Ekumenizam

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ekumenizam

Počalji od lavić taj 2014-10-21, 18:14

Svaki čovek će reći da je jedinstvo svih crkvi dobra srvar jer tako na prvi pogled izgleda. Sve vere pod jednim vođom, svi slave istu stvar i istog datuma, poštovanje vlada i nema više razdora po verskom i političkom pitanju jednom rečju savršeno. Ko nebi poželeo takav život gde je sve idealno? Međutim davno je prorečeno da će se konfesije ujediniti u jedan verski savez gde će se sprovoditi volja jednog čoveka, ničeg tu nebi bilo lošeg da je to jedinstvo na Božijoj reči i da je taj čovek Božji sluga.

Problem je sledeći sotona je razjedinio veru a samim tim i crkve pa ih razgranao na nekoliko hiljada raznih učenja da bi ih udaljio od istine to jest od Boga. Sad kad su oni daleko od Boga jer je kroz vekove nestalo pravo učenje sotona ih ponovo ujedinjuje u lažnoj nauci pomoću čuda i opsesija. Prava nauka se temelji na reči Božijoj a rod neposlušni neće da sluša reč već želi čuda tako i od Gospoda našeg Isusa Hrista tražiše znak ali im on nedade. Sotona zna da narod ne izučava Bibliju i da nema poznanje Boga zato će im udovoljiti čudima i novcem da bi im duše uzeo. Sotona će postaviti svog čoveka na čelo svih tih zajednica da bi preko njega s lakoćom gospodario svetom i pobio one što neće njemu da se poklone kroz lik njegovog sluge. Pravednici će se samo Bogu klanjati i njemu jedino služiti ,,ovde je trpljenje svetih koji drže zapovesti Božije.''

Zver će tražiti da se njoj klanja ili njenoj slici a u protivnom ko odbije da se pokloni biće ubijen ,, i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj.''Ekumenizam će biti kruna uspeha mračnih sila jer će tako poklopiti ceo ulov jednim potezom. Sve sestrinske crkve brzo se vraćaju u okrilje majke bludnice od koje su se bile na neko vreme odvojile. Još nedostaje zver iz bezdana na čelo da bi pozornica sa svim znacima prevare bila spremna. Neće sotona zakasniti, zna on svoj čas kad će čudo iskoristiti za prevaru naroda ,,znajući da vremena malo ima., povući će mnoštvo naroda u propast zahtevajući od njih da mu se poklone što će mnogo njih i učiniti. Zver iz bezdana će govoriti da je mir i da se više nemaju čega bojati jer su u svemu jedinstveni.

Ta zver iz bezdana je bila mnogo poštovani lik a tad će biti obožavan kao najviši svetac pa će sesti u Jerusalemski hram pokazujući da je on Bog i tad će se pokazati pravi Bog koji će tu zver živu zajedno sa njenim prijateljem lažnim prorokom baciti u jezero ognjeno. Možda vam nije jasno šta je razlog da protestanti koje je Rimska vlast vekovima ubijala zbog vere pored toliko miliona žrtava za istinu ipak prihvate nešto što je suprotno njihovom učenju. Već par vekova se sprovodi uništavanje protestanata iznutra u njihovoj državi a to čini jezuitski red infiltrirajući svoje ljude u ptotestantske crkve kao vođe. Lukavo su vršene velike migracije katolika u Ameriku povlačeći jedni druge preko crkve u kojoj je na čelnoj poziciji bio katolik predstavljen kao protestant. Tako nakupiše glasove da je većina kongresmena katoličke vere.
Oni su pripremili onaj poznati doček Jovanu Pavlu II u Americi. Pravih protestanata je malo zato što je stiglo mnogo katolika koji su ugušili širenje istine i preuzeli njihove crkve a protestanti toga gotovo da nisu svesni. Predsednici su katolici po rođenju ili po ubeđenju i postavljaju se iz masonskih redova gde im je Rimski poglavar vođa a njegov vođa je sotona koji će mu dati svoj presto i oblast veliku, i zaslužio je.
Ovaj poslednji pohod Rima ide od Amerike preko Evrope da bi završio u Aziji.Ako znate sa kolikim brojem glasova je pobedio Buš znaćete koliko je katolika u Americi a on je dobio najveću podršku kakvu nije imao niko od Ruzvelta što su radosno saopštile radio stanice uz blagoslov Rimske stolice.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ekumenizam

Počalji od lavić taj 2014-10-21, 18:36

Znate onu krilaticu,ako ih ne možeš pobediti pridruži im se.
Nije pobedio jer ih još ima mnogo onda je LUKAVIJE uzeti ih u svoje okrilje GLUMEĆI dobrog čoveka i nudeći MIR svima koji mu priđu.
A kad se ujedine tad su u mrži i poglavnik im može suditi svojim sudom ako bilo šta govore što njegovom uhu ne prija.

Ništa perfidnije od ove zadnje igre gde je GLUMA u prvom planu.
Zašto da te hulne glave trče za plenom bolje je staviti mu mamac i klopku da sam dođe.Sam čin ujedinjavanja podseća na Vavilonsko vreme JEDAN NAROD JEDNA VERA i sad to oživljavaju a ko bi drugi do naslednici tog kulta koji je izrastao u veliku organizaciju i po inerciji želi asimilovati i sve manje zajednice da se proširi kult otpada.

Zar ne znate ko ujedinjuje i politički i verski vrh?
Zar ne znate ko ima carstvo nad carevima zemaljskim i postavljao je i skidao careve kroz celu istoriju ali i sad to čini preko svoji oruđa iz senke.
I političku i versku vlast ima i tim vinom opija sve narode.
Koja to osoba okuplja sve što pod nebom veruje i kako god veruje bez obzira kome služe samo neka dođu jer ih SVE želi onaj što daje presto svom pomoćniku.

A vi ako ste BOŽJI SARADNICI onda za Boga radite i razotkrivajte prevaru i vukove grabljive jer oni vam neće reći ko su.
Pavle ih najavi još u njegovo vreme da su stigli U CRKVU ali nisu deo crkve već su vukovi koji stado nisu štedeli i pobiše apostole i njihove učenike i inkvizicijama i ratovima zatiru veru i vernike i taj svoj posao će do kraja raditi jer treba zaslužiti presto zmije.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kainos taj 2014-10-21, 18:45

E Lavicu a kako da ja nadjem vukove grabljive u adventistickoj crkvi...sigurno je da ih ima dosta....da im pregledam postu mozda bih nasao....jedan je tako uspio...duh mu govorio pogledaj postu a on tamo nasao instrukcije koje je dobijao od svojih nadredjenih....zato EGW kaze da ce velik broj adventista napustiti u posljednje vrijeme crkvu ali zato ce doci veliki broj iz Babilona....
kainos

Broj poruka : 35
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-21, 18:50

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-21, 18:56

kainos ::E Lavicu a kako da ja nadjem vukove grabljive u adventistickoj crkvi...sigurno je da ih ima dosta....da im pregledam postu mozda bih nasao....jedan je tako uspio...duh mu govorio pogledaj postu a on tamo nasao instrukcije koje je dobijao od svojih nadredjenih....zato EGW kaze da ce velik broj adventista napustiti u posljednje vrijeme crkvu ali zato ce doci veliki broj iz Babilona....

Pavle je jasan kad kaže da VUKOVI GRABLJIVI neće štedeti stado jer će ih ubijati i progoniti.
Koga je Adv. crkva progonila?Koga je pogubila?
Tebi je dobro u RKC pa budi tamo i čekaj da se presvuku.
Mene Jelena ne zanimo baš ni malo.
Ne interesuje me ničija pošta niti poštari.
Ja svaki svoj PP mogu otvoriti svima javno.
Ako ima nešto o ekumenizmu da kažeš ili pitaš tu sam da čujem ili odgovorim ako budem znao.
Ja ne očekujem od vuka da postane ovčica jer proroštvo Božje kaže da će vukovi do kraja to ostati.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kainos taj 2014-10-21, 19:03

lavić ::
kainos ::E Lavicu a kako da ja nadjem vukove grabljive u adventistickoj crkvi...sigurno je da ih ima dosta....da im pregledam postu mozda bih nasao....jedan je tako uspio...duh mu govorio pogledaj postu a on tamo nasao instrukcije koje je dobijao od svojih nadredjenih....zato EGW kaze da ce velik broj adventista napustiti u posljednje vrijeme crkvu ali zato ce doci veliki broj iz Babilona....

Pavle je jasan kad kaže da VUKOVI GRABLJIVI neće štedeti stado jer će ih ubijati i progoniti.
Koga je Adv. crkva progonila?Koga je pogubila?
Tebi je dobro u RKC pa budi tamo i čekaj da se presvuku.
Mene Jelena ne zanimo baš ni malo.
Ne interesuje me ničija pošta niti poštari.
Ja svaki svoj PP mogu otvoriti svima javno.
Ako ima nešto o ekumenizmu da kažeš ili pitaš tu sam da čujem ili odgovorim ako budem znao.
Ja ne očekujem od vuka da postane ovčica jer proroštvo Božje kaže da će vukovi do kraja to ostati.

Nisam ja u nikakvoj RKC...na postu sam mislio na nekom teoloskom fakultetu...ti imas dosta nauke Jelenine....zanimala te nezanimala....nece mene Generalna Konferencija spasiti....sto su trebali Zidovi osnovati neku novu crkvu kad je vecina otpala....oni su i dalje Bozji narod...mene ne spasava ni GK ni crkva samo Isus Krist....i crkva je tu mlaka kakva je...
kainos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-21, 19:12

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kainos taj 2014-10-21, 19:21

E Lavicu otkad ti ja citam Ivonu Zivkovic nisi se ni rodio Very Happy
kainos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-10-21, 19:32

Екumenizam je uzeo zalet 1948-sme, a danas je jači nego ikad. Pošto živim uglavnom u pravoslavnom okruženju, primećujem da su ekumenističke tedencije u SPC veoma velike i da dolazi do raskola između vernika i klirika. Takođe treba naglasiti da postoji veliki problem kod onih vernika koji se odeljuju od SPC zbog ekumenizma, a to je da oni odbacuju Papu ali ne i 90% učenja kojeg dele sa njim. Dakle nije samo stvar formalno odbaciti Papu već celu ideologiju Rimske crkve.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-21, 19:38

Pre oko tri decenije Bački episkop je pisao protiv ujedinjenja sa rimskim poglavnikom ali odjednom posle inostranstva počinje da najviše zastupa ekumenu i dobio je od poglavnika zapadne crkve znamenja rimskog vladike i sad ima celo jato oko sebe koji hoće da ukinu Sinod i da kolektivno podčine se poglavniku.

Ivonin sajt ne držim ozbiljnim ali se i tamo nađe neka tema koja je korisna.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-21, 22:06

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-10-22, 02:27

lavić ::Lukavo su vršene velike migracije katolika u Ameriku povlačeći jedni druge preko crkve u kojoj je na čelnoj poziciji bio katolik predstavljen kao protestant. Tako nakupiše glasove da je većina kongresmena katoličke vere.
Oni su pripremili onaj poznati doček Jovanu Pavlu II u Americi. Pravih protestanata je malo zato što je stiglo mnogo katolika koji su ugušili širenje istine i preuzeli njihove crkve a protestanti toga gotovo da nisu svesni. Predsednici su katolici po rođenju ili po ubeđenju i postavljaju se iz masonskih redova gde im je Rimski poglavar vođa a njegov vođa je sotona koji će mu dati svoj presto i oblast veliku, i zaslužio je.
Ovaj poslednji pohod Rima ide od Amerike preko Evrope da bi završio u Aziji.Ako znate sa kolikim brojem glasova je pobedio Buš znaćete koliko je katolika u Americi a on je dobio najveću podršku kakvu nije imao niko od Ruzvelta što su radosno saopštile radio stanice uz blagoslov Rimske stolice.

Danas u SAD ima više rimokatolika nego crnaca, njujorški nadbiskup Igan je jedan od najmoćnijih ljudi u Americi i on kordinira sve akcije preko rimokatoličkih tajnih društva kao što su Malteški vitezovu, Opus Dei, Vitezovi Kolumba čiji su čalanovi oni koji imaju vlast u SAD. Šef imigracione službe je takođe rimokatolik Elito koji vodi liberalniju imigrantsku politiku, puštajući horde latinoamerikanaca (koji su svi odreda rimokatolici) u SAD.

SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-22, 13:20

Kako je lako razgovarati sa nekim ko zna materiju.
Oni su osnovali mnoga udruženja koja drže sve strukture od politike, medija, školstva,sporta,raznih umetnosti,vere,novca...
Nebih sad navodio svaki naziv svih tih orhanizacija i koja šta pokriva jer jedan deo se na netu može naći a nešto u knjigama.

Kad oni žele mir on i bude, kad treba smanjiti populaciju i ostaviti one klimoglavce onda ide rat a potom plasman novca i ubiranje kamate.Nekad se podmićivalo senatore a sad postavljaju svoje koji po nalogu rade u svim državama.
Svi su oni GLUMCI pogotovo predsednici kao pomoćnici crvenog šeširdžije, ovamo dižu tenzije i huškaju da bi radili pljačku a onda ponovo mir pred masama i tako vruće hladno stalno prolazi.

Time se vojna industrija forsira a njima novce daju bankari i umnožavaju novac jer njihovi pijuni ordade glumačku rolu i pune im džepove.Sve to narod finansira dok traju igre u areni i šeširdžija se zabavlja gledajući kako narod obožava Vavilosko sveštenstvo.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-11-30, 17:11

Jedinstvo katolika i pravoslavaca

Istanbul -- Poglavar Rimokatoličke crkve Franja apelovao je na jedinstvo katoličke i pravoslavne crkve i dodao da taj istorijski korak traže žrtve ratova i mladi.

"Jedino što tražimo katolička crkva i ja, to je zajednica s pravoslavnim crkvama", rekao je papa u prisustvu patrijarha Vartolomeja, s kojim je prethodno održao zajedničku liturgiju u Istanbulu.

Franja je posle toga od Vartolomeja zatražio blagoslov za sebe i katoličku crkvu.

To je, kako navodi agencija Asošiejted pres, izraz popuštanja i izražavanja poštovanja prema pravoslavnoj crkvi, što je deo papinih nastojanja da okonča raskol dve crkve, koji traje od 1054. godine.

Papa Franja i Vartolomej su takođe pozvali na okončanje progona hrišćana u Siriji i Iraku i pozvali na dijalog s muslimanima, čime je, kako ocenjuje AP, trodnevna poseta pape Turskoj zaokružena izrazom jedinstva.

Franja i Vartolomej su u zajedničkom saopštenju pozvali lidere regiona da povečaju pomoć žrtvama ekstremističke grupe Islamska država, a posebno da dozvole hrišćanima, koji su u toj oblasti prisutni 2.000 godina, da ostanu na svojoj rodnoj zemlji.

"Užasna situacija hrišćana i svih koji pate na Bliskom istoku traži od nas ne samo da se stalno molimo već i da odgovorimo na pravi način u ime međunarodne zajednice", naveli su u saopštenju Franja i Vartolomej.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=11&dd=30&nav_category=78&nav_id=930700
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu