Imam par zanimljivih tema za vas o kojima bi voleo da popričamo

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Imam par zanimljivih tema za vas o kojima bi voleo da popričamo

Počalji od lavić taj 2014-02-17, 18:23

Po pitanjima koja postavljaš vidi se da nisi vernik.Piše i o incestu i ne ubi a Bog onda šalje da ubiju to su osnovni pojmovi i koraci za poznavanje smisla Božje poruke.

Kad Bog kaže NE UBI tad zapoveda da ne uzimamo život iz hira svojom voljom već da to smemo činiti samo kad je u pitanju kršenje Božjeg zakona ili uništenje neprijatelja Božjeg zakona.

Incest je to postao od Sinaja kad je Bog zabranio, tako imamo i za hranu kad može a kad ne. U vrtu je bilo dozvoljeno da okuse sa drveta života ali pošto su prvo zabranjeno uzeli uskratili su sebi mogućnost da mogu nastaviti sa izborom.
Tako je sve dozvoljeno dok se ne zabrani, jer Bog reče množite se te se množiše sve dok ne pokvariše sva stvorenja svoj put.

Tad kao pokvareni rod koji nema meru u zlu biva zatrt.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paff taj 2014-02-17, 18:28

lavić ::Po pitanjima koja postavljaš vidi se da nisi vernik.Piše i o incestu i ne ubi a Bog onda šalje da ubiju to su osnovni pojmovi i koraci za poznavanje smisla Božje poruke.

Kad Bog kaže NE UBI tad zapoveda da ne uzimamo život iz hira svojom voljom već da to smemo činiti samo kad je u pitanju kršenje Božjeg zakona ili uništenje neprijatelja Božjeg zakona.

Incest je to postao od Sinaja kad je Bog zabranio, tako imamo i za hranu kad može a kad ne. U vrtu je bilo dozvoljeno da okuse sa drveta života ali pošto su prvo zabranjeno uzeli uskratili su sebi mogućnost da mogu nastaviti sa izborom.
Tako je sve dozvoljeno dok se ne zabrani, jer Bog reče množite se te se množiše sve dok ne pokvariše sva stvorenja svoj put.

Tad kao pokvareni rod koji nema meru u zlu biva zatrt.

znaci bog legalizuje ubistvo protivnika onog sto je bog reko ja kolko znam ovo sto vi ljudi pisete je vrlo kontraverzno i smesno kao i sama biblija NE SMES DA UBIJES VOLJENOG SVOGA ALI SMES AKO JE TAJ NEKO ATEISTA Very Happy cccccc ajd onda da pokrenemo opet krstaski rat pa da vidimo ko ce da pretekne
paff

Broj poruka : 13
Datum upisa : 17.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-17, 18:29

lavić ::Meni zanimljivo,može li neko pojašnjenje otkud voda?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paff taj 2014-02-17, 18:34

lavić ::

HIDROGEN = H2
voda H2O Wink
paff

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-17, 18:34

znaci bog legalizuje ubistvo protivnika onog sto je bog reko ja kolko znam ovo sto vi ljudi pisete je vrlo kontraverzno i smesno kao i sama biblija NE SMES DA UBIJES VOLJENOG SVOGA ALI SMES AKO JE TAJ NEKO ATEISTA :Dcccccc ajd onda da pokrenemo opet krstaski rat pa da vidimo ko ce da pretekne
[/quote]

Bog je Tvorac svega i On ima vlast nad svojom rukotvorinom kao i ti nad svojom.
Bog je pravedni sudija zato sve što nije pravedno On uklanja.
Ti bi milost ali pravdu nebi ...ti bi Boga koji ima da ćuti a ti da mu naređuješ pa da ti valja.
Kad ti stvoriš mrava javi se, ne ni mrava već bakteriju a dotle znaj da posuda ne može grnčaru reći zašto si me ovakvu stvorio i zašto nije volja posude već grnčara.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-17, 18:36

paff ::

HIDROGEN = H2
voda H2O Wink

Nisam pitao za formulu niti molekularnu rešetku već otkud ideja da voda nastane OTKUD VODA u celoj priči?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-17, 18:41

Hajde ti malo odslušaj Tomislava Terzina imaš jedno pola godine slušanja pa se javi.Nebi bilo loše i Bibliju pročitati ako već želiš razgovarati sa onima što veruju u tu knjigu to je neki red.
Ime koje ti pominjem je vrstan naučnik molekularne bilogije i može biti korisno ako već voliš nauku.

Kad završiš sa tim dođi i pitaj jer znaš kako je ako si na prirodno matematičkom gde se uči ozbiljnija matematika a pitaš za tablicu množenja vratiće te u osnovnu pa kad to odradiš ide srednja pa onda dođeš.
Pozdrav.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2014-02-17, 18:42

HIDROGEN = H2
voda H2O Wink

Nisam pitao za formulu niti molekularnu rešetku već otkud ideja da voda nastane OTKUD VODA u celoj priči?

Pa kako odkud,to je kao da pitaš odkud tastatura na tvom stolu ..... pa odgovor je jasan ,došlo je do naglih pokreta u dubini zemlje,zglušavanjem čestica vodonika i kiseonika formirale su se kapiljce vode i sve je to došlo na svoje za koju milijardu godina.

Ista teorija važi i za tastaturu i za obrazovanje plastike od čestica iz zemlje koje su se zglušavale,zatim je za još koju milijardu nastao kabl od gvožđa koje je nastalo na sličan način mada su i erozije pomogle,za koju milijardu će se iz te tvoje tastature obrazovati dinosaurus ne sumnjaj u to !!!!!  Very Happy 
STP

Broj poruka : 52
Datum upisa : 30.12.2013

Pogledaj profil korisnika http://srbski-teokratskipokret.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paff taj 2014-02-17, 18:45

Religija i samoprocena

Ljudi imaju potrebu da sebe vide u dobrom svetlu. Nužno, motivisani su da sebe procene kao vredne. U ovom kontekstu, teoretičari ističu značajnu ulogu intrinzične religioznosti: Kulture koje drže do vere u boga, religioznost vrednuju kao cilj sam po sebi, što vernicima daje materijal da se dožive u pozitivnom svetlu. Inteligencija, međutim, jednako može biti izvor povoljne samoprocene. Jedan od dokaza proizilazi iz studija koje beleže pozitivnu korelaciju između inteligencije i samopouzdanja. Sem toga, testovi ličnosti pokazuju da inteligentniji ljudi imaju dobre skorove na crtama kao što su savestnost, otvorenost, emocionalna stabilnost, dopadljivost… Ukoliko inteligentni ljudi sebe vide kao nosioce ovih osobina, onda im religija kao osnov visoke samoprocene nije potrebna.
paff

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paff taj 2014-02-17, 18:47

Bog je Tvorac svega i On ima vlast nad svojom rukotvorinom kao i ti nad svojom. Bog je pravedni sudija zato sve što nije pravedno On uklanja. Ti bi milost ali pravdu nebi ...ti bi Boga koji ima da ćuti a ti da mu naređuješ pa da ti valja. Kad ti stvoriš mrava javi se, ne ni mrava već bakteriju a dotle znaj da posuda ne može grnčaru reći zašto si me ovakvu stvorio i zašto nije volja posude već grnčara ::

auuu al si ti zaglibio i ti sebe smatras vernikom ??? tebi ja preporucujem posetu psihologa ili psihijatra sto pre imam par dobrih prijatelja koji su psihijatri pa mogu da te uputim samo reci odakle si
paff

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ihtus taj 2014-02-17, 19:13

auuu al si ti zaglibio i ti sebe smatras vernikom ??? tebi ja preporucujem posetu psihologa ili psihijatra sto pre imam par dobrih prijatelja koji su psihijatri pa mogu da te uputim samo reci odakle si

Vidim nisi tu da vrijedjas!?
ihtus

Broj poruka : 3
Datum upisa : 17.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-17, 19:41

paff ::Religija i samoprocena

Ljudi imaju potrebu da sebe vide u dobrom svetlu. Nužno, motivisani su da sebe procene kao vredne. U ovom kontekstu, teoretičari ističu značajnu ulogu intrinzične religioznosti: Kulture koje drže do vere u boga, religioznost vrednuju kao cilj sam po sebi, što vernicima daje materijal da se dožive u pozitivnom svetlu. Inteligencija, međutim, jednako može biti izvor povoljne samoprocene. Jedan od dokaza proizilazi iz studija koje beleže pozitivnu korelaciju između inteligencije i samopouzdanja. Sem toga, testovi ličnosti pokazuju da inteligentniji ljudi imaju dobre skorove na crtama kao što su savestnost, otvorenost, emocionalna stabilnost, dopadljivost… Ukoliko inteligentni ljudi sebe vide kao nosioce ovih osobina, onda im religija kao osnov visoke samoprocene nije potrebna.

Nisi morao gubiti vreme sebe opisujući prepoznali smo te već poslušaj ono gore što ti ponudih pa se javi tamo s jeseni da bi imao o čemu razgovarati.Ovim tekstom ništa nisi pitao niti dokazao osim beznadežnog pokušaja ocrniti nekoga a to je tako jadno ispalo.Ako nisi zadovoljan sobom budi Bogom zadovoljan i nemoj biti u pobuni ako si već u ne znanju.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Душан taj 2014-02-17, 20:24

Људи, ова расправа је непотребна. Паф овде није дошао зато што га интересују нека питања, него ради расправе којом би доказао своју памет. Он једноставно не жели да гледа ова предавања која сте му понудили јер га не итересују и ту се сваки нормалан разговор завршава и настаје препирка и свађа. Неким људима је једноставно лакше да не улазе дубље у истраживање Библије и Бога како би умирили своју нечисту савет и како би остали у греху.
Душан

Broj poruka : 32
Datum upisa : 27.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-02-19, 22:58

Šta bi sa agnostikom? Gde je nestao? Šta ste mu uradili?  jocolor 
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2014-02-20, 15:57

SION ::Šta bi sa agnostikom? Gde je nestao? Šta ste mu uradili?  jocolor 

Možda je ipak rešio da posluša savete ili je odlučio (su ga ovi  Twisted Evil  opomenuli da se ne bavi ovim jer bi mogao da se okrene pravim stvarima) da odustane od cele ove priče i postao ateista kako se ne bi zamarao dokazima stvaranja
STP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ihtus taj 2014-02-20, 19:39

od vaz covek ne moze da dodje do izrazaja.Recimo ja sam mu zahvalan zato sto kad sam procitao one njegove argumente, moja vjera je postala jaca.Slava Bogu!
ihtus

Broj poruka : 3
Datum upisa : 17.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2014-02-20, 20:13

ihtus :: kad sam procitao one njegove argumente, moja vjera je postala jaca.Slava Bogu!

AMEN!
STP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paff taj 2014-02-21, 01:03

zauzet sam imam posla pa nisam tu a javicu se za par dana da nastavimo dalje
paff

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-02-21, 01:04

paff ::zauzet sam imam posla pa nisam tu a javicu se za par dana da nastavimo dalje

Ako, ako samo radi.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-21, 13:42

paff ::zauzet sam imam posla pa nisam tu a javicu se za par dana da nastavimo dalje

Meni je trebalo više godina da pročitam Bibliju i istražim mnoge stvari a usput odslušam MNOGO predavanja iz naučnih radova i pročitam poprilično knjiga iz više verovanja a ti to obavi sve za par dana...svaka čast.
Sad ćeš sa lakoćom moći da mi odgovoriš na sledeća pitanja pošto ona gore nisi mogao ova ćeš moći lakše:
1.Šta je uzrokovalo nastanak ničega?
2.Šta je prvo nastalo ni iz čega?
3.Otkud u ničemu materija i antimaterija?
4.Šta je uzrokovalo prvu masu?
5.Šta pokreće mrtvo da počne da se menja?

Pošto nisi vernik idemo na tvoj teren da nam pomogneš a kad zaželiš biti vernik onda ti dođi na naš teren.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics