Da li je Isus iz Nazareta mesija najavljen u Tanahu ?

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Da li je Isus iz Nazareta mesija najavljen u Tanahu ?

Počalji od lavić taj 2015-03-24, 13:43

SION ::Meni se čini da je u pitanju takođe loše adresiranje, ali prvenstveno zbog rabinskog tumačenja mesijanskog doba, jer oni zbog slepoće ne vide da Mesija dolazi dva puta, a ne samo jednom da uspostavi svoje carstvo.

Tu nam se malo razlikuju shvatanja...
Ne vidim nigde dve službe žrtvovanja već samo jednu, a to znači da sad ostaje samo vera ko poveruje i pokrsti se spasiće se bez obzira na naciju.Sad možemo reći kako će se čuti svršeno je i bacanje kadionice i posredničke službe i to jeste tako, ali pre toga će isteći vreme paganima i potom i vreme ostatku izbranih Izraelaca,drugim rečima kad istekne vreme Izrailju tek tad stiže ali ne više Mesija već CAR.
Neprijatelj to zna i tad će im svogaduta (čoveka bezakonja) poslati kao Mesiju pre nego dođe CAR da ih zavede i zato je pre toga trostruko upozorenjetri anđela objavljeno istima i poslaće im se Ilija i Mojsije da ne budu zatrti a ako ne poslušaju postradaće svi Izrailjci tamo sem 144000 koji će izaći u pustinju.

Zamolio bih da čujem od STP odgovor na ona tri pitanja iznad te da postavi sav materijal u vezi ove teme,hvala.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2015-03-24, 18:34

Ne vidim nigde dve službe žrtvovanja već samo jednu a to znači da sad ostaje samo vera ko poveruje i pokrsti se spasiće se bez obzira na naciju.Sad možemo reći kako će se čuti svršeno je i bacanje kadionice i posredničke službe i to jeste tako ali pre toga će isteći vreme paganima i potom i vreme ostatku izbranih Izraelaca,drugim rečima kad istekne vreme Izrailju tek tad stiže ali ne više Mesija već CAR.

Ja o tome i govorim, rabini ne vide prvi dolazak Mesije već samo drugi gde On dolazi kao Car da uspotavi svoju vlast u Izraelu gde će carovati gvozdenom palicom nad narodima. Njihovo viđenje je samo viđenje Mesije kao Lava, a ali ne i kao Jagnjeta.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2015-03-26, 22:32

Voleo bih da nađe vremena čovek da odgovori bar na ona tri pitanja.
Ne znam zašto uvek neko nešto počne i ode?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2015-03-27, 13:48

lavić ::Voleo bih da nađe vremena čovek da odgovori bar na ona tri pitanja.
Ne znam zašto uvek neko nešto počne i ode?
Ne znam zašto ljudi tako olako donose sud a nemaju činjenice pred sobom ?
I ja sam tebe druže čekao i to više nego ti mene pa mi to nije dalo za pravo da olako zaključujem da si otišao. I ti i ja smo rekli da imamo drugih obaveza tako da ne razmem čemu ovo. Nemoj da se brineš evo sad sam tu I ne bežim nigde, pišem odgovor. Smile
STP

Broj poruka : 52
Datum upisa : 30.12.2013

Pogledaj profil korisnika http://srbski-teokratskipokret.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2015-03-29, 20:09

Koliki će to odgovor biti.....danima čekam...?
Nemoj se ljutiti moja iskustva su takva da su uglavnom napuštali razgovor čim su istresli šta imaju zato se uplaših da si i ti tako učinio.
Čekam.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2015-04-22, 16:45

Izvinite na malo dužem čekanju,imao sam jako puno obaveza,a uz to je i 90% prevedena vrlo zahtevna analiza na temu Danila 9 pa ću je odmah posle završne obrade ovde postaviti. Pozdrav
STP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2015-04-25, 11:40

Neka,neka samo ti radi čekam ja nije problem.Sve što imaš daj na trpezu ima tu i dobrih zapažanja zato ništa ne izostavi po pitanju teme.

Pozdrav.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2015-05-15, 15:14

STP ::
Ne zaboravimo da u kompletnoj praksi ne postoje samo dve moguće opcije (one opcije koje smo mi uzeli u obzir).Takav pogled na svet je lažna dilema,dok u realnosti postoji na desetine mogućih opcija.Na primer ; Moguće je uvek biti hrišćanin ili pripadnik neke druge slične religije i biti dobar čovek. I to je potpuno realno. Zato je judaizam jedinstvena religija jer ne traži da budeš Jevrejin.

Uzgred,današnji Islam ima 2 milijarde vernika među kojima ima jako dobrih ljudi sa snažnom verom . Opet i ti kao hrišćanin i ja kao jevrejin,možemo lako da pobijemo sva pogrešna islamska učenja i tako diskvalifikujemo Islam kao "izvorno" verovanje. I šta sada,propadoše stotine i hiljade dobrih ličnosti ?
Ovo je bio samo primer da bih ti pokazao da tvoj odnos prema ovim našim razgovorima I izučavanjima ne bi trebao da bude  “Evo ako je ovo do sada bilo pogrešno,kompletna ova priča u kojoj sam do sada bio nema smisla…” . I ja sam bio hrišćanin,a sada nisam,što ne znači da preko hrišćanstva nisam upoznat sa izvornim biblijskim – jevrejskim konceptom.  Svaki izazov pred koji nas Bog stavi treba prihvatiti  I biti objektivan,jer u suštini Tanaha je izučavanje I proveravanje ,bez predrasuda zbog prethodnog verovanja.

Mislim da je BIBLIJA jasna O DOLASKU MESIJE. I lavić je to dobro izneo,ali ako čovek jednostavno ima svoju priču to je  stvar nevere. ako čovek najpre neće verovati onda je to završena svaka mogućnost da čovek išta dobije od Boga. ovo je čisto gubljenje vremena.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2015-06-03, 14:38

Neznam zašto uvek tako rade poviču nešto i posle ih nema...ta iskustva imam sa tzv.Js oni tako nastupaju počnu i nestanu...koja svrha?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2015-06-04, 10:56

to je sa nejavljanjem i napustanjem diskusije već moglo se očekivati,jker čovek je kako narod kaže "danguba" ,a Pismo da je takav sam sebe osudio liči na grčki mit pola devojka pola riba.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2015-07-13, 10:50

Smešni su ovi površni komentari ad hominem, ne bih da se obazirem na njih. Evo vam Danilo 9 na engleskom raskrinkan, sa srpskim prevodom imamo tehničkih problema. Izvinjavam se na čekanju.

https://www.youtube.com/watch?v=nAVvbB1Zgeo&index=8&list=PLD3DF0E2817D81B0D
Kraća verzija u tekstu : https://jewsforjudaism.org/knowledge/articles/answers/jewish-polemics/texts/daniel-9-a-true-biblical-interpretation/
STP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2015-07-13, 14:02

lavić ::Ovako,predlažem da STP postavi sav materijal što ima a mi onda polako da analiziramo sve to u celosti...
Mene prevenstveno zanima Danilo 9 gl.... koji je vaš stav potim pitanjem?
Drugo pitanje je o Jovanu krstitelju da li držite da je on glas koji viče u pustinji?
I treće pitanje da li su anđeli prevarili pastire da im se rodio Mesija l je to izmišljena priča?

1.Citiraš Isaija 40;3. Najkraći odgovor je u Isaija 40;5 gde lepo piše ,, Tada će se otkriti slava Gospodnja i svi će je ljudi videti". Što nedvosmisleno nije ispunjeno od strane Isusa,pa čak ni danas,dakle to nas tek čeka.
Uzgred, sam NZ je protivrečan po pitanju Jovana krstitelja da li je on Ilija ili nije, da li je došao u ,, duhu Ilije" (ma šta značio taj novi koncept koji uvode pisci NZ) ili ,,telu Ilije" što jasno najavljuje Malahija. Očigledno je da Jovan krstitelj nije bio Ilija.
2.Ta priča neodoljivo podseća na određene paganske narative tog vremena gde se važne osobe ,, rađaju sa predskazanjem sa neba tj zvezda".
STP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2015-07-14, 22:40

STP ::Smešni su ovi površni komentari ad hominem, ne bih da se obazirem na njih. Evo vam Danilo 9 na engleskom raskrinkan, sa srpskim prevodom imamo tehničkih problema. Izvinjavam se na čekanju.

Kraća verzija u tekstu : https://jewsforjudaism.org/knowledge/articles/answers/jewish-polemics/texts/daniel-9-a-true-biblical-interpretation/
u suštini to nije površi komentar,samo je reč Gospodnja upotrebljena sa tačnom adresom. čovek ima prava da sumnja u Pismo,to je n jegov izbor. ali Gospod kaže da bi čovek trebao takav znati da sam sebe osuđuje i das drugi koji veruje treba da takog prepusti njegovojn odluci,a da svaka raspravka nema neku svrhu,osim za slično dangubarenje. čovek najpre treba da veruje da ima Bog i da on plaća onima koji ga traže.
ne davno jedan moj prijatelj mi je doneo da čitam kako je rekao jednog mudraca ,kosidovskog grka i njegove (bogohulni naziv) biblijske legende! uzeo sam da vidim "mudraca" sećam se njegovog rešenja za čas kada mojsije udara stenu i napoji oko 2 miliona izraelacau pustnji,da je mojsije dok je bio u egiptu znao tačno mesto gde ima vode u steni! ja sam rekao tada,pa neka kosidovski sam krene istim putem peške i neka zažeđa pa neka lupka štapom po svim stenjacima,bijim se da nikad neće naći vodu. tako ljudi svojom pameću će uvek naći grešku u Pismu. jernje oni trebaju. um ljudski je takav. ali nikad ne treba zaboraviti da se Pismo drugačije razgleda,a ne umom. kada bi se razgledalo Duhom lako bi se došlo do razumevanja a ne do nalaženja greški. ali davno je rećeno unutar je za jedne med a za druge otrov. i ko šta hoće to i nalazi i konzulmira.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2015-07-15, 22:14

ispravka ::
STP ::Smešni su ovi površni komentari ad hominem, ne bih da se obazirem na njih. Evo vam Danilo 9 na engleskom raskrinkan, sa srpskim prevodom imamo tehničkih problema. Izvinjavam se na čekanju.

u suštini to nije  površi komentar,samo je reč Gospodnja  upotrebljena  sa tačnom adresom.  čovek ima prava da sumnja u Pismo,to je n jegov izbor. ali Gospod kaže da bi čovek trebao takav znati da  sam sebe osuđuje i das drugi koji veruje treba da takog prepusti njegovojn odluci,a da svaka raspravka nema neku svrhu,osim za slično dangubarenje. čovek najpre treba da veruje da ima Bog i da on plaća onima koji ga traže.  
ne davno jedan moj prijatelj mi je doneo da čitam  kako je rekao jednog mudraca ,kosidovskog grka i njegove  (bogohulni naziv) biblijske legende! uzeo sam da vidim "mudraca" sećam se njegovog rešenja za  čas kada mojsije udara stenu i napoji oko 2 miliona izraelacau pustnji,da je mojsije dok je bio u egiptu znao tačno mesto gde ima vode u steni! ja sam rekao tada,pa neka kosidovski sam krene istim putem peške i neka zažeđa pa neka lupka štapom po svim stenjacima,bijim se da nikad neće naći vodu. tako ljudi svojom pameću će uvek naći grešku u Pismu. jernje oni trebaju. um ljudski je takav. ali nikad ne treba zaboraviti da se Pismo drugačije razgleda,a ne umom. kada bi se razgledalo Duhom lako bi se došlo do razumevanja a ne do nalaženja greški. ali davno je rećeno unutar je za jedne med a za druge otrov. i ko šta hoće to i nalazi i konzulmira.

U suštini, jedva sam razumeo, uhvatio neku nit i smisao ove vaše objave. Ne sumnjamo u ,, Pismo" nego u NZ, zapravo, jasno je da NZ falsifikuje Tanah i uvodi nove koncepte iz određenih razloga, tu nema sumnje više.
,,ali Gospod kaže" Ne kazuje to Gospod nego je to vaše tumačenje određenih stihova NZ Smile
,,tako ljudi svojom pameću će uvek naći grešku u Pismu" vidi se da niste pročitali postavljeno a kometnarišete, da ste čitali znali biste da je ova rečenica apsolutno nerelevantna za naše argumente iz Tanaha. Uzgred, ljudi će svojim dogmama, uverenjima, emocijama gurnuti pod tepih ono što im se ne sviđa, zar ne Smile ?
Molimo da se ubuduće ljudi ne uključuju sa ovakvim opštim pričicama dogmicama nego konkretnim biblijskim pitanjima / tvrdnjama.
Hvala
STP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2015-07-17, 22:02

STP ::
lavić ::Ovako,predlažem da STP postavi sav materijal što ima a mi onda polako da analiziramo sve to u celosti...
Mene prevenstveno zanima Danilo 9 gl.... koji je vaš stav potim pitanjem?
Drugo pitanje je o Jovanu krstitelju da li držite da je on glas koji viče u pustinji?
I treće pitanje da li su anđeli prevarili pastire da im se rodio Mesija l je to izmišljena priča?

1.Citiraš Isaija 40;3. Najkraći odgovor je u Isaija 40;5 gde lepo piše ,, Tada će se otkriti slava Gospodnja i svi će je ljudi videti". Što nedvosmisleno nije ispunjeno od strane Isusa,pa čak ni danas,dakle to nas tek čeka.
Uzgred, sam NZ je protivrečan po pitanju Jovana krstitelja da li je on Ilija ili nije, da li je došao u ,, duhu Ilije" (ma šta značio taj novi koncept koji uvode pisci NZ) ili ,,telu Ilije" što jasno najavljuje Malahija. Očigledno je da Jovan krstitelj nije bio Ilija.
2.Ta priča neodoljivo podseća na određene paganske narative tog vremena gde se važne osobe ,, rađaju sa predskazanjem sa neba tj zvezda".

Iskreno nisam očekivao da ćeš se pojaviti zbog loših iskustava sa Js.
Drago mi je da si tu i ostani nemoj praviti dugačke pauze.
Kažeš da Jovan nije Ilija iz Malahije,naravno da nije jer je Jovan kako rekoh glas onog koji viče da poravna stazu Bogu koji stiže.
Ilija će tek doći saglasni smo.

Što se tiče zvezda i znakova nebih se složio da je pagansko samo jer su i proroci govorili o znakovima.
A anđeli,da li je istina da su anđeli javili pastirima o rođenju Mesije?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2015-07-19, 13:15

lavić ::
Iskreno nisam očekivao da ćeš se pojaviti zbog loših iskustava sa Js.
Drago mi je da si tu i ostani nemoj praviti dugačke pauze.
Kažeš da Jovan nije Ilija iz Malahije,naravno da nije jer je Jovan kako rekoh glas onog koji viče da poravna stazu Bogu koji stiže.
Ilija će tek doći saglasni smo.

Što se tiče zvezda i znakova nebih se složio da je pagansko samo jer su i proroci govorili o znakovima.
A anđeli,da li je istina da su anđeli javili pastirima o rođenju Mesije?
1. Kakve veze ja (mi) imamo(o) sa JS (svedocima) Smile ?
2. Ostaću ovde ali i vas molim da lepo i nepristrasno pregledate materijal koji pošaljem tj koji sam poslao, ne mogu da sažvaćem još dodatno.
3. Tvoj stav 2015 je da Jovan naravno nije Ilija ali u trenutku kada se NZ sastavljao i kada je trebalo napraviti od Isusa mesiju to pitanje nije bilo tako čisto za NZ zato i NZ sam sebi protivreči po ovom pitanju, kao i na x drugih mesta.  Pa da vidimo za Iliju, da li je već posetio zemlju u  obliku Jovana krstitelja ? Dodatno iznosim i sve moguće hrišćanske ,, odgovore " (čitaj uvijanja) i jevrejsko pobijanje istih Smile

Da li je Jovan Krstitelj Ilija ili nije?

Luka 1:16 ga identifikuje kao Iliju iz Malahije, s tim da menja proročanstvo gde doslovno piše da će Ilija doći. Luka kaže da će Jovan biti kao Ilija, ali zato nema problem da mu pripiše ono što će Ilija uraditi, kao da on jeste taj Ilija koji je prorečen. U Mateju 17:12-13 se potvrđuje da je Jovan Ilija. Međutim, kada ga pitaju da li je on taj, Jovan odgovara da nije (Jovan 1:21). Čekaj, je l' jeste ili nije? Ko je u pravu? Neki će reći da je Jovan došao u Ilijinom duhu (neki to koriste da dokažu reinkarnaciju), ali Malahija jasno kaže da će to biti lično Ilija. Nema ni govora da je on iz skromnosti odbio da bude nazvan Ilijom, tako nešto je potpuno strano biblijskim prorocima, koji su javno objavljivali svoje misije.

Jedno od objašnjenja je da je Samuilo krio svoju misiju od Saula, pa je tako postupao i Jovan. Ipak, Samuilo je sve govorio Davidu, dok je s pravom krio informacije od Saula. Svojim negiranjem toga da je Ilija, samo je udario na autoritet svog prijatelja Isusa. Sad, jasno je da Jovan želi što više da gurne u kraj Krstitelja, jer je on nevažan u odnosu na Isusa, pa u tom svetlu bi trebalo posmatrati i ovu situaciju sa negiranjem toga da je Ilija.

To što je neko rekao da je Ilija, ne znači da i jeste. Tako bilo ko može da ispuni proročanstvo, ali Jovan nije ispunio ono što će Ilija uraditi (kraj Malahije).

4. Ne razumem zašto ignorišeš jasne stihove koje sam poslao u prethodnom postu ? Lepo smo pogledali kontekst i videli da Jovan NE MOŽE DA BUDE ,, glas koji viče u pustinji". Zašto ignorišeš kontekst Isaije na koga se poziva NZ ? Isto tako ja mogu da izvlačeći iz konteksta dokažem iz Psalama (14;1) da nema Boga. Koja je svrha toga ? Ne mogu zaista da se ponavljam a vas molim da ne ignorišete stihove i gurate stvari pod tepih slepe vere i dogme.
5. Gde su, druže moj, proroci najavljivali dolazak mesije zvezdama i pastirima, mudracima sa istoka ? Apsolutno nigde.
Možda se ti ,,ne bi složio da je pagansko" ali istorijske činjenice se ne slažu.Naime, ta priča ima neverovatne sličnosti (kao i celo hrišćanstvo) sa Mitraizmom i drugim paganštinama :
Mithraism - True Christianity?

The absurdly close parallels between Christianity and Mithraism are summarised below. Mithras was:
1) Born on 25 December.

2) Born of a virgin.

3) Born in a cave and attended by shepherds and wise men who gave him gifts.

4) The Son of God and intermediary between God and humanity.

5) Regarded as a "King" and Saviour who shed eternal blood.

6) Said to have sacrificed himself to save humanity.

7) Celibate.

Cool Mithras had a Last Supper of bread and wine with his twelve companions.

9) Sunday (the day of the Sun) was his sacred day, not the Saturday Sabbath of Yahweh.

10) His followers were baptized.

11) They regarded wine as linked to the sacrificial blood.

12) They called themselves "brothers".

13) A cross with perpendicular, equidistant arms (the "Greek" cross) was an ancient symbol of the sun. (The Knights Templar used a Greek cross as their central emblem.)

14) The followers of Mithras ate loaves of bread marked by this cross (the prototypes of "hot cross buns").

15) The highest official grade of Mithraism was "Pater" (Father): Catholic priests are called Father.

16) There was a "Father of Fathers" (Pater Patrum), elected by the Fathers from amongst their number. He was Mithras's earthly representative, the "vicar" of Mithras (just as the Pope is called the vicar of Christ). Another title associated with the highest grade was Pater Sacrorum (Father of the Mysteries). He wore a red cap, a red robe, had a ring of office, and carried a shepherd's staff.

17) Mithras's mother was given the title "Mother of God".

18) Mithras represented an ethical system in which community and brotherhood were encouraged as a means of defeating the forces of evil.

19) Mithras was regarded as a great travelling teacher.

20) Mithras had twelve companions (equated with the twelve signs of the zodiac).

21) Mithras performed miracles such as raising the dead, casting out demons, making the blind see and the lame walk, healing the sick etc.

22) Mithras died, was buried in a tomb and rose again after three days, ascending to heaven.

23) His principal festival was celebrated every year at the spring equinox to commemorate his resurrection. The Christian Easter festival to celebrate Christ's resurrection takes place at the same time.

24) Mithras was called "the Good Shepherd."

25) Mithras was referred to as: "The Way, the Truth and the Light, the Redeemer, the Saviour, the Messiah."

26) He was identified with both the Lion and the Lamb.

27) He carried the keys to the kingdom of heaven.

28) He was the god of light and truth, the god who mediated between Man and the True God.

29) One of his symbols was the sun disk and he was known as the "Light of the World".

30) The All-Seeing Eye was a symbol chosen by Mithraists to show that nothing could be hidden from Mithras.

31) Because of its links to Persian Zoroastrianism, Mithraism was also able to incorporate Zoroastrian ideas such as heaven and hell, an apocalypse, a day of judgement, a resurrection of the dead and a second coming (where Mithras would destroy the Evil One).
All of the most distinctive elements of the Christian myth can be found in the tales surrounding assorted ancient gods and demi-gods such as Osiris, Tammuz, Dionysus, Adonis, Attis, Krishna and Mithras. There is nothing new or imaginative about Christianity except for one thing. No one had previously thought of making a myth about a God into a literal truth. No one had dared to seriously suggest that a living, breathing human being was miraculously born on earth as the actual Son of God. No Greek expected to sit down and share a drink with the real Dionysus. No Roman thought he would bump into Mithras in the forum. When Roman emperors declared themselves gods, no one took it seriously. They were very powerful people, but manifestly not divine. In fact they were usually insane and deemed in need of assassination.

It was Paul's melding of Messianic Judaism with the traditional pagan religions that was an astonishing, and disastrous, innovation. Paul never met Jesus and didn't bother to see Jesus' apostles before starting his own mission to convert the world. His radical, strange and mystical version of Christianity had virtually nothing in common with anything Jesus said. In all probability, Paul knew next to nothing about the man Jesus or his companions or what Jesus said and taught. Nothing had been written down at that time, Paul hadn't met any eyewitnesses, so he was getting all of his information via hearsay, gossip and the drunken exaggeration of travellers' tales. But he didn't need anything else, and he certainly didn't need the truth. All he was doing was preaching Mithraism, with a Messianic Jew playing the part of Mithras. Simple. Most people who had known Jesus had no idea what planet Paul was on. What he claimed Jesus said bore no resemblance to what he actually said.

Paul's epistles are the oldest part of the New Testament, written around 50 AD while the gospels were written around 70-100 AD. Paul's famous letters received little or no acceptance by the early church. The Apostles never mentioned Paul in their writings. There is no doubt they regarded him as a strange pagan trying to distort Jesus' message. Paul's so-called fanatical Judaism is a complete fabrication. This was the man who couldn't wait to announce the end of Mosaic Law and all the customs of Judaism. No one was better suited to appeal to Gentiles than Paul because, to all intents and purposes, he was a Gentile.

Paul's version of Christianity succeeded largely because the other factions, based in Jerusalem, were effectively wiped out when Titus destroyed Jerusalem in 70 CE, following a Jewish insurrection against the Roman occupation. Paul's Christians were based in many places outside Palestine, hence survived the destruction wrought by the Romans.

As soon as Christianity became the state religion of the Roman Empire, the Christians set about destroying the temples of Mithras, often building churches on the sites.

Za one koji ne znaju engelski : https://www.youtube.com/watch?v=egky96iZi20
https://www.youtube.com/watch?v=npAuxBK6sDc
STP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2015-07-20, 15:40

Naravno i to će biti ispunjeno prilikom drugog dolaska Isusa. Dakle kao što sam rekao tumači ovoga pisanja su upali u zamku koje imaju rabini jer ne vide dva dolaska Mesije već samo jedan. Ali opet ponavljam to je slepilo Izraela koje će prestati kad Isus ponovo dođe.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2015-07-20, 21:36

SION ::

Naravno i to će biti ispunjeno prilikom drugog dolaska Isusa. Dakle kao što sam rekao tumači ovoga pisanja su upali u zamku koje imaju rabini jer ne vide dva dolaska Mesije već samo jedan. Ali opet ponavljam to je slepilo Izraela koje će prestati kad Isus ponovo dođe.

Klasična hrišćanska pričica-dogmica. Žao mi je druže ali takva iznošenja nemaju nikakvu vrednost u raspravi.
Gde piše da će biti ,, dva dolaska mesije "; da će mesija baš biti Isus; da će nešto mesija ispuniti pri ,,prvom a nešto pri drugom" dolasku ? Imaš li jedan stih iz Tanaha da ,,dokažeš to" ? Naravno da nema, jer tako nešto ne postoji u Tanahu. Štaviše, postoji suprotno: mesija je tu da jednom dođe i da se njegova ,,vladalačka palica" nikada ne odvaja od Izraela.
Evo šta kaže SZ (Tanah) o mesiji, suv stih do stiha : https://www.youtube.com/watch?v=WvTi-0QAShk&list=PLCg2_NatvXQ7FWba7EvVAVkw4gF9XH9Ae&index=14
Jel znaš da sam ja mesija ? Evo reci koje god hoćeš čudo i ja ćuga ispuniti pri svom ,,drugom dolasku". Pa ti dokaži da nisam mesija ? Smile
Dakle, rabini i jevreji koji su u to vreme (Isusovog života) jedini svesni koncepta mesije i njegovog značenja i uloge, jedini proučavaju i mogu uopšte da čitaju Tanah su sve ove vekove slepi. Ali zato ljudi (i njihovi potomci) koje je Pavle preobratio iz mnogoboštva, koji apsolutno ne znaju dva slova alef beta (ogromna većina) a kamoli koncept mesije iz Tanaha i ljudi koji apriori prihvate Isusa pa onda idu unazad da ,,dokažu" njegovo mesijanstvo (a kamoli božanstvo) nisu slepi i pristrasni Smile ?
STP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2015-07-22, 14:13

STP ti pokušavaš tobož jevrejskim verovanjem pokazati da Hrišćanstvo nije ispravna vera i kao argument nudiš islam  koji po tebi treba biti mera vere zaboravljajući kako je Islam osnovao Rim preko nepismenog Muhameda.

Ozbiljan vernik će uvek prvo uzeti temelj pa onda gledati na zidove i krovati, temelj nemaš a krov staljaš...uzaludan posao.Nisi u početku otvoreno rekao osvojoj veri i zato sam čekao jer pre ili kasnije stigli bismo do onog šta je tebi osnova i videli imaš li je ili nemaš, a sad se vidi da nemaš osnovu u veri kao praktičnu istinu već ti ta imaginarna slika služi samoda stvori iluziju kod sagovornika da ti imaš temelj (Judaizam) ali on je tebi samo razglednica bez vere u nju.

Što se tiče Mesije ta služba je jednom ispunjena i sad dolazi CARA NAD CAREVIMA koji gazi, tu postoji samo vreme obraćenja pagana i vreme obraćenja Jevreja koji će Ga poznati tek kad se paganima završi -napuni broj.

Pošto je tema naslovljena o Isusu-Jehošui upitno da li je Mesija hajde mi o tome malo.
Imam tri pitanja za tebe:

1.O kome piše Isaija u 9.6 ?
2.Ko je glas koji viče u pustinji pripravite stazu BOGU NAŠEM?
3.Koji to Bog kod Jovana u jevanđelju posta TELO a Jovan ga vide?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2015-07-22, 18:45

Klasična hrišćanska pričica-dogmica. Žao mi je druže ali takva iznošenja nemaju nikakvu vrednost u raspravi.
Gde piše da će biti ,, dva dolaska mesije "; da će mesija baš biti Isus; da će nešto mesija ispuniti pri ,,prvom a nešto pri drugom" dolasku ? Imaš li jedan stih iz Tanaha da ,,dokažeš to" ? Naravno da nema, jer tako nešto ne postoji u Tanahu. Štaviše, postoji suprotno: mesija je tu da jednom dođe i da se njegova ,,vladalačka palica" nikada ne odvaja od Izraela.

Kao što sam rekao ne možeš videti jer ti je palo slepilo izrailjevo na oči, seti se kakvi su ti bili stavovi ranije i setićeš se i stihova.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2015-07-27, 17:02

lavić :: A. STP ti pokušavaš tobož jevrejskim verovanjem pokazati da Hrišćanstvo nije ispravna vera i kao argument nudiš islam  koji po tebi treba biti mera vere ...

B.Ozbiljan vernik će uvek prvo uzeti temelj pa onda gledati na zidove i krovati, temelj nemaš a krov staljaš...

V. Što se tiče Mesije ta služba je jednom ispunjena i sad dolazi CARA NAD CAREVIMA koji gazi, tu postoji samo vreme obraćenja pagana i vreme obraćenja Jevreja koji će Ga poznati tek kad se paganima završi -napuni broj.

Pošto je tema naslovljena o Isusu-Jehošui upitno da li je Mesija hajde mi o tome malo.
Imam tri pitanja za tebe:

A. Odličan primer ,, cherry picking". Od celokupne argumentacije zasnovane na stihovima u kontekstu kojim smo razbili NZ i Isusovo mesijanstvo, ti si našao da se uhvatiš za najperifernijii deo argumenata (jer je, o strahote li, taj jedan snimak preveo neki musliman. I ne samo to, nego krajnje smešno i nepošteno pokušavaš da kažeš da ja koristim ceo islam kao argument. Da nije smešno bilo bi žalosno ! Ne koristimo mi islam kao oruđe nego Tanah, NZ i sve ovde izneto na šta niko ne može da odgovori ! U buduće teško da ću se osvrtati na ovakve izjave,da ne kažem kakve, ali dobro, shvatam da je teško izaći iz komfort zone i da se davljenik za slamku hvata.

B. Tako je, na osnovu temelja ( Tanaha = SZ) smo razbili NZ do atoma a ti i dalje busaš dogmice neke i pokušavaš da pronikneš u lični deo svog sagovornika (iako je više nas) što je krajnje nebitno za temu ove diskusije i samo pokazuje koliko ne možeš da braniš Isusovo mesijanstvo Tanahom i stoga mora da koristiš neke druge ,,dokaze odbrane".
No, evo najnovijeg razbijanja NZ : https://www.youtube.com/watch?v=A6gcwLuq95c

V. Zanimljiva pričica, šteta samo što ne postoji ni jedan jedini stih za tako nešto u Tanahu (postoje suprotni stihovi).

1. Radi se o caru Hezekiji ! Ukratko (pošto vidim da retko ko prati šta postavljamo ovde) : Не ради се о неком будућем рођењу,Исаија описује претњу,невољу и тлачење Асиараца (Јевреје су тлачили и тада је он био млад) и тада је било већ рођено дете (Хезекица цар Јуде тј Јевреја је тада био рођен и дете је био) које ће донети мир (зато га и зове принц мира) и да ће његова победа бити баш као победа Гидеона над Миђанима !
Detaljno objašnjenje : https://www.youtube.com/watch?v=VIoFKPA5lRg&index=11&list=PLD3DF0E2817D81B0D
Ovaj video je deo šire liste za razbijanje NZ : https://www.youtube.com/playlist?list=PLD3DF0E2817D81B0D
* Ako želiš da odgovoriš na ovo, molim te samo argumentima a ne ličnim naklapanjima.

2. Kako možemo da znamo ko je kada se još nije desilo ? Lepo ti piše dva stiha napred da će tada Božija slava dopreti do svih krajeva zemaljskih i svi će znati za Boga Izraela, ali ti to naravno ignorišeš i uzimaš ono što ti se uklapa u prethodno prihvaćene dogme nažalost.
Rolling Eyes
3. Ljudi moji, jel shvatate vi da ne možete samim ,, Novim zavetom" da dokazujete ,, Novi zavet" ?! U suprotnom, ja bih mogao da napišem knjigu ,, Najnoviji zavet" i da njenu verodostojnost dokazujem samu po sebi.
Najpre ste prihvatili NZ i Isusa bez kritičkog ispitivanja i uzeli sve to kao Bogonadahnutu reč. Shvatite da se NZ iz petnih žila trudi da crpi verodostojnost iz onog što zovete SZ. Mi tu vezu sa SZ sečemo i rasturamo do atoma verodostojnost samog NZ (da ste pogledali maetrijal videli biste) a vi se i dalje busate u NZ kao verodostojnu i čak Bogonadahnutu reč (sa ogromnim brojem protivrečnosti). Pritom, niko nije argumentovano odgovorio na iznet materijal.
Uzgred, ako želiš da iznosiš citate iz NZ, citiraj ih molim te, jer mi nije poznato da ovako nešto postoji čak i u samom NZ. Shocked
STP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2015-07-27, 17:13

SION ::

Kao što sam rekao ne možeš videti jer ti je palo slepilo izrailjevo na oči, seti se kakvi su ti bili stavovi ranije i setićeš se i stihova.

Ovaj odgovor je toliko...da sam mislio da nema svrhe da odgovaram, da je dovoljan autogol sam po sebi.
Naravno, ni jedan jedini stih iz SZ ne možeš da ponudiš u odbranu svojih nekritički prihvaćenih dogmi ali zato možeš lične kvalifikacije sagovornika da ponudiš. Svi drugi koji kritički sagledavaju i proveravaju (za razliku od tebe) imaju ,,slepilo" na očima. Laughing
Aman, odkud ti znaš kakvi su moji stavovi bili ranije ?! I za šta je to relevantno ?! Ako sam pre bio hrišćanin, ne daje li to još veći kredibilitet našim argumentima jer dobro poznajem hrišćanstvo i ,,dokazivanje Isusovog mesijanstva" ?! Odkud znaš sa kime se dopisuješ (više nas ima) ?! Ovde ima x ljudi koji su bili ateisti, jel i njima pričaš kako su im prethodni stavovi opravdaniji ?! confused
STP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2015-08-01, 10:06

Pitao sam samo tri prosta pitanja i umesto odgovora dobijm kritike....o čemu je reč?
Pitanja su iz SZ a ne iz NZ jer Isaija proriče SINA i Isaija kaže da će Bog lično doći za glasom koji viče u pustinji i Mojsije u stvaranju daje opis ko to stvara i kako zato prvo moraš na ova tri pitanja da odgovoriš kako kod mene probudio kritični pogled i sumnju po pitanju Mesije.

Dakle,daj mi tvoje verovanje o kojem Sinu isaija piše i kad se to i gde ispunjava,potom ko je glas koji viče u pustinji i kad se to dešava i hoće li zaista Bog doći za tim glasom i konačno da li je tačna Mojsijeva predstava kako je Bog Duh i kako Bog rečju stvara?

Pozdravljam.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deran taj 2015-08-01, 21:08

Pozdrav...izvinjavam se što skačem na temu "s neba pau rebra" nisam dugo bio prisutan ovde pa malo da se upustim u argumentovanu rasparavu...

U ovoj raspravi ne sporim da je Jašua(isus) obećani Mesija ali sporim ceo prevod Isaje 9:6

Naime prva stvar koju pobijam u ovom prevodu je ime tvorca koji je u Hrišćanskim prevodima zamenjen sa Jahve na Bog....Prva Mojsijeva 3:5 .....i da ćete postati kao Bog u originalu stoji Elohim

"Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni."

S toga kako Isus kojem je ime takodje Jašua moze biti Bog?
Deran

Broj poruka : 6
Datum upisa : 10.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2015-08-05, 08:11

Deran ::Pozdrav...izvinjavam se što skačem na temu "s neba pau rebra" nisam dugo bio prisutan ovde pa malo da se upustim u argumentovanu rasparavu...

U ovoj  raspravi ne sporim da je Jašua(isus) obećani Mesija ali sporim ceo prevod Isaje 9:6

Naime prva stvar koju pobijam u ovom prevodu je ime tvorca koji je u Hrišćanskim prevodima zamenjen sa Jahve na Bog....Prva Mojsijeva 3:5 .....i da ćete postati kao Bog u originalu stoji Elohim

"Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni."

S toga kako Isus kojem je ime takodje Jašua moze biti Bog?

Mirko.ime telu zvanom Isus je JEHOŠUA a to mu dođe da je BOG SPASITELJ.
Vidiš Slavko JHVH se najavljuje i kaže preko anđela da se DETETU nadene IME Emanuilo KOJE ZNAČI BOG SA NAMA.
Tako stigavši dete ne nosi više ime Emanuilo već Jehošua jer je to Bog Spasitelj u telu.
Možeš li mireći ko i kad je glas koji viče u pustinji jer Bog reče da ON stiže za tim glasom da bi ga prepoznali kako nebi bili slepi u veri?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu