Deset Božjih zapovesti

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Deset Božjih zapovesti

Počalji od SION taj 2014-11-04, 21:53

не иде јој муж уз руж

Kad ti muž ne paše uz ruž
kad ti sin ne paše uz karmin
da li postoje šanse da ćes ikad uz njih
uskladiti nijanse.. Smile

јер ето можда ћемо и ове ноћи заспати и не пробудити се.

Nažalost, tako jutros bi sa jednim mojim komšijom. Nek mu Bog podari večni život..
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-11-04, 22:18

Ostao sam uskraćen za odgovor ko su vuci grabljivi i ko je onaj grad veliki Vavilon odakle teče nauka koja opija i odvraća od Boga?

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja84 taj 2014-11-05, 08:18

lavić ::Prvo bih na ponuđeni video odgovorio, vidim tamo desetak sveštenika koji čine pranje nogu koje se čini SVAKI PUT kad se obavlja spomen večera. Da li oni to čine SVAKI PUT kad se deli tajna večera?
Reci mi molim te šta rade svi oni statisti u toj prostoriji?

Ti vaši obredi važe i bitni su samo u vašoj crkvi. Razumećete zašto me onda to neće zanimati. Isto kao što se vama "deli tajna večera". Koju shvatate simbolično, u pravoslavnoj crkvi se to zove pričešćivanje i nije simbolično već je osnova našeg spasenja. Jer ko ne jede telo moje i ne pije krv moju nema život večni. Na svetoj liturgiji se prinosi žrtva(hleb i vino) koje se na tajanstven način pretvaraju u samo telo i krv Hristovu. I oni koji se ne pričešćuju svetim tajnama, oni nemaju život večni. Tako da nije dovoljno da je čovek kršten ako se ne pričešćuje. I rani Hrišćani su upravo i bili gonjeni jer su neznabožci čuli kako postoje neki hrišćani koji su neki ljudožderi i jedu telo i krv. Zato su toliko prezirali i gonili hrišćane.

lavić ::" да вас, дакле, нико не осуђује за јело или пиће, или за какав празник, или за младине, или за суботе. Што је сенка онога што ће доћи, а Тело је Христово "

Zamolio bih te da prvo pročitaš ovde na forumu temu SVE O ZAKONU pa onda pitaj sestro šta god želiš jel može tako?

Ne može, duga je tema i mrzi me da čitam. Vi ste mene napali zbog mog uverenja da ja lično ne smatram da je praznovanje subote obavezno za Hrišćane. Ja vas ne ubeđujem ni u šta samo pokušavam da vam dam do znanja da mene ostavite na miru što se toga tiče i da gledate sebe i svoje spasenje.
Svoje učvršenje u neslavljenje subote ću potkrepiti još jednim citatom iz Svetog pisma:

Шта ће ми мноштво жртава ваших? Вели Господ. Сит сам жртава паљеница од овнова и претилине од гојене стоке, и не марим за крв јунчију и јагњећу и јарећу.

12
Кад долазите да се покажете преда мном, ко иште то од вас, да газите по мом трему?

13
Не приносите више жртве залудне; на кад гадим се; а о младинама и суботама и о сазивању скупштине не могу подносити безакоња и светковине.

На младине ваше и на празнике ваше мрзи душа моја, досадише ми, додија ми подносити.

Što se Lotovog vremena tiče šta se tu može vreme je bilo tako i Lot im se trebao priključiti...zar ne?

To niko nije ni rekao

Sestro, čuj sad šta ću reći:
U Otk. 13 gl. a i drugim mestima ide upozorenje da će SVI morati primiti BROJ ili ŽIG i to će im omogućavati kupovinu i prodaju. Pogledaj sad šta je glumaca, MNOGO. I svi se busaju i viču o veri ALI Sestro,kad bude uklidanja hleba i vode i lekova i struje i svega što se za novac kupuje ko će onda umirati gladan i žedan i go i bos i bolestan i cela njegova porodica sve sa decom...
Ne verujem da će Bog ostaviti svoj narod da umire od gladi. Kao što je Izraelce hranio u pustinji, tako će hraniti i svoj narod.

VEOMA DOBRO znam situaciju u crkvi mnogo više od onih što se nazivaju Pravoslavcima jer oni nisu imali priliku biti gde i ja.

Vi nemate ni osnovna znanja o pravoslavnoj crkvi, a nekmoli dovoljno znanja da donosite sud.

Ostao sam uskraćen za odgovor ko su vuci grabljivi i ko je onaj grad veliki Vavilon odakle teče nauka koja opija i odvraća od Boga?

Ja se ne bavim tumačenjem Otkrovenja Jovanovog, jer mislim da je i pametnijim i mudrijim i duhovnijim od mene to izazov. Vi verujem smatrate da je je to Rimokatolička crkva, ili čak pravoslavna crkva? Ali to me ne zanima.
Sanja84

Broj poruka : 38
Datum upisa : 21.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-11-05, 15:05

Ti vaši obredi važe i bitni su samo u vašoj crkvi.

Misliš na Isusovu Crkvu koja je osnovana na Pentakost koju vrata paklena neće nadvladati?

Na svetoj liturgiji se prinosi žrtva(hleb i vino)

Aha znači pravoslavnoj crkvi nije dovoljna žrtva Isusa Hrista na krstu Golgote, već ona mora prinositi neke svoje žrtve iznova?

koje se na tajanstven način pretvaraju u samo telo i krv Hristovu.

Stvarno? Jel osećaš meso u ustima kad uzimaš pričest? Jel ste vi hrišćanska ili kanibalistička crkva?

Vi verujem smatrate da je je to Rimokatolička crkva, ili čak pravoslavna crkva?

Pravoslavna crkva je ćerka majke kurve, a sad se vraća u njeno krilo putem ekumenizma.

SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja84 taj 2014-11-05, 15:26

SION ::

Pravoslavna crkva je ćerka majke kurve, a sad se vraća u njeno krilo putem ekumenizma.

Naš razgovor se ovde završava
Sanja84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-11-05, 15:32

Sanja84 ::

Naš razgovor se ovde završava

„Ako ostanete u mojoj reči, zaista ste moji učenici, i upoznaćete istinu i istina će vas osloboditi“
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-11-05, 18:24

Sanja...pa ti se ljutiš?
Biblija je knjiga za VERUJUĆE i ta knjiga zaista postoji i ima ljudi koji je čitaju i veruju u te reči zato sam voljan čuti tvoje znanje i tvoju veru a sve to treba imati Biblijsku podlogu.
Ti dođeš i nabacaš neke stvari i kad to tvoje stavim na tas sa Biblijom pokazuje se da nevalja i tebe onda to više ne zanima....zašto?

Sanja ponos je mnogo opasna stvar čuvej se toga to za dušu nije dobro.Ponizna osoba će SASLUŠATI onog koji čita i veruje Bibliji i razmeniće iskustva i veru potvrditi Biblijom, ti to nisi uradila.
Pitao sam te nekoliko stvari niti na jednu nisi odgovorila jer držiš da tebi ne priliči silaziti dole među nas male koji se Božjom rečju bavimo.

Ti imaš svoje mišljenje i zadrži ga niko ti ne otima veru već samo kao verujući pitamo slažeš li se sa Biblijom i da li njome pokazuješ ispravnost svoje vere jer piše da se duhovi kušaju rečju i ti pobeže da se ne pokaže to učenje možda neispravno...a ako je ispravno zašto onda bežiš, nije li ponos u pitanju i nemanju vremena za nas male ljude?

Vidiš, kako ti izričito nudiš samo svoje u svom sveznanju isto čine i Jehovini svedoci ni oni neće da ispituju Biblijom isto čine i Adventisti ni oni neće Bibliju za meru ti imaš neke očeve oni imaju farmere i masonke i masone i svi bežite od REČI...zašto?
Pravi vernik će RADO svedočiti za svoju veru i saslušati braću i pomoći ako njima treba ili oni njemu.

Tvoja gordost se u više navrata manifestovala i ti već znaš kako ja o Pravoslavnima ništa neznam...što pobeže, voleo bih da si ostala da čuješ koliko zaista znaš jer imam za tebe puno pitanja.
Možda sam bio u toj crkvi više od vernika i možda sam bio u vrhu sa recimo vladikama i protojerejima kao ,,kolega,, a ti već sve znaš i pobeže...čekam te sa puno pitanja da čujem tvoju veru i stavimo je zajedno na tas da čujemo šta će Biblija o njoj reći.

Takvih koji ulete bace nešto i pobegnu ima svuda, mi čekamo VERNIKE koji imaju šta reći i umeju salušati zbog ljubavi koja je u njima prema bratu i prema Božjoj reči.Čekam da dođeš:

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja84 taj 2014-11-06, 07:42

lavić ::Sanja...pa ti se ljutiš?
Biblija je knjiga za VERUJUĆE i ta knjiga zaista postoji i ima ljudi koji je čitaju i veruju u te reči zato sam voljan čuti tvoje znanje i tvoju veru a sve to treba imati Biblijsku podlogu.
Ti dođeš i nabacaš neke stvari i kad to tvoje stavim na tas sa Biblijom pokazuje se da nevalja i tebe onda to više ne zanima....zašto?

Sanja ponos je mnogo opasna stvar čuvej se toga to za dušu nije dobro.Ponizna osoba će SASLUŠATI onog koji čita i veruje Bibliji i razmeniće iskustva i veru potvrditi Biblijom, ti to nisi uradila.
Pitao sam te nekoliko stvari niti na jednu nisi odgovorila jer držiš da tebi ne  priliči silaziti dole među nas male koji se Božjom rečju bavimo.

Ti imaš svoje mišljenje i zadrži ga niko ti ne otima veru već samo kao verujući pitamo slažeš li se sa Biblijom i da li njome pokazuješ ispravnost svoje vere jer piše da se duhovi kušaju rečju i ti pobeže da se ne pokaže to učenje možda neispravno...a ako je ispravno zašto onda bežiš, nije li ponos u pitanju i nemanju vremena za nas male ljude?

Vidiš, kako ti izričito nudiš samo svoje u svom sveznanju isto čine i Jehovini svedoci ni oni neće da ispituju Biblijom isto čine i Adventisti ni oni neće Bibliju za meru ti imaš neke očeve oni imaju farmere i masonke i masone i svi bežite od REČI...zašto?
Pravi vernik će RADO svedočiti za svoju veru i saslušati braću i pomoći ako njima treba ili oni njemu.

Tvoja gordost se u više navrata manifestovala i ti već znaš kako ja o Pravoslavnima ništa neznam...što pobeže, voleo bih da si ostala da čuješ koliko zaista znaš jer imam za tebe puno pitanja.
Možda sam bio u toj crkvi više od vernika i možda sam bio u vrhu sa recimo vladikama i protojerejima kao ,,kolega,, a ti već sve znaš i pobeže...čekam te sa puno pitanja da čujem tvoju veru i stavimo je zajedno na tas da čujemo šta će Biblija o njoj reći.

Takvih koji ulete bace nešto i pobegnu ima svuda, mi čekamo VERNIKE koji imaju šta reći i umeju salušati zbog ljubavi koja je u njima prema bratu i prema Božjoj reči.Čekam da dođeš:

Čuj čovek, nisam ja nigde uletela, ja sam pozvana na ovaj forum na razgovor u okviru bratske ljubavi. Podelila sam knjigu Vladike Nikolaja, na koje ste imali zamerke i rekla svoje mišljenje, bez nametanja bilo kome. I onda sam kao odgovor dobila paljubu i mržnju prema pravoslavnoj crkvi. Možda nekome odgovara ova bolesna atmosfera u razgovoru, navijačka, vulgarna... meni tu nema ljubavi. I ne želim da trošim živce i vreme na prazne razgovore. Reč Božija (koju ste pritom i promenili i tumačite na svoje načine) nije ništa u poređenju sa Živim Bogom, koga u svom strahu i mržnji zapostavljate. Na moje citate iz Biblije niste odgovorili, moje štivo ste okarakterisali kao polupane sajtove, kao da su ti vaši američki proroci nepolupani. No, da ne dužim više.
Sanja84

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-11-06, 19:36

I ja sam pozvan i eto nisam pobegao iako imam različita gledišta od drugih. Ljubav , pa ti se stalno pozivaš na ljubav a ne želiš razgovarati niti te zanima to su tvoje reči.
Koje to vulgarnosti su na ovom forumu napisane ili tebi upućene?
Oćekivao sam od tebe da svedočiš za svoju veru Biblijom i pokažeš neko znanje a ono ,,ČUJ ČOVEK,, nije baš mnogo znanja, verujem da možeš još koju takvu izbaciti nebi me iznenadilo jer ti sve znaš i o meni i Bibliji samo čuvaš znanje u sebi jel tako?

Kad budeš zaista voljna da o Bogu govorimo i ponudimo ko šta i kako razume rado ću odvojiti vreme.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-11-06, 21:30

Reč Božija (koju ste pritom i promenili i tumačite na svoje načine) nije ništa u poređenju sa Živim Bogom

"U početku bješe riječ, i riječ bješe u Boga, i Bog bješe riječ."

odgovor dobila paljubu i mržnju prema pravoslavnoj crkvi.

Samo istinu potvrđenu Rečju, e sad što ti na istinu gledaš kao mržnju tvoj je problem.

kao da su ti vaši američki proroci

Ja ne znam ni jednog "američkog proroka", a ti Laviću?
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-11-07, 13:17

Biblijski proroci su do jednog JEVREJI i ni jedan nije živeo ili pisao iz SAD.
Možda Sanja misli na Jelenu Belu ili Rasela moda Branhama...tajnovita je i misli da i mi čitamo misli drugih kao ona pa se zato tako šali.
Svačije znanje ili ne znanje se lako otkrije čim počne pisati o nečemu zato mnogi nude tuđe i brzo se povlače kao ne zainteresovani.

Da li si ti Sanja ovde došla sa visine ili krotko da u radosti podeliš Božju reč sa nama?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: