Božji Praznici

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Božji Praznici

Počalji od SION taj 2013-12-06, 00:25

Studija o Božjim Praznicima koje je On dao u Bibliji

Prolećni praznici

Pasha
Beskvasni hlebovi
Prvine
Sedmice (Penrtakost)

Jesenji praznici

Praznik truba
Dan očišćenja (Yom Kippur)
Praznik senica

http://www.cps.org.rs/praznici.pdf
SION
Admin

Broj poruka : 1226
Datum upisa : 14.11.2013

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Božji Praznici

Počalji od ispravka taj 2013-12-16, 10:16

božji praznici dakle kao pedesetnica ili praznik sjenica imaju posebno značenje u novom zavetu. ako ne bi izašli van iz dogmi kao u svrsi praznika sjenica gde je to bio zakon nikad ne bi mogli primiti svetoga Duha.jovan 7.

ispravka

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.12.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2013-12-16, 15:02

Prolećni praznici su tipologija Mesijinog prvog dolaska, žrtve, izlivanja Svetog Duha i nastanak crkve, a jesenji su tipologija Njegovog drugog dolaska i kraja ovog sveta.

Razumevanje tipologije Božijih praznika je razumevanje toka Božijeg plana spasenja.
SION
Admin

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/channel/UC-_qo5qnRAEIQQH7lamfKzw

Nazad na vrh Ići dole

Božji praznici

Počalji od lavić taj 2014-01-15, 21:33

Senice nešto o tom prazniku a potom o svima zajedno.

Sad da čujemo šta BOG KAŽE: Zah. Glava 14
(Molim pažljivo slušajte o KOM VREMENU SE RADI i ŠTA SE RADI )

Evo ide dan Gospodnji, i plen će se tvoj razdeliti usred tebe.
14:2 Jer ću skupiti sve narode na Jerusalim u boj, i grad će se uzeti, i kuće opleniti i žene osramotiti i polovina će grada otići u ropstvo, a ostali narod neće se istrebiti iz grada.
14:3 Jer će Gospod izaći, i vojevaće na narode kao što vojuje na dan kad je boj.
14:4 I noge će Njegove stati u taj dan na gori maslinskoj koja je prema Jerusalimu s istoka, i gora će se maslinska raspasti po sredi na istok i na zapad da će biti prodol vrlo velika, i polovina će gore ustupiti na sever a polovina na jug.
14:5 I bežaćete u prodol gorsku, jer će prodol gorska dopirati do Asala, i bežaćete kao što bežaste od trusa u vreme Ozije, cara Judinog; i doći će Gospod Bog moj, i svi će sveti biti s tobom.
14:6 I u taj dan neće biti videlo svetlo i mračno;
14:7 Nego će biti jedan dan, koji je poznat Gospodu, neće biti dan i noć, jer će i uveče biti svetlost.
14:8 I u taj će dan proteći iz Jerusalima voda živa, pola k istočnom moru a pola k zapadnom moru, i biće i leti i zimi.
14:9 I Gospod će biti car nad svom zemljom, u onaj dan biće Gospod jedan i ime Njegovo jedno.
14:10 I sva će se zemlja pretvoriti u ravnicu od Gavaje do Rimona s juga Jerusalimu, koji će se podignuti i naseliti na svom mestu od vrata Venijaminovih do mesta gde su prva vrata, do vrata na uglu, i od kule Ananeilove do teska carevog.
14:11 I oni će nastavati u njemu, i neće više biti prokletstva, i Jerusalim će stajati bez straha.
14:12 A ovo će biti zlo kojim će Gospod udariti sve narode koji bi vojevali na Jerusalim: telo će svakom posahnuti dok još stoji na nogu, i oči će svakom posahnuti u rupama svojim, i jezik će svakom posahnuti u ustima.
14:13 I u to će vreme biti velika smetnja među njima od Gospoda, i hvataće jedan drugog za ruku, i ruka će se jednog podignuti na ruku drugog.
14:14 A i Juda će vojevati na Jerusalim, i blago svih naroda unaokolo sabraće se, zlato i srebro i odelo vrlo mnogo.
14:15 I zlo kao to zlo snaći će konje, mazge, kamile i magarce i svu stoku koja bude u tom logoru.
14:16 I ko god ostane od svih naroda koji dođu na Jerusalim, svak će dolaziti od godine do godine da se pokloni caru Gospodu nad vojskama i da praznuje praznik senica.
14:17 I ako koje od plemena zemaljskih ne bi došlo u Jerusalim da se pokloni caru Gospodu nad vojskama, na njih neće biti dažda;
14:18 I ako se pleme misirsko ne bi podiglo i došlo, na koje ne daždi, biće isto zlo kojim će Gospod udariti narode koji ne bi dolazili da praznuju praznik senica.
14:19 Takav će biti greh Misircima i greh svim narodima koji ne bi dolazili da praznuju praznik senica.
14:20 U taj će dan biti na zvoncima konjskim: Svetinja Gospodu; i lonci će u domu Gospodnjem biti kao zdele pred oltarom;
14:21 I svi će lonci u Jerusalimu i u Judi biti svetinja Gospodu nad vojskama, i svi koji hoće da prinesu žrtvu dolazeći uzimaće ih i kuvati u njima; i u taj dan neće više biti Hananejca u domu Gospoda nad vojskama.

lavić

Broj poruka : 735
Datum upisa : 31.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-15, 21:40

Voleo bih da čujem o kom vremenu je zapis jer tamo čujemo kako će na praznik Senica dolaziti pa da vidimo da li taj praznik ima neko značenje i do kad?Danas postoje pokreti koji sve praznike i zakon izbacuju govoreći da je to SVE Isus ispunio pa bi bilo lepo čuti kad je ispunio recimo dan trubni?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SION taj 2014-01-16, 02:03

Voleo bih da čujem o kom vremenu je zapis jer tamo čujemo kako će na praznik Senica dolaziti pa da vidimo da li taj praznik ima neko značenje i do kad?Danas postoje pokreti koji sve praznike i zakon izbacuju govoreći da je to SVE Isus ispunio pa bi bilo lepo čuti kad je ispunio recimo dan trubni?

To se verovatno odnosi na vreme koje će uslediti posle obraćenja Izraela i uspostave hiljadugodišnjeg carstva. Isus je ispunio prolećne praznike koji su tipologija Njegovog prvog dolaska, jesenji praznici nisu ispunjeni jer su tipologija Njegovog drugog dolaska.

Poslednji put izmenio SION dana 2014-06-24, 23:48, izmenio ukupno 2 puta
SION
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-16, 13:29

često ljudi sjašu sa konja pre nego što i stignu na cilj .
ako već oćemo nešto reći oko praznika pa i praznik sjenica naj bolji motiv je ući u jovan 7. jer tu je Isus nepšto moznačio što je bitno oko tog praznika za naše vreme,a što će biti potom u vremenu milenijuma o tome će se već moći razmišljati kad ljudi mdobviju šansu da uđu u to blašeno vreme. ja volim da razmišljamo o stvarima koje su konkretne koje se tiču ulaska u nebo nama sad. naRAVNO ČITAM I STVARI KOJE LJUDI PIŠU OKO DRUGIH STVARI I ONIH KOJE SU PROŠLE I KOJE ĆE BITI.
VOLIM DA RAZMIŠLJAM o vašim mislima okomtoga svakako. pažljivo to pratim,čitam.
što s etiče jovana 7. akcenat je bio na starozavetnom motivu. braća i narod su se ponašali u kontekstu starog zaveta.pratimo braću Isusovbu. Isus je odbio ići na praznik. to je bio jasni prekršpaj,po starozavetnom pogledu apsolutno to je bilo tako. no Isus kaže da braća njegova ga nisu još verovala . odgovor je vrlo jednostavan. nije Isus kršio tog časa praznik već braća jednostavno ga još nisu prepouznala u punom konteklstu kao i marta kod lazarevog groba ili filip kada je iskao oca itd. dakle jedan praznik ,jedan od tri obavezujuća za svakog izraelca je bio tu.i nema sumnje da je to Bog postavio bio tako. ali došlo je vreme kada ljudi nisu imali pravi smisoa i poznavanje vremena Hrista Mesije.i nisu to mogli poznati jer je nepšto stajalo između njega i njih,neverovanje,a ono je eto došlo čak iz revnosti za praznik,upravo kako pa vle i kaŽE,DA DOKLE SE ČITA MOJSIJE STOJI POKRIVALO NA OČIMA I NE MOŽE SE VIDETI HRISTOS. TAKO JEDAN ČAS ČITAJUć SVETE SPISE MOŽEMO IMATI POKRIVALO IPAK. ako to nije to što je onda? dakle ako nemamo spoznaju sjenica i ostalog u određeno vreme mi imamo i pokrivalo.ne vidimo. tako je sa zakonom,subotom itd.
Isus kaže da je njihovo vreme svagda gotovo,to je vreme ljudske ideje.
no Isusovo vreme još nije nastupilo.
potom Isus u polovini praznika ipak ide tamo i govori.a u poslednji dan,tačno u Njegovo vreme,on jednostavno viče(isaija prororok,to proriče,oj,vi koji ste žedni,dođite za badava, da pijete ne po delima zakona,za badava) on dakle viče,koji ste žedni dođite da pijete vode života.
kaže se jasno da je on goivorio o svetome Duhu kojega posle imaše primiti oni koji veruju u ime njegovo,a kako pismo reče. dve stvari su ukazane.koji veruju u NJEGOVO IME a kako pismo reče,druga stvar.
sada ovde je jedan problem oko razgledanja. imamo praznik sjenica. obavezujući. principijelnost praznika je opisana u detalje.toga dana niko nije smeo ostati unutar,čak ni unutar hrama,svi su morali praviti kolebe od pruća od grana,od lišća. oni su trebali imati jedno pokretno stan je ka obećanju kao u pustinji kao avraam,jakov isak. ne u zidinama svojih ideja nauka crkvenih dogmi,te sjenice su insistirale,VAN IZ TOGA,VAN DA BI SE BOG MOGAO OGLASITI. drugi obavezujući motiv sjenica je bio da se blaguje od plodova tu je bilo toliko tekućine,i po najmanje je zadnji dan praznika(zašto je Isus vikao zadnji dan praznika?) neko bio žedan.
i sada svi su u jednom svom vremenu ono je svagda gotovo.ko će onda primetiti Isusovo vreme,ko će prepoznati Njega? katolici,baptisti,jehovini svedoci,pravoslavni,nebitno,ko će da prepozna,kada su oni zacementirani unutar ,i niko neće van čak. rihavovi sinovi su poslušali svog telesnog oca u vreme jeremije i Bog ih nje poštedeo,nisu hteli u zidine samo pod šatorima.slobodni otvoreni za Reč. no ko je danas otvoren za Reč da čuje povik? ne zidine dogmi su oklo zacementirane.i svi su puni nauke crkvene ,kao praznik sjenica svi puni tekućine a glas vipče,ko je žedan upravo? od čega bi neko danas bio žedan? ta svi imaju i onako sve,pravu nauku. a Isus viče ,vi ste slepi,goli,jadni bedni.ne mi vidimo kažu svi.
dakle braća su bila u revnosti praznika,i to je bio Boćžji praznik,i sad Isus tvrdi da i pored svega nisu ga verovali. što su trebali činiti? ostati sa njime i "prekršiti" praznik,kako se misli i danas kad neko neće pod zakon u starom slovu ili ostati sa Hristom,prepoznati ga? imati pravu originalnu interpretaciju praznika na njegov glas,kao i pravi smisao subote danas ili zakona? ne priča,kršiti zakon već ispuniti pre kako pavle kaže. ne da neko krši kaže pavle već naprotiv tek ispunjava to. ali ko će izaći pred to? najpre da primi obećanje vodu života? ne ljudi su već siti tekućine oni su naučeni da imaju sve to i vodu i život,pre nego su i primili obećanje,pre nego su najpre čuli. onda ako neće izaći pred hRISTA KAKO Pismo reče da prime ono sa čime mogu u opšte spoznati Njega i nebo,kako onda mogu u opšte imati i što osim svojeg ubeđenja i svojeg praznovanja kojim pokrivaju ono što misle da imaju a nemaju.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-16, 18:57

Ovo si im brate dobro rekao....šta Jovan tu brlja oko zakona i stradanja umesto da idu i piju vode.Šta si gore o Senici rekao važi ili ne?
Kad ti ponudim da ti ka
žeš šta znači stih 14 12 iz Otk. ti prekoračiš...zašto?
Ova propoved ništa nije donela do osudu i kritiku svima koji hoće vršiti volju Božju.
To sa Isusom nije tako, smisao je promašen totalno ali je pohvalno koliko si napisao mada nema značaja, naprotiv ima mogućnost nekoga zavesti da odbaci Božju reč.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-17, 07:58

lavić ::Ovo si im brate dobro rekao....šta Jovan tu brlja oko zakona i stradanja umesto da idu i piju vode.Šta si gore o Senici rekao važi ili ne?
Kad ti ponudim da ti ka
žeš šta znači stih 14 12 iz Otk. ti prekoračiš...zašto?
Ova propoved ništa nije donela do osudu i kritiku svima koji hoće vršiti volju Božju.
To sa Isusom nije tako, smisao je promašen totalno ali je pohvalno koliko si napisao mada nema značaja, naprotiv ima mogućnost nekoga zavesti da odbaci Božju reč.
onda se ispunjava Pismo na tebi kao i onima na prazniku,za badava bi vikao Isus ti ne čuješ jer imaš preče zakon i praznike. Isus je rekao što je praznik sjenica nosio,to što je nosio to je on i vikao. jovan je takođe upotrebio vodu. danas je dovoljno reći kajem se i uzeti krštenje tada je bila potrebna i voda za dokaz pokajanja i vere u onoga koji dolazi. danas se niko ne kaje takod a ode krstiti se pa onda ponovo u vodu da bi se i krstio u ime. ako to ne razumemo ne vredi.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-17, 11:24

Bog te blagoslovio brate.
Nigde nisam ni pomenuo da je nešto iznad žrtve zašto to radiš i postavljaš reči da ih ja rekoh kad to ne učinih?
Ja samo znam da je Isus očistio SVE koji ga veruju i koji ŽIVE PO VOLJI BOŽJOJ jer one koji žive po svome i uče po svome čujemo u Mateju 7.21 kako naziva da su BEZAKONICI a oni SVE u Isausovo ime činili gde piše da su bili trojičari...? SVE u Isusovo IME činili i tera ih od sebe i naziva ih BEZAKONICI a šta kaže Pismo ko je BEZAKONIK a ko je SVET?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-17, 16:07

lavić ::Bog te blagoslovio brate.
Nigde nisam ni pomenuo da je nešto iznad žrtve zašto to radiš i postavljaš reči da ih ja rekoh kad to ne učinih?
Ja samo znam da je Isus očistio SVE koji ga veruju i koji ŽIVE PO VOLJI BOŽJOJ jer one koji žive po svome i uče po svome čujemo u Mateju 7.21 kako naziva da su BEZAKONICI a oni SVE u Isausovo ime činili gde piše da su bili trojičari...? SVE u Isusovo IME činili i tera ih od sebe i naziva ih BEZAKONICI a šta kaže Pismo ko je BEZAKONIK a ko je SVET?
akcenat je na Steni. sam si rekao da se i kako se ispituju duhovi preko učenja apostola. to što neko čini čuda nije još mera najposle. Reč je poslednja mera.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-17, 20:48

ispravka ::
akcenat je na  Steni. sam si rekao da se i kako se ispituju duhovi preko učenja apostola. to što neko čini čuda nije još mera najposle. Reč je poslednja mera.

Nisam siguran šta si ovde želeo reći imajući u vidu da zastupaš kako šta god činio ili učio to je po daru Duha pa sad neznam da li ozbilhjno kažeš da je reč mera ili duh koji čini iz čoveka?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-18, 14:27

lavić ::
ispravka ::
akcenat je na  Steni. sam si rekao da se i kako se ispituju duhovi preko učenja apostola. to što neko čini čuda nije još mera najposle. Reč je poslednja mera.

Nisam siguran šta si ovde želeo reći imajući u vidu da zastupaš kako šta god činio ili učio to je po daru Duha pa sad neznam da li ozbilhjno kažeš da je reč mera ili duh koji čini iz čoveka?
mera JE PISMO,A DAR NEMA VEZE SA TIME. dar je neminovnost. 0ni bez dara nisu u opšte bitni. oni sa darom imaju dar i tako mogu ući u razgledanje još da li uče dobro. sada ,tu će biti lomljenje kopalja. mngi će se okliznuti. ništa manje nisu u opasnosti oni koji hule na
dar niti oni koji gledfaju na dar kao zadnju meru a Reč može i da fali.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-18, 15:39

Reč NE MOŽE DA FALI jer Isus reče da će DUH SVETI poučiti SVAKOJ ISTINI kako može da fali???
Fali tamo gde su izbacili darove a ostavili znak.
Pretvori se jedan dar u znak i svi moraju imati isti dar da bi imali znak koja je to nauka?

Hula je negiranje dara Duha a otkrivanje LAŽI nije hula već otkrivanje onog koji se krije iza laži.
Zato će mnogi reći za čuda koja će činiti lažni prorok da je to delo Duha Svetoga i prevariće se jer ne verovaše istini već trče za svojim ili tuđim rečima.
Eno ti i Jelena je po Duhu svetom učila kao i Rasel oni nisu lažni već samo iz njih po tvome Duh Sveti uči laž pa ko tu onda šta čini?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-18, 15:53

Zato, tamo gde FALI znanje neka MOLE da im BOG PODARI onog kome je dao TAJ DAR da nebi više falilo niti trčelo po netu skupljajući sve i svašta i nagađati i praviti razglednicu od reči pa kome se šta svidi ili učini tako da bude ...toga nema kod Boga već REČ SVETLI onima koji veruju i slušaju.

Kad se oslobodiš jezuitskih učenja onda ćeš tipove i simbole izbaciti i ostaće čista reč bez ljudskih razglednica ali ponovo da bi se znalo treba dar učenja a to nije dar jezika jer imaju različitu službu.

Ako se bude živo jednog dana ćeš se setiti šta ti je tvoj brat govorio ali ćeš tad Bogu trebati položiti račun za učenje jer piše šta sledi za učitelje koji nisu primili isto kao i za Koreja.

Uvek sam ozbiljan kad govorim o spasenju i odgovornosti.Da mi nije stalo ćutao bih baš me briga uči šta hoćeš i satanizam upražnjavaj nebi se osvrnuo nebi me bilo briga ali žao mi je jer si zaveden i onda si se malo poneo umesto da si molio i malo oslušnuo pre trčanja za jezuitskom naukom bilo bi tad sve drugačije.

Ne borim se ja protiv protiv krvi i tela već duha koji gasi Duha Svetog i odriče reči istine i izvrće a uz put i one ostale ne naučene povlači u jamu.Isus nije Petru rekao da je on satana već duhu koji je odricao tako i sad ko istinu koja je MERA data po Duhu Svetom ko odriče i uči drugačije ne nudi svetlo već tamu.
To treba razumeti i malo umrtviti svoje JA pa mudrije postupati slušajući i ispitujući a ne trčati noseći tuđi oganj.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-18, 16:10

mera JE PISMO,A DAR NEMA VEZE SA TIME. dar je neminovnost. 0ni bez dara nisu u opšte bitni. oni sa darom imaju dar i tako mogu ući u razgledanje još da li uče dobro. sada ,tu će biti lomljenje kopalja. mngi će se okliznuti. ništa manje nisu u opasnosti oni koji hule na

Vidiš brate pre si tvrdio da je Duh mera a sad se već slažemo da je Pismo mera jer je od Duha nadahnuto. A sad pošto se tu složismo konačno možemo sve tvoje učenje po bibliji staviti na meru koja je Biblija i da vidiš da će sve pasti osim onog što ti rekoh davno a to je krštenje u Isusovo ime to jeste istina a sve ostalo mogu ti Biblijom pokazati da je pogrešno.

To sam pokušao na kršćanskom forumu ali si uvek samo prekoračio i nisi se ni osvrtao jer sam želeo biti korektan da i ti učestvuješ i kažeš u svoju odbranu nešto i daš citat kojim bi osporio ono što je stajalo naspram tvog učenja akli ti si samo terao propoved-priču bez obrazloženja u stilu JA TAKO VERUJEM i ne interesuje me da li valja ili ne...pa tako i JS rade kao i ADV.i oni teraju svoje.

Ovde ako budem radio otkrivanje učenja više se neću osvrtati niti čekati da izneseš već ću sve postaviti da bude jasno vidljivo svima i višwe se ne želim oglašavati po istom.To će nekome drugom biti od koristi jer sa strane se bolje vidi te više neće verovati svemu već samo Božjoj reči.

Tas je najbolji način da se sve ispita a on pokaže ko šta uči i onda će utihnuti neistina pošto se nije mogla razumom doseći.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-19, 15:42

Vidiš brate pre si tvrdio da je Duh mera a sad se već slažemo da je Pismo mera jer je od Duha nadahnuto. A sad pošto se tu složismo konačno možemo sve tvoje učenje po bibliji staviti na meru koja je Biblija i da vidiš da će sve pasti osim onog što ti rekoh davno a to je krštenje u Isusovo ime to jeste istina a sve ostalo mogu ti Biblijom pokazati da je pogrešno.

To sam pokušao na kršćanskom forumu ali si uvek samo prekoračio i nisi se ni osvrtao jer sam želeo biti korektan da i ti učestvuješ i kažeš u svoju odbranu nešto i daš citat kojim bi osporio ono što je stajalo naspram tvog učenja akli ti si samo terao propoved-priču bez obrazloženja u stilu JA TAKO VERUJEM i ne interesuje me da li valja ili ne...pa tako i JS rade kao i ADV.i oni teraju svoje.

Ovde ako budem radio otkrivanje učenja više se neću osvrtati niti čekati da izneseš već ću sve postaviti da bude jasno vidljivo svima i višwe se ne želim oglašavati po istom.To će nekome drugom biti od koristi jer sa strane se bolje vidi te više neće verovati svemu već samo Božjoj reči.

Tas je najbolji način da se sve ispita a on pokaže ko šta uči i onda će utihnuti neistina pošto se nije mogla razumom doseći.

i sad nisi u razuzmevanju. Duh je mera i sada ti kažem, ako tu meru nemaš kako misliš da učiš? kada budeš imao dokaz krštenja Duhom onda mogu naj ozbiljnije ne tebe već svakog da razgledam po Rewči što učiš. bez duha nema potrebe ni meriti. to bi bilo isto kao respektovati kuran i muhameda ili budu.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-19, 16:42

mera JE PISMO,A DAR NEMA VEZE SA TIME.

Duh je mera i sada ti kažem,

Čitajući nekad knjige Jelene bele dolazio sam do istih stvari na jednoj strani čitam NIJE a na drugoj JESTE i tako ste ne pogrešivi uvek je jedno tačno jedini je problem što isto toliko ima i onog drugog.
Prvo odmeri i odluči se koje je a u kojoj si odluci pogrešio da onda po onoj ispravnoj radimno jel može prvo to?Ovako neznam šta veruješ jer uvek menjaš u hodu učenje...Stani jednom na nečemu i reci a onda ostani i brani to što tvrdiš a ne uvek okretati.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-20, 10:05

lavić ::Reč NE MOŽE DA FALI jer Isus reče da će DUH SVETI poučiti SVAKOJ ISTINI  kako može da fali???
Pretvori se jedan dar u znak i svi moraju imati isti dar da bi imali znak koja je to nauka?

Hula je negiranje dara Duha a otkrivanje LAŽI nije hula već otkrivanje onog koji se krije iza laži.
Zato će mnogi reći za čuda koja će činiti lažni prorok da je to delo Duha Svetoga i prevariće se jer ne verovaše istini već trče za svojim ili tuđim rečima.
Eno ti i Jelena je po Duhu svetom učila kao i Rasel oni nisu lažni već samo iz njih po tvome Duh Sveti uči laž pa ko tu onda šta čini?
hula nije proveriti učenje već je hula odbaciti dar i reći da je od zloga. ja ne kažem da li je elena imala proroštvom ili ne,to neka Bog rasudi. ne bi oko mtoga kao i uvek. ja kažem samo da je ona učila 99 posto pogrešno,da ne kažem 100 posto. to oko zakona sto posto je omašila. to ni vispreni ljudi u duhu nisu mogli lako da dosegnu a kamoli ona,. drugo ona nikad nije bila krštena Duhom,to je čak bogohulno nazvala od đavola. kraj priče.
Duh svetgi će nas poučiti svakoj istini ali da bis e to zbilo mora najpre doći sveti Duh na čoveka. o tome se i priča-
eto ovde početo oko sjenica i gde se došlo ni tu se ne može razumeti a kamoli nešto više.jovan 7. pokazuje jasno da je došao taj praznik. i sada o čemu se dalje tu govori,o prazniku? ne. ali eto ti vidišda je tu akcenat na prazniku a ne na >Isusu i onome što je on govorio. tek kroz taj događaj čovek može da razume i praznik sjenica u pravom smislu njegovog davanja,ali kad se oće kroz praznik razumeti Isus ide se opet od natraške.praznik sjenica je imao jasnu notu,svi van. niko ne sme osztati u zatvorenom,ni u hramu,zašto,da li se iko pita zašto,otkuda takav smisao. da li je to puki Božji hir ili neka smisaonost duboka naravno? svi praznici imaju neki smisao. subota odmor,zašto baš odmor,zašto ne neki drugi smisao. pasha baš taj smisao. i svi su nekako razumljivi,u hramu služba itd. ali ovaj čudno se iska, van svi. i bio je obavezujući sa još dva praznika. tada SU SVI MORALI BITI U TOME.
sada Isus kao jevrejin odbija ići. pa on kao d aga krši svesno. braća odlaze.on kaže,jer ga još ne evrovaše. ko tu greši on ikoji krši praznik i ne ide ili braća koja ga rfevnosnol ispunjavaju ali ne veruju najvažnije u tom prazniku Hrista. zašpto ne veruju? da su ostali izvan toga možda bi videli. ovako pokrivalo već stoji i ne da da se vidi. što to da se ne vidi? najvažniji smisao krštenje Duhom. nešto od čega ovisi večnost. praznik koji je bio ispunjen blagovanjem tečnosti i na kraju ljudima punim tekućine se viče koji ste žedni dođite da ne žeđate. ko god je izašao da snažno blaguje i bude pun tekućine kako je mogao razumeti? ko je mogao osertiti žeđ? da li je Bog provocirao ljude? ne verujem. njegovo je pravo kako će odrediti praznovanje i njegovo je pravo gde će postaviti večnost,uvek u čini se kontradiktornosti.aVRAAMU KAŽE DA ĆE DOBITI NASLEDNIIKA,A ONDA GA ISKA NA ŽRTVU. doista vera je nešto čudesno. van razuma. van nas. van bilo čega što se tiče nas ljudi. vera dolazi samo od Boga bez nažeg udela.

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-20, 14:45

Brate, ti ispriča celu priču i u nju ubaci sve i svašta i po običaju zaboravi dati odgovor na ono pitanje gore ŠTA JE MERA REČ ILI DUHu čoveku?

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-20, 21:27

lavić ::Brate, ti ispriča celu priču i u nju ubaci sve i svašta i po običaju zaboravi dati odgovor na ono pitanje gore ŠTA JE MERA REČ ILI DUHu čoveku?
bez duha nema ni reči,a reč koja dolazi mora se proveritzi Pismom naravno. reši rebus iz 5 mojsijeve. otkuda Božji originalni prorok(valjda taj mora proricati Duhom,zar ne) a ipak je rečeno da bude kamenovan ako pokuša učoiti pogrešno? što je tu starije ili je oboje starije jer Bog tu šalje oboje proroka od svojega Duha i traži kamenovanje jer isti odvoodi od Reči? odgovor ti je tu!

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-21, 00:26

Rekoh da je SVIMA POZNATO da od DUHA izlazi reč ISTINE i to ne treba ponavljati ali pošto tvrdiš da je Duh ljudski mera onda ne može REČ biti mera. I onda se duh ne može ISPITATI jer gde je duh mera tu je kraj a gde je REČ mera tu je početak.
Zato apostol kaže da se KUŠAJU DUHOVI a ne da se kuša REČ KOJU SVETI ZAPISAŠE.

Ide upozorenje kako će izaći mnogi LAŽNI i proroci i učitelji i oni se ne ispituju duhom već REČJU zato je REČ MERA jer e ista po Duh Svetom stigla.Ja ne pitam otkud je stigla prva reč to svi znamo već otkud stižu svi ovi učitelji i proroci i kojom merom ih proveroti zar je to teško zapamtiti šta pitam?

REČ JE BILA I OSTALA MERA za crkvu i njome kušamo-ispitujemo i učenja i dihove. Ako je to rešeno onda će se tako i raditi i neće duh koji uči neistinu moći da kaže ja to PO DUHU SVETOM govorim neistinu več govori svoju laž.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lavić taj 2014-01-21, 00:36

bez duha nema ni reči,a reč koja dolazi mora se proveritzi Pismom naravno
.
Nek je i to jednom i konačno usaglašeno. Imali smo prvo Duh je mera pa REČ je mera pa ponovo Duh je mera i sad REČ i mislim da je dovoljno igranja.svaki pismen čovek može pročitati da se DUHOVI rečju ispituju i zašto se toliko komplikuje...nije li zato da bi se pokušao i LAŽNI ubaciti među pravi?

Zašto se jedni učitelji mogu nazvati lažni...kako to kad po Duhu Svetom govore?
Te zamene ne mogu proći jer bi i bezakonik na taj način bio pun Duha Svetoga ali ne može iz istog izvora gorko i slatko.On huli na Boga a pun Duha svetoga ....ili nije?
Viču BOŽJI SMO PROROCI I UČITELJI a sve kontra onog zapisanog što je MERA za duhove i učitelje...ako je Jelena učila pogrešno da li je to Duh sveti učio ili ona...ako je to njeno onda nije od Duha ili ako je od Duha nije njeno a reč je MERA i pokazuje čije je to izneto.

lavić

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-21, 10:00

lavić ::Reč NE MOŽE DA FALI jer Isus reče da će DUH SVETI poučiti SVAKOJ ISTINI  kako može da fali???

ti ipak ideš kako svrbe uši. ja sam ti postavio pitanje u petoj mojs. da li je Bog rekao da će poslati proroka koji će biti njegov provereni prorok. kako proveren? pa što proriče zniva se. što to znači,pa recimo on kaće sutra će pasti meteror i zbude se,Božji je.jer se zbilo. ali sada taj Boćji kaže Bog že doći i počeće da vas uči da možete da držite dva braka recimo. kamenuj ga kaže Bog kao i lažnog koji kad proriče ne zbude se.
tako ja nisam ovde doneo proveru josipa broza tita već take koji jesu proroci a uče greh.
ti si to lepo izneo,Reč je mera i ja sam to uvek iznosio.
a Reč bilo čija da bi u opšte bila validna ,i za ozbiljnu proveru mora doći pod pomazanjem.a pomazanje mora biti po Reči. zato sam naveo primer elen vajt. akožena klasično boguhuli i apsolutno odbaci dar nazvav to od zloga(m i to ne bi smeli tako reći) onda kako ja mogu u opšte respektovati nju dalje? a onda ide i klasilna provera,Boćji jasni princip da ne uči. i Bog kaže tu da onaj ko tvrdi da je prorok ili duhom vođen neka razume prvo to. ako to prvo ne mogu proći taj test Božji kako onda da idem dalje? koje učenje daLJE JE ISPRAVNO?

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ispravka taj 2014-01-21, 10:18

bez duha nema ni reči,a reč koja dolazi mora se proveritzi Pismom naravno
.
Nek je i to jednom i konačno usaglašeno. Imali smo prvo Duh je mera pa REČ je mera pa ponovo Duh je mera i sad REČ i mislim da je dovoljno igranja.svaki pismen čovek može pročitati da se DUHOVI rečju ispituju i zašto se toliko komplikuje...nije li zato da bi se pokušao i LAŽNI ubaciti među pravi?

Zašto se jedni učitelji mogu nazvati lažni...kako to kad po Duhu Svetom govore?
Te zamene ne mogu proći jer bi i bezakonik na taj način bio pun Duha Svetoga ali ne može iz istog izvora gorko i slatko.On huli na Boga a pun Duha svetoga ....ili nije?
Viču BOŽJI SMO PROROCI I UČITELJI a sve kontra onog zapisanog što je MERA za duhove i učitelje...ako je Jelena učila pogrešno da li je to Duh sveti učio ili ona...ako je to njeno onda nije od Duha ili ako je od Duha nije njeno a reč je MERA i pokazuje čije je to izneto.
MISLIM DASAM TI ODGOVORIO. čovek koji radi pogrešne stvari a uči reč je u problemu. i to je izvor sa gorkim i slatkim. drži oko vrata idole a kaže da je hrišćanin recimo.
a duhovi se isptiuju o tome kad već opet pričaš i govorili smo već o tome,ispituju se kako jovan u poslanii 2 i 4.gl. jasno kaže. ni levo ni desno. upravo kako je rekao ako idemo na početak. on pod početak uvek misli na krštenje Duhom na pedesetnici. to se vidi jasno kao i kad petar kod kornilija se poziva na početak. a brani iskustvo kod kornilija. pred braćom obrezanima. dakle petar kaže kao i što je na nas došao Duh u početku tako i ovde mi videsmo i čusmo. petar ne kaže kao ni jovan ništa drugo.
već smo pričali oko toga da je petar to ponovio skupu jevreja ,čitavom okupljenom zboru ,ovo što čuste ,to je prorok joilo. zato pavle jasno kaže u kor 1.14 22.red mislim tačno,da je proroštvo u tom slučaju ZNAK ZA VERUJUĆE( A U OBJAŠNJENJU DAROVA PRI SLUŽBI TVRDI "KONTRA" DA JE PROROŠTVO ZNAK NEVERNICIMA ).ONO ŠTO SU ČULI JE PROROK JOILO. ako to ne veruje čovek onda prima sud. ne može u nebo.matej 25 jovan 3. a isaija naziva isto proročkim slovom jezike ZNAK NEVERUJUĆIMA JER NEĆE HTETI VEROVATI (JER SVI VOLE STARO,JER MISLE DA JE BOLJE TE OĆE LJEVATI NOVO VINO NOVOZAVETNU REČ U STARE MEHOVE,U STAROZAVETNO ZAKONSKO SLOVO) DAKLE JEZICI TU PAVLE KAŽE OKO ISAIJE DA SU ZNAK NEVERNICIMA( A ONI KOJI POVERUJU NA PROROŠTVO KAO ZNAK VERUJUĆIMA,ONI ĆE JEZIKE IMATI KAO ZNAK VERUJUĆIMA) DAKLE,U SLUŽBI PRI DAROVIMA PAVLE OPET"KONTRA" KAŽE DA SU JEZICI PAK ZNAK VERNICIMA ZA LIČNO POPRAVLJANJE OSIM AKO IMA TUMAČENJE.
SADA TU NEMA KONFUZIJE,DA LI UČITELJ UČI LAŽ ILI ISTINU PROROK DA LI PRORIČE LAŽ ILI ISTINU ITD. prva provera je u opšte da li je neko pomazan kršten Duhom u opšte bio apostol.evangelist prorok,učitelj iscelitelj onaj ko donosi razlikovanje duhova ,mudrost,prva stvar je da li je neko pomazan.da li je to od jednog Duha ili je to od ljudskog duha. kada je dUH TU ONDA ISTI TAJ DUH DELI DAROVE KAKO KOME HOĆE. apotom ide konačna provera da li tajčovek je pod vođstvom toga duha ili je otišao u ljudsko đavolsko. kao taj prorok koji je od Boga a odvodi od Reči. za što bi ja proveravao nešto što recimo vračarskim duhom radi? čemu provera,stvar je jasna. ne zanima me kolko on ima pogađačkog unutar,ako odbacuje početak i Reč.jednog saibabu recimo,čemu provera takog? pa stvar je već proverena. ili papu ili slične?
u tom kontekstu sam rerkao,ako neko take stvari modbacuje i neka krštenje Duhom ja nemam što tu proveravati u opšte,stvar je do kraja razgolitena. kada sam neke teologe adventiste u molitvi iskao i kada je svaki put došla jasna vizija(jedan je priznao jer je razotkriven u više načina da je to tačno ostali ne),dakle i kroz reč i kroz proroštvo je došla ista stvar,onda što dalje sa time oko zakona i sličnih mučenja po svim forumima ne mislim na tebe samo ovde .

ispravka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: