Reinkarnacija

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Reinkarnacija

Počalji od lavić taj 2014-10-29, 21:15

U Bibliji se ni na jednom mestu ne precizira reinkarnacija ili nešto slično kao prelazak iz tela u telo. Tu mogućnost imaju duhovi pobune (prelazak iz tela u telo) dok se čovek nemože pohvaliti tom mogućnošću. Ima mesta u Bibliji (sve zavisi do prevoda) gde se može na osnovu nekih reči izvesti zaključak koji možda mi želimo da čujemo.
Koliko je to objektivno veliko je pitanje jer ne nalazimo jako uporište u Bibliji za naš zaključak. Nije mala stvar govoriti o reinkarnaciji jer time možemo dodati ili oduzeti od Božije reči što nebi bilo dobro jer povlači veliku odgovornost. Evo još jedan argument koji donekle podržava ideju reinkarnacije da Hrista samo tri dana posle raspeća nisu poznale Marije?

Zar se Hrist toliko promeni da ga ni majka ne pozna kao ni apostoli koji su svakodnevno bili s njim preko 3 godine? Poznaše ga po lomljenju hleba i blagosiljanju a po liku ne zar im je vizuelno pamćenje toliko oslabilo? Da li je Hrist onda ustao u drugom telu? Naravno da nije jer je i dalje imao ranu u podrebrici i na dlanovima. Pa šta se onda desilo?

Na neke tvrdnje o reikarnaciji ja postavljam pitanja koja su na neki način kontra'argumenti.
1. Ako postoji reinkarnacija pa čovek jedan život provede u jednom telu drugi u drugom i tako redom u kom će telu ustati na sud?
2. Zašto je Hrist morao da postrada kako bi nas očistio od grha kad mi i tako kroz druge živote okajavamo grehe?
3. Ako posle smrti reinkarniramo mi onda ponovo živimo i tako bezbroj puta dok se god ne očistimo od greha a od njih se nemožemo očistiti jer u svakom životu opet pogrešimo pa tako zapravo već imamo večni život zar ne?

Sad da izvagamo zajedno obe strane i po Bibliji zaključimo.
Biblija kaže da je plata za greh smrt kao jedna a ne kao mnoge. Ceo ceremonijalni i praznični sistem kroz vekove je precizno pokazivao kako se čisti greh i preko čega(koga). Bog kaže da svi ostaše zatvoreni pod greh da bi se Njegova pravda pokazala jer se čovek sam nemože opravdati ni nas mnogo puta stradati i reinkarnirati.

Sve ovo učenje o reinkarnaciji ima za cilj negirati Hristovu žrtvu time što će se reći da se mi sami spasavamo čisteći se kroz mnoge živote pa nam ta žrtva nije ni trebala i to se zove samopravednost. Reinkarnacijom bi čovek praktično već imao večni život menjajući tela i nastavljajući život i tako u beskonačnost dok se sam ne očisti odnosno postane savršen a to nikad neće mođi jer će u svakom životu pogrešiti i tako umnožavati grehe.

Vaše mišljenje o reinkarnaciji ljudi?

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Reinkarnacija

Počalji od SION taj 2014-10-29, 21:31

Vaše mišljenje o reinkarnaciji ljudi?

Sotonska nauka ponuđena preko dalekoistočnih mudraca, mislim da je i suvišno raspravljati o njoj. Mi kao hrišćani verujemo u vaskrsenje i večni život a ne u samsaru, karme i slične budalaštine koje služe samo da bi nas odvele od spasenja.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-29, 21:46

Nekad sam i ja tako razmišljao sve dok nisam na nekim forumima čitao od ljudi koji sebe vernicima hrišćanske vere smatraju nisu pisali o reinkarnaciji kao onom što Biblija uči.
Nikad se nezna, zato i postavih ovu temu.
Onom ko zna njemu se čini bespotrebnim a ko nezna njemu izgleda normalni deo Biblijske poruke.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-10-29, 22:01

lavić ::Nekad sam i ja tako razmišljao sve dok nisam na nekim forumima čitao od ljudi koji sebe vernicima hrišćanske vere smatraju nisu pisali o reinkarnaciji kao onom što Biblija uči.

Aha znači zato se Papa druži sa njima (hinduisti) na ekumenističkim skupovima, sad mi je sve jasno. Cool
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-29, 22:07

Ima belo odelo zeca iz rukava za svakog gosta.Baš njega briga za REČ on hoće slavu jer je onaj u njemu hoće od početka.
Ovo im je najveća platforma gde se svi mogu postaviti i pokoniti čiki rečima: ,,ljubim ruke i kolena i šape,,.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: