Тrojstvo ?

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Тrojstvo ?

Počalji od SION taj 2013-12-25, 16:54

ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI ::

Dakle Prvi i Poslednji, a ne jedan,dva tri.

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH... U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM. Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba. Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja. Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva. Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog.. ::

Elohim označava množinu ali to ne znači da ima više Bogova ili da je Bog trojica. Isto kad se čoveku kaže Vi (množina) to podrazumeva jednog čoveka, a ne tri ili trojednog čoveka.

SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-26, 09:02

Dragan M ::Kada se sagleda ceo kontekst biblijskog ucenja o licnosti Gospoda Isusa Hrista u srarom i novom zavetu, i izjave koje izjednacavaju Isusa sa Bogom i pripisuju mu atribute koje poseduje i sam Bog Otac, dolazi se do zakljucka da je Isus ELOHIM ili JHWH - Bog starog zaveta zajedno sa Ocem, u novom zavetu nazvan ADONAI ili KIRIOS - GOSPOD.

.

Zašto Isus ponekad prikriva svoju božansku prirodu riječima sluge,riječima neznanja (ne zna neke stvari), riječima nemoći,...?

U kom smislu je Isus Krst "dao svoj život", u kom smislu je "umro" ako kao bog ne može dati život,ne može umrijeti... ?

Slavo

Broj poruka : 30
Datum upisa : 24.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-26, 10:12

Slavo ::
ispravka ::

a kaav jeste? je li si sedeo u njegovom krilu kada to bolje znaš od onoga koji je došao i objavio Boga ,Isus.

i sada sjedim... u tome je razlika između mene sada i 2000 gopdina unatrag...
ovo je krupna reč. sedeti u krilu Božjem?

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 11:35

SION ::

Šta znači javi se u telu? 1. Timotiju 3,16

Šta znači Reč koja bi Bog posta telo? Jovan 1:1,13

Šta znači da je i On uze delo u telu i krvi koju i deca imaju?  Jevrejima 2:14

Zato sam inzistirao da SAM daš te stihove,
da SAM uvidiš da NEMA - BOG U TIJELU!

NEMA!
-------

Piše jasno i glasno - JAVI se u TIJELU!

NE - BOG U TIJELU!

Razlika je prevelika!
-----------------------

Tvoja teorija nalaže ti da vjeruješ da je
JAVITI se = BITI!

A ni jezično, a ni stihovno - TO nije istina!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bog Jedini Jahve javio se iz Gorućeg Grma.
JEL Bog = GRM?

Bog Jedini Jahve javio se iz Anđela.
Jel Bog = Anđeo?

Bog Jedini Jahve javio se iz Proroka.
Jel Bog = Prorok?

--------------------------

JEL ti sada jasno?

NE tvrdi ONO što ne PIŠE!
TO je nadodavanje Bibliji.
Smrtna kazna!
------------------

Oš sad ispraviti svoj krivi put,
ili ćeš i nadalje tvrditi -
Bog U TIJELU! - ?

piramida4

Broj poruka : 140

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 11:39

Dragan M ::Kada se sagleda ceo kontekst biblijskog ucenja o licnosti Gospoda Isusa Hrista u srarom i novom zavetu, i izjave koje izjednacavaju Isusa sa Bogom i pripisuju mu atribute koje poseduje i sam Bog Otac, dolazi se do zakljucka da je Isus ELOHIM ili JHWH - Bog starog zaveta zajedno sa Ocem, u novom zavetu nazvan ADONAI ili KIRIOS - GOSPOD.

Jedan od cvrstih dokaza u prilog Isusovog Bozanstva je tekst iz Jevrejima 1 glave, koji pravi jasnu razliku izmedju stvorenja i Gospoda Isusa Hrista kome sam Bog pripisuje Bozanske attribute.

"A sinu ( Isusu ) govori : Presto je Tvoj Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )

U ovom tekstu Bog Otac se obraca Isusu sa Boze, i kaze za njega da je njegov presto vecan i da je njegova palica vladalacka - palica pravde, da je on Bog isto kao i sam Otac, da je on Bog Sin u pocetku stvorio zemlju i nebo rukama svojim, i da je on Bog sin vecan, onaj isti kroz sve vekove i nepromenjiv za sva vremena.

Neki od ovih Bozanskih atributa koje poseduje sam Bog a spominju se u starom zavetu i u novom se pripisuju Isusu su sledeci:

- ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI
- CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA
- ONAJ KOJI JESTE
- STVORITELJ
- ONAJ KOJI SPASAVA - SPASITELJ
- PASTIR STADA
- GOSPODAR ZIVOTA I SMRTI
- ONAJ KOJI HODA PO TALASIMA MORSKIM
- VECNI BOG
- GOSPODAR CARSTVA...

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
--------------------------------------------------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
--------------------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..

Sve su to "namještaljke" za lakovjerne, koji ne provjeravaju u Bibliji.
-------------------------------------------------------------------------------

Isus nije nikada reko - Ja sam Bog.
Isus nije nikada ništa stvorio.
Isus ne sjedi na Božjem prijestolju.

Isus je TIJELO.
Bog je DUH.

Isus nije BOG!

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-26, 12:19

[quote="ispravka"][quote="Slavo"][quote="ispravka"][quote="Slavo"]

ponekad me preplavi ljubav i mudrost...

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-26, 13:47

Zato sam inzistirao da SAM daš te stihove, da SAM uvidiš da NEMA - BOG U TIJELU! NEMA! ------- Piše jasno i glasno - JAVI se u TIJELU! NE - BOG U TIJELU! Razlika je prevelika! ----------------------- Tvoja teorija nalaže ti da vjeruješ da je JAVITI se = BITI! A ni jezično, a ni stihovno - TO nije istina! ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Bog Jedini Jahve javio se iz Gorućeg Grma. JEL Bog = GRM? Bog Jedini Jahve javio se iz Anđela. Jel Bog = Anđeo? Bog Jedini Jahve javio se iz Proroka. Jel Bog = Prorok? -------------------------- JEL ti sada jasno? NE tvrdi ONO što ne PIŠE! TO je nadodavanje Bibliji. Smrtna kazna! ------------------ Oš sad ispraviti svoj krivi put, ili ćeš i nadalje tvrditi - Bog U TIJELU! - ? piramida4 Broj poruka: 129 Datum upisa: 04.12.2013 Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email ::

Komično objašnjenje!

Piše da reč posta telo, a pre toga da Bog bi reč! Što objašnjava ovo "javi se u telu", takođe treći stih potvrđuje da je uzeo delo u krvi i telu.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-26, 14:37

ponekad me preplavi ljubav i mudrost...
mudrost koja dolazi od nas samih često je demonska.tako da se klonimo mudrosti,i da imamo strah Gospodnji kao početak mudrosti. dakle strah Gospodnji neće reći da sediš u krilu Boga ili da te preplavlja mudrost posle te izjave još.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-26, 14:39

piramida4 ::

Šta znači javi se u telu? 1. Timotiju 3,16

Šta znači Reč koja bi Bog posta telo? Jovan 1:1,13

Šta znači da je i On uze delo u telu i krvi koju i deca imaju?  Jevrejima 2:14

Zato sam inzistirao da SAM daš te stihove,
da SAM uvidiš da NEMA - BOG U TIJELU!

NEMA!
-------

Piše jasno i glasno - JAVI se u TIJELU!

NE - BOG U TIJELU!

Razlika je prevelika!
-----------------------

Tvoja teorija nalaže ti da vjeruješ da je
JAVITI se  = BITI!

A ni jezično, a ni stihovno  - TO nije istina!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bog Jedini Jahve javio se iz Gorućeg Grma.
JEL Bog = GRM?

Bog Jedini Jahve javio se iz Anđela.
Jel Bog = Anđeo?

Bog Jedini Jahve javio se iz Proroka.
Jel Bog = Prorok?

--------------------------

JEL ti sada jasno?

NE tvrdi ONO što ne PIŠE!
TO je nadodavanje Bibliji.
Smrtna kazna!
------------------

Oš sad ispraviti svoj krivi put,
ili ćeš i nadalje tvrditi -
Bog U TIJELU! - ?
razlika? koliko puta je potrebno rećid a si ti sačinio jednu karoseriju a unutar jedno ništa. totalno nerazumevanje.
anđeo Gospodnji kod manoja jasno je ukazaop da se diže sa oltara i manoje mu se klanja jer je rekao da je video Boga. video.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragan M taj 2013-12-26, 16:43

Kada je u pitanju tumacenje biblijskih tekstova, biblija se nikada ne koristi metodom da citaoca navodi da sam donosi zakljucke na osnovu napisanog, vec mu daje tumacenje kroz sopstveni kontekst, u kome svaki tekst ima svoje tumacenje u drugom slicnom tekstu.

Sto se tice teksta koji sam pomenuo, a koji je prvi biblijski tekst u bibliji u kome se Bog otkriva kao skup vise licnosti, on je vrlo jasan ako se pazljivo cita I sagleda kroz druge biblijske tekstove.

"Потом рече Бог: да начинимо човјека по својему обличју, као што смо ми, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од цијеле земље и од свијех животиња што се мичу по земљи.
И створи Бог човјека по обличју својему, по обличју Божијему створи га; мушко и женско створи их"
( 1 Mojsijeva 1. 25 - 26 )

Dakle, ovde vidimo da tekst jasno kaze "I rece Bog - Elohim ( mnozina )
da NACINIMO"

Ovde Bog Elohim sebe pretstavlja kao mnozinu, pritom ne misleci na andjele kada kaze DA NACINIMO.

On kaze DA NACINIMO coveka po SVOME oblicju kao sto smo MI.

Dakle, po oblicju vise lica a ne jednog.

Kraj objasnjava ko su ta vise lica po cijem oblicju je stvoren covek, da to niosu andjeli, vec Bog po cijem sopstvenom liku je stvoren covek a u kome su vise lica.
"I STVORI BOG COVEKA PO SVOME OBLICJU - PO OBLICJU BOZJEM STVORI GA"

- I rece BOG - Elohim ( jednina u mnozini )
- Da NACINIMO..po SVOM oblicju ( mnozina )
- Kao sto smo MI ( mnozina )
- I stvori BOG coveka po SVOM oblicju - po oblicju BOZJEM stvori ga.

U drugom pomenutom tekstu sam Bog odbaja Isusa od stvorenja i pripisuje mu Bozanske attribute.

"A sinu ( Isusu ) govori : Presto je Tvoj Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )

U ovom tekstu Bog Otac se obraca Isusu sa Boze, i kaze za njega da je njegov presto vecan i da je njegova palica vladalacka - palica pravde, da je on Bog isto kao i sam Otac, da je on Bog Sin u pocetku stvorio zemlju i nebo rukama svojim, i da je on Bog sin vecan, onaj isti kroz sve vekove i nepromenjiv za sva vremena.

Ako ove navode posteno sagledamo kroz druge primere, videcemo da biblija govori o Isusu kao onome kroz koga je sve stvoreno, koji je onaj koji je bio od pocetka sa Ocem, da on sedi na prestolu, i da je u jednom istorijskom trenutku pomazan da bude nas spasitelj, i da se u ponizenju spusti u ovaj svet i umre mucenickom smrcu da bi coveka spasio od greha i propasti.

Njegova uloga u planu spasenja nije bila da govori o sebi kao Bogu, vec da se ponizi do te mere da bi postao nas brat - kako kaze jedan biblijski tekst.
On se izjednacio sa ljudima preuzevsi ljudsko telo i odrekavsi se Bozanskog oblicja.
On je umro kao covek a ne kao Bog, umrla je njegova zemaljska priroda.
"Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;

Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove ( Filibljanima 2. 5 - 8 )

Dragan M

Broj poruka : 25
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-26, 18:10

mudrost koja dolazi od nas samih često je demonska.tako da se klonimo mudrosti,i da imamo strah Gospodnji kao početak mudrosti. dakle strah Gospodnji neće reći da sediš u krilu Boga ili da te preplavlja mudrost posle te izjave još.

radost i mudrost /spoznaju/ koju doživimo u uzvišenoj slavi Bogu govori da imamo milosti Božije i da imamo malo Njegovog "krila"

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 18:12

Komično objašnjenje!

Piše da reč posta telo, a pre toga da Bog bi reč! Što objašnjava ovo "javi se u telu", takođe treći stih potvrđuje da je uzeo delo u krvi i telu.

Ne prihvačaš očigledno!
A tako jednostavno!
Kompliciraš jer si pod dogmom!

RIJEČ nema veze sa vezom sa Isusom.
Isus je samo PO TOJ Božjoj Jahvinoj riječi - STVOREN!

Objasni mi stih - u svezi sa RIJEČJU:

Hebrejima 10,5
Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se,
nego si mi tijelo pripravio;

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

TKO je Kome pripravio tijelo?
Kako je Ime TOME koji je pripravljač tijela?
kako je Ime Onome kome je tijelo pripravljano?
Kako je Tijelo pripravljeno?
ČIME je tijelo pripravljeno?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-26, 18:34

Dragan M ::

Njegova uloga u planu spasenja nije bila da govori o sebi kao Bogu, vec da se ponizi do te mere da bi postao nas brat - kako kaze jedan biblijski tekst.
On se izjednacio sa ljudima preuzevsi ljudsko telo i odrekavsi se Bozanskog oblicja.
On je umro kao covek a ne kao Bog, umrla je njegova zemaljska priroda.
"Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;

Da...dok se je ponašao kao nemoćni čovjek on je u izvjesnom smislu lagao svijet o svojoj prirodi...no možemo reći da tu prirodu nije uvjek skrivao, jer je ponekad i rekao - Da, JA JESAM prije Abrahama, ja mogu podići svoju nebesku vojsku protiv vas,..... a tu prirodu Boga mu je "potvrdio i sam učenik kad mu reče "Gospodin moj i Bog moj" ...

ali najbolje objašnjenje Kristovog boštva je dokazivanje njegovog statusa u Duhu Svetom, statusa subođštva po Duhu Svetom,sustvaralaštvo po Duhu Svetom sa Ocem i suodržavalaštvo svijetom ("sve u njemu ima svoje postojanje")...jer tko stvara svijet taj i održava svijet.

Te stvari sam jasno objasnio u svom radu na blogu Duh Sveti-njegove dimenzije i manifestacije (ne mogu ovdje link staviti)

i mislim da današnjoj teologiji nedstaje tako jasno i koncizno objašnjenje jer se minimizira Duh Sveti...svodeći ga samo na "silu" ili produženu ruku Oca i Sina... jer u pravom smislu riječi samo je Duh Sveti Bog a Otac i Sin samo su njegove manifestacije...

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-26, 18:40

[quote="piramida4"]

Starozavjetom krvniku jahvi mnogo su se sviđali koljačke rabote pred oltarom... a svijet je "pogriješio" što to nije izvodio "savršeno" nego se je sve ofucalo nakon nekog vremena...

Zašto je Krist žrtveno jagnje "od početka svijeta" /Otkrivenje/ a ne smao u pojavi Isusa pred 2000 godina?

Tek toliko da vidiš da je tvoje objašnjenje obični mutež.....

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-26, 18:47

RIJEČ nema veze sa vezom sa Isusom. Isus je samo PO TOJ Božjoj Jahvinoj riječi - STVOREN! Objasni mi stih - u svezi sa RIJEČJU: Hebrejima 10,5 Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se, nego si mi tijelo pripravio; ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, TKO je Kome pripravio tijelo? Kako je Ime TOME koji je pripravljač tijela? kako je Ime Onome kome je tijelo pripravljano? Kako je Tijelo pripravljeno? ČIME je tijelo pripravljeno? ::

Džaba se koprcaš! Lepo piše da BOG bi REČ, i da ta REČ posta TELO! I u drugim stihovima kaže da On uze udela u krvi i telu.

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-26, 18:49

Starozavjetom krvniku jahvi mnogo su se sviđali koljačke rabote pred oltarom... a svijet je "pogriješio" što to nije izvodio "savršeno" nego se je sve ofucalo nakon nekog vremena... ::

Bog nije krvnik! Povedi malo računa šta pišeš. Isus je Jehova, Jehova je Isus.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-26, 18:54

Bog nije krvnik! Povedi malo računa šta pišeš.
O Bogu i ja sve najljepše ali starozavjetni krvnik jahve ne mora biti Bog... a ja to jako lijepo ovjašnjavam na temi Slijepa vjera Abrahamova...stavi to na tražilicu...no budem ja to i ovdje stavio...

Isus je Jehova, Jehova je Isus.
Bog je "voće" ačli ti si "pomješao kruške i jabuke"...jer Krist je jedno a Jahve drugo "voće"... pa i sami starozavjetni proroci vide odvojeno Jahvu i "Sina čovječjega" odnosno Krista.

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 18:54

Džaba se koprcaš! Lepo piše da BOG bi REČ, i da ta REČ posta TELO! I u drugim stihovima kaže da On uze udela u krvi i telu.

Objasni mi stih - u svezi sa RIJEČJU:

Hebrejima 10,5

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

TKO je Kome pripravio tijelo?
Kako je Ime TOME koji je pripravljač tijela?
kako je Ime Onome kome je tijelo pripravljano?
Kako je Tijelo pripravljeno?
ČIME je tijelo pripravljeno?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-26, 18:58

Hebrejima 10,5 Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se, nego si mi tijelo pripravio; ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, TKO je Kome pripravio tijelo? Kako je Ime TOME koji je pripravljač tijela? kako je Ime Onome kome je tijelo pripravljano? Kako je Tijelo pripravljeno? ČIME je tijelo pripravljeno? ::

Objasnio sam ti u predhodnim postovima! Mesija se ovde obraća Ocu.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-26, 19:11

Objasnio sam ti u predhodnim postovima! Mesija se ovde obraća Ocu.
Nisam nigdje uspio pročitati.
Koji je to tvoj post?
Gdje pišu odgovori?
Pomozi malo - ne mogu naći.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-27, 00:22

Ako nisi sposoban da pratiš šta se ovde piše onda nemoj ni učestvovati u diskusijama.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-27, 22:35

SION ::Ako nisi sposoban da pratiš šta se ovde piše onda nemoj ni učestvovati u diskusijama.

Oprosti mi.
ALI - poslušat ću tvoj savjet,
i neću više učestvovati u diskusijama.
Ciao!

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-27, 22:52

Ciao! ::

Svako dobro od Gospoda
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od krnyo taj 2013-12-28, 00:44

Za mene dileme nema. Bog je jedan! On se zove JHVH.
U Bibliji se nigdje ne spominje riječ "Trojstvo". Što bi ta riječ u apsolutnom smislu značila veliko je pitanje i možda nama ljudima neshvatljivo kao ni pojam vječnosti. U NZ 1. Ivanova 5,7 stoji: "For there are three that bear record in heaven, the Father, the Word, and the Holy Ghost: and these three are one." KJV
Vjerujem da svi razumijete engleski. Netko će reći da je naknadno umetnuto, a netko da je to namjerno brisano iz velike većine suvremenih prijevoda. Što želim reći. Bog = Otac × Sin × Duh Sveti. Bog koji ima tri forme, tri lica, tri savršeno sinkronizirane funkcije. Sva tri lica se zovu JHVH jer su jedno. Odgovor na prefiks "Sin", "Otac" i "Sv. Duh" je "ANTROPOFORMIZMI". Biblija ih je prepuna (Božje oko, Božja ruka, mišica,...i još masa toga). Problem je što mi kao ograničena bića koja su dodatno uništena grijehom sa 4-5% korištenja mozga ne možemo shvatiti Boga onakvog kakav On unistinu jest. Ne možemo mi puno toga shvatiti, a i sam Isus nam to govori na par mjesta u Bibliji. Zato se Bog služi onim izrazima, pričama i metodama koje možemo shvatiti da bi nam predočio nebeske stvarnosti koje inače nebi mogli shvatiti. Bespotrebna filozifija o "Trojstvu" truje i zagađuje um. Pavao nas upozorava da se klonimo blejanja i filozofiranja nego radije bijemo dobru bitku vjere i izgrađujemo karakter do savršenstva.

Zaključak. Bog je jedan i očituje se nama ljudima u tri poznata lica. Mi to ne možemo shvatiti kao što nemožemo shvatiti ni kada je Bog "nastao" jer smo ograničeni vremenom. Ako Isus nije Bog i ako je umro za mene kao običan anđeo onda ne mogu prihvatiti da me može otkupiti od grijeha prema Zakonu. To može samo Bog vlastitom žrtvom. Kakav bi to bio Bog koji bi prinio svoje bezgrešno stvorenje (anđela) na žrtvu za grijehe svijeta i onda se busao kako je to Njegova krv. Kako je On patio. To je suludo! Jednostavno, ako Isus nije Mesija onda kompletno Bibliju možemo uzeti i spalit kao najveću prijevaru povijesti.

krnyo

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-28, 00:49

Zaključak. Bog je jedan i očituje se nama ljudima u tri poznata lica. Mi to ne možemo shvatiti kao što nemožemo shvatiti ni kada je Bog "nastao" jer smo ograničeni vremenom. Ako Isus nije Bog i ako je umro za mene kao običan anđeo onda ne mogu prihvatiti da me može otkupiti od grijeha prema Zakonu. To može samo Bog vlastitom žrtvom. Kakav bi to bio Bog koji bi prinio svoje bezgrešno stvorenje (anđela) na žrtvu za grijehe svijeta i onda se busao kako je to Njegova krv. Kako je On patio. To je suludo! Jednostavno, ako Isus nije Mesija onda kompletno Bibliju možemo uzeti i spalit kao najveću prijevaru povijesti. ::

Upravo tako to je suština, jedino Gospod Bog može otkupiti grehe celog čovečnstva svojom mesijansko žrtvom na krstu. Sve ostale priče padaju u vodu.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu