Znaci spasenja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Znaci spasenja

Počalji od SION taj 2015-01-09, 14:06

SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Znaci spasenja

Počalji od lavić taj 2015-01-09, 16:09

DRAGOM Bogu hvala za ljude koji su po milosti otvorenog uma jer im je to Bog otvorio da budu svedoci za Božju reč i za Isusa gospoda našeg.
Bog neka blagoslovi tog čoveka.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2015-01-10, 15:20

Čovek je o Isusu Hristu sve dobro rekao po pitanju vere kao i po pitanu spasenja.
Ono što se nebih složio jeste reč o krštenju koje on odbacuje kao deo spasenja. Čitamo kako Petar reč da se pokaju i POKRSTE i oprostiće im se.

3:21 Za spomen toga i nas sad spasava krštenje, ali ne pranje telesne nečistote, nego obećanje dobre savesti Bogu vaskrsenjem Isusa Hrista.

Druga zamerka je ignorisanje darova Duha, darovi su znač da smo prihvaćeni i da< smo primili blagodaću dar Duha kao spašeni jer ko je još NE SPASEN a to znači da NEMA VERU bio spasen?
Nije dobro ta dva elementa izostaviti jer čitamo da će VERNE pratiti znaci pa ih navodi i darovi i sile su tamo pomenuti.

Ono što je primat je svedočenje o Isusu i to je posao jevađeliste ali kao učitelj gde bi i o darovima i krštenju trebao učiti nebi prošao dobro. Otuda i reč da su darovi različiti i da ne mogu svi sve raditi što i ovde čujemo kao primer.Kao jevanđelisti svaka čast.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2015-01-10, 17:37

3:21 Za spomen toga i nas sad spasava krštenje, ali ne pranje telesne nečistote, nego obećanje dobre savesti Bogu vaskrsenjem Isusa Hrista.

Druga zamerka je ignorisanje darova Duha, darovi su znač da smo prihvaćeni i da< smo primili blagodaću dar Duha kao spašeni jer ko je još NE SPASEN a to znači da NEMA VERU bio spasen?
Nije dobro ta dva elementa izostaviti jer čitamo da će VERNE pratiti znaci pa ih navodi i darovi i sile su tamo pomenuti.

Mislim da je hteo reći da nam krštenje i darovi Duha ne garantuju spasenje, jer se može uvek otpasti od Hrista.

"Ne će svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji oca mojega koji je na nebesima."

"Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! nijesmo li u ime tvoje prorokovali, i tvojijem imenom đavole izgonili, i tvojijem imenom čudesa mnoga tvorili?"

"I tada ću im ja kazati: nikad vas nijesam znao; idite od mene koji činite bezakonje."
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2015-01-13, 15:22

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu