Da li je Satana ličnost?

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Da li je Satana ličnost?

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-29, 00:40

Da li je Satana iz Tanaha licnost ili princip? Zasto se najednom u NZ Satana smatra licnoscu kad takav koncept, cini se, ne postoji u Tanahu? Da li je to nesto sto su Jevreji poneli sa sobom iz Vavilona (principi iz Zoroastrijanizma o dve suprotstvljene sile)?
Yirmiyahu

Broj poruka : 12
Datum upisa : 28.11.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Da li je Satana ličnost?

Počalji od SION taj 2013-11-29, 01:08

Yirmiyahu ::Da li je Satana iz Tanaha licnost ili princip? Zasto se najednom u NZ Satana smatra licnoscu kad takav koncept, cini se, ne postoji u Tanahu? Da li je to nesto sto su Jevreji poneli sa sobom iz Vavilona (principi iz Zoroastrijanizma o dve suprotstvljene sile)?

U SZ se jasno vidi da je Sotona ličnost.
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-29, 13:48

SION ::
Yirmiyahu ::Da li je Satana iz Tanaha licnost ili princip? Zasto se najednom u NZ Satana smatra licnoscu kad takav koncept, cini se, ne postoji u Tanahu? Da li je to nesto sto su Jevreji poneli sa sobom iz Vavilona (principi iz Zoroastrijanizma o dve suprotstvljene sile)?
Може ли неки пример, админе, па да их анализирамо?
Yirmiyahu

Nazad na vrh Ići dole

Antihrist

Počalji od Željko taj 2013-11-29, 14:47

Ne znam da li je satana ličnost, samo znam da je rimokatolička crkva pre neku godinu objavila

da zna ko je antihrist i da motre na njega

Kasnije su se pojavili komentari da su mislili na Bila Gejca

ali su to neproverene informacije
Željko

Broj poruka : 42
Datum upisa : 23.11.2013
Godina : 41

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Иван Нешић taj 2013-11-29, 16:04

Највећа сатанска обмана је да он не постоји. Пошто има за циљ да људе одвоји од Бога, мора их убедити да Он не постоји, да не постоји духовни свет, па ни он сам.
Многе особине бића показује: завист, љубомору, пакост, итд.
Иван Нешић

Broj poruka : 2
Datum upisa : 29.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Душан taj 2013-11-29, 18:14

Yirmiyahu ::
Имаш детаљније о томе у књизи Исаије 14;12
Детаљан опис сотонине побуне.

Душан

Broj poruka : 32
Datum upisa : 27.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-29, 21:42

Карађорђе ::

Isaija 14:12 i rec Lucifer. Na hebrejskom Hejlel ben shahar, sto znaci "onaj koji sija, sin zore". To su epiteti za vavilonskog cara, a ne imena. Prvi koji je preveo Hejlej kao Lucifer (ime) bio je Jeronim u Vulgati, zato sto je mislio da se ta rec u ovom stihu odnosi na Veneru (jutarnju zvezdu). Zanimljivo je da se u Septuaginti na tom mestu nalazi rec heosforos, koja je bliska izvornom hebrejskom znacenju.

Nadalje, vazno je reci da su licnost Lucifer prvi uveli Tertulijan i Origen. Niti su za tu licnost znali apostoli, niti sam Isaija. Jeronim je tu rec na latinski preveo kao da pise Lukofos. U to vreme, to je bio jedan od epiteta kojim su opisivani Apolon i Pan. A svi znamo da se Pan zbog jarecih nogu i rogova cesto povezuje sa Djavolom. Ocigledno je da tokom vremena doslo do spajanja koncepta Pana i Djavola. Ni samo otkrivenje 12 koje govori o Sataninom padu se ne poziva na Isaiju 14.

Da ne pricam o tome da Djavola kao duhovno bice ne mogu pojesti crvi u grobu, da ne moze biti sahranjen i sl. Kada biste se pravili da ne znate nista o tome, kada biste zaboravili sve ste culi, i da prvi put citate ove stihove, 99% vas bi pomislilo da se govori o caru vavilonskom. Jako je opasno ucitavati sopstvene ideje u tekst. Bitno je sta je pisac teksta mislio kad je pisao taj tekst i sta Bog misli.

Preporucujem ovaj video, gde se analizira svaka situacija u kojoj se pominje rec HaSatan u Tanahu.

Yirmiyahu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-29, 21:44

Ono sto ja mislim je da u Tanahu nemamo osnova da tvrdimo da je Satana licnost, dok nas NZ uci drugacije, sto ne znaci da su dva dela Biblije u suprotnosti.

Izvinjavam se zbog duplog posta, ali nema opcije edit. Mozda bi admin mogao to da uvede?
Yirmiyahu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-11-29, 21:54

Ono sto ja mislim je da u Tanahu nemamo osnova da tvrdimo da je Satana licnost, dok nas NZ uci drugacije, sto ne znaci da su dva dela Biblije u suprotnosti. ::
Ja sam strekao utisak da se ti preiše baviš hebrejizmima u tekstovim nego suštinom, ali dobro šta je zapravo Sotona u SZ? Pojasni malo taj izraz princip?
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-29, 22:02

Ja sam strekao utisak da se ti preiše baviš hebrejizmima u tekstovim nego suštinom, ali dobro šta je zapravo Sotona u SZ? Pojasni malo taj izraz princip?
Pogledaj video, zato sam ga i postavio. Tu se analizira svako pojavaljivanje reci satana u Tanahu. Kako moze uz ime da stoji clan Ha? To je kao kad bismo rekli The John. To ni u jednom jeziku nema, pa tako ni u hebrejskom. Rec je o imenici - protivnik, neprijatelj.
U kom smislu se bavim hebrajizmima? Valjda nam je svima ovde glavni i vrhovni autoritet Biblija, tj. ono sto pise u njoj je istina i to je to. Ulazimo u hebrejski original, bez ikakvog ucitavanja ideja koje smo do sada stekli, pa gde nas to odvede. Istina ce nas oslobiti, rece Jesua, i ja se toga drzim. Sta je sustina, ne kapiram, sta si hteo da kazes?
Yirmiyahu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-11-29, 22:48

Pogledaj video, zato sam ga i postavio. Tu se analizira svako pojavaljivanje reci satana u Tanahu. Kako moze uz ime da stoji clan Ha? To je kao kad bismo rekli The John. To ni u jednom jeziku nema, pa tako ni u hebrejskom. Rec je o imenici - protivnik, neprijatelj.
Pogledao sam. Nema nikakvog spora tu, Sotona je Božiji protivnik i neprijatelj koji hoće da digne svoj presto iznad Božijeg, on neće da bude stvorenje već Bog. SZ nas uči da je Satana bivši Anđeo svetlosti ustao u pobunu protiv Gospoda i da je on stvoreno biće i ličnost a ne nikakav princip. Možeš pročitati da se Sotona u SZ može tipološki predstaviti kao i Car Tirski i sl. Takođe imaš primer u knjizi o Jovu da je bivši anđeo Sotona došao kod Boga, razgovaro sa njim.

A ovo učenje da je Sotona neki princip i da su ga kao ličnost izmislili Hrišćani je neozbiljna i za njega sam prvi put čuo kod Elejn Pejgls i njenim knjigama.

U kom smislu se bavim hebrajizmima? Valjda nam je svima ovde glavni i vrhovni autoritet Biblija, tj. ono sto pise u njoj je istina i to je to. Ulazimo u hebrejski original, bez ikakvog ucitavanja ideja koje smo do sada stekli, pa gde nas to odvede. Istina ce nas oslobiti, rece Jesua, i ja se toga drzim. Sta je sustina, ne kapiram, sta si hteo da kazes? ::
Previše obraćaš pažnju na značenje imena nego na dela onih koji ga nose.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yirmiyahu taj 2013-11-29, 23:22

SION :: Pogledao sam. Nema nikakvog spora tu, Sotona je Božiji protivnik i neprijatelj koji hoće da digne svoj presto iznad Božijeg, on neće da bude stvorenje već Bog. SZ nas uči da je Satana bivši Anđeo svetlosti ustao u pobunu protiv Gospoda i da je on stvoreno biće i ličnost a ne nikakav princip. Možeš pročitati da se Sotona u SZ može tipološki predstaviti kao i Car Tirski i sl. Takođe imaš primer u knjizi o Jovu da je bivši anđeo Sotona došao kod Boga, razgovaro sa njim.

A ovo učenje da je Sotona neki princip i da su ga kao ličnost izmislili Hrišćani je neozbiljna i za njega sam prvi put čuo kod Elejn Pejgls i njenim knjigama.

Previše obraćaš pažnju na značenje imena nego na dela onih koji ga nose.
Pazi, Karadjordje se pozvao na Isaiju 14. Izneo sam neke argumente koji pokazuju da taj stih nema veze sa Sotonom. Nisam za sada na ovom forumu analizirao druga dva primera koja si pomenuo, ne znam da li bi rezultat bio isti. Zbunjen sam. Imao sam stav koji i ti sada imas, ali sto vise izucavam, shvatam kako to nije sve tako prosto kako se nama na prvi pogled cini.

Sad mi reci ovako. Da ne postoji NZ, da li bismo mogli da znamo da je Satana licnost?

Stvar je u tome da HaSatan nije uopste ime, vec imenica. HaSatan je covek, ponekad i Bog (?). Dakle ako se neko zove Marko i po zanimanju je bibliotekar, to ne znaci da kad kazes bibliotekar ti uvek mislis na Marka. Bibliotekara imas na hiljade i nikad se niko ne moze zvati Bibliotekar. Nikad neces videti the The John, ali ces videti The Librarian. Stvar je gramatike i onoga sto pise. Druga je stvar sto mi ucitvamo svoje ideje u tekst. Kad pise hasatan u Tanahu, to nije Satana licnost, vec prosto i jednostavno, protivnik.

Ne znam za tu zenu koju si pomenuo. Znam da Jeff Benner, jedan od najboljih poznavalaca drevnog hebrejskog jezika, ima ovakav stav (sto ne znaci da je u pravu).

Moze biti, izucavam i postavljam pitanja. Nekako sam najblizi stavu da Bog nije u toj meri otkrio ko je Satana u Tanahu.
Yirmiyahu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-11-30, 00:09

Sad mi reci ovako. Da ne postoji NZ, da li bismo mogli da znamo da je Satana licnost? ::
Da, u knjizi o Jovu jasno vidi da je on ličnost. Takođe NZ je tu i hvala Bogu da je tu, i ako po nekima SZ daje zamagljenu sliku o Sotoni NZ je tu da nam je rasvetli.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Makabi taj 2013-11-30, 01:33

Sotona je licnost. Procitajte knjigu "Moj beg od demona" od Rodzera Norna, gde kaze da je kao bivsi okultista u odajama okultnih prostorija ima slika Sotone kao portret i da je naocit i inteligentan itd na toj slici. Mozda to kaze u intervjuu, ali nisam ga gledao. To da je biće sa rogovima i papcima je on smislio, jer tako ga niko neće shvatati ozbiljno da postoji.

Makabi

Broj poruka : 25

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Душан taj 2013-11-30, 22:14

Пре неку недељу сам прочитао ту књигу ''Мој бег од демона'', и могу рећи да је сјајна. Ту је јако добро описано како демони делују. Ал' морам да напоменем да ме је јако одушевио онај део књиге када се писац нашао у разговору са демоном и како је вером у Христа и спомињањем Његовог имена отерао демона од себе.
Душан

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-11-30, 22:15

Карађорђе ::Пре неку недељу сам прочитао ту књигу ''Мој бег од демона'', и могу рећи да је сјајна. Ту је јако добро описано како демони делују. Ал' морам да напоменем да ме је јако одушевио онај део књиге када се писац нашао у разговору са демоном и како је вером у Христа и спомињањем Његовог имена отерао демона од себе.

Sveto ime Isusovo je jedino ime pod nebesima kojim se možemo spasiti i od koga demoni beže!
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Makabi taj 2013-12-01, 00:51

Карађорђе ::Пре неку недељу сам прочитао ту књигу ''Мој бег од демона'', и могу рећи да је сјајна. Ту је јако добро описано како демони делују. Ал' морам да напоменем да ме је јако одушевио онај део књиге када се писац нашао у разговору са демоном и како је вером у Христа и спомињањем Његовог имена отерао демона од себе.
Sveto ime Isusovo je jedino ime pod nebesima kojim se možemo spasiti i od koga demoni beže!
Tako je. Samo danas ljudi neće da slušaju kad im se priča ko je i šta je, nego ga upoređuju sa današnjim "vidovnjacima" i "čudotvorcima" i ismejavaju.

Makabi

Broj poruka : 25

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-01, 01:23

Ima i onih ljudi koji čudesa rade u ime Njegovo, ali kad On dođe neće ih poznati.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Душан taj 2013-12-01, 07:02

Слажем се!
Душан

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-16, 10:14

Карађорђе ::

Brate Karadjordje, svi smo mi ovde uglavnom sa CPS foruma, tako da znamo koji se argumenti koriste i u sta svi, manje-vise, verujemo. Ovde smo da bismo ih malo detaljnije analizirali i da vidimo sta je prava istina.

Isaija 14:12 i rec Lucifer. Na hebrejskom Hejlel ben shahar, sto znaci "onaj koji sija, sin zore". To su epiteti za vavilonskog cara, a ne imena. Prvi koji je preveo Hejlej kao Lucifer (ime) bio je Jeronim u Vulgati, zato sto je mislio da se ta rec u ovom stihu odnosi na Veneru (jutarnju zvezdu). Zanimljivo je da se u Septuaginti na tom mestu nalazi rec heosforos, koja je bliska izvornom hebrejskom znacenju.

Nadalje, vazno je reci da su licnost Lucifer prvi uveli Tertulijan i Origen. Niti su za tu licnost znali apostoli, niti sam Isaija. Jeronim je tu rec na latinski preveo kao da pise Lukofos. U to vreme, to je bio jedan od epiteta kojim su opisivani Apolon i Pan. A svi znamo da se Pan zbog jarecih nogu i rogova cesto povezuje sa Djavolom. Ocigledno je da tokom vremena doslo do spajanja koncepta Pana i Djavola. Ni samo otkrivenje 12 koje govori o Sataninom padu se ne poziva na Isaiju 14.

Da ne pricam o tome da Djavola kao duhovno bice ne mogu pojesti crvi u grobu, da ne moze biti sahranjen i sl. Kada biste se pravili da ne znate nista o tome, kada biste zaboravili sve ste culi, i da prvi put citate ove stihove, 99% vas bi pomislilo da se govori o caru vavilonskom. Jako je opasno ucitavati sopstvene ideje u tekst. Bitno je sta je pisac teksta mislio kad je pisao taj tekst i sta Bog misli.

Preporucujem ovaj video, gde se analizira svaka situacija u kojoj se pominje rec HaSatan u Tanahu.

ISAIJA OPISUJUE SOTONU KROZ VAVILONSKOG CARA sasvim razumljivo,jer Biblija se bavi proročkim događajima i suština u tom proroštvu je da se donese smisaonost gde sotona deluje kakim načinom ulazi u ljudski rod. vavilon je način na koji je sotona posle pada i edema došao da se ubrizga dublje u ljudski rod. zato je akcenat više na vavilonu i caru vavilona. jer sve vreme nas će satana moći prevariti preko vaviloinske religije a ne on lično da nam nešto servira. dobro je kazano da je njemu cilj da čak eliminiše priču o njegovom postojanju. on želi slavu lukavo dobiti posredno,jer direktno je smešno dobiti sav svet da ga primi.
tako Bog naM OTKRIKVA i gde on sada deluje preko tajne velikog vavilona,dakle on je sada unutar koncepta svetskog saveza crkvi u rimokatiličkom paganizmu . a počeo je delovatiod nikeje,kad aje postavio svoje prestolje unutar govora pergamskoj ckrvi koja pada u doba nikeje. pergam je pismo stražaru crkve u vremenu nikeje. a u duhovnom smislu i nama danas.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-16, 15:05

Osnivač Satanske Crkve i pisac njene "Biblije" Anton Šandor Lavej slično je tvrdio da Satana nije ličnost već neki princip i sl.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-17, 10:16

satana je osoba i često0 da bi delovao samo mora da koristi ljude a naročito danas dosta radi preko propovednika,sveštenika,jer cilj mu je crkva budućid a je unutar i propovedan život.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-17, 10:37

Makabi ::Sotona je licnost. Procitajte knjigu "Moj beg od demona" od Rodzera Norna, gde kaze da je kao bivsi okultista u odajama okultnih prostorija ima slika Sotone kao portret i da je naocit i inteligentan itd na toj slici. Mozda to kaze u intervjuu, ali nisam ga gledao. To da je biće sa rogovima i papcima je on smislio, jer tako ga niko neće shvatati ozbiljno da postoji.

ovo je mislim napakovana stvar od crkvene grupe. da se plasira adventna nauka. iskustvo je dobro počelo ali posle se stvar očlito pakuje.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-17, 13:03

ovo je mislim napakovana stvar od crkvene grupe. da se plasira adventna nauka. iskustvo je dobro počelo ali posle se stvar očlito pakuje. ::

To je tačno, ovo je adventistički propagandni film. Ali u njemu ima i isitine i mi treba da se baziramo na njoj kad gledamo ovaj film. Inače postoji ovaj video koji sam ja pogledao u trajanju od 1 sat i 13 minuta gde je izbačena propaganda i bazira se uglavnom na iskustvu ovog čoveka sa demonskim silama.
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2013-12-18, 10:38

tačno tako

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content