Izrael - Božiji narod

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Izrael - Božiji narod

Počalji od SION taj 2013-11-28, 14:52

Bog je od potomka Avraamovih stvorio jedan narod koje će biti svetlo drugim narodima iz koga je kasnije došao obećani Mesija da svojom žrtvom na krstu spasi celo čovečanstvo.

Poslednji izmenio SION dana 2013-12-10, 03:03, izmenjeno ukupno 1 puta
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Izrael - Božiji narod

Počalji od SION taj 2013-11-28, 14:58

Takođe Bog ima plan za Izrael i u poslednjim vremenima koje će biti jedno od najvećih čuda u svetskoj istoriji.

Novi Izrael

Poslednji izmenio SION dana 2014-06-05, 01:13, izmenjeno ukupno 1 puta
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-05, 23:10

Božiji promisao za Izrael naročito akcentovano u jezekilju 37. to je proroštvo koje je nepomerivo.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-09, 15:28

Jovan Marković - Jevrejsko-hrišćanski odnosi

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-10, 00:47

izrael je smokva koja je u znaku leta zrenja.opet je na svojoj postojbini.vreme kraja je prekoviše blizu.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-10, 01:33

Košer Isus - Stvarna priča o Isusovom jevrejstvu

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-10, 01:42

Jevrejski Ješua ili grčki Isus PDF

http://www.scribd.com/doc/7619649/JEVREJSKI-JEUA-ILI-GRKI-ISUS

SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-11, 09:55

amen.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-23, 00:04

Takođe treba znati, jer mnogi ljudi mešaju pojmove kao što su: jevrejin, Izraelac, Judejac.

JEVREJIN je reč čiji je koren u imenu patrijarha Evera (Heber)
znači suprotna strana, region preko. To je čovek koji ovde nije domaći, nego je stranac, i domovina mu je druga zemlja. Bog nam tako govori da nismo domaći na zemlji greha, već čekamo Novu Zemlju koju će Bog stvoriti posle uništenja zla. Mi smo stranci i čekamo obećanu zemlju. Tako da je to pre svega duhovna kategorija jer i sam Apostol Pavle kaže:

"Jer ono nije jevrejin koji je spolja jevrejin, niti je ono obrezanje koji je spolja na tijelu;
Nego je ono jevrejin koji je iznutra, i obrezanje srca duhom a ne slovima, to je obrezanje; kome je hvala ne od ljudi nego od Boga."
(Rim 2:28-29)

IZRAELAC je termin koji označava fizičke potomke Avramove, tačnije 12 sinova Jakovljevih od kojih je nastalo 12 plemena Izraelovih koje je Bog odabrao da budu svetlo drugim narodima preko koga je širena Njegova reč i Zakon.

JUDEJAC podrazumeva termin koji označava pripadnika jednog od 12 plemena Izraelovih koji se zove JUDA. Iz tog plemena potekli su David, Solomon i kasnije je iz njega došao naš Gospod Isus Hristos.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-24, 12:53

SION ::Košer Isus - Stvarna priča o Isusovom jevrejstvu

odgleano. tipičan primer onoga što stoji u Pismu,oni to ne mogu videti,jer još nije njihovo vreme,dok ne uđe dovoljan broj pagana.ovo ujedno opominje pagane da isto tako su mnOgi zaslepljeni da ne vide iSUSA. I JOŠ JEDAN DOKAZ ,DA NE SAMO OVDE NEGO SKORO DRUGDE TRN U OKU MNOGIH JE NI MALO SLUČAJNO APOSTOL PAVLE.RAZLOG RAZGLEDANJE ZAKONA U SVETLU ISTINE JEVANĐELJA.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gorštak taj 2013-12-25, 17:07

Serijal emisija o Svetoj zemlji i biblijskim prorocanstvima vezanim za jevrejski narod

http://www.youtube.com/playlist?list=PLE921EE19DA046088
Gorštak

Broj poruka : 6

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-12, 22:47

Judejin je imao HRAM i ŽRTVU kao i ZAKON.
Već više od 19 vekova nemaju ni hram ni žrvu ostao je samo zakon i bez njega su MRTVI.
Bog nije rekao da treba da odbace zakon već da poznaju vremena a nisu poznali Mesiju ali će poznati CARA koji im je OPROSTI IMENA SVOGA RADI.

Car ne prašta ali žrtva Mesija jeste i pre nego uspostavi carstvo obratiće se preko 2 proroka a sem toga Bog je OSTAVIO po svom izboru 144000 muških devica.Čujemo da u to vreme nevolje SVETI stradaju a paganima je već istekao rok vreme milosti jer tad Izrael ulazi i ko onda strada za zakon i ko se svetim naziva?

Ne može niko Jevrejinu oduzeti ono što mu je Bog dao jer piše da svako dođe u SVOM ZVANJU ako si pozvan kao OBREZAN takav dođi ako kao NE OBREZAN takav dođi.Svako u svom zvanju jer žrtva ne gleda na status ili narodnost već na srce a kaže da će u SRCU VERNIH BITI DUHOM NAPISAN ZAKON u srca će ga postaviti i verni ga neće odbaciti.

Da je zakon ispunjen nebi ženama bila glava čovek niti bi im bilo zabrana učenja niti ostalo tako se ni oni što ginu zbog zakona nebi mogli svetima zvati jer Isus održa za njih pa šta se busaju izgubiše onda Hrista jer svojim delima držanjem zakona žele opravdanje jel tako...? NIJE!

Sin ne ljubi Oca da bi zadobio očevu ljubav već ljubi zato što voli oca ne tražeči uslov.Tako i Bog kao otac nas ljubi a mi trebamo uzvratiti ljubav jer smo sinovi. Jer ako rob čini više od nas on da i nismo baš neki sinovi.Sin ne radi za platu kao rob već iz ljubavi.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-13, 14:18

rimljanima poslanica mislim 11. gl. kaže da smo blagodaću spašeni,ne i delima,jer onda blagodat ne bi bila blagodat.a ako je delo onda opet ne bi bila blagodat. što pavle tu kaže? kako god ako je uračunato i delo onda blagodat više nije blagodat. logično. ispada da je Isxusu manjkalo nešto od dela na krstu,te sad ipak mora pozajmiti nešpto od našeg delanja. ako delo ima udela blagodat onda više prestaje biti blagodaću.
na sudu smrtna kazna se može odložiti ne izvršiti samo ako dođe pomilovanje od vrha od predsednika.ako pomilovanje tumačimo bilo kakom osnažujućom zakonskom normom i dalje,onda se ponovo mora održati sudski proces.dokle god bi zatvorenika obavezivao u tom času zakonski akt on bi morao ipak na sud i ne bi mogao van zatvora.no,pomilovanje isključuje bilo kaku vrstu zakonskog akta dalje nad osuđenikom.
zato pavle kaže ako se na bilo koji način mi odnosimo zakonskom regulativom usmislu daljeg držanja zakona ,blagodat više nije blagodat.čovek u Hristu je najpre slobodan od zakona kakav je on donešen u starozavetno vreme pod mojsijem ,a kroz raspetog Hrista,i ako ostane u tom zakonu slobode,a pavle kaže,a očekuje se da to nećemo uizeti sa slobodom da grešimo,onda će mo doista imati cenu blagodati u punoj meri.
za to je problem nerazumevanja zakona u Hristu kroz zakon slobode težak problem. zakon slobode,označava pojam da smo oslobođeni od kletve zakonske i osude na smrt ,jer je zakon donosio osudu,a ako ponovo oćemo obavezivanje na držanje zakona ,onda se moramo suočiti sa činjenicom da smo dobrovoljno otišli u robovanje zakonu kojega mnoramo onda držati u svakoj titli,a budući je to nemoguće moramo se suočiti i sa osudom kroz zakon. tako da onaj ko drži zakons lobode nije sloboda kako pavle kaže na slobodu telesnu,da sad greši,već je slobodan od zakona koji ga je stavljao pod krivicu. jovan kada kaže.,ako sagrešujemo pak,imamo zastupnika Isusa Hrista. u slučaju kada smo dobrovoljno otišli pod zakon taj zastupnik ne može da nam pomogne.ostaje samo da se suočimo sa zakonskom kaznom i zato pavle kažeda slovo,misli na slovo zakona ubija,a Duh oživljuje. Duh Božji oživljuje smisao slobode u Hristu,da nas slovo ne bi ubilo.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-13, 23:32

u slučaju kada smo dobrovoljno otišli pod zakon taj zastupnik ne može da nam pomogne.ostaje samo da se suočimo sa zakonskom kaznom i zato pavle kažeda slovo,misli na slovo zakona ubija,a Duh oživljuje.

14:12 Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu.
14:13 I čuh glas s neba gde mi govori: Napiši: Blago mrtvima koji umiru u Gospodu od sad. Da, govori Duh, da počinu od trudova svojih; jer dela njihova idu za njima.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-13, 23:38

jer je zakon donosio osudu,a ako ponovo oćemo obavezivanje na držanje zakona

Da li se žene danas teraju pod zakon?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-13, 23:55

Jevr. Glava 10

Jer zakon imajući sen dobara koja će doći, a ne samo obličje stvari, ne može nikada savršiti one koji pristupaju svake godine i prinose one iste žrtve.
10:2 Inače bi se prestale prinositi se, kad oni koji služe ne bi više imali nikakve savesti za grehe, kad se jednom očiste;
10:3 Nego se njima svake godine čini spomen za grehe.
10:4 Jer krv junčija i jarčija ne može uzeti greha.
10:5 Zato, ulazeći u svet govori: Žrtava i darova nisi hteo, ali si mi telo pripravio.
10:6 Žrtve i prilozi za greh nisu Ti bili ugodni.
10:7 Tada rekoh: Evo dođoh, u početku knjige pisano je za mene, da učinim volju Tvoju, Bože.
10:8 I više kazavši: Priloga i prinosa i žrtava, i žrtava za grehe nisi hteo, niti su Ti bili ugodni, što se po zakonu prinose;
10:9 Tada reče: Evo dođoh da učinim volju Tvoju, Bože. Ukida prvo da postavi drugo.
10:10 Po kojoj smo volji mi osvećeni prinosom tela Isusa Hrista jednom.
10:11 I svaki sveštenik stoji svaki dan služeći i jedne žrtve mnogo puta prinoseći koje nikad ne mogu uzeti greha.
10:12 A On prinesavši jedinu žrtvu za grehe sedi svagda s desne strane Bogu.
10:13 Čekajući dalje dok se polože neprijatelji Njegovi podnožje nogama Njegovim.
10:14 Jer jednim prinosom savršio je vavek one koji bivaju osvećeni.
10:15 A svedoči nam i Duh Sveti; jer kao što je napred kazano:
10:16 Ovo je zavet koji ću načiniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Daću zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisaću ih;
10:17 I greha njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati.
10:18 A gde je oproštenje ovih onde više nema priloga za grehe.
10:19 Imajući, dakle, slobodu, braćo, ulaziti u svetinju krvlju Isusa Hrista, putem novim i živim.
10:20 Koji nam je obnovio zavetom, to jest telom svojim,
10:21 I sveštenika velikog nad domom Božijim:
10:22 Da pristupamo s istinim srcem u punoj veri, očišćeni u srcima od zle savesti, i umiveni po telu vodom čistom;
10:23 Da se držimo tvrdo priznanja nada: jer je veran onaj koji je obećao;
10:24 I da razumevamo jedni drugog u podbunjivanju k ljubavi i dobrim delima,
10:25 Ne ostavljajući skupštine svoje, kao što neki imaju običaj, nego jedan drugog savetujući, toliko većma koliko vidite da se približuje dan sudni.
10:26 Jer kad mi grešimo namerno, pošto smo primili poznanje istine, nema više žrtve za grehe;
10:27 Nego strašno čekanje suda, i revnost ognja koji će da pojede one koji se suprote.
10:28 Ko prestupi zakon Mojsijev, bez milosti umire kod dva ili tri svedoka.
10:29 Koliko mislite da će gore muke zaslužiti onaj koji sina Božijeg pogazi, i krv zaveta kojom se osveti za poganu uzdrži, i Duha blagodati naruži?
10:30 Jer znamo Onog koji reče: Moja je osveta, ja ću vratiti, govori Gospod; i opet: Gospod će suditi narodu svom.
10:31 Strašno je upasti u ruke Boga Živoga.
10:32 Opominjite se, pak, prvih dana svojih, u koje se prosvetliste i mnogu borbu stradanja podnesoste,
10:33 Koje postavši gledanje sa sramota i nevolja, a koje postavši drugovi onima koji žive tako.
10:34 Jer se na okove moje sažaliste, i dadoste s radošću da se razgrabi vaše imanje, znajući da imate sebi imanje bolje i nepropadljivo na nebesima.
10:35 Ne odbacujte, dakle, slobode svoje, koja ima veliku platu.
10:36 Jer vam je trpljenje od potrebe da volju Božiju savršivši primite obećanje.
10:37 Jer još malo, vrlo malo, pa će doći Onaj koji treba da dođe i neće odocniti.
10:38 A pravednik živeće od vere; ako li odstupi neće biti po volji moje duše.
10:39 A mi, braćo, nismo od onih koji odstupaju na pogibao, nego od onih koji veruju da spasu duše.

Pratiti od početka da li govori o žrtvi i zakonu o prinosu žrtve.Potom čuti šta u srca stavlja.Jer mešati zakon morala sa delom zakona o žrtvi ne ide jer oni nisu u suprotnosti i idu zajedno od početka. Izrael se po učenju kako nema zakona nikad neće spasiti jer im je plata za zakon smrt a piše da su SVETI jer drže i trpe baš zbog zakona BOŽJEG.

Piše i za mladine i odmore kao i za senice a to je takođe deo zakona koji ima svoju svrhu sve dok ne počne večnost posle milenijuma.Kako može Izrael imati hram a nema zakon jer u zakonu piše o odeći sveštenika i o svakom detalju u samom uvodu 11 gl Otk. piše ko je ko i ko gde stoji.Apsurdno je uzjavljivati da zakon više nije na snazi i da verni nemaju ništa sa zakonom kad čujemo na nekoliko mesta kako će zakon i dalje biti i te kako prisutan.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-14, 10:04

jednom smo pričali oko toga. što bi to mene sudilo ,to da li sam prineo žrtvu i pojeo od toga? to bi onda moglo da se peva kao u pravoslavlju,najlepša je vera pravoslavna.
samo jedeš piješ spavaš jedan dan i to ti je sve. koto doista ne održi pa i treba da bude proklet.ali pavle kaže što je njega dovelo pred zakonsku smrt,ne čini ,ne poželi. kad on govori o zakonu on nabraja kurvartstvo,idolstvo,preljub,.laž,nikad nije nabrojao problem senica,prinosa itd. jer to ni ne sudi. to niko nije mogao održati,to. a ne jesti piti.
jevrejima poslanica se bavi odbacigvanjem i ne prepoznavanjem Hrista,kašnjenjem zha večni pokoj,to je tu ispisano i doista to i jeste ključno i onim pod zakonom i onima koji nisu pod zakonom. pavle tu ne stavlja ni jedan čas akcenat na zakon u onom kontekstu kao drugde posvuda.
drugo,istosmo pisali ako je isaija dokaz da treba nbeko držati subotu zašto se ne tumači i ostalo po istom kontenstu,mladine i sjenice,zašto se onda kaže subota da , treba ,a mladine i sjenice ne,to ne treba držati danas jer je to sen i proisteklo je. pa tu u isiji piše i mladine i sjenice?

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-15, 20:21

drugo,istosmo pisali ako je isaija dokaz da treba nbeko držati subotu zašto se ne tumači i ostalo po istom kontenstu,mladine i sjenice,zašto se onda kaže subota da , treba ,a mladine i sjenice ne,to ne treba držati danas jer je to sen i proisteklo je. pa tu u isiji piše i mladine i sjenice?

Napisao sam ti brate na Kršćanskom forumu i u vezi Senica koje si negirao u prilogu ti dadoh citat o obema stvarima.Vidiš ti kažeš za Senice i Mladine ja Pitam šta je sa Pashom i Pedesetnicom i danom presnih hlebova?

Ti praznici behu SEN i potvrda službe Isusove a ostali još NISU ispunjeni.Da li ti praznuješ te praznike? Naravno da NE, da li ih hrišćani praznuju naravno da NE.Pa šta će onda oni?

Vidi brate pošto tamo nema izučavanja reći ću samo ukratko Izrailj Bog nije odbacio i paganima ne treba znati vreme dolaska cara slave niti onog koji gazi u kaci gneva jer oni će biti zapečaćeni davno pre toga a Jevrejima sve to treba u SLOVO.Kad se ispuni i to ni njima neće trebatio dan trubni niti Jom Kipur već će ceo milenijum u hramu dolaziti u dan odmora i svetkovaće se Senice i mladine(rekoh ti šta one predstavljaju)one nisu vezane za proroštvo već za meru vremenu.

Koliko sam teologa pitao za Isaiju NIKO ni reči svi kao i za Jezekija ćute....vidiš kako Bog ,,telesnima daje,,i koliko sam puta pitao LJUDI OTKUD MI TO što vi na teologiji nemate?
Neki su rekli pa ti si to sa neta skinuo.Tražio sam da mi nađu gde to na netu ima i niko nije našao.Pisao sam temu Armagedo pre Pravoslavnog ,,Digitalnog anđela,, i posle kad se pojavio isti počelu se me ozbiljnije prihvatati jer sam pre skoro 13 god pisao traktate na mašini za pisanje i delio šta je žig i broj i sve što sad pišem i tad govorih.

Postoje neke teme koje mi Bog kasnije otvorio kao krštenje i još neke elemente koji su mi bili veoma važni ili meni ili drugome kome sam trebao odgovoriti a nisam znao u tom trenu dok nije stiglo u trenu.Isus lepo reče NI SLOVCE NEĆE NESTATI a neko amputira pola Biblije to jest zakon a deo odcepi i zadrži da bi ga uručio ženskom delu.Meni to ne smeta već zašto svoju obavezu zbacuju...znam i to ali kao neznam jer nema izučavanja.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-16, 13:55

lavić ::

Napisao sam ti brate na Kršćanskom forumu i u vezi Senica koje si negirao u prilogu ti dadoh citat o obema stvarima.Vidiš ti kažeš za Senice i Mladine ja Pitam šta je sa Pashom i Pedesetnicom i danom presnih hlebova?

Ti praznici behu SEN i potvrda službe Isusove a ostali još NISU ispunjeni.Da li ti praznuješ te praznike? Naravno da NE, da li ih hrišćani praznuju naravno da NE.Pa šta će onda oni?

Vidi brate pošto tamo nema izučavanja reći ću samo ukratko Izrailj Bog nije odbacio i paganima ne treba znati vreme dolaska cara slave niti onog koji gazi u kaci gneva jer oni će biti zapečaćeni davno pre toga a Jevrejima sve to treba u SLOVO.Kad se ispuni i to ni njima neće trebatio dan trubni niti Jom Kipur već će ceo milenijum u hramu dolaziti u dan odmora i svetkovaće se Senice i mladine(rekoh ti šta one predstavljaju)one nisu vezane za proroštvo već za meru vremenu.

Koliko sam teologa pitao za Isaiju NIKO ni reči svi kao i za Jezekija ćute....vidiš kako Bog ,,telesnima daje,,i koliko sam puta pitao LJUDI OTKUD MI TO što vi na teologiji nemate?
Neki su rekli pa ti si to sa neta skinuo.Tražio sam da mi nađu gde to na netu ima i niko nije našao.Pisao sam temu Armagedo pre Pravoslavnog ,,Digitalnog anđela,, i posle kad se pojavio isti počelu se me ozbiljnije prihvatati jer sam pre skoro 13 god pisao traktate na mašini za pisanje i delio šta je žig i broj i sve što sad pišem i tad govorih.

Postoje neke teme koje mi Bog kasnije otvorio kao krštenje i još neke elemente koji su mi bili veoma važni ili meni ili drugome kome sam trebao odgovoriti a nisam znao u tom trenu dok nije stiglo u trenu.Isus lepo reče NI SLOVCE NEĆE NESTATI a neko amputira pola Biblije to jest zakon a deo odcepi i zadrži da bi ga uručio ženskom delu.Meni to ne smeta već zašto svoju obavezu zbacuju...znam i to ali kao neznam jer nema izučavanja.
pa dobro ja ću ti reći iskreno ,da sam i sam o tome rfazmišljaol kao i ti,da će to izraelcima doći tada u milenijumu,malolevo ili desno od toga,ima tu još nekih nejasnoća i ja z nam da toide tamo u buduće i ja ako bi hteo oko toga onda bih stao pred B oga i čekao. tako ja radim. dotle ja to radije pokupim od drugog oa razmislim ima li tu realnosti.+
ja sam samo skrenuo ti pažnju ako se pominje zakon subota i uzima pitanje a špto sa isaijom ako je to ukinuto,onda ja sam samo pitao,zašto ako se time dokazuje subota danas i zakon zašto onda se ne drži i ostatak iz isaije. a ako je to za ono vreme onda slažem se da se i zakon ostavi za ono vreme. jer i jedan egipaćanin ako ne bi došao da to praznuje nema blagoslova za takoga.ne samo izraelac. sad i to treba svesti u red,zar ne?

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-16, 15:41

ja sam samo skrenuo ti pažnju ako se pominje zakon subota i uzima pitanje a špto sa isaijom ako je to ukinuto,onda ja sam samo pitao,zašto ako se time dokazuje subota danas i zakon zašto onda se ne drži i ostatak iz isaije. a ako je to za ono vreme onda slažem se da se i zakon ostavi za ono vreme. jer i jedan egipaćanin ako ne bi došao da to praznuje nema blagoslova za takoga.ne samo izraelac. sad i to treba svesti u red,zar ne?

To je u temi o milenijumu po pitanju kad su obavezni i ostali jer će tad biti carstvo Božje.Pitao si brate zašto se sad Senice ne svetkuju i mladine ne obeležavaju a ja ti kažem da sve to stoji i održava se samo je sad problem što ti SAV ZAKON dadoh ti citate da je u množini kad si tvrdio da je jedan da vidi da nije i da u njemu kao zakonu postoji mnogo podela prema resorima kjer za hramsku službu i odeću ima poseban zakon, za zdravstvena pitanje poseban, za moralnost posebno, za društveni život-građanski zakon i zakon o obrzanju u sklopiu hrama kao i Nazirejski i obečanje itd.

Eto vidiš ti uzimaš zakon i stavljaš na žene a ttvrdiš da je jedan i ispunjen i sam sebi kontriraš jer ne želiš čuti šta ti brat tvoj reče.I sad ako bih izašao pred sestre i pitao da li je zakon ispunjen u Hristu i one rekle JESTE onda ih mogu pitati zašto se vraćaju pod zakon koji im smrt donosi i videćeš onda problema velikih jer ću im citirati da onaj koji hoće pod Mojsijev zakon da se vrati ide pod smrt a baš Mojsije to zapisa za obeću i poglavarsto i šta ćeš onda reći ispunjen ili nije?

Ali znaš da tvoj brat neće to uraditi jer ja verujem Božjoj reči i ne gazim po istoj niti mi pada na pamet tako nešto reći ili negirati zakon.Nema toga što kažeš subota važila pa ne važi pa će pšosle važiti toga nema ili ispunjeno i završeno ili nije?
Kod Isaije jasno stoji kad se okupljaju i sad stižemo tek na prvo slovo koje odavno pominjah a to je PRAZNICI i njihovo dobro poznavanje ali treba i hram i žrtveni sistem jer bez toga se nikud ne ide rekoh li tako već desetinu puta?

Kad se to nauči onda sve ide lako i jasno je organizuj izučavanja pa ćemo sve detaljno odraditi a ovako po forumima da se ubeđujem neću.Neke sam ti stvari ponudio ti ne želiš i zašto bi sad pravio rasprave do besvesti...nema potrebe zato crkva postoji imaš priliku zamoliti da se ovamo krene izučavanje o svemu valjda nema niko straha od izučavanje tu ćemo postaviti tas za sve pa lagano ništa kao na netu brzo već lagano deo po deo.

Onda na takvo pitanje o recimo egipćanima i ostalo nebi bilo pitano er bi se iz obrade praznika to razumelo i tako redom i sve ni se izvagalo.Znam da je lako reći Isus nas ljubi a da li stražimo i opominjemo narod po Otkrivenju Božjem možemo li im sve doneti u detalj da šta god pitaju dobiju odgovor ...može ali kome treba crkva peva a hades sve puniji.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-17, 08:04

lavić ::

To je u temi o milenijumu po pitanju kad su obavezni i ostali jer će tad biti carstvo Božje.Pitao si brate zašto se sad Senice ne svetkuju i mladine ne obeležavaju a ja ti kažem da sve to stoji i održava se samo je sad problem što ti SAV ZAKON dadoh ti citate da je u množini kad si tvrdio da je jedan da vidi da nije i da u njemu kao zakonu postoji mnogo podela prema resorima kjer za hramsku službu i odeću ima poseban zakon, za zdravstvena pitanje poseban, za moralnost posebno, za društveni život-građanski zakon i zakon o obrzanju u sklopiu hrama kao i Nazirejski i obečanje itd.

Eto vidiš ti uzimaš zakon i stavljaš na žene a ttvrdiš da je jedan i ispunjen i sam sebi kontriraš jer ne želiš čuti šta ti brat tvoj reče.I sad ako bih izašao pred sestre i pitao da li je zakon ispunjen u Hristu i one rekle JESTE onda ih mogu pitati zašto se vraćaju pod zakon koji im smrt donosi i videćeš onda problema velikih jer ću im citirati da onaj koji hoće pod Mojsijev zakon da se vrati ide pod smrt a baš Mojsije to zapisa za obeću i poglavarsto i šta ćeš onda reći ispunjen ili nije?

Ali znaš da tvoj brat neće to uraditi jer ja verujem Božjoj reči i ne gazim po istoj niti mi pada na pamet tako nešto reći ili negirati zakon.Nema toga što kažeš subota važila pa ne važi pa će pšosle važiti toga nema ili ispunjeno i završeno ili nije?
Kod Isaije jasno stoji kad se okupljaju i sad stižemo tek na prvo slovo koje odavno pominjah a to je PRAZNICI i njihovo dobro poznavanje ali treba i hram i žrtveni sistem jer bez toga se nikud ne ide rekoh li tako već desetinu puta?

Kad se to nauči onda sve ide lako i jasno je organizuj izučavanja pa ćemo sve detaljno odraditi a ovako po forumima da se ubeđujem neću.Neke sam ti stvari ponudio ti ne želiš i zašto bi sad pravio rasprave do besvesti...nema potrebe zato crkva postoji imaš priliku zamoliti da se ovamo krene izučavanje o svemu valjda nema niko straha od izučavanje tu ćemo postaviti tas za sve pa lagano ništa kao na netu brzo već lagano deo po deo.

Onda na takvo pitanje o recimo egipćanima i ostalo nebi bilo pitano er bi se iz obrade praznika to razumelo i tako redom i sve ni se izvagalo.Znam da je lako reći Isus nas ljubi a da li stražimo i opominjemo narod po Otkrivenju Božjem možemo li im sve doneti u detalj da šta god pitaju dobiju odgovor ...može ali kome treba crkva peva a hades sve puniji.

naprotivja nedelim zakon već ti.ako se uhvatimo oko zakona ti potegneš za subotu i zakon kako da nije na snazi kad u isaiji piše za sjenice itd.ja sam ti skrenuo pažnju samo da ako piše i ako ti je to dokaz da danas držimo zakon u tom kontekstu onda moramo sve držati a ne cepaTI. ako pak misliš da je to odvojeno onda opet to ima pitanja. nije moguće ne primetiti da su iu egipćani tamo pozvani ne da veriuju u sjenice već da obdrže! kao i izraelci. ond ako je značenje tako kako se može razgledati onda otkuda ideja da se zakon tek cepa pa danas ide a sjenice ne a sutzra idu sjenice i izraelcima i paganima a zakon ne? drguo,pre nego počne milenijum poznaće ga svi,svi će poznati mesiju. onda ako su u prepoznavanju ostaje pitanje što dalje oko sjenica u milenijumu? naročito za pagane?

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-17, 10:50

ZAKONI i UREDBE i ZAPOVESTI kao što piše a unutar istih postoe grupacije koje šta reguliše i carski zakon nema ništa sa hramskom službom ni odećom sveštenika niti očišćenjem gube kao ni sa Nazirejstvom a tebi je to sve jedan zakon meni nije jer da je jedan onda onaj ko tvrdi i stavlja ženama zakon na vrat stavlja im CEO ZAKON i DEKALOG jer govori da je to sve jedan zakon a onda se kaže Isus je taj CEO ISPUNIO pa zašto onda da važi ono za žene ...ne može važiti jer ide zajedno sa subotom u paketu kao TVOJA CELINA.

Zar ne možeš videi da sam kontriraš sebi tvrdeći zakon ispunjemn a ti sudiš žene i namećeš im taj isti zakon kao celinu ali onda kažeš zakon za žene važi ali subota ne pa ko onda tu cepa zakon ja koji sve potvrđujem kao važeće razlikujući šta je ispunjeno a šta ne ili ti koji sve zajedno izmeša i prosu napolje a onda pokupiš deo i postaviš ženama?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-17, 15:54

lavić ::ZAKONI i UREDBE i ZAPOVESTI kao što piše a unutar istih postoe grupacije koje šta reguliše i carski zakon nema ništa sa hramskom službom ni odećom sveštenika niti očišćenjem gube kao ni sa Nazirejstvom a tebi je to sve jedan zakon meni nije jer da je jedan onda onaj ko tvrdi i stavlja ženama zakon na vrat stavlja im CEO ZAKON i DEKALOG jer govori da je to sve jedan zakon a onda se kaže Isus je taj CEO ISPUNIO pa zašto onda da važi ono za žene ...ne može važiti jer ide zajedno sa subotom u paketu kao TVOJA CELINA.

Zar ne možeš videi da sam kontriraš sebi tvrdeći zakon ispunjemn a ti sudiš žene i namećeš im taj isti zakon kao celinu ali onda kažeš zakon za žene važi ali subota ne pa ko onda tu cepa zakon ja koji sve potvrđujem kao važeće razlikujući šta je ispunjeno a šta ne ili ti koji sve zajedno izmeša i prosu napolje a onda pokupiš deo i postaviš ženama?
pavle citira zakon i navodi da je rteč o Božjem zapovedanju oko žene,zna se i zašto to je doneto u timoteju zbog pada ,davno u edemu ,davno pre nego je zakon i došao. ne znam zašto namećeš to jer to nije kontinuitetom doneto. to bi bilo isto kao reći da čovek sad može da greši da ubija. sama vera u Hrista h to je znao i jedan misirac kada JE IMAO PROBLEM SA AVRAAMOM I SAROM. suštinski je u spoznaji zakona razumeti kako je zakon i za koju svrhu preko mojsija dat ik dokle je dat,gde počinje njegovo ispunjenje i milost. vraćanje pod zakon je greška,a ne da li će neko da ga sad krši i radi slobodno u grehu. pomenuo si jevrejima poslanicu i sad mogao si primetiti u 10 glavi na kraju da ide jasni saldo pravednik ćeod vere živ biti,od vere u Hrista,ne od držanja zakona,jer mu je to nemoguće,a ako bi čovek odbacio Hrista i činio greh neće biti po volji Boć
žjoj naravno.
sve vreme tebe i slične muči samo subota. no pitamo se zašto? pa jasno sam ti doneo citat rimljanima 14,slobodno to drži,kršten si ,i sad recimo iskaš i krštenje Duhom i krstiće te Gospod, i sad dalje nastavi da držiš subotu ako misliš da ti je to manjak Bog to neće uzeti za greh ,ali pisano je ako si vođen istim tim Duhom da ne bi trebao da goniš duhovnog. onog ko sve dane drži jednakim. on razumeva da je to sad u redu pred Bogom i Bog kaže da je to za njega u redu,.za obojicu kaže tako.što sad dalje?

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-18, 11:04

E tu se slažemo po pitanju da svako ima izbor puta kojim će ići i zato upitah od ranije na drugim forumima šta znači ono kad pavle vernima kaže da će im BOLJI PUT POKAZATI?

A šta ćemo brate ako sam krštenu Duhom Svetim a nisam dobio dar jezika već nešto drugo...šta ćemo onda?
Mogu ja reći brate nisi kršten Duhom jer ti nije objavljeno da učiš i kad čuješ glasom tu objavu onda< si kršten na šta bi ličio takav moj stav?

Ta tvrdnje da svi moraju govoriti u jezicima nije Biblijskska upitah da mi kažeš koji od tri vrste jezika se dobija kao ZNAK krštenja i prekoračio si bez odgovora...ja nisam tioliko neodgovoran da nešto tvrdim i nikad ne obrazložim tvrdnju i ne pozovem se na citat kojim dokazujem ono što govorim a tebi je to normalno prekoračiti i nikad ne odgovoriti već pišeš neke propovedi kao priče koje uopšte nisu odgovor već tvoje ideje.

Ako ti nije jasno pitaj koji jezik ko i za koju svrhu ima mada ti to pisah već ponoviću radi drugih i da konačno vidiš grešku uz sve one ostale jer ta greška žalosti Duha.Tako proroci mogu tražiti da svi budu proroci što je u Americi slučaj tamo samo kažu koji dar hoće i dobijo po svom izboru i ako imaš jezik a nisi prorok ništa si a ovde ako nemaš jezik ništa si bez obzira na drugi dar jer se jezik poneo nad ostalo i crkve u ne znanju tumara i njeni propvednici po forumima skupljaju svoje učenje umesto da u svojoj crkvi po daru uče ISTINU.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-18, 14:00

lavić ::E tu se slažemo po pitanju da svako ima izbor puta kojim će ići i zato upitah od ranije na drugim forumima šta znači ono kad pavle vernima kaže da će im BOLJI PUT POKAZATI?

A šta ćemo brate ako sam krštenu Duhom Svetim a nisam dobio dar jezika već nešto drugo...šta ćemo onda?
Mogu ja reći brate nisi kršten Duhom jer ti nije objavljeno da učiš i kad čuješ glasom tu objavu onda< si kršten na šta bi ličio takav moj stav?

Ta tvrdnje da svi moraju govoriti u jezicima nije Biblijskska upitah da mi kažeš koji od tri vrste jezika se dobija kao ZNAK krštenja i prekoračio si bez odgovora...ja nisam tioliko neodgovoran da nešto tvrdim i nikad ne obrazložim tvrdnju i ne pozovem se na citat kojim dokazujem ono što govorim a tebi je to normalno prekoračiti i nikad ne odgovoriti već pišeš neke propovedi kao priče koje uopšte nisu odgovor već tvoje ideje.

Ako ti nije jasno pitaj koji jezik ko i za koju svrhu ima mada ti to pisah već ponoviću radi drugih i da konačno vidiš grešku uz sve one ostale jer ta greška žalosti Duha.Tako proroci mogu tražiti da svi budu proroci što je u Americi slučaj tamo samo kažu koji dar hoće i dobijo po svom izboru i ako imaš jezik a nisi prorok ništa si a ovde ako nemaš jezik ništa si bez obzira na drugi dar jer se jezik poneo nad ostalo i crkve u ne znanju tumara i njeni propvednici po forumima skupljaju svoje učenje umesto da u svojoj crkvi po daru uče ISTINU.
dar D uha je jedno a služba je drugo. da li neko ima službu ili ne,jer nemaju je svi,ali svi trebaju imati pečat Duha.
a o službama možemo govortii. mnogi su odavna je poznato uzeli sebi mesto koje im Bog nikad nije ni dao. u službama.
a to sa proročkim daortvima pa i pavle kaže da bi voleod a sdvi prorokuju u službi,ali on nije rekao da moraju. danas vlada opšta konfuzina učenja. ne čudi što se događa ovo sve. jer niko doista nema prvi stav,najpre ide iskanje krštenja u Duhu a potom spoznaja u molitvi dali je neko dobio službu i je li po meri. ja ne verujem da ima tolko službi kolko se danas nakotilo. no to je prorečeno i sa time se mora čovek suočiti u ovo vreme. ovo je vreme inkvizicije specijalne inkvizicije prekoviše opaka,opasnija od arena i lavova i lomača.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics