Тrojstvo ?

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Тrojstvo ?

Počalji od lavić taj 2014-02-09, 22:25

tripo 41 ::Bog je Otac, Sin i Duh Sveti. Ovdje se ljudi bave terminima a ne suštinom. Eto i da nema tog naziva Trojstvo Bog je jedan Otac, Sin i Duh Sveti. I svaka je osoba Bog a opet je jedan Bog.

AMIN.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-02-09, 22:27

tripo 41 ::Da samo je Arije zastupao da je samo Otac Bog.
Tu je bio u pravu Otac jeste Bog ali nije bio u pravu što je Sina i Duha Svetog ubacio u stvorenje i energiju.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2014-03-13, 13:19

https://www.youtube.com/watch?v=UitAua1r75o
STP

Broj poruka : 52
Datum upisa : 30.12.2013

Pogledaj profil korisnika http://srbski-teokratskipokret.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-03-13, 15:07

Srbski teokratski pokret ::https://www.youtube.com/watch?v=UitAua1r75o

Mislim da ovo nije dobro objašnjenje, Bog je jedan jedini samo se manifestuje u različitim titulama i službama kojih ima više od tri.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od STP taj 2014-03-13, 19:51

SION ::
Srbski teokratski pokret ::https://www.youtube.com/watch?v=UitAua1r75o

Mislim da ovo nije dobro objašnjenje, Bog je jedan jedini samo se manifestuje u različitim titulama i službama kojih ima više od tri.

Zašto bi se onda pravila tolika dilema ? Bog se narodu manifestovao u raznim oblicima ali Bog je jedan i u stvaranju zemlje nema potrebe za predstavljanjem takvih imenica koje simbolizuju više manifestacija osim ako nisu u pitanju lica ?
STP

Broj poruka : 52
Datum upisa : 30.12.2013

Pogledaj profil korisnika http://srbski-teokratskipokret.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-03-13, 21:11

Srbski teokratski pokret ::

Zašto bi se onda pravila tolika dilema ? Bog se narodu manifestovao u raznim oblicima ali Bog je jedan i u stvaranju zemlje nema potrebe za predstavljanjem takvih imenica koje simbolizuju više manifestacija osim ako nisu u pitanju lica ?

Stvar je u tome što ljudi (Nikeja) počinju da Boga stavljaju u neke svoje okvire. A onda od toga dolazi perfidna sotonska zamka u vezi krštenja ne IMENOM već titulama: http://fundamentalisti.serbianforum.info/t14-biblijsko-krstenje
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-06-13, 15:43

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kainos taj 2014-06-18, 06:01

Dobro je sto is postavio video Lazna doktrina trojstva - to je i moje vjerovanje, ali ispod si postavio neke titule. Cijeli taj video govori o dvije osobe, Otac i njegov doslovni Sin - i kako je Sin naslijedio sve od Oca - bozanstvo, prirodu, moc, autoritet. A ispod Sabelijeva nauka. Novi Zavjet spominje vise puta Oca i Sina a vi tvrdite da je jedan Bog koji se prikazo u nekim titulama. Pa kome se onda Sin molli kad se moli Ocu - samome sebi. Apostol Ivan lijepo pise u prvoj poslanici - Tko nijece Oca i Sina taj je antikrist. Tu ne pise ko nijece Boga koji se otkriva u tri titule - ja vidim u Ivanovim rijecima dvije osobe. Isus sjedi z desne Ocu - ne sjedi sam kao Bog - koliko je trojstvo konfuzno toliko je i modalizam konfuzan.
kainos

Broj poruka : 35
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-06-18, 15:40

kainos ::Dobro je sto is postavio video Lazna doktrina trojstva - to je i moje vjerovanje, ali ispod si postavio neke titule. Cijeli taj video govori o dvije osobe, Otac i njegov doslovni Sin - i kako je Sin naslijedio sve od Oca - bozanstvo, prirodu, moc, autoritet. A ispod Sabelijeva nauka. Novi Zavjet spominje vise puta Oca i Sina a vi tvrdite da je jedan Bog koji se prikazo u nekim titulama. Pa kome se onda Sin molli kad se moli Ocu - samome sebi. Apostol Ivan lijepo pise u prvoj poslanici - Tko nijece Oca i Sina taj je antikrist. Tu ne pise ko nijece Boga koji se otkriva u tri titule - ja vidim u Ivanovim rijecima dvije osobe. Isus sjedi z desne Ocu - ne sjedi sam kao Bog - koliko je trojstvo konfuzno toliko je i modalizam konfuzan.

Uvek postavljam ono što je vezano za temu, pa nek vernici prosude šta i kako. Što se videa tiče on daje dobru kritiku trojstva ali daje komplikovana objašnjena božanstva a ono je vrlo jednostavano. Mesija se obraća Ocu iz perspektive čoveka jer je na zemlji u tom obličju, On je na zemlji čovek i tako radi i tako se ophodi.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-06-18, 23:03

kainos ::Dobro je sto is postavio video Lazna doktrina trojstva - to je i moje vjerovanje, ali ispod si postavio neke titule. Cijeli taj video govori o dvije osobe, Otac i njegov doslovni Sin - i kako je Sin naslijedio sve od Oca - bozanstvo, prirodu, moc, autoritet. A ispod Sabelijeva nauka. Novi Zavjet spominje vise puta Oca i Sina a vi tvrdite da je jedan Bog koji se prikazo u nekim titulama. Pa kome se onda Sin molli kad se moli Ocu - samome sebi. Apostol Ivan lijepo pise u prvoj poslanici - Tko nijece Oca i Sina taj je antikrist. Tu ne pise ko nijece Boga koji se otkriva u tri titule - ja vidim u Ivanovim rijecima dvije osobe. Isus sjedi z desne Ocu - ne sjedi sam kao Bog - koliko je trojstvo konfuzno toliko je i modalizam konfuzan.

Uvek postavljam ono što je vezano za temu, pa nek vernici prosude šta i kako. Što se videa tiče on daje dobru kritiku trojstva ali daje komplikovana objašnjena božanstva a ono je vrlo jednostavano. Mesija se obraća Ocu iz perspektive čoveka jer je na zemlji u tom obličju, On je na zemlji čovek i tako radi i tako se ophodi.

To volim, kratko i jasno. Svaka služba ima svoju silu i slavu tako TELO priznaje da je Duh veći ali u istoj službi su JEDNO.
Pozdrav Kainosu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-06-18, 23:50

Ukazano je na jednog Boga ali se pritom izbeglo otkrivenje ko je Sin.
Tačno je da Sveti Duh nije zasebna ličnost ali ni telo nije samo telo.

Postoje dva ozbiljna pitanja:
1.Ko je stigao poravnatom stazom za glasom koji viče u pustinji?
2.Šta je postalo telom?
u Bibliji stoji odgovor da BOG stiže stazom i da je Bog postao telom.
Eh, sad se tu mogu javiti ljudska pitanja može li Bog napraviti nešto što ne može podići ili kome se telo Isus moli.Moje pitanje je koga je to telo pokazalo kad učenici tražiše da im OCA POKAŽE?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kainos taj 2014-06-19, 14:19

Ali ako je Bog postao covjek, otkud mu moc kao covjeku, jer vi vjerujete da je sve to jedan Bog u tri titule? Ovaj modalizam ne kuzim nikako.
kainos

Broj poruka : 35
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-06-20, 15:58

kainos ::Ali ako je Bog postao covjek, otkud mu moc kao covjeku, jer vi vjerujete da je sve to jedan Bog u tri titule?

Titula je Sin, a služba je Mesija-čovek. Takođe treba podsetiti da se i u SZ Bog manifestovao ljudima kao čovek, dakle ništa novo pod suncem..
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Smeško taj 2014-06-20, 17:06

kainos ::Ali ako je Bog postao covjek, otkud mu moc kao covjeku, jer vi vjerujete da je sve to jedan Bog u tri titule?

Titula je Sin, a služba je Mesija-čovek. Takođe treba podsetiti da se i u SZ Bog manifestovao ljudima kao čovek, dakle ništa novo pod suncem..

Mesija-čovek šta u stvari znači?

Pozdrav svim učesnicima foruma.
Smeško

Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-06-20, 17:29

Smeško ::

Mesija-čovek šta u stvari znači?

Pozdrav svim učesnicima foruma.

Pozdrav, Mesija je pomazanik i spasitelj, utelovljenje Boga koji je došao da umre na krstu da bi mogao da nas svojom krvlju otkupi.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Smeško taj 2014-06-20, 18:07

Pozdrav, Mesija je pomazanik i spasitelj, utelovljenje Boga koji je došao da umre na krstu da bi mogao da nas svojom krvlju otkupi.

Imam nekoliko pitanja povodom ovog posta.

A Mesaja, spasitelj ili pomazanik da li su to funkcije ili titule?
Ako možeš priloži Biblijski stih gde piše oko utelovljenja Božijega da bi došao da umre na krstu? i

Da li je Bog od krvi i mesa?

Hvala na tvom komentaru.
Smeško

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-06-20, 18:16

Ako možeš priloži Biblijski stih gde piše oko utelovljenja Božijega da bi došao da umre na krstu? i

Mesija je služba.

Budući pak da djeca imaju tijelo i krv, tako i On uze dijelo u tome, da smrću satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola; (Jev 2;14)

Bog je duh koji je postao telo, poznato kao Isus Hrist.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Smeško taj 2014-06-21, 07:03

Mesija je služba.

Budući pak da djeca imaju tijelo i krv, tako i On uze dijelo u tome, da smrću satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola; (Jev 2;14)

Nisi mi odgovorio na pitanje "Da li je taj Bog u koga ti veruješ od krvi i mesa"?
Još jedno me zanima, da li je tebi "Bog" Titula ili služba?
Što se mene tiče Jevreja 2:14 ja bar mislim da nije nikakav Biblijski dokaz da je tvoj SZ Bog postao čovek i manifestovao ljudima kao čovek, imaš li neki bolji Biblijski dakaz?

Koliko sam ja svatio tebi Sin ili recimo Otac al pak Sveti Duh jesu titule dok Mesaja-čovek tebi je to funkcija. Ako po toj liniji idemo dalje, tada recimo tvoj Bog jeste funkcija ili funkcije višim Titulama, tačno?
Iskreno rečeno meni to deluje konfuzno.

Vratimo se za čas nazad na Jevreja 2:14
Budući pak da djeca imaju tijelo i krv, tako i On uze dijelo u tome, da smrću satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola.
Nepobitna je Biblijska činjenica ili ti sam daješ lep primer da "ON" Božiji sin uzima dijelo u tome da kao "djeca" ima tijelo i na oko se nađe kao čovek a ne kako ti vjeruješ da se SZ Bog manifestovao ljudima kao čovek. Velika je to razlika.
Ako pažljivo čitaš moj priloženi pasus primetićeš da Isusa vidimo koji je bio niži od anđela, a ne Boga.

Jevreja
2:9 But we see Yahushua, who was made a little lower than the angels for the suffering of death, crowned with glory and honour; that he by the favour of YHWH, should taste death for every man.

Kada kažeš "Bog je duh koji je postao telo, poznato kao Isus Hrist". Dakle slažem se sa tobom samo u tome da Bog jeste duh, no nije Bog postao telo, još manje da je taj SZ Bog Isus Hrist.

Pozdrav.
Smeško

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-06-21, 14:45

Smeško ::Nisi mi odgovorio na pitanje "Da li je taj Bog u koga ti veruješ od krvi i mesa"?
Još jedno me zanima, da li je tebi "Bog" Titula ili služba?

Jesam odgovorio, Bog je duh koji je dolazio u telu imaš to:

1Moj 18 i Jovan 1:1-14 takođe i doći će ponovo Mat.16,27

Bog nije titula ni služba.

Smeško ::Što se mene tiče Jevreja 2:14 ja bar mislim da nije nikakav Biblijski dokaz

Treba da veruješ, a ne da misliš.

Smeško ::Koliko sam ja svatio tebi Sin ili recimo Otac al pak Sveti Duh jesu titule dok Mesaja-čovek tebi je to funkcija.

Mesija je služba Boga na zemlji, titula je sin.

Smeško ::Vratimo se za čas nazad na Jevreja 2:14
Budući pak da djeca imaju tijelo i krv, tako i On uze dijelo u tome, da smrću satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola.
Nepobitna je Biblijska činjenica ili ti sam daješ lep primer da "ON" Božiji sin uzima dijelo u tome da kao "djeca" ima tijelo i na oko se nađe kao čovek a ne kako ti vjeruješ da se SZ Bog manifestovao ljudima kao čovek. Velika je to razlika.

Netačno. Kad se uporedi sa drugim stihovima vidi se da je to Gospod glavom i bradom.

I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u tijelu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovjedi se neznabošcima, vjerova se na svijetu, uznese se u slavi (1Tim 3;16)

A ti, Vitlejeme Efrato, ako i jesi najmanji među tisućama Judinijem, iz tebe će mi izaći koji će biti gospodar u Izrailju, kojemu su izlasci od početka, od vječnijeh vremena. (Mih 5;2)

U početku bješe riječ, i riječ bješe u Boga, i Bog bješe riječ. (Jov 1:1)

I riječ postade tijelo i useli se u nas puno blagodati i istine; i vidjesmo slavu njegovu, slavu, kao jedinorodnoga od oca. (Jov 1.14)

Smeško ::ako pažljivo čitaš moj priloženi pasus primetićeš da Isusa vidimo koji je bio niži od anđela, a ne Boga.

Zato što je postao čovek i izjednačio se sa ljudima.

Smeško :: Dakle slažem se sa tobom samo u tome da Bog jeste duh, no nije Bog postao telo, još manje da je taj SZ Bog Isus Hrist.

Mene samo zanima ko je ovaj?

Jer, dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast. Ime mu je:
Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni. (Isa 9:5)

I još me zanima sa kim se Jakov rvao? I ko je dolazio Avrama u posetu?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-06-21, 22:44

kainos ::Ali ako je Bog postao covjek, otkud mu moc kao covjeku, jer vi vjerujete da je sve to jedan Bog u tri titule? Ovaj modalizam ne kuzim nikako.

Pitanje u kom prilaziš pod izrazom ,,AKO JE,, što označava sumnju ne vodi na potvrdu i potreban ti je dokaz da bi poverovao Bibliji onda mogu samo pokušati da ukažem na neke reči koje su već koliko vidim pomenute.
Recimo Isaija 9.6 tamo se navodi KO JE SIN ako se tim rečima ne veruje onda ne možemo imati veru koju apostoli imaju jer oni su iz istih reči našli i otkrili tajnu pobožnosti i u to jedino IME krštavali i to jedino IME propovedali.

Prorok piše da će do dva dana vratiti im život, ko će im vratiti život?
Pa onaj koji i vaskrsnu i podiže prvinu iz mrtvih a Duh nije bio mrtav već TELO a Isaija reče ko će U TELU stići kao SIN i ko stiže poravnatom stazom za glasom koji viče u pustinji.Ko ne može verovati proroku kako će mom pisanju koje svedoči za to proroštvo?

Nisam slučajno postavio ona dva pitanja jer kad se poveruje onda nema trik pitanja već VERA.
Na pitanje otkud moć tom telu čućeš u Isaiji 9.6 kad upoznaš ko je stigao stazom u pustinji.
Ako te tri službe nisu službe jednog istog Boga koliko Bogova onda imamo?
Čitamo gde kaže da se BOŽJI DUH DIZAŠE znači JEDAN. Čitamo da je SIN zapravo Bog i ko je drugi ili treći...nema ga, isti se i u Otk. predstavlja kao jedan zašto je teško verovati pročitanom?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Smeško taj 2014-06-22, 03:41

Mesija je služba.

Ako Mesija je služba, možeš mi reći čija je to služba, odnosno ko obavlja tu službu?
Tačno da je Bog duh!
A sada mi kaži koji Bog je postao telo uzimajući u obzir Biblijsko naučavanje da Boga niko nije vidio niti da se Bog može videti i ostati živ.

Jesam odgovorio, Bog je duh koji je dolazio u telu imaš to:
1Moj 18 i Jovan 1:1-14 takođe i doći će ponovo Mat.16,27

John 1

1:1 In the beginning was the Word, and the Word was with YHWH, and the Word was YHWH.

1:2 The same was in the beginning with YHWH.

1:3 All things were made by him; and without him was not any thing made that was made.

1:4 In him was life; and the life was the light of men.

1:5 And the light shineth in darkness; and the darkness comprehended it not.

1:6 There was a man sent from YHWH, whose name was John.

1:7 The same came for a witness, to bear witness of the Light, that all men through him might believe.

1:8 He was not that Light, but was sent to bear witness of that Light.

1:9 That was the true Light, which lighteth every man that cometh into the world.

1:10 He was in the world, and the world was made by him, and the world knew him not.

1:11 He came unto his own, and his own received him not.

1:12 But as many as received him, to them gave he power to become the sons of YHWH, even to them that believe on his name:

1:13 Which were born, not of blood, nor of the will of the flesh, nor of the will of man, but of YHWH.

1:14 And the Word was made flesh, and dwelt among us, (and we beheld his glory, the glory as of the only begotten of the Father,) full of grace and truth.

Mat. 16:27 For the Son of man shall come in the glory of his Father with his angels; and then he shall reward every man according to his works.

Jasno je sročeno "doista će sin čovečiji doći u slavi oca svoga..."
Božija reč se ne može kvariti niti je Sama sebi kontradiktorna. Nigde nema da se Gog utelovio, postao čovek, bio mučen, patio i umro na krstu.
A ako ko oduzima ili dodaje sam sebe osudio.

Jedan je Bog i otac sviju, osim njega nema Biga.
Smeško

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-06-22, 14:11

Ako Mesija je služba, možeš mi reći čija je to služba, odnosno ko obavlja tu službu?
Tačno da je Bog duh!
A sada mi kaži koji Bog je postao telo uzimajući u obzir Biblijsko naučavanje da Boga niko nije vidio niti da se Bog može videti i ostati živ.

Mesija je služba Božija na zemlji.

A koga je video Avram i Jakov licem u lice pa su ostali živi?

I koji je to Bog koji se javi u telu i uznese se u slavi?

I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u tijelu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovjedi se neznabošcima, vjerova se na svijetu, uznese se u slavi (1Tim 3;16)

John 1

1:1 In the beginning was the Word, and the Word was with YHWH, and the Word was YHWH.

1:2 The same was in the beginning with YHWH.

1:3 All things were made by him; and without him was not any thing made that was made.

1:4 In him was life; and the life was the light of men.

1:5 And the light shineth in darkness; and the darkness comprehended it not.

1:6 There was a man sent from YHWH, whose name was John.

1:7 The same came for a witness, to bear witness of the Light, that all men through him might believe.

1:8 He was not that Light, but was sent to bear witness of that Light.

1:9 That was the true Light, which lighteth every man that cometh into the world.

1:10 He was in the world, and the world was made by him, and the world knew him not.

1:11 He came unto his own, and his own received him not.

1:12 But as many as received him, to them gave he power to become the sons of YHWH, even to them that believe on his name:

1:13 Which were born, not of blood, nor of the will of the flesh, nor of the will of man, but of YHWH.

1:14 And the Word was made flesh, and dwelt among us, (and we beheld his glory, the glory as of the only begotten of the Father,) full of grace and truth.

Mat. 16:27 For the Son of man shall come in the glory of his Father with his angels; and then he shall reward every man according to his works.

Takođe na forumu pišemo srpskim jezikom, ne engleskim. Stihovi su isuviše jasni, Kula Stražara ne može da ti pomogne.

Jasno je sročeno "doista će sin čovečiji doći u slavi oca svoga..."
Božija reč se ne može kvariti niti je Sama sebi kontradiktorna. Nigde nema da se Gog utelovio, postao čovek, bio mučen, patio i umro na krstu.
A ako ko oduzima ili dodaje sam sebe osudio.

Naravno SIN dolazi u slavi OCA. A jedno je ime Oca, Sina i SD Matej 28:19

I na kraju, jel to ovaj Sin?

Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni. (Isa 9:6)
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Smeško taj 2014-06-22, 16:21

Mesija je služba Božija na zemlji.

A koga je video Avram i Jakov licem u lice pa su ostali živi?

I koji je to Bog koji se javi u telu i uznese se u slavi?

Još mi nisi konkretno odgovorio dal je taj tvoj jedan Bog u tri titule u koga veruješ od krvi i mesa.

Ako je Mesija služba Božija na zemlji dal možeš da mi kažeš koji Bog je dao kojem Bogu tu službu na zemlji?

A to koga je vidio Avram i Jakov licem u lice pa su ostali živi drugačije trebaš formulisati. Svo vreme govoriš o Božijim službama, funkcijama ili titulama, samo zato te pitam koje lice Božije su videli Avram i Jakov ili recimo koju titulu ali koju funkciju Boga? Budi malo konkretniji odgovorima kad te neko nešto pita, da te svi možemo razumeti.

Isto tako ti ovde govoriš o utelovljenjom Bogu koji je došao da pati, bude mučen i umre na krstu, pa te zato pitam koji je to taj Bog?
A ako možeš konkretno mi kaži:
Koji Bog se utelovio?
Koji Bog se rodio?
Koji Bog je patio i umro?

Bilo bi svima onima koji te čitaju korisno da navedeš i Biblijske paragrafe, recimo kada nešto govoriš ili pitaš.

Naravno SIN dolazi u slavi OCA. A jedno je ime Oca, Sina i SD Matej 28:19

I na kraju, jel to ovaj Sin?

Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni. (Isa 9:6)

Ja sam tebe svatio da ovde govoriš o jednom Bogu koji ima tri funkcije ili tri titule, dakle da se razumemo nemaš više Bogova do jednog! koji se kako kažeš javlja u tri karaktera. Uzimajući sve to u obzir pitam.

Dal je Bog Sin isti taj Bog Otac ili nije već je to neki drugi Bog?
Jer ako Bog Sin dolazi u slavi Boga Oca onda to nije jedan isti Bog, već su dvoje, tačno?

A sada mi kaži šta su:
Savetnik, big silni, Otac vječni ili Knez mironosni?

Odnosno kojeg Boga su to funkcije ili titule?

Smeško

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-06-22, 17:01

Predlažem ti da pročitaš sve moje postove od početka teme, sve sam jasno objasnio i priložio. Posltavljaš jedna te ista pitanja na koje ti je već odgovoreno dok ti nisi ponudio ni jedan odgovor na moja pitanja.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-06-23, 21:34

Smeško

A ako možeš konkretno mi kaži:
Koji Bog se utelovio?
Koji Bog se rodio?
Koji Bog je patio i umro?

1.
40:3  Glas je nekoga koji viče: Pripravite u pustinji put Gospodnji, poravnite u pustoši stazu Bogu našem.
40:4  Sve doline neka se povise, i sve gore i bregovi neka se slegnu, i što je krivo neka bude pravo, i neravna mesta neka budu ravna.
40:5  I javiće se slava Gospodnja, i svako će telo videti; jer usta Gospodnja govoriše.

2.
9:6  Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.

3.
2:7  Ko ima uho neka čuje šta govori Duh crkvama: koji pobedi daću mu da jede od drveta životnog koje je nasred raja Božijeg.
2:8  I anđelu crkve smiranske napiši: Tako govori Prvi i Poslednji, koji beše mrtav, i evo je živ:

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: