Čovek bezakonja (Antihrist)

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Čovek bezakonja (Antihrist)

Počalji od lavić taj 2014-09-21, 20:17

Bog jedini može vaskrsavati a satana može uzeti dušu ne telo već dušu a pošto mu Bog toj osobi nije oduzeo Duha taj čovek ima život koji mu je uskratio satana na jedno vreme i povukao to telo da ga polože u donje delove.
Ta glava je ranjena od satane on je nad tom glavom upravitelj jer ga je nadvladao tako što mu se dotični u celosti podčinio svojom voljom.
Kad dođe njegovo vreme satana će mu vratiti ono što je sa dozvolom mogao uzeti i ta glava će isceljena izaći iz bezdana i svi će se udiviti.
Udiviće se oni što neznaju istinu i nisu im imena i knjizi Jagnjetovoj.
Ta glava nije od Boga umrla da joj je istekao rok dat već je prepušetna u ruke satane koji sa njom ima specijalni plan koji čujemo da će preko te glave sebe postaviti kao Boga i sesti u hram što je oduvek želeo i svu slavu da sebi uzme preko svog oruđa.

Satana će u velikoj sili imitirati lažni Isusov dolazak a Pavle u II sol. o tome piše.
Ta osoba će bti usta satane i telo satane kao što su verujući telo Hristovo. Ustajanje iz bezdana je imitacija vaskrsenja.Slavni dolazak imitacija Isusovog povratka.Kao što je Mojsije bacio štap i postala zmija tako i vračari imitiraju isto čudo.

Satana čuva svog sa hulnim imenom za najveću prevaru i to je velika tajna.Bog OTVARA verujućima koji TRAŽE da znaju i prenesu vernima gde je opasnost. Bog je objavio da je osma od tih glava sa hulnim imenom ZVER. (Otk. 17).
Bog je sa mnogo detalja opisao sve potrebno samo treba Božja pomoć da sve to dođe na svoje mesto i shvati.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-22, 20:40

lavić ::Bog jedini može vaskrsavati a satana može uzeti dušu ne telo već dušu a pošto mu Bog toj osobi nije oduzeo Duha taj čovek ima život koji mu je uskratio satana na jedno vreme i povukao to telo da ga polože u donje delove.

Мislim da mi nemamo biblijsku potvrdu ove konstatacije, upravo imamo suprotnu potvrdu gde se Arhangel Mihajlo raspravlja za telo Mojsijevo (ko polaže pravo na njega). Takođe po Bibliji termin "duša" predstavlja živog čovek, a ne posebni entitet.. Isto imamo istorijsku potvrdu da su pontifeksi koje si naveo uredno umrli i uredno sahranjeni.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-22, 22:54

SION ::
lavić ::Bog jedini može vaskrsavati a satana može uzeti dušu ne telo već dušu a pošto mu Bog toj osobi nije oduzeo Duha taj čovek ima život koji mu je uskratio satana na jedno vreme i povukao to telo da ga polože u donje delove.

Мislim da mi nemamo biblijsku potvrdu ove konstatacije, upravo imamo suprotnu potvrdu gde se Arhangel Mihajlo raspravlja za telo Mojsijevo (ko polaže pravo na njega). Takođe po Bibliji termin "duša" predstavlja živog čovek, a ne posebni entitet.. Isto imamo istorijsku potvrdu da su pontifeksi koje si naveo uredno umrli i uredno sahranjeni.  

Mojsije je bio BOŽJE ORUĐE i Bog nije dao da se njegovo telo dira.
Pontifeks jeste položen u podzemne odaje ali će ustati ta ranjena glava jer tako želi njegov gazda i to piše.
Neće Bog podići sataninog slugu da udivi svet to je igrač satane za zadnju prevaru.
Duša je ceo čovek duša je krv i duša je unutašnji čovek. Dušu kao telo možemo ubiti a dušu kao unutrašnjeg čoveka ne možemo tako Isus reče.
Bog satani kaže da Jovu DUŠU NE DIRA i ako je tu reč o telu onda ga satana nije poslušao kad m u je na telo stavio tolike bolesti.
Rekoh da nije do mene kome će koliko biti otvoreno.
Pozdrav

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-23, 00:12

lavić ::Pontifeks jeste položen u podzemne odaje ali će ustati ta ranjena glava jer tako želi njegov gazda i to piše.

To nigde ne piše niti imamo istorijsku potvrdu toga. Postoji samo tartarus (demonska tamnica, ali ne ljudska) iliti bezdan u kome su zatočeni određeni anđeli, niko drugi tamo nema pristupa.

lavić ::
Duša je ceo čovek duša je krv i duša je unutašnji čovek.

Ni to takođe ne nalazimo u Bibliji, čovek je spoj tela i duha, nema nikakvog "unutrašnjeg čoveka" mislim da to više priliči nekim dalekoistočnjačkim religijama nego biblijskoj.

lavić ::Bog satani kaže da Jovu DUŠU NE DIRA i ako je tu reč o telu onda ga satana nije poslušao kad m u je na telo stavio tolike bolesti.

Opet Jovo nanovo! Bog mu je rekao da "dušu ne dira", a tu se mislilo da mu je zabranio da Jova likvidira (što ovaj i nije učinio), jer kao što smo videli na brojnim mestima u Bibliji da termin "duša" može predstavljati život, bivstvovanje, postojanje.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-24, 13:00

lavić ::Pontifeks jeste položen u podzemne odaje ali će ustati ta ranjena glava jer tako želi njegov gazda i to piše.

To nigde ne piše niti imamo istorijsku potvrdu toga. Postoji samo tartarus (demonska tamnica, ali ne ljudska) iliti bezdan u kome su zatočeni određeni anđeli, niko drugi tamo nema pristupa.

Ja ne govorim o Tartaru već o KATAKOMBAMA.

Duša je ceo čovek duša je krv i duša je unutašnji čovek.

Ni to takođe ne nalazimo u Bibliji, čovek je spoj tela i duha, nema nikakvog "unutrašnjeg čoveka" mislim da to više priliči nekim dalekoistočnjačkim religijama nego biblijskoj.

Ima, Pavle piše kao i Petar o unutrašnjem čoveku. Kad kaže rođeno OD TELA jeste TELO a ROĐENO od DUHA je DUH. Naš duh nosi u sebi sve ono što mi jesmo a telo je samo šator u kom prebiva unutrašnji čovek tako tajnu pobožnosti mnogi ne mogu znati jer i tamo je ista stvar BOG u punini se javio U TELU.
Tako i unutrašnji čovek je u šatoru TELA.Taj unutrašnji može se promeniti ili ostati loš to zavisi od izbora.

lavić ::Bog satani kaže da Jovu DUŠU NE DIRA i ako je tu reč o telu onda ga satana nije poslušao kad m u je na telo stavio tolike bolesti.

Opet Jovo nanovo! Bog mu je rekao da "dušu ne dira", a tu se mislilo da mu je zabranio da Jova likvidira (što ovaj i nije učinio), jer kao što smo videli na brojnim mestima u Bibliji da termin "duša" može predstavljati život, bivstvovanje, postojanje.

Tačno je da mu život ne dira a život u u duhu a ne u telu jer duh izvan tela živi a telo izvan duha je mrtvo. Tako je telo samo šator životu koji se kroz to telo pojavljuje. Umire samo STVORENO a Duh nije stvoren već primljen.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-24, 13:11

Čovek bezakonja je nosilac hulnog imena na glavi i on je KAO ranjen na smrt i onda mu se ISCELI rana od smrti i udivi sve čija imena nisu u knjizi života.
Ko je dao ranu bezakoniku i ko će ga isceliti? Ko je sručio bolesti na Jova i ko mu ih može uzeti da li je to onaj isti koji i daje?
Kako Bog čini i satana sve imitira.

Zadnja prevara je velika tajna gde će zmija iskoristiti to telo koje je bilo veoma poštovano od mnoštva naroda da ih sve zavede. Njego igrač je uspavan i čeka svoje vreme Bogu nije problem da mu ostavi životnog duha da može izvršiti volju satane.
Nikad posle neće imati takvu priliku niti će narod ikad više biti na takvom iskušenju gde će u velikoj sili i slavi se pojaviti ta glava iz bezdana koja će i Iliju i Mojsija ubiti.

To nije moja mašta već Biblijski zapis samo je pitanje kome će biti otvoreno a kome ne. Kome se otvori on je u knjizi Jagnjetovoj i razlikovaće prevaru od istine.
Svako ko negira duhovni život čoveka taj ne veruje da je Isus zapravo Bog u TELU jer ne shvata suštinu duhovne dimenzije i kako duhovno može biti u telesnom šatoru.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-24, 14:31

lavić ::Ja ne govorim o Tartaru već o KATAKOMBAMA.

Kakvim sad katakombama?

Ima, Pavle piše kao i Petar o unutrašnjem čoveku. Kad kaže rođeno OD TELA jeste TELO a ROĐENO od DUHA je DUH. Naš duh nosi u sebi sve ono što mi jesmo a telo je samo šator u kom prebiva unutrašnji čovek tako tajnu pobožnosti mnogi ne mogu znati jer i tamo je ista stvar BOG u punini se javio U TELU.
Tako i unutrašnji čovek je u šatoru TELA.Taj unutrašnji može se promeniti ili ostati loš to zavisi od izbora.

Bog je duh i On uzima telo, a čovek nije duh koji uzima telo, već je čovek spoj duha i tela, a taj spoj se naziva duša jasno piše kod Mojsija.

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-24, 14:34

lavić ::Svako ko negira duhovni život čoveka taj ne veruje da je Isus zapravo Bog u TELU jer ne shvata suštinu duhovne dimenzije i kako duhovno može biti u telesnom šatoru.

Znači Bog i Čovek su isto, Bog je duh i uzima telo, čovek je duh i on uzima telo.. Bravo, hinduizam u punom sjaju mi smo svi bogovi!

lavić ::Čovek bezakonja je nosilac hulnog imena na glavi i on je KAO ranjen na smrt i onda mu se ISCELI rana od smrti i udivi sve čija imena nisu u knjizi života.
Ko je dao ranu bezakoniku i ko će ga isceliti? Ko je sručio bolesti na Jova i ko mu ih može uzeti da li je to onaj isti koji i daje?

Čekaj jel čovek bezakonja ili papa? U otkrivenju jasno piše da iz bezdana izlazi zver, a u bezdanu nema ljudi već su tamo samo demoni. Dakle čovek otud ne može izađi, već samo demon (naravno u telu čovečijem, neće im biti prvi put).
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-28, 22:09

lavić ::Svako ko negira duhovni život čoveka taj ne veruje da je Isus zapravo Bog u TELU jer ne shvata suštinu duhovne dimenzije i kako duhovno može biti u telesnom šatoru.

Znači Bog i Čovek su isto, Bog je duh i uzima telo, čovek je duh i on uzima telo.. Bravo, hinduizam u punom sjaju mi smo svi bogovi!

Ne, ja to nisam ni pomislio ni rekao.
Moje je poređene bilo kako Duh može biti u telu. Zato dajem primer kako se Božji Duh u telu može naći jer smo ga od Boga primili.

lavić ::Čovek bezakonja je nosilac hulnog imena na glavi i on je KAO ranjen na smrt i onda mu se ISCELI rana od smrti i udivi sve čija imena nisu u knjizi života.

Čekaj jel čovek bezakonja ili papa? U otkrivenju jasno piše da iz bezdana izlazi zver, a u bezdanu nema ljudi već su tamo samo demoni. Dakle čovek otud ne može izađi, već samo demon (naravno u telu čovečijem, neće im biti prvi put).

Papom ga zovu neverujući a Bog ga oslovljava hulnom glavom i puno ih je bilo kao što i piše.
Ko iz bezdana izlazi evo čitaj:
,,Ko će sići u bezdan? To jest da izvede Hrista iz mrtvih.,,
,,11:7 I kad svrše svedočanstvo svoje, onda će zver što izlazi iz bezdana učiniti s njima rat, i pobediće ih i ubiće ih,,
,,19:19 I videh zver i careve zemaljske i vojnike njihove skupljene da se pobiju s Onim što sedi na konju i s vojskama Njegovim.
19:20 I bi uhvaćena zver, i s njom lažni prorok koji učini pred njom znake kojima prevari one koji primiše žig zverin i koji se poklanjaju ikoni njenoj: živi biše bačeni oboje u jezero ognjeno, koje gori sumporom.,,

Da li su to demoni iz bezdana? Da li Isus demone hvata i baca u oganj? I Isus je bio u bezdanu kao što piše a nije demon.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-28, 23:06

lavić ::Moje je poređene bilo kako Duh može biti u telu. Zato dajem primer kako se Božji Duh u telu može naći jer smo ga od Boga primili.

Naravno, a kad čovek umre taj Duh se braća Bogu, a ne ide u bezdan.

lavić ::Papom ga zovu neverujući a Bog ga oslovljava hulnom glavom i puno ih je bilo kao što i piše.
Ko iz bezdana izlazi evo čitaj:
,,Ko će sići u bezdan? To jest da izvede Hrista iz mrtvih.,,
,,11:7  I kad svrše svedočanstvo svoje, onda će zver što izlazi iz bezdana učiniti s njima rat, i pobediće ih i ubiće ih,,
,,19:19  I videh zver i careve zemaljske i vojnike njihove skupljene da se pobiju s Onim što sedi na konju i s vojskama Njegovim.
19:20  I bi uhvaćena zver, i s njom lažni prorok koji učini pred njom znake kojima prevari one koji primiše žig zverin i koji se poklanjaju ikoni njenoj: živi biše bačeni oboje u jezero ognjeno, koje gori sumporom.,,

Da li su to demoni iz bezdana? Da li Isus demone hvata i baca u oganj? I Isus je bio u bezdanu kao što piše a nije demon.

Meni nije jasno zašto si uzeo ovaj stih: ,,Ko će sići u bezdan? To jest da izvede Hrista iz mrtvih" kao referencu?  ( se ovde jasno misli na bezdan kao grob u kome je Isus-telo bio, jer Isus nije bio zarobljen u demonskoj tamnici).

Kad postoje drugi stihovi:

1. I vidjeh anđela gdje silazi s neba, koji imaše ključ od bezdana i verige velike u ruci svojoj.
2. I uhvati aždahu, staru zmiju, koja je đavo i sotona, i sveza je na hiljadu godina,
3. I u bezdan baci je, i zatvori je, i zapečati nad njom, da više ne prelašćuje naroda, dok se ne navrši hiljada godina; i potom valja da bude odriješena na malo vremena.

1. I peti anđeo zatrubi, i vidjeh zvijezdu gdje pade s neba na zemlju, i dade joj se ključ od studenca bezdana;
2. I otvori studenac bezdana, i iziđe dim iz studenca kao dim velike peći, i pocrnje sunce i nebo od dima studenčeva
3. I iz dima iziđoše skakavci na zemlju, i dade im se oblast, kao što i skorpije imaju oblast na zemlji.

9.I imahu nad sobom cara anđela bezdana kojemu je ime Jevrejski Avadon, a Grčki Apolion.

8.I moljahu ga da im ne zapovjedi da idu u bezdan.

Dakle jasno se vidi da je bezdan demonska tamnica (a ne ljudi) u kojoj su zarobljeni demoni od potopa naovamo, pa će i na kraju tu i sam Sotona biti zarobljen na hiljadu godina.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-29, 19:30

Baš taj primer koji ti je čudan govori o dvostrukom značenju izraza BEZDAN. Bezdan se uglavnom primenjuje na vodene dubine ali i na grob i iz toga se vidi da je svaka površina ISPOD da li ispod vode ili zemlje oslovljena bezdan.
Tartar je velika dubina koja se takođe može zvati bezdan jer je ISPOD.
Hulna glava ne ide u Tarat već u onaj bezdan gde i Isus beđe položen a to su katakombe.Neće duh izaći već TELO za to imamo više potvrda.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-30, 22:28

lavić ::Baš taj primer koji ti je čudan govori o dvostrukom značenju izraza BEZDAN. Bezdan se uglavnom primenjuje na vodene dubine ali i na grob i iz toga se vidi da je svaka površina ISPOD da li ispod vode ili zemlje oslovljena bezdan.

Tačno, bezdan u ovom Isusovom slučaju označava grob.

Hulna glava ne ide u Tarat već u onaj bezdan gde i Isus beđe položen a to su katakombe.

Tartar se u NZ naziva bezdanom, Isus je položen u grob, a za te katakombe ne znam niti sam ih našao u Bibliji.

Neće duh izaći već TELO za to imamo više potvrda.

Telo može izaći samo ako se u njega vrati Duh od Boga (a to se naziva vaskrsenjem). Telo ne može da egzistira bez Duha.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-01, 22:47

,,Telo može izaći samo ako se u njega vrati Duh od Boga (a to se naziva vaskrsenjem). Telo ne može da egzistira bez Duha.,,

U tome i jeste stvar što mu Bog nije uzeo duh jer ta glava SPAVA ali ne bez duha već je u totalnoj vlasti satane koji ga je uspavao jer je to njegov igrač i opet smo stigli tamo gde smo bili pre nekoliko postova.
Za Jova Bog kaže da mu ne dira dušu-život a onaj sa hulnim imenom nije čuvan od Boga već je prepušten svome gazdi.
On nije ubijen već je KAO ranjen od smrti a car pozemlja je njegov gazda, taj će ga probuditi iz pritiska njegove moće i kroz njega vršiti svoju volju. Ne vaskrsava satana nikog već skida svoju silu da ta glava može ustati.
Evo primer:
Upališ auto i držiš koćčnicu nožnu i ručnu i auto funkcioniše-radi ali ne može krenuti dok mu vozač ne pusti kočnice to ne znači da auto ne radi već da neko upravlja sa njim.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-10-02, 19:52

lavić ::U tome i jeste stvar što mu Bog nije uzeo duh jer ta glava SPAVA ali ne bez duha već je u totalnoj vlasti satane koji ga je uspavao jer je to njegov igrač i opet smo stigli tamo gde smo bili pre nekoliko postova.
Za Jova Bog kaže da mu ne dira dušu-život a onaj sa hulnim imenom nije čuvan od Boga već je prepušten svome gazdi.
On nije ubijen već je KAO ranjen od smrti a car pozemlja je njegov gazda, taj će ga probuditi iz pritiska njegove moće i kroz njega vršiti svoju volju. Ne vaskrsava satana nikog već skida svoju silu da ta glava može ustati.
Evo primer:
Upališ auto i držiš koćčnicu nožnu i ručnu i auto funkcioniše-radi ali ne može krenuti dok mu vozač ne pusti kočnice to ne znači da auto ne radi već da neko upravlja sa njim.

Mislim da mi je sad jasnije šta si hteo reći, nešto kao "klinička smrt"?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-03, 18:59

lavić ::U tome i jeste stvar što mu Bog nije uzeo duh jer ta glava SPAVA ali ne bez duha već je u totalnoj vlasti satane koji ga je uspavao jer je to njegov igrač i opet smo stigli tamo gde smo bili pre nekoliko postova.
Evo primer:

Mislim da mi je sad jasnije šta si hteo reći, nešto kao "klinička smrt"?

Možda bi i to moglo da se kaže ja neznam.Šta bi bilo da neznamo da postoji klinička smrt koja može trajati dugo?
Uveren sam da postoji velika moć kod bivšeg heruvima i da mi neznamo čak ni mađioničarske tajne a kamoli satanine moći.Veliki iluzionista može neverovatne stvari činiti. Zar i to nije imitiranje Boga?
Bog reče kako je postavio zvuk i sliku da u ušima čuju mnoge konjanike i viku kojih NEMA i usadi im veliki strah u razum i srce slično čini i imitator.

Ja neznam ali predpostavljam da postoji opcija da telo može biti živo ali uspavano kao mrtvo pod silom satane jer i piše KAO mrtav pa ako je mrtav zašto ,,KAO,,?To je opis da će tako izgledati ali neće tako zaista biti jer može godinama i decenijama ležati i biti probuđen jer je duh u njemu.Ne piše da će ga satana vaskrsnuti ili oživeti jer on to ne može niti piše da mu Bog daje život ili ga diže već jednostavno ta glava odjednom je probuđena iz KAO smrti.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-10-03, 19:23

Možda bi i to moglo da se kaže ja neznam.Šta bi bilo da neznamo da postoji klinička smrt koja može trajati dugo?
Uveren sam da postoji velika moć kod bivšeg heruvima i da mi neznamo čak ni mađioničarske tajne a kamoli satanine moći.Veliki iluzionista može neverovatne stvari činiti. Zar i to nije imitiranje Boga?
Bog reče kako je postavio zvuk i sliku da u ušima čuju mnoge konjanike i viku kojih NEMA i usadi im veliki strah u razum i srce slično čini i imitator.

Ja neznam ali predpostavljam da postoji opcija da telo može biti živo ali uspavano kao mrtvo pod silom satane jer i piše KAO mrtav pa ako je mrtav zašto ,,KAO,,?To je opis da će tako izgledati ali neće tako zaista biti jer može godinama i decenijama ležati i biti probuđen jer je duh u njemu.Ne piše da će ga satana vaskrsnuti ili oživeti jer on to ne može niti piše da mu Bog daje život ili ga diže već jednostavno ta glava odjednom je probuđena iz KAO smrti.

Najpribližnije nečemu što znamo kao "klinička smrt" (jer to i jeste delo demona), naravno po dopuštenju Božijem, samo što je daleko suptilnije odrađena.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-13, 21:22

Postoji učenje u Adv. crkvi da su tih sedam glava i ona osma CAREVI.
Tako se pominju pet carstava i šesto rimsko koje jeste tad vladalo i potom posle rimskog ide jedno carstvo kao sedmo ZA KRATKO i osmo carstvo im je izašlo iz bezdana.

Tu ima toliko smešnih scena da je to prava razonoda za trbušne mišiće.
Pitao sam predsednika unije dok smo sedeli i razgovarali šta znači pojam KRATKO i on je odgovorio da je SVE RELATIVNO. Rekao sam mu da mi je jasna Anštajnova teorija već me zanima Biblijsko značenje i ništa.Pitam ko je OSMO carstvo? Čovek kaže da se nije spremio za ta pitanja ali reče: NEŠTO SE VRTI OKO RIMSKOG CARSTVA umalo nisam pao sa stolice....upitao sam može li neko od onih što znaju doći u crkvu i odgovoriti na pitanja,,,,niko nije odgovori....šta im bi?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-13, 21:44

Trinaesta glava pokazuje jedno carstvo koje je asimiliralo ona carstva kao teritorije u sebe i tako je nastupilo sa svim tim elementima.
U TOM carstu se pokazuje jedan veliki grad koji je VAVILON u duhovnom pogledu ali i u materijalnom.

A taj grad se nalazi u tom carstu i unutar tog grada CARUJU SVI CAREVI i sad ako pitamo od Egipatskog carstva da li je faraon bio u Rimu i tamo na sedam brežuljaka carevao sa hulnim imenom na glavi....šta će odgovoriti? I tako izredamo sve careve da im je prestonica SVIMA RIM jer tamo sede svih sedam i svih sedam nose ta hulna imena na glavi i broj im je 666....šta će reći?

I dolazimo do onog što jeste -šestog koje je rimsko i ono je za KRATKO, a sad uzmemo ona carstva dugačka i SVA uporedimo i SVA SABEREMO i uporedimo sa onim rimskim KRATKIM koje KRATKO caruje SVA ona jedna čine ZAJEDNO koliko ovo ZA KRATKO....šta reći do Ajnštajnovu teorriju relativiteta.

Ko je OSMI iz BEZDANA tu tek je katastrofa.
Njima je bezdan cela zemlja i osmi izlazi iz površine zemlje...tugo lele. I Isus ustade iz cele kugle.I satana je šetač slobodni naravno po celoj zemlji nije vezan lanci su simbol njima i anđeo je simbol i bacanja je simbol ali 1000 god su doslovne.Može kako hoćeš samo daj desetke.

I onda čitamo gde Isus ŽIVE hvata ZVER i lažnog proroka a pošto su to EVROPA i SAD tako su te zemlje ŽIVI i baca kontinente u jezero ognjeno....lele bato, ostasmo bez tri kontinenta.

I onda tek tuge, uče da su dvojica PROROKA Biblija i čitamo da te PROROKE ubija...KO? Pa ZVER a to im je EVROPA a ne čovek i onda Evropa ubija Bibliju u Parizu....gde je kraj?

Ubijena Biblija vaskrsava i ODE U NEBO i zato smo mi sad bez njih-proroka. A onda kaže da je TAD isteklo vreme ZVERI tj. Francuskoj kao komadu zveri i ona više neće imati svoje tri i po godine da ubija svete jer je Isus došao u Francuskoj revoluciji i uzeo svete...uh, ali ni tu nije kraj.

Piše da će ZVER što im je EVROPA pomišljati da menja vremena i zakone i da će EVROPA sesti u Jerusalimski hram i sebe Bogom proglasiti....šta reći?
A onda im je SAD lažni prorok koji čini čuda i gle zaista čudo oni tvrde da da AMERI kao LAŽNI PROROK menjaju vremena i zakon i očekuju da im SAD uzdigne nedelju kao neradni dan a Biblija kaže da to čini PRVA ZVER kao ČOVEK BEZAKONJA.

I td, itd. Kad se to lepo ide u detalje svaka tvrdnja i provuče kroz Bibliju čovek se mora zapitati IMA LI KO NORMALAN a da je vernik??? Sve to nešto bunca niti čuje šta čita...strašno.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-16, 21:07

lavić ::Znači, postoje kao što smo čuli mnoge glave sa hulnim imenima kroz istoriju ali nam se u tom dvojnom prikazu nudi množina glava sa tim hulnim imenim a  na opisu novog carstva koje ponovo ustaje daje se precizno samo sedam glava...zašto?

One su vodilje-pokazatelj cilja i specifične su po nekim stvarima.

Šta je važno u Bibliji od postanja uočiti?
Da Bog uvek daje OPISNE NAZIVE osobama a i sebi tako je SVAKO IME veoma važno u Jevrejskom ali i u Božjem pogledu.

Bog Jevrejima daje jer zna da će gledati šta ime znači i znaju kako izračunati vrednost slova od davnina.

Tih sedam glava koje između ostalih su ovde ponušene imaju nešto zajedničko a to je:

1.Carevi su u državici.

2.Sede na istom prestolu.

3.Nose na glavi imena hulna.

4.Upravljaju bludnicom.

5.Imaju iste titule.

6.Imaju isti broj na glavi.

7 Imaju ista imena.

Piše da je jedna od tih glava već bila kao car i vladar nad bludnicom i da ga nije bilo jer se nalazi u bezdanu kao i Gospod naš nije valjda da će imitirati Gospoda i po ustajanju i po dolasku...ma neće gde bi on to radio.

I ponovo kad se javi i udivi SVET....euforija,slavlje,ČUDO! onda se kaže da je on tad osmi i da je ZVER kao osoba.

Dakle BIO je kao i carstvo što je bilo i nema carstva nema ni njega i ponovo stiže carstvo i on izlazi to je dvostruka slika značenja koja nam se nudi pažljivim čitanjem primetiće se tri dvojstva.

Hajdemo potražiti te glave koje se nude sa tim hulnim imenom na glavi (to je opis verske ličnosti jer niko ne pretenduje da bude Bog do verske vođe ni glumci ni pevači ni sportisti već iz kruga verske zajednice.

Čuli smo da ona žena je grad veliki RIM koji sedi na sedam gora i u tom gradu caruje glavica koju niko više ne zadržava jer nema kruna carskih jer je stiglo vreme hule. U 18 glavi čitamo da je taj grad Rim velika trgovačka luka na obali mora i da je tamo stacionirano Vavilonsko nasleđe.
Kaže:

17:8  Zver koju si video beše i nije, i izići će iz bezdana i otići će u propast; i udiviće se koji žive na zemlji, kojima imena napisana nisu u knjigu života od postanja sveta, kad vide zver koja beše, i nije, i doći će opet.

To smo apsolvirali idemo dalje.

17:9  Ovde je um, koji ima mudrost. Sedam glava, to su sedam gora na kojima žena sedi.

Jedan od dvojnih značenja koji smo čuli šta znači.

17:10  I jesu sedam careva.

Potvrda dvojnosti značenja i potvrda koji broj tih careva da pratimo.

Pet je njih palo,

Eh, ovde se moglo čuti baš svega...to neću ni pominjati jer tema nije naslovljena HUMOR pa zato slušamo šta znači PASTI.

Pred Bogom je pao onaj ko se nije pokajao a mi ako bi gledali na taj način pada onda gornja izjava nije tačna zato što nazivajući one MNOGE glave da nose HULNA IMENA samim tim su SVE pale a ne samo pet.

Ovde se treba čuti drugo značenje koje već iz Biblije imamo a to je da na nečemu stoji onaj koji vlada nečim a onih PET su postojali u vreme kad NISU IMALI CARSTVO oni jesu kao i mnogi imali malu državicu ali ne i veliku oblast kao carstvo.Carsto nije ono što se dobrim lukom i strelom može prebaciti.

Tih pet trebamo tražiti u vrwemenu od raspada rimsakog carstva do uspostave novog možemo uzeti 457 kao god. raspada a 1950 kao godinu osnivanja istog. Pogledati svih 7 elemenata koji su im zajednički i ukucajte recimo listu svih poglavara i pšolako od -do pratite po datim podacima i zaokružite tih pet bez carstva.

i jedan jeste,

Taj je stao na novo carstvo ima na čemu carovati i isti podaci prate sve te glave svih 7 osobina.

a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati.

Piše samo 33 dana je ostao.

17:11  I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.

Sad isti princip primeniti do kraja i sam će se pokazati koji je iako je pokušao prikriti dodavanjem duplog imena ipak nije moglo izostati ono MALI. Savle nije bio mali već veliki-dostojanstven-uzvišen a Bog mu dade drugo IME jer su značenja veoma važna.

To ime će ga pratiti do smrti jer je želeo biti velik po imenu a dobio je adekvatno.Bog je pokazao imenima one unižene koji nisu u službi Bogu na slavu već su carevi u Vavilonu i mali su u Božjim očima.

Taj sedmi je u bezdanu i kad izađe biće osmi a već je bio i jedan je od sedmorice odnosno sedmi o on je zver u ponovnoj pojavi iz bezdana kad mu se ceo svet klanja. Koliko još do kraja ima...u Izrailju bilo crveno tele ali imalo jednu manu pa se čeka sledeće i kad bez mane se oteli i tad kreće montaža hrama vojno su jaki da izvrše to i postave hram jer kad bude godina junica moža na žrtvu a to je rok da sve bude spremno a kasnije stiže čikica i tamo da sedne jer mu je san da preduhitri onog kome pripada ta kapa i zvanje jer piše SVRZI TU KAPU NEČISTI BEZBOŽNIČE NE PRIPADA TI u SZ je veoma akcentovan taj čin susreta bezakonika sa Gospodom.(Jezekilj 21. 30-32)

Moje duboko uverenje (ovo ne mogu Biblijski dokazati) da će kad istekne vreme paganima i budu zapečaćeni za život tad se otvara< nebo 6 pečat i po završetku tog BOŽJEG DELA jer Isus još ne stiže piše da gore SEDI tad zmija kroz tu glavu čini svoj posao sve do kraja sedme trube)

Gotrnja tri markirana teksta govore o osobi zvanoj ZVER koja je OSMI CAR.U prvom markiranom tekstu se pokazuje odakle će izaći ta zver u drugom piše da je ta zver OSMI car i u trećem pravim grešku iako sam ih svih OSAM naveo redom pišem da je SEDMI umesto OSMI jer se isti ne vrednuje kao dvojica jer je uvek on jedan pa je tako OSMI bio i nestao i kad se pojavio ISTI se pojavio a to je OSMI, hvala na razumevanje.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-16, 21:51

17:11 I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.

Malo bih o ovoj rečenici.
Postavljeno je SEDAM glava koje nose HULNO IME ali su i CAREVI istovremeno.
Tih SEDAM imaju isti položaj, ista zvanja, ista imena , iste službe i OSMA ima sve to isto ali se ne pominje da je ni prvi ni peti ni sedmi već da je OSMI a tamo ih samo SEDAM ima....zašto se onda kaže da je OSMI jedan od one SEDMORICE?

Zato što je od njih po svemu kao kad bi se skupilo sedam glumaca i naiđe neko OSMI i kažu: ,,On je jedan od njih sedam,, to ne ubacuje njega u brojno stanje već u grupu glumaca te je i on glumac kao onih sedam. Oni su pokazatelj ili putokaz do ZVERI koji istim putem ide i sedi na istom mestu i u jednom momentu ga< nema i opet se pojavljuje taj isti i pokazuje da je on OSMI.

Ne možemo jednu osobu koja je sa nama i ode pa se vrati vrednovati za dvojicu jer je to isti.
On je jedan (od broja sedam, iz broja sedam, jedan od njih,jedan od sedmorice) ako bi OSMOG ubacili kao petog ili sedmog ili bilo kojeg od one sedmorice onda nema osmog jer on pripada sedmorici.

Ako bi ta glava bila jedan iz broja SEDAM onda bi trebalo pisati da je bio prvi, drugi, treći, četvrti, peti, šesti ili sedmi ali to ne kaže već da je OSMI. Znači trebalo bi: BIO JE SEDMI I POJAVIĆE SE KAO OSMI, ili bio je treći i pojaviće se kao osmi...već samo kaže da ima sedam careva i jedan je BIO i nema ga i kad izađe on je OSMI.
ZVER KOJA BEŠE I NEMA JE izlazi iz bezdana i ona je OSMI.Ako je po izlasku iz bezdana OSMI car onda je u bezdan i otišla kao OSMI jer opet trebalo bi pisati ZVER KOJA BEŠE TREĆA i nema je kad izađe biće OSMI...nema pomena ZVERI sve do OSMOG jer je on osmi zver i on je bio osmi i nema ga i ponovo isti osmi se javlja.

Ako bi još neki broj od sedam nazvali ZVER onda ih imamo DVE a tu piše da je jedan čovek bezakonja zvani ZVER i to OSMI i jeste od onog soja od kojeg su onih sedam.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-16, 22:01

U 13 glavi imamo uvodno opis teritorije sa koje stiže ona hulna glava kao ranjena od smrti (ne kaže ubijena ili mrtva već KAO)i tamo se nudi 7 careva koji nose hulna imena i taj opis u kojem su svi elementi Danilova 4 carstva kao zveri predstavljeni pokazani kao PRVA ZVER u Otk. 13 i ona ne prestaje biti do kraja.

Dok još ona postoji pojavljuje se sa druge oblasti koja izgleda kao jagnje a nije druga zver koji oslovljava kao LAŽNOG PROROKA. Tako imamo opis DVE ZVERI: Prva i Druga ali u 17 glavi gde ide< pojašnjenje ne pominje se dve zveri već jedna i to kao OSMA koja je bila u bezdanu a potom udivila svet kad se pojavila ponovo.

Svako ko ozbiljno želi istraživati Božju reč treba imati u vidu nekoliko elemenata:
1.Koje teritorije su predstavljene kao prva i kao druga zver?
2.Ko nosi hulno ime na glavi?
3.Identifikovati lokaciju na kojoj sede sedam careva i osmi se javlja?
4,Šta čini prva zver a šta druga?
5.Koga Isus baca u jezero ognjeno kad dođe ŽIVE? (Otk. 19)
6.Gde to ima mnogo imena hulnih na nekom mestu kroz istoriju?
7 Šta predstavlja hulu?

Bez odgovora na ta pitanja ne može se dalje ići.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-18, 21:25

1.Koje teritorije su predstavljene kao prva i kao druga zver?

Prva zver kao oblast je opis svih četiri zveri kod Danila po pitanju OSOBINA a po lokaciji je bivše rimsko carstvo.
Druga zver ima dve oblasti kao celina i pokazuje se kao jagnje svetu a to je Izrael.

Niko ne može negirati da opis bivšeg rimskog carstva nije isto opisano kao i ponovna pojava istog.
Drga zver se pokušava predstaviti u nekim zajednicama kao SAD ali one ne mogu biti iz više razloga:
a) Sad sačinjava više desetina oblasti rogova.
b)Sad se ne predstavljaju niti izgledaju kao jagnje, naprotiv oni se pokazuju kao osvajači decenijama i uzročnici ratova na tuđim teritorijama.

2.Ko nosi hulno ime na glavi?

Ni u skorijoj istoriji a ni u davnoj nemamo zapis da je u bilo kojoj oblasti života bilo mnogo glava koje nose hulna imena.Postoje pojedini rimski carevi i neki pojedinci iz drgih delova sveta ali oni nemaju sedište na sedam gora kao onih 7 careva i osmi ali i mnogo drugih što tamo stoluju na istom prestolu i SVI oni imaju na glavama hulno ime.
Tako, postoji samo u verskom pogledu izražena velika želja da budu Bogovi i zato nose svoje znamenje.

3.Identifikovati lokaciju na kojoj sede sedam careva i osmi se javlja?

Ta lokacija može TEORETSKI biti nekoliko gradova jer oni svi leže na sedam brežuljaka, ali kad uzmemo opis iz 18 glave o gradu kao Vavilonu onda čujemo da je on velika morska luka i trgovački centar. Tu smo sveli mogućnost na jedan grad RIM.
Ako tome još dodamo da tamo nose imena hulna na glavama i da je to centar ujedinjenja i političkog i verskog radi lakše vlasti nad svetom onda bez sumnje imamo tačnu adresu Vavilona kao verskog nasleđa.

4,Šta čini prva zver a šta druga?

U opisu prva zver se predstavlja ČOVEKOM koji nosi hulno ime i izlečiće mu se glava i izaći iz bezdana te udiviti svet kako bi imitacijom Isusovog uskrenja zaveo nevernike.
Stići će u parusiji (velikoj slavi)jer treba ako je moguće i svete da prevari.
Ta prva zver seda u Jerusalimski hram i traži obožavanje.
Druga zver kao lažni prorok je takođe osoba koja će stići iz Izraela i omogućiti prvoj zveri (rimskom pontifexu) da sedne u Jerusalimski hram i proglasiće ga za Mesiju a Jevreji znaju iz Isaije 9.6 da je taj pomazanik BOG i tako će ga kao Boga prihvatiti mnogi.

Druga zver čini lažna čuda i oganj sa neba će padati samo da prevari svete (Izrailj) da mu se poklone.

5.Koga Isus baca u jezero ognjeno kad dođe ŽIVE? (Otk. 19)

Prvu i drugu zver koje su dve osobe, prva nosi hulno ime a druga je lažni prorok i čini lažne znake-čuda jer oni okupiše narod u boj protiv Izraela i Boga i njih obojicu hvata ŽIVE i baca u jezero.

19:20 I bi uhvaćena zver, i s njom lažni prorok koji učini pred njom znake kojima prevari one koji primiše žig zverin i koji se poklanjaju ikoni njenoj: živi biše bačeni oboje u jezero ognjeno, koje gori sumporom.

6.Gde to ima mnogo imena hulnih na nekom mestu kroz istoriju?

RIM.
Svi putevi vode u Rim.
Opisana ZVER kao carstvo kod Danila i u početku 13 gl. je slika rimskog carstva i onda ide opis grada koji ležu U TOM CARSTVU na sedam brežuljaka i velika je morska luka i trgovački centar, TAMO stoluju mnoge HULNE GLAVA. Tako opis zveri na kojoj je veliki grad Rim pun hučlnih glava a to su one što imaju onu Vavilonsku kulu na sebi ali i riblju glavu kao Valovi sveštenici.

17:3 I uvede me duh u pusto mesto; i videh ženu gde sedi na zveri crvenoj koja beše puna imena hulnih i imaše sedam glava i deset rogova.

7 Šta predstavlja hulu?

Hula je odricanje Boga, hula je i izjednačavanje sa Bogom.

Sama postavka trospratne kape koja predstavlja vladara nad nebom i zemljom i podzemljem je hula jer je to Božja oblast.
Ali na glavi postoji kako Bog reče a zmija sad krije svoje nogice pa i IME hulno koje zbirno čini vrednost 666 i predstavlja hulu na Boga.
A to je namesnik sina Božjeg što je praktično zamenik Isusov ili drugi Isus koji je na zemlji telom.

Isus nigde nije rekao da će ostaviti čoveka da bude mesto Njega na zemlji drugi Isus.Niti je ostavio sem Duha Svetoga drugog zastupnika.A ko ima poglavnika taj može imati i poglavnicu-caricu i mnoštvo kućnih bogića kao kroz celu istoriju Vavilonske prakse i rimske.
Rim je od početka slovio za Vavilon jer su tamo skončali svi Božji vernici i kroz celu istoriju sem apostola i njihovih učenika zatirana je vera jednom data svetima i Bog nam saopštava da će do kraja to činiti.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-25, 20:02

- Хонорије
У були од 18. новембра 1302. папа Бонифације осми је устврдио:

„Ми објављујемо, тврдимо, одређујемо, проглашавамо да је потчињеност римском првосвештенику за људско биће неопходан услов спасења”.

Папа Еуген је 1439. објавио да „римски првосвештеник има власт над читавим светом”, а була папе Павла Четвртог из 1559-е онима који су му верни ставља до знања да „римски
првосвештеник, који је на земљи заменик Бога и Господа нашег Исуса Христа, има пуноту власти над народима и царствима, и свима суди”.

Ово учење још увек важи и међу савременим римокатолицима, па тако и међу свим њиховим педофилима и фратрима.

Тако је бискуп Буго 1922. издао књигу „Црква” у којој се
каже да Христос у Причешћу присуствује само „половично”, и да је у тој најсветијој Тајни он „нем”; друга Христова „половина” је - сами папа, кроз кога, тобож, Христос „говори

Буго каже:

„Идите Исусу, Који говори: идите Папи (...) Папа је Исус Христос
(!) скривен под покровом који посредством људског органа
наставља своју друштвену службу међу људима”.

Занесени Буго бунца о „слатком осећању који се окуси пред Дарохранилицом (где је папистичко псевдо-причешће,
”хостија„), и крај папиних ногу”...

Штросмајер је својевремено јавно протествовао против папске „непогрешивости” па је био ућуткан!

Овакав однос према папи омогућио је папама да стекну
огромну моћ коју они и до дана данашњега поседују; јер,
бити „намесник Христов” и „непогрешив у питањима
вере”, имати право да ти кардинал у току мисе љуби колено
- зар то не значи осетити се свемоћним и
неприкосновеним, сматрати самог себе богом?

За Православне Хришћане то је богохулство у највећој могућој
мери јер Христу, истинитом Богу и истинитом Човеку, није
потребан никакав „намесник”!

Он, као вечни Архијереј, кормилари Црквом својом која броди према Царству небеском.

Дух Свети, Дух Истине и Правде, учи и упућује
Православне на сваку истину и на сваку правду, па је јасно
да у Цркви нити има, нити може бити „непогрешив” човек.

По учењу Светих Отаца чувар истине није ни Епископ, ни
сабор Епископа самих за себе, него сав Народ Божји,
наслеђе Отца и Сина и Духа Светога.

И Епископ може да погреши; и Сабор Епископа може да погреши; и многи
Верни могу да погреше!

Али Дух Свети, Непогрешиви и Свесилни, свагда има Своје верне пријатеље и сведоке кроз које у доба заблуда и догматских застрањења блиста истина Откривења датог Цркви!!!

За сва недела папизма криве су папе чији су несрећни
следбеници постали човекопоклоници, сматрајући речи
папине важнијим од речи Христових!!!

Зато је узалудно очекивати да ће се неки (било који!) папа „покајати” за злочине усташа и папиних фра-сотона, над Србима у Другом светском рату!!!

Јер, онда би морао да се „покаје уназад” за све своје
претходнике, почев од оних који су дали „благослов”

крсташима (крижарима, јер „криж” и Часни Крст није исто!) да у својем Четвртом рату похарају Византију, опљачкају и покраду Свету Софију и да настоје да покатоличе Православне Ромеје.

Морао би папа да се каје због инквизиције, због језуитских злодела, због слања војске на Србију и Русију, због унијаћења у Славонији,
Далмацији и на Украјини, у Белорусији, Румунији!!!

Морао би да се каје због прогона Светогорских Монаха; морао би
да се каје због река и мора крви које су његови следбеници
пролили убијајући Православне „шизматике”, протестанте,
Јевреје, Црнце, Индијанце!!!

Као што неко примети - то је теоријски могуће, али је психолошки неубедљиво.

Јер, како рече наш Православни Епископ Његош: „Крв је људска храна наопака”, а институција папства због које је толико крви проливено од
своје наопакости се ни до данас није ослободила.

Не заборавимо: управо због папизма и Инквизиције на Западу
је настао атеизам, својеврсни страх од „суровог” Бога Кога
су западњаци видели у поступцима својх папа, кардинала,
бискупа и њима подређених!!!

Трагедија западног човечанства је у лажном хришћанству, у безизлазу
„непогрешивости” једног човека, који „намесникује”
Христу, кривотворећи Његов Пречисти Лик не само на
своју, него и на пропаст многих Душа папи потчињених!!!

Само из те перспективе постаје нам јасно зашто је Запад, та
„колевка демократије и слободоумља”, у својим дубинама
тако „толерантан” и пун мржње према према онима који друкчије мисле.
До пада у папску јерес, сав Запад је био Православан, и
многи Божји Угодници су заблистали следећи Христа,
Исток са висине.

Италија се прославила Исповедницима и
Мученицима раног Хришћанства (Мошти Светих Петра и
Павла и данас почивају у Риму), Светим Амвросијем
Миланским, Светим Венедиктом Мурсијским, као и Светим
Римским Епископима - Православним папама (папа значи
„отац”) - Светим Григоријем Великим, Светим Лавом
Великим, Светим Мартином Исповедником итд.

У Француској су се јавили пустињаци у Галији, чији је живот
описао Свети Григорије Турски (из града Тура), као и
многи Благоверни Краљеви!

Ирска је имала Светог Патрикија Равноапостолног, који је са острва Молитвом протерао змије још у четвртом веку!

Шкотска је имала Светог Ајону, Светог Колумбана, Светог Мунга!

Егнлеска Светог Мученика Краља Едварда!

Било је Православних Светаца међу Германима и међу Романима, исто као касније међу Западним Словенима (рецимо, међу Чесима - Свети Вацлав
и Света Људмила).

Сви су они веровали у Бога у Кога ми верујемо и исповедали Га на начин на који Га ми исповедамо, Причешћујући се Христом којим се ми
Причешћујемо и Освештавајући се Духом Којим се ми Освештавамо!

Али, од кад је Запад ОТПАО од ХРИШЋАНСКЕ Православне
Цркве и увео читав низ догматско-канонских новина,
страних Светом Писму и Светом Предању, тамо Светаца нема!

Не значи да нема добрих и душевних, милосрдних и
искрених људи, али Светаца нема и не може бити зато што
је Дух Свети одступио од оних који су почели да живе и
мисле јеретички!!!

Подсетимо се само једне чињенице - папски назови „свештеници” не могу да освештају водицу на њихово Богојављење, него су, упркос молитава и обреда, принуђени да је СОЛЕ да се не би покварила!

Православни пак, Благодаћу Духа Божијег Водицу Освештавају једном
заувек и она се никада не може укварити!

За Светост је неопходно бити у општењу са Светом Тројицом онаквом
какву је открио Логос Божји, Господ наш, Исус Христос!

Папска јерес уопште ни не зна за обожење нествореним
Божјим Енергијама којима човек од грудве блата постаје
усвојено Чедо Небеског Оца!

Њени теолози верују да је Благодет тварна, а не нестворена, и да се Светост задобија индивидуалистичким путем, самодовољношћу јуридичко-
моралистичког типа, као и сумњивом „мистиком”.

Тако, рецимо, постоји мистика „срца Исусовог” и „срца
Маријиног”, иако Свети Оци на саборима изричито
забрањују обоготворења било ког дела Христовог или
Богородичиног тела!

Римокатолички мистичари су увек били у већој или мањој прелести, бавећи се молитвом на пијетистички и сентименталистички начин и примењујући технике молитве које су забрањене од Светих Отаца (на
пример, Игнацио Лојола је језуитима оставио „духовне вежбе” које се састоје у замишљању слика из Христовог живота, што је пуко фантазирање).

Према томе, ни Франциск од Асизе, ни Тереза од Авиле, ни Иван од
Крижа нити било који други католички подвижник нису свети у Православном Хришћанском смислу те речи.

Сам процес канонизације код паписта умногоме је сумњив,
заснован на правничком и моралистичком приступу, а
често је реч о пуком администрирању „светима” одређеног
краја или области.

Има и трагикомичних примера.

Тако је Јованка Орлеанка у своје време била спаљена као вештица, од исте те „цркве”, а након неколико столећа је канонизована; и Терези од
Авиле претила је ломача, а папа је у деветнаестом веку
„свецима” прогласио неколико инквизитора, од којих је
један за живота био толико омрзнут да је, као свештено
лице, и за време мисе у цркви стајао у оклопу и са копљем које је одлагао тек када се причешћивао.

Убили су га рођаци једне од инквизиторових жртава! Папа га је
римокатолицима понудио као „мученика”.

Такође, читање књига које су писали папски писци и
мистичари је веома опасно, пошто та дела обилују „духом
заблуде”.

Дело Томе Камписа „О угледању на Христа” је,
како објашњава Свети Игњатије Брјанчанинов у „Азбуци
Духовног Живота” (књига објављена и код нас), пуно
прикривене гордости која се заклања маском смирења, а
везу са Богом своди на распаљено маштање о „љубави” и
„милости” Бога према усамљеној души, која ни не осећа
потребу за Црквом као литургијском заједницом.

На жалост, код нас су биле популарне књиге попут „Спјева о
богочовјеку” извесне Марије Волторте, десетотомне збирке
фантазија и вулгарно чулног препричавања Еванђеља, које
никакве везе нема ни са Светим Писмом, ни са Светим
Предањем Православне Цркве.

Црквена заповест: „Јеретичке књиге не читати” најпоузданији је путоказ кад се сретнемо са неким од папистичких дела, јер, како каже
Свети Исак Сиријанац, ништа тако не може да наоружа
духа хуле против нас као читање јеретичких књига!

Када су отпали од пуноте Цркве, паписти су своју „веру”
почели да схватају спољашње, као нешто што се мора
испуњавати по сили ритуалистичке навике и закона, више
људског него Божијег.

Свештенство их је застрашило представом немилостивог Бога - „инквизитора”, за ситницу су могли да буду спаљени на ломачи, а папска „црква” је била установа за спровођење папине тираније.

Није онда ни чудо што су се Западњаци, жељни да се повремено
„опусте” и сачувају од таквог притиска, почели да се у
поједине дане у години понашају разуларено, простачки, па
и богохулно, што им је, као својој незнавеној „дечици”
(како их назива достојевски у „Браћи Карамазовима”),
Велики Инквизитор и допуштао.

Постојао је, међу папистима, празник луда или празник
магарца, тобож у спомен Богородичног и Јосифовог
бекства с богомладенцем у Египат.

У центру празника је био - магарац!!!

Служене су тзв. „магареће мисе”, праћене комичним магарећим ревањем, „И-а!”.

Ове мисе су, веровали или не, одржаване у катедралама, а кад се заврше, „свештеник” је, уместо благослова, три пута њакао!!!

Верни су, уместо „амин”, такође одговарали њакањем!!!

За њихов Ускрс су у храмовима причане масне шале!

Први је опет почињао „свештеник” са предикаонице.

То се звало „risus paschalis” - ускршњи смех.

За Празник луда бирани су лакрдијашки опати, бискупи и надбискупи, а у црквама непосредно подређеним папи чак и лакрдијашки папа.

Михаил Бахтин, описујући овакве „празнике”, бележи следеће:

„За време свечане службе изабраног лакрдијашког епископа у самом
храму кадило се, уместо тамјаном, изметом.

После ”богослужења„ клер је седао у таљиге натоварене изметом;
клерици су се возили улицама и бацали измет у народ који
их је пратио”.

Пародичари, често фратри и жупници, писали су пародије на „Оче наш”, „символ вере”, „Богородице дјево”, а сачинили су и тзв. „Литургије” -
пијаница и коцкара.

На врхове катедрала стављане су фигуре демона, химере, а на иконостасима изображаване срамотне слике!

Tako piše jedan moj prijatelj.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-11-20, 01:11

"Ovako reče: Četvrta zver biće četvrto carstvo na zemlji, koje će se razlikovati od svih carstava, i izješće svu zemlju i pogaziti i satrti. I deset rogova jesu deset careva, koji će nastati iz tog carstva, a posle njih nastaće drugi, i on će se razlikovati od pređašnjih, i pokoriće TRI CARA."

Šta misliš ko mogu biti ta tri cara?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-11-20, 13:19

Mislim da je tu osvrt na ono što je odmah nakon toga Danilu objašnjeno, a reč je o tri carstva koja su mu objašnjena i čestvro mu je najavljeno kao strašno a mi sad iz istorije namo koje se carstvo pojavilo kao četvrto.
To četvrto carstvo ima svoje vreme delovanja i onda se deli i raspada kao onakvo i tu prestaje pojava te čestvre zveri.
No, tu nije kraj iste jer čitamo da će sa istog carstva izaći glava hulna ili bezakonik a to daje trajno postojanje sve do Hristovog dolaska tog carstva koje će samo menjati veličinu i snagu ali će uvek deo istog postojati.

Ovde je reč o 4-om carstvu a to znači o onom koje je imalo silu i onda je na čelo toga stigao rog koji ruši TRI oblasti (carevine) koje su bile u sklopu te celine i uzima vlast nad istim teritorijama.
Ta TRI roga-teritorije oblasti su HERULI, VANDALI I ISTOČNI GOTI.
Oni su bili u sastavu onih 10 rogova i izčupaše se od strane cara koji se uzvisuje i nosi Tijaru na glavi.
Heruli 494. godine, Vandali 534. godine i Istocni Goti 538. godine.

Ako imaš drugačije rešenje ponudi ga.

Onaj rog koji izlazi iz jednog on vojuje i potire tri cara. Ne uništava se time nacija već carevi i njihova oblast je podčinjena ogom rogu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: