Apostolsko krštenje

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Apostolsko krštenje

Počalji od ispravka taj 2014-01-13, 20:05

jedan brat mi je često govorio revoltirano pre nego će otići u greh,pa ni krštenje ne spasava kad čovek posle greši! rekaos am tačno tako. ali krštenje spasaVA ONE KOJI NE GREŠE! PAVLE KAŽE DA se stari čovek sahrani. u tom kontekstu mi moramod a gledamo krštenika,da li je on umro ili je živ. ako je živ kako živog da pohranimo? to se još nije dogopdilo.osim u kriminalu!
takod a ovde nije reč naravno o tome da li će neko sa maramom biti spašen već da je Bog tako zapovedio. a mi ako ga ljubimo zašto da to ne ispunimo. Bog iska vernost u malom kao dokaz u velikom. nije to stvar jedne krpe,tkanine koja ovešta svakako,već jednog duha iza toga koji se tako iskazuje i drži monopol nad čovekom greha starim čovekom. onaj kome je Isus dovoljan neće nosti recimo prsten ili minđušu. samo ko manjka u Hristu mora još nekidodatak da stavi na sebe. ako to sotona isto zna bojim se da će kad tad taj "kredit " da potraži k sebi.
tako branhamisti jednostavno uče da je greh nositi pokrivalo. ja onda kažem da iza toga treba videti koji duh dolazi. zato sam pitao za tu osobu bez pokrivala d ali mu je to poznato jer sam prepoznao onog ko krštava ali nisam baš bio siguran. to je drago iz vršca. ne radi se tu samo o pokrivalu ,već o krupnijim stvarima koje vode na pogibao.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-13, 20:18

takod a ovde nije reč naravno o tome da li će neko sa maramom biti spašen već da je Bog tako zapovedio. a mi ako ga ljubimo zašto da to ne ispunimo. Bog iska vernost u malom kao dokaz u velikom. nije to stvar jedne krpe,tkanine koja ovešta svakako,već jednog duha iza toga koji se tako iskazuje i drži monopol nad čovekom greha starim čovekom. onaj kome je Isus dovoljan neće nosti recimo prsten ili minđušu. samo ko manjka u Hristu mora još nekidodatak da stavi na sebe. ako to sotona isto zna bojim se da će kad tad taj "kredit " da potraži k sebi. ::

Isti slučaj je sa držanjem Shabbata.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-13, 20:26

SION ::Krštenje - ISTINA SPASENJA

Video jeste pokazao istinu o krštenju tu nema spora već amin.
Sem navedenon mišljenja sam da je tu ugrađeno još nešto što je tamo evidentno u Mateju a to je i ono u Otk 14.12 jer je sve to Božja volja.Oni tamo u Otk se nazivaju SVETI a ovi ovamo BEZAKONICI taj deo je izostavljen.Inače ono o krštenju u IME to jeste ostavljeno i tu se sprovodi pravda.
Kornelije primi Duha i dar po VERI zar ne i pre krštenja a Samarijci se krstiće u IME i ne primiše ali i to ima svrhu.

Danas na žalost vlada ubeđenje da čovek dok se ne krsti u Isusa ne može primiti Duha a Kornelije ga primi i još mnogi.Druga stvar koja se javlja jeste učenje da onaj koji nije primio dar jezika nije spašen, tako postoje i proročke škole u SAD koje traže da svi budu proroci.Taj novi talas je pokrenut sa jednom opasnom svrhom da ugasi veru mnogih i izvrne reč.
Oni mole i traže dar koji oni hoće te tako teraju i druge da oni Duhu narede< da im da taj dar iako piše da Duh deli koji dar kome i hoće i da su darovi RAZLIČITI a to znači da nisu isti.

U gornjoj sobi su ČEKALI DUHA u molitvi i nisu ni znali šta će se desiti već čekali da stigne obećanje i niko od njih nije molio daj nam ovo ili ono.Postoje TRI vrste jezika sa namenom u crkvi i sad oni što traže da govorite u jezicima neznaju koji da vam traže ali ga traže jer im jezik više nije DAR već postaje ZNAK a znakova koji će pratiti spašene-verne ima mnogo.Nije problem ni to što tako uče već je problem što ne žele objasniti niti citatima pokazati svoju nauku već samo svoje tvrdnje kako su SVI apostoli i ostali imali jezike u redu ja ću Biblijom pokazati da su tad i SVI imali ognjene jezike nad glavama te tako i danas ih moraju svi imati ako idemo tim putem.

Da je ZNAk bio jezik zašto bi Pavle rekao da više voli umom reći 5 reči nego jezikom 1000 jer od toga crkva nema ništa nikakve pomoći a darovi su baš i dati radi pomoći izgradnje vernih kao tela gde je svako RAZLIČIT UD nisu svi oko niti uho tako ne govore ni svi jezike jer i to Pavle kaže i još govori kako BI VOLEO da svi govore jezike jer NE GOVORE i voleo bi JOŠ VIŠE da svo prorokuju jer svi NE PROROKUJU.Bog nije dao neki jezik kao neku amajliju koja je bez značaja kao da ona pokazuja da je stigao Duh a potom ponovo Duh dolazio i delio Darove naknadno posle ZNAKA...to su igre.

SVAKI dar je i znak ali je DAR zato što ima svrhu a kad je DAR onda važi i ono RAZLIČIT. Ali kako dogma da prihvati RAZLIČIT kad to moraju imati svi i da bude znak pa tako nije različit. Drugo bi bilo da kažu Bog prvo daje svima ZNAK a onda stižu darovi RAZLIČITI pa da onda pokažu šta je to znak koji je svima isti ovako ubacivanje DARA kao istog svima dovodimo Pavla u kontru sa njim istim.

Ako postoje stihovi koji možda meni promakoše a govore da jezik kao znak svi klršteni moraju imati onda treba objasniti Pavlov smisao reči kako su DAROVI RAZLIČITI da to bude ne kao priča več kao pouka jasno citat pa obrazloženje i tako redom inače sve ostalo nije na korist.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-13, 20:38

ispravka ::jedan brat mi je često govorio revoltirano pre nego će otići u greh,pa ni krštenje ne spasava kad čovek posle greši! rekaos am tačno tako. ali krštenje spasaVA ONE KOJI NE GREŠE!  PAVLE KAŽE DA se stari čovek sahrani. u tom kontekstu mi moramod a gledamo krštenika,da li je on umro ili je živ. ako je živ kako živog da pohranimo? to se još nije dogopdilo.osim u kriminalu!
takod a ovde nije reč naravno o tome da li će neko sa maramom biti spašen već da je Bog tako zapovedio. a mi ako ga ljubimo zašto da to ne ispunimo. Bog iska vernost u malom kao dokaz u velikom. nije to stvar jedne krpe,tkanine koja ovešta svakako,već jednog duha iza toga koji se tako iskazuje i drži monopol nad čovekom greha starim čovekom. onaj kome je Isus dovoljan neće nosti recimo prsten ili minđušu. samo ko manjka u Hristu mora još nekidodatak da stavi na sebe. ako to sotona isto zna bojim se da će kad tad taj "kredit " da potraži k sebi.
 tako branhamisti jednostavno uče da je greh nositi pokrivalo. ja onda kažem da iza toga treba videti koji duh dolazi. zato sam pitao za tu osobu bez pokrivala d ali mu je to poznato jer sam prepoznao onog ko krštava ali nisam baš bio siguran. to je drago iz vršca. ne radi se tu samo o pokrivalu ,već o krupnijim stvarima koje vode na pogibao.

Nije dobro ničiji identitet na forumu otkrivati a još teža stvar je reći kako je taj ovakav ili onakav to nemu lično se može reći ali ovako ne ide. Žena koja se krštava ne mora imati maramu ali zato onaj koji krštava treba biti manje grešan od onog koga krštava.Ako taj koji krštava (ovo što pišem nema veze sa videom datim)postavlja ženi zakon a sam ga gazi nije dostojan krstiti.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-13, 21:34

Ako taj koji krštava (ovo što pišem nema veze sa videom datim)postavlja ženi zakon a sam ga gazi nije dostojan krstiti. ::

Znači li to da je krštenje nevalidno u toj situaciji?
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-13, 22:21

SION ::

Znači li to da je krštenje nevalidno u toj situaciji?
Ma ne znači...ovde sam pokušao apelovati na trun u oku.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-13, 22:25

Ma ne znači...ovde sam pokušao apelovati na trun u oku. ::

Ok
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-14, 10:22

nije isti. čitaj rimljanima 14. za pokrivalo nema pokrića kao u rimljanima 14. kad neko nAĐE POKRIĆE OND ANEĆE BITI PROBLEM DA SE UZME I NEPOKRIVALO.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-14, 10:33

lavić ::Zašto bi im nametao maramu i zabranjivao da uče zar Isus nije ispunio
zakon...ako jeste onda ih ne treba u ropstvo vraćati pod smrt jer je plata za ropstvo zakonu smrt.

Štpo se tiče krštenja probčlem je u onom brate što si gore naveo a zove se DA NE GREŠE....grešimo li mi brate?
Ako grešimo ne valja nam krštenje jel tako...ili smo još pod slabostima?
O tome i pisah da svi hoće svetce u crkvi a Isus traži grešne da dođu i ON će ih menjati.Naravno da pokajani čovek neće osatati u brlogu ali mu ne treba biti tutor na glavi već brat u pomoći koji nosi slabosti njegove.

Kao što si rekao tu se salažemo da ne treba biti extrem ni u jednom pogledu niti ubaciti u vodu iz šale niti paziti da li su mu cipele dobro izviksane.Meni nekad zamere jer mi se cipele ne sjaje ili nisam sveže izbrijan a to što u srcu moža imam nešto za izbaciti to niko ni ne pita...primer dajem koji ne mora biti takav a može što se tiče srca.

Nek se ona krstila i nek se menja a može i bez marame otići pre u carstvo nego mnoge sa maramom.piše da čovek gleda šta je na oko a Bog šta je u srcu.Desilo mi se više puta da sam eto naišao na situaciju gde ide gospođa odevena kako ne priliči recimo vernici i možda to i nije bila i ona je u momentu pomogla nekome jer nije mogla proći da ne pomogne ali zato neke osobe u dugim haljinama nisu ni pogledale i tad mi je Bog praktično pokazao da više ne sudim po spoljašnjosti jer se uvek prevarim.

Kad vidim koliko se neznabožci žrtvuju i pomažu siromasima i daju ne gledajućionda...evo pre novu god, stojim i nedaleko od mene žena prodaje čokolade i tu je neko dete ona uzima bar tri čokolade i stavlja mu u ruke a ja bih mu dao jednu ako bi ispunio neki moj kriterijum...gde je ona gde sam ja ne govorim o drugima već o sebi recimo.

Ta prodavačica na ulici puši i obučena u pantalone našminkana a ja kao neki hrišćanin stojim i pored mene čovek u kontejneru prevrće i ode a ništa mu nisam dao kad stigoh kući ta slika mi se javila pred očima...zaista nekad se ne setim ne razmišljam o tome.
Ovo pišem samo neke mrvice od iskustava i setih se jedne žene koja zadnje novce daje iz džepa jer je već kupila kartu i dala bi joj i prevrće po džepovima i žao joj što nema više da podari.

Ali zato i iskustvo moje sestre ona prima fin dohodak.Izlazi sa novcem i sreće je romkinja pita da joj da nešto i onna joj da sasvim pristojan iznos.Romkinja< je saznala gde živi pratila i posle došla i tražila još sestra uzela pola ličnog dohotka i dala kaže podelile smo.
Posle koji dan ista ponovo došla DAJ JOŠ ova kaže imam još i kaže joj koliko i to je SVE ŠTO IMA do sledećeg primanja ali ova traži i to sve da sestra ostane bez novca i sestra joj daje sve.

Romkinja ponovo dolazi i pita još...sestra kaže nemam dala sam ti do dinara i videći da nemaju obzira niti je ona požalila sestru koja je takva da je ostala bez novca za hleb jer joj je doslovno sve dala rekla joj je da više neće dobiti ni dinara jer kaže ja sam tebe požalila i davala ti kad nisi imala ti sad imaš skoro celu moju platu i nisi mi ništa ostavila već još tražiš i od onda joj ne daje.Ta romkinja je tad dobila 600 evra.

Ta sestra je blaga kao blagi dan imala davno butik i videvši da neki nemaju novca ona im je oklanjala ono što su hteli i tako ceo butik darovala mnogo novca ali njoj to ne znači ništa ako joj date jedan evro ona će vama dati kuću ako nemate jer joj novac nije merilo ničega.Ostala je bez novca jer je izobilno davala i jedva je krparila a onda dobila posao dobro plaćen i ponovo deli i opet izobiluje.

Van teme je ali korisno radi pogleda koliko sami čin krštenja igra ulogu u životu osobe. Krštenje jeste pravda koju nam valja učiniti ali mnogi to učine i ne dostignu cilj, ona žena nezna ništa iz Biblije a deli i čokolade i ostalo njeno srce je Duhom čisto i više ima ljubavi od mene.Nekad lalkulišem da li da dam jer će to popiti ili za< cigarete iskoristiti i onda nedam...greška i to naučih.

Ne piše ako neko traži podaj mu pod uslovom da mu je za hleb ili lek već DAJ MU.Ne trebamo mi ni znati zašto mu treba mi zbog ljubavi trebamo dati a on može iskoristiti gde mu duši drago kao i onaj što svake treće godine od desetaka ide da kupi jela i pića i silovita pića< i šta mu duši drago i neka slavi Boga.Ima mnogo primera kroz koje mi je Bog pokazivao kako je malo ono što ja radim u odnosu na ono što rade bezbožni jer carstvo ne ide po znanju već po srcu i ljubavi.

Zato ovo pišem da odbacimo farisejski pogled i počnemo biti kao grešnici jer to i jesmo i tad nećemo druge auditi niti uslovljavati već one koje Isus dozva primiti ćuteći i radujući se jer Bog bolesne i zove.

Svako dobro.
VEĆ JE PISANO JASNO OKO OVOGA. PAVLE ni jedan čas ne govori u 12.gl. kor. prve o krštenju Duhom već o darovima duha u crkvi pri službama,i ne samo o darovima već i o različitosti službi,apostolskoj ,učitelljskoj pastirskoj itd. tako da kad neko govori o darovima ne bi smeo mešati sa pitanjem kako da znamo moliti za Duha i dali smo dob ili Duha.
petar kod kornilija nije rekao svedocima jevrejima od jakova evo ja sam sa braćom video na njima"isti znak" kako kaže petar ali ne kaže jezike pluis ognjene plamičke već samo kaže jezike. onda ako petgru ne manjka vatreni plamičak ne bi trebalo ni nama ovde.
nema tu ni mnogo filozofije. postoji samo dve vrste stvari tu. jedan jezik je Božji daR. KADA JE ON PRI SLUŽBI ONDA SE IZISKUJE ĆUTANJE JER NEMA PREVODIOCA I NEMA SVRHU U UPOTREBNOSTI DAROVA KAO KOD PROROŠTVA I DRUGIH.
PAVLE OKO DAROVA jasno kaže da je različitost darova pri crkvi na službi ali je jedan Duh koji to razdeljuje. jasno je da je reč o Duhu koji je već na crkvi.dakle Duh Boćji je već tu crkvu pohodio i svi imaju krštenje Duhom. da je to tačno pavle ne bi navodio i različite službe a od jednog Gospoda,jer ne bi bvilo od jednoga ako ne bi smo znali da ni jedna služba ne može doći ako najpre već nijeDuh Božji došao na tu osobu,ta osoba ne može od Gospoda dobiti službu u opšte osim lično sama osoba da nasilno to radi i greši Bogu.
tako poslanica se ne bavi darovima kao priči oko krštenja Duhom,već o crkvi koja je već krštena Duhom i sada ima pouku o upotrebi darova i službnipri crkvi.
a oko samih stvari krpštennja pavle je to dotakao samo u 14 gl. poslanice 22 stih tu negde . i to jasno upozorava da se ne igramo životom,jer ulog je prevelik sveti Duh i još nekoga pogrešno naučiimo.
to šćto sve ljudi danas rade to sa pričom dfa svi morfaju prorokovati ja ne znam niti me zanima. ljudska pravila ne nište <Božju reč.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-14, 20:12

ispravka ::

nije isti. čitaj rimljanima 14. za pokrivalo nema pokrića kao u rimljanima 14. kad neko nAĐE POKRIĆE OND ANEĆE BITI PROBLEM DA SE UZME I NEPOKRIVALO.

Zašto ih nagoniti pod zakon gde im je plata smrt...Isus je umesto njih to ispunio kao i sve ostalo jer se zakon ne deli.Tako sam čuo da je zakon ne deljiv po oblastima već JEDAN I CEO te se NESME CEPKATI i to sam čuo zato branim tezu mog brata i niko nesme više sestrama tovariti smrt na glavu to jest postavljati im zakon.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-14, 20:23

postoji samo dve vrste stvari tu. jedan jezik je Božji daR. KADA JE ON PRI SLUŽBI ONDA SE IZISKUJE ĆUTANJE JER NEMA PREVODIOCA I NEMA SVRHU U UPOTREBNOSTI DAROVA KAO KOD PROROŠTVA I DRUGIH.

Reci mi brate koji je jezik ZNAK krštenja Duhom onaj što se ne razume ili onaj što se prevodi ili onaj što se razume?
Učio si kao i crkva a i sad to tvrdiš da je dar jezika ZNAK jrštenja Duhom te da taj ZNAK svi moraju imati zato mi treba odgovor koji od tih jezika je ZNAK?

A potom objasniti da li je taj ZNAK ujedno i DAR Duha kao i ostali darovi ili nije?
Da Petar nije čuo Kornelija kako govori u jezicima nebi poverovao da je i na njega Duh došao.Tako i danas duhovne crkve tvrde da oni što nemaju jezik nisu kršteni Duhom da li je ta konstatacija istinita što rekoh?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-14, 20:35

a oko samih stvari krpštennja pavle je to dotakao samo u 14 gl. poslanice 22 stih tu negde . i to jasno upozorava da se ne igramo životom,jer ulog je prevelik sveti Duh i još nekoga pogrešno naučiimo.
to šćto sve ljudi danas rade to sa pričom dfa svi morfaju prorokovati ja ne znam niti me zanima. ljudska pravila ne nište <Božju reč.

Brate to se postavi citat i kaže evo ovde se govori to što ja tvrdim zar je to teško uraditi a nije teško pisati propoved?
Daj to gde svi moraju imati jezike.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-15, 12:59

lavić ::

Zašto ih nagoniti pod zakon gde im je plata smrt...Isus je umesto njih to ispunio kao i sve ostalo jer se zakon ne deli.Tako sam čuo da je zakon ne deljiv po oblastima već JEDAN I CEO te se NESME CEPKATI i to sam čuo zato branim tezu mog brata i niko nesme više sestrama tovariti smrt na glavu to jest postavljati im zakon.
pa brate ja nisam izmislio da je zakon donosio smrt ,tako piše.vraćanje pod zakonsku notu je ponovo vraćanje pod proklestvo. smešno je reći da pavle tu misli na žrtve!!!
a toliko puta smo rekli da zakon slobode u Hristu nikog ne oslobađa da može da kurva laže itd...moraš već jednom razgraničiti što to znači zakon kada ide ne ubij,ne laži i kad aide zakon Hristov ne kurvaj,ne ubij.u slučaju zakonskog slova plata ti je smrt,a u slučaju Hristovog milosrđa možeš dobiti pomilovanje ,njegova je volja. mada kako pavle kaže od nas se očekuje d ane grešimo kad smo pod zakonom slobode sad.
i ja mislim da ti to dobro razumeš. jedini problem nametanja zakona u ovom ili nekom drugom smislu je problem subote. ali Gospod je i to rešio u rimljanima 14. no ako ti hoćeš po svaku cenu nekome nametnuti da drži dan pričom da neće imati spašenje,i da takav može biti u svim ostalim morlanim zapovestima sto posto u redu tako da kažemo,i ako takog nema,opet ne vredi jer je prekršio subotu po tebi,tako da opet nema spašenja jer je takav automatski kriv svim zapovestima,i oept se vraćamo na starozavetni kanon slova koje ubija.
tako sve postaje problematično zbog nametanja subote. kao i ne jedenja recimo.i ako pavle kaže da je radost u duhu Božje carstvo a ne u jelu i piću. ako se uzme timoteju poslanica ,pavle taku stvar čak naziva nauka đavolska. zabrana ne jedenja tamo je uzeta i zabrana neženjstva. svako neka uzme kako misli i neka ne sudi drugoga.
a ja kada donosim napomenu apostola oko kašnjenja za večni pokoj ne aludiram da neko grešpi što drži subotu već da ne zadocni zbog pedesetnice,tj. iskustva sa pedesetnice krštenja vodom i Duhom. mir tebi i svima.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-15, 13:07

postoji samo dve vrste stvari tu. jedan jezik je Božji daR. KADA JE ON PRI SLUŽBI ONDA SE IZISKUJE ĆUTANJE JER NEMA PREVODIOCA I NEMA SVRHU U UPOTREBNOSTI DAROVA KAO KOD PROROŠTVA I DRUGIH.

Reci mi brate koji je jezik ZNAK krštenja Duhom onaj što se ne razume ili onaj što se prevodi ili onaj što se razume?
Učio si kao i crkva a i sad to tvrdiš da je dar jezika ZNAK jrštenja Duhom te da taj ZNAK svi moraju imati zato mi treba odgovor koji od tih jezika je ZNAK?

A potom objasniti da li je taj ZNAK ujedno i DAR Duha kao i ostali darovi ili nije?
Da Petar nije čuo Kornelija kako govori u jezicima nebi poverovao da je i na njega Duh došao.Tako i danas duhovne crkve tvrde da oni što nemaju jezik nisu kršteni Duhom da li je ta konstatacija istinita što rekoh?
da te pitam jedno možda neoficijelno pitanje? da li bi ti sada mogao da poništiš 400 miliona pentekostnih ljudi po svetu koji imaju skoro svi iskustvo krštenja gogvforenjem u tuđim jezicima? zaradi oo1. posto onih koji to ne mogu dobiti i napuste u traženju te se okrenu nekom drugom razmišljanju i dokazivanju da time poseduju i sami Duha svetoga?
razumeo se ili ne dar je dar. niko Bogu ne može postavljati uslova ,jer ga on daje. to je dar Duha svetoga,a Duh može deliti darove i pavle je zato dao svedočanstvo da je govorio više jezika od drugih ali nije imao dar tumačenja i zato nije imao nakanu u crkvi da govori jezike već je voleo 1000 reči umom stoga da bude jasna i na korist drugima logično.
činjenica je da crkva bi trebala više molitvi za druge darove. i korint je očito manjkao u tumačenju jezika kako se vidi. pavle ih podbunjuje na to.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-15, 13:10

Brate to se postavi citat i kaže evo ovde se govori to što ja tvrdim zar je to teško uraditi a nije teško pisati propoved?

jovan 3.gl. matej 25. u jovanu 3.gl. ako aludiraš na to,ne piše direktno morate se krstiti u ime Isusa ali iz delovanja istog u ckrvi u delima jasno je sve,potpuno jasno. o tome je govoreno već.
pitao sam više puta oko 14.gl. kor. prve ,bez nakane da provociram već sa jasnim naglaskom,da 21 i 22.stih jasno opominju da se ne upustamo olako u neka tumečanje.neka se to razmrsi da li je jezik glas prvo neverujućima ili verujućima,a proroštvo isto? zašto bi pavle tu bio sam sebi kontraditkroran i da li je?

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-15, 17:10

tako sve postaje problematično zbog nametanja subote. kao i ne jedenja recimo.i ako pavle kaže da je radost u duhu Božje carstvo a ne u jelu i piću. ako se uzme timoteju poslanica ,pavle taku stvar čak naziva nauka đavolska.

Isaija
66:15 Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
66:16 Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
66:17 Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod,,

Šta da radimo sa ovim proroštvom koji se dešava prilokom Gospodnjeg dolaska?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-15, 17:19

pa brate ja nisam izmislio da je zakon donosio smrt ,tako piše.vraćanje pod zakonsku notu je ponovo vraćanje pod proklestvo. smešno je reći da pavle tu misli na žrtve!!!

Znam ja da je Pavle smešan ali i Jovan.

Rimljanima
7:12 Tako je, dakle, zakon svet i zapovest sveta i pravedna i dobra.

Otk.
14:12 Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-15, 17:33

Brate moj nisi se ni osvrnuo na gornja pitanja...zašto?
Ponoviću ti kako je mlad čovwek umirao gubeći veru u spasenje baš zbog te tvrdnje da ko nema jezik nije spašen znaš da sam i ja bolestan i nije ti ni stalo da objasniš a koliko ja tebi pisah i citate davah na forumima a ti samo prekoračiš i teraš dalje.
Šta sutra kad budem umirao izgubiću i ja veru jer nemam govor u jezicima a ti mi nisi pokazao citatima da SVAKI vernik MORA IMATI TAJ DAR kao ZNAK unače mu nema zore....zar ćeš i ovo prekoračiti?

Meni ništa ne znači reći Pavle je to doneo u 14 gl. jer ja to ne vidim zato tražim da ne pričamo priče već bratu budemo zaista od koristi.Ako nemam govor u jezicima ja sam izgubljen i duša je moja tužna i misliš da nije bilo suza i molbi ali ne stiže jezik i ja ne mogu oteti a ne primam nekoliko god. kako čekam i jezika nema.
Ali Bogu dragom hvala što mi je otvorio da razumem inače bi me dosad davno tuga ubila i nebi se mi sad dopisivali a to što mi je otkriveno me drži i veri.
Očekujem tvoj iscrpan odgovor sa citatima i obrazloženjem...valjda nećeš ponovo prekoračiti molbu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-15, 17:42

jovan 3.gl. matej 25. u jovanu 3.gl. ako aludiraš na to,ne piše direktno morate se krstiti u ime Isusa ali iz delovanja istog u ckrvi u delima jasno je sve,potpuno jasno. o tome je govoreno već.
pitao sam više puta oko 14.gl. kor. prve ,bez nakane da provociram već sa jasnim naglaskom,da 21 i 22.stih jasno opominju da se ne upustamo olako u neka tumečanje.neka se to razmrsi da li je jezik glas prvo neverujućima ili verujućima,a proroštvo isto? zašto bi pavle tu bio sam sebi kontraditkroran i da li je?

Da li su to citati i obrazloženjne iz kojeg će svi lepo videti kako svi moraju jezike govoriti?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-15, 17:47

Ponoviću ti kako je mlad čovwek umirao gubeći veru u spasenje baš zbog te tvrdnje da ko nema jezik nije spašen ::

Pa i onaj Piramida je imao taj dar, a čovek ne veruje da je Isus Gospod i Spasitelj.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-15, 17:57

pavle je zato dao svedočanstvo da je govorio više jezika od drugih ali nije imao dar tumačenja i zato nije imao nakanu u crkvi da govori jezike već je voleo 1000 reči umom stoga da bude jasna i na korist drugima logično.
činjenica je da crkva bi trebala više molitvi za druge darove. i korint je očito manjkao u tumačenju jezika kako se vidi. pavle ih podbunjuje na to.

Jeste Pavle govorio više jezika od svih ali je isti rekao da kako i on nebi bio odlučen i umirao je svaki dan...pa on ima znak i garant zaštpo se olašio za razliku od ovih danas?
Pavle je bio svestan veličine darova i njihove uloge a danas nikog ne zanima drugi dar i kad se javi ismevaju isti jer nije jezik u pitanju a i što će im više od znaka valjda ne treba...Pavle kaže kad se sakupljaju svako po svom daru neka ima udeo a gde je to danas...ako se Biblijom proverava svaka nauka koliko bi današnjih učitelja i proroka ostalo?
Odgovor imamo u Bibliji jer kaže da će izaći MNOGI lažni što znači da bi malo ostalo onih što su pravi i jedina mera je već data reč božja po istom Duhu jer On ne kontrira sebi.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-15, 18:03

Pa i onaj Piramida je imao taj dar, a čovek ne veruje da je Isus Gospod i Spasitelj.

On ima i dalje tri jezika govori i on ima ZNAK krštenja Duhom a moja malenkost to nema i nisam onda u spasenju. Džabe meni vera i sve kad nemam dar jezika tako kaže brat.Zoki je spašen zato može da se igra ja nesmem tako govoriti jer nemam jezike.Brat Ispravka i Zoki se naj verovatnije duhovno razumeju za razliku od mene.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-15, 18:07

Znači Vera + dar jezika, a zakon ne važi  Smile 
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-15, 19:45

SION ::Znači Vera + dar jezika, a zakon ne važi  Smile 

Ne razumeš ti to brate.
Zakon DA ali samo za žene..shvataš?
One mogu pod smrt i obavezne su dok muški idu u raj oslobođeni od ropstva Božjoj reči.
Vidiš kad se nezna pozadina i ne razume celina poruke kako to ide.
Moj dobri prijatelj Piramida4-Zoki ima taj problem po pitanju Isusa neko po pitanju zakona i uvek postoji problem u nečem.Tako recimo JS Duha u energiju pretvaraju a Isusa u prvo stvorenje jer ne gledaju sve opise a to je naj opasniji posao uzeti pola reči a drugu polovinu odbaciti i tako se< istina gubi.
To ide kao ono vađenja iz poruke ,,Reče bezumnik u srcu svome nema Boga,, i sad neko uzme samo pola recimo:,,nema Boga,, i to tvrdi jer to piše ali to nije celina poruke i uvek se sudaraju sa drugom polovinom.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-16, 01:53

Tačno tako, velika je greška odbacivati nešto ili tumačiti van konteksta cele Biblije. Takođe određeni propovednici i crkve se obično uhvate za jedan stih i od toga inskostruišu celu svoju teologiju i doktrinu.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu