Šta nam donosi TELEVIZIJA?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Šta nam donosi TELEVIZIJA?

Počalji od SION taj 2014-10-12, 13:30

SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Šta nam donosi TELEVIZIJA?

Počalji od SION taj 2014-11-02, 01:14

Kako televizija utiče na vas i vašu porodicu

Koliko je samo tačno da je svako od nas formiran pod snažnim uticajem svega čemu smo bili izloženi!Mi koji živimo u 21. veku,i koji smo medijski i tehnološki na visokom stepenu,svakako bi trebalo da prepoznamo jednu veliku istinu:ako u svoj um unosimo smeće,smeće će i izlaziti iz njega.Međutim,kako je čudno to što teorijski znamo ovu životnu činjenicu,a ipak se ne ponašamo u skladu sa njom,posebno kada je u pitanju najznačajnija odgovornost koju je Bog poverio nama smrtnicima:podizanje naše dece.Mi negiramo probleme i odlažemo njihovo rešavanje govoreći:“Pa,sigurno jedna emisija ne može nauditi mom dete toliko mnogo.“Kako se pokazalo,odatle,sve kreće nizbrdo,jer kada se učini kompromis kod jednog načela,naredne odluke neće biti donošene na zdravoj osnovi.

Toliko mnogo ljudi iz najboljih namera kupi svoj prvi TV aparat,pa onda prvi video ili DVD-čitač.“Gledaćemo samo vesti,dokumentarce,obrazovni,književni i inspirativni program,kao i emisije o prirodi.“Međutim,gotovo neizbežno,kontrola počinje da popušta.Svaka emisija ili film koji dodajemo toj listi izgleda tako naivno-i zasigurno nimalo lošije od njihovog prethodnika.Na taj način,čak i oprezna porodica može vremenom da stigne do programa sa vulgarnim izražavanjem,nemoralom i scenama nasilja,a da nikad ne shvati da je stalno izlaganje medijima postepeno zamagljivalo linije razdvajanja između dobra i zla.

Jedno od najfascinantnijih otkrića naučnika koji prave mape ljudskog uma jeste da su događaji kojih ne možemo da se prisetimo ipak zabeleženi-kao na filmskoj traci-i to u našem umu.Svaka TV emisija,svaka pesma sa radija,svaka poruka sa bilborda,svaka pročitanja knjiga i časopis,svaka osoba koju smo posmatrali,svaka sumnja koju smo gajili,svaka izgovorena reč-sve se nalazi tamo,a sva nesvesna sećanja-ukupan zbir svega što je arhivirao naš um-čine našu ličnost,onakvu kakva je danas i kakva će biti sutra.

Od 1977.godine,lista onoga što je dozvoljeno da se prikazuje na televiziji toliko je proširena da danas očigledno ništa nije nedozvoljeno u TV-kućama koje se bore za gledanost.A kako to neprekidno bombardovanje uma utiče na dete?Istinama i činjenicama koje su i odraslima teško podnošljive,bombarduju se adolescenti i deca koja su potpuno nespremna da rukuju tako zapaljivim materijalom.Rezultat toga je oštećenje moralnih,duhovnih i etičkih kontrolnih centara ko zna koliko miliona dece,pod uticajem preuranjenog zaslepljivanja realnostima sa kojima odrasli žive-nakon čega sledi bežanje od ovih neizbrisivih aveti slepim ulicama alkoholizma,narkomanije,nastranog seksa i samoubistva.Tako TV počesto stvara ciničnu,od svega već umornu,bezvoljnu,senzualnu,izopačenu decu,kojoj su oduzeti neophodni detinji i mladalački snovi nametanjem „realnosti“ televizijskog iskustva,te su katapultirana u odraslo doba,ali samo vizuelno,i to mnogo godina pre nego što mogu da podnesu opterećenje i probleme koje to doba nosi sa sobom.U Bibliji je rečeno da za sve u životu postoji vreme,vreme koje je Tvorac osmislio za svaku etapu našeg života.Pesnik Vordsvort je bio u pravu kada je rekao da je „dete otac čoveka“.Od toga u kakvim uslovima dete odrasta u velikoj meri zavisi kakav će čovek od njega postati.Roditelji često zaboravljaju u kojoj meri su um i srce njihove dece podložni oblikovanju i dozvoljavaju im da sate provode pred TV ekranima.Jedan pisac je rekao:“Muke Strašnog suda nisu ništa gore od muka koje sami sebi stvaramo time što po navici oblikjemo naš karakter na pogrešan način.Kada bi mladi samo mogli da shvate kako će brzo njihove navike oblikovati njihovu ličnost,obratili bi više pažnje na svoje ponašanje i svoje izbore dok su još u godinama kada se razvijaju.Mi tkamo svoju sopstvenu sudbinu,dobru ili zlu,a ta se tkanina nikada ne može otparati.Svaki naš kontakt s vrlinom ili porokom ostavlja neizbrisiv trag.Pijani Rip Van Vinkl u Džefersonovom pozorišnom komadu,izvinjava se za svaki novi propust govoreći:“Neću to uračunati ovaj put.“Dobro,on to ne mora da računa,i Neko ljubazan na Nebu ne mora to da računa;ali,i pored svega,to jeste uračunato.Duboko u njegovom umu,u nervnim ćelijama se to je upisano i sačuvano,da bi bilo njegov protivnik kada dođe sledeće iskušenje.U strogo naučnom smislu,ništa što učinimo ili doživimo nije izbrisano.“ Prema tome,svaki put kada sjednemo da gledamo omiljenu seriju,film ili emisiju treba da se zapitamo:“Da li želim da ovo bude u mojoj memoriji do kraja mog života?“

"Televizija je dobila ono o čemu su svi carevi i pape mogli samo da sanjaju:propovedaonicu u svakoj dnevnoj sobi,sa harizmatičnim govornicima koji pružaju uobičajeni ritual zabave i informacija,pri čemu u osnovi svega toga stoji poruka da treba nešto da kupite..." -George Gerdner

"TV je glavna dadilja novih generacija,njihovo utočište i glavni izvor informacija,štaka njihove mladosti.TV je zamena za dedu i baku,koji danas sa unucima provode beskrajne sate pred ekranom." -Igor Mandić
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-11-02, 20:06

Nemam tu kutiju ali verujem da tamo nema ništa dobro.
Kad me interesuje vreme i sl. na netu pogledam i to je to.
Svratimo par puta godišnje do prijatelja i oni imaju tu kutiju i meni od tog vremena (par sati) što sam tamo veći deo ne gledan u kutiju već u zid...kako mogu porodično gledati te gadosti gde se nude devojke?
Ne govorim o noćnom programu već o dnevnom pa šta je tek u noćnom programu?Oni što imaju to zlo u kući oni su navikli i to im je normalno...

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-11-02, 20:42

lavić ::Nemam tu kutiju ali verujem da tamo nema ništa dobro.

Ja sam se pre par godina menjao sa jednom babom, dao sam joj svoj TV, a ona meni stari radio iz šezdeset i neke (sinfonija EI). Tako da više ne gledam TV jedino kao što kažeš kad odem u goste.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2015-01-19, 17:24

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu