Тrojstvo ?

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Тrojstvo ?

Počalji od SION taj 2013-12-06, 20:31

piramida4 ::Kojim jasnim stihovima možeš potvrditi nauk o TTT?

Gdje piše Bog Otac, Bog Sin, Bog SD?

Gdje ima Trojstvo?

Gdje ima Trojedini?

Gdje ima SD nije Otac,
Otac nije Sin,
Sin nije SD?
Nema trojstva to je paganska nauka, Bog je jedan svemogući koji se može manifestovati ljudima u raznim oblicima i titulama.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-06, 20:59

SION ::
piramida4 ::Kojim jasnim stihovima možeš potvrditi nauk o TTT?

Gdje piše Bog Otac, Bog Sin, Bog SD?

Gdje ima Trojstvo?

Gdje ima Trojedini?

Gdje ima SD nije Otac,
Otac nije Sin,
Sin nije SD?
Nema trojstva to je paganska nauka, Bog je jedan svemogući koji se može manifestovati ljudima u raznim oblicima i titulama.
Dobro - znači - nisi pod TTT.
ALI - pod čim si onda?

Da li možeš svoj nauk dokazati stihovima?
Manifestacije Boga su .........

Koliko ima tih manifestacija?
U KOME se sve te manifestacije mogu očitovati?

Isus je činio čuda!
Da li je zbog toga - Isus = Bog?
----------------------------------------------------
ALI - i proroci su činili puno veća čuda od Isusa!
Da li su zbog toga ljudi = Bogovi?

Čuda ne čine ljudi.
Čuda čini Bog Jahve preko ljudi.

piramida4

Broj poruka : 140
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-06, 22:01

Dobro - znači - nisi pod TTT. ALI - pod čim si onda? Da li možeš svoj nauk dokazati stihovima? Manifestacije Boga su ......... Koliko ima tih manifestacija? U KOME se sve te manifestacije mogu očitovati? ::

Verujem u jednog Boga Jehovu za kojeg Biblija jasno uči da je jedan "Čuj Izraelu Bog tvoj je jedan" a ne trojedan,trojica! Takođe On se u NZ manifestuje ljudima u Oca,Sina i Svetog Duha,dok u SZ i kao Ognjeni stub, Čovek, Oblak, Anđeo, Plamteći grm, Melhisedek...Svemogući Bog je sveprisutan i došao je u telu pre 2000 godina i otkrio se u imenu Isus (Jahve spasitelj), dakle Bog se manifestuje u čoveku, kao što se i u SZ slično manifestovao kad je kao čovek došao kod Avraama.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-06, 23:43

amen

ispravka

Broj poruka : 295

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-07, 11:01

Verujem u jednog Boga Jehovu za kojeg Biblija jasno uči da je jedan "Čuj Izraelu Bog tvoj je jedan" a ne trojedan,trojica! Takođe On se u NZ manifestuje ljudima u Oca,Sina i Svetog Duha,dok u SZ i kao Ognjeni stub, Čovek, Oblak, Anđeo, Plamteći grm, Melhisedek...Svemogući Bog je sveprisutan i došao je u telu pre 2000 godina i otkrio se u imenu Isus (Jahve spasitelj), dakle Bog se manifestuje u čoveku, kao što se i u SZ slično manifestovao kad je kao čovek došao kod Avraama.
Sa svojim vjerovanjem nisi se daleko odmako od TTTejaca.
Jedina razlika ti je to da ne govoriš T,
a nadalje imaš Trojicu!?

Da li je Jahve = Bog?
Da li je Isus = Bog?
Da li je SD = Bog?

Da li je Jahve = Otac?
Da li je Isus = Otac?
Da li je SD = Otac?

Možeš na to odgovoriti?
Ako je - NE - onda OK,
ali - ako odgovor nije - NE, nego - DA,
molim te jasni stih da TO svoje vjerovanje potvrdiš.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-07, 11:13

Kažeš - Bog Jahve se manifestira u .....
I to je onda sve - ŠTO?
----------------------------------------------

Objasni mi onda ove stihove:

ZAO DUH JAHVIN

1. SAMUELOVA 16,14
Duh Jahvin bijaše odstupio od Šaula, a jedan zao duh, od Jahve, stao ga je salijetati.
1. SAMUELOVA 16,15
Tada rekoše Šaulu sluge njegove: "Evo, zao duh Božji salijeće te.
1. SAMUELOVA 16,16
Zato neka naš gospodar zapovjedi, pa će sluge tvoje potražiti čovjeka koji zna udarati u harfu: kad te napadne zao duh Božji, neka onaj udara u harfu pa će ti biti bolje.
1. SAMUELOVA 16,23
I kad god bi Božji duh napao Šaula, David bi uzeo harfu i svirao; tada bi Šaulu odlanulo i bilo bi mu bolje, a zao bi duh odlazio od njega.
1. SAMUELOVA 18,10
Sutradan zao duh Božji napade Šaula, tako da je bjesnio po kući. David je rukom udarao u harfu kao drugih dana, a Šaul je u ruci imao koplje.
1. SAMUELOVA 19,9
Tada zao duh Jahvin obuze Šaula: kad je sjedio u svojoj kući, s kopljem u ruci, a David rukom udarao u harfu,

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-07, 23:08

Objasni mi onda ove stihove: ZAO DUH JAHVIN 1. SAMUELOVA 16,14 Duh Jahvin bijaše odstupio od Šaula, a jedan zao duh, od Jahve, stao ga je salijetati. 1. SAMUELOVA 16,15 Tada rekoše Šaulu sluge njegove: "Evo, zao duh Božji salijeće te. 1. SAMUELOVA 16,16 Zato neka naš gospodar zapovjedi, pa će sluge tvoje potražiti čovjeka koji zna udarati u harfu: kad te napadne zao duh Božji, neka onaj udara u harfu pa će ti biti bolje. 1. SAMUELOVA 16,23 I kad god bi Božji duh napao Šaula, David bi uzeo harfu i svirao; tada bi Šaulu odlanulo i bilo bi mu bolje, a zao bi duh odlazio od njega. 1. SAMUELOVA 18,10 Sutradan zao duh Božji napade Šaula, tako da je bjesnio po kući. David je rukom udarao u harfu kao drugih dana, a Šaul je u ruci imao koplje. 1. SAMUELOVA 19,9 Tada zao duh Jahvin obuze Šaula: kad je sjedio u svojoj kući, s kopljem u ruci, a David rukom udarao u harfu, ::
Bog je dopustio da Saula opsedne demon zato što je otpao od Njega (tekst ima preneseno značenje).
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-07, 23:43

Bog je dopustio da Saula opsedne demon zato što je otpao od Njega (tekst ima preneseno značenje).
Nije u pitanju samo 1 stih- nego ti dah masu stihova - istih!

ALI - postoje i drugi stihovi SAMO o ZLODUSIMA - ne Božjim!

Šta je onda i tamo - preneseno značenje?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-08, 00:14

Nije u pitanju samo 1 stih- nego ti dah masu stihova - istih! ALI - postoje i drugi stihovi SAMO o ZLODUSIMA - ne Božjim! Šta je onda i tamo - preneseno značenje? ::
Ne razumem poentu. Šta hoćeš da kažeš?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-08, 19:45

SVE je OD Boga Oca Jahve (i Isus!)!

Postoje Zlodusi - Demoni,
a postoji i Zli duh OD Boga Jahve!

Bog Jahve može dati ZLO!
ALI - treba razumijeti - neće Bog Jahve dati zlo na DOBRE!

Zlo OD Boga Jahve je za Zle.
Kao kazna.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-08, 19:47

SVE je OD Boga Oca Jahve (i Isus!)!

Postoje Zlodusi - Demoni,
a postoji i Zli duh OD Boga Jahve!

Bog Jahve može dati ZLO!
ALI - treba razumijeti - neće Bog Jahve dati zlo na DOBRE!

Zlo OD Boga Jahve je za Zle.
Kao kazna.
-----------------------------

Ovdje je tema - TROJSTVO!
-------------------------------

GDJE U BIBLIJI PIŠE;

1.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je rekao – Ja sam Bog! - ?

2.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je rekao – Ja sam Bog! - ?

3.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?

4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?

5.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?

6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?

7.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Alfa i Omega?

8.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?

9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Bogočovjek

10.
Da za spasenje treba vjerovati da je Isus Bog?

11.
Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?

12.
Da za spasenje treba vjerovati u TTT?

----------------------------------------------------------------------------

Da li imaš jasne nedvosmislene stihove za gornje.
Jer to gornje je temelj tvoje vjere.
Ako ti je to temelj – onda imaš u Bibliji masu takovih stihova.

ALI – ako nema takovih stihova – onda tvoj nauk nije Biblijski.
Onda ti imaš dogmatski nauk – neBiblijski.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-08, 21:50

Ja Jesam rekao je Isus.rimljanima 9.jasno kaže da je Isus Bog. timoteju prva 6 jovan prva 5.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-09, 00:04

Ovdje je tema - TROJSTVO! ------------------------------- GDJE U BIBLIJI PIŠE; 1. Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Bog? Gdje je rekao – Ja sam Bog! - ? 2. Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog? Gdje je rekao – Ja sam Bog! - ? 3. Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On sve stvorio? Gdje je rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ? 4. Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio? Gdje je rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ? 5. Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da se ljudi trebaju Njemu klanjati kao Bogu? 6. Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi trebaju Njemu klanjati kao Bogu? 7. Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Alfa i Omega? 8. Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega? 9. Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Bogočovjek 10. Da za spasenje treba vjerovati da je Isus Bog? 11. Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog? 12. Da za spasenje treba vjerovati u TTT? ::
JA NE VERUJEM u Trojstvo!

SVE je OD Boga Oca Jahve (i Isus!)! Postoje Zlodusi - Demoni, a postoji i Zli duh OD Boga Jahve! Bog Jahve može dati ZLO! ALI - treba razumijeti - neće Bog Jahve dati zlo na DOBRE! Zlo OD Boga Jahve je za Zle. Kao kazna. ::
Bog DOPUŠTA zlo kao što je bio slučaj sa Saulom koji je otpao od Boga (i onda su ga demoni mučili).

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-09, 09:07

ispravka ::Ja Jesam rekao je Isus.rimljanima 9.jasno kaže da je Isus Bog. timoteju prva 6 jovan prva 5.
Ne odgovaram ako ne daš komplet stih.
Imaš tvrdnju?
Potkrijepi je cjelokupno - a ne polovično.
Šta svi moraju pretraživati tvoje primisli?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-09, 09:11

JA NE VERUJEM u Trojstvo!
Amen.

Dokaži TO - manifestacije u .....
-----------------------------------------------
Dokaži - Bog Jahve je došao u tijelu.
Dokaži - Bog Jahve se otkrio u Imenu - Isus.
-----------------------------------------------------
A tko su bili SVI oni Isusi u SZ?
------------------------------------------------------
A tko je bio drugi Isus u NZ?
-----------------------------------------------------

Svojim naukom ti izjednačuješ Stvoritelja i stvorenje.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-09, 09:17

piramida4 ::
ispravka ::Ja Jesam rekao je Isus.rimljanima 9.jasno kaže da je Isus Bog. timoteju prva 6 jovan prva 5.
Imaš tvrdnju?
potraži ih sam. ja moram često zaradfiti mukotrpno i za život,ne sedim kao mnogi za kompjuterom samo. imam i prekoviše duhovnih obaveza,preče nego da gonim lisicu poput tebe u svom bezumlju po forumima.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-09, 09:37

ispravka ::
Imaš tvrdnju?
potraži ih sam. ja moram često zaradfiti mukotrpno i za život,ne sedim kao mnogi za kompjuterom samo. imam i prekoviše duhovnih obaveza,preče nego da gonim lisicu poput tebe u svom bezumlju po forumima.
Lijepo onda reci - ne poznajem Bibliju tako jako dobro da bih mogao naći taj stih.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Ja se hvalim u Jahvi!
Dao mi je lagodan život pun izobilja.
Da li je to zbog ispravne vjere u Jedinoga Boga Oca Jahvu,
i u Njegova Sina Isusa - neboga?
Probaj i ti imati ispravnu vjeru - pa vidi da li će ti se tegobni život promijeniti!
-----------------------------------------------------------------------------------------

Oprosti svome bratu - ako me i možeš smatrati bratom -
što je za tebe ljisica ljukava.

A zašto me goniš po svim forumima,
a ne baciš se na primarno - zaraditi za život?
Zašto trošiš vrijeme na mene?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-09, 13:05

Dokaži TO - manifestacije u ..... ::

Imaš u SZ sve objave Božije u raznim oblicima i manifestacijama jer Bog ne može doći na zemlju u svoj svojoj sili i moći jer bi nas sve uništio!

Dokaži - Bog Jahve je došao u tijelu. ::

Lepo sam ti to predočio u 1Moj 18 i Jovan 1:1-14 takođe i doći će ponovo Mat.16,27

Dokaži - Bog Jahve se otkrio u Imenu - Isus. ::

10. Da je na znanje svima vama i svemu narodu Izrailjevu da u IME ISUSA HRISTA Nazarećanina, kojega vi raspeste, kojega Bog podiže iz mrtvijeh, stoji ovaj pred vama zdrav.
11. Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednome drugom spasenija;
12. Jer nema drugoga IMENA pod nebom danoga ljudima kojijem bi se mi mogli spasti. (DA 4:10-12)

"Jer nam se rodi dete, sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će mu biti: Divni, savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni" (Isaija 9,6)

A tko su bili SVI oni Isusi u SZ? ::

Ostali su bili obični ljudi rođeni od tela.

A tko je bio drugi Isus u NZ? ::

Bog u telu (Mesija).

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-10, 00:55

Imaš tvrdnju?
Lijepo onda reci - ne poznajem Bibliju tako jako dobro da bih mogao naći taj stih.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Ja se hvalim u Jahvi!
Dao mi je lagodan život pun izobilja.
Da li je to zbog ispravne vjere u Jedinoga Boga Oca Jahvu,
i u Njegova Sina Isusa - neboga?
Probaj i ti imati ispravnu vjeru - pa vidi da li će ti se tegobni život promijeniti!
-----------------------------------------------------------------------------------------

Oprosti svome bratu - ako me i možeš smatrati bratom -
što je za tebe ljisica ljukava.

A zašto me goniš po svim forumima,
a ne baciš se na primarno - zaraditi za život?
Zašto trošiš vrijeme na mene?
ne radi se o poznavanju Biblije već o nedostatku vremena .na kraju Bibliju su perfekt znali sinedrionci ali je nisu verovali.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-10, 15:50

Imaš u SZ sve objave Božije u raznim oblicima i manifestacijama jer Bog ne može doći na zemlju u svoj svojoj sili i moći jer bi nas sve uništio!
Svojim stihovima poduprtim odgovorom - jasno kažeš - nemam odgovora!
------------------------------
TKO ti je to reko da Bog Jahve ne može doći na Zemlju?
Što nisi pročitao da će Bog Jahve doći na Zemlju?
Čitaj!

Lepo sam ti to predočio u 1Moj 18 i Jovan 1:1-14 takođe i doći će ponovo Mat.16,27
Daj komplet stih - a ne ovako - nikako!
Ovo tvoje kao dokaz - nije mi ništa - dok ne daš cijeli stih.

10. Da je na znanje svima vama i svemu narodu Izrailjevu da u IME ISUSA HRISTA Nazarećanina, kojega vi raspeste, kojega Bog podiže iz mrtvijeh, stoji ovaj pred vama zdrav.
TKO je TAJ - BOG?
Kako Mu je IME?

11. Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednome drugom spasenija;
Isus = OD JAHVE dolazi spasenje.
OD KOGA dolazi spasenje?
OD Isusa?
NE!
OD Boga Oca Jahve!

12. Jer nema drugoga IMENA pod nebom danoga ljudima kojijem bi se mi mogli spasti. (DA 4:10-12)
Isus = OD JAHVE dolazi spasenje.
OD KOGA dolazi spasenje?
OD Isusa?
NE!
OD Boga Oca Jahve!

"Jer nam se rodi dete, sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će mu biti: Divni, savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni" (Isaija 9,6)
Da biš potvrdio svoju tvrdnju -
DAJ mi stih iz NZ
gdje se Božjem Sinu dalo IME - Divni, savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni
Kad mi to daš - onda si u pravu!

Ostali su bili obični ljudi rođeni od tela.
Ljudi se rađaju.
Bog se ne rađa.
Bog je izvanvremeski.
Isus se rodio - nije Bog.
---------------------------

TKO je zaćeo Mariju?
SD!?
SD je OTAC Isusu?

Bog u telu (Mesija).
Nemoj mi sa ljudskim pričama.
DAJ mi stihove.
ALI - ako nemaš stihove -ne govoriš Istinu.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-10, 15:52

ne radi se o poznavanju Biblije već o nedostatku vremena .na kraju Bibliju su perfekt znali sinedrionci ali je nisu verovali.[/quote]

Da li je Gospodin Isus imao Vremena?
Da li je Isus stalno citirao Bibliju?
Da li je Gospodin Isus perfektno znao Bibliju?
Da li je Isus vjerova Bibliju?

Možeš odgovoriti?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-10, 17:32

TKO ti je to reko da Bog Jahve ne može doći na Zemlju? Što nisi pročitao da će Bog Jahve doći na Zemlju? Čitaj! ::

Daj stihove

TKO je TAJ - BOG?
Kako Mu je IME?

Jehova Spasitelj

Isus = OD JAHVE dolazi spasenje. OD KOGA dolazi spasenje? OD Isusa? NE! OD Boga Oca Jahve! ::

Spasenje dolazi kroz MESIJANSKU ŽRTVU koju je Jehova podne za grehe čovečanstva, to nije mogao da uradi običan čovek!

Da biš potvrdio svoju tvrdnju - DAJ mi stih iz NZ gdje se Božjem Sinu dalo IME - Divni, savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni Kad mi to daš - onda si u pravu! ::

To piše prorok Isajija, "I ime će Mu biti.." a ne da će mu neko dati to ime u NZ. Jer su ta imena već postojala i znamo komepripadaju u SZ.

I pitanje za tebe ko može biti taj u celoj biblijskoj istoriji koji odgovara ovom opisu?

Ljudi se rađaju. Bog se ne rađa. Bog je izvanvremeski. Isus se rodio - nije Bog. --------------------------- TKO je zaćeo Mariju? SD!? SD je OTAC Isusu? ::

Bog je SVEMOGUĆI i može sve! Tako je uzeo telo i rodio se kao čovek Mesija!

Nemoj mi sa ljudskim pričama. DAJ mi stihove. ALI - ako nemaš stihove -ne govoriš Istinu. ::

Evo po 100ti put!

I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u tijelu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovjedi se neznabošcima, vjerova se na svijetu, uznese se u slavi (1Tim 3;16)

A ti, Vitlejeme Efrato, ako i jesi najmanji među tisućama Judinijem, iz tebe će mi izaći koji će biti gospodar u Izrailju, kojemu su izlasci od početka, od vječnijeh vremena. (Mih 5;2)

Budući pak da djeca imaju tijelo i krv, tako i On uze dijelo u tome, da smrću satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola; (Jev 2;14)

I riječ postade tijelo i useli se u nas puno blagodati i istine; i vidjesmo slavu njegovu, slavu, kao jedinorodnoga od oca. ::
(Jovan 1;14)

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-11, 09:50

piramidi ne vrede stihovi. jedino molitva za oslobošenje od duhova. jer kojemu duhu služi čovek,tome i robuje.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-11, 19:35

SION

1. TIMOTEJU 3,16 - BOG U TIJELU

Jeruzalemska
Da, po sveopćem uvjerenju, veliko je Otajstvo pobožnosti: On, očitovan u tijelu, opravdan u Duhu, viđen od anđela, propovijedan među narodima, vjerovan u svijetu, uznesen u slavu.

Šarić
I kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: On se javio u tijelu, opravdao se u Duhu, pokazao se anđelima, propovijedao se neznabošcima, vjerovao se u svijetu, uznio se u slavi.

Dretar
Sigurno, ona je velika, *tajna pobožnosti Ona je bila iskazana u tijelu opravdana Duhom, Uočen od *anđela, proglašen od *pogana, vjerovan u svijetu, uznesen u slavu.

Daničić-Karadžić
I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u tijelu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovjedi se neznabošcima, vjerova se na svijetu, uznese se u slavi.

--------------------------------------------------------
(LXX+WH+)
καιG2532 CONJ ομολογουμενωςG3672 ADV μεγαG3173 A-NSN εστινG2076[G5748] V-PXI-3S τοG3588 T-NSN τηςG3588 T-GSF ευσεβειαςG2150 N-GSF μυστηριονG3466 N-NSN οςG3739 R-NSM εφανερωθηG5319[G5681] V-API-3S ενG1722 PREP σαρκιG4561 N-DSF εδικαιωθηG1344[G5681] V-API-3S ενG1722 PREP πνευματιG4151 N-DSN ωφθηG3700[G5681] V-API-3S αγγελοιςG32 N-DPM εκηρυχθηG2784[G5681] V-API-3S ενG1722 PREP εθνεσινG1484 N-DPN επιστευθηG4100[G5681] V-API-3S ενG1722 PREP κοσμωG2889 N-DSM ανελημφθηG353[G5681] V-API-3S ενG1722 PREP δοξηG1391 N-DSF
--------------------------
(LXX + WH +)

i G2532 CONJ
Očito primarne čestice, nakon što je sastavni, a ponekad i kumulativni sila, i, također, čak i, tako, onda, također, i sl., često se koristi u vezi (ili sastav) s drugim česticama ili male riječi: - i, također, oboje, ali, čak i za, ako je,doista, također, štoviše, ili tako, da, dakle, dakle, kada je, yea, još.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doduše G3672 ADV
Priloga sadašnjeg pasivnog participa u G3670,confessedly: - bez kontroverze.
velika G3173-NSN
Uključujući produljena oblika, Femine μεγαλη Megale,množina μεγαλοι megaloi, itd., usporediti i G3176,G3187], velika (doslovno ili figurativno, u vrlo široku primjenu): - (+ strah) iznimno, veliki (-EST), visoki , veliki, glasni, moćni, + (biti) Infekcije (strah), jak, X godina.
je G2076 [G5748] V-PXI-3S
Treće lice jednine danas pokazuje G1510, on (ili ona njega) je, i (s srednji množina) su: - su, biti (dugo),poziv, X može [-ne], dođi, consisteth, X Dure za neko vrijeme, slijedite +, X ima, (to) je (reći), napraviti,meaneth, X mora potrebe, + dobit, + ostaje, + boriti.
ON, ONA, ONO G3588 T-NSN-a
Muški, ženski (drugi) i srednji (treći) oblika, u svim svojim in fleksije, određeni član; (ponekad biti isporučen na druge izostavljene, na engleskom idiomu): -, ovaj, da,jedan, on, ona, ona, itd.
od G3588 T-GSF
Muški, ženski (drugi) i srednji (treći) oblika, u svim svojim in fleksije, određeni član; (ponekad biti isporučen na druge izostavljene, na engleskom idiomu): -, ovaj, da,jedan, on, ona, ona, itd.
evanđelja G2150 N-GSF
Od G2152, pobožnost, posebno evanđelje shema: -pobožnošću, svetost.
otajstvo G3466 N-NSN
Od derivat μυω MUO (zatvoriti usta), tajna ili "otajstvo"(kroz ideju šutnje nameće inicijaciju u vjerskim obredima): - misterij.
koji G3739 R-NSM
Vjerojatno primarni riječ (ili možda oblik članka G3588),u odnosu (ponekad pokazne) zamjenica, koja, koji, što,da: - jedan (-,) druge, neki, da, ono, što, koji (-m,-sE),itd. Vidi također G3757.
pokazan G5319 [G5681] V-API-3S
Od G5318, donijeti očito (doslovno ili figurativno): - se,očigledno proglasiti, (da) se očituje (naprijed), pokaži(samo).
u G1722 G4561 PREP
Primarni prijedlog označava (fiksno) položaj (na mjestu,vremenu ili država), i (implicitno) sredstvo (medially ili konstruktivno), to jest, odnos odmora (posrednik izmeđuG1519 G1537 i) "u", u, (gore-) na, po, i sl.: - oko, nakon,protiv, + skoro, X ukupno, među, X, u, prije, između,(ovdje-) po (+ svim sredstvima), za (.. . poradi), + sebe dati u cijelosti na, (ovdje-) u (-na,-wardly), X snažno, (jer) od (gore-) na, [otvorenim] ly, X izvana, jednom, X brzo,X uskoro, [speedi-] ly, X da X ima (-u,-o), kroz (-out),(ne-) na (-Ward), pod, kada, gdje (-s), dok je, s (-u).Često se koristi u spojevima, s bitno istim uvoz, rijetko s glagolima kretanja, a potom da ne ukazuju na smjer,osim (eliptičnog) posebnim (i različitim) prep.
tijelu G4561 N-DSF
Vjerojatno iz baze G4563, tijelo (kao oduzeta kože), koji je (strogo) meso životinja (kao hrana), ili (time), tijelo (za razliku od duša (ili duh), ili kao simbol onoga što je vanjski, ili kao sredstvo rodbini, ili (implicitno) ljudske prirode (sa svojim slabosti (fizički ili moralno) i strasti), ili(konkretno) ljudsko biće (kao takav): - tjelesnu (-ly, +-ly istomišljenika), meso ([-ly]).
---------------------------------------------------------------

1. TIMOTEJU 3,16
Da, po sveopćem uvjerenju, veliko je Otajstvo pobožnosti:
On,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
On je Isus Krist.
Ne piše nigdje – Bog Isus.

-----------------------------------------------------------------------
očitovan u tijelu,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Na početku stvaranja OD stane Jedinoga Stvoritelja Boga Jahve,
Isus je stvoren kao Duh na Nebu.
Za potrebe spasenje, Bog Jahve je Isusa transformirao u Tijelo.
Bog je Duh. Isus je postao tijelo i nadalje je tijelo. Tijelo nije Duh. Isus nije Bog.

------------------------------------------------------------------
opravdan u Duhu,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus je opravdan u Duhu Božjem – Svetom Duhu.
Bog se ne treba opravdavati nikome,
a najmanje – svome vlastitome Duhu.
Isus nije Bog – zato se je trebao opravdati u Duhu.

---------------------------------------------------------------------------
viđen od anđela,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus je viđen od anđela!
Isus je bio na Nebu kao Duh i anđeli su ga vidjeli.
Isus nije Bog.
Bog Jahve je Stvoritelj i Bog Jahve je stvorio sve, i sve anđele.

------------------------------------------------------------------------
propovijedan među narodima, vjerovan u svijetu,
uznesen u slavu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Uznesenje nije rezervirana samo za Isusa.
I Ilija je bio uznesen.
Postanak 5,24 Henok je hodio s Bogom, potom iščeznu; Bog ga uze.
Uznesenje vrši – Bog, a Bog je Otac Jahve.

Tko je uzneso čovjeka Isusa?
Bog Otac Jahve!
Ne uznosi Bog samoga sebe!
Isus nije Bog, niti će ikada biti Bog.
Zato nema niti jednoga stiha da Isus kaže sam za sebe –
Ja sam Bog. Zašto nema? Pa zato jer je to istina – Isus nije Bog.
----------------------------------------------------------------------

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-11, 19:40

SION

Mihej 5,1 A ti, Betleheme Efrato, najmanji među kneževstvima Judinim, iz tebe će mi izaći onaj koji će vladati Izraelom; njegov je iskon od davnina, od vječnih vremena.

Jedini Bog Otac Jahve je Besmrtan, Bezvremenski, Vječni.
Prvi dan kada je stvorio nebo,
stvorio je i Nebesku vojsku.

………………………………………………………………………….

Psalam 33,6
Jahvinom su riječju nebesa sazdana i dahom usta njegovih sva vojska njihova.

Tko je sve bio u Nebeskoj vojsci?
Anđeli, serafini, kerubini, i druga Božja stvorenja.
Tada je najvjerojatnije bio stvoren i Isus, koji sam za sebe kaže:
………………………

OTKRIVENJE 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,
Početak Božjeg stvorenja:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bog Otac Jahve, namijenio je svim svojim stvorenjima vječnost,
ali su je ljudi izgubili počinjenjem grijeha.

………………………………………………..

Da li netko tko nije vječan može postati vječan? - Može, kako ne.
Piše u Bibliji, Božjoj riječi da ćemo i mi jednog dana postati vječni.
Neki će biti vječni u Kraljevstvu Nebeskom, a drugi u Ognjenom Jezeru.

…………………………………………………

Znači – postati ćemo vječni, a nismo Bog.
Da li smo do tada bili vječni? – nismo!
Tek od tada ćemo biti vječni.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Po meni, ta vječnost se odnosi samo na kretanje vremena u budućnost.
Nećemo se moći vraćati u prošlost, već ćemo samo imati daljnju besmrtnost.
Do tada ćemo biti smrtni.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

To isto vrijedi za Sina.
Stvoren je na Nebu sa ostalom Nebeskom vojskom.
Tek od trena stvaranja, tek tada je postao vječan.

PSALAM 8,6
Ti ga učini malo manjim od Boga, slavom i sjajem njega okruni.

…………………………………..

Prvo je bio početak vremena.
Jer prije nije bilo ničega – ni vremena.
Nije bilo ni Sina.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

PSALAM 2,7
Obznanjujem odluku Jahvinu: Gospodin mi reče: "Ti si sin moj, danas te rodih.

Danas! – Znači nije bio jučer!

……………………………………

Zato je jasno izraženo – Sin!
Muškarac ne postaje otac trenom svoga rođenja,
već tek kada mu se rodi sin.
…………………………………

Tako i Bog Otac Jahve.
Postao je zapravo Otac, onim trenom stvaranja svih bića na Nebu.
Prije nije bio Otac.
Kome bi bio Otac, ako nema niti jednog stvorenja?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sin je vječan, od dana svog stvaranja.

---------------------------------------

JUDINA 1,25 – VJEČNOST ISUSA

jedinomu Bogu, Spasitelju našemu,
po Isusu Kristu, Gospodinu našemu:
slava, veličanstvo, vlast i moć
i prije svakoga vijeka,
i sada,
i u sve vijeke.
Amen.

Jedini Bog i Spasitelj Jahve Bog Otac.
Kome slava, vlast i moć?
Ne Isusu.
Nego Bogu Jedinome Spasitelju Jahvi Ocu.

Tko je Bezvremenski?
Jedini Bog Otac Jahve.
Bog Jahve je stvorio sve – i vrijeme.
To pokazuje donji stih:

„prije svakoga vijeka“

Isus ima početak – On je u sve vijeke,
ali nije bio prije svakoga vijeka,
prije stvaranja vremena!

piramida4