Тrojstvo ?

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Тrojstvo ?

Počalji od piramida4 taj 2013-12-16, 13:05

SION ::
piramida4 ::

Ajde ko je? A znam šta ćeš da citiraš.  Smile 

Ako znaš - što  nisi odmah dao?
-----------------------------------

Hošea 12,5
S Anđelom se borio
i nadvladao ga,
plakao je i zaklinjao ga.
Našao ga je u Betelu i ondje mu je govorio.
-------------------------------------------------

To svi Kajafini sledbenici citiraju ali zaborave stih ispred.

U utrobi uhvati za petu brata svojega, i u sili svojoj bori se s Bogom;

Osija kaže anđeo, kod Mojsija piše čovek, ali to nepredstavlja nikakav problem jer se Bog može manifestovati i kao anđeo i kao čovek.

Ali Jakov dobro zna sa kim se rvao.

I Jakov nadjede ime onomu mjestu Fanuil; jer, veli, BOGA VIDJEH LICE K LICU, i duša se moja izbavi."

Isto je to i Isus ponovio u NZ

9. Isus mu reče: toliko sam vrijeme s vama i nijesi me poznao, Filipe? koji vidje mene, vidje oca; pa kako ti govoriš: pokaži nam oca?
10. Zar ne vjeruješ da sam ja u ocu i otac u meni? Riječi koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego otac koji stoji u meni on tvori djela.
11. Vjerujte meni da sam ja u ocu i otac u meni; ako li meni ne vjerujete, vjerujte mi po tijem djelima.

Imaš jako velikih teoloških problema!

Boga Oca Jahvu nitko nije vidio!

Ti misliš da je ČOVJEK - stvorenje POBIJEDILO BOGA Stvoritelja!

Jaka ti je nauka!

Dokaži da je NETKO vidio LICA Boga Oca Jahve i živ ostao!

piramida4

Broj poruka : 140
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-16, 13:07

ispravka ::
SION ::,
Bog Jehova je spasenje, ali da bi ljudi došli do spasenja mora biti oproštenje grehova koji je On uspostavio kroz Mesijansku žrtvu koja je pere naše grehe! Iz SZ niko nije spašen do žrtve na krstu (oni su imali hramsku tipologiju Mesijanske žrtve u vidu žrtvenog sistema), krv Mesijina je očistila grehe ljudi iz SZ i tako su dobili spasenje.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nije istina!
Stihovi koje ti dadoh – opovrgavaju te!

Današnji Židovi vjeruju i nadalje SAMO u Boga Oca Jahvu!
Ne vjeruju u Isusa!
A bit će spašeni – na kraju vremena
Kada će povjerovati JOŠ I U Isusa!
Znači – Bog Jahve + Božji Sin Isus = SPAS!

--------------------------------------------------------------------
I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez proljeva krvi ne biva oproštenje. (Jev9:22)
I on očišća grijehe naše, i ne samo naše nego i svega svijeta. (1Jov 2:1)
čekajući blažena nada i javljanja slave velikoga Boga i spasa našega Isusa Hrista, (Tit 2:13)
Jer vam se danas rodi spas, koji je Hristos Gospod, u gradu Davidovu. (Luka 2:11)
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus je DOBIO titulu spasitelj – OD Boga Oca Jahve!
A nadalje je Jahve JEDINI Spasitelj!
TKO je spasio Isusa kad je umro na križu?

Bog Jahve!
Čitaj i druge stihove u NZ – TKO je OSNOVNI Spasitelj:

LUKA 1,47
klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,
1. TIMOTEJU 1,1
Pavao, apostol Krista Isusa
po nalogu Boga, Spasitelja našega,
i
Krista Isusa, nade naše,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
TKO je gore spasitelj?
Isus – ili -  Bog Otac Jahve?

---------------------------------------------------------
1. TIMOTEJU 2,3
To je dobro i ugodno pred Spasiteljem našim Bogom,
1. TIMOTEJU 4,10
Ta za to se trudimo i borimo jer se pouzdajemo u Boga živoga koji je Spasitelj svih ljudi, ponajpače vjernika.
TITU 1,3
a u svoje doba očitova riječ svoju u propovijedanju koje je meni povjereno po odredbi Spasitelja našega, Boga:
TITU 2,10
ne pronevjeruju, nego neka im iskazuju svaku dobru vjernost da u svemu budu ures nauku Spasitelja našega, Boga.
TITU 2,11
Pojavila se doista milost Božja, spasiteljica svih ljudi;
TITU 3,4
Ali kad se pojavila dobrostivost i čovjekoljublje Spasitelja našega, Boga,
JUDINA 1,25
jedinomu Bogu, Spasitelju našemu,
po
Isusu Kristu, Gospodinu našemu: slava, veličanstvo, vlast i moć i prije svakoga vijeka, i sada, i u sve vijeke. Amen.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
TKO je gore spasitelj?
Isus – ili -  Bog Otac Jahve?

---------------------------------------------------------------------------

Po tvom nauku (kao i Kajafinom) Isus je nepotreban i njegova žrtva bespotrebna.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ZAPAMTI!
Nemoj da ti ponavljam stalno!

Za spasenje potrebno je vjerovati u DVOJICU.
U Boga Oca Jedinoga Jahvu
I u Božjeg Sina Isusa – Neboga.

Stihovima ti dokazujem:

IVAN 5,24
"Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ
i
vjeruje onomu koji me posla, ima život vječni
i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.
------------------
IVAN 14,1
"Neka se ne uznemiruje srce vaše!
Vjerujte u Boga
i
u mene vjerujte!

-----------------
Ivan 17,3  
A ovo je život vječni:
da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga,
i
koga si poslao - Isusa Krista.

---------------------------------

Molim te ne  bježi od gornjih stihova!
JEL ti jasno – DVOJICA SU potrebna za ŽIVOT VJEČNI!
Bog Otac Jahve
I još
Božji Sin Isus –nebog.

-------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------
TKO je Onaj koji sjedi na Božjem prijestolju?
Kako Mu je Sveto Ime?
Tko je Onaj koji sjedi vječno zdesna Božjeg Jahvina prijestolja?
Kako Mu je Ime? ::
----------------------------------------------

To je Ovaj:

Jer nam se rodi dijete, sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu, i ime će mu biti: divni, savjetnik, Bog silni, otac vječni, knez mirni.
Kakav ti je to dokaz?
Jesi li pročitao taj stih?
Da li si ti za Trojstvo?
TTT naučava – OTAC nije SIN – SIN nije OTAC.
Znači gornji stih – nije Isus!
-------------------------------------
To gore je tvoj odgovor? KRIVO!
Nemaš točan stih!
GDJE ti gore piše  - TKO gdje sjedi?
Zar ne znaš te stihove – ili – namjerno ih ne daješ
Jer ti ruše nauk?

OVO je istina!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1. KRALJEVIMA 22,19
A Mihej reče: "Zato čuj riječ Jahvinu: vidio sam JAHVU GDJE SJEDI NA SVOME PRIJESTOLJU,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Na Božjem prijstolju sjedi Jedini Bog Otac Jahve.
------------------------------------------
PSALAM 110,1
Psalam. Davidov. Riječ JAHVINA Gospodinu mojemu: "Sjedi mi zdesna dok ne položim dušmane za podnožje tvojim nogama!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jahve daje čast Isusu da Mu sjedne sa Desne strane Božjega prijestolja.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
KOLOŠANIMA 3,1
Ako ste suuskrsli s Kristom, tražite što je gore, gdje KRIST SJEDI ZDESNA BOGU!
--------------------------------------

Isus nije Bog i ne sjedi na Božjem prijestolju!
JER nije Bog.
Možeš ti od toga bježati – ali – Bježiš od istine!

Možeš li iskreno odgovoriti na gornje!

-------------------------------------------------------------------

Kada je Abrahamu Bog Jahve došao u tijelu? Daj taj stih da to točno vidimo. :: ::
-------------------------
Cela 1Moj 18 se bavi time.
Takođe imaš u kada je došao kao Melhisedek u Jevrejima (7:1-2-3)
-----------------------------------
POSTANAK 18,1
JAHVE mu se ukaza kod hrasta Mamre dok je on sjedio na ulazu u šator za dnevne žege.
Bog Jahve se ukazao.
Abraham nije vidio Boga Jahvu, jer je Boga nemoguće vidjeti i živ ostati.
Ukazanje Boga Jahve je bilo u obliku anđela.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
POSTANAK 18,2
Podigavši oči, opazi TRI ČOVJEKA gdje stoje nedaleko od njega. Čim ih spazi, potrča s ulaza šatora njima u susret. Pade ničice na zemlju
Vidio je 3 čovjeka – ne 3 Boga, ne 1 Boga – 3 čovjeka.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
POSTANAK 18,16
LJUDI ustanu i krenu put Sodome. Abraham pođe s njima da ih isprati.
Ljudi su ustali – ne Bogovi, ne Bog Jahve.
Postanak 19,1
ONA DVA ANĐELA stignu navečer u Sodomu dok je Lot sjedio na vratima Sodome. Kad ih Lot ugleda, ustade i pođe im u susret. Nakloni se licem do zemlje,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jasno rečeno da su bili anđeli,
A ne MATERIJALIZACIJA BOGA OCA JAHVE u tijelu!

Anđeli su Duhovna Bića!

Jel ti sad jasno?
t ačno je da današnji židovi veruju samo u jahvu i čekaJU  D A   DOĐE MESIJA U TELU   ON JE VEĆ BIO. ZATO I do danas židovi nemaju život .

U gornjem sam ti objašnjavao nešto drugo,
ali - nisi se na to obazreo.

SVI SZ dobri ljudi spašeni su SAMO sa OSNOVOM vjere
vjerom u Boga Jedinoga Jahvu.

TEK OD NZ treba JOŠ uz
Boga Jedinoga Jahvu vjerovati
i još u Božjeg Sina Isusa - neboga.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-16, 14:55

SVI SZ dobri ljudi spašeni su SAMO sa OSNOVOM vjere vjerom u Boga Jedinoga Jahvu. ::

Da, ali ih je On otkupio na krstu! Bez Mesijanske žrtve se niko nije spasio!

TEK OD NZ treba JOŠ uz Boga Jedinoga Jahvu vjerovati i još u Božjeg Sina Isusa - neboga. ::

Mi verujemo u jednog Boga koji je u NZ došao u telu da nas kao Mesija spase i otkupi nam grehe naše. Ne možemo verovati u Isusa ako je on samo običan čovek, mi smo monoteisti i verujemo u jednog Boga a ne u običnog čoveka. Loš ti je nauk!

Dokaži da je NETKO vidio LICA Boga Oca Jahve i živ ostao! ::

Jakov lepo kaže da je video Boga licem u lice, a to se može samo dogoditi ako Gospod uzme telo čoveka kao što je u tom slučaju bilo!

Isto je Isus ponovio u NZ:

Isus mu reče: toliko sam vrijeme s vama i nijesi me poznao, Filipe? koji vidje mene, vidje oca; pa kako ti govoriš: pokaži nam oca?

SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-16, 21:48

Da, ali ih je On otkupio na krstu! Bez Mesijanske žrtve se niko nije spasio!

Daaaa! Sigurno si u pravu, ali - stihovi te pobijaju:

LEVITSKI ZAKONIK 4,20
I s juncem neka uradi kako je uradio s onim juncem žrtve okajnice - tako neka učini i s tim. I pošto svećenik nad članovima zajednice izvrši obred pomirenja, bit će im oprošteno.
LEVITSKI ZAKONIK 4,26
Sav loj neka sažeže u kad na žrtveniku kao i loj sa žrtve pričesnice. Neka tako svećenik nad glavarom izvrši obred pomirenja za njegov grijeh, pa će mu biti oprošteno.
LEVITSKI ZAKONIK 4,31
Neka zatim izvadi sav njezin loj kao što se vadi loj iz žrtve pričesnice; neka ga onda svećenik sažeže u kad na žrtveniku kao ugodan miris Jahvi. Kad svećenik izvrši nad tim čovjekom obred pomirenja, bit će mu oprošteno.
LEVITSKI ZAKONIK 4,35
Neka zatim izvadi sav njezin loj kao što se vadi loj iz žrtve pričesnice. Neka to svećenik sažeže u kad povrh žrtava paljenih Jahvi u čast. Neka tako svećenik izvrši nad tim čovjekom obred pomirenja za grijeh koji je počinio, pa će mu biti oprošteno.
LEVITSKI ZAKONIK 5,10
Onda neka drugo prinese kao žrtvu paljenicu prema propisu. Neka tako svećenik nad tim čovjekom izvrši obred pomirenja za grijeh koji je počinio, i bit će mu oprošteno.
LEVITSKI ZAKONIK 5,13
Neka tako svećenik izvrši nad tim čovjekom obred pomirenja za grijeh koji je počinio u bilo kojem od tih slučajeva, pa će mu biti oprošteno. Ono ostalo neka pripadne svećeniku kao i od žrtve prinosnice.
LEVITSKI ZAKONIK 5,16
Neka nadoknadi koliko se ogriješio o svete stvari i tome doda još petinu i neka dadne svećeniku. Neka svećenik nad njim izvrši obred pomirenja ovnom žrtve naknadnice, i bit će mu oprošteno.
LEVITSKI ZAKONIK 5,18
Neka svećeniku dovede za naknadnicu iz svoga stada ovna bez mane, prema tvojoj procjeni. Neka svećenik nad tim čovjekom izvrši obred pomirenja za pogrešku što je počinio u neznanju, i bit će mu oprošteno.
LEVITSKI ZAKONIK 5,26
a svećenik neka nad tim čovjekom izvrši obred pomirenja pred Jahvom, i bit će mu oprošteno, ma kakvo bilo nedjelo kojega je krivac.
LEVITSKI ZAKONIK 19,22
Neka svećenik tim ovnom žrtve naknadnice izvrši nad tim čovjekom obred pomirenja pred Jahvom za počinjeni grijeh. I grijeh koji je počinio bit će mu oprošten.
-----------------------------------------------------------------------

Grijeh je bio opraštan krvnom žrtvom,
a to je bio put u vječni život.

PSALAM 27,1
Davidov. Jahve mi je svjetlost i spasenje: koga da se bojim? Jahve je štit života moga: pred kime da strepim?

PSALAM 36,10
U tebi je izvor životni, tvojom svjetlošću mi svjetlost vidimo.

MUDRE IZREKE 15,24
Razumnu čovjeku put života ide gore, da izmakne carstvu smrti koje je dolje.

Daniel 12,2 Tada će se probuditi mnogi koji snivaju u prahu zemljinu; jedni za vječni život, drugi za sramotu, za vječnu gadost.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-16, 21:53

Mi verujemo u jednog Boga koji je u NZ došao u telu da nas kao Mesija spase i otkupi nam grehe naše. Ne možemo verovati u Isusa ako je on samo običan čovek, mi smo monoteisti i verujemo u jednog Boga a ne u običnog čoveka. Loš ti je nauk!

Prouči dobro donje stihove!
Za spasenje - OD NZ potrebno je vjerovati u DVOJICU.
U Boga Židovskoga, u Boga Isusovoga - Jahvu.

Da li je Jahve - Isusov Bog?

I JOŠ u Božjeg Sina Isusa - neboga.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
IVAN 5,24
"Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ
i
vjeruje onomu koji me posla, ima život vječni i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Treba vjerovati Onome koji je poslao Isusa.
Tko je poslao Isusa?
Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu?
To je Bog Jedini Otac Jahve.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ivan 17,3
A ovo je život vječni:
da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga,
i
koga si poslao - Isusa Krista.
,,,,,,,,,,,,,,,,,
Što kaže gore?
Treba vjerovati Onome koji je poslao Isusa.
Tko je poslao Isusa?
Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu?
To je Bog Jedini Otac Jahve.
I u još Jednoga treba vjerovati – znači treba vjerovati u Dvojicu!
Prvi je Bog Jahve – Drugi je Božji Sin Isus.

1. IVANOVA 4,15
Tko ispovijeda da je Isus Sin Božji, Bog ostaje u njemu, i on u Bogu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin.
Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije.
Da li ti ispovijedaš da je Isus = Bog – ili – Božji Sin?
Gornje ti kaže tvoju budućnost!
Želiš li da Bog Otac Jahve ostane u tebi i ti u Njemu?

1. IVANOVA 5,5
Jer tko da pobijedi svijet, ako ne onaj, koji vjeruje, da je Isus Sin Božji?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin.
Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije.
Da li ti ispovijedaš da je Isus = Bog – ili – Božji Sin?
Gornje ti kaže tvoju budućnost!
Želiš li ti pobijediti svijet?

Vjerovati SAMO u Isusa - NE SPAŠAVA!

TO ti kaže i sam tvoj "bog" Isus:

MATEJ 7:21
"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori:
`Gospodine, Gospodine!`,
nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
U KN neće ući oni koji govore samo - Gospodine Isuse,
nego onaj koji vrši volju Boga Oca Jahve,
oni koji vrše volju Isusovoga Boga.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nema nigdje uvjeta za život vječni - vjerovati u SD!

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-16, 22:12

LEVITSKI ZAKONIK 4,20 I s juncem neka uradi kako je uradio s onim juncem žrtve okajnice - tako neka učini i s tim. I pošto svećenik nad članovima zajednice izvrši obred pomirenja, bit će im oprošteno. LEVITSKI ZAKONIK 4,26 Sav loj neka sažeže u kad na žrtveniku kao i loj sa žrtve pričesnice. Neka tako svećenik nad glavarom izvrši obred pomirenja za njegov grijeh, pa će mu biti oprošteno. LEVITSKI ZAKONIK 4,31 Neka zatim izvadi sav njezin loj kao što se vadi loj iz žrtve pričesnice; neka ga onda svećenik sažeže u kad na žrtveniku kao ugodan miris Jahvi. Kad svećenik izvrši nad tim čovjekom obred pomirenja, bit će mu oprošteno. LEVITSKI ZAKONIK 4,35 Neka zatim izvadi sav njezin loj kao što se vadi loj iz žrtve pričesnice. Neka to svećenik sažeže u kad povrh žrtava paljenih Jahvi u čast. Neka tako svećenik izvrši nad tim čovjekom obred pomirenja za grijeh koji je počinio, pa će mu biti oprošteno. LEVITSKI ZAKONIK 5,10 Onda neka drugo prinese kao žrtvu paljenicu prema propisu. Neka tako svećenik nad tim čovjekom izvrši obred pomirenja za grijeh koji je počinio, i bit će mu oprošteno. LEVITSKI ZAKONIK 5,13 Neka tako svećenik izvrši nad tim čovjekom obred pomirenja za grijeh koji je počinio u bilo kojem od tih slučajeva, pa će mu biti oprošteno. Ono ostalo neka pripadne svećeniku kao i od žrtve prinosnice. LEVITSKI ZAKONIK 5,16 Neka nadoknadi koliko se ogriješio o svete stvari i tome doda još petinu i neka dadne svećeniku. Neka svećenik nad njim izvrši obred pomirenja ovnom žrtve naknadnice, i bit će mu oprošteno. LEVITSKI ZAKONIK 5,18 Neka svećeniku dovede za naknadnicu iz svoga stada ovna bez mane, prema tvojoj procjeni. Neka svećenik nad tim čovjekom izvrši obred pomirenja za pogrešku što je počinio u neznanju, i bit će mu oprošteno. LEVITSKI ZAKONIK 5,26 a svećenik neka nad tim čovjekom izvrši obred pomirenja pred Jahvom, i bit će mu oprošteno, ma kakvo bilo nedjelo kojega je krivac. LEVITSKI ZAKONIK 19,22 Neka svećenik tim ovnom žrtve naknadnice izvrši nad tim čovjekom obred pomirenja pred Jahvom za počinjeni grijeh. I grijeh koji je počinio bit će mu oprošten. ----------------------------------------------------------------------- Grijeh je bio opraštan krvnom žrtvom, a to je bio put u vječni život. ::

Ovo važi za pojedinačni greh (tamid), a ne za večno otkupljenje koje je Isus doneo! Takođe ceo žrtveni sistem je tipologija Hristove žrtve.

Ni s krvlju jarčijom, niti telećom, nego kroz svoju krv uđe jednom u svetinju, i nađe VEČNI OTKUP.

SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-16, 22:20

Prouči dobro donje stihove! Za spasenje - OD NZ potrebno je vjerovati u DVOJICU. U Boga Židovskoga, u Boga Isusovoga - Jahvu. Da li je Jahve - Isusov Bog? I JOŠ u Božjeg Sina Isusa - neboga. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ IVAN 5,24 "Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ i vjeruje onomu koji me posla, ima život vječni i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život. ,,,,,,,,,,,,,,,,,, Treba vjerovati Onome koji je poslao Isusa. Tko je poslao Isusa? Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu? To je Bog Jedini Otac Jahve. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Ivan 17,3 A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista. ,,,,,,,,,,,,,,,,, Što kaže gore? Treba vjerovati Onome koji je poslao Isusa. Tko je poslao Isusa? Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu? To je Bog Jedini Otac Jahve. I u još Jednoga treba vjerovati – znači treba vjerovati u Dvojicu! Prvi je Bog Jahve – Drugi je Božji Sin Isus. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. IVANOVA 4,15 Tko ispovijeda da je Isus Sin Božji, Bog ostaje u njemu, i on u Bogu. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin. Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije. Da li ti ispovijedaš da je Isus = Bog – ili – Božji Sin? Gornje ti kaže tvoju budućnost! Želiš li da Bog Otac Jahve ostane u tebi i ti u Njemu? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. IVANOVA 5,5 Jer tko da pobijedi svijet, ako ne onaj, koji vjeruje, da je Isus Sin Božji? ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin. Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije. Da li ti ispovijedaš da je Isus = Bog – ili – Božji Sin? Gornje ti kaže tvoju budućnost! Želiš li ti pobijediti svijet? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Vjerovati SAMO u Isusa - NE SPAŠAVA! TO ti kaže i sam tvoj "bog" Isus: MATEJ 7:21 "Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: `Gospodine, Gospodine!`, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, U KN neće ući oni koji govore samo - Gospodine Isuse, nego onaj koji vrši volju Boga Oca Jahve, oni koji vrše volju Isusovoga Boga. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nema nigdje uvjeta za život vječni - vjerovati u SD! ::

Lepo sam ti objasnio da je Jehova Spasitelj i da je On jedini Bog koji je došao u telu da nas spase ako to ne možeš shvatiti umrećeš u svojim gresima kao Kajafa i ekipa koje žrtve u Hramu nisu mogle spasiti.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-18, 12:16

Lepo sam ti objasnio da je Jehova Spasitelj i da je On jedini Bog koji je došao u telu da nas spase ako to ne možeš shvatiti umrećeš u svojim gresima kao Kajafa i ekipa koje žrtve u Hramu nisu mogle spasiti.

Zašto Isus sjedi vječno zdesna Božjeg Prijestolja?
Zašto Isus ne sjedi na Božjem prijestolju?

TKO je Isusu ONAJ koji sjedi na Božjem prijestolju?
Koju Titulu ima Onaj koji sjedi na Božjem prijestolju?
Kako Isus zaziva stalno ONOGA koji sjedi na Božjem prijestolju?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-18, 14:05

SION ::Nikejska prevara paganskog Cara Konstantina koji je uveo lažnu nauku o trojednom Bogu koje je u suprotnosti sa biblijskim učenjem o JEDNOM JEDINOM BOGU.
Amen na gornje!

Jedini Bog je Jahve!
Jedini Židovski Bog je Jahve.

a svaki koji ne krštava au ime nema otkrivenje jedinog. i čini istu stvar kao i nikejci. to je arijevska jeres samo.

ispravka

Broj poruka : 295

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-18, 14:09

Zašto Isus sjedi vječno zdesna Božjeg Prijestolja? Zašto Isus ne sjedi na Božjem prijestolju? TKO je Isusu ONAJ koji sjedi na Božjem prijestolju? Koju Titulu ima Onaj koji sjedi na Božjem prijestolju? Kako Isus zaziva stalno ONOGA koji sjedi na Božjem prijestolju? ::

Jehove sedi na prestolu i Jehova u telu sedi zdesna! Zaziva ga iz perspektive Mesije. Zašto postavljaš ista glupa pitanja na koje sam ti odgovorio u prethodnim postovima?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-19, 09:55

Jehove sedi na prestolu i Jehova u telu sedi zdesna! Zaziva ga iz perspektive Mesije. Zašto postavljaš ista glupa pitanja na koje sam ti odgovorio u prethodnim postovima?
zato što nema otkrivenje sa neba.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-19, 20:55

Matej 5,22 A ja vam kažem: Svaki koji se srdi na brata svoga, bit će podvrgnut sudu. A tko bratu rekne `Glupane!`, bit će podvrgnut Vijeću. A tko reče: `Luđače!`, bit će podvrgnut ognju paklenomu.

--------------
Gdje u Bibliji piše - Koji stih -
Jehove sedi na prestolu i Jehova u telu sedi zdesna!

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-20, 01:27

Gdje u Bibliji piše - Koji stih - Jehove sedi na prestolu i Jehova u telu sedi zdesna! ::

Ne piše, nego se to vidi iz konteksta, Jehošua je Jahve u telu. Svemogući i Sveprisutni Bog koji može biti na svim mestima odjednom.

Isto imaš u 1MOJ 19:24

"Tada pusti Jehova na Sodom i na Gomor od Jehove s neba dažd od sumpora i ognja,"

Sveprisutni Bog je u isto vreme na Nebesima i u telu na zemlji.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-20, 02:08

Matej 5,22 A ja vam kažem: Svaki koji se srdi na brata svoga, bit će podvrgnut sudu. A tko bratu rekne `Glupane!`, bit će podvrgnut Vijeću. A tko reče: `Luđače!`, bit će podvrgnut ognju paklenomu. ::

PRVO nisam ti rekao glupane, a DRUGO koliko mi je poznato nismo braća.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-20, 10:54

Ne piše,
Drago mi je da tu istinu priznaješ.

A Biblija kaže - ne nadodaji mojim riječima!
Zašto dodaješ - ako ne piše?
Kaznu znaš?

nego se to vidi iz konteksta,

Što ti vidiš iz konteksta - netko drugi ne vidi,
ili - vidi nešto drugo!

Zbog TOGA - i ima toliko puno Crkvi!
Ne dodaji - samo čitaj što piše - ništa više - ništa manje!

Što ti vidiš iz konteksta stiha -

PSALAM 82,6
... "Vi ste bogovi ....

koji Bog Jahve kaže ljudima?
Ja vidim - Bogovi su ljudi - jel tako?

Jehošua je Jahve u telu.
Sad dokaži TO jasnim nedvosmislenim Biblijskim stihovima.

ALI - ako nema takovih stihova - onda imaš problem - DODAVANJA!

Svemogući i Sveprisutni Bog koji može biti na svim mestima odjednom.
Tako je - Bog Jedini Jahve TO može i tako je!

ALI - sigurno se neće pretvoriti u TIJELO koje je sam stvorio!

Isto imaš u 1MOJ 19:24
"Tada pusti Jehova na Sodom i na Gomor od Jehove s neba dažd od sumpora i ognja,"
Sveprisutni Bog je u isto vreme na Nebesima i u telu na zemlji.

Prisutan svojim SD - DA -
ali - Bog Jahve NIJE sam SEBE UTJELOVIO!

NEMA TOGA.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-20, 11:00

PRVO nisam ti rekao glupane, a DRUGO koliko mi je poznato nismo braća.

Ako ne izbrišeš ono što si napisao - lako može svatko pročitati što piše,
ali - ne brini se - ja sam Kršćanin i praštam prije nego mi se nešto napravi.

A vidim da ti nisi Kršćanin - jer tvoj Bog Isus
ti kaže da smo svi braća.
--------------------------------

TTT ne postoji u Bibliji.
TO je zamaskirano višeboštvo.
TO je izjednačavanje Stvoritelja i stvorenja.

TO je najgora moguća hula!

TO je najstrašnija Sotonina prevara.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-20, 13:51

Ako ne izbrišeš ono što si napisao - lako može svatko pročitati što piše, ali - ne brini se - ja sam Kršćanin i praštam prije nego mi se nešto napravi. ::

Napisao sam samo da postavljaš glupa pitanja!

A vidim da ti nisi Kršćanin - jer tvoj Bog Isus ti kaže da smo svi braća. ::

Nismo svi braća, možemo biti braća ako napustiš tu jeres koju zastupaš.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-20, 13:52

TTT ne postoji u Bibliji. TO je zamaskirano višeboštvo. TO je izjednačavanje Stvoritelja i stvorenja. TO je najgora moguća hula! TO je najstrašnija Sotonina prevara. ::

Ja ne verujem u Trojstvo! Koliko puta treba to da ti ponovim?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-20, 14:00

A Biblija kaže - ne nadodaji mojim riječima! Zašto dodaješ - ako ne piše? Kaznu znaš? ::

Iz prostog razloga jer se Bog javio u telu!

PSALAM 82,6 ... "Vi ste bogovi .... koji Bog Jahve kaže ljudima? Ja vidim - Bogovi su ljudi - jel tako? ::

Pogledaj stih u nastavku i tumači ga u skladu sa celom glavom.

Sad dokaži TO jasnim nedvosmislenim Biblijskim stihovima. ALI - ako nema takovih stihova - onda imaš problem - DODAVANJA! ::

Čitaj predhodne postove dao sam ti gomilu stihova za to!

Tako je - Bog Jedini Jahve TO može i tako je! ALI - sigurno se neće pretvoriti u TIJELO koje je sam stvorio! ::

A ti znaš šta Bog hoće i šta neće? Biblija je jasna po tom pitanju naveo sam ti dosta primera u tom slučaju.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-20, 14:01

Prisutan svojim SD - DA - ali - Bog Jahve NIJE sam SEBE UTJELOVIO! NEMA TOGA. ::

To što ti ignorišeš jasan tekst je tvoj problem.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-21, 13:15

To što ti ignorišeš jasan tekst je tvoj problem.
ne može on to,jer je to velika tajna pobožnosti.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-22, 11:56

Nisi za Trojstvo - ali nisi ni daleko od TTT.

Ostalo ti i nadalje od izmišljavača - Katolika,
da je Isus = Bog.

Od stvorenja radiš Stvoritelja!

Isus nije ništa stvorio -
a samo Bog je Stvoritelj,
znači - Isus nije i neće nikada biti Bog.

Zato i Isus sjedi vječno zdesna Božjega Jahvina prijestolja.
NIKADA na Božjem prijestolju!

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-22, 14:07

piramida4 ::Nisi za Trojstvo - ali nisi ni daleko od TTT.

Ostalo ti i nadalje od izmišljavača - Katolika,
da je Isus = Bog.

Od stvorenja radiš Stvoritelja!

Isus nije ništa stvorio -
a samo Bog je Stvoritelj,
znači - Isus nije i neće nikada biti Bog.

Zato i Isus sjedi vječno zdesna Božjega Jahvina prijestolja.
NIKADA na Božjem prijestolju!

Isus nije Bog (zasebno) već Bog u telu, a to je bitna razlika!

Poslednji izmenio SION dana 2013-12-22, 19:56, izmenjeno ukupno 1 puta
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BP1 taj 2013-12-22, 16:41

Mislim da najbolji i najobrazovaniji svjetski teolozi ne mogu u potpunosti razumiti trojstvo kao takvo, jer nemaju dovoljno znanja - tko smo mi da razglabamo takve teme. Možemo jedino dati svoja zapažanja koja smo zadobili tijekom čitanja Svetih spisa, to je ok. Moje osobno zapažanje je da Bog na razne načine želi dozvati odbjegle sinove, za to je potrebno razumiti koncept slobodne volje i ljubavi. Bog otac je "suviše" svet za stvorenja i kada bi se direktno obratio nama mi u njegovu prisutstvu jednostavno ne bi mogli egzistirati ili bi prihvatili njegov zakon na silu i iz straha. Tvorac to ne želi, njegova ideja je da svatko izabere hoće li poštovati njegov zakon ili neće, hoće li ga voljeti ili neće jer se na taj način dobiva iskrena ljubav, znači direktno prikazivanje ne dolazi u obzir. U tom slučaju Bog koristi svoju svemoć i sa nama komunicira na druge načine. Jedan od načina je da se pokaže je kroz tijelo stvorenja, kada je to napravio na zemlji data mu je titula Isus Krist no on je i dalje taj isti Tvorac, Bog Abrahama, Izaka i Jakova, Bog koji je izveo Izraelce iz Egipta i podario im sadašlji Izrael u nasljedstvo, Bog koji je podigao Davida i uzvisio ga na mjesto Kralja - sve to radi ista ličnost. Duh Sveti je također način komunikacije sa stvorenjima koji nama omogućava konstantnu povezanost i Božje prisutstvo, ali to je i dalje Bog koji "Je bio, koji je i koji će biti", samo prilagođen nama. To se može objasniti na primjeru ovozemaljskog očinstva - pa nećete dijete od par mjeseci učiti kvantnu fiziku, neće imati svrhe.

BP1

Broj poruka : 3
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-22, 17:13

Znamo da je Bog jedan jedini i svemogući. Trojstvo nije biblijska nauka već je ono u Crkvu ušlo posredstvo paganskog Cara Konstantina u Nikeji 325.

Bog se nam može prikazivati u titulama i raznim oblicima, ali on je u osnovi jedan a ne trojedan ili trojica.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu