Тrojstvo ?

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Тrojstvo ?

Počalji od Slavo taj 2013-12-28, 07:21

krnyo :: Ako Isus nije Bog i ako je umro za mene kao običan anđeo onda ne mogu prihvatiti da me može otkupiti od grijeha prema Zakonu. To može samo Bog vlastitom žrtvom.

Bog se ne žrtvuje... Bog samo savjetuje. Isus se nije žrtvovao i poništavao naše grijehe nego je samo savjete davao i učio da ćemo patiti za ono što ne okajemo i ako zlo činimo....uopće nije rekao da će nas osloboditi od naših neokajanih grijeha. Princip okajanja i popravljanja grijeha vrijedio je oduvjek a ne od Isusove misije i nij eimao nikakve veze sa paljenicma i klanicama....

Slavo

Broj poruka : 30
Datum upisa : 24.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-28, 10:40

Slavo ::
krnyo :: Ako Isus nije Bog i ako je umro za mene kao običan anđeo onda ne mogu prihvatiti da me može otkupiti od grijeha prema Zakonu. To može samo Bog vlastitom žrtvom.  

Bog se ne žrtvuje... Bog samo savjetuje. Isus se nije žrtvovao i poništavao naše grijehe nego je samo savjete davao i učio da ćemo patiti za ono što ne okajemo i ako zlo činimo....uopće nije rekao da će nas osloboditi od naših neokajanih grijeha. Princip okajanja i popravljanja grijeha vrijedio je oduvjek a ne od Isusove misije i nij eimao nikakve veze sa paljenicma i klanicama....
mislim da filozofiraš. Isus je došao kao savršena žrtva.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-28, 12:24

ispravka ::

Došao je kao učitelj a ne žrtva. Ako se je žrtvovao onda se je učiteljski žrtvovao i učio je Zakon po kojemu ćemo se posvetiti a nije rekao "žrtvenički" da će nas spasiti bez obzira kakva djela činimo. Slična starozavjetna laž je da je Bog naredio žrtvene paljenice životinja za okajanje nekih grijeha. Jedina "žrtva" koju čovjek može prinesti Bogu je spoznaja i pokajanje. Zamisli boga koji kaže da to nije dosta nego treba i neko janje ili vola baciti na žrtvenu vatru...time bi bog napravio cirkus... bogati lako i obijesno a sirotinja nikako...

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-28, 12:54

Došao je kao učitelj a ne žrtva. Ako se je žrtvovao onda se je učiteljski žrtvovao i učio je Zakon po kojemu ćemo se posvetiti a nije rekao "žrtvenički" da će nas spasiti bez obzira kakva djela činimo. Slična starozavjetna laž je da je Bog naredio žrtvene paljenice životinja za okajanje nekih grijeha. Jedina "žrtva" koju čovjek može prinesti Bogu je spoznaja i pokajanje. Zamisli boga koji kaže da to nije dosta nego treba i neko janje ili vola baciti na žrtvenu vatru...time bi bog napravio cirkus... bogati lako i obijesno a sirotinja nikako...

osim što filozofiraš,promašio si forum,idi na budizam.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-28, 14:59

ispravka ::[

ako to ispravka kaže...mora da je točno....

filozofija je mudrost...a buda je bio pametan čovjek...

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-28, 22:55

ispravka ::[

ako to ispravka kaže...mora da je točno....

filozofija je mudrost...a buda je bio pametan čovjek...

pamet je kod Boga LUDOST. PROKLET KOSE UZDA U ČOVEKA PISANO JE.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-28, 23:14

da...primjetio sam...biblijski bog najviše voli glupane koji ništa ne žele da znadu...nego bez ikakvog kritičkog i etičkog razmišljanja žele poslušati sve što bog od njih traži...pa je tako vrhunac "mudrosti" postupak Abrahama koji je digao nož na svoga sina a sretni jahve na to je rekao "stani,slatki i poslušni glupčiću moj..ja sam se samo šalio...nećemo ubiti tvoga sina...no lijepo je vidjeti da si sa tim nožem bio spreman to učiniti jer sam to htio od tebe..."

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-29, 09:05

da...primjetio sam...biblijski bog najviše voli glupane koji ništa ne žele da znadu...nego bez ikakvog kritičkog i etičkog razmišljanja žele poslušati sve što bog od njih traži...pa je tako vrhunac "mudrosti" postupak Abrahama koji je digao nož na svoga sina a sretni jahve na to je rekao "stani,slatki i poslušni glupčiću moj..ja sam se samo šalio...nećemo ubiti tvoga sina...no lijepo je vidjeti da si sa tim nožem bio spreman to učiniti jer sam to htio od tebe..."
bez ljutnje tvoja pamet je ovde izmerena upravo. ovo je centralni događaj oko isaka i avraama. tv oja "pamet" plaši svakog ko je razuman da iska nebo,pobeće kilometreima od tvoje pameti.
>Božja reč je istinska. objavio sam ovol prosstima a sakrio od premudrih jer je tako volja Božja bila. 8.duša je platilo cenu spašenjem a milijarde stradanjem u potopu kao mera pameti ljudske naspram prostote Božje kod noja.
razuman čovek će umeti da meri cenu današnje mudrosti kod mnogih!

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-29, 09:21

bez ljutnje tvoja pamet je ovde izmerena upravo. ovo je centralni događaj oko isaka i avraama. tv oja "pamet" plaši svakog ko je razuman
kad bi kojim slučajem bilo obrnuto...da je abraham odbio poslušati jahvu da žrtvuje sina i da je jahvi rekao "Tvoj zakon kaže ne ubij" i da je jahve pohvalio abrahama što ga nije poslušao ti bi se tom događaju divio također... a kad bi ja ovdje napisao da je abraham trebao poslušati jahvu bez obzira na sve...ti bi opet ovako digao glas protiv mene da sam nerazuman... u tome je razlika između tebe i mene...

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-29, 12:01

bez ljutnje tvoja pamet je ovde izmerena upravo. ovo je centralni događaj oko isaka i avraama. tv oja "pamet" plaši svakog ko je razuman  
kad bi kojim slučajem bilo obrnuto...da je abraham odbio poslušati jahvu da žrtvuje sina i da je jahvi rekao "Tvoj zakon kaže ne ubij" i da je jahve pohvalio abrahama što ga nije poslušao ti bi se tom događaju divio također... a kad bi ja ovdje napisao da je abraham trebao poslušati jahvu bez obzira na sve...ti bi opet ovako digao glas protiv mene da sam nerazuman... u tome je razlika između tebe i mene...
kako god da bi Bog uradio ja bi mu verovao. zato sam ja vernik,a ti nevernik.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-29, 12:34

kako god da bi Bog uradio ja bi mu verovao. zato sam ja vernik,a ti nevernik.

To nije pitanje vjernika ili nevjernika nego etike... jer etika /unutarnji zakon/ nas tjera da nešto činimo ili ne činimo... pa je ta sitoaciji i u odnosu na Boga jer tvoj bog tebi može narediti i da neko zlo učiniš /kao što je Abrtahama potakao da digne nož na sina/ a ti to zlo moraš učiniti kroz svoj etički nazor..odnosno ti svoj etički nazor čak moraš mijenjati ako hoćeš tom svom bogu udovoljiti....jer kao što je Abrahama kušao da ubije sina tako ga je mogao kušati i da se ide seksati sa muškarcem /pa i sa svojim sinom/ ... e sad mi nemoj reći da bog ne bi kušao sa time nikad nikoga a da je sa ubijanjem sina i stavljanje istog na žrtvenu vatru mogao kušati...

Stvar je svakako složena a ti nisi taj koji može snažno i mudrosno oko toga da raspravljaš.

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-29, 12:38

na kraju krajeva Abraham je kušan a mudrac Jakov kaže da Bog ne kuša...pa se ti sa tvojom dragom i savršenom i "neproturječnom" biblijom usaglasi što je istina :

13 Ni jedan, kad se kuša, neka ne kaže, da je od Boga kušan, jer Bog ne može biti kušan na zlo, a on ne kuša nikoga.

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-29, 16:03

Priča o o žrtvovanju Isaka je tipologija Mesije i njegove žrtve. Avraam je tražio da vidi DAN GOSPODNJI (Žrtva Isusa Hrista) i Bog mu je dopustio da to kroz simboliku vidi i naredio mu je da žrtvuje Isaka kao što će Bog Otac žrtvovati Sina na krstu 2.000 godina kasnje. Naravno Bog nije dopustio Isakovu žrtvu i ponudio je jagnje (simbol Hrista) umesto Isaka jer jedino on može otkupiti grehe.

Avraam je osetio isto što je i osetio Otac Nebeski kada je Isus bio na krstu.

" Avraam, otac vaš, likovao je što će videti moj dan, i - video je i obradovao se” Jovan 8:56
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slavo taj 2013-12-29, 18:08

SION :: Naravno Bog nije dopustio Isakovu žrtvu i ponudio je jagnje (simbol Hrista) umesto Isaka jer jedino on može otkupiti grehe.  
Ovna je Abraham imao za taj cirkus...a Isus jeste simbol "jagnja" i to jagnja nevinog i milog ali ovni i jagnjadi nisu simbol buduće Kristove žrtve jer Krist je žrtveno jagnje od početka svijeta...

Avraam je osetio isto što je i osetio Otac Nebeski kada je Isus bio na krstu.  

" Avraam, otac vaš, likovao je što će videti moj dan, i - video je i obradovao se” Jovan 8:56

analogno...hoćeš reći da je Abraham sa srećom gledao kako se Isus muči na križu...

Slavo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-29, 22:57

Ovna je Abraham imao za taj cirkus...a Isus jeste simbol "jagnja" i to jagnja nevinog i milog ::

Izvinjavam se Ovan je bio u pitanju. Jer je i on tipologija žrtvenog sistema, imaš u 3. Mojsijevoj 16:5

ali ovni i jagnjadi nisu simbol buduće Kristove žrtve jer Krist je žrtveno jagnje od početka svijeta... ::

Jesu tipološki simboli Hrista. Sličnu simbolku imaš jagnjetove krvi za Pashu u Egiptu kada je krv jagnjetova sa dovratka spasila jevrejsku decu.

analogno...hoćeš reći da je Abraham sa srećom gledao kako se Isus muči na križu... ::

Ne, ne. Avram se obradovao jer je video tipološki kako će izgledati dan Gospodnji. Jer umesto Isak na žrtvu je prinet Ovan.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-30, 09:07

na kraju krajeva Abraham je kušan a mudrac Jakov kaže da Bog ne kuša...pa se ti sa tvojom dragom i savršenom i "neproturječnom"  biblijom usaglasi što je istina :

13 Ni jedan, kad se kuša, neka ne kaže, da je od Boga kušan, jer Bog ne može biti kušan na zlo, a on ne kuša nikoga.
tvoja mudrost je plitka kao ustajala bara.jakov je rekao da se Bog ne isikušava zlom. to što ti ne vidiš je sledeće da je Bog rekao da ni jedno iskupenje neće biti veće nego moženmo podneti. drugo on je rekao da sve izlazi na dobro onima koji se pouzdaju u Boga. tako to sa isakom je izašlo na ztlo. ništa ti ne vidišp jer ti je mudrost "izrasla prekoviše kao veliki nos " pa opd nejga ne vidiiš Božju mudrost.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-12, 22:18

Izvinjavam se vi o Pinokiju...pomislio sam tema o trojstvu bar tako piše gore...nedajte da vas smetam idem dalje.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-21, 01:21

U poslednjih 2000 godina preovlađuju dva ekstremno pogrešna pristupa Božijoj ličnosti koji su utemeljeni u paganizmu i farisejizmu a to su Trojstvo i Arijanizam.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-21, 09:02

SION ::U poslednjih 2000 godina preovlađuju dva ekstremno pogrešna pristupa Božijoj ličnosti koji su utemeljeni u paganizmu i farisejizmu a to su Trojstvo i Arijanizam.
oba su rađanje otpada na nikeji.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-25, 23:10

ispravka ::oba su rađanje otpada na nikeji.

Da, na Nikejskom saboru borile su se dve struje:

1. Učenje Arija koji je zastupao teoriju da je Bog jedan, ali da je Isus nije Bog koji se javio u telu već običan čovek.
2. Učenje Atanasija koji je zastupao ideju o Trojednom Bogu ili Sv.Trojici.

Na kraju sabora umešao se rimski Car Konstantin koji je presudio u korist Trojstva (jer mu je kao paganinu bilo bliže od Arijeve teze) i cela tadašnja crkva se morala povinovati ovoj odluci i prihvatiti je kao zvaničnu dogmu.

Da je kojim slučajem Konstantin podržao Arija, dogma nominalnih hrišćanskih crkava bi danas bila Arijanizam.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-25, 23:23

SION ::
ispravka ::oba su rađanje otpada na nikeji.

Da, na Nikejskom saboru borile su se dve struje:

1. Učenje Arija koji je zastupao teoriju da je Bog jedan, ali da je Isus nije Bog koji se javio u telu već običan čovek.
2. Učenje Atanasija koji je zastupao ideju o Trojednom Bogu ili Sv.Trojici.

Na kraju sabora umešao se rimski Car Konstantin koji je presudio u korist Trojstva (jer mu je kao paganinu bilo bliže od Arijeve teze) i cela tadašnja crkva se morala povinovati ovoj odluci i prihvatiti je kao zvaničnu dogmu.

Da je kojim slučajem Konstantin podržao Arija, dogma nominalnih hrišćanskih crkava bi danas bila Arijanizam.  
tačno tako.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-25, 23:35

Prvi koji je spomenuo Trojstvo bio je antiohijski episkop Teofil 180 (nigde pre toga ni pomena nema o trojstvu). Kasnije su Irinej i Tertulijan bili glavni nosioci tog učenja.

Tadašnji jevreji koji su prihvatili Isusa za svog Mesiju nikako nisu mogli prihvatiti ovo učenje jer su dobro znali jednu od najvažnijih biblijskih zapovesti:

"Čuj Izraelu Gospod Bog naš, Gospod jedan je.” (5.Moj 6:4)

Isus to ponavlja:

“Prva glasi: “Čuj Izrailje: Gospod Bog naš, jeste jedini Bog.” (Marko12:29)

Apostoli takođe:

“Jedan Bog i Otac sviju, koji je iznad svega i kroz sve i u svima vama.” (Ef 4:6)
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-26, 17:20

SION ::Prvi koji je spomenuo Trojstvo bio je antiohijski episkop Teofil 180 (nigde pre toga ni pomena nema o trojstvu). Kasnije su Irinej i Tertulijan bili glavni nosioci tog učenja.

Tadašnji jevreji koji su prihvatili Isusa za svog Mesiju nikako nisu mogli prihvatiti ovo učenje jer su dobro znali jednu od najvažnijih biblijskih zapovesti:

"Čuj Izraelu Gospod Bog naš, Gospod jedan je.” (5.Moj 6:4)

Isus to ponavlja:

“Prva glasi: “Čuj Izrailje: Gospod Bog naš, jeste jedini Bog.” (Marko12:29)

Apostoli takođe:

“Jedan Bog i Otac sviju, koji je iznad svega i kroz sve i u svima vama.” (Ef 4:6)

O tom vremenu govorim i to su ti oci crkve koji Papija ignorisaše obrazloženjem kako nije bio dovoljno filozofski nastrojen te mu spališe spise.Nije tu urađeno samo trojstvo rađeno je uveliko od istih na ukidanju subote i ubacivanja 20 hramskih elemenata u paganski folklor i to su progurali onaj bogati sloj koji po razorenju hrama odoše u Rim i pčeše vladati Senatom iz senke a danas svetom te porodice vladaju.

Imitacija im je cilj i vladanje bez obzira na koji način jer su sve oni izmislili i kapitalizam i socijalizam i komunizam te iza imitacije vere vladaju masama tako sad dobijaju Izrael za završetak svog posla kao i Kinu za umnožavanje kapitala jer je vreme da se stari konj SAD sruši kako bi iznova bio građen kreditima istih i tako oduvek svađaju i finansiraju za oruđje a onda finansiraju za izgradnju.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tripo 41 taj 2014-02-09, 17:19

Bog je Otac, Sin i Duh Sveti. Ovdje se ljudi bave terminima a ne suštinom. Eto i da nema tog naziva Trojstvo Bog je jedan Otac, Sin i Duh Sveti. I svaka je osoba Bog a opet je jedan Bog.

tripo 41

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tripo 41 taj 2014-02-09, 17:20

Da samo je Arije zastupao da je samo Otac Bog.

tripo 41

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: