Gospod Isus Hristos

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Gospod Isus Hristos

Počalji od SION taj 2013-11-28, 14:36

Ko je Isus Hristos? Za razliku od pitanja, "Da li Bog postoji?", jako malo ljudi se pita da li je Isus Hristos postojao. Generalno je prihvaćeno da je Isus zaista bio čovek koji je hodao zemljom, u Izraelu, pre skoro 2000 godina. Debata nastaje kada se počne raspravljati o Isusovom potpunom identitetu. Skoro svaka velika religija uči da je Isus bio prorok, ili dobar učitelj ili pobožan čovek. Problem je u tome da nam Biblija kaže da je Isus bio beskonačno mnogo više od proroka, dobrog učitelja ili pobožnog čoveka.

C.S. Luis i svojoj knjizi Klasično Hrišćanstvo piše sledeće: "Ovde pokušavam da izbegnem najveću glupost koju neko može da kaže kada govori o Njemu [Isus Hristos]: "Spreman sam da prihvatim Isusa kao velikog moralnog učitelja, ali ne prihvatam Njegovo tvrđenje da je Bog." Tako nešto ne bismo smeli da kažemo. Čovek koji bi bio samo čovek i rekao stvari koje je Isus rekao, ne bi bio veliki moralni učitelj. On bi bio ili ludak – na istom nivou kao i onaj koji tvrdi za sebe da je tvrdo kuvano jaje – ili đavo iz pakla. Morate da se odlučite. Ovaj čovek ili je bio i jeste Sin Božiji, ili je ludak, a možda nešto i gore....Možete da ga zatvorite kao ludaka, možete da ga pljujete i da ga ubijete kao demona, ili možete da padnete pred Njegove noge i nazovete ga Gospodom i Bogom. Ali nemojte nastupati sa takvim pokroviteljskim i besmislenim tvrđenejm da je On bio veliki učitelj ljudi. On nam to nije ostavio nedorečenim. Nije ni nameravao.”

I onda, ko Isus tvrdi da jeste? Šta Biblija kaže ko je On bio? Pogledajmo prvo Isusove reči u Jovanu 10:30, “Ja i Otac jedno smo.” Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao tvrdnja da je Bog. Međutim, pogledajmo na reakciju Jevreja na Njegovu izjavu, “Odgovoriše mu Judeji: za dobro delo te ne zasipamo kamenjem, nego zbog hule na Boga, što se ti – kao čovek – gradiš Bogom” (Jovan 10:33). Jevreji su Isusovu izjavu razumeli kao tvrdnju da je Bog. U stihovima koji slede, Isus nikada nije ispravio Jevreje govoreći , “Ja nisam tvrdio da sam Bog.” To ukazuje da je Isus zaista govorio da je Bog kada je izjavljivao, “Ja i Otac jedno smo” (Jovan 10:30). Jovan 8:58 je drugi primer. Isus je izjavio, “ Reče im Isus: zaista, zaista kažem vam: ja postojim pre nego što se Avram rodio!” I iznova, kao odgovor na ovo, Jevreji su uzeli kamenje u pokušaju da Ga kamenuju (Jovan 8:59). Isus proglašava svoj identitet izrazom “Ja sam” koji je direktna primena starozavetnog imena za Boga (Druga Mojsijeva 3:14). Zašto bi Jevreji želeli da kamenuju Isusa ako On nije rekao nešto što su oni verovali da je bogohulno, u ovom slučaju, tvrdnju da je Bog?

Jovan 1:1 kaže da “Bog beše Reč.” Jovan 1:14 kaže “Reč se ovaploti.” Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u telu. Toma, jedan od učenika ja izjavio u vezi sa Isusom, “Gospod moj i Bog moj” (Jovan 20:28). Isus ga ne ispravlja. Apostol Pavle Ga opisuje kao, “…velikog Boga i Spasitelja – Isusa Hrista (Tit 2:13). Apostol Petar kaže isto, “…našeg Boga i Spasitelja Isusa Hrista” (2 Petrova 1:1). Bog Otac svedoči o potpunom Isusovom identitetu rečima "Za Sina pak: "Tvoj presto Bože, stoji u sve vekove i žezlo tvoje pravosti je žezlo tvoga carstva."" Starozavetna proročanstva najavljuju Njegovu božansku prirodu, “Jer nam se rodi dete, sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu, i ime će mu biti Divni Savetnik, Bog Silni, Otac Večni, Knez Mira.”

Tako, kao što je C.S. Luis zaključio, verovati da je Isus bio dobar učitelj ne postoji kao mogućnost. Isus je jasno i neporecivo tvrdio da je Bog. Ako On nije bio Bog, onda je bio lažov, i samim tim nije bio prorok, dobar učitalj ili pobožan čovek. U pokušaju da umanje značaj Isusovih reči, moderni “sholastici” tvrde da “istinski istorijski Isus” nije rekao mnoge od stvari koje mu Biblija pripisuje. Ko smo mi da se raspravljamo sa Božijom Rečju u vezi onog što Isus jeste ili nije rekao? Kako jedan “sholastik” dve hilade godina posle Isusa može da ima bolji uvid u ono što je Isus jeste ili nije rekao nego oni koji su sa njim živeli, služili i koji su učili od Njega samog (Jovan 14:26)?

Zašto je pitanje u vezi Isusovog paravog identiteta toliko važno? Zašto je bitno da li Isus jeste ili nije Bog? Najvažniji razlog zbog koga Isus treba da je Bog, je taj da u slučaju da nije Bog, Njegova smrt ne bi bila dovoljna da plati kaznu za grehe čitavog sveta (1 Jovanova 2:2). Samo je Bog mogao da plati tako veliku kaznu (Rimljani 5:8; 2 Korinćanima 5:21). Isus je morao da bude Bog da bi mogao da plati naš dug. Isus je trebalo da bude čovek da bi mogao da umre. Spasenje je dostupno jedino kroz veru u Isusa Hrista! Isusova božanska priroda je razlog zašto je On jedini put ka spasenju. Isusova božanska priroda je razlog zašto je On objavio, “Ja sam Put, i Istina i Život: niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene” (Jovan 14:6).
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Gospod Isus Hristos

Počalji od SION taj 2013-11-28, 14:41

Materijalni dokazi za Hrista

Li Strobel - Isusov zločin PDF

http://www.cps.org.rs/isusov_zlocin.pdf

Slučaj Hrist

Slučaj vera

SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Makabi taj 2013-11-30, 11:44

Makabi

Broj poruka : 25
Datum upisa : 27.11.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-04, 01:03

Isus je Bog,objavljedi Jahve u telu. david, kako sam Isus kaže je govorio da je njegov Gospod pa Isus pita,kako mu je onda sin? anđeo kaže mariji da to što će se roditi je isaija 7. emanuilo,Bog sa nama,a dalje kaže da se nadene detetu ime Isus,ne kaže i dalje nstavkom isaiju, 9.da će detetu biti ime Otac večni već kaže ime Isus. vrlo jasno.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-04, 14:14

ispravka ::Isus je Bog,objavljedi Jahve  u telu. david, kako sam Isus kaže je govorio da je njegov Gospod pa Isus pita,kako mu je onda sin? anđeo kaže mariji da to što će se roditi je isaija 7.  emanuilo,Bog  sa nama,a dalje kaže da se nadene detetu ime Isus,ne kaže i dalje nstavkom isaiju, 9.da će detetu biti ime Otac večni već kaže ime Isus. vrlo jasno.

Isus je Jehova u telu, Jehova Spasitelj i jedino ime pod nebesima kojim se možemo spasiti!
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-04, 23:08

SION ::
ispravka ::Isus je Bog,objavljedi Jahve  u telu. david, kako sam Isus kaže je govorio da je njegov Gospod pa Isus pita,kako mu je onda sin? anđeo kaže mariji da to što će se roditi je isaija 7.  emanuilo,Bog  sa nama,a dalje kaže da se nadene detetu ime Isus,ne kaže i dalje nstavkom isaiju, 9.da će detetu biti ime Otac večni već kaže ime Isus. vrlo jasno.
Isus je Jehova u telu, Jehova Spasitelj i jedino ime pod nebesima kojim se možemo spasiti!
Znači - Isus je TIJELO!
A Javhe je DUH!

A DUH je BOG.
A TIJELO NIJE BOG.

Isus nije Bog.

piramida4

Broj poruka : 140

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-04, 23:27

Znači - Isus je TIJELO! A Javhe je DUH! A DUH je BOG. A TIJELO NIJE BOG. Isus nije Bog. ::
Bog (Jehova) u telu.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-04, 23:38

Bog (Jehova) u telu.
Gdje to piše u Bibliji?
Koji su to stihovi.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-04, 23:45

piramida4 ::
Gdje to piše u Bibliji?
Koji su to stihovi.
Jovan 1:1-14
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-04, 23:56

IVAN 1,1
U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.
,,,,,,,,,,,,,,
U početku stvaranja čitamo:
POSTANAK 1,3 I reče Bog
Znači – Bog kaže - reče samo jednu riječ i ta riječ se materijalizira.
Tako Svemogući Bog stvara.
Riječ bijaše „sastavni dio“ Boga Jahve –
1. IVANOVA 5,7
Jer su trojica, što svjedoče u nebu: "Otac, Riječ i Duh Sveti; i ova su trojica jedno,
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
IVAN 1,2
Ona bijaše u početku u Boga.
,,,,,,,,,,,,,,,,
U početku stvaranja riječ je bila u Boga Jahve Stvoritelja.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
IVAN 1,3
Sve postade po njoj i bez nje ne postade ništa. Svemu što postade
,,,,,,,,,,,,,,,
Sve stvoreno je stvoreno OD Boga!
Sve stvoreno je stvoreno PO Božjoj riječi!
Nema nigdje da ne nešto stvoreno OD Božje riječi!
Sve stvorene postalo je po Božjoj riječi koja se materijalizirala.

Sve - znači – sve!

Na početku je Bog Jahve bio sam.
Na početku Bog je stvorio Nebo i Nebesku Vojsku – anđele, kerubine, Nebeska bića,….

Znači – Bog je Jedini Storitelj i sve je OD Boga.

Ništa nije stvoreno OD riječi, već PO riječi.

OD označava Stvoritelja, a Taj Je samo Jedan – Bog Jahve.
IVAN 1,4
u njoj bijaše život i život bijaše ljudima svjetlo;
,,,,,,,,,,,,,,
Bog Jahve je riječju svojom stvorio i život.
IVAN 1,5
i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze.
,,,,,,,,,,,,,,
Što / tko je svjetlo u tami?
Sin Isus Krist!
Njega tama ne obuze.

IVAN 1,6
Bi čovjek poslan od Boga, ime mu Ivan.
IVAN 1,7
On dođe kao svjedok da posvjedoči za Svjetlo da svi vjeruju po njemu.
,,,,,,,,,,,,,,,
Ivan je bio poslan od Boga Jahve da svjedoči za svjetlo – za Sina Isusa Krista.
IVAN 1,8
Ne bijaše on Svjetlo, nego - da posvjedoči za Svjetlo.
,,,,,,,,,,,,,,
Ivan nije bio Svjetlo – nego je svjedočio za Svjetlo –
za Sina Isusa Krista.
IVAN 1,9
Svjetlo istinsko koje prosvjetljuje svakog čovjeka dođe na svijet;
IVAN 1,10
bijaše na svijetu i svijet PO njemu posta i svijet ga ne upozna.
,,,,,,,,,,,,,,,
Svjetlo – Sin Isus Krist bio je na svijetu i svijet PO (ne od) Sinu Isusu Kristu nasta.

Svijet je nastao – kako čitamo u Postanku 1,1-31 i 2,1-25,
OD Jedinoga Boga Oca Jahve, Jedinoga Stvoritelja svega.
OD Boga.

Ali PO Sinu – Svjetlu.
Nigdje u Bibliji ne piše da je bilo što nastalo OD Sina Isusa Krista!
IVAN 1,11
K svojima dođe i njegovi ga ne primiše.
IVAN 1,12
A onima koji ga primiše podade moć da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u njegovo ime,
IVAN 1,13
koji su rođeni ne od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževlje, nego - od Boga.
IVAN 1,14
I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine.
,,,,,,,,,,,,,,,,
Analogija – kako čitamo na početku –
Bog kaže riječ i Božja riječ se materijalizira.
Gornji stih, 1,14, opet to potvrđuje – Božjom riječju tijelo postade.
Bog Stvoritelj kaže jednu riječ i materijalizira se Božji Sin.

Ako postoji Bog Otac Jahve i ako postoji Jedinorođenac,
a taj Jedinorođenac je Od Boga Oca Jahve – Sin,
tada Sin ne može biti ujedno i Bog Otac Jahve, niti isti kao Bog Otac.

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-04, 23:59

Osnova vjere SZ je vjera u Jedinog Boga Oca Jahve. Svi SZ Židovi spašeni su SAMO vjerom u Jahvu! U NZ - treba vjerovati i u Boga Jahvu još i u Božjeg Sina - Isusa neboga. Prvo i osnovno - Treba znati IME Osobno - Boga Jedinoga! A KOGA danas 99% Kršćana ima za Boga? Isusa! Gdje to piše u Bibliji? ::
Isus je Jehova u telu i njegovo sveto ime je Jehošua (Jahve spsitelj) jer je to jedino ime dato pod nebesima za spašenje.

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-05, 00:02

SION ::Isus je Jehova u telu i njegovo sveto ime je Jehošua (Jahve spsitelj) jer je to jedino ime dato pod nebesima za spašenje.

Ako je tako - TKO je spasio Isusa kada je umro na križu?

Ako je tako - Kako to da Jahve priča sam sa sobom?

Ako je tako - Kako to da se Jahve moli sam sebi?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-05, 00:11

Analogija – kako čitamo na početku – Bog kaže riječ i Božja riječ se materijalizira. Gornji stih, 1,14, opet to potvrđuje – Božjom riječju tijelo postade. Bog Stvoritelj kaže jednu riječ i materijalizira se Božji Sin. Ako postoji Bog Otac Jahve i ako postoji Jedinorođenac, a taj Jedinorođenac je Od Boga Oca Jahve – Sin, tada Sin ne može biti ujedno i Bog Otac Jahve, niti isti kao Bog Otac. ::
Ne, lepo piše da Reč posta telo, a prethodno piše i Bog bi Reč. Dakle ne kroz Reč (kao kad stvara) već Reč (Bog) kad postaje. Tekst je isuviše jasan.

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-05, 00:15

SION ::Ne, lepo piše da Reč posta telo, a prethodno piše i Bog bi Reč. Dakle ne kroz Reč (kao kad stvara) već Reč (Bog) kad postaje. Tekst je isuviše jasan.

Objasni mi onda ovo u svezi sa gornjim:

Hebrejima 10,5
Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se,
nego si mi tijelo pripravio;

TKO je Kome pripravio TIJELO?

ČIME je pripravio TIJELO?
KAKO je pripravio Tijelo?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-05, 00:16

Ako je tako - TKO je spasio Isusa kada je umro na križu? Ako je tako - Kako to da Jahve priča sam sa sobom? Ako je tako - Kako to da se Jahve moli sam sebi? ::

Ovde se On obraća iz perspektive Mesije (Čoveka).
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-05, 00:22

TKO je Kome pripravio TIJELO? ČIME je pripravio TIJELO? KAKO je pripravio Tijelo? ::

Jahve je sebi pripravio telo da bi podneo žrtvu za grehe. Jahve je postao čovek, takođe i u ovom tekstu On se ovde obraća iz perspektive Mesije (čoveka).
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-05, 23:22

piramida4 ::
Znači - Isus je TIJELO!
A Javhe je DUH!

A DUH je BOG.
A TIJELO NIJE BOG.

Isus nije Bog.
admin ti je lepo odgovorio. ner prepoznati Jahvea u Hristu znači nemati večnog života.

ispravka

Broj poruka : 295

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-06, 09:44

Ovde se On obraća iz perspektive Mesije (Čoveka).
Nisi odgovorio.

TKO je Isusa Uskrsnuo?
Isus je umro - Bog ne umire!

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Eto ja ovako

Počalji od Željko taj 2013-12-06, 12:08

Ako je bog svemoguć i stvorio univerzum zar za njega nije P. Dim da uzme telo čoveka

umre na krstu u ime celog čovečanstva i njihovih greha i posle 3 dana vaskrsne i vrati se na nebo gde je ranije i bio.

Meni samo nije jasno ovo:

Matej 27:46 »

"A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći:

Ili! Ili! Lama savahtani?

To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?"

Marko 15:34 »

"I u devetom satu povika Isus glasno govoreći:

Eloi! Eloi! Lama savahtani?

Koje znači: Bože moj! Bože moj!

Zašto si me ostavio?"

Kako to Isus zove boga, zar on nije bog u telu čoveka.
To mi nije jasno, molio bih da mi neko razjasni.
Željko

Broj poruka : 42
Datum upisa : 23.11.2013
Godina : 41

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-06, 13:09

TKO je Isusa Uskrsnuo? ::
Sveti Duh

Isus je umro - Bog ne umire! ::
Umro je Mesija, kad je Gospod postane čovek onda uzima i neke ljudske osobine.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-06, 13:14

Kako to Isus zove boga, zar on nije bog u telu čoveka. To mi nije jasno, molio bih da mi neko razjasni. ::
Aman ljudi On se ovde obraća iz perspektive Mesije (čoveka). Isto kad u vojsci oficir dođe među vojnike i uči ih strojevu obuku kako da se obraćaju njemu oficiru i kaže evo ovako "Gospodine kapetane dozvolite da se obratim" on se obraća iz perspektive vojnika jer je došao među njih da im pokaže kako da se obraćaju ali on je i dalje OFICIR! Isti slučaj je i sa Jahveom koji je došao među ljude!
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-06, 13:22

Jahve je sebi pripravio telo da bi podneo žrtvu za grehe. Jahve je postao čovek, takođe i u ovom tekstu On se ovde obraća iz perspektive Mesije (čoveka).
To kažeš - TI,
ali u Bibliji piše drugačije!

Hebrejima 10,5
Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se, nego si mi tijelo pripravio;

Isus kaže - TIJELO si mi TI pripravio!

Tko je Taj koji je Isusu pripravio Tijelo?
Bog Jahve!
Kako - ČIME?

Da je Jahve sam sebi pripravio tijelo - tako bi pisalo.

Ako je Jahve sam sebi pripravio tijelo -
znači - Isus je bio Bog u tijelu.

Znači - Isus je znao da mu se neće ništa desiti,
da će biti uskrsnut sigurno!

Ako je tako - onda je Isus bio veliki glumac i lažov,
jer je bio u strahu, plakao je,
molio se sam sebi,
onda je cijela Biblija jedna farsa.

A nije tako!

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-06, 13:26

Željko ::Ako je bog svemoguć i stvorio univerzum zar za njega nije P. Dim da uzme telo čoveka

umre na krstu u ime celog čovečanstva i njihovih greha i posle 3 dana vaskrsne i vrati se na nebo gde je ranije i bio.

Meni samo nije jasno ovo:

Matej 27:46 »

"A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći:

Ili! Ili! Lama savahtani?

To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?"

Marko 15:34 »

"I u devetom satu povika Isus glasno govoreći:

Eloi! Eloi! Lama savahtani?

Koje znači: Bože moj! Bože moj!

Zašto si me ostavio?"

Kako to Isus zove boga, zar on nije bog u telu čoveka.
To mi nije jasno, molio bih da mi neko razjasni.
Ako čitaš samo ono što piše u Bibliji - sve ti je jasno.
ALI - ako slušaš uredbe ljudske - TTT-
onda imaš ovakovih pitanja i problema!

Isus nije Bog.
-------------------
TO je osnova svega.
---------------------------

Da si ti svinjar i imaš farmu svinja,
da li biš se ti skinuo gol i otišao u svinjac,
roktao u blatu i govnima sa svojim svinjama?

Ne BIŠ sigurno!

To ti je objašnjenje - da li bi Bog Jahve Svemogući,
MORAO TO napraviti!

Je - Svemoguć, ali se neće srozavati na nivo svinja.
----------------------------------------------------------

1. Timoteju 2,5
Jer jedan je Bog,
jedan je i posrednik između Boga i ljudi,
čovjek - Krist Isus,

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-06, 13:28

Sveti Duh
Da li svoju tvrdnju možeš i jasnim stihovima potvrditi,
ili je to samo tvoje razmišljanje?

Umro je Mesija, kad je Gospod postane čovek onda uzima i neke ljudske osobine.
Da li svoju tvrdnju možeš i jasnim stihovima potvrditi,
ili je to samo tvoje razmišljanje?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od piramida4 taj 2013-12-06, 13:30

Aman ljudi On se ovde obraća iz perspektive Mesije (čoveka). Isto kad u vojsci oficir dođe među vojnike i uči ih strojevu obuku kako da se obraćaju njemu oficiru i kaže evo ovako "Gospodine kapetane dozvolite da se obratim" on se obraća iz perspektive vojnika jer je došao među njih da im pokaže kako da se obraćaju ali on je i dalje OFICIR! Isti slučaj je i sa Jahveom koji je došao među ljude!
Kako to da kada je Jahve došao na Zemlju,
i ljudi su Ga vidjeli - nisu svi popadali mrtvi,
jer - Boga nitko ne može vidjeti?!

Kako to da Isus kaže da Boga nitko nije vidio?

Kako to da apostoli kažu da Boga nitko nije vidio?

piramida4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: