Ko je Ilija koji ce se pojaviti u poslednjem vremenu?

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ko je Ilija koji ce se pojaviti u poslednjem vremenu?

Počalji od Dragan M taj 2014-04-10, 13:06

"PRE NEGO TE SAZDAH U UTROBI ZNAH TE,
I PRE NEGO IZIĐE IZ UTROBE POSVETIH TE,
ZA PROROKA NARODIMA POSTAVIH TE"

( Jeremija 1. 4 - 5 )

U svetoj Božjoj reči postoje pojedine ličnosti za koje je Bog najavio da će se pojaviti u određenim trenutcima istorije sa ciljem da obave Bogom danu misiju na ovoj zemlji.

Kada Bog planira određene događaje, on uvek ima zacrtane vremenske okvire u kojima ove planove ostvaruje, što znači da ih unapred predodređuje.

U bibliji postoji više vremenskih proročanstava i proročkih lanaca u čijim okvirima je Bog planirao događaje i ispunjavao ih po svom Božanskom planu i proviđenju.

Tako je Bog objavio Mojsiju da će u određenom istorijskom trenutku podići proroka - obećanog Mesiju spasitelja.

Novi zavet objašnjava da je sam Mojsije koji je izveo Izrailjski narod iz Egipatskog ropstva, bio predslika Mesije koji će u poslednjem vremenu izvesti svoj narod iz ropstva greha koji predstavlja Duhovni Misir:

"Пророка исред тебе, између браће твоје, као што сам ја, подигнуће ти Господ Бог твој; њега слушајте" ( 5 knjiga Mojsijeva 18. 15 )

"Овај их изведе учинивши чудеса и знаке у земљи мисирској и у Црвеном Мору и у пустињи четрдесет година.
Ово је Мојсије који каза синовима Израиљевим: Господ Бог ваш подигнуће вам пророка из ваше браће, као мене: њега послушајте"
( dela apostolska 7. 36 - 37 )

Ovu biblijsku činjenicu da Bog predodredjuje određene biblijske ličnosti i događaje koji treba da se odigraju, pronalazimo i u slučaju Jovana Krstitelja koji je po rečima samog Gospoda Isusa Hrista bio Ilija koji je trebalo da dođe, a koji je u starom zavetu najavljen kao onaj koji će pripraviti put obećanom Mesiji, odnosno prvom dolasku Gospoda Isusa Hrista u poniznosti.

Takođe, Isus govori o tome da će se u poslednje vreme pojaviti novi Ilija koji će u poslednjem naraštaju najaviti Hristov drugi dolazak u slavi:

"Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу"
( knjiga proroka Malahije 4. 5 - 6 )

"И запиташе Га ученици Његови говорећи: Зашто дакле књижевници кажу да Илија најпре треба да дође?
А Исус одговарајући рече им: Илија ће доћи најпре и уредити све.
Али вам кажем да је Илија већ дошао, и не познаше га; него учинише с њиме шта хтеше: тако и Син човечији треба да пострада од њих
Тада разумеше ученици да им говори за Јована крститеља"
( jevanđelje po Mateju 17. 10 - 13 )

"Јер су сви пророци и закон прорицали до Јована.
И ако хоћете веровати, он је Илија што ће доћи"
( jevanđelje po Mateju 11. 13 - 14 )

U jednom drugom tekstu obraćajući se starozavetnom proroku Bog kaže:

"И дође ми реч Господња говорећи:
Пре него те саздах у утроби, знах те; и пре него изиђе из утробе, посветих те; за пророка народима поставих те.
А ја рекох: Ох, Господе, Господе! Ево, не знам говорити, јер сам дете.
А Господ ми рече: Не говори: Дете сам; него иди куда те год пошаљем, и говори шта ти год кажем.
Не бој их се, јер сам ја с тобом да те избављам, говори Господ.
И пруживши Господ руку своју дотаче се уста мојих, и рече ми Господ:
Ето, метнух речи своје у твоја уста"
( knjiga proroka Jeremije 1. 4 - 9 )

U kontekstu biblije i onoga što Duh proroštva govori o onima koje će Bog podići u poslednjem vremenu da rade u Duhu i sili Ilijinoj, Ilija će biti određena osoba ili više njih, koji će imati ulogu vesnika i Duhovnog reformatora Božje crkve ostatka, i misiju objave Hristovog drugog dolaska ovom svetu.

Bog je u kontekstu ovoga iznetog, u današnjem vremenu unutar svoje crkve podigao reformni pokret, i pozvao svoje izabrane sluge za ovu svetu službu reformatora crkve i sveta, objavivši da upravo oni predstavljaju Iliju koji će doći, unapred predodredivši sve događaje vezane za njihovo rođenje, životne prilike i pozvanje na službu, kao i rođenja i živote njihovih bližnjih

U nastavku bih dao jednu matematičku analizu vezanu za pojedine datume i godine rođenja, kao i događaje u mom ličnom, kao i životima mojih bližnjih, na šta mi je ukazao sam Gospod, a vezano je kako za mene lično i moju predodređenost na službu u delu jevanđelja na koje sam pozvan od Gospoda, tako i za samo spasenje mojih bližnjih i svih drugih ljudi spremnih da poslušaju istinu, što je i sama svrha ovih proročkih datuma.

Svako može sagledavajući sve elemente iznetog da vidi da li je ovo slučajnost, ili je vođeno rukom neke više sile, koja unapred zna i određuje događaje po svom Božanskom planu i proviđenju.

Broj 26

- Od rođenja moje bake 1922 godine, do rođenja moje majke 1948 godine - prošlo je tačno 26 godina.

- Isto tako, od rođenja moje majke 1948 godine, do mog rođenja 1974 godine - prošlo je 26 godina.

- I na kraju, od mog rođenja 1974 godine, do 2000 godine kada sam kršten biblijskim krštenjem u Adventističkoj crkvi - prošlo je 26 godina.

Ako se ovih tri puta 26 pomnoži, dobija se broj 78 kojim se takođe dobijaju vremenski okviri u kojima je Bog predodredio određene događaje.

3 x 26 = 78

- Od početka istražnog suda na nebu 1844 godine, do rođenja moje bake 1922 godine - prošlo je 78 godina.

- Od smrti prvog vesnika Adventne crkve Ellen G White 1915 godine, do vremena mog prvog dolaska u Adventnu crkvu 1993 godine - prošlo je 78 godina.

Još jedna pojedinost vezana za broj 26 je sledeća.

- Od smrti prvog vesnika Adventne crkve Ellen G White 1915 godine, do vremena upoznavanja moje bake sa mojim dedom 1941 godine - prošlo je 26 godina.

Kada se ovaj dodatni broj 26 doda na gore pomenuti broj 78 po principu sabiranja, dobija se rezultat 104

78 + 26 = 104

- Od početka istražnog suda na nebu 1844 godine, do rođenja moje majke 1948 godine - prošlo je 104 godine

- Takođe, od vremena kada je održana Mineapoliska konferencija na kojoj je iznesena nauka o opravdanju verom 1888 godine, do vremena mog prvog kontakta sa biblijom i početka ličnog proučavanja dopisne biblijske škole 1992 godine - prošlo je 104 godine.

- Od velikog zemljotresa u San Francisku 1906 godine, za koji je Duh proroštva objavio da je to bio Božji sud, do početka izlivanja Božjih sudova na ovu zemlju na ravnodnevicu 2010 - 11 godine - prošlo je 104 godine.

U trenutku smrti moje majke, ona je imala 65 godina ( preminula je u 65 godini života ).

Ja sam tada imao 39 godina.

Kada se izračunaju ove dve godine života 65 i 39 dobija se zbir 104

65 + 39 = 104

- od 1844 godine kada je Isus ušao u drugi odeljak svetinje - u svetinju nad svetinjama, i otpočelo čišćenje nebeske svetinje, do rođenja moje majke 1948 godine - prošlo je 104 godine.

- Od Mineapoliske konferencije 1888 godine na kojoj je iznesena nauka o opravdanju verom, do vremena kada sam prvi put otpočeo proučavanje biblije putem dopisne biblijske škole 1992 godine - prošlo je 104 godine.

Kada se na ove dve godine doda godina života brata Milana Mijailovića u času smrti moje majke - a to je 41 - dobija se zbir 145.

65 + 39 + 41 = 145

- od 1844 godine, do vremena kada sam počeo da tragam za smislom života 1989 godine - prošlo je 145 godina

- od rođenja prvog vesnika Adventne crkve Ellen G White 1827 godine, do zaposlenja moje majke i rođenja brata Mlana Mijailovića 1972 godine - prošlo je 145 godina.

Broj 44 - broj koji mi je Gospod lično namenio a kojim mi u različitim situacijama ukazuje na svoju volju i da se on lično zalaže za moje spasenje.

- Od početka istražnog suda na nebu 1844 godine, do Mineapoliske konferencije na kojoj je iznesena nauka o opravdanju verom 1888 godine - prošlo je 44 godine.

- Od rođenja mog dede 1901 godine, do rođenja moje tetke - rođene sestre moje majke 1945 godine - prošlo je 44 godine.

- Od rođenja moje majke 1948 godine, do vremena kada sam prvi put počeo da proučavam bibliju putem dopisne biblijske škole 1992 godine - prošlo je 44 godine.

Broj 88.

- Od rođenja mog dede 1901 godine, do vremena kada sam počeo da tragam za smislom zivota 1989 godine - prošlo je 88 godina.

- Od rođenja prvog vesnika Adventne crkve Ellen G White 1827 godine, do njene smrti 1915 godine - prošlo je 88 godina.

Kada se izračunaju dva puta 88, dobija se zbir 176.

88 + 88 = 176

- Od rođenja prvog vesnika Adventne crkve Ellen G White 1827 godine, do vremena kada sam prvi put došao u Adventnu crkvu 1993 godine - prošlo je 176 godina.

Biblijski brojevi

Biblijski broj 7

- Od smrti prvog Adventnog vesnika Ellen White 1915 godine, do rođenja moje bake 1922 godine - prošlo je 7 godina.

- Od vremena kada su se moj deda i baba upoznali i sklopili bračnu zajednicu 1941 godine, do rođenja moje majke 1948 - prošlo je 7 godina.

- Od vremena mog prvog dolaska u crkvu 1993 godine, do mog krštenja 2000 - prošlo je 7 godina.

Po gore pomenutom principu sabiranja 7 x 3 daju zbir 21

- Od rođenja mog dede 1901 godine do rođenja moje bake 1922 godine - prošlo je 21 godina

- Od zaposlenja moje majke 1972 godine ( sto je bitno jer je odredilo dalji tok događaja - moje rođenje i životne prilike ), i ujedno rodjenja brata Milana Mijailovica koga je Bog takodje pozvao u sluzbu u delu probudjenja i reforme crkve, do vremena kada sam prvi put dosao u Adventnu crkvu 1993 godine, prošlo je 21 godina.

Biblijski broj 12 - u bibliji postoje 12 apostola Hristovih, i takođe12 plemena Izrailjevih.

- Od rođenja mog oca 1936 godine, do rođenja moje majke 1948 godine - prošlo je 12 godina.

- Od vremena kada sam počeo da tragam za smislom života 1989 godine, do vremena kada je Bog podigao reformni pokret unutar crkve ostatka za reformu i probuđenje svoga naroda 2001 godine - prošlo je 12 godina.

- od vremena kada sam prvi put počeo da proučavam bibliju putem dopisne biblijske škole 1992 godine, do vremena kada me je Bog lično pozvao da se svojim radom uključim u službu u delu reforme i probuđenja crkve ostatka - prošlo je 12 godina.

Biblijski broj 24 - u bibliji postoje 24 patrijaraha i 24 starešine koji sede na prestolima.

- Od rođenja moje majke 1948 godine, do njenog zaposlenja, kao i rodjenja brata Milana Mijailovica - prošlo je 24 godine.

Biblijski broj 40 - Izrailj je nakon izlaska iz Egipatskog ropstva lutao po pustinji 40 godina.

- Od rođenja mog dede 1901 godine, do vremena kada su se moj deda i baka upoznali i otpočeli zajednički život - prošlo je 40 godina.

Biblijski broj 46 - vreme građenja Jerusalimskog hrama 46 godina - simbolika podizanja novozavetne crkve ostatka ( jevanđelje po Jovanu 2. 19 -21 )

- Od vremena kada je zver iz otkrivenja Jovanovog zadobila smrtnu ranu ulaskom Napoleonove vojske u Rim i zarobila Rimskog papu 1798 godine, do početka istražnog suda na nebu 1844 godine - prošlo je 46 godina.

- Od početka istražnog suda na nebu 1844 godine, do vremena kada je Hristos trebalo da dođe po drugi put 1890 godine - prošlo je 46 godina.

Kada se ovih dva puta 46 saberu, dobija se zbir 92.
- Od rođenja mog dede 1901 godine, do vremena kada sam prvi put došao u Adventnu crkvu - prošlo je 92 godine.

Biblijski broj 120 - prepotopnom svetu je dato 120 godina milosti

- Od Minaepoliske konferencije na kojoj je iznesena nauka o opravdanju verom 1888 godine, do vremena kada je upravljanje delom predato u ruke običnih ljudi koje je Bog podigao na veliko delo reforme i probuđenja crkve ostatka 2008 godine - prošlo je 120 godina.

- Od vremena kada je Hristos trebalo da dođe po drugi put 1890 godine, do početka izlivanja Božjih sudova na ovu zemlju na ravnodnevicu 2010 - 11 godine - prošlo je 120 godina.

Zbir datuma rodjenja.

Sledeća analiza otkriva događaje koji su zapisani u mom datumu rođenja, kao i datumima rođenja mojih bližnjih.

Datum rođenja moje bake 22. 3. 1922 godine - po principu sabiranja daje zbir 21

2+2+3+1+9+2+2=21

- Od rođenja mog dede 1901 godine, do rođenja moje bake 1922 godine - prošlo je 21 godina

- Od zaposlenja moje majke 1972 godine, i ujedno rodjenja brata Milana Mijailovica, do vremena mog prvog dolaska u Adventnu crkvu 1993 godine - prošlo je 21 godina

Datum rođenja moje tetke ( rođene sestre moje majke ) 6. 9. 1945 godine - daje zbir 34

6+9+1+9+4+5 = 34

- Od mog rođenja 1974 godine, do vremena kada je Bog delo predao u ruke običnih ljudi koje je podigao na veliko delo reforme i probuđenja 2008 godine - prošlo je 34 godine.

- Od Mineapoliske konferencije na kojoj je iznesena nauka o opravdanju verom 1888 godine, do rođenja moje bake 1922 godine - prošlo je 34 godine.

Sledeći primer daje identičan zbir tri datuma rođenja nezavisnih ličnosti po principu sabiranja, sto je mala verovatnoća slučajne podudarnosti.

datum mog rođenja 24. 1. 1974 godine daje zbir 28

2+4+1+1+9+7+4=28

datum rođenja brata Milana Mijailovića 24. 12. 1972 - daje zbir 28

2+4+1+2+1+9+7+2=28

datum rođenja Ellen G White 26.11. 1827 godine daje zbir 28

2+6+1+1+1+8+2+7=28

- Od mog rođenja 1974 godine, do vremena kada me je Bog osvedočio u Božanski karakter dela koje je pokrenuo u svojoj crkvi u cilju probuđenja i reforme 2002 godine - prošlo je 28 godina.

- Od zaposlenja moje majke 1972 godine, do mog krštenja 2000 godine - prošlo je 28 godina.

Kada se izračunaju ova tri datuma rođenja, dobija se zbir 84.

3 x 28 = 84

- Od vremena kada je Isus trebalo da dođe po drugi put 1890 godine - dve godine nakon Mineapoliske konferencije na kojoj je iznesena nauka o opravdanju verom, do mog rođenja 1974 godine - prošlo je 84 godina.

- Od Mineapoliske konferencije 1888 godine, do zaposlenja moje majke, i ujedno rodjenja brata Milana Mijailovica 1972 godine - prošlo je 84 godine.

Takođe, vezano za broj 28, rođenje mog oca 31. 5. 1936 godine - daje zbir 28

3 + 1 + 5 + 1 + 9 + 3 + 6 = 28

Kada se ovaj dodatni zbir datuma rođenja mog oca doda na gore pomenuti broj 84, dobija se zbir 112

84 + 28 = 112

- od Mineapoliske konferencije 1888 god, do mog krštenja 2000 godine - prošlo je 112 godina

- od vremena kada je Isus trebalo da dođe po drugi put 1890 godine - dve godine nakon Mineapoliske konferencije, do vremena kada sam bio osvedočen od Gospoda u Božanski pečat dela koje je pokrenuo u cilju probuđenja i reforme crkve ostatka - prošlo je 112 godina

Još jedna pojedinosti vezana za broj 28 je ta, da je ( gledano datumski ali ne i po godinama ) od datuma rođenja Ellen G White 26. 11 do datuma rođenja brata Milana Mijailovića 24. 12, prošlo 28 dana.

Ime Ellen G White

Numerička - brojčana vrednost Imena Elen G Wajt napisano na Engleskom jeziku Ellen G White, daje zbir 128

- Od početka nebeskog istraznog suda 1844 godine, do zaposlenja moje majke 1972 godine - prošlo je 128 godina.

Numerička - brojčana vrednost imena Ellen White napisano na Srpskom Elen Wajt, daje zbir 80.

- Od rođenja moje bake 1922 godine, do vremena kada me je Bog osvedočio u Božanski karakter dela reforme koje je pokrenuo u svojoj crkvi 2002 godine - prošlo je 80 godina.

Numerička - brojčana vrednost imena Elen Wajt napisana na Srpskom sa dodatkom slova G kao početnim slovom devojačkog prezimena - Elen G Wajt daje zbir 84.

- Od vremena kada je Isus trebalo da dodje po drugi put 1890 godine - dve godine nakon Mineapoliske konferencije na kojoj je iznesena nauka o opravdanju verom, do mog rođenja 1974 godine - prošlo je 84 godina.

- Od Mineapoliske konferencije 1888 godine, do zaposlenja moje majke - prošlo je 84 godine.

Datum rođenja Ellen G White

Datum mog rođenja 24. 1. 1974 godine i rođenja Ellen G White 26. 11. 1827 godine, daju zbir 56

2+4+1+1+9+7+4=28

2+6+1+1+1+8+2+7=28

28 + 28 = 56

- Od rođenja moje majke 1948 godine, do vremena kada mi je Bog uputio poziv da se svojim radom aktivno uključim u službu u delu probuđenja i reforme 2004 godine - prošlo je 56 godina.

Moje ime

Sledeća pojedinost je vezana za Numeričku - brojčanu vrednost mog imena Dragan Mićić, koje daje zbir 128.

D - 5 / R - 20 / A - 1 / G - 4 / A - 1 / N - 16

M - 15 / I - 10 / C - 23 / I - 10 / C - 23

= 128

- Od početka istražnog suda na nebu 1844 godine, do zaposlenja moje majke 1972 godine, koje je kao što sam napomenuo bitno odredilo dalji tok događaja - moje rođenje i životne prilike, kao i rodjenja brata Milana Mijailovica - prošlo je 128 godina.

Kao sto je gore navedeno, numerička - brojčana vrednost Imena Elen G Wajt napisano na Engleskom jeziku Ellen G White, takođe daje zbir 128.

Sledeća analiza kroz simbole nekadašnje zajedničke države onih koji žive na ovim prostorima Balkana i svetovne vlasti, simbolično ukazuje na realnosti današnjih događaja vezanih za njegovu crkvu ostatka i završetak Božjeg dela na ovoj zemlji, kroz koje je Bog predodređujući određene događaje - pokazao da kroz ovo delo probuđenja i reforme zeli da iskoreni greh iz svoje zemaljske zajednice, i ujedini bratstvo i sestrinstvo vernih u ostatak koji će završiti delo na ovoj zemlji, jer kao sto su parole nekadašnje svetovne vlasti na ovim prostorima - nakon drugog svetskog rata u jedinstvenoj Jugoslavenskoj državi bile "Smrt fašizmu - sloboda narodu" i "Bratstvo jedinstvo" tako je Bog kroz ove simbole ukazao na njegovu sveobuhvatnu volju za njegov narod današnjice.

Josip Broz - Tito, predsednik nekadašnje Jedinstvene države, rođen je 7 maja 1892, a preminuo 4 maja 1980 godine.

Od 1892 do 1980 godine - prošlo je 88 godina, broj koji je u gornjoj analizi pomenut a koji je vezan i za poslednje događaje koji će se odigrati pre samog kraja istorije sveta i Hristovog dolaska u slavi.

Takođe datumi rođenja i smrti Josipa broza su 7 i 4 maj.

7 je biblijski broj, a 4 će biti pomenut u nastavku..

Josip Broz - predsednik nekadašnje zajedničke drzave - je umro 1980 godine.

Na njegovoj sahrani su bile prisutne delegacija iz 128 zemalja - 31 predsednik republike, 4 kralja, 6 pričeva, 22 predsednika vlada, 11 predsednika nacionalnih parlamenata.

Broj 128

- Brojčana vrednost mena Josipa Broza, daje zbir 128.

Ime prvog vesnika Adventne crkve Ellen G White kao i moje ime - Dragan Mićić takođe daje zbir 128.

Josip Broz = 128

11+18+21+10+19+2+20+18+9=128

broj 31

- od smrti Josipa Broza 1980 godine, do vremena kada je otpočelo izlivanje Božjih sudova na ovu zemlju 2011 godine - prošlo je 31 godina

- od vremena kada su se moj deda i baka upoznali i otpočeli zajednički život 1941 godine, do zaposlenja moje majke i ujedno rođenja brata Milana Mijailovića 1972 godine - prošlo je 31 godina.

broj 4

- od 1989 godine kada sam počeo da tragam za smislom života, do 1993 godine kada sam prvi put došao u Adventnu crkvu - prošlo je 4 godine.

- Od mog krštenja u Adventnoj crkvi 2000 godine, do vremena kada me je Bog pozvao u službu u delu reforme i probuđenja crkve 2004 godine - prošlo je 4 godine.

broj 6

Od mog rođenja 1974 godine, do smrti Josipa Broza - prošlo je 6 godina.

- od vremena kada me je Bog osvedočio u Božanski karakter dela koje je pokrenuo u svojoj crkvi u cilju probuđenja i reforme 2002 godine, do 2008 godine kada je Bog upravljanje delom predao u ruke običnih ljudi koji su podignuti od Gospoda za ovo veliko delo probuđenja i reforme - prošlo je 6 godina.

- od 2004 godine kada me je Bog pozvao u službu u delu reforme i probuđenja crkve, do vremena kada je otpočelo izlivanje Božjih sudova na ovu zemlju krajem 2010 i pocetkom nove 2011 godine po Jevrejskom odnosno biblijskom računanju vremena - 21 marta, prvog dana prvog meseca Aviva na ravnodnevicu - prošlo je 6 godina.

broj 22

- Od 1989 godine kada sam počeo da tragam za smislom života, do 2011 godine kada je otpočelo izlivanje Božjih sudova 2010 - 2011 godine - prošlo je 22 godine.

broj 11

- od 1890 godine, kada je održana Mineapoliska konferencija na kojoj je iznesena nauka o opravdanju verom, do rođenja mog dede 1901 godine - prošlo je 11 godina.

- od 1989 godine kada sam počeo da tragam za smislom života, do mog krštenja 2000 godine - prošlo je 11 godina.

- od 2000 godine kada sam krsten u Adventnoj crkvi, do 2011 godine kada je otpočelo izlivanje Božjih sudova na ovu zemlju - prošlo je 11 godina.

- od 1993 godine kada sam prvi put dosao u Adventnu crkvu, do vremena kada me je Bog pozvao u službu u delu probuđenja i reforme crkve 2004 - prošlo je 11 godina.

Kao što možemo videti, Bog stavlja pečat Božanskog poslanstva i na ovaj način, kao što je to uvek i činio u biblijskoj istoriji, i otkriva ga onima koji znaju da prepoznaju njegove namere skrivene u proročkim datumima i brojevima.. Amin

Dragan M

Broj poruka : 25
Datum upisa : 20.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ko je Ilija koji ce se pojaviti u poslednjem vremenu?

Počalji od SION taj 2014-04-10, 15:05

Dragan M ::

"PRE NEGO TE SAZDAH U UTROBI ZNAH TE,
                                                          I PRE NEGO IZIĐE IZ UTROBE POSVETIH TE,
                                                             ZA PROROKA NARODIMA POSTAVIH TE"

( Jeremija 1. 4 - 5 )

U svetoj Božjoj reči postoje pojedine ličnosti za koje je Bog najavio da će se pojaviti u određenim trenutcima istorije sa ciljem da obave Bogom danu misiju na ovoj zemlji.

Kada Bog planira određene događaje, on uvek ima zacrtane vremenske okvire u kojima ove planove ostvaruje, što znači da ih unapred predodređuje.

U bibliji postoji više vremenskih proročanstava i proročkih lanaca u čijim okvirima je Bog planirao događaje i ispunjavao ih po svom Božanskom planu i proviđenju.

Tako je Bog objavio Mojsiju da će u određenom istorijskom trenutku podići proroka - obećanog Mesiju spasitelja.

Novi zavet objašnjava da je sam Mojsije koji je izveo Izrailjski narod iz Egipatskog ropstva, bio predslika Mesije koji će u poslednjem vremenu izvesti svoj narod iz ropstva greha koji predstavlja Duhovni Misir:

Logično je da Ilija bude jedan od dva svedoka koji će propovedati u Jerusalimu u poslednjim vremenima.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-04-10, 15:08

- I na kraju, od mog rođenja 1974 godine, do 2000 godine kada sam kršten biblijskim krštenjem u Adventističkoj crkvi

Nažalost Adventna crkva ne praktikuje biblijsko krštenje. A što se ovih brojeva tiče, slabo se razumem u numerologiju, poznata mi je samo tipologija broja sedam.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2014-04-10, 23:46

SION ::

Logično je da Ilija bude jedan od dva svedoka koji će propovedati u Jerusalimu u poslednjim vremenima.

Dva svedoka su vezana za prorocanstvo o Francuskoj revoluciji i Robespjerovu vladavinu terora - uvodjenja ateizma u periodu od 3,5 godina.

Adventisti imaju biblijsko krstenje uronjavanjem u vodu u skladu sa biblijom koja krstenje uporedjuje sa smrcu starog coveka - i vaskrsenjem u novom zivotu.

Baptizo - izraz koji se koristi za krstenje znaci "Uroniti u vodu"

Takodje, krstavaju u ime Oca, Sina i Svetoga Duha kako je Isus i zapovedio:

"Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin" ( Matej 28. 19 - 20 )

Dragan M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-04-11, 00:12

Dva svedoka su vezana za prorocanstvo o Francuskoj revoluciji i Robespjerovu vladavinu terora - uvodjenja ateizma u periodu od 3,5 godina.

Ne, dva svedoka prorokuju u Jerusalimu i to su najverovatnije Ilija i Mojsije.

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-04-11, 00:14

Adventisti imaju biblijsko krstenje uronjavanjem u vodu u skladu sa biblijom koja krstenje uporedjuje sa smrcu starog coveka - i vaskrsenjem u novom zivotu.

Baptizo - izraz koji se koristi za krstenje znaci "Uroniti u vodu"

Takodje, krstavaju u ime Oca, Sina i Svetoga Duha kako je Isus i zapovedio:

"Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin" ( Matej 28. 19 - 20 )

Krštenje u Trojstvo nije biblijsko krštenje.

Imaš više na ovoj temi: http://fundamentalisti.serbianforum.info/t14-biblijsko-krstenje
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2014-04-11, 14:24

Imaš više na ovoj temi: http://fundamentalisti.serbianforum.info/t14-biblijsko-krstenje

Biblija nije kontradiktorna.

Isus je jasno rekao ucenicima:

"Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име оца и сина и светога Духа,
Учећи их да све држе што сам вам заповиједао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка вијека. Амин"
( dela 28. 19 - 20 )

Dakle, oni nisu mogli cniti drugacije, jer im je Isus dao izricitu zapovest u cije ime da krste.

Apostoli jesu u delima apostolskim upucivali na krstenje u ime Isusovo, ali to u kontekstu biblije znaci - krstiti ljude sa verom u njega i njegovu žrtvu kao otkup za prošle grehe.
To je uslov koji su apostoli postavljali da bi neko bio kršten, da veruje u Hrista i prihvati njegovu otkupnu žrtvu na krstu, i to znači biti kršten u ime Isusovo, u ime zasluga njegove prolivene krvi na krstu.
Apostoli su sam cin krstenja obavljali u ime tri lica, kako je Isus i zapovedio.

Samo krstenje ima mnogo dublji i sveobuhvatniji smisao od izgovaranja samog imena u cinu krstenja, tako da je ovo jedna od onih tema na kojima ne treba trositi vreme, jer ne predstavlja direktan uslov spasenja.

8:26 A anđeo Gospodnji reče Filipu govoreći: Ustani i idi u podne na put koji silazi od Jerusalima u Gazu i pust je.
8:27 I ustavši pođe. I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
8:28 Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.
8:29 A Duh reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
8:30 A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
8:31 A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim.
8:32 A mesto iz pisma koje čitaše beše ovo: Kao ovca na zaklanje odvede se, i nem kao jagnje pred onim koji ga striže, tako ne otvori usta svojih.
8:33 U Njegovom poniženju ukide se sud Njegov. A rod Njegov ko će iskazati? Jer se Njegov život uzima od zemlje.
8:34 Onda uškopljenik odgovori Filipu i reče: Molim te, za koga ovo govori prorok? Ili za sebe ili za koga drugog?
8:35 A Filip otvorivši usta svoja, i počevši od pisma ovog, pripovedi mu jevanđelje Isusovo.
8:36 Kako iđahu putem dođoše na nekakvu vodu; i reče uškopljenik: Evo vode, šta brani meni da se krstim?
8:37 A Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svog, možeš. A on odgovarajući reče: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji.

8:38 I zapovedi da stanu kola, i siđoše oba na vodu, i Filip i uškopljenik, i krsti ga.
8:39 A kad iziđoše iz vode, Duh Sveti pade na uškopljenika, a anđeo Gospodnji uze Filipa, i više ga ne vide uškopljenik; nego otide putem svojim radujući se"
( dela apostolska 8. 26 - 39 )

Dragan M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2014-04-11, 14:27

Sto se tice dva svedoka, zadrzavam biblijski stav da se tu radi o prorocanstvu koje se vec ispunilo, ali nemam nista protiv tumacenja da ce u poslednjem vremenu biti dva svedoka koji ce objaviti istinu - i ako bude jedan od njih ce biti osoba koja ce raditi "U DUHU I SILI ILIJINOJ"

Dragan M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-04-11, 14:40

Biblija nije kontradiktorna.

Isus je jasno rekao ucenicima:

"Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име оца и сина и светога Духа,
Учећи их да све држе што сам вам заповиједао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка вијека. Амин"
( dela 28. 19 - 20 )

Dakle, oni nisu mogli cniti drugacije, jer im je Isus dao izricitu zapovest u cije ime da krste.

Apostoli jesu u delima apostolskim upucivali na krstenje u ime Isusovo, ali to u kontekstu biblije znaci - krstiti ljude sa verom u njega i njegovu žrtvu kao otkup za prošle grehe.
To je uslov koji su apostoli postavljali da bi neko bio kršten, da veruje u Hrista i prihvati njegovu otkupnu žrtvu na krstu, i to znači biti kršten u ime Isusovo, u ime zasluga njegove prolivene krvi na krstu.
Apostoli su sam cin krstenja obavljali u ime tri lica, kako je Isus i zapovedio.

Samo krstenje ima mnogo dublji i sveobuhvatniji smisao od izgovaranja samog imena u cinu krstenja, tako da je ovo jedna od onih tema na kojima ne treba trositi vreme, jer ne predstavlja direktan uslov spasenja.

8:26  A anđeo Gospodnji reče Filipu govoreći: Ustani i idi u podne na put koji silazi od Jerusalima u Gazu i pust je.
8:27  I ustavši pođe. I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
8:28  Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.
8:29  A Duh reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
8:30  A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
8:31  A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim.
8:32  A mesto iz pisma koje čitaše beše ovo: Kao ovca na zaklanje odvede se, i nem kao jagnje pred onim koji ga striže, tako ne otvori usta svojih.
8:33  U Njegovom poniženju ukide se sud Njegov. A rod Njegov ko će iskazati? Jer se Njegov život uzima od zemlje.
8:34  Onda uškopljenik odgovori Filipu i reče: Molim te, za koga ovo govori prorok? Ili za sebe ili za koga drugog?
8:35  A Filip otvorivši usta svoja, i počevši od pisma ovog, pripovedi mu jevanđelje Isusovo.
8:36  Kako iđahu putem dođoše na nekakvu vodu; i reče uškopljenik: Evo vode, šta brani meni da se krstim?
8:37  A Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svog, možeš. A on odgovarajući reče: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji.

8:38  I zapovedi da stanu kola, i siđoše oba na vodu, i Filip i uškopljenik, i krsti ga.
8:39  A kad iziđoše iz vode, Duh Sveti pade na uškopljenika, a anđeo Gospodnji uze Filipa, i više ga ne vide uškopljenik; nego otide putem svojim radujući se"
( dela apostolska 8. 26 - 39 )

Da, ali zašto tvoja crkva ne vrši krštenje kako je Isus zapovedio i kako su to Apostoli radili nego krštavate u Trojstvo?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-04-11, 14:44

Sto se tice dva svedoka, zadrzavam biblijski stav da se tu radi o prorocanstvu koje se vec ispunilo, ali nemam nista protiv tumacenja da ce u poslednjem vremenu biti dva svedoka koji ce objaviti istinu - i ako bude jedan od njih ce biti osoba koja ce raditi "U DUHU I SILI ILIJINOJ"

Nema nikakvog biblijskog stava o navodnim ispunjenim proročanstvima francuska revolucija, jakobici.. To su samo fikcije jedne žene.

Dva svedoka dolaze da u Jerusalim da propovedaju Jevrejima i biće ubijeni i vaskrsnuti.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2014-04-11, 21:53

Krstavamo u ime tri licnosti koje cine jednog Boga, koje zajednicki rade na ostvarenju plana spasenja coveka.

Trojedini Bog je stvorio plan spasenja, Isus ga je ostvario na krstu, a Duh Sveti ga zavrsava u nama.
Zato je krstenje u ime tri licnosti jedino validno jer obuhvata sve ove aspekte spasavanja coveka.

Postoje razlicite uloge Bozanskih licnosti koje one obavljaju u planu spasenja u novozavetnom periodu.

Bog Otac je sudija koji sedi na prestolu slave i pred kojim su otvorene nebeske knjige - knjiga zivota i knjiga smrti ( knjiga proroka Danila 7 poglavlje )

Isus je umro na krstu za ljudske grehe i danas posreduje u nebeskoj Svetinji nad Svetinjama kao novozavatni prvosvestenik - prilazuci zasluge svoje prolivene krvi na krstu ( Jevrejima poslanica 8 i 9 poglavlje )

Sveti Duh je u novozavetnom periodu prisutan na zemlji kao utesitelj koji pomaze coveku da izgradi sebe duhovno za carstvo nebesko ( Jevandjelje po Jovanu 14 i 16 ) poglavlje )

Sistem spasenja je taj, da Duh Sveti osvedocava coveka u njegovu licnu gresnost i stvara u njemu zelju da se ocisti od greha i da se preda Bogu.
Duh vodi coveka ka Isusu koji jedini moze da ga opravda od proslih greha zaslugama svoje prolivene krvi na krstu.
Ako se covek ne odupre delovanju Duha, vec prihvati Isusa kao licnog spasitelja i njegovu zrtvu kao otkup za licne grehe i odluci da vise ne gresi vec da se potpuno preda Bogu, tada ce Duh Sveti delovati i u njemu izgraditi novog coveka, i covekovo ime od casa napustanja greha i predanja Bogu - se upisuje u knjigu zivota, jer covek zivi jednim novim zivotom u zajednici sa Bogom.

Sve ove uloge Bozanskih licnosti idu paralelno i nadopunjuju se, i zato je bitno krstenje u ime tri licnosti, jer je uloga svake licnosti bitna za covekovo spasenje.

Ako se covek krsti samo u ime jedne licnosti - recimo u ime Isusa, onda on izbacuje ulogu Duha Svetoga i ono sto on cini u coveku, ili ulogu Oca koji treba da upise njegovo ime u knjigu zivota.
Izbacivanje bilo koje licnosti covek ne ispunjava uslove spasenja.
Jedino je krstenje u ime tri licnosti i njihovih uloga potpuno.

Dragan M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-04-11, 22:16

Bog je JEDAN JEDINI a ne trojedan! Trojstvo je paganska izmišljotina! Bog nije u ličnostima već u službama i titulama, kao što su Otac, Sin, SD.. Ne može se krštavati u titule već u IME koje je jedino dano pod nebesima za spašenje a to je IME NAŠEG GOSPODA ISUSA HRISTA.

Biblijsko krštenje je ono u (Dela Ap. 19:5),(Dela Ap. 2:38.),(Dela Ap. 10:48),(Dela Ap. 8:16) gde se jasno vidi da Apostoli krštavaju i IME Isusa Hrista jer je to jedino ime za spašenje ljudi pod nebom što jasno stoji u (Dela Ap. 4:10-12).

A u (Matej 28,19) Isus lepo kaže "krsteći ih u IME Oca ,Sina i Svetog Duha", a koje je to IME? Pa Isus!

Dakle većina nominalnih crkava umesto da krštava kako je Isus zapovedio one samo mehanički ponavljaju ono što je Isus rekao a to je velika razlika.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2014-04-12, 14:06

Poznajemm to ucenje koje tvrdi da su Bog Otac, Sveti Duh i Isus - jedna licnost.

Ta tvrdnja kao i sve druge moraju proci kroz test biblije, i odgovoriti na pitanja kao sto su sledeca:

- gde je bio Bog kada je Isus umro na krstu ili u grobu i odrzavao svu tvorevinu?
- ko je govorio Isusu glasom sa neba pred okupljenim mnostvom ili ucenicima na gori preobrazenja, i kome je Isus govorio kao drugoj licnosti?
- otkud u knjizi proroka Dabnila dve licnosti na nebu - starac koji sedi na prestolu, i Sin koji dolazi do starca?
- ko je vaskrsao Isusa iz groba ako je Isus ujedno i Otac i Sveti Duh
- koga je Isus obecao da ce poslati kao drugog utesitelja kada on ode na nebo ako je on ujedno i Sveti Duh?
- itd..itd..

ISUS BOG ZAJEDNO SA OCEM:

"Овако говори Господ Цар Израиљев и Избавитељ његов, Господ над војскама: ја сам први и ја сам последњи, и осим мене нема Бога" ( Isaija 44. 6 )

GOSPOD ISUS DOLAZI SA OBLACIMA I UGLEDACE GA SVAKO OKO I KOJI GA PROBODOSE NA KRSTU I ZAPLAKACE ZA NJIM - ON JE ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI:

"Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 7 - 8 )

ISUS DOLAZI I TADA CE PROPLAKATI ZA NJIM:

"I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom" ( Matej 24. 30 )

BOG JE ONAJ KOGA CE PROBOSTI NA KRSTU I PLAKATI ZA NJIM - ISUS JE BOG
STAROGA ZAVETA:

"I izliću na dom Davidov i na stanovnike jerusalimske duh milosti i molitava, i pogledaće na mene kog probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem" ( knjiga proroka Zaharije 12. 10 )
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BOG CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA:

"Da držiš zapovest čistu i nezazornu do dolaska Gospoda našeg Isusa Hrista, Koji će u svoje vreme pokazati, Blaženi i jedini Silni Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima, Koji sam ima besmrtnost, i živi u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, kog niko od ljudi nije video, niti može videti, kome čast i država večna. Amin" ( 1 Timotiju 6. 14 - 16 )

ISUS PREDVODNIK NEBESKE VOJSKE CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA:

И видех небо отворено, и гле, коњ бео, и који сеђаше на њему зове се Веран и Истинит, и суди по правди и војује.
А очи су Му као пламен огњени, и на глави Његовој круне многе, и имаше име написано, ког нико не зна до Он сам.
И беше обучен у хаљину црвену од крви, и име се Његово зове: Реч Божија.
И војске небеске иђаху за Њим на коњима белим, обучене у свилу белу и чисту.
И из уста Његових изиђе мач оштар, да њиме побије незнабошце; и Он ће их пасти с палицом гвозденом; и Он гази кацу вина и срдње и гнева Бога Сведржитеља.
И има на хаљини и на стегну свом име написано: Цар над царевима и Господар над господарима" ( otkrivenje 19. 11 - 17 )

JAGNJE ISUS JE CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA:

"Ови ће се побити с Јагњетом и Јагње ће их победити, јер је Господар над господарима и Цар над царевима; и који су с Њим, јесу позвани и изабрани и верни"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ISUSU PREDANO CARSTVO - ON JE POCEO DA VLADA KAO CAR:

"Видјех у утварама ноћнијем, и гле, као син човјечји иђаше са облацима небеским, и дође до старца и стаде пред њим.
И даде му се власт и слава и царство да му служе сви народи и племена и језици; власт је његова власт вјечна, која неће проћи, и царство се његово неће расути" ( Danilo 7. 13 - 14 )

BOG JE POCEO DA VLADA KAO CAR:

"И двадесет и четири старешине које сеђаху пред Богом на престолима својим, падоше на лица своја и поклонише се Богу.
Говорећи: Хвалимо Те, Господе Боже Сведржитељу, који јеси, и беше, и бићеш, што си примио силу своју велику, и царујеш" ( otkrivenje 11. 16 - 17 )

ISUS PREDVODNIK NEBESKE VOJSKE CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA:

И видех небо отворено, и гле, коњ бео, и који сеђаше на њему зове се Веран и Истинит, и суди по правди и војује.
А очи су Му као пламен огњени, и на глави Његовој круне многе, и имаше име написано, ког нико не зна до Он сам.
И беше обучен у хаљину црвену од крви, и име се Његово зове: Реч Божија.
И војске небеске иђаху за Њим на коњима белим, обучене у свилу белу и чисту.
И из уста Његових изиђе мач оштар, да њиме побије незнабошце; и Он ће их пасти с палицом гвозденом; и Он гази кацу вина и срдње и гнева Бога Сведржитеља.
И има на хаљини и на стегну свом име написано: Цар над царевима и Господар над господарима" ( otkrivenje 19. 11 - 17 )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BOG JE PASTIR STADA:

"Изиди на високу гору, Сионе, који јављаш добре гласе; подигни силно глас свој, Јерусалиме, који јављаш добре гласе; подигни, не бој се.
Кажи градовима Јудинијем: ево Бога вашега.
Ево, Господ Бог иде на јакога, и мишица ће његова обладати њим; ево плата је његова код њега и дјело његово пред њим.
Као пастир пашће стадо своје; у наручје своје сабраће јагањце, и у њедрима ће их носити, а дојилице ће водити полако" ( Isaija 40. 9 - 11 )

ISUS JE PASTIR DOBRI - ON JE BOG:

"Ја сам пастир добри; пастир добри душу своју полаже за овце,
А најамник, који није пастир, коме нијесу овце своје, види вука гдје иде, и оставља овце, и бјежи: и вук зграби овце и распуди их;
А најамник бјежи, јер је најамник и не мари за овце.
Ја сам пастир добри и знам своје, и моје мене знају.
Као што мене зна отац и ја знам оца; и душу своју полажем за овце.
И друге овце имам које нијесу из овога тора, и оне ми ваља довести; и
чуће глас мој, и биће једно стадо и један пастир" ( Jovan 10. 11 - 16)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BOG JE STENA VECNA:

"Уздајте се у Господа довијека, јер је Господ Господ вјечна стијена" ( Isaija 26. 4 )

HRISTOS JE STENA - ON JE BOG:

Али нећу вам затајити, браћо, да очеви наши сви под облаком бише, и сви кроз море прођоше;
И сви се у Мојсија крстише у облаку и мору;
И сви једно јело духовно једоше;
И сви једно пиће духовно пише; јер пијаху од духовне стене која иђаше за њима: а стена беше Христос" ( 1 Korincanima 10. 1 - 4 )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

SPAENI CE GLEDATI LICE BOZJE I IME NJEGOVO CE BITI NA NJIHOVIM CELIMA:

"И више неће бити никакве проклетиње; и престо Божји и Јагњетов биће у њему; и слуге Његове послуживаће Га.
И гледаће лице Његово, и име Његово биће на челима њиховим" ( otkrivenje 22. 3 - 4 )

SPASENI CE GLEDATI LICE ISUSOVO - ON JE BOG:

"Још мало, и нећете ме видјети, и опет мало, па ћете ме видјети: јер идем к оцу.
А неки од ученика његовијех рекоше међу собом: шта је то што нам каже: још мало, и нећете ме видјети; и опет мало па ћете ме видјети; и: ја идем к оцу?
Говораху дакле: шта је то што говори: мало? не знамо шта говори.
А Исус разумје да шћадијаху да га запитају, па им рече: зато ли се запитујете међу собом што рекох: још мало и нећете ме видјети, и опет мало па ћете ме видјети?
Заиста, заиста вам кажем да ћете ви заплакати и заридати, а свијет ће се радовати; и ви ћете жалосни бити, али ће се ваша жалост окренути на радост.
Жена кад рађа трпи муку; јер дође час њезин: али кад роди дијете, више се не опомиње жалости од радости, јер се роди човјек на свијет.
Тако и ви дакле имате сад жалост; али ћу вас опет видјети, и радоваће се срце ваше, и ваше радости неће нико узети од вас" ( Jovan 16. 16 - 22 )

SPASENI CE VIDETI ISUSA BOGA KADA DODJE PO DRUGI PUT I BITI CISTI KAO I ON:

"Видите какву нам је љубав дао отац, да се дјеца Божија назовемо и будемо; зато свијет не познаје нас, јер њега не позна.
Љубазни! сад смо дјеца Божија, и још се не показа шта ћемо бити; него знамо да кад се покаже, бићемо као и он, јер ћемо га видјети као што јест.
И сваки који овај над има на њега, чисти се, као и он што је чист" ( 1 Jovanova 3. 1 - 3 )

Dragan M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-04-12, 14:20

Poznajemm to ucenje koje tvrdi da su Bog Otac, Sveti Duh i Isus - jedna licnost.

Ta tvrdnja kao i sve druge moraju proci kroz test biblije, i odgovoriti na pitanja kao sto su sledeca:

- gde je bio Bog kada je Isus umro na krstu ili u grobu i odrzavao svu tvorevinu?
- ko je govorio Isusu glasom sa neba pred okupljenim mnostvom ili ucenicima na gori preobrazenja, i kome je Isus govorio kao drugoj licnosti?
- otkud u knjizi proroka Dabnila dve licnosti na nebu - starac koji sedi na prestolu, i Sin koji dolazi do starca?
- ko je vaskrsao Isusa iz groba ako je Isus ujedno i Otac i Sveti Duh
- koga je Isus obecao da ce poslati kao drugog utesitelja kada on ode na nebo ako je on ujedno i Sveti Duh?
- itd..itd..

Bog je sveprisutan, u isto vreme se može manifestovai kao Sin i kao Otac i kao SD i kao Reč i kao Anđeo Gospodnji i kao Stub od Ognja i kao Oblak...

Sličnu analogiju imaš u 1Moj 19:24

"Tada pusti GOSPOD na Sodom i na Gomor od GOSPODA s neba dažd od sumpora i ognja,"
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-12, 20:34

Dragane brate pozdravljam te i razmenio bih nekoliko rečenica koje mogu biti od koristi...bar mi se čini da je tako.
Pošto je tema o Iliji tu bih se zadržao na tren i usmerio pažnju na tekst o dve MASLINE kao dva Jevrejina i izabrane sluge boga živoga.

Jovan piše u 10 glavi kako se njemu daje knjižica i on je izjede i on će prorokovati u vreme najavljeno.A onda čitamo da se Duh vraća Bogu koji ga je dao i da su Duhovi svetijeh pravednika pred Bogom.
Bog je pokazao kroz gospodnju službu kako se Ilija i Mojsije mogu pojaviti a znamo da je Mojsije umro i da je lija živ uznet a onda čuti kako je zapravo ilija Jovan krstitelj i opet Ilija zapisničar Otk. koji izjede knjižicu i prorokovaće narodima u svoje vreme.

Kako Sad Jovan krstitelj biva Ilija a Ilija se pojavljuje sa glavom koja je odsečena Jovanu? Kako Jovan zapisnčar Otk. da je ilija koji će prorokovati? To je duhovna dimenzija gde Duh stoji pred Bogom
i šalje se da izvrši volju Božju. Znači da više tela-osoba mogu imati Ilijin duh i opet ne biti Ilija po telu već po duhu i osobinama-revnosti za istinu.

Francuska revolucija nema ništa sa 2 proroka koji su osobe.
Vreme radnje se odvija u 6-om pečatu a isti počinje onog momenta kad se nebo otvori i SVI pozemljari to ugledaju kao što piše a to se nije zbilo. Piše da će oganj izaći iz usta ih PROROKA i poješće one koji budu hteli nažao da im učine zar ne?
Sad ubacimo Bibliju u dve osobe i postavimo u Franc. revoluciju i gledajmo praktično kako ide proroštvo franc. revolucionari hoće da naude tim dvema polovinama knjige i onda piše da oganj izlazi iz usta tih knjiga (jedne podeljene da b poslužila kao dvojica proroka)
i tad treba po proroštvu iz biblija da izađe oganj i pojede revolucionare a ono se kontra zbilo revolucionari spalili proroke...propade nam proroštvo brate....očigledno u Bibliji je pogrešno prorokovano i ne slaže se sa raznim ljudskim idejama.

što se tiče krštenja apostoli su čuli ono što mi čitamo a ist zapisali kako se krštava u IME oca i sina i Duha i zamisli nigde taj princip nisu primenili već uvek IME koristili u kojem je sadržano sve to i još isti tvrde da nema drugo IME te izostaviše i Oca i Sina i Duha već samo JEHOŠUA na svim mestima, da li misliš da su bili neposlušni ili su znali šta rade?

U Sirijskom originalu koji nije bio iz dve stare poznate škole piše ..KRSTEĆI IH U MOJE IME...možda se nekome u polovini drugog veka nije svidela ta formulacija šta ti misliš o onim ocima crkve iz tog vremena?

One kalkulacije sa matematičkim operacijama su poznate od povoja Adv. crkve velike i male zajednice jer ista teta je uzor obema i veruju da su njene reči DUH PROROŠTVA i pored jasnog anđelovog upozorenja da se reči ISUSA HRISTA tako nazivaju.Ako je rimski graditelj mostova nazvan hulnik zbog pomena da je namesnim sina božjeg na zemlji šta bi se moglo reći ako bi neko izjavio da su njegove reči zapravo Isusove reči?

Ovo je samo predlog za razmišljanje da li se možda negde potkrala koj greškica....ili pak nije? Mislim da su Biblije trebale pustiti vatru iz usta i spaliti svoje neprijatelje a zašto se kontra zbilo neznam to naj verovatnije zna ona bogata gospoja koja ja kroz svoj testament pokazala doslednost učenju.

Svako dobro ti želim u životu Draganče, i bilo bi mi drago da ovo ne primiš k srcu kao neki atak već kao bratski iskreni poziv da ostaneš ovde i zajedno ispitamo neke stvari a ima ih...dosta, možda se iznenadiš koliko toga nam zna promaći a mi mislili da smo znali istinu.
Drago mi je da si na netu a posebno što si ovde inače znamo se i to dobro se znamo i nebih otkrivao ko sam ve mi je prvenstveno cilj da Biblija bude predmet razgovora.

Mir ti i blagoslov želim kao i uredniku ovog foruma.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2014-04-13, 18:18

Pozdrav

Nisam razumeo tvoju konstataciju da DUHOVI PRAVEDNIKA STOJE PRED BOGOM i salju se da izvrse Bozju volju.
Da li verujes u to da postoji besmrtna dusa koja nakon smrti tela odlazi u raj da bi prebivala sa Bogom.

Od ovoga zavisi moja pretpostavka da li te licno poznajem ili ne, i da li si brat Adventista.

Slazem se da vise ljudi mogu imati ilijin Duh a da ne budu stvarni Ilija, i to je bio upravo slucaj sa Jovanom krstiteljem koji nije bio stvarni prorok ilija u telu - vec je radio u sili proroka Ilije i sa njegovim autoritetom i identicnom sluzbom, o cemu cu napisati nesto na kraju.
Stvar je u tome - sta znaci imati neciji duh?
U biblijskom kontekstu to ne znaci imat bukvalno neciji duh koji bi navodno egzistirao nakon smrti tela, vec se radi o identicnoj sluzbi i sili i prenosu zadatka, kao i o identicnosti autoriteta.

Sada bih se zadrzao na biblijskoj analizi koja pokazuje da su dva svedoka stvar proslosti, i da su oni vezani za prorocanstvo o 42 meseca ili 1260 prorockih dana ( godina ) koje poznajemo kao vreme mracnog srednjeg veka.

Jos jedna bitna stvar vezana za ovaj period je ta - da se to vreme opisuje kao vreme gazenja Jerusalima od strane neznabozaca u periodu od 42 meseca - 1260 prorockih dana ( godina ), dok se ne izvrse vremena neznabozaca.

Ovo je zapisano u Luki 21. 24 i Rimljanima poslanici 11. 25 i otkrivenju 11. 1 - 2

Biblija opisuje sta ce se desavati u ovom periodu od 42 meseca ili 1260 godina i nakon njega.

DOGADJAJI U PERIODU OD 42 MESECA ILI 120 DANA ( PROROCKIH GODINA ):

1. PRORICANJE DVOJICE SVVEDOKA U PERIODU OD 42 MESECA ILI 1260 GODINA, NJIHOVO UBISTVO I OSTAVLJANJE NJIHOVIH TELA NA ULICI VELIKOGA GRADA KOJI SE DUHOVNO ZOVE SODOM I MISIR - U PERIODU OD 3, 5 DANA ( 3, 5 PROROCKIH GODINA ) - OTKRIVENJE JOVANOVO 11. 3 - 13

2. PROGONSTVO ZENE OD STRANE AZDAJE ( NOVOZAVETNE CRKVE ) KOJA RODI MUSKO, NJENO SAKRIVANJE U PUSTINJI U PERIODU OD 1260 DANA ( PROROCKIH GODINA ) - OTKRIVENJE JOVANOVO 13. 1 - 8

DOGADJAJI NAKON ISTEKA PERIODA OD 42 MESECA ( PROROCKIH GODINA ):

1. POJAVLJIVANJE DRUGE ZVERI IZ ZEMLJE SA DVA ROGA KAO U JAGNJETA KOJA PROGOVARA KAO AZDAJA I KOJA VARA LJUDE ZNACIMA I CUDESIMA I GOVORI LJUDIMA DA SE POKLONE PRVOJ ZVERI KOJOJ SE ISCELI RANA SMRTNA.
STAVLJA LJUDIMA ZIG NA CELO I NA RUKU - OTKRIVENJE JOVANOVO 13. 11 - 18

2. PROPOVEDANJE TROANDJEOSKE VESTI - OTKRIVENJE JOVANOVO 14. 6 - 12

OBRAZLOZENJE:

Period od 42 meseca ili 1260 dana ( prorockih godina ) koji biblija naziva "vreme neznabozaca i gazenja Bozjeg naroda" pretstavlja period mracnog srednjeg veka i progonstva Bozjeg naroda od strane Rimokatolicizma.
Dva svedoka koji svedoce u tom periodu pretstavljaju svedocanstva staroga i novoga zaveta - Jevandjelje po Jovanu 5. 39

Ovaj period je otpoceo 538 godine - kada su armije Rimske imperije pod vodstvom cara Justinijana isterale Arijanske ostrogote iz Rima i vlast predale Rimskom biskupu sa sve riznicom i vojskom, cime mu je omoguceno svo versko i politicko delovanje.

Zavrsetak ovog perioda je nastupio 15 Februara 1798 godine ( tacno posle 1260 godina ), kada su armije Napoleonove vojske pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usle u Rim, i izdale proglas obavestavajuci Papu Pija VI i Rimski narod - da papa vise ne obavlja nikakvu funkciju.
Papa je odveden u ropstvo i umro u zarobljenistvu 29 Avgusta 1799 godine.
Time je zvewr zadobilo smrtnu ranu.

Nakon zarobljavanja pape, u periodu od 3, 5 godina - od 1798 do 1801 godine, u Francuskoj i sirom Evrope - svaki oblik vere i verskih skupova je bio zabranjen i ljudi su slavili Boginju razuma uvevsi ateisticku filozofiju, cime su simbolicno ubili dva svedoka spalivsi bibliju i verske knjige.

Posle ovih 3, 5 godina, ljudi su ponovo poceli da se okrecu veri i bibliji.
1804 godine osnovano je i veliko britansko i inostrano biblijsko drustvo koje je u to vreme i kasnije izdavalo stotine hiljada biblija i delova biblije na desetinama jezika svake godine.

1929 godine, italijanski diktator Benito Musolini - izdao je konkordat kojim se papi vraca sva verska i politicka vlast.
Time je smrtna rana zveri bila izlecena "I CUDI SE SVA ZEMLJA I POKLONISE SE ZVERI"

Zver sa dva roga iz otkrivenja 13 poglavlja - pretstavlja Sjedinjene Americke Drzave, koje su se na svetskoj sceni pojavile oko 1776 godine.
Ova zver u pocetku ispoljava slobodoljubive karakteristike jer je prikazana simbolom jagnjeta koji pretstavlja Isusa Hrista, ali biblija kaze da ce progovoriti kao azdaja.
Ova zver ce posluziti kao sila koja ce raditi u korist prve zveri kojoj se isceli rana smrtna - odnosno Rimokatolicizma, i nametati silom papske ideje i omoguciti papstvu ponovo uspostavljanje potpune dominacije nad svetom u novom nastupajucem svetskom poretku.

Iz ovog prilozenog biblijskog i istorijskog konteksta se moze videti - da su dva svedoka smestena u period od 1260 godina mracnog srednjeg veka, koji je otpoceo 538 a zavrsio se 1798 godine, i oni su stvar proslosti.

E sad, sto se tice Ilije, odnosno Jovana krstitelja koji je dosao u duhu i sili Ilijinoj, Bog preko starozavetnog proroka Malahije govori da ce pre samog kraja istorije sveta on poslati proroka Iliju kao duhovnog reformatora i onoga koji ce najaviti dolazak obecanog Mesije.

Jevreji Hristovog vremena su verovali da ce se pojaviti stvarni starozavetni prorok Ilija, koji bi pripremio put dolasku Mesije.
Isus na ovakvu tvrdnju odgovara da je upravo Jovan Krstitelj bio obecani Ilija ciji dolazak je prorecen u starom zavetu, ali on takodje naglasava da ce u vremenu pred sam kraj istorije sveta Bog poslati drugog Iliju koji ce pripremiti svet za Hristov drugi dolazak u slavi, po uzoru na prvog Iliju - Jovana Krstitela koji je najavio prvi Hristov dolazak u poniznosti.

"Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу
" ( knjiga proroka Malahije 4. 5 - 6 )

"Ево, ја ћу послати анђела свог, који ће приправити пут преда мном, и изненада ће доћи у цркву своју Господ, ког ви тражите, и анђео заветни, ког ви желите, ево доћи ће, вели Господ над војскама.
Али ко ће поднети дан доласка Његовог? И ко ће се одржати кад се покаже? Јер је Он као огањ ливчев и као мило бељарскo.
И сешће као Онај који лије и чисти сребро, очистиће синове Левијеве, и претопиће их као злато и сребро, и они ће приносити Господу приносе у правди"
( knjiga proroka Malahije 3. 1 - 3 )

"И запиташе Га ученици Његови говорећи: Зашто дакле књижевници кажу да Илија најпре треба да дође?
А Исус одговарајући рече им: Илија ће доћи најпре и уредити све.
Али вам кажем да је Илија већ дошао, и не познаше га; него учинише с њиме шта хтеше: тако и Син човечији треба да пострада од њих
Тада разумеше ученици да им говори за Јована крститеља"
( jevandjelje po Mateju 17. 10 - 13 )

"Јер су сви пророци и закон прорицали до Јована.
И ако хоћете веровати, он је Илија што ће доћи" ( jevanndjelje po Mateju 11. 13 )

U ovom kontekstu, proroka Iliju predstavljaju odabrani ljudi koje je Bog u istoriji i danas predodredio za posebnu misiju, a to je duhovna reforma i pripremanje covecanstva za Hristov dolazak - u Hristovo vreme njegov prvi dolazak u poniznosti kao obecani Mesija spasitelj, a u posthristovskom vremenu na kraju istorije njegov drugi dolazak u slavi.
Ilija ne predstavlja stvarnu starozavetnu osobu proroka Iliju, vec odabrane ljude pojedince koji ce doci u Duhu i sili Ilijinoj da obave misiju datu od samog Gospoda.

Ilija danas jesu odabrani ljudi koje je Bog izabrao da budu njegovi vesnici i reformatori Bozje crkve ostatka kao i sveta, i da najave dogadjaje koji ce prethoditi Hristovom drugom dolasku, i sam njegov dolazak u slavi, sto ce i dobiti svoju potvrdu od samog Gospoda u danima koji su pred nama, jer se mi nalazimo na samom pragu zavrsnih dogadjaja, u kojima ce se odigrati sve ono sto je biblija najavila kao dogadjaje koji ce prethoditi Hristovom drugom dolasku u slavi.

Dragan M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-14, 23:06

Nisam razumeo tvoju konstataciju da DUHOVI PRAVEDNIKA STOJE PRED BOGOM i salju se da izvrse Bozju volju.
Da li verujes u to da postoji besmrtna dusa koja nakon smrti tela odlazi u raj da bi prebivala sa Bogom.

Besmrtnostduha da a ne tela.

Osobe se mogu poznavati a ipak imati u svom razumu svoj stav izgrađen izučavanjem i otkrivenjem Božjim.

Sada bih se zadrzao na biblijskoj analizi koja pokazuje da su dva svedoka stvar proslosti, i da su oni vezani za prorocanstvo o 42 meseca ili 1260 prorockih dana ( godina ) koje poznajemo kao vreme mracnog srednjeg veka.

Nemoj bracika se iz tog ugla zadržavati jer uvek imamo u tom slučaju izvrnuto proroštvo.Obrati pažnju pre svega ostalog na pečate i kad se koji otvara pa ćeš zapaziti da se 6-ti još nije otvorio a u tom okviru ide radnja proroka i nikako pre toga.Reci mi gde čitaš u istoriji da se nebo otvorilo isvi pozemljari se sakrivali da i ja vidim kako se otvorio 6-ti pečat a dotle držim da nije.

Nakon zarobljavanja pape, u periodu od 3, 5 godina - od 1798 do 1801 godine, u Francuskoj i sirom Evrope - svaki oblik vere i verskih skupova je bio zabranjen i ljudi su slavili Boginju razuma uvevsi ateisticku filozofiju, cime su simbolicno ubili dva svedoka spalivsi bibliju i verske knjige.

Bracika nema veze što sam duže u veri i što sam isčitao Jelenine naslove i mnogo ostalih tako da sve što postavljaš je dogma crkve koju zastupaš i ovde to verovao ili ne nikog ne zanima jer svi znaju da to sa istinom nema ništa zajedničko zato mi je drago što ćeš moći čuti i ono što jeste istinito samo ako požališ otvoriti Bibliju i čluti šta tamo zaista piše.

Lepo si gore rekao da su revolucionari spalili SVEDOKE_PROROKE a sad čitaj ko koga treba spaliti:
11:5 I ako im ko nepravdu učini, oganj izlazi iz usta njihovih, i poješće neprijatelje njihove; i ko bude hteo da im učini nažao onaj valja da bude ubijen.

Dakle, iz usta proroka u tvom slučaju KNJIGA trebao je izaći oganj i ubiti revolucionare ali rekoh nevalja proroštvo zbog tete koja nije znala niti verovala istini i dade joj se da izvrće i gazi sve pa i svoju doslednost u stavu koju je pokazala u testamentu i na bezbroj drugih mesta u knjigama.Ja tebe kao čoveka poštujem i lično ti ne mogu reći ovo što ovako mogu jer retko ko uopšte i hoće saslušati to ti je bar poznato, čim neko krene sa nekom proverom-sumnjom odmah je izolovan bar je meni to dobro poznato.

Hajde proveri kad se nebo otvorilo i zašto nije iz knjiga izašao oganj da spali one koji im htedoše nažao učiniti pa se čitamo. Tako možemo ako imaš volje svaku tvrdnju Biblijom demantovati samo je uslov da želiš čuti i sam proveriti.
Svako dobro ti želim.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-14, 23:21

1929 godine, italijanski diktator Benito Musolini - izdao je konkordat kojim se papi vraca sva verska i politicka vlast.
Time je smrtna rana zveri bila izlecena "I CUDI SE SVA ZEMLJA I POKLONISE SE ZVERI"

Zamolio bih te bracika da mi kažeš šta je ranjeno GLAVA ili ROG?
Ako glava onda ona ima hulno ime i izlazi ta glavica iz BEZDANA bar tako piše ako pratimo 11,13 i 17 gl. Otk. pa te molim da kažeš ko je ranjena GLAVA bio u istoriji koja osoba je u pitanju a nosi hulno ime?

Zver sa dva roga iz otkrivenja 13 poglavlja - pretstavlja Sjedinjene Americke Drzave, koje su se na svetskoj sceni pojavile oko 1776 godine.

Doslednost bracika..doslednost ...ako se onih 10 rogova tretiraju kao 10 provincija -oblasti-teritorija onda to isto primeni i u slučaju zveri sa samo 2 roga i otpade Amerika iz priče jer ona ima preko 50 rogova zar ne?

Sad sebi postavi pitanje pošto piše da je druga zver LAŽNI PROROK kao OSOBA (Otk. 19)a da je prva zver ona osma glava (Otk. 17) i očekuje se u adv. crkvi da DRUGA ZVER tj. lažni prorok PODIGNE NEDELJU a Danilo kaže da to čini ČOVEK BEZAKONJA koji će sesti u hram pa ko je tu bezakonik prva zver što huli ili lažni prorok ..ko pomišlja od njih dvoje menjati vremena i zakon?

Ako ti ispadne da to čini prva zver kao što jeste sa hulnim ustima onda propade očekivanje da lažni prorok menja vremena i zakone i ništa od Američke nedelje jer je to dan od Boga stvoren i nije žig jer žig služi za kupovinu a ne za odmor.
Ovde očekujem da mi odgovoriš na pitanje koja zver menja vremena i zakone?

Ako Bog da možda se vidimo na saboru, samo te molim pokušaj iz Biblije dati odgovore.
Puno pozdrava brate moj.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-14, 23:40

Iz ovog prilozenog biblijskog i istorijskog konteksta se moze videti - da su dva svedoka smestena u period od 1260 godina mracnog srednjeg veka, koji je otpoceo 538 a zavrsio se 1798 godine, i oni su stvar proslosti.

Brate moj...evo, uzmimo kako tebi paše,recimo 2 svedoka-proroka su Biblija i piše da njihovo svedočenje traje tačno 1260 nečega i kad to vreme istekne njihovo svedočenje prestaje, piše li tako bracika?
Sad vidim kako reč Božja i dalje potvrđuje Boga i Bog reč šta ćemo sa onim 1260 ....i sa onim da tad ističe njihovo svedočenje a ono nije tad isteklo i tu se neko igrao učiteljica.

Ko je zver što izlazi iz BEZDANA...farc. revolucija? i ona ubila Božju reč i od tad više ne svedoči....kako neko može ubiti reč Božju?
Gde su one muke kojima su proroci njih dvojica MUČILI pozemljare svakom mukom kad ono njih mučili a ne oni svet...opet teta igrala školice i stigla samo do trećeg razreda a svi zanjom umesto za Bogom.

Jednom priliko davno je to bilo čitao sam knjige izvesne gospe i čujem jasan glas ,,Veštica sa kristalnim zubima koja govori o kraju sveta.,,
Tad pojma nisam imao o čemu se radi niti sam smeo pomisliti o kojoj ženskoj osobi se radi jer zamisli njene reči se moraju tretirati kao isusove i otuda naziv za njene reči da su to Isusove ,,Duh proroštva,,

Draganče pozdravljam te u nadi da ćeš čvršće bibliju zgrabiti a po strani staviti razne pogađačke reči.
Meni je ostala zanimljiva ona priča kako je gospa bila na jednoj od sednica-sastanaka konferencije gde idu odrasli i anđeo dotičnoj rekao kako će jedna trećina ostati živa i dočekati Isusa dok će druge crvi izjesti itd. i zamisli pitaš generale da daju spisak tih osoba starih po dva veka i ne daju...zašto ne potvrde proroštvo...da li je problem kad već imaju spisak svih Adv. da pokažu žive dvestogodišnjake sa te sednice koji će još živeti...pitaj ih ti možda tebi daju spisak tih vremešnih čika pa ga prosledi zarad istine.

Bog te blagoslovio brate.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2014-04-15, 17:05

Otkrivenje je vecim delom napisano simbolicnim jezikom, i prikazuju paralelne dogadjaje, i mora se tumaciti u kontekstu.

U tom smislu elementi vezani za dva svedoka su simbolicni, pretstavljeni kao oni koji donose sud na zemlju, sto pretstavlja realnost koja se moze definisati kao "sud u propovedanju" gde se ljudima iznosi rec Bozja, i od njenog prihvatanja i odbacivanja zavisi da li ce ljudi primiti blagoslov i zivot vecni ili pak osudu.

"Јер како пада дажд или снијег с неба и не враћа се онамо, него натапа земљу и учини да рађа и да се зелени, да даје сјемена да се сије и хљеба да се једе,
Тако ће бити ријеч моја кад изиде из мојих уста: неће се вратити к мени празна, него ће учинити што ми је драго, и срећно ће свршити на што је пошљем"
( Isaija 55. 10 - 11 )

Zadrzavam sve sto sam napisao u vezi toga.

Smatram osvedocen Bozjim Duhom - da Adventisti imaju najpotpunije tumacenje otkrivenja Jovanovog, koje podrazumeva i biblijski i istorijski kontekst.
Takodje, da Adventisti imaju istinu, i da su od Boga podignuta crkva u bibliji nazvana ostatak ili crkva poslednjeg vremena - Laodikeja, koja ima zadatak da najavi vreme kraja i Hristovog drugog dolaska.
Iz te crkve Bog ce podici Iliju...ustvari on je to vec ucinio, i Ilija je vec u svetu.

Sto se tice Ellen White, neprijatelji uvek vade stihove iz konteksta i prikazuju ih u pogresnom svetlu.
Da su posteni oni bi izneli ceo kontekst, i tada bi se video razlog zasto je nesto napisano, i zasto nesto nije ispunjeno sto je receno.
Ja bih samo napomenuo - da je Hristos trebalo da dodje jos 1890 godine, da je tadasnja crkva obavila zadatak koji joj je Bog poverio, ali kao sto i Ellen White napominje nakon tog perioda, posto crkva nije obavila poverenu joj misiju, sada ce Bozji narod morati da luta po pustinji, kao Izrailj u vreme Mojsija.

Bog je danas objavio - da vise nece odlagati svoj dolazak, vec da zivimo u poslednjim danima, i da je izlivanje Bozjih sudova na ovaj svet otpocelo na ravnodnevicu 22 marta 2011 godine ( 1 dana 1 meseca Aviva po Jevrejskom odnosno biblijskom racunanju vremena ).
Direktni znak pocetka izlivanja ovih sudova su bili veliki zemljotres u Japanu i mestu na Nowom Zelandu u mestu Krajstchurch koje znaci Hristova crkva.

Dragan M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-15, 20:40

Draganče brate moj..eto,ti me svrsta u neprijatelje koji vade iz konteksta i to nije dobro činiti ali veruj mi da sam bio i oslovljavan sataninim slugom jer sam uvek branio doslovnost i neka Bog neuzme braći za zlo jer su u neznanju a Bog ne gleda na vremena ne znanja.

Pitao sam te samo to da mi pokažeš -potvrdiš tvoje zastupanje kako se 6-ti pečat davno otvorio ali bez neba i to mi je trebalo iz istorije pokazati kad se to desilo ti si to zaboravio da mi prezentuješ kako bi i zvoj brat imao isto mišljenje kao i ti ovako želiš istinu za sebe zadržati bez da mi pomogneš...u redu tvoj izbor.

Zamolio sam da mi kažeš zašto se desilo obrnuto od proroštva i tu si mi uskratio odgovor da shvatim tu izvrnutu simboliku...
Zamolio sam još neke stvari gore da mi pokažeš a ti umesto toga kažeš kako neprijatelj vadi iz konteksta...ja ga ovde ne vidim već sa tobom se dopisujem i nikad nisam voleo vađenje iz konteksta već zato upitah i za ona zla kojima knjige udariše narod zašto ih istorija ne beleži....brate,koliko vidim ti voliš samo izrecitovati što su drugi servirali a meni bi bilo draže da sam čitaš i odgovoriš na pitanja koja postavih a veruj imam ih poprilično pa mi učini uslugu i odgovori na svako ko zna možda bude nekome na korist.

Želim ti svako dobro i nemoj se plašiti mesa već osude onih koji Bogu služe.Nije carstvo Božje jelo i piće i oni što jedu batak otići će u nebo sa zahvalnošću onome koji im dade da jedu jer i piše da dade na zahvalnost svetima hranu.Farizej je mislio da je bolji od drugih ali Isus je pokazao šta je mera da to nije ljudsko oko već ljubav koja prašta iskrenima.

U prvoj knjizi svedoč. gospa je pisala kako se ne treba jesti meso od životinja i živine a kad je pala u bolest onda je supica od koke valjala...zapamti samo onu jednu kratku poruku što mi je jasno rečena možda dođe vreme kad ćeš i sam moće potvrditi ko je to izrekao a to neće biti pre nego se oslobodiš straha od mrtve žene.

Brate, hrist te je oslobodio ne samo smrti već i Jelene zato strah treba prema Bogu da ide a ne prema ostatcima bogate gospe.U potpunosti razumem to stanje i Bogu sam zahvalan što su se mnogi oslobodili zabluda i su shvatili da su Isusove reči Duh proroštva a ne nekog plagijatora. Tvoje je pravo da veruješ kome hoćeš a moja je dužnost kao brata da ti kažem kako taj put nije ispravan jer je samoobmanjujući i lep u očima onog ko ga podgreva kao samopravednost a to isto je činio i onaj farizej.

Svestan sam kako ti sve ovo loše zvuči ali u životu svaki put kad čovek treba da prizna da je pogrešio to jeste bolno ali mnogo korisno.
Davno je to bilo...otišao sam kod jednog brata koji je izašao iz crkve a godinama pre mene je tamo bio i znali smo se iz mladosti te ja odoh u ,,sili, crkvene nauke da pokušam vratiti brata u ,,istinu,,jer sam tako verovao.Primio me je veoma ljubazno i pravio se da nezna šta hoću....čekao je da ja istresem sve što je on napamet znao i onda me je samo počeo pitati neka pitanja na koja ..vrlo čudno nisam imao odgovor u to vreme.

Što sam više nastojao da njemu pomognem zapravo sam sebi pomagao jer sve kako je on tad verovao ja sad verujem iako sam se opirao u početku ali molitvom i verom u pročitano uvideo sam onih preko 90 posto neispravne nauke u toj zajednici (govorim uopšteno za Adv. crkvu) ja poštujem svačije pravo da veruje u čega god hoće a ako već imam priliku da svedočim za moju veru učiniću to sa zadovoljstvom.

Posejano seme na dobru zemlju pre ili kasnije donese dobar rod i prestaje ići za pogađačima i ne bavi se nagađanjima jer veruje Bogu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-15, 20:53

Ja bih samo napomenuo - da je Hristos trebalo da dodje jos 1890 godine, da je tadasnja crkva obavila zadatak koji joj je Bog poverio, ali kao sto i Ellen White napominje nakon tog perioda, posto crkva nije obavila poverenu joj misiju, sada ce Bozji narod morati da luta po pustinji, kao Izrailj u vreme Mojsija.

Kod mene piše da crkva nije bila spremna kao ni narod... a piše u Bibliji da nikad neće biti spremni te da će iznenada stići jer kad bi ta floskula bila mera onda isus nikad nebi stigao čekajući da narod i crkva budu spreni.
Znači počele su već čaše pre otvaranja 6-og pečata....ako ti tako kažeš onda onda je tako.Meni žao što anđeli nisu zadržali da se zapečati onih 144000 Jevreja poimenično prozvanih i u čoveka pa će na njihovo mesto uskočiti oni što kroz desetak kupiše ulaznice za ta mesta a propade ona izjava kako Bog nije odbacio Izraela već kad pagana uđe koliko treba onda njima slepilo pada...ali počele čaše i apostol se prevario to nije imao u vidu kao mogućnost obrta proroštva.

Kad stiže gospod?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2014-04-16, 14:17

Nisam licno mislio na tebe kada sam napisao da neprijatelji vade iz konteksta pojedine citate Ellen White i prikazuju ih u pogresnom svetlu, vec na sve ljude koji tako nesto cine, jer je cinjenica da se njeni spisi jedino tako mogu diskreditovati - vadjenjem iz konteksta, jer kada bi se uzimao ceo kontekst njenih izjava - videlo bi se da su tvrdnje proistekle iz takvog vankontekstualnog sagledavanja lazne.

Evo samo jednog dokaza prekrajanja i vadjenja iz konteksta njenih izjava, a ti prosudi da li si pisao objektivno.

Ti kazes sledece: "U prvoj knjizi svedoč. gospa je pisala kako se ne treba jesti meso od životinja i živine a kad je pala u bolest onda je supica od koke valjala...zapamti samo onu jednu kratku poruku što mi je jasno rečena možda dođe vreme kad ćeš i sam moće potvrditi ko je to izrekao a to neće biti pre nego se oslobodiš straha od mrtve žene"

Naime, Ellen White jeste propagirala zdravu ishranu, ali je izjavila da je to nova svetlost za Bozji narod koji jos uvek nije spreman da je u potpunosti primeni, i takodje da ona jos uvek to nije licno ostvarila.

Sto se tice straha o kome govoris, ne znam o cemu govoris.

Imam jedno pitanje za tebe.
Da li si u svom zivotu doziveo licno iskustvo sa Bogom?

Ovo te pitam iz sledeceg razloga.

Vidis, u bibliji postoje dva aspekta spoznaje istine, a to je na prvom mestu "formalna sopoznaja" putem reci Bozje, u kojoj nasa vera moze biti odraz cisto nase subjektivnosti ili naseg subjrktivnog misljenja koje zasnivamo na onom sto smo procitali u reci Bozjoj ako ne dozivimo i drugi aspekt spoznaje, a to je "duhovna spoznaj" gde covek dozivljava duhovno iskustvo sa Bogom, i osvedocenje u istinu koju je primio putem reci Bozje.

Bog se direktno otkriva coveku na cetiri osnovna nacina zapisana u bibliji - a to su:

1. U nocnom vidjenju kroz - san, gde nam se Bog otkriva, govri nam ili pokazuje odredjene stvari.
2. U viziji - gde nam takodje govori ili pokazuje stvari ili nam otkriva svoju slavu da ga mozemo videti.
3. Kroz glas - gde nam upucuje odredjenu poruku.
4. Kroz znakove, gde nam ukazuje na odredjene stvari.

Sto se tice mojih iskustava, tri puta sam u viziji doziveo direktno otkrivenje Isusove slavne pojave - gde mi je u jednom slucaju govorio i prenosio mi poruku vezanu za moju sluzbu vesnika Gospodnjeg.
U dva slucaja to je bilo otkrivenje njegove pojave koja je izazvala neizrecivu nebesku radost koju svet ne poznaje.

Osim ovoga, imao sam mnostvo nocnih vidjenja, neki od njih prorocka vezana za odredjene osobe, kao i buduce dogadjaje, od kojih su se neka ispunila a neka se ticu buducnosti.
Takodje, imao sam odredjeni broj vizija u kojima mi je Gospod pokazivao odredjene stvari, i pritom cuo glas koji mi je govorio.

Ovo se moze sazeti u sledecem:

Iskustva od 6. 5. 2008.

- Nocna vidjenja, snovi 28
- vizije 7
- glasovi 14
- cudesna isceljenja 4
- ispunjena prorocanstva 11
- direktni Bozji odgovori na molitvu ( putem otkrivenja ) za odredjene stvari 17

U ovo nisu uvrstena iskustva pre ovog perioda.

Prema tome, ako se vera zasniva samo na spoznaji istine putem reci bez zivog duhovnog iskustva gde sam Bog uverava coveka u istinu koju je primio - onda nikako ne mozes potpuno biti siguran u ono sto verujes.

Ja sam u svaku tacku vere koju propoveda Adventisticka crkva licno osvedocen od Gospoda, i nije mi potrebno ljudsko svedocanstvo, jer sve proveravam recju Bozjom i molitvom da mi Bog otkrije istinu.

Sto se tice sestog pecata, on je otvoren 22 marta 2011 godine, jer je tada otpocelo izlivanje Bozjih sudova na zemlju.
Ako pratimo dogadjaje u svetu, mozemo videti konstantni porast prirodnih katastrofa - zemljotresa, poplava, erupcija vulkana, pozara, itd.

Mi smo na pragu zavrsnih dogadjaja koji ce se odigrati u ovom vremenu, vavilon veliki se ujedinjuje, nedeljni zakon je na stolu, upucuju se ultimatumi od strane Rima i SAD-a i za pristupanje svetskoj crkvi, i sve je spremno za dolazak antihrista.

Dragan M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-16, 16:39

Naime, Ellen White jeste propagirala zdravu ishranu, ali je izjavila da je to nova svetlost za Bozji narod koji jos uvek nije spreman da je u potpunosti primeni, i takodje da ona jos uvek to nije licno ostvarila.

Bracika, ne delim tvoje mišljenje da je Jelena PREDLAGALA ili recimo ZAGOVARALA kako je bolje nejesti meso uopšte već je tu dogmu čvrsto trasirala kao USLOV SPASENJA a pošto ista nije održala taj princip i sama nije mogla ući u spasenje po njenoj meri.
piše u Bibliji da će se pojaviti oni što će ZABRANJIVATI jesti hranu koju Bog dade na zahvalnost SVETIMA i nigde u Bibliji nema proroštva koje govori da čovek nesme mesnu hranu okusiti a da je u ovom telu.

Sto se tice straha o kome govoris, ne znam o cemu govoris.

O strahu koji imaju svi Adv. od pokušaja ispitivanja da li je Jelena negde pogrešila.Kad se ponudi očigledan primer gde je pogrešila sablažnjavaju se sledbenici jer Duh proroštva NE GREŠI i to je tačno jer su Isusove reči Duh proroštva ali njene nisu što je očigledno.

Imam jedno pitanje za tebe.
Da li si u svom zivotu doziveo licno iskustvo sa Bogom?

Po milosti Božjoj DA.

Ovo te pitam iz sledeceg razloga.

Vidis, u bibliji postoje dva aspekta spoznaje istine, a to je na prvom mestu "formalna sopoznaja" putem reci Bozje, u kojoj nasa vera moze biti odraz cisto nase subjektivnosti ili naseg subjrktivnog misljenja koje zasnivamo na onom sto smo procitali u reci Bozjoj ako ne dozivimo i drugi aspekt spoznaje, a to je "duhovna spoznaj" gde covek dozivljava duhovno iskustvo sa Bogom, i osvedocenje u istinu koju je primio putem reci Bozje.

Nikad Bog ne negira pisani tekst a mi ostavismo nekoliko pitanja bez odgovora pa bi bilo poželjno vratiti se na ista i čuti odgovor na ista zar ne?

Bog se direktno otkriva coveku na cetiri osnovna nacina zapisana u bibliji - a to su:

1. U nocnom vidjenju kroz - san, gde nam se Bog otkriva, govri nam ili pokazuje odredjene stvari.
2. U viziji - gde nam takodje govori ili pokazuje stvari ili nam otkriva svoju slavu da ga mozemo videti.
3. Kroz glas - gde nam upucuje odredjenu poruku.
4. Kroz znakove, gde nam ukazuje na odredjene stvari.

Po milosti Božjoj glasom u svesnom stanju mi se obratio dok sam bio na molitvi imenom me pozvavši.Vizija i snova je bilo mnogo Bogu hvala.
I pored svega ponovo mogu samo reći da Bog uvek potvrđuje već dato a mi imamo gore pitanja koja su u kontri sa proroštvom BOŽJIM zato bih te zamolio da idemo redom i odgovoriš na ona pitanja da u startu rasčistimo gde je greška jer prekoračiti takve stvari bez osvrtanja a pozivati se na Boga zaista nisu primerene.

Hajde ponudi odgovor na ona pitanja da vidim gde sam pogrešio i ako jesam odmah ću priznati i eto me u Jeleninom jatu bez reči.
Možda bi bilo dobro krenuti redom od 6-og pečata preko obrnutih dešavanja u slučaju Biblije koju spaljuju kao proroke i onda ostalo.

Nadam se da ćeš ovo ozbiljno shvatiti i pomoći mi da vidim grešku.
Svako dobro ti želim.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-04-16, 16:44

Ja sam u svaku tacku vere koju propoveda Adventisticka crkva licno osvedocen od Gospoda, i nije mi potrebno ljudsko svedocanstvo, jer sve proveravam recju Bozjom i molitvom da mi Bog otkrije istinu.

Sto se tice sestog pecata, on je otvoren 22 marta 2011 godine, jer je tada otpocelo izlivanje Bozjih sudova na zemlju.
Ako pratimo dogadjaje u svetu, mozemo videti konstantni porast prirodnih katastrofa - zemljotresa, poplava, erupcija vulkana, pozara, itd.

Mi smo na pragu zavrsnih dogadjaja koji ce se odigrati u ovom vremenu, vavilon veliki se ujedinjuje, nedeljni zakon je na stolu, upucuju se ultimatumi od strane Rima i SAD-a i za pristupanje svetskoj crkvi, i sve je spremno za dolazak antihrista.

Ovde imam nekoliko direktnih pitanja ali da ne gomilam pitanja prvo bih čuo odgovore na ona od gore redom ako neko izostaviš tu sam podsetiću te a potom možemo i ovaj tekst staviti na probu pa kako Biblija kaže tako neka bude može li tako?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu