Тrojstvo ?

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Тrojstvo ?

Počalji od SION taj 2013-11-27, 16:40

Nikejska prevara paganskog Cara Konstantina koji je uveo lažnu nauku o trojednom Bogu koje je u suprotnosti sa biblijskim učenjem o JEDNOM JEDINOM BOGU.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Тrojstvo ?

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-28, 00:16

Admine, moze li malo detaljnije objasnjenje ove teze? Da li je tacno da je i Pavle verovao u Trojstvo ili ne?
Yirmiyahu

Broj poruka : 12
Datum upisa : 28.11.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-11-28, 00:25

Yirmiyahu ::Admine, moze li malo detaljnije objasnjenje ove teze? Da li je tacno da je i Pavle verovao u Trojstvo ili ne?
Ne, trojstvo je nauka koja je u Crkvu ušla posredstvom paganskog Cara Konstantina koji je presedavao Nikejskim saborom 325 godine.

Biblija jasno uči da je Bog jedan "Čuj Izraelu Bog tvoj je jedan" a ne trojedan,trojica! On se u NZ manifestuje ljudima u Oca,Sina i Svetog Duha,dok u SZ i kao Oganj, Anđeo, Plamteći grm, Melhisedek...Svemogući Bog je sveprisutan i došao je u telu pre 2000 godina i otkrio se u imenu Isus (Jahve spasitelj), dakle Bog se manifestuje u čoveku,kao što se i u SZ slično manifestovao kad je kao čovek došao kod Avraama.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-29, 00:47

SION ::Biblija jasno uči da je Bog jedan "Čuj Izraelu Bog tvoj je jedan" a ne trojedan,trojica! On se u NZ manifestuje ljudima u Oca,Sina i Svetog Duha,dok u SZ i kao Oganj, Anđeo, Plamteći grm, Melhisedek...Svemogući Bog je sveprisutan i došao je u telu pre 2000 godina i otkrio se u imenu Isus (Jahve spasitelj), dakle Bog se manifestuje u čoveku,kao što se i u SZ slično manifestovao kad je kao čovek došao kod Avraama.
Na osnovu cega zakljucujes da je Melhisedek Bog?

Yirmiyahu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-11-29, 01:02

Na osnovu cega zakljucujes da je Melhisedek Bog? ::
Njegove su karakteristike ne od ovoga sveta, a znamo da se Gospod može manifestovati u čoveka tako da sve ukazuje da je on samo još jedna Božja manifestacija (pogotovu što se radi o prvosvešteniku).
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-29, 13:46

SION ::
Njegove su karakteristike ne od ovoga sveta, a znamo da se Gospod može manifestovati u čoveka tako da sve ukazuje  da je on samo još jedna Božja manifestacija (pogotovu što se radi o prvosvešteniku).
Malo sam izucavao to pitanje, pa evo da podelim neka svoja otkrica.

Pocnimo od stiha Jevrejima 7:11 i fraze "po redu", ili kako pise u novom prevodu - "poput". Grcka rec je "taksis", a ta rec se koristi i u nasem jeziku u obliku "taksativno". Na tom mestu se citira Psalm 110:4. I sad, logicno je videti koja hebrejska rec se koristi u tom stihu, da bismo videli zasto je prevedena u Septuaginti kao taksis. Hebrejska rec je dibrati, srodna reci "dibra" (koja znaci rec) i koja se u tom obliku pojavljuje u ovom psalmu i Jovu 5:8. U ovom drugom slucaju, to je rec "stvar", tj. "epikalesome" na grckom, koja, koliko sam shvatio, znaci "pozvati se na nesto kao svedoka". Pored toga, jos jedna varijanta reci "dibra" se koristi na 3 mesta u Tanahu, ali ono sto je zajednicko za svih 5 reci je da imaju veze sa recju, govorom, svedocenjem.
I sad, zasto je je u 110. Psalmu rec dibrati, prevedana u Septuaginti kao taksis, tj red? Nema racionalnog objasnjenja. Pravilan prevod bi bio: "Zauvek si svestenik prema reci koju sam ti uputio preko Melhisedeka".
Ako se vratimo na to Melhisedekove reci u 14. glavi Postanja: „Нека Свевишњи Бог, Створитељ неба и земље, благослови Аврама;и нека је благословљен Свевишњи Бог, који ти је у руке предао тлачитеље твоје!” i uporedimo se celim 110. Psalmom - „Седи мени с десне стране, док не положим непријатеље твоје за подножје ногама твојим.”
Палицу силе твоје пружиће Господ са Сиона, говорећи: „Иди међу непријатеље своје ипокори их!”, sve postaje jasno.
Dakle, ne postoji nikakakav svestenicki red po Melhisedeku, barem u Tanahu.

E sad, da li je Avram Melhisedeku dao deseti deo svega. U 1. Moj 14:20 pise i ON mu je dao deseti deo svega. Iz konteksta kao da se vidi da je Melhisedek taj koji daje desetak (to, recimo, smatra i Nehemija Gordon), jer par puta pre toga se pod “on” misli na M. Ako pise Avram u prevodu, to je uglavnom zbog stiha iz Jevrejima poslanice, ali u hebrejskom originalu stoji "on". S druge strane, Avram se zaklinje da nece nista uzeti, pa neka opcija u kojoj M daje Avramu deseti deo od svega sto je drugopomenuti uspeo povratiti (ako je i Salim bio pod okupacijom) ne pije vodu. Tako da, nemam neki definitivan zakljucak po ovom pitanju.

I zasto se Pavle, ako je vec napisao Jevrejima poslanicu, poziva na Septuagintu? Mislim da ovu poslanicu nije uopste pisao Pavle, vec neko ko je slabo poznavao hebrejski Tanah, pa je samo pred sobom imao Septuagintu iz koje je vadio ucenja.
Yirmiyahu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-11-29, 15:08

Ne znam šta hoćeš konkretno da kažeš sa ovim tvojim istraživanjem?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-29, 19:49

SION ::Ne znam šta hoćeš konkretno da kažeš sa ovim tvojim istraživanjem?
Izabrao sam temu o Melhisedeku, jer sam je najskorije izucavao, da ti pokazem da ne smes prihvatati nesto zdravo za gotovo, bez da si to sam izucio i da imas dokaze za to. Tvrdio si da je Melhisedek bio Bog u ljudskom telu, na osnovu Jevrejima poslanice, a vidis da to ne pije vodu. Nemoj ovo da shvatis kao napad, svi smo ovde braca, nego ako je vec fundamentalisticki forum, daj onda da idemo do osnove, prateci dokaze kud god nas odveli. Da ukrstimo argumente, u nameri da saznamo istinu.Wink 

Yirmiyahu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-29, 19:54

Ispravka: ono sto sam hteo da kazem je da ne postoji svestenicki red po Melhisedeku. Drugo je pitanje ko je M zaista bio. Pisem ovako jer ne vidim opciju edit za poslatu poruku.
Yirmiyahu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-11-29, 21:18

Ja sam govorio o njegovim karakteristikama (koje mogu odgovarati Božijoj manifesraciju u ljudskom obliku) kao na primer:

"1. Јер овај Мелхиседек беше цар салимски, свештеник Бога Највишег, који срете Авраама кад се враћаше с боја царева, и благослови га;
2. Коме и Авраам даде десетак од свега. Прво дакле значи цар правде, потом и цар салимски, то јест цар мира:
3. Без оца, без матере, без рода, не имајући ни почетка данима, ни свршетка животу, а испоређен са сином Божијим, и остаје свештеник довека."

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-11-29, 21:27

Nemoj ovo da shvatis kao napad, svi smo ovde braca, nego ako je vec fundamentalisticki forum, daj onda da idemo do osnove, prateci dokaze kud god nas odveli. Da ukrstimo argumente, u nameri da saznamo istinu.Wink ::
Ni sam ni pomislio da je u pitanju napad brate, slažem se treba da proučvamo Božiju reč i da dopunjujemo jedni druge u nauci i putu spasenja.

Pisem ovako jer ne vidim opciju edit za poslatu poruku. ::
Na administrativnom panelu za sad nisam našao takvu opciju za korisnike, dok ja kao ADMIN mogu menjati postove.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-29, 21:50

SION ::Ja sam govorio o njegovim karakteristikama (koje mogu odgovarati Božijoj manifesraciju u ljudskom obliku) kao na primer:

"1. Јер овај Мелхиседек беше цар салимски, свештеник Бога Највишег, који срете Авраама кад се враћаше с боја царева, и благослови га;
2. Коме и Авраам даде десетак од свега. Прво дакле значи цар правде, потом и цар салимски, то јест цар мира:
3. Без оца, без матере, без рода, не имајући ни почетка данима, ни свршетка животу, а испоређен са сином Божијим, и остаје свештеник довека."

Ja sam samo rekao da u Tanahu ne postoji koncept svestenstva po Melhisedeku, druga je stvar sto pisac Jevrejima poslanice to ucenje izvlaci iz Septuaginte, KOG NEMA U HEBREJSKOM ORIGINALU. Drugo, pisac JP tvrdi da je Avram njemu dao desetak od svega, dok se tu u Tanahu ne moze sa sigurnoscu reci, stavise, kao da je obrnuto.

Za mene je ovo neresiva misterija: kako uklopiti cinjenicu da JP uci nesto sto Tanah ne uci? Bas bih voleo da cujem ako neko ima argumentovano objasnjenje, ja stvarno nemam.
Yirmiyahu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-04, 00:23

Yirmiyahu ::
SION ::Ja sam govorio o njegovim karakteristikama (koje mogu odgovarati Božijoj manifesraciju u ljudskom obliku) kao na primer:

Ja sam samo rekao da u Tanahu ne postoji koncept svestenstva po Melhisedeku, druga je stvar sto pisac Jevrejima poslanice to ucenje izvlaci iz Septuaginte, KOG NEMA U HEBREJSKOM ORIGINALU. Drugo, pisac JP tvrdi da je Avram njemu dao desetak od svega, dok se tu u Tanahu ne moze sa sigurnoscu reci, stavise, kao da je obrnuto.

Za mene je ovo neresiva misterija: kako uklopiti cinjenicu da JP uci nesto sto Tanah ne uci? Bas bih voleo da cujem ako neko ima argumentovano objasnjenje, ja stvarno nemam.
postavlja se ovde jedno ključno pitanje,koje je starije od prevoda,da li je melhisedek ispoređen s sinom Božjim. sada se tu laže da on je bez oca ,bez majke,bez početka i kraja danima,bez rodoslovlja. jedini kome ovo možemo pripisati je Bog jedini. onda ako se ovo odnosi na Isusa koga pavle ovde predstavlja u Hristu? još ide pitanje,kao čovek očito da je Isus imao rodoslovlje,kao Bog očito da nije imao.jer Bog ne može imati oca,on je mogao imati pripravljeno telo,ali ne i oca kao Bog. zato se kaže on će mi biti sin a ja njemu?

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-04, 14:59

Melhisedek kao što sam rekao ima karakteristike jedino koje možemo pripisati Gospodu, tako da je on najverovatnije jedna od Božijih manifestacija u ljudskom obliku slična ono koja je i dolazila Avraamu pod šator pre uništenja Sodoma.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-04, 23:37

SION ::Nikejska prevara paganskog Cara Konstantina koji je uveo lažnu nauku o trojednom Bogu koje je u suprotnosti sa biblijskim učenjem o JEDNOM JEDINOM BOGU.
Amen na gornje!

Jedini Bog je Jahve!
Jedini Židovski Bog je Jahve.

piramida4

Broj poruka : 140

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-05, 11:50

piramida4 ::
SION ::Nikejska prevara paganskog Cara Konstantina koji je uveo lažnu nauku o trojednom Bogu koje je u suprotnosti sa biblijskim učenjem o JEDNOM JEDINOM BOGU.
Amen na gornje!

Jedini Bog je Jahve!
Jedini Židovski Bog je Jahve.

on je i paganski Bog ne samo zidovski. on se objavio u Hristu.krajnji cilj je prepoznati jednog BogA U OBJAVI.Jer bez toga mi ne mozemo uzeti ponudjeni zovot. jer je to povezano sa zrtvom. Bog koji je bio u Hristu je polozio telo na krst a Duhom ga vsrksao i on koji je bio Duh Bozji,a punina bozanstva telesno ucinio je ono sto se zove mera za nas.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kainos taj 2013-12-05, 13:24

Nema tri Boga, biblija je jasna po tom pitanju - Cuj Izraele, Bog je jedan. Ehad Elohim!
kainos

Broj poruka : 35
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-05, 17:33

PONOVLJENI ZAKON 4,35
Tebi je to pokazano da znaš da je Jahve pravi Bog i da nema drugoga uz njega.
1. KRALJEVIMA 8,60
ne bi li tako svi narodi zemlje spoznali da je Jahve jedini Bog i da nema drugoga.
IZAIJA 45,5
Ja sam Jahve i nema drugoga; osim mene Boga nema. Iako me ne poznaš, naoružah te:
IZAIJA 45,6
nek` se znade od istoka do zapada da izvan mene sve je ništavilo." Ja sam Jahve i nema drugoga;
IZAIJA 45,18
Da, ovako govori Jahve, nebesa Stvoritelj - on je Bog - koji je oblikovao i sazdao zemlju, koji ju je učvrstio i nije je stvorio pustu, već ju je uobličio za obitavanje: "Ja sam Jahve i nema drugoga.
IZAIJA 45,21
Objavite, iznesite svoje dokaze, svjetujte se zajedno: tko je to od davnine navijestio i od tada prorekao? Nisam li ja, Jahve? Nema drugoga boga do mene; Boga pravednog i Spasitelja osim mene nema.
IZAIJA 45,22
Obratite se k meni da se spasite, svi krajevi zemlje, jer ja sam Bog i nema drugoga!
IZAIJA 46,9
sjetite se prošlosti pradavne: ja sam Bog i nema drugoga; Bog, nitko mi sličan nije!

NZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZ

MARKO 12,32
Nato će mu pismoznanac: "Dobro, učitelju! Po istini si kazao: On je jedini, nema drugoga osim njega.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Pismoznanac jasno kaže da Isus nije Bog!
Kaže da postoji SAMO Jedan Bog - a to je Židovski Bog - JAHVE.

-----------------------------------

Nema Boga Isusa, nema Boga SD.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-05, 17:36

Pa nema osim Njega nikoga! Isus nije neki drugi, treći Bog već je to Jedini Bog koji se manifestovao u ljudskom obliku jel je On svemogući Bog i može uzeti oblik kakav On hoće!!!
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kainos taj 2013-12-05, 18:50

SION ::Pa nema osim Njega nikoga! Isus nije neki drugi, treći Bog već je to Jedini Bog koji se manifestovao u ljudskom obliku jel je On svemogući Bog i može uzeti oblik kakav On hoće!!!
A sto je sa Ocem, ne kuzim da je Isus jedini Bog?
kainos

Broj poruka : 35
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-05, 18:53

A sto je sa Ocem, ne kuzim da je Isus jedini Bog? ::
Sve je to jedan Bog samo se manifestuje u raznim oblicima i titulama.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-05, 23:06

jasno stoji da je Isus taj spasitelj. a u starom zavetu Jahve za sebe kaže da je on jedini spasitelj i da osim njega nema spasitelja,nema drugoga! onda ili je Isus objava Jahvea Spasitelja ili poastoje dva spasitelja?! očito da je Isus objava Jahve spasitelja,jer upravo Isusovo ime nosi jedino ime spašenja ,koje se zove Jehošua ,a znači Jahve SpaSITELJ,ILI jAHVE JEDINI SPASITELJ. ako bi rekli da je Isus takođe spasitelj osim JaHVEA ONDA BI AUTOMATSKI IMALI DVa spasitelja.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-06, 13:34

SION ::
Sve je to jedan Bog samo se manifestuje u raznim oblicima i titulama.
Da li svoje gornje tvrdnje možeš i stihovima potvrditi?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-06, 15:32

ODGOVORI ĆU TI NA TEMI http://fundamentalisti.serbianforum.info/t39p15-gospod-isus-hristos
NEMOJ DA RASPRAVLJAMO O ISTOJ TEMI NA VIŠE MESTA USRESREDI SE NA JEDNU TEMU!
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-06, 20:25

Kojim jasnim stihovima možeš potvrditi nauk o TTT?

Gdje piše Bog Otac, Bog Sin, Bog SD?

Gdje ima Trojstvo?

Gdje ima Trojedini?

Gdje ima SD nije Otac,
Otac nije Sin,
Sin nije SD?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole