Тrojstvo ?

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Тrojstvo ?

Počalji od piramida4 taj 2013-12-23, 09:17

BP1 ::Mislim da najbolji i najobrazovaniji svjetski teolozi ne mogu u potpunosti razumiti trojstvo kao takvo, jer nemaju dovoljno znanja - tko smo mi da razglabamo takve teme. Možemo jedino dati svoja zapažanja koja smo zadobili tijekom čitanja Svetih spisa, to je ok. Moje osobno zapažanje je da Bog na razne načine želi dozvati odbjegle sinove, za to je potrebno razumiti koncept slobodne volje i ljubavi. Bog otac je "suviše" svet za stvorenja i kada bi se direktno obratio nama mi u njegovu prisutstvu jednostavno ne bi mogli egzistirati ili bi prihvatili njegov zakon na silu i iz straha. Tvorac to ne želi, njegova ideja je da svatko izabere hoće li poštovati njegov zakon ili neće, hoće li ga voljeti ili neće jer se na taj način dobiva iskrena ljubav, znači direktno prikazivanje ne dolazi u obzir. U tom slučaju Bog koristi svoju svemoć i sa nama komunicira na druge načine. Jedan od načina je da se pokaže je kroz tijelo stvorenja, kada je to napravio na zemlji data mu je titula Isus Krist no on je i dalje taj isti Tvorac, Bog Abrahama, Izaka i Jakova, Bog koji je izveo Izraelce iz Egipta i podario im sadašlji Izrael u nasljedstvo, Bog koji je podigao Davida i uzvisio ga na mjesto Kralja - sve to radi ista ličnost. Duh Sveti je također način komunikacije sa stvorenjima koji nama omogućava konstantnu povezanost i Božje prisutstvo, ali to je i dalje Bog koji "Je bio, koji je i koji će biti", samo prilagođen nama. To se može objasniti na primjeru ovozemaljskog očinstva - pa nećete dijete od par mjeseci učiti kvantnu fiziku, neće imati svrhe.

Bibliju je Bog Jedini Otac Jahve DAO za SVE ljude svijeta,
za sva vremena!

Da li ti misliš da je tako jako važnu STVAR - TTT,
Bog Jahve zaboravio JASNO i GLASNO napisati na tisuće mjesta,
tako da ljudi znaju u ŠTO točno moraju vjerovati?!

ALI - TTT - ne piše - NIGDJE!
Zašto?
Pa zato - jer ne postoji!
ONO što ne piše u Bibliji - to je izmišljotina!

piramida4

Broj poruka : 140
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-23, 09:19

SION ::
piramida4 ::Nisi za Trojstvo - ali nisi ni daleko od TTT.

Ostalo ti i nadalje od izmišljavača - Katolika,
da je Isus = Bog.

Od stvorenja radiš Stvoritelja!

Isus nije ništa stvorio -
a samo Bog je Stvoritelj,
znači - Isus nije i neće nikada biti Bog.

Zato i Isus sjedi vječno zdesna Božjega Jahvina prijestolja.
NIKADA na Božjem prijestolju!

Isus nije Bog (zasebno) već Bog u telu, a to je bitna razlika!

Isus sam kaže - BOG JE DUH.
Ako je Isus = TIJELO - onda Isus nije BOG!
TIJELO nije = BOG.

Izjednačavanje TOGA je
izjednačavanje Stvoritelja i stvorenja!
TIJELO je stvorenje!

NEMAŠ STIHA - BOG U TIJELU!
TO je tvoje dodavanje Božjoj Riječi.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BP1 taj 2013-12-23, 12:30

Isus Krist doslovno znači Otkupitelj - Pomazanik toliko smo i na vjeronauku naučili. Jahve kada je svoj život položio za nas on je dobio tu takozvanu "titulu" jer je došao kao čovjek i ispunio sav zakon da bi nevin bio raspet te položio svoj život za otkupljenje naših grijeha i time nam omogućio vječni život. Vi se onda usuđujete tu neke filozofije prosipati da Isus nije Bog Tvorac. Piramida4 ja ne znam kojoj sekti pripadaš ali znam da to nije dobro za tebe, pogledaj šta ti pišeš "Isus nije Bog" - jesi ti pušio šta umjesto doručka ?

BP1

Broj poruka : 3
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Željko taj 2013-12-23, 12:37

"Isus nije Bog" - jesi ti pušio šta umjesto doručka ? ::

hahahahahaha
Željko

Broj poruka : 42
Datum upisa : 23.11.2013
Godina : 41

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kainos taj 2013-12-23, 13:10

Vidim neki kazu ne vjerujem u trojstvo, ali Bog se objavljuje u tri sluzbe, uloge - pa zar to nije isto neko krivovjerje koje se zove modalizam ili tako nesto. Jednostavno Bog je jedan, izvore svega i od njega je sve a to je Bog Otac. Isus je Sin Bozji koji je doslovno se rodio, proizisao od Oca i kao takav sve je naslijedio od svog Oca, tako i bozanstvo. Duh Sveti je nista do drugo nego Bozji + Kristov Duh, prisutnost Boga u cijelom svemiru. Kristov Duh, sam Krist, to pise u Rimljanima 8,9 - Sveti Duh, Bozji Duh, Kristov Duh, Krist u nama. Tako jednostavno i jasno, ali eto lakse je verovati u modalizam ili arijevstvo.
kainos

Broj poruka : 35
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-23, 15:28

Isus sam kaže - BOG JE DUH. Ako je Isus = TIJELO - onda Isus nije BOG! TIJELO nije = BOG. Izjednačavanje TOGA je izjednačavanje Stvoritelja i stvorenja! TIJELO je stvorenje! NEMAŠ STIHA - BOG U TIJELU! TO je tvoje dodavanje Božjoj Riječi. ::

Naveo sam ti gomilu stihova!

Jovan kaže da je Bog i reč, a kako onda ti tvrdiš da ne može biti ništa drugo jel je on duh (znači onda ne može biti ni reč). Ako ti bolje znaš od Jovana onda OK.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-23, 15:42

Dobar video na ovu temu:

SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-23, 18:26

Jovan kaže da je Bog i reč, a kako onda ti tvrdiš da ne može biti ništa drugo jel je on duh (znači onda ne može biti ni reč). Ako ti bolje znaš od Jovana onda OK.

Dobro pročitaj, pa si još jednom provjeri!

NEMA stiha - Bog U TIJELU!
NEMA!
---------------------------------

Da li je za tebe - Isus = Tijelo - ili- Duh?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-23, 18:29

SION ::Dobar video na ovu temu:

Navađanje istih "dokaza" kao i TTTejci!
Ne veliki pomak od TTT nauka.

Puno kontradikcija.
TTT - ima manje kontradikcija.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-23, 20:54

Dobro pročitaj, pa si još jednom provjeri! NEMA stiha - Bog U TIJELU! NEMA! --------------------------------- Da li je za tebe - Isus = Tijelo - ili- Duh? ::

Za tebe i Kajafu nema.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2013-12-23, 23:44

Bog je kao tvorac svega vidljivog i nevidljivog, usadio u tvorevinu koju je stvorio pojedine elemente koji svedoce o njegovoj trostrukoj licnosti, odnosno o tri lica Bozanstva koja cine jednog Boga, ovi elementi su vezani kako za samog coveka kao sliku Bozju, tako i prirodu, i zakone koji vladaju u prirodi i u kosmosu.
Takodje i pojedini biblijski elementi vodjeni njegovim Bozanskim planom i providjenjem, svedoce u prilog trostruke Bozje licnosti.

Ovi elementi su sledeci.

COVEK:

- U covekovoj telenoj strukturi postoje tri gradivna elementa:

1 ) sistem kostiju ili skelet.
2 ) nervni sistem.
3 ) gradivno, odnosno misicno ili telesno tkivo.

- U covekovoj telesnoj strukturi postoje tri krvne grupe, A, B, O.

-Covekovi odnosi su trodimenzionalni, Jevrejska rec `SHALOM - mir, u Jevrejskoj terminologiji oznacava Duhovno zdravog coveka, koji je u miru sa bliznjim, u miru sa sobom, i u miru sa Bogom.

- Hriscanski brak je trodimenzionalan, i podrazumeva zajednicu muza i zene, i njihovu zajednicu sa Bogom.

- Covekova individualna teznja da spozna Boga se ostvaruje u tri dimenzije, COVEK - PRIRODA - BOG.

TVOREVINA:

- Po Apostolu Pavlu postoje tri dimenzije ili neba:

1 ) nebo nase planete.
2 ) kosmos
3 ) Bozje carstvo

- Bog je u pocetku stvorio tri vodena toka, reke, mora, i jezera.

- Postoje tri agregatna stanja vode:

1 ) cvrsto - led
2 ) tecno - voda
3 ) gasovito - vodena para

- Svo drvece i vecina biljaka koje je Bog stvorio, imaju tri faze u svom razmnozavanju, i svaki elemenat u nemu ima svoju odredjenu funkciju u razvitku biljke:

1 ) list
2 ) cvet
3 ) plod

- Sam proces kruzenja materije je trodimenzionalan, uglavnom kod biljaka gde se sve svodi na umiranje starog, i nastanak novog zivota.
Primer je cvet koji se tokom vremena susi, tim umiranjem izbacuje iz sebe seme, iz koga
klijanjem nastaje nova biljka.

- Po bibliji postoje tri faze covekovog zivota:

1 ) zivot
2 ) smrt
3 ) vaskrsenje

- Po bibliji postoje tri vrste rodjenja:

1 ) fizicko rodjenje od majke
2 ) Duhovno rodjenje ili novorodjenje Svetim Duhom
3 ) rodjenje iz mrtvih ili vaskrsenje

- Detelina ima uglavnom tri lista

- Postoje tri osnovne vrste ptica:

1 ) one koje plivaju a uz to lete i hodaju
2 ) one koje samo lete i hodaju
3 ) one koje samo hodaju

- U fizickoj sferi postoje dimenzije, sirina, duzina, i visina, odnosno dubina.

BIBLIJSKI ELEMENTI:

- Isusov propovednicki rad od casa krstenja do raspeca je trajao tri i po godine

- Prilikom Isusove smrti na krstu bi tama po svoj zemlji tri casa ( od 6 do 9 casa )

- Isus je tri dana proveo u grobu do casa vaskrsenja

- starozavetni prorok Jona je bio tri dana ( i tri noci ) u trbuhu kitovom ( knjiga proroka Jone 2. 1 )

- Ninevija gde je propovedao prorok jona, je bio veliki grad tri dana hoda ( knjiga proroka Jone 3. 3 ).

- Mojsije stvara tamu po svoj zemlji Misirskoj za tri dana ( 2 knjiga mojsijeva 10. 22 ).

- U treci dan Gospod silazi na Goru Sinajsku pred Izrailjskim narodom ( 2 knjiga mojsijeva 19. 10 - 16 ).

- Isus zapoveda ucenicima da krste u ime tri lica, Oca, Sina, i Svetoga Duha ( Jevandjelje po Mateju 28. 19).

- U otkrivenju Jovanovom postoji trostruka Andjeoska vest koju objavljuju trojica Andjela
(Otkrivenje Jovanovo 14. 6 - 9 ).

Sigurno se u svemu sto nas okruzuje nalazi jos ovakvih primera, o kojima govori i sama biblija kada kaze, `NEBESA KAZUJU SLAVU BOZJU, I DELO RUKU NJEGOVIH GLASI SVOD NEBESKI, DAN DANU DOKAZUJE I NOC NOCI JAVLJA, I NEMA MESTA GDE SE NE BI CUO GLAS NJIHOV....Amin.

Dragan M

Broj poruka : 25

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-24, 00:13

То sve ne znači da je Bog trojedan ili trojica, u Bibliji postoji i tipologija broja sedam pa to ne znači da je Bog sedmojedan ili sedmorica.  Bog je jedan jedini! Trojstvo je došlo iz paganizma posredstvom cara Konstantina u Nikeji 325 godine.

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-24, 10:58

piramida4 ::

Dobro pročitaj, pa si još jednom provjeri!

NEMA stiha - Bog U TIJELU!
NEMA!
---------------------------------

Da li je za tebe - Isus = Tijelo - ili- Duh?
IMA SAMO TI NE VIDIŠ.

ispravka

Broj poruka : 295

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2013-12-24, 15:43

SION ::То sve ne znači da je Bog trojedan ili trojica, u Bibliji postoji i tipologija broja sedam pa to ne znači da je Bog sedmojedan ili sedmorica.  Bog je jedan jedini! Trojstvo je došlo iz paganizma posredstvom cara Konstantina u Nikeji 325 godine.

Slazem se da mnogi elementi koji su danas prisutni unutar jednog dela Hriscanstva imaju mnogobozacko poreklo, ali ima i onih koji su autenticni deo istine.

Biblijski koncept istine je takav, da je biblija u kojoj se nalazi sadrzana istina o svim stvarima, sama sebi dovoljna, sta vise kao jedini i konacni izvor istine i Bozje volje za coveka i njegovo spasenje.

Ja sam svojevremeno napisao jednu analizu u kojoj sam objasnio poreklo razlicitih filozofskih ideja i ucenja unutar jednog dela Hriscanstva, i tu sam obrazlozio biblijsku tvrdnju da je Lucifer pali andjeo koji je na nebu pokrenuo pobunu protiv Boga, svojim zbacivanjem sa neba tu pobunu preneo na ovu zemlju, odlucivsi da je nastavi sa ciljem da sto vise ljudi takodje povede u pobunu protiv Boga, time sto ce se svim sretstvima boriti protiv Bozjeg poretka, i navesti ljude da krse Bozje moralne principe zapisane u njegovom zakonu koji je odraz Bozje volje, a on to najefikasnije cini indoktrinacijom, odnosno iskrivljujuci Bozju istinu koja je neophodni faktor za ljudsko spasenje..
Tako je Lucifer dolaskom na ovaj svet, stvorio svoj koncept istine, odnosno laz naspram istine, tako je kreirao svoje bogove, svoje obredno ritualne sisteme, svoje mesije, spasitelje, andjele, duhove, svoj koncept stvaranja, istorijske dogadjaje koji su zapisani i u otkrivenjima biblije - poput potopa, svoj koncept zagrobnog zivota i duhovnog sveta, raja, pakla, svoj sistem spasenja..itd, itd..
Tako je u istoriji postojala, i danas postoji, kopija celokupnog biblijskog ucenja, obucena u misticizam, i mnogobozacke filozofije, koje je kreirao sam Lucifer Bozji neprijatelj, sa ciljem duhovne indoktrinacije covecanstva.

Ono sto je bitno u vezi trojstva je to, da je Lucifer kreirao svoje lazno trojstvo naspram Bozjeg koje, koje ima svoj pocetak u Vavilonu, odnosno biblijskom Nevrodu, njegovoj zeni Semiramidi i njihovom sinu Tamuzu, koji u toj prvobitnoj Vavilonskoj filozofiji obozavanja sunca pretstavlja reinkarnaciju Nevroda - boga sunca.

Kasnije je ova filozofija bila infiltrirana u sve postojece civilizacije i religijske sisteme, od Egipta, Persije, Grcke, Rima.. i modernih kultova i tajnih drustava koje imaju jedinstveni cilj obozavanja sunca i laznog paganskog trojstva, koje vidimo pod razlicitim imenima - NEVROD, SEMIRAMIDA, TAMUZ / OZIRIS, IZIDA, HORUS / BRAMA, VISNU, SIVA..itd

Dakle, u pocetku je postojalo pravo Bozansko trojstvo ili Bog u kome su tri licnosti - JHWH ili ELOHIM, ali je Lucifer stvorio svoje lazno trojstvo, kao i sve drugo kao pandan Bozanske istine.

Dragan M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-24, 18:06

Sve je to u redu ali Trojstvo nije biblijsaka nauka, Biblija je jasna Bog je jeadan jedini!
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavooooo taj 2013-12-24, 18:41

Bog je jedan po jednoti Duha Svetoga ...a DS se sastoji od 7 "dijelova"  ili 7 "duginih" boja... koje u svojoj jednoti čine bijelu boju. Tako je i sa Bogom....on je sedmerostruk a jedan, on je personalno dvostruk (Otac i Sin) a Jednota.

Otac je Bog.... On u Duhu Svetom ima svojih 6 Sila,duhova,boja...

I Krist je Bog.... On  u Duhu Svetom ima jednog duha, centralnu Silu.

Bog je Bog po duhu svetom jer duh sveti je sveprožimajući...bog je bog po svom sveprožimanju !

Slavooooo
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavoooo taj 2013-12-24, 18:45

Danas sam se registrirao kao "Slavo" ali aktivacijski link nije došao na moj meil...neznam zašto...dajte me onda registrirajte da se mogu logirati ?

Začudila me ova varijata da neregistrirane osobe mogu da nešto napišu na forumu... tojoš nisma doživio,,

Slavoooo
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-24, 19:08

Slavoooo ::Danas sam se  registrirao kao "Slavo"  ali aktivacijski link nije došao na moj meil...neznam zašto...dajte me onda registrirajte da se mogu logirati ?

Začudila me ova varijata da neregistrirane osobe mogu da nešto napišu na forumu... tojoš nisma doživio,,

Stigao ti je email, pogledaj još jednom.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-24, 21:06

Slavooooo ::Bog je jedan po jednoti Duha Svetoga ...a DS se sastoji od 7 "dijelova"  ili 7 "duginih" boja... koje u svojoj jednoti čine bijelu boju. Tako je i sa Bogom....on je sedmerostruk a jedan, on je personalno dvostruk (Otac i Sin) a Jednota.

Otac je Bog.... On u Duhu Svetom ima svojih 6 Sila,duhova,boja...

I Krist je Bog.... On  u Duhu Svetom ima jednog duha, centralnu Silu.

Bog je Bog po duhu svetom jer duh sveti je sveprožimajući...bog je bog po svom sveprožimanju !
mnogo je jednostavnije reći Bog je jedan.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-24, 23:55

Za tebe i Kajafu nema.

BOG U TIJELU! - ?

1. TIMOTEJU 3,16

Šarić
1. Timoteju 3,16 I kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: On se javio u tijelu, opravdao se u Duhu, pokazao se anđelima, propovijedao se neznabošcima, vjerovao se u svijetu, uznio se u slavi.

Jeruzalemska
1. Timoteju 3,16 Da, po sveopćem uvjerenju, veliko je Otajstvo pobožnosti: On, očitovan u tijelu, opravdan u Duhu, viđen od anđela, propovijedan među narodima, vjerovan u svijetu, uznesen u slavu.

Dretar
1. Timoteju 3,16 Sigurno, ona je velika, *tajna pobožnosti Ona je bila iskazana u tijelu opravdana Duhom, Uočen od *anđela, proglašen od *pogana, vjerovan u svijetu, uznesen u slavu.

Daničić-Karadžić
1. Timotiju 3,16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u tijelu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovjedi se neznabošcima, vjerova se na svijetu, uznese se u slavi.

---------------
Gdje piše - BOG U TIJELU?

NIGDJE!

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-25, 00:33

Gdje piše - BOG U TIJELU? ::

Šta znači javi se u telu? 1. Timotiju 3,16

Šta znači Reč koja bi Bog posta telo? Jovan 1:1,13

Šta znači da je i On uze delo u telu i krvi koju i deca imaju?  Jevrejima 2:14
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-25, 01:15

ispravka ::
Ne. Jednostavnije je reći da je On onakav kakav jeste...

Slavo

Broj poruka : 30
Datum upisa : 24.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-25, 09:55

Slavo ::
Ne. Jednostavnije je reći da je On onakav kakav jeste...  
a kaav jeste? je li si sedeo u njegovom krilu kada to bolje znaš od onoga koji je došao i objavio Boga ,Isus.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-25, 14:54

[quote="ispravka"][quote="Slavo"]

a kaav jeste? je li si sedeo u njegovom krilu kada to bolje znaš od onoga koji je došao i objavio Boga ,Isus.

i sada sjedim... u tome je razlika između mene sada i 2000 gopdina unatrag...

Slavo

Broj poruka : 30
Datum upisa : 24.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2013-12-25, 16:50

Kada se sagleda ceo kontekst biblijskog ucenja o licnosti Gospoda Isusa Hrista u srarom i novom zavetu, i izjave koje izjednacavaju Isusa sa Bogom i pripisuju mu atribute koje poseduje i sam Bog Otac, dolazi se do zakljucka da je Isus ELOHIM ili JHWH - Bog starog zaveta zajedno sa Ocem, u novom zavetu nazvan ADONAI ili KIRIOS - GOSPOD.

Jedan od cvrstih dokaza u prilog Isusovog Bozanstva je tekst iz Jevrejima 1 glave, koji pravi jasnu razliku izmedju stvorenja i Gospoda Isusa Hrista kome sam Bog pripisuje Bozanske attribute.

"A sinu ( Isusu ) govori : Presto je Tvoj Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )

U ovom tekstu Bog Otac se obraca Isusu sa Boze, i kaze za njega da je njegov presto vecan i da je njegova palica vladalacka - palica pravde, da je on Bog isto kao i sam Otac, da je on Bog Sin u pocetku stvorio zemlju i nebo rukama svojim, i da je on Bog sin vecan, onaj isti kroz sve vekove i nepromenjiv za sva vremena.

Neki od ovih Bozanskih atributa koje poseduje sam Bog a spominju se u starom zavetu i u novom se pripisuju Isusu su sledeci:

- ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI
- CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA
- ONAJ KOJI JESTE
- STVORITELJ
- ONAJ KOJI SPASAVA - SPASITELJ
- PASTIR STADA
- GOSPODAR ZIVOTA I SMRTI
- ONAJ KOJI HODA PO TALASIMA MORSKIM
- VECNI BOG
- GOSPODAR CARSTVA...

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
--------------------------------------------------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
--------------------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..

Dragan M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: