Božija imena

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Božija imena

Počalji od SION taj 2013-12-26, 19:02

Ima više teorija! Jedna kaže - U stihu je upotrebljeno SADAŠNJE VRIJEME, pa da je to za nekoga tadašnjega. Druga kaže - kao i ja - To je za Gospodina Isusa. --------------------------------------------------------- Nisi shvatio moje pitanje - Ako je to proročanstvo - a je po meni - gdje je REALIZACIJA toga proročanstva u NZ? Koji stihovi u NZ potvrđuju SZ stihove? -------------------------------------------- U SZ ima proročanstvo za Isusa - neće mu kosti slomiti, u NZ ima stih - nisu mu kosti slomili. TO je ostvarenje proročanstva. ------------------------------------ Gdje TO piše za predmetni stih? ::

ALO TEMA JE BOŽIJA IMENA, NE GOVORIMO O PROROČANSTVIMA!

Ti tvrdiš da Bog ima jedno ime, a Isajia navodi IME(NA). A ja te pitam čija su to imena ako Bog ima samo jedno ime?
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 19:12

SION ::

Ti tvrdiš da Bog ima jedno ime, a Isajia navodi IME(NA). A ja te pitam čija su to imena ako Bog ima samo jedno ime?  

Pod prvo i osnovno - TO nisu OSOBNA imena.
TO su nazivi, epiteti, titule.

Takove nazive - NEMA NITKO U NZ.

piramida4

Broj poruka : 140
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-26, 21:16

piramida4 ::

Ja tebi sve praštam - ali - pitanje je - kako će postupiti ONAJ Zadnji Glavni Sudac - Jahve.

i!

Koja uobraženosti...koji ti klinac imaš meni oprostiti..što sam ja to tebi problematično učinio?

Slavo

Broj poruka : 30
Datum upisa : 24.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-27, 13:27

piramida4 ::
SION ::

Pod prvo i osnovno - TO nisu OSOBNA imena.
TO su nazivi, epiteti, titule.

Takove nazive - NEMA NITKO U NZ.
isaija to naziva ime,a ti kažeš nije ime? tu zapinje. što je onda Otac ,Bog? detetu sinu koji će se roditi biće ime Bog, Otac večni. šta sa time? i sin treba dobiti ime,a otac isto ima ime i Bog sigurno ima ime. nije teško razumeti da isaija proriče. koja je svrha toga ako ne da sinu će biti ime koje će biti jedincato i ocu će tada biti dato ime jedincato i Bogu takođe. kada se to dete rodi. i sada kada se to događa,anđeo precizno kaže da se tome dade ime Isus.tako dobijemo ime sina i oca i Boga jedinoga u smislu spasitelja koji je trebao biti rođen kao sin kao dete u utrobi device. isaija zato proriče da će ime biti na detetu Otac. inače bi došli u filozofiju. ali Bog precizno proriče.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-30, 01:52

Koristan sajt:

http://www.hebrew4christians.com/Names_of_G-d/YHVH/yhvh.html
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deran taj 2015-08-01, 21:14

Problem Hrišćanskih prevoda je u tome sto su puni pogrešnih prevoda i onda se sve gubi sve je nejasno i sl.
Deran

Broj poruka : 6
Datum upisa : 10.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics