18, 12:56

sada nakon glasova na nebu ide svadba Isus ženikm poznaje svoju ženu dotle je ona nevesta devica u Pismu.

Ovo se zove zaglupljivanje naroda.
Prvo Pismo kad pominje želu ima više značenja:
Žena je grad veliki na zemlji, žena je nacija, žena je doslovno žensko, žena je crkva, žena je nebeski grad.
To što neuki hoće da ubace crkvu na mesto Izraela i umesto 144000 da ubace finansijere desetaka loš je posao, tako predstavljaju da na svadbu crkva ide kao nevesta-žena Jagnjetova...Bože moj šta sve neću čuti?

Pismo kaže da je crkva ZVANICA a ne nevesta evo dokaz:
22:3 I posla sluge svoje da zovu zvanice na svadbu; i ne hteše doći.

A ko je ŽENA Jagnjetova ...pa čitajmo:

21:2 I ja Jovan videh grad sveti, Jerusalim nov, gde silazi od Boga s neba, pripravljen kao nevesta ukrašena mužu svom.

Čitamo dalje:

21:9 I dođe k meni jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša napunjenih sedam zala poslednjih, i reče mi govoreći: Hodi da ti pokažem nevestu, Jagnjetovu ženu.
21:10 I odvede me u duhu na goru veliku i visoku, i pokaza mi grad veliki, sveti Jerusalim, gde silazi s neba od Boga,
21:11 I imaše slavu Božiju; i svetlost njegova beše kao dragi kamen, kao kamen jaspis svetli,
21:12 I imaše zid veliki i visok, i imaše dvanaestora vrata, i na vratima dvanaest anđela, i imena napisana, koja su imena dvanaest kolena Izrailjevih.
21:13 Od istoka vrata troja, i od severa vrata troja, od juga vrata troja, i od zapada vrata troja.
21:14 I zid gradski imaše dvanaest temelja, i na njima imena dvanaest apostola Jagnjetovih.
21:15 I onaj što govoraše sa mnom, imaše trsku zlatnu da izmeri grad i vrata njegova i zidove njegove.
21:16 I grad na četiri ugla stoji, i dužina je njegova tolika kolika i širina. I izmeri grad trskom na dvanaest hiljada potrkališta: dužina i širina i visina jednaka je.
21:17 I razmeri zid njegov na sto i četrdeset i četiri lakta, po meri čovečijoj, koja je anđelova.
21:18 I beše građa zidova njegova jaspis, i grad zlato čisto, kao čisto staklo.
21:19 I temelji zidova gradskih behu ukrašeni svakim dragim kamenjem: prvi temelj beše jaspis, drugi safir, treći halkidon, četvrti smaragd,
21:20 Peti sardoniks, šesti sard, sedmi hrisolit, osmi viril, deveti topaz, deseti hrisopras, jedanaesti jakint, dvanaesti ametist.
21:21 I dvanaest vrata, dvanaest zrna bisera: svaka vrata behu od jednog zrna bisera: i ulice gradske behu zlato čisto, kao staklo presvetlo.

dakle potom ide na belom konju sa svetima u belima prema armagedonu tako piše
.

Ništa od toga to piše u tvojoj tipologiji jer je to VOJSKA NEBESKA.

izrael obraćen.ostatak

.

Ponovo greška to je bilo mnogo ranije samo ne čitaš niti čuješ.

hvatanje sotone u bezdan vezan bacanje lažnog proroka i zveri u ognjeno jezero,za početak milenijuma. tek onda ide 20 gl. vaskrs onih pobijenih blaćenih. blaženisnu oni koji umiru od sad u Gospodu (14.gl. otkr,čitaj)

I tas ide prvi vaskrs i sveti živi se preobražavaju i idu u oblake sa vaskrslim na susret kao ZVANICE.
A zašto su oni BLAŽENI kad su NESRETNICI ZBOG ZAKONA STRADALI a ti nemaš zakon kao oni.

sada ko je na svadbi,mnoštvo gllasova ,u početku 19 gl. još tu nema događaja 20 gl. i vaskrsa onih pobijenih blaženih?
!

Ništa ti tu ne razumeš...zato se zaplićeš i želiš druge suditi a nećeš ni znati dok se ne budeš povinovao Božjoj reči dođeš na izučavanje a ja na netu ne radim ono što se u crkvama radi.

uzmi to već jednom pa sredi,pre nego proglasiš sebe velikim učiteljem i razobličiniteljem masonke nauke ovde!!!

Razumem druže sudija.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-18, 14:30

lavić ::Sve što si napisao je neistinito.
Kao prvo ti učiš da crkva ide u nebo pre prvog vaskrsa i to vidiš u 19 gl kako kažeš a POTOM u 20 TEK potom kažeš ide vaskrs to je NEISTINA!

Evo ti ponovo po ko zna koji put dokaz koji ti nemaš ali imaju verni:

4:15  Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
4:16  Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
4:17  A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo,
i tako ćemo svagda s Gospodom biti.

Meni je jasno da tvoje tipovanje ne trpi Božju i apostolsku reč ali time Božju ne možeš srušiti.
Apostol jasno svima koji znaju čitati govori da PRVO MRTVI imaju vaskrsnuti a ONDA TEK ŽIVI zajedno sa tim vaskrsnutim mrtvima idu GORE ZAJEDNO. Evo ti prvi vaskrs osim ako Jovan laže po tebi:

,20:4  I videh prestole, i seđahu na njima, i dade im se sud, i duše isečenih za svedočanstvo Isusovo i za reč Božiju, koji se ne pokloniše zveri ni ikoni njenoj, i ne primiše žig na čelima svojim i ruci svojoj; i oživeše i carovaše s Hristom hiljadu godina.
20:5  A ostali mrtvaci ne oživeše, dokle se ne svrši hiljada godina. Ovo je prvo vaskrsenje.

Sve igre i kombinacije tipova padaju pred Božjom reči i pokazuju se učitelji.Sad si ti na redu da pokažeš CITATOM gde se vidi jasno da je Pavle i Jovan i apostoli pogrešili i da ne idu živi tek kad MRTVI VASKRSNU već PRE MRTVIH daj citat za tu tvrdnju nemoj zaboraviti CITAT iz Biblije.

Ako je tvoje tipovanje ispravno onda Pavle salaga da prvo mrtvi ustaju i da živi ne mogu pre otići. Daj i ovde da vidimo Pavle ili ti ko je u pravu?
pa gde su ti mrtvi iz vekova? JE LI SU ONI POBIJENI U VELIKIM NEVOLJAMA OD ZVERI? JE LI SU USTALI PA ONDA OPET BILI POBIJENI?
gde su ti živi da vaskrsavaju ako su od blaženih svi pobijeni od zveri?
kad nema izbora onda priča da je nevesta nevesta A ŽENA ŽENA. PA SVAKAKO DA JE DEVICA NEVESTA DO SVADBE. nije žena. ako je žena onda je kurva. nevesta mora imati dokaz da je nevesta,a ako je ćžena onda je s nekim već bila i koketirala.IZRAEL JE NAZVAN ŽENOM JER JE ODBACIO MESIJU I DOLAZI IZ POZICIJE DVA. ON NE SPADA U NEVESTU OD PAGANA. sad ti donese ovde da je nevesta ili žena zapravo grad jerusalim novi?! oni koji će živeti u gradu u sklopu njega JESU bOĆJI I U TOM KONTEKSTU JE KAZANO DA JE ŽENA. ALI CRKVA JE NAZVANA NEVESTA ILI DEVICA U EFESCIMA 5. KADA JE ONA PRIPRAVLJENA na svadbi u nebesima nazvana je logično ženom. nevesta je do čekanja ženika jedna devica u verdibenom stanju.obećana i u čekanju. nije žćena dok ne bi bila svadba. to je zakon u Pismu. zato dolaskom u poziciju 19 gl. ona je nazvana na svadbi ženom. a gde je kažem tu sad redosled,svadba ,pa Isus na konju belom koji ide da vojuje i tek potom iza svezivanja satane dolazi vaskrs blaženih pobijenih iz velike nevolje. još jednom saberi se i nemoj ponavljati samo jednu priču već donesi gde su mrtvi iz vekova kad oni vaskrsavaju. u 20 glavi ustaju samo pobijeni svi iz velike nevolje. gd esu tu iz svih vekova umrli u Hristu,gde su oni živi koji će dočekati Hrista kad svi u velikoj nevolji su pobijeni? kad ovi ustaju? ti si obično sve vreme ovde precizan u iskanju odgovora,ali sada to izostaje. nije odgovor 20 gl.,jer ostaje jasno pitanje gde su ostali i gde je svadba pre toga i dolazak Hrista na belom konju svezivanje sotone lažni prorok i zver bacani u jezero,gde je to pre vaskrsa?
KALKULACIJA SA PRIČOM zlatni grad jerusalim itd ili izrael je žena nema neko uklapanje ovde.ko onda je nevesta zlatni jerusalim ili živi vernici?KO JE NAJPOSLE ŽENA DA TI UDOVOLJIM GRAD NEBESKI ILI ŽIVI LJUDI?

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-18, 23:34

Kad bude izučavanje u crkvi dođi i nauči i nećeš se morati mučiti jer rekoh da ovde samo mrvice mogu ići od svega.
Nije ono u Otk. 21 opis grada što anđeli pokazuju sa temeljima i vratima to su oni iz fotelje pre nevolje otišli pre prvog vaskrsa i mrtvih valjda znaš.
Znaš kakvi su anđeli nije im za verovati oni grad opisuju ne znajući da ćeš ti drugačije učiti.Kad čitaš onda treba ČUTI koju reč za čega koristi i šta predstavlja koja reč ali i da čuješ nećeš razumeti jer Bog je zato dao u crkvi darove i službe po daru pa svako svoj posao treba da radi i onda nema igre tipovanja i razglednica već se sluša i veruje i hvali Bog za darove.

Svako dobro i ostaj mi u zdravlju pa ako nešto istipuješ javi koju kombinaciju si izračunao ja ću malo odmoriti od ovog gubljenja vremena. Ovde je trebalo o bezakoniku govoriti i nisi se o temi ni osvrnuo već ideš iza i dobacuješ ti si novokršteni jer nisam u crkvi pola veka i trebam slušati gatalice umesto apostolske i proročke zapise.Meni muka od svega toga i ne volim ljude sudije koji svima nađu manu samo sebe ne ispituju ali mogu oprostiti.

Neka je Bog svima u pomoći, amin.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-19, 10:04

lavić ::Kad bude izučavanje u crkvi dođi i nauči i nećeš se morati mučiti jer rekoh da ovde samo mrvice mogu ići od svega.
Nije ono u Otk. 21 opis grada što anđeli pokazuju sa temeljima i vratima to su oni iz fotelje pre nevolje otišli pre prvog vaskrsa i mrtvih valjda znaš.
Znaš kakvi su anđeli nije im za verovati oni grad opisuju ne znajući da ćeš ti drugačije učiti.Kad čitaš onda treba ČUTI koju reč za čega koristi i šta predstavlja koja reč ali i da čuješ nećeš razumeti jer Bog je zato dao u crkvi darove i službe po daru pa svako svoj posao treba da radi i onda nema igre tipovanja i razglednica već se sluša i veruje i hvali Bog za darove.

Svako dobro i ostaj mi u zdravlju pa ako nešto istipuješ javi koju kombinaciju si izračunao ja ću malo odmoriti od ovog gubljenja vremena. Ovde je trebalo o bezakoniku govoriti i nisi se o temi ni osvrnuo već ideš iza i dobacuješ ti si novokršteni jer nisam u crkvi pola veka i trebam slušati gatalice umesto apostolske i proročke zapise.Meni muka od svega toga i ne volim ljude sudije koji svima nađu manu samo sebe ne ispituju ali mogu oprostiti.

Neka je Bog svima u pomoći, amin.
klasično tipovanje sad od tebe.svaki puta ide priča dođi na tablu i da učiš....a ono što piše jasno u Pismu zovem moje tipovanje. pa evo ti još jednom pred očima redom.

DAKLE,KADA PAVLE GTOVORI ZA VASKRS ONIH KOJI SU UMRLI TO JE SEKUNDA,TREPTAJ OKA. POTOM PAVLE KAŽE U TREPTAJU OKA DAKLE RAZMNAK JE TREPTAJ OKA MI ŽIVI ĆE MO SKUPČA SA OVIMA POĆI U SUSRET HRISTU U OBLACIMA. da li je on tu stao nogama na maslinsku goru? nije.tek potom. dakle,19 gl. jasno stoji mnogi glasovi na nebu. svadba. ne piše li tako? da li je trvoj odgovor klasičan dođi na tablu da učiš itd.... ne ide li potom 19 glava jasni sled događaja Isus na belom konju ide ka armagedonu. poziv aNĐELA SVIM PTICAMA POD NEBOM DA JEDU MESA. JE LI ZVER I LAŽNI PROROK BAČEN TU JOŠ U OGNJENO JEZERO? NIJE. A JE LI SOTONA SVEZAN, NIJE. NE IDE LI U 20 GL. POTOM VASKRS BLAŽENIH? IZ NEVOLJE DAKLE? sada da li je vaskrs počeo pre armagedona pre svezivanja zveri sotone? nije. kako onda 19 gl. ne piše pre armagedona i svega toga stoji jasnos vadba i glasovi narod mnogi na nebu . gdee je tu armagedon? potom ide. gde je tu 20 gl. vaskrsd blaćenih,potom iza svadbe armagedona itd ide. sada ako nije počeo vaskrs u 20 gl. blaženih ko se čuje na nebu mnogi narod,ko su oni ,kaka svadba se oglašuje? ne ide li svadba pa vaskrs u 20 gl i milenijum?
jasno sam te pitao,ako je po tebi prvi vaskrs u 20 gl. gde piše blaženih iz velike nevolje samo ,koji su svi pobijeni (u 14.gl. jasno kaže da je blažen onaj ko od sad umire u Gospodu ,i dalje da zbog ne klanjanja zveri i ne primanja žiga svi će taki biti pobijeni!) ,gde su onda oni živi koji će živi dočekati vaskrsenje i dolazak Hrista po njih? ako su među onima iz 20 gl. onda su pobijeni. ali pavle kaže mi živi koji će mo dočekati Hrista bićemo u trenu oka preobraćeni i nećemo preteći blesak pre onih umrlih u Hristu kroz vekove.ne onih u nevgolji iz nevolje nego onih kroz vekove. onda još jednom gde su živi koji trebaju dočekati Hrista.
ne možeš brate tako prekrajati jasne događaje u sledu iz 19 i 20 gl.
ovo je povezano sa čovekom bezakonja jer i to je sled ovih događaja i ako ne moćemo ovde poznati ovaj sled kako da razumemo i sled događaja sa čovekom bezakonja...

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-19, 21:14

Rekao sam NEĆEŠ ZNATI dok ne naučiš a to se U CRKVI RADI temeljno ne rekoh li to?
Tvoja pitanja pokazuju veliko NE ZNANJE ali tvoj izbor je želiš li učiti ili ne.
Kao što već napomenuh silom se ništa ne radi i nebih gubio vreme u tipovanju i zašto se nekome nešto ne uklapa i zašto nezna svako može birati i izabrati.
Ja sam izabrao.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-02-20, 11:30

lavić ::Rekao sam NEĆEŠ ZNATI dok ne naučiš a to se U CRKVI RADI temeljno ne rekoh li to?
Tvoja pitanja pokazuju veliko NE ZNANJE ali tvoj izbor je želiš li učiti ili ne.
Kao što već napomenuh silom se ništa ne radi i nebih gubio vreme u tipovanju i zašto se nekome nešto ne uklapa i zašto nezna svako može birati i izabrati.
Ja sam izabrao.
PA brate moj,ovakim odgovorima na jasna pitanje se ne uči niko. ja nisam rekao da sam prekomerni znalac u svemu,jer Bog sve zna jedino,ali ovo što sam pitao zna, i dokle sam stigao dotle držim,a za daljim sežem. bojim se da ti ne znaš puno toga čak ni to prvo slovo da kao novokršten bi trebao malo više učiti a ne padati u đaVOLJI SUD.
ZAMISLI SADA MAJSTORA JEDNOG PROJEKTA KOJI POSTAVI TEMELJ,A ONDA DOĐE RADNIK I KAŽE,SKLANJAJ SE JA DALJE ZIDAM DO NEBESA. MOGU DA ZAMISLIM KOLIKO ĆE LJUDI SMETI UĆI DA STANUJU U GRAĐVINI TAKOG RADNIKA MAJSTORA.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-07-11, 18:41

SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-07-12, 13:16

,,U Otkrovenju 13 pominju se dve zveri. Prva zver je politički vođa i neko koga nazivamo antihrist. Druga zver je religiozna figura koja je najverovatnije sadašnji Papa Benedikt XVI ili njegov naslednik. Ovom prilikom ćemo da se pozabavimo papom i njegovim istorijskim prototipom.,,

Ovo je citat iz uvoda koji nudi gornji video i nebih se složio sa tom konstatacijom.
Zašto? Zato jer imamo prvo opis oblasti carstva i onda prikaz ko stiže iz tog područja.Recimo prva zver je opisana izgledom i sadržajem KAO CARSTVO-TERITORIJA i onda ide opis tih careva koji vode do čoveka bezakonja koji će udiviti svet i pokazan je kao PRVA ZVER.

Potom ide po istom principu opis oblasti iz koje stiže druga zver kao osoba koje je LAŽNI PROROK.
Tako imamo prvu zver kao verskog vođu sa HULNIM IMENOM a to je BEZAKONIK i onda imamo drugog koji je LAŽNI PROROK i činiće čuda jer je i on iz verskih krugova i ni jedan nije političar po zvanju ali jesu u svojoj nutrini lukavie vođe.

Ovo nagađanje da je Benedikt ili neko sledeći taj nema veze sa Biblijom jer piše da se PRVO javlja PRVA ZVER koja izlazi IZ BEZDANA kao ranjena glava na smrt i udivljuje svet i onda se javlja druga zver koja je LAŽNI PROROK takođe osoba.

Po opisu teritorija jasno vidimo da prva zver stiže sa oblasti od sedam teritorija koje je rimsko carstvo i nosi kapu na glavi sa hulom dok druga stiže sa teritojie koja ima dve oblasti Izraela odakle će izaći verski vođa i lažni prorok da odvede prvu zver i ustoliči u sred Božjeg grada i prestola čineći velika čuda prevare a prva će izaći iz bezdana u velikim čudima i lažima pomoću zmije.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-07-12, 13:37

Hajde da to najjednostavnije poredam:
1Prva zver se opisuje kao carstvo-oblast a potom
2.Ide opis ZVERI KAO OSOBE sa tog područja.
3.Ide opis druge oblasti odakle stiže lažni prorok
4.potom ide opis šta čini taj lažni prorok PRED onom glavom koja se isceli a zove se prva zver.

One obe u ISTO VREME deluju stim što se prvo javlja prva zver a onda druga koja će je podržati i odvesti u hram.

U 19 gl, Otk, se čuje da ći u isto vreme oboje biti živi uhvaćeni i bačeni i to govori da su u isto vreme delovali protiv svetih i protiv Isusa.

Prva zver kao ranjena glava sa hulnim imenom ustaje i udivljuje svet sa lažnim znacima i čudima koja zmija čini a kasnije stiže podrška od lažnog proroka koji će takođe istom silom prevare činiti razne stvari pred prvom zveri.

Prva zver sa hulnim imenom seda u hram zaslugom druge zveri-lažnog proroka i vlada 3.5 god. Ko se ne pokloni toj glavi ili ikoni-kipu te glave biće ubijen (odnosi se na mesto gde će sesti zver a ne na ceo svet)svet će PRE nego ode u hram klanjati se toj glavi a završno ide u Jerusalimu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-08-21, 01:48

lavić ::
4.potom ide opis šta čini taj lažni prorok PRED onom glavom koja se isceli a zove se prva zver.

Postoje li neke naznake ko ispunjava uslove za ove titule? Zver-teritorija? Zver-osoba? Druga oblast i lažni prorok?
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-03, 10:55

SION ::

Postoje li neke naznake ko ispunjava uslove za ove titule? Zver-teritorija? Zver-osoba? Druga oblast i lažni prorok?

Nisam saiguran da sam najbolje shvatio pitanje....može li konkretno pitanje jer gore bi pisao čitave stranice da sve obuhvatim?
Možda više kratkih direktnih pitanja ili napravi opis proširenog pitanja iz koga se jasno vidi šta te sve interesuje.

Ovde ću ponoviti sledeće:
U 13 gl. Otk.opisuje se prvo oblast i od koga je data.Onda ide opis kako će iz te oblasti izaći između ostalih jedna glava koja je od smrti ranjena i bila je u bezdanu a inače ta glava nosi hulno ime što je čini bezakonikom, Ta glava će ustati iz bezdana i udiviće one čija imena nisu u knjizi života.
Tad po istom principu sledi opis druge oblasti kao teritorije i osobe koja će činiti lažna čuda da bi se svi poklonili prvoj zveri -čoveku čija glava nosi hulno ime i bila je u bezdanu ranjena od smrti.

Kad obave svoj prljavi posao tad će oboje živi biti uhvaćeni i bačeni u jezero ognjeno.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-03, 17:02

Ko je po tebi:

Zver-teritorija?
Zver-osoba?
Druga oblast i lažni prorok?

Na početku teme si pominjao neke Rimske Pape, pa nisam baš najbolje razumeo..
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-05, 18:54

SION ::Ko je po tebi:

Zver-teritorija?
Zver-osoba?
Druga oblast i lažni prorok?

Na početku teme si pominjao neke Rimske Pape, pa nisam baš najbolje razumeo..

Tako reci Srpski da te ceo svet razume Very Happy

Zver PRVA kao teritorija je bivše rimsko carstvo a sadašnja ujedinjena mada još ne kompletna.
Zver osoba rimski graditelj mostova kao poglavar rimske crkve koji nosi ime hulno. Taj će biti u BEZDANU i idatle izaći i udiviti on čija imena nisu u knjizi života i oni će mu se pokloniti.
Druga oblast je Izrael i Palestina kao jedno razdeljeno carstvo koje po proroštvu će se ponovu ujediniti na kraju i biti jedno bez podele ali to ide na samom kraju.Ta oblast ima dva roga isto kao rimsko što ima deset.
Ta zver kao carstvo (Izrael) se predstavlja kao JAGNJE ali će pokazati svoje pravo lice oni koji ga vode isto kao što se pokazaše oni što viču raspni ga.
Lažni prorok je čovek otpadnik od Izraela i Palestine verski vođa koji će činiti lažna čuda i dovesti rimsku mostogradnju u Jerusalim i omogućiti mu da tamo sedne nagovarajući da mu se poklone i tad deluju tamo 2 Božja proroka PRAVA.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-06, 01:01

lavić ::Zver osoba rimski graditelj mostova kao poglavar rimske crkve koji nosi ime hulno. Taj će biti u BEZDANU i idatle izaći i udiviti on čija imena nisu u knjizi života i oni će mu se pokloniti.

Hoćeš da kažeš da će jedan od rimskih Pontifeksa vaskrsnuti?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-18, 21:51

SION ::
lavić ::Zver osoba rimski graditelj mostova kao poglavar rimske crkve koji nosi ime hulno. Taj će biti u BEZDANU i idatle izaći i udiviti on čija imena nisu u knjizi života i oni će mu se pokloniti.

Hoćeš da kažeš da će jedan od rimskih Pontifeksa vaskrsnuti?

Ne kažem da VASKRSAVA već kažem da izlazi iz BEZDANA a to je GROB po poređenju sa izjavom o silasku Isusa u BEZDAN kao mrtav.
Ta glava sa hulnim imenom na glavi je KAO MRTVA ili ranjena od smrti. I isceli se RANA SMRTNA i pojavi se i UDIVI SVET.To nije vaskrsenje već isceljenje OD SMRTI tako piše... Smile

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-18, 21:54

Ako isčitaš i ispratiš temu od početka tačno ćeš znati o kome je reč koja to glava treba da izađe i udivi.
Biblija nam daje veoma precizne podatke od kad se šta dešava tako da je treba samo slušati.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-18, 22:36

Ne kažem da VASKRSAVA već kažem da izlazi iz BEZDANA a to je GROB po poređenju sa izjavom o silasku Isusa u BEZDAN kao mrtav.
Ta glava sa hulnim imenom na glavi je KAO MRTVA ili ranjena od smrti. I isceli se RANA SMRTNA i pojavi se i UDIVI SVET.To nije vaskrsenje već isceljenje OD SMRTI tako piše... Smile

Ako neko izlazi iz groba onda to znači da vaskrsava, mrtvi su u grobu i ustaju prilikom vaskrsenja, živih nema u grobu. Svako izlaženje iz groba je prethodilo vaskrsenjem, tako piše na više mesta u Bibliji.

lavić ::Ta glava sa hulnim imenom na glavi je KAO MRTVA ili ranjena od smrti. I isceli se RANA SMRTNA i pojavi se i UDIVI SVET.To nije vaskrsenje već isceljenje OD SMRTI tako piše... Smile

Znači nekadašnji papa leži smrtno ranjen u grobu i čeka da izađe u poslednjim danima da bi udivio svet? Shocked
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-18, 22:37

lavić ::Ako isčitaš i ispratiš temu od početka tačno ćeš znati o kome je reč koja to glava treba da izađe i udivi.
Biblija nam daje veoma precizne podatke od kad se šta dešava tako da je treba samo slušati.

Ja se nadljudskim naporima trudim da shvatim tvoja izlaganja ali teško ide (za sad).
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-20, 14:04

To ne zavisi od mene ko će i šta razumeti.
Evo, zaboravi šta sam rekao i sam mi daj odgovor ko je nosilac hučlnog imena na glavi i kako ih ima mnogo sa tim imenom a onda se jedna izdvojila kao osmi?
Drugo, reci mi šta je bezdan odakle će izaći ta glava sa tim hulnim imenom?
Treće,šta znači kao na smrt ranjena i iscelila se?
Četvrto, zašto će UDIVITI CEO SVET?
Peto,ima li paganska vera korena u mitologiji?
Šesto,vuče li neka crkva pagansko nasleđe i ima li svog poglavara?
Sedmo,Šta znači pomišljaće bezakonik da promeni vremena i zakone?
Osmo, gde će sesti ta glava sa hulnim imenom i kako će se predstaviti?
Deveto, iz koje oblasti stiže ta glava?
Desezo, ko daje oblast toj glavi?
Jedanaesto,čijom silom i čudima će ta glava vladati?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-20, 22:58

lavić ::To ne zavisi od mene ko će i šta razumeti.
Evo, zaboravi šta sam rekao i sam mi daj odgovor ko je nosilac hučlnog imena na glavi i kako ih ima mnogo sa tim imenom a onda se jedna izdvojila kao osmi?
Drugo, reci mi šta je bezdan odakle će izaći ta glava sa tim hulnim imenom?
Treće,šta znači kao na smrt ranjena i iscelila se?
Četvrto, zašto će UDIVITI CEO SVET?
Peto,ima li paganska vera korena u mitologiji?
Šesto,vuče li neka crkva pagansko nasleđe i ima li svog poglavara?
Sedmo,Šta znači pomišljaće bezakonik da promeni vremena i zakone?
Osmo, gde će sesti ta glava sa hulnim imenom i kako će se predstaviti?
Deveto, iz koje oblasti stiže ta glava?
Desezo, ko daje oblast toj glavi?
Jedanaesto,čijom silom i čudima će ta glava vladati?

Nešto znam nešto ne znam, pa zato i pitam druge da mi pojasne. Sad

Dakle pitao sam da mi ovo razjasniš:

Ta glava sa hulnim imenom na glavi je KAO MRTVA ili ranjena od smrti. I isceli se RANA SMRTNA i pojavi se i UDIVI SVET.To nije vaskrsenje već isceljenje OD SMRTI tako piše...
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu