Deset Božjih zapovesti

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Deset Božjih zapovesti

Počalji od SION taj 2013-11-28, 00:36

DESET BOŽJIH ZAPOVESTI - SINAJSKO ZAKONODAVSTVO

Poslednji put izmenio SION dana 2014-06-17, 01:32, izmenio ukupno 2 puta
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Deset Božjih zapovesti

Počalji od Makabi taj 2013-11-28, 16:47

Deset Božjih zapovesti - Rabin Isak Asijel

Makabi

Broj poruka : 25
Datum upisa : 27.11.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-10, 09:44

mogli bi malo o ovome. dakle,rimljanima4. plata se prima po dugu ne po milostiu. onome ko radi. odnos onome ko radi pavle misli na one koji se i dalje drže zakona mojsijevog. naravno mojsijev zakon nikada nije pocepan bio kao danas što to čine. isaija u kor.prvoj 14 navodi citat iz isaije proroka 28 gl. a kaže u zakonu piše,dakle sa pavla je i isaija zakon a kamoli ostakat zakona!
piše da je avraaM OBEĆANJE,OBEĆANJE JE SVE KOD BOGA,I d aje avraam obećanje dakle večnost primio putem vere pre nego je bio pod zakonom tj. obrezanjem jer samo ko deli zakon odvaja reč obrezanje od zakona. a onaj ko ne radi taj prima platu,dakle ko se ne jamči pod mojsijev zakon pod osudu taj prima oplatu jer david proriče,da je blagosloven onaj čovek kojemuj se bezakonje uzima i ne računa.david to proriče u vreme kad je zakon bio na snazi.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-11, 09:48

dok je naslednik mlad on nije vlasnik nasleđa. ovde je tutor onaj ko drži vreme dok naslednik ne dođe u punoletstvo. tako ap.pavle donosi suštinu zakona,dakle zakon je tutor dok se ne ispuni proročko vreme,tj. dok ne nadtupi vreme Mesije. nasleđe je večnost. dakle tutor nema nikaku indulgenciju da nasleđe večnost bilo mkome proda ili pokloni. tako da od tutora se ne može očekivati ni na koji način nasleđe,tj. večnost. zakon je na kraju i predstavljen da donosi samo sud osudu i proklestvo i da je to njegova svrha i bila da nas sve postavi pod krivicu da nema ni jednog opravdanog ili pravednog i da se spasavamo samo verom u Hrista.i pagani i obrezani. zato je avraam obećanje primio van obrezanja,a potom obrezan je da bi bio i otac obrezanih a da i oni mogu primiti večnost kroz vreme kadaj e on obećanje dobio dakle van obrezanja.
sada kada je naslednik došao u punolestvo,kada se proročko vreme ispunilo,navršilo,tada Mesija dobija svu naslednost večnosti i daje je za badava onima samo koji dolaze verom,jer tutorstvo zakon ne može niti je ikad mogao doneti obećanje tj. večnost jer ga nije u startu nasleđu mogao naslediti,jer ne postoji varijanta dva naslednika! niti dva BOŽJA OBEĆANJA. Bog se obećanjem bavi samo u jednini. zato u galatima kaže da je nasleđe mogla primiti samo sara ne i agara koja je slika zakona.takođe u rimljanima piše da su deca olbećanja samo od nasleđa obećanog semena a obećanje kaže se opet nije više nego ednoga dakle ne dvojice.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-01, 23:04

Brate, sve to što si izneo jeste tačno, postoji tu još nešto što bi se trebalo pogledati.
Recimo,Pavle tvrdi da je zakon dobar a ovamo nas ubija.
Koga zakon ubija i nasd kim ima dejstvo?
Nad onima koji su pod udarom zakona a to znači krše isti.

Piše u Otk. 14.12 da će u vreme muke SVETI trpiti zbog zapovesti Božjih a ako sad uzmemo da zapovesti nema jer se verom sve pokriva onda bolje da su oni verovali za sebe i nebi stradali ali ako drže zapovesti onda su sveti i stradaju.

Piše da će čovek bezakonik sesti u hram i menjazi ZAKON i vremena...onda upozorenje od Danila više nije na snazi niti će taj bezakonik biti bezakonik je zakona< više nema već samo vera.
A ko ukinu taj zakon kad odjednom nestade i još Isus tvrdi dok je neba i zemlje neće ni titla iz zakona nestati....kako to,ako je ispunjen zakon mi sa njim nemamo ništa a onda ništa nas ni ne osuđuje i niko neće biti osuđen jer je mera nestala.

Zakon je delikatna tema i traži dublje istraživanje u svemu.
Niko ne odbacuje tvoju tvrdnju ali onsa se odnosi na OPRAVDANJE i naravno da se žrtvom UVEK opravdavalo jer bez prinosa ništa ne vredi.
I sad žrtvu imamo a ta žrtva kaže da nije ukinula i Jovan beleži da će u vreme bezakonika sveti trpiti zbog zakona pa kako je onda ispunjen kad ga oni vrše i nazivaju se svetima valjda zato što čine nešto što nema potrebe činiti.
Isaija opisuje da će u milenijumu biti svetkovina i prinosa šta da radimo sa tim proroštvom?

Onaj ko je saznao za tu veliku milost taj treba menjati svoj život jer je pokajanje u pravom smislu reči baš to promena pravca kretanja. Znači. može imati veru a ako nije promenio put onda je vera mrtva bez dobrih dela.
A ko bi tvrdio da se po delima spasavamo taj greši, zato si ti u pravu kad kažeš da se ne prima po zakonu već po veri i Avram verova Bogu ali zato i učini DELO VERE tako delo ne spasava već potvrđuje spašenog.

Oni, viču ,,Gospode, Gospode u tvoje ime smo...pa nabraja znači poznavali su i u ime činili ali ih odbaceje...zašto?
Da li su ga verovali...jesu jer nebi činili sve ono da nisu.
Šta im kaže ili kako ih naziva kad ih tera...da liih zbog nekog zakona tera i bezakonicima oslovljava?
Tekst traži razmišljanje.

Svako dobro.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-09-01, 23:16

Gore si pomenuo reč TUTOR, da vidimo o kom zakonu je reč i koji zakon nam bi čUVAJ do ISUSA?
Ako uzmemo Dekalog kao čuvara mi čitamo da nas on nije čuvao već osudio i taj zakon nam nije bio čuvar.
A onda uzmemo ceremonijalni zakon gde su žrtve i obrezanje pa to nalazimo kao nagoveštaj druge žrtve koja će stići i jedino žrtva može čuvati čoveka i obrezanje tela kao znak vere a to se u Isus ispunilo.

Taj zakon nas sačuva dok smo pod drugima osuđeni i krivi a žrtva uzima krivicu.Dakle, TUTOR je bio onaj koji nas ČUVA a to je zakon o žrtvama gde ima još ceo niz zapovesti koje su u tom paketu za službu u hramu. To je bilo čuvar i ništa više nije moglo čuvati čoveka dok se sen ne zameni originalom a Dekalog nije sen već reč Božja da živimo sveto a ko sagreši ima žrtvu i time nije zakon loš već mi ako dplazimo pod udar istog.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-09-01, 23:35

Мislim da nema potrebe da i ovde polemišemo o zakonu pošto već postoji jedna tema o njemu u kojoj je naveliko pisano.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja84 taj 2014-10-28, 09:01

Vladika Nikolaj Velimirović

Prvi zakon Božiji
:

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/vlNikolaj/PrviZakonBoziji/Lat_PrviZakonBoziji01.htm
Sanja84

Broj poruka : 38
Datum upisa : 21.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-29, 20:40

Nikolaj ima veoma dobrih tekstova ali bi se osvrnuo da čujemo iz njegovih usta ali i Božjih nešto o sedmom danu.

,,Posveti sedmi dan isključivo Bogu, i tako ćeš se uistini odmoriti i novom snagom zapojiti.

Sedmoga dana celoga misli o Bogu, govori o Bogu, čitaj o Bogu, slušaj o Bogu i moli se Bogu. Tako ćeš se u istini odmoriti i novom snagom zapojiti.

Bezbožnik neki ne poštovaše zapovest Božju o praznovanju nedelje, te produži subotnji posao i u nedelju. I dok se celo selo odmaraše, on se znojaše na njivi sa svojom stokom, kojoj takođe ne davaše odmora. Ali iduće srede on klonu, klonu; klonu i njegova stoka; pa kad celo selo beše na njivi, on seđaše kod kuće, premoren, mrzovoljan, očajan.

Zato, braćo, ne budite, kao bezbožnik, da ne biste i vi izgubili snagu, i zdravlje i dušu. Nego šest dana radite i sarađujte Bogu, s ljubavlju i nasladom i strahopoštovanjem, a sedmi dan ceo posvetite Gospodu Bogu. Zaista, ja sam probao i znam, da pravo praznovanje nedelje čoveka oduhovljava, podmlađuje i čini srećnim.,,

Nikolaj kaže da je sedmi dan za odmor i to kaže i Biblija.
Nikolaj kaže da je dan odmora nedelja kao Jevrejski prvi dan a Bog kaže da je subota sedmi dan i dan odmora.

Evo šta kažu Jevreji o odmoru:
,,9:16 Tada govorahu neki od fariseja: Nije ovaj čovek od Boga jer ne svetkuje subote.,, (Jovan)

Čiji je dan odmora subota:
.. zakone moje i uredbe moje neka drže o svim praznicima mojim, i subote moje neka svetkuju.

Skvrniše svetinju moju u isti dan, i subote moje przniše.

... moje prezireš, i subote moje skvrniš.(Jezek.)

20:12 I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem.

Ako odvratiš nogu svoju od subote da ne činiš šta je tebi drago na moj sveti dan, i ako prozoveš subotu milinom, sveti dan Gospodnji slavnim, i budeš ga slavio ne idući svojim putevima i ne čineći šta ....(Isaija)

Koji drže subote moje i izbiraju šta je meni ugodno, i drže zavet moj, 56:5 Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ...

28:10 To je subotna žrtva paljenica svake subote, osim svagdašnje žrtve paljenice i naliva ... (IV Moj.)

TAD SE U IZRAILJU NIJE RADILO KAO NI DANAS.

26:2 Držite subote moje, i svetinju moju ... (III Moj.)

9:3 Svaki da se boji matere svoje i oca svog; i držite subote moje; ..

I evo odgovor kad je odmor:

31:13 A ti kaži sinovima Izrailjevim i reci: Ali subote moje čuvajte, jer je znak između mene i vas od kolena do kolena, da znate da sam ja Gospod koji vas posvećujem.
31:14 Čuvajte dakle subotu, jer vam je sveta; ko bi je oskvrnio, da se pogubi; jer ko bi god radio kakav posao u nju, istrebiće se ona duša iz naroda svog.
31:15 Šest dana neka se radi; a sedmi je dan subota, odmor, svet Gospodu; ko bi god radio posao u dan subotni, da se pogubi.
31:16 Zato će čuvati sinovi Izrailjevi subotu praznujući subotu od kolena do kolena zavetom večnim.
31:17 To je znak između mene i sinova Izrailjevih doveka; jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, a u sedmi dan počinu i odmori se.

Svako dobro.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kainos taj 2014-10-29, 20:51

I sto je Nikolaj svetkova na kraju...subotu ili nedjelju?
kainos

Broj poruka : 35
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-10-29, 22:06

kainos ::I sto je Nikolaj svetkova na kraju...subotu ili nedjelju?

Ne znam ni jednog vladiku SPC koji je držao subotu.. Nije problem sam on i njegova nauka već oni koji to prihvataju i stavljaju iznad Božije Reči.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja84 taj 2014-10-30, 08:15

kainos ::I sto je Nikolaj svetkova na kraju...subotu ili nedjelju?

Nedelju.

Što se tiče te subote ili nedelje...ja nekako gledam ovako. Ta zapovest nam je data zbog toga da napravimo odmor od rada (što je već naučno dokazano da nam treba jedan dan u nedelji da odmaramo, inače lako čovek oboli) I drugi razlog je posvećivanje tog dana Bogu. ( Odlazak u crkvu, molitva, čitanje Bogougodne literature, dobra dela...mada po mojem mišljenju bilo bi dobro kada bi svaki dan mogli da odvojimo i posvetimo Bogu, barem deo dana. Jer kao što čovek mora fizički da se hrani, napoji..tako treba i duhovno inače duhovno oboli.)

Mene iskreno ne dotiče ta promena prvog na drugi dan u nedelji, jer lično mislim da nije to suština ove zapovesti. Isto kao što je u pravoslavnoj crkvi nastao raskol zbog kalendara, tako isto i sa subotom. To je samo kalendar.
Sanja84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-30, 20:35

Sanja, zamolio bih te da daš svoje mišljenje o izjavi kod Danila da će čovek bezakonja pomišljati da promeni vremena i zakon u trajanju od tri i po godine i Bog ga zbog toga kažnjava...da li je promena Božje zapovesti okarakterisala tu osobu bezakonikom?

Čitamo u poslanici Jevrejima da svaki koji ULAZI u BOŽJI ODMOR a u postanju znamo koji je to dan odmora i kaže dalje da i taj koji ulazi u odmor i on odmara od dela svojih kao i Bog od svojih. Znači u isto vreme odmara i onaj koji ulazi u Božje vreme za odmor a ko ne ulazi u taj odmor on ima svoje vreme a ne Božje i svoju volju vrši a ne i Božju.

Da se razumemo, ja ne kažem da je držanje subote uslov spasenja to nikako već da je to bolji put koji čovek bira.
Bio bih ti zahvalan za odgovor na gornje pitanje.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-10-30, 20:44

Sanja, da li si gore u citatima iz Biblije videla šta Bog kaže koji je Njegov dan i koji je sedmi dan i koji je za Boga i Njegov narod dan za odmor? Vidiš da Biblija nudi jedan dan a paganske vođe drugi, možeš li Biblijom pokazati gde piše da je nedelja dan za odmor?

Meni je važno da ljudi iz Biblije vide kako je subota BOŽJI DAN a ne Jevrejski.Da vide koji je dan Bog odredio i blagoslovio za odmor.
Da čuju kako subota ne prestaje biti Božji dan to čitamo na kraju glave kod Isaije 66.
Da čuju kako svaki koji ulazi u Božji odmor i on odmara kad i Bog a to je subota.
Sve preko toga svako sam bira i odlučuje.Biblija je knjiga važna za ispravan život a kako će je ko gledati i to je lična stvar.

Bog te blagoslovio i tvoju porodicu.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja84 taj 2014-10-31, 13:07

lavić :: možeš li Biblijom pokazati gde piše da je nedelja dan za odmor?

A gde piše da je subota dan za odmor. Jel piše sedmi dan ili baš subota. Da je Bogu bila važna subota on bi rekao subotu ne radi, a ne sedmi dan. MIslim da Boga kalendar ne zanima. Ja kad pogledam kalendar vidim tamo nedelja sedmi dan... i to me jednino zanima. Što naravno važi za mene, vi radite i mislite kako vam je želja.

lavić ::Bog te blagoslovio i tvoju porodicu.

Hvala, i Vama i Vašoj porodici želim sve najbolje.
Sanja84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-10-31, 14:11

A gde piše da je subota dan za odmor. Jel piše sedmi dan ili baš subota.

Četvrta zapovest jasno kaže:

"Sjeti se da svetkuješ dan subotni. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni." (2Moj20:2-7)

Ja kad pogledam kalendar vidim tamo nedelja sedmi dan... i to me jednino zanima.

Ako koristiš Božiji kalendar onda je sedmi dan subota, hebrejski SHABBAT (Dan od odmora). Ako koristiš rimski paganski kalendar onda je u njemu sedmi dan Nedelja (Dan sunca).

Dakle ili obeležavaš dan posvećen biblijskom Bogu ili dan posvećen bogu sunca (a znamo ko se krije iza toga).
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja84 taj 2014-11-01, 07:03

Pravi citat je:
bez subote i Jahve.

http://www.pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=ekavski&lang2=&book=2&chap=20

Сећај се дана од одмора да га светкујеш. 2 Мој:31:13 5 Мој.:5:12

9

Шест дана ради, и свршуј све послове своје.
Језек.:20:12 Лука:13:14

10

А седми је дан одмор Господу Богу твом; тада немој радити ниједан посао, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.
1 Мој:2:2 Нем.:13:16

11

Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и шта је год у њима; а у седми дан почину; зато је благословио Господ дан од одмора и посветио га.
Sanja84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-11-01, 10:59

Sanja84 ::

lavić :: možeš li Biblijom pokazati gde piše da je nedelja dan za odmor?

A gde piše da je subota dan za odmor. Jel piše sedmi dan ili baš subota. Da je Bogu bila važna subota on bi rekao subotu ne radi, a ne sedmi dan. MIslim da Boga kalendar ne zanima. Ja kad pogledam kalendar vidim tamo nedelja sedmi dan... i to me jednino zanima. Što naravno važi za mene, vi radite i mislite kako vam je želja.

lavić ::Bog te blagoslovio i tvoju porodicu.

Hvala, i Vama i Vašoj porodici želim sve najbolje.

Sanja gore u predhodnom postu sam ti citirao tekst iz Biblije gde se vidi kako je subota BOŽJA.
U istom postu sam ponudio i tekst da je subota sedmi dan i da je ona od Boga data za dan odmora.
Evo ponoviću deo iz tog posta iznad da čuješ kako je subota SEDMI DAN i kako je subota DAN ZA ODMOR.

31:15 Šest dana neka se radi; a sedmi je dan subota, odmor, svet Gospodu; ko bi god radio posao u dan subotni, da se pogubi.
31:16 Zato će čuvati sinovi Izrailjevi subotu praznujući subotu od kolena do kolena zavetom večnim.

Možemo uzeti Pravoslavni crkveni kalendar i videćemo kako po redu kao prvi dan je nedelja postavljen a zadnji subota.Bez obzira kako pisalo u zapadno ili istočno rimskom kalendaru Bog je od postanja dao dane i izdvoio dan za odmor i posvetio ga i blagoslovio.Božji blagoslov se nalazi na tom jednom danu.
U poslanici Jevrejima kaže da onaj ko ulaži u Božji odmor i taj odmara u dan u koji i Bog odmori a to je sedmi dan subota.

Dao sam ti dokaz da je Bogu veoma važan dan i da ono čoveka koji će sebe Bogom pokazivati naziva BEZAKONIKOM jer će isti nametnuti Jevrejima dan sunca u trajanju od tri i po godine.
Očekujem Biblijom da mi pokažeš svoje tvrdnje kao što to ja činim kad nešto kažem.
Piše da je širok put koji vodi u propast i da mnogi njime idu,a široki put daje slobodu da čovek čini kao on hoće.Eva je učinila kako je ona htela.
Hvala ti na pozdravu i molim Boga da nam svima pomogne da živimo po NJEGOVOJ VOLJI.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-11-01, 11:07

Sanja84 ::Pravi citat je:
bez subote i Jahve.

http://www.pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=ekavski&lang2=&book=2&chap=20

Сећај се дана од одмора да га светкујеш. 2 Мој:31:13 5 Мој.:5:12

9

Шест дана ради, и свршуј све послове своје.
Језек.:20:12 Лука:13:14

10

А седми је дан одмор Господу Богу твом; тада немој радити ниједан посао, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.
1 Мој:2:2 Нем.:13:16

11

Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и шта је год у њима; а у седми дан почину; зато је благословио Господ дан од одмора и посветио га.

Da proverimo iz istog izvora:

II Mojsijeva 31

14 Чувајте дакле суботу, јер вам је света; ко би је оскврнио, да се погуби; јер ко би год радио какав посао у њу, истребиће се она душа из народа свог.

15

Шест дана нека се ради; а седми је дан субота, одмор, свет Господу; ко би год радио посао у дан суботни, да се погуби.

16

Зато ће чувати синови Израиљеви суботу празнујући суботу од колена до колена заветом вечним.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-11-01, 22:35

Pravi citat je: bez subote i Jahve.

Pravi? Otkud znaš da je pravi?

Jel Jahve nije Bog koji je Mojsiju dao zapovesti? Jel Mojsije i Izraelci nisu držali sedmi dan Shabbat - što bi na srpskom rekli Subota? Imaš li neki citat gde je Nedelja dan od odmora i da ju je Bog posvetio?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja84 taj 2014-11-03, 08:03

Vidim da je vama jako bitna ta subota, tako da vam mogu preporučiti par tekstova i stranica koji su obradili tu temu. Pročitajte pa dajte sud:

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/Sekte/Crkva-I-Sekte05.htm

http://true.faithweb.com/7-sabb-morrison.htm

Meni smeta samo vaša teorija da neki dan može biti dan posvećen satani(tj Bogu Sunca-kako kažete) Satana nema tu moć da uzme bilo koji dan. Svaki dan je od Gospoda-od ponedeljka do nedelje. Isto sad kad je bio praznik TZV Helloween. To što neki satanisti slave taj dan, ne mogu da umanje slavu Gopodnju i slavu njegovog apostola Luke, koij mi obeležavamo tog dana.

I još što je mnogo bitnije. Čini mi se da je mnogo bitnije da mi poštujemo Božije zapovesti (U ovom slučaju je Vaše slavljenje subote) nego terati drugog da to slavi. Na dan Gospodnji se treba posvetiti Bogu, molitvi, razmišljanjima o svojim grehovima i o načinu ispravljanja svog života, a ne da taj dan posvetimo praznim razgovorima po forumima. Jer čim se upali kompjuter tu je iskušenje, pogledati vesti, poštu, popričati na forumu, pa ja ako odgovorim vas iznerviram...i ode tako misao o Bogu. Predlažem vam da te dane izbegavate internet, televiziju...bar taj dan možete posvetiti Bogu, iako se na prvi pogled čini da činite dobru stvar jer eto kao širite Reč Božiju. To je zamka Satane da vas odvuče od misli o Bogu. To Vam kažem kao vernik verniku.

Generalno Stari Zavet za mene ima samo istorijsku vrednost. Zapovest Božija je drugo i jasna je kao dan- nema nikakve subote u pomenu. Jer kad je Bog stvarao zemlju nije bilo nikakvog kalendara, čak više nije bilo ni sunca i zvezda do četvrtog dana. I za mene je svaki dan Gospodnji. U navedenim linkovima ima više objašnjenja zašto nedelja, a ne subota. Pa ako vas zanima čitajte, ako ne nemojte...ali meni te stvari nisu bitne. Ne osećam se da kršim Božiju zapovest.

@SION : Bog nema ime
Sanja84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-11-03, 14:35

Vidim da je vama jako bitna ta subota, tako da vam mogu preporučiti par tekstova i stranica koji su obradili tu temu. Pročitajte pa dajte sud:

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/Sekte/Crkva-I-Sekte05.htm

http://true.faithweb.com/7-sabb-morrison.htm

Zamolio bih ako može neki dokaz iz Biblije da se priloži, a ne ljudska naklapanja sa polupanih sajtova. Hvala

Meni smeta samo vaša teorija da neki dan može biti dan posvećen satani(tj Bogu Sunca-kako kažete)

To nije teorija već praksa, a to možemo zapaziti kroz celu istoriju gde su paganski narodi svi od reda obožavali boga sunca i imali njemu posvećeni dan koji je padao prvog dana biblijskog kalendara što je suprotno od Božijeg sedmog dana Shabbat-a. Nedelja u hrišćanstvo ulazi posredstvom paganskog cara Konstantina koji je takođe bio sledbenik kulta SOL INVICTUS. Imaš i danas primer u engleskom jeziku da je nedelja SUNDAY (dan sunca).

I još što je mnogo bitnije. Čini mi se da je mnogo bitnije da mi poštujemo Božije zapovesti (U ovom slučaju je Vaše slavljenje subote) nego terati drugog da to slavi. Na dan Gospodnji se treba posvetiti Bogu, molitvi, razmišljanjima o svojim grehovima i o načinu ispravljanja svog života, a ne da taj dan posvetimo praznim razgovorima po forumima. Jer čim se upali kompjuter tu je iskušenje, pogledati vesti, poštu, popričati na forumu, pa ja ako odgovorim vas iznerviram...i ode tako misao o Bogu. Predlažem vam da te dane izbegavate internet, televiziju...bar taj dan možete posvetiti Bogu, iako se na prvi pogled čini da činite dobru stvar jer eto kao širite Reč Božiju. To je zamka Satane da vas odvuče od misli o Bogu. To Vam kažem kao vernik verniku.

Hvala na ovim rečima, Bog te blagoslovio.

Generalno Stari Zavet za mene ima samo istorijsku vrednost.

To je tvoja greška. SZ je temlj, nema razumevanja NZ bez poznavanja SZ.

@SION : Bog nema ime

Tačno, Bog nema ime već ima IMENA. http://fundamentalisti.serbianforum.info/t18-bozija-imena
U SZ ima dosta imena a u NZ nam je dao samo jedno kojim se pod nebom spasavamo, a to je IME ISUSA HRISTA.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-11-03, 18:25

Sanja...neznam da li uviđaš nešto?
Postavila si neki tekst gde se tvrdi da je nedelja dan za odmor potom sam ti Biblijom ponudio da to nije istina i ti si odreagovala kako to nema u Bibliji ja sam ti ponovo iz Pravoslavnog prevoda pokazao da onaj autor kojeg si ponudila nije učio Biblijsku istinu i ti onda kažeš da ti nije važno koji je dan za odmor Bog dao.

Sad kažeš kako nedelja kao prvi dan nije kroz celu istoriju bio u paganskim službama dan posvećen bogu sunca....nebih da kažem ali ako se nisi šalila onda očigledno ne voliš istoriju niti crkvenu istoriju jer tako nešto sigurno nebi izjavila.

Ja nisam farizej niti fanatik i zato sam ti rekao da subota nije uslov za spasenje već bolji izbor.Ja ne kažem da je prvi dan (nedelja) dan satane već je svaki dan Božji ali oni što slave sunce i Vavilonsko nasleđe upražnjavaju oni taj dan veličaju i drže da je to dan odmora.Kao što Bog ima svoj izbor tako i imitator čini i on uzima svoj dan kad će ga slaviti.

Nemoj očekivati da će svaka zajednica priznati koga slavi...ne, neće. Oni što se otvoreno deklarišu kao satanisti gde se ubrajaju razna udruženja oni skoro i ne kriju dok su oni drugi koji su obukli odelo jagnjeće a iznutra su vuci grabljivi oni su mnogo opasniji jer oni ubijaju stado Božje iznutra. Pavle je upozoravao još u prvom veku kako se U CRKVU uvukoše vuci grabljivi i ja te sad molim kao hrišćanku da se zainteresuješ i kažeš mi ko su oni vuci grabljivi što nisu štedeli stado već ih ubijali i tad i kroz celu istoriju a od tad su već imali moć da to čine, nemoj zaboraviti reći mi ko su oni?

Imamo u Otk. upozorenje kao iz jednog velikog grada koji je morska luka i trgovački centar ide neko vino bluda koje opija veujuće i odvodi ih od Boga te im nudi drugu službu a taj grad veliki je oslovljen VAVILONOM što znači da čini iste stvari samo TAJNO. Možeš li reći koji je to grad veliki što je verski centar i opija verujuće i kaže da je SVA KRV pravednička u njemu što ti daje odgovor gde je sedište onih vukova još iz prvog veka.

Hajde budi hrabra pa istraži malo i daj argumente za svaku tvrdnju to bi me veoma obradovalo.Da me znaš lično sigurno nebi imala o meni mišljenje da sam neki farizej ili ,jeretik, jer je meni reč Božja životno važna.Molim te nemoj da te povredi moj tekst pisan je u najboljoj nameri da te zainteresujem za veoma važne stvari o kojima Bog govori u Bibliji.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja84 taj 2014-11-04, 08:11

" да вас, дакле, нико не осуђује за јело или пиће, или за какав празник, или за младине, или за суботе. Што је сенка онога што ће доћи, а Тело је Христово "

Толико о суботи. Гледајте да је ви славите како доликује, тако ћете дати најбољи пример и највише угодити Господу.

Одговорићу вам све на једном месту:

Умивање ногу:
https://www.youtube.com/watch?v=IsL4DIYFcUQ

Целивање- мислим да нема потребе да дајем снимак, стално се целивају...

Дела- имају

Шта сте још говорили...

Што се краја света тиче и православни често говоре о последњим временима. Постоје и нека пророчанства, која се могу узети са резервом или веровати у њих. Генерално став је да су последња времена почела још почетком века, али да молитвама Господу, то време се продужује милошћу Господа. Вероватно и током историје је било кризних периода али је Господ продужио време, ради покајања.

Генерално мислим да се не треба превише бавити тиме и концентрисати се на своје спасење, јер ето можда ћемо и ове ноћи заспати и не пробудити се.

Што се морала тиче..шта да вам кажем. Време је такво какво је омладина је таква каква је. И зато нам се све ово дешава. Сатанисти и раде на томе да првенствено униште породицу и морал, јер тако знају да ће уништити и један народ. Један наш духовник је рекао да је основ свега жена, када нам се жене покваре све ће пропасти. Непокорне мужевима, траже неку независност, неко признање. Постоји једна шаљива песма која каже : не иде јој муж уз руж.

Па добро. Пајсије Светогорац је рекао једну занимљивост, а то је да у неко давано време било лакше да човек буде праведник јер га је цело друштво терало да буде такво. Поштовао се брак, морал, а каже сада је дошло време да те окружење исмева ако поштујеш Божије заповести. Чак многи духовници кажу, кад дође баш то последње време и баш таква потпуна погибао и разврат становништва, да се човек више неће моћи спасавати добрим делима, већ само милошћу Бога. Кад то време дође, само најјачи у вери ће остати, нас друге млаке (кажем нас...ако уопште доживим то време) ће Господ узети (неком болешћу или тако) да се не би саблазнили о време које ће доћи. Зато боље да не прижељкујемо то време, јер ће стварно бити страшно и не требамо се гордити да ћемо ми ето бити нешто посебно јаки. Само рећи: Боже помози!
Sanja84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-11-04, 21:02

Prvo bih na ponuđeni video odgovorio, vidim tamo desetak sveštenika koji čine pranje nogu koje se čini SVAKI PUT kad se obavlja spomen večera. Da li oni to čine SVAKI PUT kad se deli tajna večera?
Reci mi molim te šta rade svi oni statisti u toj prostoriji?

" да вас, дакле, нико не осуђује за јело или пиће, или за какав празник, или за младине, или за суботе. Што је сенка онога што ће доћи, а Тело је Христово "

Zamolio bih te da prvo pročitaš ovde na forumu temu SVE O ZAKONU pa onda pitaj sestro šta god želiš jel može tako?

Što se Lotovog vremena tiče šta se tu može vreme je bilo tako i Lot im se trebao priključiti...zar ne?

Sestro, čuj sad šta ću reći:
U Otk. 13 gl. a i drugim mestima ide upozorenje da će SVI morati primiti BROJ ili ŽIG i to će im omogućavati kupovinu i prodaju. Pogledaj sad šta je glumaca, MNOGO. I svi se busaju i viču o veri ALI Sestro,kad bude uklidanja hleba i vode i lekova i struje i svega što se za novac kupuje ko će onda umirati gladan i žedan i go i bos i bolestan i cela njegova porodica sve sa decom...

Pre oko 6 god, su ljudi iz pravoslavlja uradili digitalni anđeo pa prvi onda drugi pa treći deo i tako redom.To me je veoma dobro ,mene je to obradovalo što bar jedan deo ljudi iz crkve straže ALI...u strahu su velike oči i počeli su ubacivati i biometriju i razne stvari i imao sam priliku sa čovekom koji je u tome razgovarati preko PP ali i javno i posle više prepiski shvatio je grešku ( Bogu hvala) i postao oprezniji u izjavama.

Mene ne zanima šačica ljudi kojima je stalo do istine i da pomognu drugima već crkva u glibalu....ostalo je samo pogrebno preduzeće.
VEOMA DOBRO znam situaciju u crkvi mnogo više od onih što se nazivaju Pravoslavcima jer oni nisu imali priliku biti gde i ja.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: